Luxe Auto-Verhuur niet en zonder chauffeur llBrennin I 8 nerin« V No. 44 lerste Blad uitnaveRIEMBRINK Co nen F. OZINGA kmeyerZ A. JANSEN OW Orgaan der Gemeente Sneek Verschijnt i Woensdag 2 Maart 1038. S4e Jaargang II lih I Bureau: RECLAME KOLOM. MAAKT. NIEUWSTIJDINGEN. Tel. 2606 r Steeds nieuwe wagens Lage prijzen Leeuwenburg Schaapmarktplein 9 en VRIJDAGSAVONDS Ij Abonnement: per jaar 2.50, fr. p. post 3.60. Advertentlfin: 0 ct. p. regel. Ingezonden mededeelingen hooger. Abonnement belangrijke korting. Advertentiën worden tevens gratis ge plaatst in de SNEEKER COURANT E E’ n r I’/ DINSDAGS KLEINZAND 5—7 SNEEK - TELEFOON 2200 Hiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin meer (Nadruk verboden). ZAKENNIEUWS. wijze (14); 1 nei; mpi on- J C re- •zw or de Off. Ford Dealer SNEEK Parkstraat Tel. 2211 '1, U ee> prachtige «ox tering ini Boekenkasten Schrijfbureaus en Bureaustoelen voor Kantoor en Herenkamer uit voorraad kan tonen. Meer dan 50 model kamers. toonzalen i I "1 r zt zal Neem de beste PERMANENT WAVE Neem een Permanent van JANSEN DAMES- en HEERENKAPPER Benoemd tot badmeester-instructeur aan de Groote Wielen te Leeuwarden de heer Th. Visser, alhier. Aan de Vrije Universiteit te Amster dam is geslaagd voor het doctoraal exa men wis- en natuurkunde, hoofdvak na tuurkunde, de heer P. Groen, alhier. ALLEEN VOOR DE DAMES. Naast de bekende serie FAVOR1ET- PATRONEN van 26 cent voeren wij thans ook de nieuwe NATIONAAL-PATRONEN van de Vakschool te Deventer in verschil lende maten a 50 cent. ALBUMS ter inzage bij Boek- en Vulpenhandel G. v. d. PIJPEKAMP, Kleinzand 2. MUZIEKVER. „ST. RADBOUD”, HEEG. Het aantal leden der vereeniging be draagt thans 14, a'dsp. leden 2, alzoo vrij wel stabiel. De heer R. Portiek, perm. der ver., meldde een batig saldo van f 16.60. In het bestuur werden gekozen de hoeren J. .Steehouwer, Sj. Jellesma en Joh. Koop- mans, zoodat dit thans weer voltallig is. Men besloot aan het concours te Slóten in Juli mede te dingen in de concert- en marschwedstrij d. De uitvoering in het gymnastieklokaal, Donderdagavond jJL, mag als zeer ge slaagd heeten. De donateurs konden genie ten van de vlot-gespeelde stukken onder leiding van den directeur, ’den heer A. Bruinsma. Als afwisseling diende het too- neelstukje „De Tyran”, i dat keurig werd uitgevoerd. Financieel staat het corps er thans goed eieren ónder hen die daaraan behoefte hebben. Bij de rondvraag werden nog eenige in terne zaken bespreken. UITSLAG VERLOTING „STEUN IN DE STRIJD”. Zaterdagavond vond de trekking van de verloting van bovengenoemde vereeniging plaats. De prijzen vielen op de volgende nummers: 250, 913, 764, 627, 223, 853, 836, 1381, 1121, 864, 1952, 1905, 580, I93L 15°, 553, 295, 1224, 388, 1030, 1126. waarover spr. eenige nadere mededöelin- gen deed. De heer J. v. d. Zijl brak opnieuw een lans voor financieele steun aap de jonge Ruitersportvereeniging te Sneek, waarop de voorzitter antwoordde dat het bestuur verleden jaar reeds gemachtigd werd ajls donateur toe te treden. Deze aangelegen heid zal nader in het bestuur worden be sproken. Tot slot vestigde de heer Boersma nog de aandacht op de brochure: „Wat kan de landbouw-cooperatie doen legen de trust en kartelvorming”, die binnenkort aan de leden zal worden toegezonden. Spreker wees in dit verband op den strijd die de boeren hebben te voeren om hun land- bouwbenoodigdheden zoo goedkoop moge lijk in te koopen, en wekte de leden mat aandrang op deze 'brochure, in 't belang van den Frieschen boer, te lezen. De voorzitter bracht aan het eind van de goedbezochte vergadering nog dank aan de