F. OZINGA I Luxe Auto-Verhuur met en zonder chauffeur HOFSTEDE A. JANSEN I 1 Eerste Blad UitgaveKIEZEBRIKK Go. Zaterdag 2 Juli 1938. vraagt, dan Lekker droog. TROMP SNEEK Ollimel Orjaan der Gemeenle Soeek ELASTIEKEN kousen Als U „Mijnhardtjes” TROMP SNEEK I I No. ?9 OFFICIEEL GEDEELTE.. RECLAME KOLOM. KEERPUNT. NIEUWSTIJDINGEN. 1 Tel. 2606 Andijker Spritskoeken Andijker Tafelkoeken Urker Kransen Andijker Wafelkoeken Ziet onze mooie Zomerkousen 54e Jaargang Schaapmarktplein 9 Geschikt om mee te nemen. cent 25 25 25 18 Trouw- en Begrafenisrijden DINSDAGS Bureau: KLE1NZAND 5—7 SNEEK - TELEFOON 2200 Off. Ford Dealer SNEEK Parkstraat Tel. 2211 Steeds nieuwe wagens Lage prijzen V E R O 50 Sigaartjes in een luxe blikje voor een gulden. Uw Winkelier heeft ze voorradig Van ouds bekend adres in Tabaksfabrikaten. uiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiimiiR Wat zijn we veranderd in één etmaal tijd Van „nijdig” en „lastig” tot„oolijk”, Wat zijn we die prikkel-gevoelens fijn kwijt En luchtig en lustig en vroolijk! Wat zijn toch die rimpels op hoofd en gezicht Uit hoofd en gezicht snel verdwenen, Wat namen de zorgen van iederen dag Als drukkende lasten de beenen Wat hebben we snel (met een Dieseltrein-vaart) Vertrouwen en moed weer verkregen; Wat iheffen we fier onze hoofden omhoog, Wat zijn we toch weinig verlegen .1 Wat opent zich weer een fameus perspectief Van rust en gelijkheid en vrede, Wat tellen we thans na een angstig bestaan Voor honderd procenten weer mede...! Wat voelen w* ons vrij en gelukkig en blij, Verlost van bezwarende jukken; Wat wordt er weer véél tot goed einde gebracht, Wat vroeger helaas moest mislukken. Wat zijn we royaal in ons woord en gebaar, Wat géven we ons weer ten zeerste Een „keerpunt” werd in decontanten [bereikt, Vandaag is het „feest” van: DE EERSTE! (Nadruk verboden.) PHILIA. Verschijnt en VRIJDAGSAVONDS DRANKWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van' SNEEK maken bekend, dat bij hen is ingekomen een verzoek van JOHS. JILDERDA, wonende aldaar, om hem een verlof A ingevolge de Drankwet 1931, S. 476, te verlenen voor de beneden vóór- en be neden- achterlokaliteit van het perceel Mar- tiniplein no. 3. Tegen het verlenen van het verlof kun nen binnen twee weken bij' hen schriftelijk bezwaren worden ingebracht. SNEEK, 2 Juli 1938. Wolfensberger van Sneek en ouderling A. L. Atsma van Oppenhuizen, gekozen Ds. H. J. Langman van Jutrijp-Hommerts en Ds. J. A. Tammens van Parrega. Tot secundi wer den gekozen Ds. K. O. Finkensieper van Oosthem, Ds. A. Kentie van Sneek, Ds. J. F. L. A. Becht van Warns, Ds. G. J. J. Liefting van Molkwerum en herkozen ouderling W. ten Hoeve van Heeg. Gekozen tot secundus scriba en -quaestor Ds, H. B. Spijkerboer. In de classicale zendingscommissie wer den herkozen Ds. Boersma en Ds. Spijker boer, de heer Sikkes van Workum, terwijl gekozen werd Ds. Becht, De Synodale voorstellen tot reglements wijziging werden besproken met de volgende resultaten: Met algemeene stemmen werd gunstig geconsidereerd over de voorstellen 1, II, IV en VII tot XI. Bij voorstel 111 ver klaarden allen zich voor de verzwaring van het examen voor godsdienstonderwijzer en enkele veranderingen in het desbetreffende reglement. Art. 11, regelende de bevoegd heid van aangestelde godsdienstQnderwij- zers om in een openbare godsdienstoefening voor te gaan vond 40 tegenstanders en 9 voorstanders. Vóór de wettiging van de huidige practijk, met name ten behoeve van arbeiders in evangelisatie en inwendige zen ding stemden 15, tegen 34. Aan de Synode werd overgelaten een betere regeling te ont werpen dan de huidige, die in de practijk