oouauurr wymbritseraoefl Indische parfum per maal I A. JANSEN Luxe Auto-Verhuur met en zonder chauffeur J Eerste Blad 10 gram 10 ct. Koopt NU Uw Meubelen Ml OlllclNl Orgaan der Gemeente Sneek Verschijnt en VRIJDAGSAVONDS F. OZINGA flltflaw KIEZEBRINK S (In, No. 88 1 Dames 1 Woensdag 27 Juli 1958. ranM SWIE 54e Jaargang Trouw- en Begrafenisrijden RECLAME KOLOM. NIEUWSTIJDINGEN. DINSDAGS KLEINZAND 5-7 Bureau: - TELEFOON 2200 SNEEK Op Zaterdag 30 Juli a.s. worden in P.S. i IETS NIEUWS Februari Februari gedagteekend d. Poel slaagde gisteren 3 DAMES- EN HEERENKAPPER SCHAAPMARKTPLEIN 9. 6 September nationale feestdag. De regeering heeft beslist, dat 6 Septem ber a.s., de dag van ’t 40-jarig Regeerings- jubileum van Hare Majesteit de Koningin, als een nationale feestdag zal worden be schouwd. Op dien dag zullen derhalve alle Rijks- diensten, -instellingen en -bedrijven gesloten zijn, voor zoover de dienst dit toelaat. Voorts zullen op Maandag 5 September a.s., den dag waarop het jubileum van Hare Majesteit de Koningin kerkelijk zal worden herdacht, de ambtenaren en werklieden, die des voormiddags een godsdienstoefening wenschen bij te wonen, daartoe zooveel mo_ gelijk in de gelegenheid dienen te worden gesteld. Geslaagd te den Haag voor acte M. O. Boekhouden, de heer Tj. Bouma van hier. Te Utrecht slaagde voor het exa men Cand. Gem. Secretaris onze vroegere stadgenoot, de heer A. Schiere, thans wo nend te Ederveen (Gld.) g©m. Ede. De heer J. Winselaar alhier behaal de heden het Mercurios-diploma boekhou den. Daar staat de „doodstraf” opl Fietsen m bet donker Boeder reflector en wonder wit achter- spatbord kost ’n paar galden boete (als de politie a ziet) at— uw leven (als bet vetteer tdet tart!) PA Wist u, dat afleen „sm” «MT ss™ Uatnoeselig* at „verroest” is dus niet voldoende 0 Steeds nieuwe wagens Lage prijzen Onze LAGE SEIZOEN PRIJZEN bewijzen U het voordeel. ZOMERPRIJZEN. geheerscht binnenkort p niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiirs Scholieren Klaar voor de start! Naar H.B.S., Gymnasium, Kweek, Mulo of welke andere school ook, maar eerst vacantie en van te voren de boe ken, enz. bestellen. W ij kunnen in U w vacantie voor prima levering zorgen. Boek- en Vulpenhandel G. VAN DE PIJPEKAMP, Kleinzand 2 Abonnement: per jaar 2.50, fr. p. post 3.00, AOvertentiCn: 0 ct, p. regel. Ingezonden mededeellngen hooger. Abonnement belangrijke korting. Advertentiën worden tevens gratis ge plaatst in de SNEEKER COURANT Zaterdag slaagde te Leeuwarden het Mulo-diploma A Off. Ford Dealer SNEEK Parkstraat Tel. 2211 is een groot aantal deelnemers en deel neemsters ingeschreven, zoodat de wedstrij den interessant beloven te worden. Ver- zwommen worden o.a. de estafette kampi oenschappen. Men zie adv. in dit nummer, stellingen veel gevergd, iedereen die ziet met welke toewijding rij vóór en ni het op treden hun rijdieren verzorgen, zal begrij pen dat zij hun trouwe viervoeters als ware vrienden beschouwen. Het is geen hoogeschool-rijden, noch circusvoorstelling, doch een sportief en tevens leerzaam evenement. Toeren zoo- als de Groote Pyramide, de Dolkendans en de Salto Mortale zijn voor de ware liefhebbers een attractie. Wij twijfelen er dan ook niét aan of deze laatste voorstellingen in Nederland van de Djiguiten Ruiter Kozakken zullen ook hier ’ter plaatse zeer veel belangstel ling trekken. Het optreden wordt door mu ziek opgejuisterd en zal ongeacht de weers gesteldheid plaats vinden. Geslaagd voor Duitsche handelsoor- respondentie (Vereen, van leeraren) mej. P. G. Stoffelsma te Balk. De heer H. S. Woudstra te Peize, vroeger te Balk, behaalde