wo. 57 Berate Blrt mtrrae KIWRTW S Co. Zaterdag 16 April 1988 B4e Jaargang annex SNEEKER COURANT (81e Jaargang) der Gemeente Sneek Dit *o bestaat uit 4 bladen, (jjj onze Raadzaal# SCHUDT UW LEVER WAKKER i F Officieel Orgaan I -I if II ij- NIEUWSTIJDINGEN. 1IEUWE SNEEKER COURANT Regelprljs 9 cent. Abonnementen belangrijke korting Alle AdvertentlBn worden In beide bladen opgenomen Aldus enz. I in dé ƒ•-—1 V k De NIEUWE SNEEKER COURANT is een aDonnementsorgaan, verschijnt Dinsdags en Vrijdags. Abonnementsprijs in de stad f2.50, naar buiten fr. per post f3.60. De SNEEKER COURANT is een Advertentieblao en wordt gratis bezorgd bij allen die te Sneek geen abonné zijn op de Nieuwe Sneexer Courant en bovendien huis-aan-huis verspreid: D i n s <1 a g s te Woudsend, Heeg, Nijezijl, Folsgare, Nijland, Oppenhuizen, Uitwellingerga, Oudega (W.), ijsbrechtum, Wolsum, Harich, Hemelum, Bakhuizen, Nijemirdum, Sondel, Sloten, Tjerkgaast, Spannen burg, Poppingawier, Warns, Rauwerd Cootrole op de oplaag toegestaan. SNEEK, 5 April 1938. Aan de Gemeenteraad. Wij leggen hierbij aan U over de door' den Directeur van het Openbaar slachthuis bij ons ingediende rekening van het openbaar slachthuisbedrijf over 1937 met de daar bij behorende bescheiden. Onder mededeling, dat de cijfers der rekening door het centraal bureau voor verificatie en financiële adviezen van de vereniging van Nederlandse gemeenten overeen komstig artikel 265, le lid, der Gemeentewet, deugdelijk zijn verklaard, bieden wij U het volgend ontwerp-besluit ter vaststelling aan: V rij dags te Hommerts, Jutrijp, Tirns, Goënga, Gauw, Sijbrandaburen, Offingawier, Terzool, Abbega, Oosthem. Deersum, Scharnegoutum, Roodhuis, Gaastmeer, Balk, Stavoren, Wyckel. Langweer, Bozum vast te stellen voorwaarden tegen deze prijs te verkopen of onder beding van een jaarlijkse grondrente ten behoeve der gemeente van 0.275 per M’. in eigendom over te dragen. No. 1.851.3.02.7-2. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de verordening, regelende de samenstelling der commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs. No. I 07.354.2. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verbouwing van de woning voor den opzichter der gemeenteplantsoenen aan de Stationsstraat en tot nadere bepaling van de voor deze woning verschuldigde huur. B. en W. bieden de raad de volgende voorstellen aan: No. IV 07.352.17(1) Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot voorlopige vaststelling van de rekening van het woningbedrijf over het boekjaar 6 November 1936 tot en met 5 November 1937. |i or- i neli mp on- ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult *s morgens „kiplekker” uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal in Uw Ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber In. De meeste laxeermiddelen zijn lechts lapmiddelen. U moet CARTER S LEVERPILLi.TJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter’s LeverplUetjes bij apothekers en drogisten, f. 0.75. SNEEK, 12 April 1938. Aan de Gemeenteraad. Bij de wet van 22 April 1937, S. 320, is artikel 46 der Middelbaar-onderwijswet, regelende het toezicht op de openbare en bijzondere scholen van middelbaar onderwijs, zodanig gewijzigd, dat thans met betrekking tot de plaat selijke commissies van toezicht is bepaald, dat zij worden benoemd door de gemeenteraad, „met dien verstande, dat twee leden van de commissiën van toezicht A en de handelsscholen worden benoemd door de Kamer van Koop handel en Fabrieken binnen wier ambtsgebied de school is gevestigd”. Hoewel de nieuwe redactie van meerge noemd artikel 46 aanleiding kan geven tot de veronder stelling, dat voor de hogere burgerscholen A en B afzon derlijke commissies van toezicht moeten worden in even geroepen, menen wij, dat dit niet in de bed el -i van den wetgever heeft gelegen. k in ander opzicht is de gewijzigde wet bepalin' n No. IX 07.352.17(1). Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot voorlopige vaststelling van de rekening van het openbaar slachthuisbedrijf over SNEEK, 12 April 1938. Aan de Gemeenteraad. De opzichter der gemeenteplantsoenen heeft verzocht in de woning aan de Stationsstraat bij de gemeentelijke kwekerij, alvorens hij deze betrekt, enkele verbeteringen aan te brengen, waardoor de inrichting geriefelijker wordt. De door hem gewenste voorzieningen zijn de volgende: 1. Het verruimen van de onder de kap aanwezige twee slaapkamertjes en het bijmaken van een badkamertje. Het aanleggen van de waterleiding naar de verdieping en het maken van afvoergelegenheid ten dienste van door den opzichter zelf aan te schaffen vaste wastafels en badkuip. Vernieuwing van de gasleiding naar boven voor aansluiting van een geiser. Het veranderen van de schuiframen in voor- en achterkamer in draairamen. Het vervangen van de bestaande gasverlichting door een electrische verlich- tingsinstallatie. 2. Vernieuwing van het behangsel in de benedenver trekken, bijhelpen van het verf- en stucadoorswerk; bij maken van een kast en een plank in de keuken; aanbrengen van enige borden in de kelderkast. Bijhelpen van het buitenverfwerk. De Directeur der Gemeentewerken heeft een plan tot verwerkelijking van de vorenopgesomde wensen van den opzichter der gemeenteplantsoenen bij ons ingediend. Voor de wijze waarop hij zich de verbouwing heeft gedacht, mogen wij U verwijzen naar het door hem omtrent deze aangelegenheid uitgebracht advies met tekening, waarin een en ander nader is toegelicht en vastgelegd. Wordt aan het opgemaakte plan uitvoering gegeven, dan zal naar zijn oordeel de woning aan redelijke eisen voldoen, hetgeen thans z. i. van de zolderruimte niet gezegd kan worden, daar de bestaande sjaapkamertjes op de verdieping zeer primitief en bekrompen zijn. De totale kosten, die met het aanbrengen der gewenste verbeteringen gemoeid zullen zijn, worden door genoemde Directeur begroot op ongeveer ƒ1100.Hieronder is begrepen een bedrag van pl.m, ƒ215.wegens uitvoering van de hiervoor onder 2 omschreven werkzaamheden, dj tot het gewone onderhoud der woning gerekend mogei worden. Wij staan niet afwijzend tegenover het treffen der ge vraagde voorzieningen, mits deze gepaard gaan met enige huurverhoging. Ook naar onze mening komt de betrokken zoning vooj bedoelde verbeteringen in aanmerking, niet tegenstaande ook in 1934 een bedrag van ƒ900.- aan ver bouw is be teed. Om financiële redenen is toen van ee geheel afdoende oplossing, waarvan de kosten waren begroot op 1500.af gezien. Wanneer de gedachte verbouw tot stand komt, zou de huur, welke thans ƒ218.per jaar bedraagt, op ƒ250. per jaar kunnen worden vastgesteld. Het bedrag der ver hoging zal dan ongeveer 4 van de te doene kapitaals uitgaaf bedragen. Belanghebbende gaat met deze regeling accoord. Onder mededeling tenslotte nog, dat de Commissie voo de Openbare werken, door ons over deze aangelegenhe d gehoord, zich met de beoogde verbouwing heeft kunnen verenigen, mits vermelde huurverhoging tot stand komt geven wij U in overweging, tot de verbouw te besluiten. !