oteeds wordt genegeerd. Bij voorstel V verklaarden 21 zich voor de proefpreek van de vrouwelijke candidaat in de godgeleerdheid, 43 tegen. Na een be spreking over dit ondergeschikte punt werd de wenschelijkheid geuit, dat de Kerk ge steld worde voor een principieele beslissing inzake het predikambt der vrouw. Voorstel VI 1 tegen, 1 blanco, rest voor. Verslag, rekening en verantwoording van de Classicale Zendingscommissie lag ge drukt ter tafel en werd daarom niet monde ling uitgebracht. De praeses wekte op tot deelname aan den Zendingsdag op 13 Juli a.s. te Rijs. Hierna was aan de orde het r e o r g a n i- s a t i e-o n t w e r p. Dit was reeds uitvoerig besproken in de buitengewone classicale vergadering van 2 Juni, waarvan een ver slag in dit blad is opgenomen. Men bepaal de zich nu, ongeacht eenige korte discus sies, tot het definitief bepalen van wat toen reeds voorloopig was vastgesteld. 52 stem men voor, 2 voorwaardelijk voor, 9 tegen. De amendementen van de Reorganisatie- Commissie waren eerst en bloc overgeno men. Tegen stemden alle vrijzinnigen, wier gevoelen in een minderheidsverklaring aan de Synode zal worden kenbaar gemaakt; bij de [nu volgende stemmingen over amende menten onthielden zij zich. Eenige stemmen waren voor redactioneele wijzigingen van principieelen aard in Art. 8, 5 Alg. Regl. Met 40 tegen 12 st. werd besloten art. 8, 8 slot te laten vervallen. Eenige stemmen pleitten voor het faculta tief stellen van lastbrieven (art. 16) of ook voor het volledig zwijgen over deze zaak in dit artikel. In art. 60 j werd toegevoegd een commis sie voor radio-kerkdiensten. 53 st. pleitten voor een kerkvergadering, bestaande uit de Algemeene Synode en een afgevaardigde (predikant of ouderling) van de Classicale vergaderingen, zulks ten be hoeve van de herziening der liturgische for mulieren (art. 69). 49 st. pleitten voor een dergelijke kerkvergadering, bestaande uil de Algemeene Synode en twee afgevaardig den (predikant en ouderling) van de Clas sicale vergaderingen, zulks ten behoeve van de hervorming der belijdenis (art. 70) Allen stemden er voor, dat in het laatste geval ook de Prov. Synodes en Classicale Vergaderin gen om consideraties zouden gevraagd wor den. Allen vereenigden zich met de verklaring, dat de hoogere kosten geen bezwaar be hoorden te vormen tegen de invoering van deze reorganisatie. Het voorstel tot amendeering, ingediend door Ds. Lingbeek c. s., werd door 3 leden ondersteund. De assessor sloot met dankgebed. op het vliegveld was gekomen en dezen pas had getoond, voor! den pas vermeld stond. Hij verklaarde den pas te hebben geleend. De politierechter merkte op, dat het por tret op den pas een treffende gelijkenis Abonnement: per jaar 2.50, fr. p. post 3.60, ^dvertentiën: 9 ct. p. regel. Ingezonden mededeelingen hooger. Abonnement belangrijke korting. Advertentiën worden tevens gratis ge plaatst in de SNEEKER COURANT VEREEN. V. CHR. BELANGEN. Bovengenoemde vereeniging hield op 28 Juni haar gewone jaarlijksche ledenver gadering. De voorz. ds. J. R. Wolfensberger, opent met gebed, leest Ps. 122 en houdt een kort openingswoord, waarin hij de gang van zaken over het afgeloopen jaar releveert. Ook hier, evenals in andere vereenigingen, tijden van neergang, maar ook van ontvan gen zegen. De in 1937 gehouden bazar wordt door den voorzitter nog even gememoreerd. ontvangt U hartvormige cachets met den naam Mijnhardt, die allerlei pijnen snel doen verdwijnen Zach. 4 6 v.v. In de kleine dingen doet God door Zijn Geest het groote, wonderlijke werk! Uit dit geloof leeft de Kerk van Christus. Het verslag van de voornaamste werk zaamheden van het Classicaal