te ’s Gravenhage het diploma voor Bakkerij-leeraar. Geslaagd voor het examen hoofd akte de heer A. Risselade te Sloten. COMITÉ „SNEEK VOORUIT". Maandagavond werd op; initiatief van de buurtvereenigingen in Sneek een verga- bestond. It deze vergadering werd een comité BIOSCOOPNIEUWS. De hoofdkenmerken van een Fransche film zijn de ongeëvenaarde geestigheid en de luchtigheid waarmee het onderwerp behandeld wordt. Deze eigenschappen zijn niet alleen kenmerkend voor de Fransche film, maar ook voor het Fransche volk. Daarom lijkt het eigenlijk onwaarschijnlijk, dat de proef, die de Duitsche filmindustrie met de film „Het meisje van gisternacht”, de hoofdfilm voor deze week m het Ami- citia Theater, nam, om e/en film met Fransch esprit te produceeren, zou slagen. De film is echter ook in dit opzicht volkomen geslaagd en geeft een zeer gees tig verhaal, dat in Londen speelt, en waar bij uit vele verwikkelingen en misverstan den ten slotte twee paartjes te voorschijn komen. De hoofdrollen worden vertolkt door Willy Fritsch en Gusti Huber. Een eenigszins volledige bespreking van de inhoud is bezwaarlijk in enkele regels te geven; om van dit verhaal kennis te ne men, ga men zelf de film zien. In het bijprogramma wordt naast de journaals en eenige korte films een prach tige natuurfilm vertoond, met als onder werp; het vogelleven aan het Noordzee strand. Juli houdt hij alleen den derden der maand zitting. EERSTE H. MISf. Zondag droeg Pater Justinus Ringnalda, O. Cann, in de parochiekerk van den H. Martinus, alhier, zijn eersten H. Mis op. De jonge priester werd daarbij geassis teerd door Pater O. Oomes, eveneens uit deze parochie als diaken en, de WelEerw. heer J. van Dorresteyn, kapelaan der pa rochie als sub-diaken. Pressbyter assis tent was de HoogEerw. Heer Deken J. van Galkom. Door het jongens- en mannenkoor, diri gent de heer Flude H. A. .van Bergen, werd uitgevoerd de meerstemmige Missa in Honorem s Theresiae van Jan Nieland. De feestpredikatie werd gehouden door de WelEerw. Pater Everardus Verzett, O. Carm, een ordegenoot van de neomist. Na de H. Mis zong het koor nog de Tantum Ergo van L. Refice en de pries- o.a. R. Sijlbesma tercantate van Van Schaick. Van de gelegenheid om de jonge pries- het zwembad alhier de kampioenswedstrij- ter te feliciteeren maakten des middags den van de kring Friesland gehouden. Er velen gebruik, terwijl tot slot van deze mooie feestdag de jonge priester een plechtig Lof celebreerde terwijl daarna nog het Te Deum werd gezongen. Huishoudschool Sneek. Dagcursus A. Bevorderd: R. Abma te i olsgare, A. v. d. Berg en A. Booij te Sneek, .a v. d. Brug te Oosthem, F. Cnossen, S. v. d. Horst en M. de Jonge te Sneek, F. Kuiper te Britswerd, E„ v. d. Meer te Deersum, J. Middeldorp te Sneek, P. Nauta te Jutrijp, K. Norbruis en T. Nijdam te Sneek, J. Postma te Wolsum A. van Sluis te Sneek, A. Suier- veld te Ti'rns, J. Suierveld te IJsbrechtum (voorw.), T. Terpstra en J. Tichelaar te Sneek, R. Volberda te Scharnegoutum, F. •Wielinga te Sneek, J. Wiersma te Oosthem, A. de Wilde te Deersum. Niet bevorderd 3. Getuigschriften. Dagcursus A (2-jarig): G. Bos en A. Bijlsma te Sneek, R. Damstra te Bolsward, K. Dijkstra, Speers, M. Faber te Sneek, A. Fray te Ijlst, T. de Groot, F. Hettinga en T. Hofman te Sneek, D. Noor denbos te Bolsward, G. Reidsma te Loënga, A. Schurer en R. Strikwerda te Sneek, B. Vriesenga te Jutrijp, C. Wiersma te Oost hem, L. Wobma en A. v. d. Woud te Sneek en T. IJkema te Bolsward. Dagcursus A (1-jarig): J. Boelinga te Hemelum, M. Boersma te Bolsward, J. de Boer te Oppenhuizen, A. B. ten Brink te Balk, J. Dijkstra te