oouiuurr m wthemutseradeel d&i nijrwrvmMIjhhardtjes’*qqq EersteJiad Uittel Orgaan der Geënte Sneek nitnavp KIEZSRRÏNK S Co. No. 87 Koopt NU Dv Meubelen Zaterdag 30 Juli *088. Aimex SttEBK 54e Janrgnng WIJMBRITSERADEEL, RECLAME COLOM. I op den hartvorm. (Jók wil ik in dit verband niet verr Punt V. Aanbieding van de gemeente- rekening 1937 met de staten van oninbaar te verklaren en verhaalbaar te stellen pos ten. Gesteld in handen ener commissie be staande uit de h.h. Hofstra, Brandsma en Kaspersma. Alsnu is aan de orde: Punt VI. Afscheidsrede van Burgemeester Martens. gestaan bij de ramp ke zich ook in on-j gemeente deed en nog doet gevoelen. J| r mag wel, zonder enige zelf verheft inaj ~m, dat door de bestuurscolleges in. gemeente onder Uw bekwame en tussen ons zal bij mij in dankbare herin- ig blijven. leden van het Bestuur der afd. Fries land" van de Vereniging van ’Nederlandse gemeenten, heer Directeur der N. V. In tercommunale Waterleiding Gebied Leeu- lid van de raad. Idem d.d. 13/14 Juli 1938, no. 52, 2e afd., houdende goedkeuring van het raads besluit tot aankoop van enige perceeltjes grond voor verbetering van de weg Tirns- Zijltjestatum. De stukken c t/m worden aangenomen voor kennisgeving. g. Resolutie van h.h. Gedep. Staten van Friesland d.d. 6/12 Juli 1938, no. 117, 2e afd. F., houdende verzoek te bevorderen, dat de op de gemeentebegroting 1938 geraamde bedragen (begrotingswijziging no. 7) in verband met de verrekening van de uitke ring 1936/1937 uit het Gemeentefonds naar afzonderlijke posten worden overgebracht. Hieraan zal worden voldaan. i/z. Schrijven van den Commissaris der Ko ningin in deze provincie d.d. 2 Juli 1938, no. 1398, le afd. A._ houdende mededeling, dat bij Kon. Besl. van 23 Juni 1938, no. 34, voor 5 jaren is goedgekeurd de verordening Verschijnt DINSDAGS en VRIJBOS AVONDS Bureau: KLEIN21ND 5—7 SNEEK - TELEPON 2200 dezer gemeente, regelende de eisen van benoembaarheid en de bezoldiging van de veldwachters. i. Dankbetuiging van H. K. H. Prinses Juliana voor de gelukwensen ter gelegenheid van de herdenking van de geboortedag van Z. K. H. Prins Bernhard. j. Alsvoren van Z. K. H. Prins Bernhard voor de gelukwensen ter gelegenheid van de herdenking van Zijn geboortedag. De stukken h t/m j worden aangenomen voor kennisgeving. k. Jaarverslag over 1937 van het Provin ciaal Electriciteitsbedrijf in Friesland. Dit verslag wordt ter inzage gelegd voor de leden. l. Kennisgeving van het overlijden van den heer J. Poppinga, oud-secretaris van Wym- britseradeel. De Voorz. deelt piede dat B, en W. ter begrafenis van den heer Poppinga te Ede aanwezig zijn geweest, waar spr. een woord ter nagedachtenis heeft gesproken en uiting gegeven heeft aan de waardering welke dit gemeentebestuur koesterde voor den overledene. Abonnement: per Jaar 2.50, fr. p. post 3.60. Advertentlën: 9 ct. p. regel. Ingezonden mededeelingen hoogen Abonnement belangrijke korting. Advertentiën worden tevens gratis ge plaatst in de SNEEKER COURANT it geenszins iets weg van de welke wij de jaren door voor roeiden als voorzitter van de Raad Dagelijks Bestuur. ben wij hogelijk leren waarderen. De wijze, waarop U de raadsvergaderin gen presideerde, de logische, zakeujke be- .VX^^UXIL,£,-X~XLXV^XX£, ^X XXXX.L V.l XXLXUIOX, Uw vasthoudendheid en klem van woor- een voorstel repen belang lebben meer malen onze bewondering afgedwongen. U hield de teugels bij de discussie, wel ke hier trouwens nimmer scherp waren, met vaste hand en gaaft toch ruimte aan ieders beschouwing. De wethouders behoef den als ik het zo eens zeggen mag er niet vaak aan te pas te komen. De prettige toon, welke steeds de be sprekingen kenmerkte, is niet het minst aan Uw voorzitterschap té danken Ook de vergaderingen van waarin uiteraard een nog wat intiemer sfeer