■- !e ■i L 1, AANKONDIGING VERGADERINGEN ENZ. Zondag 17 April- Harmonie. Cabaret avond „Vawin”. Bal ander leiding van P. J. Heeringa. Paaschmaandag. Dancing Amicitia. 2e Paaschdag 18 April. Harmonie. 4e Vi Dilettan- DE WERKLOOSHEIDSBESTRIJDING. Naar de N. Rt. Crt. ter oore komt, zul len de volgende week Dinsdag de direc- teur-gen. van de Arbeid, dr. ir. A. H. W. Hacke, en de administrateur van financiën A. Vogel, naar Zweden vertrekken, ten einde daar gedurende ongeveer veertien dagen de wijze van bestrijding van de werkloosheid te bestudeeren. De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders d.d. 5 April 1938, no. IX 07.352.17(1); BESLUIT: voorlopig vast te stellen: a. de rekening van baten en lasten van het openbaar slachthuisbedrijf over 1937, met een nadelig saldo van ƒ3256.15; b. de rekening van kapitaalsontvangsten en -uitgaven van dat bedrijf over 1937 met een totaal van ƒ288834.23 en een nadelig saldo van ƒ5389.20; c. de balans van dat bedrijf per 31 December 1937 met een totaal van 188743.13 in debet en credit. Aldus enz. BIOSCOOPNIEUWS. Wij hebben in het vorig nummer reeds stilgestaan bij de groote film welke nu in het Amicitia Theater gaat, n.l. „Het Le ven van Emile Zola”, welke op onvergete lijke wijze de geschiedenis van een man geeft, die alleen door middel van zijn pen, na J van een geheele natie wist wakker te roe pen. Paul Mimi speelt zooals bekend de hoofdrol en dat is een kolfje naar de hand van dezen karakterspeler die in „Ik ben een vluchteling”, „Het Leven van Louis Pasteur” en „De Goede Aarde" zulke groote successen oogstte. Muziekfeest Friesche Bond ten Strijkorkesten. Zie adv. Woensdag 20 April. Foyer Amicitia. 2.30 en 8 uur. Film en voordracht „De Vrouw en haar corset”. Zie adv. Donderdag 28 April. 9 uur ’s voorm. Café R. Ozinga, Scharnegoutum. Ingelan- denverg. waterschap Scharnegoutum ca. SNEEK, 22 Maart 1938. Aan de Gemeenteraad. Wij leggen hierbij aan U over de door de Commissie voor het woningbedrijf bij ons ingediende rekening over het tijdvak 6 November 1936 tot en met 5 November 1937 met de daarbij behorende bescheiden. Ten aanzien van deze bescheiden hebben wij niets te onzer verantwoording te vermelden. Bij de beoordeling van de nadelige saldi op de exploi tatie van niet met rijkssteun gebouwde woningen dient in het oog te worden gehouden, dat in verband met plaats gehad hebbende conversies van geldleningen ten laste van het verstreken boekjaar wegens rente van geldleningen ƒ2000.meer is gekomen dan waarop was gerekend. In het volgend boekjaar zal de rentelast mitsdien belang rijk lager zijn. Onder mededeling, dat de cijfers der rekening overeen komstig art. 256, le lid, der Gemeentewet door het Cen traal Bureau voor verificatie en financiële adviezen der Vereniging van Nederlandse Gemeenten zijn deugdelijk verklaard, stellen wij U voor het volgend besluit te nemen: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders c. 22 Maart 1938, no. IV 07.352.17(1); BESLUIT: a. de rekening van baten en lasten van het woning bedrijf over het boekjaar 6 November 1936 tot en met 5 November 1937 voorlopig vast te stellen: Woningen met rijksvoorschot gebouwd: ie. voor de woningen type A en B met een voordelig langen, zeer langen strijd het geweten 1 saldo van f 2087.64; ONDERLINGE KRACHTMETING VOOR GENEESKUNDIGE LUCHTBESCHERMINGSPLOEGEN. Het Bestuur van de Friesche Vereeni- ging van