Speers, N. Groenland te Sneek, A. van der Hoek te Hommerts, C. Jonkmans en G. Koster te Sneek, J. Lauten- oach te Oudega, M. Mendelson, J. Nijdam en H. Olij te Sneek, A. Postma te Bolsward, I. Sikma te Sneek, C. Sluis te Koudum, D. Stoffelsma te Balk, G. Terpstra en A. 1 romp te Sneek, G. Wiersma te Workum. Dagcursus B („hulp in de huishouding”). GetuigschriftenS. Algera te Britswerd, A. jakker te Sneek, A. de Boer te Eemswoude, A. de Boer te Sneek, A. Bruinsma te Fols- gare, B. Hofstee te Scherpenzeel, H. Hof- stra te Sneek, F. Hijlarides te Oosthem, S. riijlkema te Heidenschap o/d Workum, S. Kooistra te Workum, G. Lammers te Sneek, F. Nauta te Ijlst, K. de Rook te Lemmer, A. Tijsma te Gaastmeer, D. de Vries te Bozum, E. de Vries te Workum, T. de Wagt te bneek, T. van der Zee te Ijlst. Landbouwhuishoudcursus. Bevorderd: G. Begemahn te Sneek, B. de Boer te Ooster- end, E. Bootsma te Nijland, I. Bouma en R. Bouma te IJpecolsga bij Woudsend, S. Bou ma te Oudemirdum, L. Bouma te Oosterend, J. Douma te Sneek, T. van Dijk te Ijlst, J. Hoekstra te Bons o/d IJsbrechtum, R. Hof- stra te Abbega, M. Kooistra te Koudehuizen bij V/itmarsum, D. Langhout te Wommels, x. Lemstra te Sijbrandaburen, R. Minkema a ..i. Minkema te Wieuwerd, L. Postma te Lungerhou, B. Steenbeek te Uitwellingerga, N. Swierstra te Poppingawier, T. Sijbrandij te Abbega, R. Sijbrandij te Scharnegoutum, S. de Vries te Pingjum, A. Walsma te Wit- marsum, W. van de Witte te Bolsward, Z. Zondervan te IJsbrechtum. Getuigschriften: B. Anema en L. Anema te Pingjum, E. Atsma te Oppenhuizen, T. Aukema te Warns, R. Bokma te Wommels, C. Bootsma te Goënga, J. Dijkstra te Op- penhuizen, S. Franckena te Hommerts, Ch. j ten Have te Nijland, W. Hofstra te Poppin gawier, T. Holverda te Lemmer, S. Jansma te Ijlst, W. de Jong te Oudega, H. Kooistra te Witmarsum, B. Nauta te IJsbrechtum, S. Postma te Woudsend, M. Statema te Bols ward, G. de Vries te IJpecolsga bij Wouds end, S. de Vries te Pingjum, H. Winia te Eesterga bij Lemmer, A. IJntema te Arum. GESLAAGD, dan een prima vulpen kopen bij G. van de PIJPEKAMP, Kleinzand. Daar is voor iedere hand een pen voorradig. Vrijdag slaagden te Leeuwarden voor het Mulo-diploma A: K. Weijma, T. Epipinga, P. J. C. Wamelink, E. A. v. d. Zee, J. J. Schurer, C. W. Henstra en A. Winselaar te Sneek en T. v. cL Zfee te Hommerts. Voor diploma B: W. Koopmans teHeeg en J. Zwaga te Heeg. Aan de J/eeuwarder Industrie- en Huishoudschool slaagde voor het diploma Huishoudkundige mej. A. H. Keuning, al hier. ONGELUK OP DEN MEPPELER- STRAATWEG. Op den Meppelerweg is in den nacht van Zondag op Maandag op de grens van de gemeenten Steenwijk en Steenwijkier- wold de reeds bejaarde douairière H. A. A. van Welderen baronesse Rengers ge boren baronesse van Heemstra uit Veen klooster, die, in gezelschap van een fami lielid, jhr. W. J. van Baerdt van Sminia, uit Oudkerk, per auto komende van de Nürburgringrennen uit Duitschland, in de richting Steenwijk reed, uit de auto ge vallen. Mevrouw van Welderen Rengers tompo p< trachtte, wijl zij zich onwel gevoelde, het jufck< portier van de auto opi een rider te o|pe- nen. Door de snelheid van den wagen, on geveer tachtig kilometer, vloog het por tier geheel open. Mevrouw Rengers werd op de straat geslingerd, waarbij een ba rer beenen werd verbrijzeld en zij ernstige verwondingen aan het hoofd kreeg. Na door de doktoren Brons en Rijsbosch uit Steenwijk te zijn behandeld is zij per zie kenauto naar het Diaconessenhuis te Leeu warden vervoerd. Haar toestand) is zeer ernstig. Het verbrijzelde been zal waar schijnlijk moeten worden