heerste, droegen, dank zij Uw lei ding, een stempel van gemoedelijkheid, van Onze LAGE ^IZOEN PRIJZEN bewijzen het voordeel. ZOMERPRIJZEN. Punt 1. Beëdiging en installatie van het nieuw benoemde raadslid, den heer R. Hui tema. Die Secretaris leidt den heer Huite ma binnen, die in handen van den Voorz. de voorgeschreven eden aflegt. De Voorz. wenst het nieuwbenoemde raadslid die reeds eerder die functie ver vulde, geluk, waarna de heer Huitema de voor hein bestemde zetel inneemt. Punt UI. Adres van O. Agricola te Oaast- meer om vergoeding art. 13 L. O. Wet 1920, met voorstel van Burg, en Weth. B. en W. adviseren: Bij schrijven van 12 Juli 1938 heeft C. Agricola, veehouder wonende te Gaastmeer zich tot Uw vergadering gericht met het verzoek om krachtens het bepaalde in arti kel 13 der Lager Onderwijswet 1920 een tegemoetkoming uit de gemeentekas te mo gen ontvangen in de kosten verbonden aan het bezoeken van zijn kinderen van de R.K. school te Heeg. De afstand van de woning van Agricola tot genoemde school bedraagt 4400 M., dat is derhalve meer dan 4 K.M., de afstand, welke in artikel 13 der Lager Onderwijswet geëist wordt, om voor vergoeding in aan merking te komen. Wij stellen U dan ook voor het veerzoek van adressant in te willigen en hem, te reke nen met ingang van 14 Juli jl. tot weder opzegging een tegemoetkoming uit de ge meentekas te verlenen in de kosten, welke hij moet maken om zijn leerplichtige kinde ren de R.K. school te Heeg te kunnen doen bezoeken, met dien verstande, dat deze ver goeding ten hoogste 15.per leerplichtig kind per jaar zal bedragen. Het betreffend concept-besluit ligt voor U ter secretarie ter inzage. Z.hjs. conform besloten. Punt IV. Voorstel van Burg, en Weth. tot vaststelling van de vergoeding art, 101, le lid der L. O. Wet 1920 over 1936. B. en W. adviseren: Bij besluit van 21 Juni 1938, no. 44, 2e afd. F, hebben heren Gedeputeerde Staten de rekening dezer gemeente voor het dienst jaar 1936 vastgesteld. Derhalve kan nu ook de vergoeding, bedoeld in artikel 101, le lid (oud) der Lager Onderwijswet 1920 aan de besturen der bijzondere scholen verschul digd, worden vastgesteld. In verband met de wijzigingen, welke de Lager Onderwijswet 1920 bij de wet van 22 Mei 1937, stbl. no. 323, heeft ondergaan, zal de afrekening over het driejarig tijdvak 1934 t/m 1936, welke behoudens een enkele uitzondering, anders nu zou hebben-plaats gevonden, volgens de overgangsbepaling art. L, 4e lid der wijzigingswet moeten ge schieden in samenvoeging met de afreke ning over het dienstjaar 1937. Wij krijgen dus een afrekening over 4 jaar bij wijze van overgangsmaatregel. Het jaar 1937 is het laatste jaar, waarover het oude vergoe dingssysteem werkt, terwijl het jaar 1938 het eerste jaar is van het vijfjaarlijkse tijdvak volgens het nieuwe systeem. De kosten van het openbaar lager onder wijs, bedoeld in het 5e lid van artikel 101 der wet (oud) hebben in 1936 bedragen ƒ499.19. Het gemiddeld aantal leerlingen van de openbare lagere school te IJsbrech- tum bedroeg over dat jaar 46%, zodat per 1 leerling is uitgegeven ƒ499.19 46% is 10.68. Aan de besturen der bijzondere scholen, met uitzondering van die te Jutrijp, dient derhalve over 1936 een vergoeding te wor den uitgekeerd, berekend naar een bedrag van 10.68 per leerling. Het bestuur der Bijzondere School te Jut rijp, welk schoolbestuur van de Kerkvoogdij aldaar een schoolgebouw in huur heeft, ont vangt een vergoeding ten bedrage van ƒ9.50, berekend als volgt: ƒ499.19 ƒ54.66 (kosten instandhou ding openbare schoolgebouwen) is ƒ444.53 46% is 9.50. Wij stellen U voor de vergoeding boven bedoeld over het jaar. 1936 vast te stellen op 10.68 per leerling en voor de Bijzon dere School te Jutrijp op 9.50 per leerling. Een staat vermeldende de bedragen, waarop