No. 69 Eerste Blad Wave KIEZEBRINH Co. annex SNEEKER COURANT (81e Jaargang) der Gemeente Sneek Dit No. bestaat uit 3 bladen. Uit onze Raadzaal. 1 I I Officieel Orgaan DEZE Zaterdag 28 Mei 1938 54e Jaargang TJOKLAT „merken" TJOKLAT de luxe 5 Alle Advertentlën worden In belde bladen opgenomen INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. NIEUWSTIJDINGEN. Cfs. REEPEN TJOKLAT FABRIEK BESLUIT: Aan de Gemeenteraad. SNEEK, 10 Mei 1938. SNEEK, 3 Mei 1938. Aan de Gemeenteraad. BESLUIT: te en DI n s d a g s te Woudsend, Heeg, Nijezijl, Folsgare, Nijland, Oppenhuizen, Uitwellingerga, Oudega (W.), ijsbrechtum, Wolsum, Harich, Hemelum, Bakhuizen, Nijemirdum, Sondel, Sloten, Tjerkgaast, Spannen burg, Poppingawier, Warns, Rauwerd Be NIEUWE SNEEKER COURANT is een abonnementsorgaan, verschijnt Dinsdags en Vrijdags. Abonnementsprijs in de stad f2.50, naar buiten fr. per post f3.60. De SNEEKER COURANT is een Advertentieblad wordt gratis bezorgd bij allen die te Sneek geen abonné zijn op de Nieuwe SneeKer Courant en bovendien huis-aan-huis verspreid: Vrijdags te Hommerts, Jutrijp, Tirns, Goënga, Gauw, Sijbrandaburen, Offingawier, Terzool, Abbega, Oosthem, Deersum, Scharnegoutum, Roodhuis, Gaagtmeer, Balk, Stavoren, Wyckel. Langweer, Bozum Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders van 3 Mei 1938, no. II 07.352.17; BESLUIT: goed te keuren de opdracht van Burgemeester en Wet houders aan den heer Drs. I. A. S. Fischer tot waarneming van lessen in het Engels aan het gymnasium te rekenen met ingang van 29 April 1938 tot een nader door Burge meester en Wethouders te bepalen datum. Aldus enz. Aan de Gemeenteraad. Wij leggen hierbij aan U over de door de Commissie voor de gemeente-reiniging bij ons ingediende rekening van dat bedrijf over 1937 met de daarbij behorende be scheiden. Onder mededeling, dat de cijfers der rekening door het Centraal Bureau voor Verificatie en financiële adviezen van de vereniging van Nederlandse gemeenten overeenkomstig art. 265, le lid, der Gemeentewet zijn deugdelijk verklaard, bieden wij U het volgende ontwerp besluit ter vaststelling aan. De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders d.d. 10 Mei 1938, no. Ill 07.352.17(1); a. Rapport van de Commissie voor rekenin gen en begrotingen betreffende het onder zoek van de rekening der brandweer over 1937. Wij leggen hierbij aan U over de door de Commissie voor de gemeentebedrijven bij ons ingediende rekeningen van het gas-, waterleiding- en electriciteitsbedrijf over 1937. Ten aanzien van de aan U overgelegde bescheiden hebben wij niets te onzer verantwoording te vermelden. Onder mededeling, dat de cijfers der rekening door het Centraal bureau voor verificatie en financiële adviezen der vereniging van Nederlandse gemeenten overeenkomstig art. 265, le lid, der Gemeentewet zijn deugdelijk verklaard, bieden wij U het volgende ontwerp-besluit ter vaststelling aan: De Raad der gemeente Sneek; II 1 na goed doorzetten van de binnenspelers brengt de Wilde de stand op 11. De zwarthemden, blijkbaar geïnspireerd door dit succes, komen telkens terug, een enkele maal onderbroken door een snelle uitval der Sneek-voprhoede. De Black Boys- half linie trekt zich dan iets terug, waaruit een overwicht der tegenpartij ontstaat, dat menigmaal Koopmans voor lastige proble men stelt. No. 208. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot goedkeuring van de opdracht aan den heer Drs. 1. A. S. Fischer tot waarneming van lessen in het Engels aan het gymna sium. L.S.C.Alcmaria Victrix. 02. L.S.C. laat zich direct van haar goede zijde zien door energiek aan te pakken en de Alk- maarders moeten alle zeilen bijzetten om de groote druk te voorkomen. Allengs herstel len ze zich en een tijdlang beleeft de Snee- ker veste bange oogenblikken. Vooral de L.S.C.-half linie trekt zich teveel terug, waardoor hun positie dikwijls hachelijk wordt Fijlstra doet goed vleugelwerk zijn verre voorzetten zijn dikwijls gevaarlijk. Een corner op ’t L.S.C.-doel doet bijna een doel punt ontstaan. Tot doelpunten komt het echter niet en met blanke stand wordt van doel gewisseld. Weer is het Fijlstra, die de Alkmaarder doelman aan de tand voelt, die zich echter goed van z’n taak kwijt. Ook van Gorkum moet aan de andere kant een lastig schot verwerken. Toch hebben de Alkmaarders succes wanneer de linksbuiten met een on berispelijk schot de leiding neemt. 