geamputeerd. (L. C.) Dr. L. HEIJERMANS. f Vrijdagavond is dr. L. Heijermans, oud- directeur van den gemeentelijken genees kundigen en gezondheidsdienst te Amster dam, in het Wilhelminagasthuis, waar hij sinds eenige maanden werd verpleegd, overleden. Hij bereikte den leeftijd van 64 en, al wordt ook van hen tijdens de voor- jaar In rhyins spoten. Öp verschillende plaatsen heeft men daarbij kevers en larven aangetroffen. Vele kleine tuinders opperden aanvan kelijk bezwaren tegen het bespuiten van hun aardappelen, omdat zy hiervan na- deelige gevolgen vreesden, doch zij zijn tenslotte toch tot de overtuiging gekomen, dat het noodzakelijk was en bij weigering prooes-verbaal zou worden opgemaakt. Dat de bespuiting inderdaad niet overbodig is geweest, blijkt wel uit de feiten, dat nog steeds kevers worden gevonden in de aardappelvelden in deze streek. ROOK, MAAR GEEN BRANDi. Voorbijgangers bemerkten Zondagavond, dat er dikke rookwolken opstegen uit de toren van de St. Willebrorduskerk aan de Ceintuurbaan te Amsterdam. In de mee- ning, dat er brand was uitgebroken, alar meerde men onmiddellijk de brandweer, die spoedig met groot materieel ter plaatse arriveerde. Toen men een onderzoek g bleek, dat er wel rook, doch men te ontdekken waren. Om op te lossen, werden de politie en schillende autoriteiten gealarmeerd, De Djiguiten Ruiter Kozakken te Sneek. Op hun nondreis door Nederland vóór hun vertrek naar Amerika zullen de be roemde Djiguiten Ruiter Kozakken nog éénmaal een voorstelling] geven te Sneek in het Sportpark en wel op1 Dinsdag 2 Augustus a.s. des namiddags te 2.30 uur en des avonds te 8 uur (N.T.). Zooals bekend zijn de Djiguiten Ruiter Kozakken officieren van de voormalige Wit-Russische ruiter-regimenten, welke zich na de revolutie vereenigden onder leiding van Heühan Remeleff. Zij reizen thans door alle landen van Europa en toonen overal met het grootste succes hun on overtroffen staaltjes van paardrijkunst en van ruiteracrobattek. Velen zullen zich nog hun optreden van vorige jaren herinneren toen rij) een ieder versteld deden staan door hun onbegrijpe lijke durf, hun geweldige stoutmoedigheid, waarbij zij de Wild-West-ruiters, die wij van de film kennen, verre overtroffen. Hoe kan het ook anders: de Kozakken zijn vanaf hun jeugd met hun paarden opge groeid en zij brachten het grootste deel van hun leven in het zadel door. Vrees kennen zij niet en het lijkt of man en paard één geworden zijln. Hun paarden zijn hun kostbaarst Bezit Onze wagens kunnen tegen een kleine vergoe ding verzekerd worden. HET ADRES voor Mej. M. v. J te Utrecht voor het Mulo-diploma A. dering belegd waarvoor flinke belangstel ling bestond. Uit deze vergadering werd een comité gekozen bestaande uit de heeren H. J. Vol kers, N. Brattinga, E. W. Schaap, W. v. d. Meulen en C. P. de Jong. Dit comité noemde zich „Sneek Vooruit”. Als eerste punt van actie werd besloten om de „Sneek-Week” nog meer in het middelpunt van de belangstelling te bren gen; misschien is dit de eerste stap om later nog meerdere speciale Sneeker be langen onder de oo-gen te zien. Besloten werd om met het eerste lustrum van de „Sneek-Week” een waardevolle wisselprijs aan te bieden aan de besturen van de bei de zeilvereenigingen die deze „Sneek week” in het leven riepen. Aangezien de „Sneek-Week” voor onze stad een zeet groot belang is, moet de bur gerij van Sneek beseffen dat dit niet al leen van de beide zeilver<>enigingen moet uitgaan, maar dat ieder ingezetene deze wakkere besturen moet mee helpen om de „Sneek-Week” in stand te houden en groot te maken. Een waardevolle wissel prijs zal ongetwijfeld niet alleen in Sneek