de verschillende besturen aanspraak kunnen maken, wordt U hierbij overgelegd. Z.hjs. conform besloten. VERGADERING van de RAAD der gemeente op Donderdag 218 Juli 19383, des namiddags 2 uur ,(N.T.) Voorz.: de heer H. M. Martens, burgemeester Secretaris de heer K. Vissei. Aanwezig alle (15) leden. In deze vergadering, de afscheidsver- gadering van burgemeester Martens, wa ren met de echtgenote van den scheiden den burgemeester, ook aanwezig tal van collega’s van den heer Martens, vertegen woordigers van diverse verenigingen en corporaties, politionele autoriteiten, amb tenaren en vele belangstellenden. Na opening op de gebruikelijke wijze is aan de orde: Met de Woningstichting mocht ik meer- zijn. Helaas"is één der bestuursleden thans ernstig ----- naar hem uit. God zij hem nabij. Het ningvraagstuk, van zo gi Lang, hebben wij niet Hier blijft voor U nog een schone, maar moeilijke taak weggelegd. Heren Kerkvoogden der Nederlands Hervormde Gemeente te Abbega, Bestuur ders van het St. Geertruidsleen, in de laatste jaren kwamen wij herhaaldelijk met elkander in aanraking. Verschillende aan gelegenheden, zoals reglementswijziging en aankoop van een tweetal boerderijen, leid den daartoe. De aangename verhouding nerin; v' gemeenten, heer Directeur der N. V. In tercommunale Waterleiding Gebied Leeu warden, heren Regenten van het Old Bur ger Weeshuis en leden van het Bestuur der Vereniging voor Christelijk School onderwijs en ferdere Bestuursleden van onderscheiden corporaties dank ik zeer voor Uwe aanwezigheid. Onze samenwer king op verschillend terrein heb ik steeds hoog op prijs gesteld. De heren van de Pers kunnen er zich van overtuigd houden, dat ik hun werk steeds heb gewaardeerd. Toen jk geïnstalleerd werd, heb ik de wens uitgesproken, dat de ingezetenen ten gemeentehuize mijn deur niet zouden voor bijlopen. Dankbaar kan ik constateren, dat deze wens in vervulling is gegaan. Menig ingezetene heb ik daardoor leren kennen en waardeeren. Het heeft mij zelven veel levensverrijking gebracht. Mede namens mijn vrouw dank ik voor de vriendelijkheid ons steeds betoond. Wanneer ik het gedeelte van mijn leven, dat thans staat te worden afgesloten, over zie, dan vervult dank aan Gód mijn hart voor al het goede, dat wij hier hebben genoten. Worde het U, heren Wethouders, Raads leden, Secretaris en verdere ambtenaren gegeven onder Gods Zegen nog veel je doen tot heil van de gemeente, welke ik thans ga verlaten. Moge het allen inge zetenen en belangstellenden, van welke rang of stand of van welke godsdienstige of politieke richting ook, verder welgaan en er spoedig weer ’n tijdperk aanbreken, waar in de werkloosheid, dat snijdende zwaard van onze tegenwoordige tijd, tot het ver leden behoort. Wethouder Atsma spreekt nu als- volgt: Mijnheer de Voorzitter. Nu gij op het punt staat ons te verla ten en aanstonds de voorzittershamer in deze vergadering gaat neerleggen; zij het mij als oudste wethouder vergund enkele woorden van afscheid tot U te mogen richten. Hoewel wij kennende Uw aspiraties al geruime tijd ons min of meer ver trouwd hadden gemaakt met de gedachte, dat wij V de langste tijd als Burgemeester hadden gehad, heeft Uw benoeming als zo danig ons toch nog in zekere zin over vallen. Men heeft Uw vertrek als ’t ware zien aankomen en toch, nu het feit er ligt, kun nen Vrij ons ternauwernood realiseren, dat onze wegen aanstonds scheiden. Gij waart onzer één geworden in de 16 iarenj tiat gij deze gemeente eerst als hoofdambtenaar, toen als secretaris en daarna de laatste 7 jaren als burgemeester hebt gediend. Naast de voldoening over de mooie pro motie, welke deze benoeming voor U in houdt, is er bij ons een gevoel van leeg heid, van spijt, dat heengaat. Als Burgemeester hebt gij U steeds be toond de réchte man op de