01. Namens de Commissie: D. ZUIDERBAAN, Voorzitter. A. H. VIS, Rapporteur. Namens de Commissie: D. ZUIDERBAAN, Voorzitter. A. H. VIS, Rapporteur. Namens de Commissie: D. ZUIDERBAAN, Voorzitter. A. H. VIS, Rapporteur. No. II 07.352.17. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot voorlopige vaststelling van de rekeningen van het gas-, waterleiding- en electriciteits bedrijf, over 1937. No. 1.842.73(13). Rapport van de Commissie voor rekenin gen en begrotingen betreffende de verlies- en winstrekening en de rekening van kapi- taalsinkomsten en -uitgaven over 1937 en de balans per 31 December 1937 van het Old Burger Weeshuis. I I SNEEK, 3 Mei 1938. Aan de Gemeenteraad. Bij besluit van 14 Maart 1938, no. 4, werd door U goed gekeurd de door ons aan den heer Drs. G. B. A. Sixma verstrekte opdracht tot waarneming van lessen in het Engels aan het gymnasium, te rekenen met ingang van 21 Februari 1938 tot een nader door ons te bepalen datum, zulks ter vervanging van Mej. Dr. C. E. Baehrens, die wegens ziekte de haar opgedragen lessen tijdelijk niet kon waarnemen. Wegens zijn vertrek naar Utrecht hebben wij de opdracht aan Drs. G. B. A. Sixma doen eindigen op 26 April 1938. Intussen blijft Mej. Dr. C. E. Baehrens wegens ziekte ver hinderd de haar opgedragen lessen waar te nemen. Op voorstel van het college van curatoren van het gym nasium hebben wij thans den heer Drs. I. A. S. Fischer te Amsterdam, te rekenen met ingang van 29 April 1938 tot een nader te bepalen datum tijdelijk belast met het geven van onderwijs in het Engels aan het gymnasium. ónder overlegging van de op deze aangelegenheid be trekking hebbende stukken, waaronder het advies van den Inspecteur der gymnasia, stellen wij U voor, deze opdracht bij navolgend besluit goed te keuren. De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders van 3 Mei 1938, no. 208; SneekBl. Boys. 11. Aan beide kanten wordt energiek aange pakt en beurtelings moeten de keepers red dend optreden. Een goed doorgegeven bal van Meijer wordt door de Haan onberispelijk in een doelpunt omgezet. 10. Een vrije schop op de rand van het straf schopgebied wordt door de BI. Boys keeper weggewerkt. Sneek blijft voorloopig het spel behouden, hoewel het tempo zakt. Na de rust gaat Bl. Boys er van door en No. 1.842.73(14). Rapport van de Commissie voor rèkenin- gen en begrotingen inzake onderzoek van de voorgestelde wijziging der begroting van het Old Burger Weeshuis voor 1937. SNEEK, 10 Mei 1938. SPORT EN LIEFDADIGHEID. Telken jare wanneer Hemelvaartsdag na dert, komt Sneek te staan in het teeken van de jaarlijks terugkeerende sportdag, waar van de naam en faam tot in wijde omtrek bekend is. Tot in alle bijzonderheden is dit sport gebeuren voorbereid door de commissie, die reeds tal van jaren deze dag mocht organi- seeren. En met eere In hun uitgegeven propaganda-blad kan men lezen, dat niét minder dan f 23000.— in de loop der jaren is afgedragen aan de bekende Sneeker liefdadigheidsinstellingen. En met onverflauwde toewijding en be langstelling wordt de commissie bijgestaan in haar streven om de baten van deze dag op te voeren. Alle factoren die noodig zijn om het feest te doen slagen worden uitgebuit ten behoeve van de goede zaak. De voornaamste factor, het weer, dient echter te worden afgewacht en aan den vooravond waarop we dit schrijven vertoo- nen zich onheilspellende wolken aan het fir mament Hagel en regen hebben zich van daag doen gelden en ook de verwachtingen stemmen weinig hoopvol. Is het wonder, dat men met angst in het hart de traditioneele dag tegemoet gaat? Donderdagmorgen Een stralende hemel met aan de kimmen enkele wolken. Maar niettemin een teeken, dat hoopvol stemt. Als we ons naar het ter rein begeven trekt er reeds veel volk der waarts en als we ons niet bedriegen lijkt het bezoek alleszins bevredigend te zullen wor den. Alcmaria Victrix—Black Boys. 4-0. Het begin kenmerkt zich door een weder zijds verkennen, totdat de Alkmaarders zich keurig loswerken en met ’n uitstekend schot de leiding nemen. 10. Het duurt slechts kort of men weet de score op te voeren door een bal die van de paal terugrolt kalm in doel te plaatsen. 2-0. Maar de zwarthemden laten zich niet ont moedigen en doen hun best de achterstand te verkleinen. Na doelwisseling aanvankelijk een gelijk opgaande strijd met Alcmaria. iets meer in den aanval. De keepers voorkomen echter doelpunten. Dan zien we een goede aanval van de menschen uit de kaasstad, waarvan de rechtsbinnen hoog inschiet en de keeper de bal niet meer voldoende kan houden. 