doch ook ver buiten onze plaats nog meer belangstelling wekken voor onze „Sneek- Week”. De watersport is voor Sneek werkelijk een groot belang, dit bewijst toch Het groote aantal schepen dat zich ieder jaar in onze jachthaven en aan onze wallen be vindt en de groepjes zeilers welke door onze stad trekken en er hun inkoopen doen. Het Comité „Sneek Vooruit” doet daar om een beroep op allen die het wel en wee van Sneek ter harte gaat om op de in- teekenlijlsten welke binnenkort voor dit doel zullen worden aangeboden met een gul gebaar hun bijdrage te teekenen, opdat we een wisselprijs kunnen aanbieden, waar over zal worden gesproken tot ver bui ten onze grachten. De penningmeester zal binnenkort zijln gironummer bekend maken om ook diege nen in de gelegenheid te stellen van hun sympathie blijk te geven welke misschien anders met bereikt zouden worden. D© overledene werd te Rotterdam ge boren op 22 December 1873. Na aan de universiteit te Amsterdam volbrachte stu die in de geneeskunde wend hij in 1900 tot arts bevorderd. Tot 1903 was Ijij ver volgens werkzaam aan het Nederlandsch Israëlietisch Ziekenhuis, waarna hij zich als geneesheer in Watergraafsmeer vestig de. In zijn practijk kwam hij toen in aan- raking met ’n aantal gevallen van vergifti ging door het reuklooze, 40 pet. kool- monoxyde bevattende watergas, wat hem gebracht heeft tot het zich spedaliseeren, eerst in de toxicologie, maar spoedig ook in de beroepsziekten en de studie van,dé sociale geneeskunde in het algemeen. Bij zijn benoeming tot armenarts der ge meente Amsterdam eveneens in 1903 zag hij zich belast met de leiding der ge meentelijke polikliniek in Amsterdam-Oost en met de geneeskundige, verzorging der verpleegden van het armenhuis. In 1919 werd hij benoemd als directeur van den gemeentelijken geneeskundigen dienst, welke kort voordién met den ge zondheidsdienst samengesmolten was en na dien tot een omvangrijke organisatie uit groeide. Tot deze benoeming hadden mede zijn publicaties als hygiënist geleid. Aan het einde van 1937 nam dokter Heijermans, na twintig jaar de leiding in handen te hebben gehad, ontslag uit den dienst en wijdde zich verder geheel aan zijn publicistische arbeid. De regeering erkende de verdiensten van dr. Heijermans door hem te benoemen tot officier in de Orde van Oranje Nassau. DE COLORADOKEVER. Men schrijft aan de N. R. Crt.: geheel Zeeuwsch-Vlaanderen zijn le groote perceelen aardappelen be- g instellen ;een vlam- .t mysterie ver- die aanvankelijk alle voor een raadsel ston den. Ten slotte kwam men tot de ontdekking, dat er geen brand was, doch dat de wol ken werden veroorzaakt door hitte-uitstra ling. De toren is nl. met zeer veel houten balken gebouwd en hier hoog in dezen nauwen kerktoren had de warmte moei lijk een uitweg kunnen vinden. Door de koelte van den avond trok de warmte er nu sneller uit en dit veroorzaakte de merk waardige damp. Technici zullen dit wonder vermoedelijk wel nader bestudeeren, want er moet wel iets niet in orde zijin. De brandweer kon onverrichter zake naar huis gaan. JANTJE SPEELDE MET EEN BALLON. Pa fietste Zondagavond in een opge wekte stemming door de Jan Hendrik straat te ’s Gravenhage, aldus de Crt. het N. v. d. Di. Voor hem op de stuurstang zat zijn tweejarig zoontje Jantje, een en al vroolijkheid, want hij was m het ge lukkige bezit van een ballonnetje. Terwijl pa door het drukke verkeer manoeuvreer de, speelde Jantje genoeglijk met zijn bal lon, door hem dan weer hoog, dan weer laag te laten gaan. Pa zag dit schouwspel met begrijpelijk genoegen aan en genoot •daarbij tevens van een fijne sigaar. Het was een