rechte plaats te zijn. Gij waart in deze gemeente popu lair in de beste zin van het woord gewor den. Ieder ingezetene, wie hij ook was, van welke stand of gezindte ook, vond steeds bij U een gewillig oor. En deze zijde van Uw ambt was in de afgelopen jaren van werkloosheid en crisismoèilijkheden onder de ingezetenen voorwaar geen sinecure. Gij hebt U door Uw medeleven en door Uw zorgvol begrijpen van ieders noden en behoeften, hetzij middenstander, boer of arbeider, de sympathie van de gehele be volking verworven. Men ziet U node vertrekken, want U was Punt II. Ingekomen stukken en medede lingen. a. Schrijven van den Commissaris der Koningin in de provincie Friesland, d.d. 18 Juli 1938, no. 1496, le afd. A., waarbij wordt medegedeeld, dat aan den heer H. M. Mar tens eervol ontslag is verleend als burge meester van Wymbritseradeel in verband met zijn benoeming tot burgemeester der gemeente Ermelo. Dit schrijven wordt aangenomen voor kennisgeving. b. Adres van den heer H. M. Martens, burgemeester dezer gemeente, waarin hij verzoekt hem ontslag te willen verlenen als ambtenaar van de burgerlijke stand. Dit ontslag wordt eervol verleend. c. Resolutie van h.h. Ged. Staten van Friesland d.d. 6/7 Juli 1938, no. 76, 2e afd. F., houdende goedkeuring van het raadsbe sluit tot wijziging van de gemeente-begro- ting 1938. d. Idem d.d. 28 Juni/6 Juli 1938, no. 16, 2e afd., houdende goedkeuring van het raadsbesluit tot onderhandse verkoop van een voormalige opvaart onder Wolsum. e. Idem d.d. 6/8 Juli 1938, no. 8, 2e afd., waarbij voor kennisgeving wordt aangeno men de mededeling van burgemeester en wethouders dezer gemeente van de toelating van den heer R. H. Huitema te Jutrijp als Mijne Heren, Zo is dan het «ogenblik aangebroken, waarop1 ik officieel afscheid ga nemen Van de gemeente Wijmbritseradeel. Het was op de iste December 1922, dat het eerste contact tussen deze gemeente en mij werd gelegd, toen ik als hoofd ambtenaar ter secretarie in functie trad. Na bijna anderhalf jaar alszodanig werk zaam te zijn geweest, mocht ik de be trekking van secretaris onzer gemeente aan vaarden. Gedurende een zevental jaren heb ik dit secretariaat waargenomen, tolt ik bij K.B. van 24 April 1931 werd geroe pen tot het ambt van burgemeester onzer gemeente. Ongeveer 16 jaren ben ik dus aan onze gemeente verbonden geweest. U zult dus kunnen begrijpen, mijne heren,, dat dit afscheid van heden voor mij geen ge makkelijke taak is. Persoonlijk en ambtelijk hebben wijl veel goeds in deze jaren mogen ondervinden. Op een ogenblik als dit gaan mijn gedach ten onwillekeurig terug naar de dag van mijn installatie, 11 Mei 1931. Ik heb toen Üj heren Wethouders, gevraagd om steun en voorlichting bij mijn werk. Tot mijin grote blijdschap mag ik hier verklaren, dat die mij nimmer rijn onthouden. Het doet mij groot genoegen, dat thans nog dezelfde wethouders van 1931 het ver trouwen van de raad genieten. Voor Uw medewerking en vriendschappelijke om- héren wethouders, zeg ik U hartelijk i. Ik spreek de wens uit, dat U bei den nog lange jaren het wethouderschap zult mogen bekleden. Het indertijd door mij gedane beroep op de raad is niet te vergeefs geweest. Ik meen wel te mogen zeggen, dat niet alleen in de vergaderingen van B. en W., maar ook in die van de raad, een aangename sfeer heeft geheerst. Ik dank U, tieren raadsleden, voor de welwillende wijze, waarop gijl mij het han teren van de voorzittershamer gemakkelijk hebt gemaakt. Men meent wel eens, dat de kracht van een raadslid is gelegen in de bestrijding van de voorstellen van B. en W. U hebt echter getoond, deze on juiste opvatting niet te delen. Waar dat pas gaf had U critiek, zeer zeker, maar U zocht ze niet. Bij alle verschil van me ning bleef de goede toon gehandhaafd, ik zal ongetwijfeld nog