Bestuur werd uitgebracht, en rekening en verantwoording gedaan. Bij de stemmingen werden tot leden van het Classicaal Bestuur herkozen Ds. J. R. De secretaris, de heer B. Hofstee krijgt vervolgens gelegenheid tot het lezen aer notulen van de vorige ledenvergadering, welke zonder op- of aanmerking worden goedgekeurd. Het jaarverslag wordt vervolgens door den 2en secretaris, den heer R. Posthuma, uitgebracht. Ook dit verslag is over ’t al gemeen in optimistische toon gesteld. Ver schillende noodzakelijke herstellingen ble ken noodig en er werden verbeteringen aangebracht. Dit verslag geeft eveneens geen aanleiding tot het maken van opmer kingen. De voorzitter zegt zoowel den secreta ris als den 2en secretaris dank voor hun verrichte arbeid. Vervolgens brengt de commissie voor het nazien der rekening, bij monde van den heer H. S. v. d. Meer, verslag uit. Alles werd in orde bevonden en dus wordt voorgesteld den penningm. in dank te dechargeeren. De penningm., de heer K. Breeuwsma, licht verschillende, posten nader toe, waar bij enkele gestelde vragen tot tevredenheid worden beantwoord. De opbrengst van de gehouden bazar heeft het mede mogelijk gemaakt tot vol doende aflossing te komen. De voorz. dankt den pennir het gevoerde beheer. De verga» I Sneeker Groentehandelaren. Dat het elftal van de Sneeker Groen tehandelaren het lang niet gemakkelijk zou krijgen tegen het Flach-elftal was Woens dagavond j.l. toen men in het Sportpark alhier de strijd ging aanbinden wel dade lijk te zien. En ondanks dat de geelzwarten danig versterkt waren met enkele eerste krachten heeft men met i4 zijn meerdere moeten erkennen in de roodwitten. Aan vankelijk ging de strijd gelijk op- met wis selende kansen. Zoo kreeg bij de geel zwarten Th. Pasma een opgelegde kans die echter werd gemist, terwijl bij de rood witten mid voor Kracht uit een voorzet van linksbuiten D. v. d. Zee de bal voor het intrappen kreeg die echter ook het doel op de verkeerde plaats zocht. De thuisclub kreeg een klein overwicht doch slecht plaatsen, en schieten was oorzaak dat hier doelpunten uithieven. Nadat er ongeveer een half uur was verstreken wist Kracht voor het Flach-elftal de score te openen toen hij wederom van links de bal kreeg toegespeeld en het leer met een klein boogschot over de uitloopende kee per in het doel van de geelzwarten wist te plaatsen, o1. De Flach-aanhang in de tribune begroette dit puntje met welge vallen en bracht zijn favorieten een luid applaus. De spelers van de thuisclub zet ten zich schrap en van de G.-rechtsbinnen volgde een lage schuiver in de beneden hoek doch keeper Sterk was op zijn plaats en wist onheil te voorkomen. Eenige hoek schoppen op het roodwitte doel brachten ook geen succes op. Dan verstond men aan de andere kant het maken van doel punten beter want toen het duo v. d. Zee- Kracht weer op de G.-defensie afstormde wist laatstgenoemde de bal ten tweede male fraai in te schieten. De Groentehandelaren kwamen nu nog feller opzetten. Geducht werd er op de bal gezeten, doch de afwerking liet veel te wenschen over. Eindelijk konden de geel zwarten succes boeken toen een door Piet de Jong fraai opgezette aanval naar wensch verliep, de bal tenslotte bij de G.-rechts binnen terecht kwam en deze een schot loste waarbij keeper Sterk het nakijken kreeg, 12. Even voor rust vergrootte het Flach-elftal de voorsprong tot 13 met een fraaie kopbal van midvoor Kracht, die daarmede de hattrick verrichtte. In de 2e helft was men om beurten in den aanval doch de verdedigers bleven tot even voor het einde de baas over de aanvallers. Toen gelukte het de FLachianen nogmaals de G.