Luchtbescherming heeft besloten tot de te houden onderlinge krachtmeting van groepen der geneeskundige, luchtbe- schermingsploegen ook, evenals verleden jaar, toe te laten die vereenigingen, welke reeds meerdere jaren cursussen in E.H.B.O. hebben gevolgd. Ongetwijfeld kan van het optreden van deze reeds langer samenwerkende groepen veel geleerd worden, hoewel hiermede na tuurlijk niet gezegd is, dat er onder de jongere groepen niet voorkomen, die min stens even goed zijn, wat ook verleden jaar gebleken is. Overwogen is nog de oudere groepen een andere afdeeling onder te brengen. Aangezien dit echter groote bezwaren gaf 2e. voor de woningen type C en D met een voordelig 3e. voor de woningen type F min, met een nadelig saldo saldo van f 186.88; van f2547.53; 4e. voor dè woningen type D en D max, met een na delig oaido van f5107.85; 5e. voor de woningen type E met een nadelig saldo van f5623.49; 6e. voor de van de bouwvereniging „Weegth” over genomen woningen met een nadelig saldo van f3511.53; 11. Woningen, zonder rijksvoorschot geb uwd le. voor de 66 woningen aan de Willem de Zwijger- straat met een voordelig saldo van f2294.88; '2e. voor de 34 woningen aan de Franekervaart met een nadelig saldo van f 1994.13; 3e. voor de 10 woningen aan de Kapelstraat en aan de 2e Steenklipstraat met een nadelig saldo van f291.40; 4e. voor de 27 woningen aan de Ubbo Emmius-, Gys- bert Japiks-, Waling Dijkstra- en Napjusstraat met een nadelig saldo van f 1951.67; 5e. voor de 39 woningen aan de Ubbo Emmius-, Gijs- bert Japiks-, Waling Dijkstra- en Winsemiusstraat met een voordelig saldo van f268.65; b. de rekening van kapitaalsontvangsten en -uitgaven van het woningbedrijf over het boekjaar 6 November 1936 tot en met 5 November 1937 voorlopig vast te stellen met een totaal van f337831.87 in ontvangst en uitgaaf en met een voordelig saldo van f 126517.71; c. de balansen van het woningbedrijf per 5 November 1937 voorlopig vastrte stellen met een totaal van le. f777767.49 in debet en credit voor de met rijks- voo schot gebouwde woningen; 2e. f 488335.75 in debet en credit voor de niet met voorschot gebouwde woningen. Aldus enz. No. X 07.351.11(82). Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aankoop van de woning Kapelstraat no. 10 met erf, kadastraal bekend gemeente Sneek, Sectie A, nos. 3279 en 3282. SNEEK, 5 April 1938. Aan de Gemeenteraad. Voor de uitvoering van het uitbreidingsplan der ge meente achter de Kapelstraat is het nodig dat de woning, genummerd Kapelstraat no. 10 en staande in het verlengde van de Kloosterdwarsstraat, wordt afgebroken. Volgens dit plan toch is de grond, waarop de woning werd ge bouwd, bestemd voor straataanleg. Opgemerkt zij in dit verband, dat de grond, toen indertijd tot stichting van het gebouw werd overgegaan, nog behoorde tot het gebied van de gemeente Wymbritseradeel. In ons voorstel van 8 Maart jl. tot het inrichten van bouwterreinen bij de Kapelstraat en de SnekerLeeuwar- uer-trekvaari (bijlage no. 23) deelden wij U mede, dat bij het opmaken van de exploitatie-opzet en mitsdien ook bij de vaststelling van de verkoopsprijzen van de in dat stads deel bouwrijp te maken grond, rekening is gehouden met het feit, dat de onderhavige woning met erf nog door de gemeente moet worden aangekocht. Als waarde van het pand hebben wij in het aangehaalde voorstel een bedrag van 9000.genoemd. De reeds geruime tijd met de eigenaren van het perceel gevoerde onderhandelingen hebben tot resultaat