contröle-commissie en aan den heer I. de Boer voor de waarneming van het secretariaat en zeide voorts, dat het 't be stuur veel genoegen doet dat de heep de Boer Sr. van zijn ziekte hersteld is, en dat hij hem een algeheel herstel en een ge lukkige levensavond toewenscht. Hierna sluiting. De heer Jensma trok zich echter voor de candidatuur van den heer Koopmans te rug. De stemming had tot uitslag dat de heer Koopmans met 28 van de 38 stemmen be noemd werd. Deze nam de benoeming aan en bracht den leden dank voor het in hem 1 E gestelde vertrouwen. Spr. zeide zich de be- E noeming waardig te zullen toonen, af zal E Weet U dat yj HULP IN NOOD. Bovengenoemde vereeniging hield Vrij dagavond haar jaarvergadering in De Gouden Leeuw, onder presidium van den heer R. N i e v e e n, die de aanwezigen wel kom heette en den secretaris, den heer F. Matak Fontein het woord gaf voor het lezen der notulen, welke daarna onver anderd werden vastgesteld. De heeren J. Keuning en S. Feen- s t r a, resp. penningmeester en administra teur, brachten financieele verslagen uit. Eerstgenoemde constateerde dat de inkom sten door hoogere uitkeering van Sport en Liefdadigheid en meer giften wat toena men, de rente daalt door conversies, de contributies handhaafden zich. De contri- ONGELUK MET EEN LIFT. Bij het per lift verplaatsen van meube len van de eene etage naar de andere in de meubelfabriek van den heer B. in de Eerste Spoorstraat te Groningen is eens klaps de stalen kabel gebroken. De lift plofte neer en kwam terecht op den 64- jarigen koopman L. B., die toevallig op dat o ogenblik in de fabriek kwam om hout ceerde beenbreuk en vermoedélijk eén schedelbasisfractuur. De man is in den loop van den avond aan zijn verwondingen overleden. De arbeidsinspectie onderzoekt of het ongeluk is te wijten aan nalatigheid of verwaarloozing van de lift. DE NACHTEGAAL LIET ZICH OPNIEUW HOOREN. De geheime radio-zender „De Nachte gaal” die in de atgeioopen weken reqds tot tweemaal toe in beslag was genomen, heeft zich niettemin Zondagochtend op nieuw doen hooren, hoewel de uitzending dit keer ernstig was gestoord, aldus luidt een bericht uit Vorden. De omroeper deel de mede, dat het oude adres gehandhaafd bleef. „Wij geven den moed niet op”, zeide hij, „en zullen trachten de program ma s nog te verbeteren”. Voorts werd een tweede geheime zender gehoord, welks omroeper mededeelde, dat in de buurt van Haaksbergen peilingen verricht werden. Hij zou zich echter niet laten snappen en pas over een half jaar terugkomen. 1 le de es- butie bedroeg f866.25, rente f732.98, Sport en Liefdadigheid f.575, schenkingen f 230, totaal f 2404.23. De uitgaven werden door den heer S. Feenstra toegelicht. Deze bedroegen: zie- kenhuisverpleging f 350.80, verpleging her stellingsoorden f 237.25, geneesk. hulp f 133.40, financieele hulp en steunf 331.10, hulp in de huishouding f 270.75, verster kende middelen f291.65, levensmiddelen f391.33 (de kerstuitdeeling neemt hiervan een groot deel in beslag), reiskosten en ziekenvervoer f 28, kleeding f 50.76 (met dit bedrag zijn via S.S.S. zeer veel klee- dingstukken beschikbaar gesteld), huishuur en handelsgeld f67.75, diversen f213.13, totaal f2365.92, batig saldo f38.31. Op 24 December werden 130 kerstpakketten uitgereikt. De commissie voor het nazien der reke ning, bestaande uit de h.h. Persijn en D. Zijlstra, adviseerde tot goedkeuring der be scheiden, alles was keurig in orde bevon den, zoodat voorgesteld werd penningmees ter en administrateur te dechargeeren, waartoe werd besloten. De v o o r z. bracht hierna dank aan zijn medebestuurders en in het bijzonder ook aan de dames Molenaar v. d. Werf, en de heeren Feenstra en Vrolijk voor het vele werk dat zij als commissieleden heb ben verricht. De heer W. Beekhuis werd bij ac clamatie als commissielid herbenoemd. Ingekomen was een schrijven van de Pluimveever. Sneek en O., waarin aange- kondigd werd dat deze op Woensdag 6 April weer een eiereninzameling zal hou den, de eieren zullen worden verdeeld tus- schen Hulp in Nood en de T.B.C.