menigmaal aan onze raadsvergaderingen terugdenken. Een woord van grote erkentelijkheid rij, U bij deze gebracht. Hierbij moge ik de oud- raadsleden insluiten. Onderwerpen van onderscheiden aard hebben onze gezamenlijke aandacht ge vraagd. Het is niet mijn voornemen deze op te sommen. Toch kan ik niet nalaten bier te noemen het zo nijpende vraagstuk van de werkloosheid. Van nabij met de nood van hen, die 'daardoor getroffen wór den, bekend, heb ik er naar gestreefd zo veel mogelijk de zorgen van hen, die daar onder gebukt gaan, te verzachten. Voor de blijken van medeleven ook uit deze kring van ingezetenen in deze dagen van .af scheid ontvangen, ben ik zeer gevoelig. Ik denk in dit verband ook aan het Co mité voor Bijzondere Noden. Zowel aan hen, die door hun bijdragen als door hun bestuursfunctie het mogelijk maakten, dat verschillende ingezetenen werden geholpen, mijn dank. Speciaal aan U, geachte heer Secretaris, een woord van hartelijke dank. Dagelijks mochten wij met elkander omgaan in tie grootst mogelijke harmonie. Uw welversne den pen zorgde voor een correcte admini stratieve uitvoering van de verschillende besluiten en voor één uitnemende schrifte lijke voorbereiding. En óm Uw werk èn om Uw persoon dank ik U zeer voor alles, wat U voor mij gedurende een lange reeks van jaren is geweest. Mijn dank strekt zich ook uit tot U, heren ambtenaren ter secretarie, Gemeente- opzichter, Ontvanger, Armmeester en Chef- veldwachter, met wie ik regelmatig in con tact stond, ja, tot allen, die in enigerlei functie tot de gemeente in betrekking staan. Ik ben er van overtuigd, dat U al len naar Uw beste weten Uw werk ver richt. Het vertrouwen, door mij in 1931 uitgesproken, dat een ieder Uwer, in rijn eigen werkkring, al het mogelijke zou doen om mij de vervulling van mijn ambt te veraangenamen, is niet beschaamd gewor den. En ook overigens mag ik bij herha ling constateeren, dat bij het ambtenaren corps van Wijmbritseradeel het sein op vei lig staat. In het bijzonder wil ik hier noemen, on zen concierge Tjalsma en rijn vrouw, die op zulk een voorbeeldige wijize "hun taak verrichten. Geachte Tjalsma, U waart steeds bereid voor mij iets te doen, wan neer ik U dat vroeg. Hartelijk dank voor Uw grote bereidwilligheid. De veldwachters dank ik zeer voor de steun, welke rij mij hebben verleend bij; de uitoefening van mijn politionele taak. Uwe aanwezigheid, heren collega/s, waar deer ik zeer. Onze aangename relaties het> ik steeds hogelijk op prijs gesteld. Ik ver trouw, dat mijn opvolger gaarne tot Uw club zal toetreden en U opnieuw maande lijks gastvrijheid in het g^neentehuis van Wijmbritseradeel zal willen verlenen. Het zal hem zelven, zoals ook mij, ten zegen zijn. De samenwerking met de rijksveldwacht en ae marechaussee kan niet anders dan worden geroemd. Voor Uw aandeel hierin, Opper-wachtmeester en Brigadier-Majoor, ben ik U zeer erkentelijk. Met de Woningstichting mocht ik meer malen aangenaam; in vergadering bijteen ongesteld. Mijn gedachten gaan 2 t wo- ■root sociaal be- unnen oplossep. Dat ik deze rijde van Uw ambt het eerst belichtte, ligt haast voor de hand; immers kwamen alle ingezetenen hiermede in nam- raking. Het neemt waardering, U gevoelden en het P Uw leiding in deze vergaderingen heb ben wij hogelijk leren waarderen. De wijze, waarop U de raadsvergaderin- de logische, zakelijke be toogtrant soms gemengd met enige humor, den, wanneer het er om gin, van B. en W. in het welbe, der gemeente te verdedigen, jeweest. en W, sfeer heerste, droegen, dank rij Uw lei ding, een stempel van gemoedelijkheid, van onderlinge sympathie, waardoor het bezoe ken dier vergaderingen niet als het vervul len van een plicht, maar als een aange name bezigheid werd gevoeld. Hoewel Uw ambtsperiode als Burge meester hier