gehad, dat zij bereid zijn tot verkoop aan de gemeente over te gaan voor een som van ƒ9500.en verder onder de voorwaarden, omschreven in het hieronder opgenomen ontwerp-besluit. Deze prijs komt ons aannemelijk voor. De totale grootte van het terrein is 0.14.53 H.A., waarvan ongeveer 220 M2. bestemd is voor straat- en trottoiraanleg en 1233 M2. voor uitgiite als bouwterrein. Laatstbedoelde oppervlakte is begrepen in de 20000 M2. bouwterrein, die volgens ons reeds eerder aangehaald voorstel beschikbaar zouden komen bij uitvoering van het U daarbij ter vast stelling aangeboden plan. Wij stellen U voor tot aankoop over te gaan en tot afbraak van de woning te besluiten, Tevens dient dan nog door U te worden besloten, tot aan leg van een straat met trottoir en riolering over het aan te kopen perceel en tot vaststelling van de verkoopsprijs van de beschikbaar komende bouwterreinen. Wij bieden U het volgend ontwerp-besluit ter vaststelling aan: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouder1 van 5 April 1938, no. X 07.351.11(82); BESLUIT: I. behoudens goedkeuring van de Gedeputeerde Staten, aan te kopen van Jurjen Posthumus te Oosterwierum en consorten voor de som van ƒ9500.de woning Kapel straat no. 10, met erf en thans gedempte halve sloot, ka dastraal bekend gemeente Sneek, Sectie A, nos. 3279 en 3282, groot 0.14.53 H.A., onder de volgende voorwaarden: a. de aanvaarding van het gekochte en de betaling van de koopsom vindt plaats op een nader door burgemeester en wethouders in overleg met verkopers te bepalen datum; b. de lasten op het gekochte rustende komen van 1 Januari 1938 af voor rekening van de gemeente; c. de kosten, op de overeenkomst van koop en verkoop vallende, komen ten laste van de gemeente Sneek; d. in de koop zijn niet begrepen het ijzeren hek, voor de woning geplaatst, het aanwezige kippenhok en de zonnewijzer in de tuin. Het hek zal ter beschikking van verkopers worden gesteld wanneer met het afbreken van de woning een aanvang wordt gemaakt; II. Burgemeester en Wethouders te machtigen, de onder 1 bedoelde woning, nadat deze het eigendom der gemeente zal zijn geworden, te doen afbreken; III. tot het aanleggen van een straat met trottoir en Holering over het onder I bedoelde perceel, Sectie A, no. 1279, zoals op de bij dit besluit behorende tekening met een gele kleur is aangegeven; IV. behoudens goedkeuring van de Gedeputeerde Sta ten de prijs van de op de bij dit besluit behorende teke ning met een rode arcering aangeduide bouwterreinen vast te stellen op ƒ5.50 per M2. en burgemeester en wet houders te machtigen de terreinen onder nader door hen in de regeling is besloten bij de waardee- ring dezelfde methode toe te passen als het vorige jaar, waardoor de jongere groe pen ook een zeer goede kans krijgen tot de best geplaatsten te kunnen bêhooren. Meerdere prijzen zijn reeds aangeboden, o.a. medailles van H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bemhard, terwijl aan de winnende groep een fraaie wisselbeker zal worden uitgereikt. De krachtmeting is voor belangstellen den kosteloos toegankelijk en wordt ge houden in de Beurs te Leeuwarden op Za terdag, 7 Mei a.s. van half twee tot on geveer vijf uur, waarna de uitslag wordt bekend gemaakt en door dep Commissaris 1937. der Koningin de ^prijzen zullen worden uitgereikt. Tot en met 23 April bestaat nog gele genheid zich in groepen van 5 personen op te geven.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1938 | | pagina 1