-ver. De v o o r z. uitte zijn erkentelijkheid voor dit aanbod en wekte de burgerij op door ruime giften de Pluimveever. in staat te stellen zo o veeT mogelijk eieren te verza melen, met haar aandeel daarin weet H.i.N. wel weg. De commissieleden stelden zich weer beschikbaar voor distributie der ’t moenijk zijn den voxigen secretaris te evenaren. De voorzitter feliciteerde den heer Koop mans en de afdeeling met zijn benoeming en voegde daaraan eenige hoopvolle woor den toe. Jaarverslag. Het ledental bleef ongewijzigd en 'be droeg aan het einde van het verslagjaar 205, waaronder 50 buitengewone leden- De contributieheifing onderging geen verande ring. Gememoreerd werd, dat te Schamegou- tum een meikerscursus werd gegeven met 6 cursisten, terwijl verder werd opgemerkt dat de landprijzen en de huurprijzen in het gebied der aideeiing iets gestegjen zijn, de eerstgenoemden met 1215 pet. De werkloosheid verminderde, voor een deel mede veroorzaakt door den aanleg van rijksweg 43. De contröle-commissie bracht bij monde van den heer Bouma rapport uit over de financieele toestand. De ontvangsten hebben bedragen' f 973.34 en de uitgaven f 940.50, zoodat er een ba tig slot was van f 32.84. Het saido op het Leenbankboekje bedroeg op 1 Jan. 1938 f833.17. De afdeeling ging in het atgeioopen jaar met een bedrag vani 55.14 vooruit. Het beheer was goed en zuinig, zoodat de commissie adviseerde de reke ning goed te keuren en den penningmees ter te ontlasten, waartoe werd besloten. Aan de orde was de bespreking der vraagpunten. Over het eerste vraagpunt betreffende het gebruik van stalmest werd rapport uit gebracht door de heeren Tiersma en Ger- brandy, terwijl het vraagpunt inzake hèt gebruik van luchtbanden Dij boerenwagens behandeld werd door den heer v. d. Meer. Beide rapporten gayen aanleiding tot be sprekingen. Over de yvaarae van stalmest waren de meeningen onverdeeld gunstig, maar over de grootte van de te gebruiken gierkoik, het gebruik van aarde als meng- stof, houden van een mestplaat en vooral het tijdstip van bemesting waren de mee ningen verdeeld, en werden de rapporteurs door verschillende leden aangevallen. De aanmerking op het rapport aangaan de de wagens op luchtbanden had betrek king op den prijs van nieuwe wagens. Op verzoek van het bestuur gaan we niet verder op de behandeling van deze vraagpunten in, maar volstaan met de ver- melctmg, dat de rapporteurs, voordat de rapporten aan het hoofdbestuur zullen wor- i den toegezonden, rekening zuilen houden met de gemaakte opmerkingen, en dat de j heeren Tiersma en Gerbrandy enkele on- I derdeelen nog nader zuilen onderzoeken. I De agenda van de a.s. ledenvergadering i te Leeuwarden gaf geen aanleiding tot be- j sprekingen. Tot afgevaardigde naar deze vergade ring werd benoemd de heer Joh. Koop- i mans, en tot plaatsvervanger de heer S. Kooistra. Van de rondvraag werd geen druk ge bruik gemaakt, De heer S. Jensma wekte de leden op de a.s. ledenvergadering te Leeuwarden te bezoeken, zulks in verband met de in leiding die prof. Sjollema daar zaj hou- naaien 2; Ooststellingwerfkoken 1 (2), naaien 2; Opsterland: koken 6 (8), naaien 8 (20); Rauwerderhem: koken 4 (3)^ naaien 3 (7); Sloten: koken (1); Smal- lingexiand: koken 2 (9), naaien 3 (3); Sneek: koken 4, naaien 16; Tietjerkstera- deel: koken 3 (2), naaien (1); Utingera- radeel: koken 2 (1); Westdongeradeel: naaien 2; Weststellingwerfkoken 4 (27), naaien 7 (12), wasschen 6, tuinbouw 9; Wonseradeel; koken 2 (3), naaien 4: Wor- kum: koken (2), naaien 1 (1); Wijmbrit- seradeel: koken 1 (7), naaien (2); Ijlst: koken (1), naaien (3). De uitgaven voor de salarissen en reis kosten der leerkrachten hebben f 3382.58 bedragen, waarvan de plaatselijke commis sies voor f 236.80 in de reiskosten bijdroe- g«n. Aan het programma der Stichting voor Huishoudelijke Voorlichting werden sinds dien twee series toegevoegd, waarvan de omschrijving als volgt luidt: Serie 8: naaien (6 x 21/2 uur). Het vervaardigen van beddegoed, wieg, kookzak enz. met de beschikbare hulp middelen. Serie 9: naaien (6 x 21/2 uur). Vervolgcursus naaien, breien, verstellen enz., naar behoefte van de streek. Deze cursus mag uitsluitend gegeven worden aan vrouwen, die reeds twee naaicursussen en twee andere series hebben gevolgd. De leeraressen-bijeenkomsten werden op merkelijk beter bezocht dan het vorig jaar. Voor den verderen uitbouw defr voor lichting is ons vanwege bovengenoemde Stichting voor 1938 een crediet van f 3100 verleend, terwijl de Provinciale Staten ons een bijdrage in de reiskosten ad f3 per cursus tot een maximum van f 450 hebben toegezegd.” jarigen koopman L. B., die toevallig op neelstukje J9e“ tJ7^6 hT^^tedrijvm, te een gecomph- dat keurig werd uitgevoerd. Financieel staat het corps er thans goed voor; de actie om een meer gezonde basis is bekroond met een opbrengst van f 150 waarvoor den dorpsgenooten hartelijk wordt dank gezegd. MELKRIJDER VERONGELUKT. Zaterdagavond was de 26-jarige gehuw de melkrijder G. Kuipers te Nijezijl bij Ijlst, in het land van den landbouwer W. Dijkstra, om melkbussen op te halen. Toen hij lang weg bleef, ging Dijkstra in het land kijaen. Hij vond den melk wagen in de sloot met K. er onder. De melkrijder was verdronken. Vermoed wordt, dat het paard voor den wagen op hol is geslagen en tegen een dampaal in het land is gereden, waardoor de wagen met den voerman in de sloot! is terechtgekomen. Het slachtoffer was werkzaam bij de melkfabriek „De Hem” te Oosthem. VELDWACHTERS MET 55 JAAR UIT DIENST. De Commissaris der Koningin in Fries land heeft aan de gemeenteveldwachters U. Bekkema te Augustinusga, P. Rekers te Wijckel, S. de Boer te Oudega (H.O.N.), G. Boersma te Warga, G. Scheepvaart te Westergeest, D. Talsma te Dronrijp, R. Kröttje te Bergum (chef-veldwachter), G. Osinga te Zwartewegsend, J. Bouma te Hantum, W. v. d. Woude te Hantumhui- zen (veldwachter 2e kl.), J. Bouma te Wolvega, A. Wuite te Noordwolde en K. Nicolai te Oudega (Wijm.br.) met ingang van 1 Mei a.s. eervol ontslag verleend we gens overschrijding van den 55-jarigen leeftijd. De chef-veldwachter A. Schepel te Surhuisterveen is om dezelfde reden eervol ontslagen met ingang van een na der omschreven datum, niet vallende vóór 1 Mei e.k. HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING OP HET PLATTELAND. Aan het verslag der commissie voor huishoudelijke voorlichting ten plattelande in Friesland over het jaar 1937 is ont leend ,Met groote voldoening kunnen wij op het jaar 1937 terugzien. Voor niet min der dan 196 cursussen werd subsidie ver leend. Wegens gebrek aan leeraressen kon den deze cursussen evenwel niet aile ge geven worden en moesten 30 cursussen tot 1938 worden uitgesteld, terwijl er even als in 1936 meer naai- dan kooklessen aan gevraagd werden. De 166 