- keeper die verre van safe was te passeeren en met eindstand 14 klonk het fluitje van de goed leidende arbiter Ban ning voor de laatste maal. Als attractie hadden de groentehandela ren voor iedere 25 e bezoeker een zak met 8 sinaasappels beschikbaar gesteld, terwijl de 250e bezoeker een mand fruit ontving. Voor de xoooe bezoeker was een dames- of heerenrijwiel aangeboden, doch dit kon niet worden uitgereikt, daar het bezoek dit cijfer niet bereikte. Henk Stuurop en zijn boys zorgden met accordeonmuziek voor opluistering. Na afloop van de wedstrijd bleef men nog eenige tijd vertoeven in het Sportpark- restaurant. DE KONINGIN ZATERDAG NAAR ZWITSERLAND. Men meldt van officieele zijde, dat het in het voornemen van de Koningin ligt, Zaterdag 2 Juli voor haar jaarlijksche bui- tenlandsche reis naar Zwitserland te ver- vertoont met den houder en vroeg den ver dachte of het niet zijn portret was. Hij antwoordde ontkennend. Hij had den pas zoo, kant en klaar, ontvangen. Op de vraag van den politierechter ant woordde verdachte verder, dat hij aange sloten was bij de nationalistische organi satie der Oekrainers, welke ten doel had, de onafhankelijkheid voor hun vaderland te ‘bewerkstelligen. Hij was ook voorzitter van een studentenvereeniging, die zich op het standpunt stelt van een onafhankelijk Oekraïne. Hij had in het buitenland ver schillende tochten gemaakt en was ook in het bezit geweest van een Nansenpas, dien hij in Italië had gekregen. In de stukken werd opgemerkt, dat de persoon van Bora bestaat en dat deze zijn pas had vermist. Maar verdachte ontkende, den pas van Bora te hebben ontvangen. Toen hij te Rotterdam per vliegtuig van Praag aankwam, was hij van Weenen ge komen. Ter waarschuwing voor andere vreem delingen eischte het O. M. vier maanden gevangenisstraf, met vernietiging van cfen valschen pas en teruggave van den Nan senpas. Mr. J. W. W. van der Hoeven, de raadsman van den verdachte, betwistte, dat deze een strafbaar feit had gepleegd. Immers: de pas is niet vervalscht. Het is een pas, die een ander toebehoort en het gebruik daarvan is volgens pleiter niet strafbaar. Hij verzocht voorts rekening te houden met het feit, dat verdachte reeds vijf weken en twee dagen op het hoofd bureau is ingesloten en verzocht, bij niet- vrijspraak, een geldboete óf een geringe straf 1 De politierechter veroordeelde den ver dachte tot twee maanden gevangenisstraf. KON GEEN 5 MINUTEN ACHTEREEN LOOPEN. Thans van haar rheumatische pijnen verlost. „Bijna twee jaar lang leed ik aan he vige rheumatische pijnen in mijn schouder. Als ik 4 minuten achtereen had geloopen, kon ik niet verder door de pijn. Nu, na slechts een paar weken Kruschen Salts te hebben gebruikt, kan ik weer geregeld doorloopen en voel mij veel en veel beter. Ik blijf er dan ook mee doorgaan en zal het iedereen aanbevelen.” Mej. J. Th. W. te A. Rheumatische pijnen ontstaan meestal, indien Uw lichaam verontreinigd wordt door schadelijke afvalstoffen, als o.a. het gevreesde urinezuur. Wanneer U hiertegen geen maatregelen neemt, gaat het met Uw rheumatiek van kwaad tot erger. Maak daarom gebruik van de ondervinding van duizenden anderen. Neem iederen morgen de kleine dagelijksche dosis Kruschen Salts en Uw rheumatische pijnen zullen na kor ten tijd totaal zijn verdwenen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij apothe kers en erkende drogisten. ploffing van de bom op den Coolsingel op 23 ivlei j.L, waarbij de leider van de Oekrainers, Eugen Konovalec, om het le ven kwam. Men zal zich herinneren, dat de koerier van Konovalec in een hotel aan de Kruis kade werd gearresteerd. Hij gaf opt, La dislav Bora te heeten. Bij nadere