3-0. BI. Boys komt dan verwoed opzetten, een prachtschot wordt even meesterlijk door den Alkm. keeper gehouden. Nog wordt een prachtkans om de eer te redden door de zwarthemden om hals ge bracht. Nogmaals moet de BI. Boys keeper vis- schen als de linksbuiten de stand op 40 brengt, waarna scheidsrechter v. d. Berg het einde aaankondigt. Voor 7 van deze TJOKLAT „merken" verstrekt Uw winkelier U een 5 Cts. TJOKLAT DE LUXE REEP GRATIS. voorlopig vast te stellen: a. de rekening van baten en lasten van het reinigings- bedrijf over 1937 met een nadelig saldo van ƒ41378.41; b. de rekening van kapitaalontvangsten en -uitgaven van dat bedrijf over 1937 met een totaal van ƒ69384.65 in ontvang en uitgaaf; c. de balans van dat bedrijf per 31 December 1937 met een totaal van ƒ62122.49 in debet en credit. Aldus enz. L.S.C.Sneek. 00. Twee oude tegenstanders staan tegenover elkaar als de sportdag een aanvang neemt. L.S.C. steekt van wal met een goede aan val van de rechtervleugel waarvan het schot naast gaat, gevolgd door twee maal goed samenspel, waarbij het Sneek-doel even zooveel malen in gevaar komt. Toch herstelt Sneek zich en een voorzet gaat rakelings voor doel langs, terwijl een schot van de Bock tot corner wordt verwerkt De L.S.C.-achterhoede is dikwijls weinig actief en ook telkens komen de withemden terug. Van Gorkum is echter op z’n post. Herhaaldelijk strandt de Bock op buitenspel. Met blanken stand wordt van doel gewis seld. Aan beide kanten treedt weinig activi teit aan den dag. Ook een corner op L.S.C.-doel levert van Gorkum moeilijkheden op. De strijd krijgt een feller karakter met Sneek iets in de meerderheid. Tot doelpunten wil het echter niet komen en met blanke stand komt het einde. De commissie voor het onderzoeken van rekeningen en begrotingen ontving om advies een gewijzigde begroting voor 1937 van het Old Burger Weeshuis, welke haar geen aanleiding geeft tot het maken van opmerkingen, wes halve zij U adviseert tot goedkeuring te besluiten. SNEEK, 10 Mei 1938. Aan de Gemeenteraad. De commissie voor het onderzoeken van rekeningen en begrotingen ontving om advies de rekening van het Col lege van Brandmeesters over 1937. De rekening gaf haar geen aanleiding tot het maken van opmerkingen, zodat zij U adviseert deze goed keuren. SNEEK, 10 Mei 1938. Aan de Gemeenteraad. De commissie voor het onderzoeken van rekeningen en begrotingen ontving om advies: a. de balans per 31 December 1937; b. de verlies- en winstrekening over 1937, en c. de rekening van de kapitaaldienst over 1937 van het Old Burger Weeshuis. De verlies- en winstrekening sluit met een batig saldo van ƒ1647.61, waarvan ƒ647.61 aan het kapitaal en 1000.aan de reserve zal worden toegevoegd. De commissie adviseert U tot goedkeuring te besluiten. van onze <_n W. bieden de raad de volgende voorstellen aan: voorlopig vast te stellen: de rekening van baten en lasten van het gasbedrijf over 1937 met een voordelig saldo van ƒ30027.10; b. de rekening van kapitaalsontvangsten en -uitgaven van dat bedrijf over 1937 met een totaal van ƒ517846.02 in ontvang en uitgaaf; c. de balans van dat bedrijf per 31 December 1937 met een totaal van ƒ491717.05 in debet en credit; II. voorlopig vast te stellen: a. de rekening van baten en lasten van het waterlei dingbedrijf over 1937 met een voordelig saldo van ƒ39267.65; b. de rekening van kapitaalsontvangsten en -uitgaven van dat bedrijf over 1937 met een totaal van ƒ429720.62 in ontvang en uitgaaf; c. de balans van dat bedrijf per 31 December 1937 met een totaal van ƒ228484.72 in debet en credit; III. voorlopig vast te stellen: a. de rekening van baten en lasten van het electrici teitsbedrijf “over 1937 met een voordelig saldo van 5790.36; b. de rekening van kapitaalsontvangsten en -uitgaven van dat bedrijf over 1937 met een totaal van ƒ457395.86 in ontvang en uitgaaf; c. de balans van dat bedrijf per 31 December 1937 met een totaal van ƒ411462.84 in debet en credit. No. III 07.352.17(1). Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot voorlopige vaststelling van de rekening van het reinigingsbedrijf over 1937. F NIEUWE SNEEKER COURAN Regelprijs 9 eent. Abonnementen belangrijke korting 1 N.V. HOLLANDSCH ZWITSERSCHE CHOCOLADEFABRIEK Controle op de oplaag toegestaan. I. No. VII 07.352.18. I 1 I iiip (Deze aanbieding blijft voorloopig geldig tot nadere aankondiging) Aldus enz.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1938 | | pagina 1