tooneeltje, dat ieder voorbijganger in het hart greeptot eensklaps een plof werd gehoord. Pa was een oogenblik onattent geweest toen Jantje zijn ballon netje om zijn hoofd liet spelen, het vuur raakte den ballon en uit was de pretl Jantjes haar vloog in brand en dat van pa voor zoover aanwezig dito. Bo vendien bekwam pa nog eenige schroei- wonden aan het hoofd. In een sneltrein- -neddelde de vader met Jantje naar :enhuis aan den Zuidwal, waar zij werden verbonden. Gelukkig waren de ver wondingen niet ernstig en konden beiden huiswaarts keeren. Alleen waren beiden eensklapskaalhoofdig geworden. Belasting betalen. De Ontvanger der Directe Belastingen te Sneek brengt ter kennis van belangheb benden, dat vervolging is te wachten, zoo niet vóór 8 Augustus a.s. is betaald op: Grondbelasting 1938. Aanslagbil jetten gedagteekend Februari 1938 minstens de helft. Personeelebelastingl 938. Aan slagbiljetten gedagteekend 1938 minstens de helft. Personeelebelasting 1937. Aan slagbiljetten gedagteekend Februari geheel. Inkomstenbelasting 1937/38. Aanslagbiljetten gedagteekend Februari geheel. Aanslagbiljetten gedagteekend Mei 1938 minstens 2/5 gedeelte. De Ontvanger van Westergo’s IJs- sélmeerdijken herinnert er aan, dat gedu rende deze week iederen dag van 91 uur te zijnen kantore, Kleine Kerk straat 6, gelegenheid is de aanslagen te voldoen. Na 31 Dinsdag tig verhaal, dat in Londen speelt, en waar den ten slotte twee EXTRA-TOEWIJZING VAN KALVEREN. Naar 'de L. Crt. van bevoegde zijde wordt medegedeeld, zullen de extra-toe- wijzingen van kalveren wegens het in het najaar 1937 en voorjaar 1938 j hebbende mond- en klauwzeer zijn vastgesteld en ter kennis van de vee houders worden gebracht. De grondslag,, waarop deze toewijzing rust, is de schade toegebracht aan den tnelkveestapel. Het begrip schade dient daarbij echter niet in fmandeelen zin t© worden opgevat. De bedoeling van deze toewijzing is immers zooveel mogelijk te voorkomen, dat de teeltregeling belem merend zou werken ten aanzien van het herstellen der verliezen, welke de melkvee- stapel door de mond- en klauwzeer-epizoö- tie heeft geleden. Uiteraard zijn hier de di recte verhezen bedoeld, dus de gestorven dieren en d© wrakken, welke generlei waarde meer voor fokkerij, melkerij of mesterij hebben en om die reden direct moesten worden opgeruimd. Daar het in dezen uitsluitend de bedoe ling is, in verliezen bij den melkveestapel tegemoet te komen (hetgeen reeds hieruit blijkt, dat een extra toewijzing van vaars kalveren en niet geregistreerde stierkalve ren is verleend) zijln voor de slacht be stemde dieren buiten beschouwing geble ven. Tevens zijn geen dieren beneden 1 jaar in aanmerking genomon, aangezien de identiteitsbewijzen van deze dieren in het algemeen tegen andere ingewisseld kon den worden. Er zullen dus alleen kalveren worden toegewezen voor de gevallen, waarin tot den melkveestapel behoorende dienen bo ven 1 jaar ten gevolge van mond- en klauwzeer gestorven of in nood geslacht zijn», dan wel tot den melkveestapel behoo rende dieren boven 1 jaar ten gevolge van mond en klauwzeer zoodanig wrak zij]n ge worden, dat zij noch voor de fokkerij, noch voor melkerij of mesterij meer eenige waar de vertegenwoordigen. 1 Buitengewoon heerlijk voor te Bozum. De etalages „LEEUWENBURG” geven U een klein overzicht vai het keurige assortiment dat permanent in 50 toonkamers voorradig gehouden wordt en NU verkocht wordt tegen Ook voor latere levering kunt U thans kopen H. BRENNINKMEIJER ZONEN Leeuwenburg - Telef. 2130 - SNEEK Opgericht 1825 i- I niEUWE SUEEKER ffllifl HM

Sneeker Nieuwsblad nl | 1938 | | pagina 1