coiitróle» bleek, dat de pas, waarop, hij het land was binnengekomen, niet in overeenstemming was met zijn persoonlijkheid. Het verhoor vond plaats via een tolk. De verdachte gaf toe, dat hij met den hem getoonden pas, ten name van Baranowsky, was ge]aMn,en dezen pas j met de bedoeling, het te doen 1, alsof hij de man was, die op per bus Het adres voor Wederverkoopers tenlandsche reis naar Zwitserland te trekken. DE TOESTAND VAN PRINSES JULIANA. In verband met het bericht omtrent een lichte ongesteldheid van Prinses Ju liana deelt men mee, dat H. K. H., hoe wel thans geheel hersteld, voorzichtigheids halve het paleis nog niet verlaat. DE BOMAANSLAG OP DEN COOL SINGEL TE ROTTERDAM. Woensdagochtend werd voor den Rot- terdamschen politierechter, mr. Brengers, de zaak behandeld tegen Jaroslaw Bara nowsky, bekend uti het drama van de ont- J. POPPINGA. Te Ede, waar hij de laatste jaren woonde, is in den ouderdom van 82 jaar overleden de heer J. Popping^, die van 1900 tot 1924 Secretaris der gemeente Wijmbritseradeel is geweest. In dien tijd heeft hij zich ook op velerlei wijlze 'in hét publieke leven van ’Sneek. en omgeving nuttig gemaakt. Hij was toen oa. bestuurs lid van de Ver. v. Chr. Schoolonderwijs en van de Boazbank. Ook op waterschap^- gebied in onze omgeving heeft de heer Poppinga zich veel bewogen en nuttig werk gedaan. De overledene ving zijn loop baan aan in 1881 als volontair ter se cretarie van de gemeente Kollumerland en Nieuwkruisland, waar hij zijn opleiding genoot bij zijn lateren schoonvader, den heer H. J. Hoogeboom, secretaris dier ge meente. In 1882 werd tie heer Poppinga aldaar ambtenaar ter secretarie. In 1884 volgde zijn benoeming tot secretaris der gemeente "Beerta, welke gemeente hij in 1891 verwisselde met Hemelumer Olde- phaert en Noordwolde. Op 1 Januari 1900 aanvaardde de overledene het secretariaat der gemeente Wijmbritseradeel, dat hij tot 29 April 1924 vervulde, waarna hij zich aanvankelijk te Den Haag vestigde. In de af schei dsvergadering van den Raad van Wijmbritseradeel op genoem den datum hebben B. en W., de nieuwbe noemde secretaris, de heer H. M. Mar tens, en sprekers uit alle partijen den heer Poppinga gehuldigd voor zijn vele verdien sten jegens de gemeente, terwijl van de rijde der ambtenaren ter secretarie den scheidenden secretaris lof werd toege zwaaid als humaan chef en als de man die in 1903 het initiatiefvoorstel deed tot instel ling van een gemeentelijk pensioenfonds, waaraan toen nog weinig gemeentebesturen dachten. De heer Poppinga zelf heeft toen in een uitvoerig overzicht een beeld gege ven van het vele dat zich in de gemeente tijdens rijn secretariaat had gewijzigd op het gebied van onderwijs, woningvoorrie- ning, armwezen., wegenaanleg enz. Aan de werkzaamheden daaraan verbonden heeft de overledene, die een hard werker was, een ruim aandeel gehad. De begrafenis vindt plaats a.s. Maan dag, ’s namiddags 1 uur op de Begraaf plaats te Ede. Belasting betalen. De Ontvanger der Directe Belastingen te Sneek deelt mede, dat vervolging is te wachten zoo niet vóór 8 Juli a.s. is be taald op: Personeele belasting 1938. Biljetten ge dagteekend April minstens 1/4 gedeelte. Belasting van de doode hand. Biljetten gedagteekend Januari minstens ®/u' gedeel te. Biljetten gedagteekend April minstens i/b gedeelte. Classicale vergadering Sneek. De Classicale vergadering der Ned. Herv. Kerk in de classis Sneek werd Woensdag bijgewoond door 28 predikanten en 35 ouderlingen. Praeses was Ds. L. Boersma van Harich, scriba Ds. J. C. M. Jansen van Ijlst, assessor Ds. H. B. Spijkerboer van Woudsend. Het openingswoord werd verbonden aan P.S. Onze