cursussen, nl. 51 kook-, 107 naai- en 8 waschcursussen, wa^en als volgt over de gemeenten verdeeld. Voor het jaar 1935 en 1936 is het aantal cursussen tusschen haakjes aange geven. Achtkarspelenkoken 1 (2), naaien 1; Het Bildt: koken (7), naaien 2 (7); Bols- ward: koken 11 (2), naaien 8 (3); Dan- tumadeel: koken 2 (4), naaien 1; Do nia werstal: koken (10); Ferwerderadeel koken (6); naaien 2 (14); Franeker: naaien 2j F ranekeradeelkoken 11 )9 naaien .4 (6); Haskerlapd: koken (3); Heerenveen: koken 2 (7), naaien 7 (81; Hennaarderadeelkoken (1), napien 1 (1); Idaarderadeelkoken (8), naaien 14; Kol- lumerland: koken (2), naaien 1 (1); Leeu- warderadeel: koken 4 (7), naaien 10 (8), wasschen 2; Menaldumadeelkoken 2 Ii), naaien 6; Oottdongeradeelkoken (4), We gaan het voorjaar tegemoet Met al z’n voorjaarslusten, We laten binnenkort den last Der winterplagen rusten We voelen ons opnieuw verjongd Door warmer zonnestralen, Al zal dan nog „Maart roert z;’n staart' Die stralen achterhalen. Maar tóch: we gaan weer welgemoed Het nieuw seizoen beginnen, Waarin we, zooals ieder jaar, De weergunst zullen winnen. We zijn dan straks niet angstig Om zóó maar uit te loopen, Hetgeen in „hartje-wintertijd” Ons breiigt naar drank en stropen „Maart roert z’n staart" - iwe weten ’twel- Er is nog kans op regen. En tóch: we kunnen binnenkort Een fietstochtje gaan plegen! We denken aan de lusten van Het nieuwe voorjaarsleven, Waaraan we onzen vrijen tijd Daarstraks weer zullen geven. We voelen weer het nieuw seizoen En gaan verjongd naar buiten, „Maart roert z’n staart” kan dat gevoel Bij géén van ons meer stuiten! Doch naast de lusten zijn er óók Als steeds de voorjaars lasten: We zien in de gedachten al Deleeggehaalde kasten1 PHILIA. NIEUWE SNEEKER COURANT annex SMEEKER OOURAMT m WYMBRITSERAOEEL Door de Arrondissements-Rechtbank te Amsterdam is vonnis gewezen in den reeds eerder door ons vermeiden strijd tusschen E. Ostermann en Go’s. Handel Mij. N.V. en eenige prijsbedervende parfumerieza ken te Amsterdam. De bedoeling van E. Ostermann en Go’s. Handel Mij. N.V. was, aan gedaag den wegens het daarin gelegen element van onrechtmatigheid te doen verbieden, hare artikelen Persil, Henco, Ata, Imi en Sil onder den door haar vastgestelden verkoopprijs te verkoopen. De onrechtmatigheid werd door mr. J. Martin Muller, den advocaat van eische- resse, geconstrueerd uit het feit, dat eische- resse met al hare afnemers contracten heeft gesloten, waardoor gedaagden de artikelen van eischeresse niet anders in handen kun nen krijgen, dan doordien hun leverancier of één van diens voorgangers ten opzichte van eischeresse contractbreuk heeft ge pleegd. Gedaagden daarentegen stelden zich door middel van hun advocaat, mr. Oskam uit Rotterdam, op het standpunt, dat, zoo- dra zij eenig artikel gekocht en betaald hebben, zij volkomen vrij zijn in het be-' palen van den prijs waartegen zij dat arti kel willen verkoopen. De Rechtbank heeft in haar vopnis eischeresse in het gelijk gesteld, ten ge2» volge waarvan het gedaagden niet langer mogelijk is de artikelen van eischeresse onder de door haar vastgestelde prijzen te verkoopen. Dit vonnis beteekent voor E. Ostermann en Co’s. Handel Mij. N.V. een groote over winning. Het is bekend, dat E. Ostermann en Go’s. Handel Mij. N.V. sedert jaren doen de is, een normalen handel in hare arti kelen te bevorderen, waarvan de zorg voor de prijsbescherming een der voornaamste onderdeelen was. Hierin werd zij door den geheelen wel- willenden handel, zoowel groothandel als kleinhandel, gesteund, doch door een kleine groep van parfumeriezaken ernstig ge