betrekkelijk kort is geweest, is er toch nog al het een en ander in die tijd gebeurd. Ik zal U niet vermoeien met een volle dige opsomming van alle tot stand geko men werken. Ik wil hier de voornaamste objecten noe men. Wat de openbare werken betreft denk ik dan inzonderheid aan: de aanleg van de weg, de r.ga. Oude Schatting, lopende van Heeg naar Draai- sterhuizen de verbetering van de dorpsstraat te Heeg; de verbetering van de Kooldijk te Heeg met het ter plaatse maken van een op slagplaats; het maken van een goede opslagplaats te Offingawier/ de aanleg van plantsoenering op de voormalige begraafplaats te Woudsend. Voorts is gedurende Uw ambtsperiode de overdracht van ons gemeentelijk elec triciteitsbedrijf aan de provincie een feit geworden. Het is een daad geweest, waar van wij nog nimmer spijt hebben gehad, gezien de ontwikkeling en de tarieven van het Provinciaal Electriciteitsbedrijf in de laatste jaren en de practische onmogelijk heid om daarmede als klein gemeentelijk bedrijf gelijke tred te houden. Voorts heeft in deze 7 jaren de verbouw van ons gemeentehuis plaats gehad, waar door voornamelijk de administratie beter werd gehuisvest en de bediening van het publiek zeer werd verbeterd, terwijl de concierge een goede woning verkreeg. Als een belangrijke gebeurtenis wil ik hier nog naar voren brengen de aansluiting van onze gemeente aan de waterleiding. Dank rij vooral Uw vasthoudendheid, mijnheer de voorzitter, rijn we thans zo ver, dat nagenoeg de gehele gemeente Wijmbritseradeel in het genot is van de waterleiding, zonder dat de gemeentekas in de vorm van garantie-aanzuivering be hoefde te worden aangesproken. Er mankeren nog enige, dorpen en dorpsgedeelten aan, doch ik koester de hoop, dat binnen afzienbaren tijd ook die zullen kunnen worden aangesloten op een aannemelijke basis, aan de voorbereiding waarvan reeds gewerkt wordt. Ik mag gerust verklaren, dat dit eminent volksbelang voortdurend Uw bijzondere aandacht heeft gehad en gij moogt ook in dit opzicht op een welbestede tijd te- rugrien. In dit verband wil ik ook nog even me moreren een ander onderwerp' van sociaal en hygiënisch belang, n.l. de volkshuisves ting ten plattelande. De pogingen tot ver betering van de woningtoestanden in onze gemeente, met name de kro top ruiming en de bouw van nieuwe arbeiderswoningen, heeft steeds en bijzonderlijk de Laatste tijd, nu dit vraagstuk al urgenter wordt zo als trouwens in het gehele land in U een warm voorstander gevonden. Bij het beramen van middelen om het grote struikelblok een rendabele exploi^ tatie uit de weg te ruimen, hebt L gejj durig een grote activiteit aan, de dag ge* legd. Hopejijtk zal binnen niet te maya; tijd dit vraagstuk op bevredigende wijze’ een oplossing vinden. Ten slotte mag ik niet onvermeld laten* dat tijdens Uw Jburgemeesterschap een re organisatie van de órandweer in onze ge-1 meente tot stand is gekomen, waarvan dej beste verwachtingen mogen worden gekoes-l terd. Ik heb hiermede wel ongeveer de voor-i naamste feiten tijdens Uw ambtsperiode df1 revue laten passeren. U hebt zelf in Uw afscheidsrede al metj een enkel woord stil der werkloosheid, w< ze ge ik zeggen, onze g voortvarende leiding veel is gedaan om wefklooze arbeiders aan werk te helpiq| hetzij door medewerking aan watersetiaps- objecten, hetzij door ejgen gemeentehjk weik ik noem- slechts de Oude Schat* ting. gen zien de tewerkstelling van een gr een echt burgervader. t NIEUWE SliEEKER COURANT De etalages „l/EUWENBURG” geven U een klein overhebt van het keurige assortiment dat permanent in 50 toonkamers voorradig gehouden vordt en NU verkocht wordt tegen Ook tö°r latere levering kunt U thans kopen ft BRENNINKMEIJER ZONEN leeuwenburg - Telef. 2130 - SNEEK Opgericht 1825 bij

Sneeker Nieuwsblad nl | 1938 | | pagina 1