wagens kunnen tegen een kleine vergoe- dirig verzekerd worden. HET ADRES voor (adv.) EEN OUD GEBRUIK HERSTELD. Dinsdag had op de R.K. begraafplaats te Baarn ae ter aarde bestelling plaats van het stoffelijk overschot van. mejuffrouw H. F. Velaars, die te Zeist in een R.K. Zus terhuis op 77-jarigen leeftijd is overleden en die in haar jeugd jarenlang in Baam heeft gewoond. In haar testament had de overledene bepaald, dat, op den dag van haar begra fenis, aan de Baamsche armen een brood moest worden uitgereikt, aan welke op dracht gevolg werd gegeven. In. den loop van den morgen werd aan. ruim 250 gezinnen een krentenbrood van drie pond ter hand gesteld, terwijl gezin nen met meer dan vijf kinderen daarenbo ven ook een wittebrood werd verstrekt. Deze 250 gezinnen, Baarnsche armen, zoo wel Katholieken als andersdenkenden, wa ren armen, die niet bij de steunverleéning stonden ingeschreven. Dit eeuwenoud gebruik, dat al lang niet meer in zwang is, wil dat er roggebrood wordt uitgereikt, later werd dit veranderd in bruinbrood. Wijlen mejuffrouw Velaars had hierin evenwel vrijheid gelaten. DE DOOD VAN MGR. SCHRAVEN. Volgens gezaghebbende bron te Peiping wordt thans toegegeven, dat Japanschè soldaten verantwoordelijk rijn geweest voor den dood van den Nederlandschen bis schap, mgr. Schraven en van acht andere katholieke priesters, onder wie jJrieFran- schen, die in October 1.1. gedood werden in Tsjengtingfoe in Hopei. Deze erkenning is geschied bij de uitwis seling van nota’s tusschen de Japansche en de Fransche autoriteiten te Peiping. Naar verluidt omvat de regeling, die ten panrien van het gebeurde tot stand is ge komen, o. m., dat een monument zal wor den opgericht door het Japansche leger nabij het tooneel der tragedie.. Op dit mo nument zal de spijt van net Japansche le ger over ’het gebeurde in Chineesche ka rakters worden aangebracht. RUM SMOKKELEN PER DUIKBOOT. De Finsche bladen melden, dat de auto smokkelaars in de Oostzee thans van een duikboot gebruik maken om sterken drank in Finland binnen te smokkelen. Men heeft een duikboot waargenomen op ongeveer 10 kilometer van Sabbakar aan de Finsche kust. Verwacht wordt overigens, dat de smok kelarij van spiritualiën zal toenemen als gevolg van de verhooging van den pnjs van sterken drank. In een deel van West- Finland is het al betrekkelijk gemakkelijk gesmokkelden alcohol te krijgen. voor j be tuigde hiermee haar instemming door ap plaus. De bestuursverkiezing leverde tot resul taat dat ds. J. R. Wolfensberger werd her kozen, terwijl in de vacature ds. J. Treffers gekozen werd ds. A. Kentie en in de va cature H. Oppenhuizen de Jieer S. R. Piersma. Allen namen hun benoeming aan. De penningm. van het Bouwfonds, de heer B. J. Deesker, brengt namens de be treffende commissie alsnog verslag uit over de resultaten van het afgeloopen jaar. De voorz. alsmede de penningm. yan de Vereeniging zeggen de commissie dank voor alles, wat ze ook weer in het afgeloo pen tijdvak hebben gedaan. In de commissie voor het nazien der rekening voor het volgend jaar wor den aangewezen de heeren L. de Vos, G. Rollema en B. Baarda. Na rondvraag sluit ds. Kentie de ver gadering met dankgebed. 4 w 'Mki i Ml SPECIAAL ADRES GROOTZAND 18 SNEEK LAGE PRIJZEN ■Ka Ml niiim iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin Neem de beste PERMANENT WAVE Neem een Permanent van JANSEN DAMES- en HEERENKAPPER 1 NIEUWE SNEEKER COURANT annex SHEERER OOURAHT en WYMBRITSERAQEEL Tn.komsten belasting 1937/38. Biljetten gedagteekend Januari geheel. Gedagtee- kend April minstens 2/s gedeelte.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1938 | | pagina 1