dwarsboomd. Hieraan is thans een einde gemaakt. P.S. Onze wagens kunnen tegen een kleine vergoe ding verzekerd worden. FRIESCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW AFD'. SNEEK. Zaterdagmorgen vergaderde de afdee ling Sneek van de Friesche Mij. van Land bouw onder leiding van den heer S. Kooi stra in café Knorr aan den Leeuwarder- weg. De secretaris-penningmeester, de heer H. de Boer, die pas gedeeltelijk van een ernstige ziekte is hersteld, kon deze ver gadering nog niet bijwonen. Zijn plaats werd ingenomen door zijn zoon, den heer I. de Boer te Tirns, die, zooals de voor zitter mededeelde tijdens de ziekte van dén heer de Boer diens functie heeft waargeno men. Bij het punt mededeelingen deelde de voorzitter mede, dat zich 4 nieuwe leden hadden aangemeld, die met algemeene stemmen werden aangenomen. Onder de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van V.v.V. te Sneek, waarin mededeeling werd gedaan dat de voorgenomen tentoonstelling geen door gang zal vinden. Verder was er een schrijven betreffende het nieuw vastgestelde contract met cie Werknemers, waarin o.a. het volgende is bepaald: w De werkloonen van de vaste arbeiders worden met f 1.per week verhoogd. De maximum aftrek voor brood bedraagt f 1.zoodat het loon practisch per week f 17.zal bedragen. De vacantievoorwaar- den en de voorwaarden voor Zondagsar.beid bleven ongewijzigd. Voor seizoenarbeid is het weekloon vast gesteld op f 19.eveneens met max. f 1.aftrek. Voor korte perioden, buiten de hooitijd, bedraagt het weekloon f 19.I met extra betaling voor arbeid op Zondag. Gedurende de hooiïng is het weekloon den o'ver het kunstmatig drogen van gras, f 23.met kost, en zonder kost f 27. Het uurloon is vastgesteld op 32 ct. in dien de a/beider voor minder dan een week wordt tewerkgesteld, voor een lan gere periode bedraagt het 29 ct. of f 19. per week. Een ingekomen stuk van voor de afdee ling minder prettige strekking was het schrijven van den heer H. de Boer, waarin hij met ingang van 1 Maart a.s. ontslag vroeg als secr.-penningmeester. De voorzitter deelde mede, dat het schrijven van den heer de Boer door het bestuur reeds met woorden van dank is beantwoord en dat dit antwoord door alle bestuursleden is onderteekend. Maar toch, aldus de voorzitter, meen ik het vele werk, dat door den heer de Bper is verricht, ook hier nog even te moeten memoreeren. De heer de Boer werd na de reorgani satie in' het jaar 1917 voorzitter van de afdeeling en verwisselde die functie in 1'921 voor die van secretaris-penningmees ter. Alle leden zijn bekend met het vele werk dat de heer de Boer voor de Friesche Maatschappij verricht heeft op een die boven alle lof verheven is. Het bestuur heeft de ontslagaanvrage dan ook met leedwezen vernomen, maar is daarnaast toch dankbaar dat de afdee ling zoo lang van zijn gaven mocht profi- teeren. Wij zullen zijn adviezen in het bestuur zeer missen, en stellen zijn vele arbeid zeer op prijs. In het schrijven dat het bestuur den heer de Boer heeft gezonden, is hem een ge lukkige levensavond toegewenscht. De voorzitter stelde hierna namens het bestuur voor den scheidenden functionaris tot eere-lid van de afdeeling te benoemen, waartoe met algemeene stemmen én onder applaus werd besloten. Het bestuur diende voor de benoeming van secretaris-penningmeester een aanbe veling in, waarop als no. 1 geplaatst was de heer Joh. Koopmans te IJsbrechtum en als no. 2 de heer S. Jensma te Sneek, terwijl uit de vergadering candidaat ge- •teld werd de heer H. P. Andela te Nij- land.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1938 | | pagina 1