I. DIHEUEl IONEN GROOTZAND LEEUWENBURG W Maandag 15 Aug. en Woensdag 17 Ang. wegens feestdag GESLOTEN. Seïzoen-Opruiming nog de volgende zeer bijzondere aanbiedingen 54e Jaargang Woensdag 10 Augustus 1938 Uitgave IIEZEBHM Co. annex SNEEKER COURANT (81e Jaargang) Dit No. bestaat uit 2 bladen. Uit onze Raadzaal. (18.80 (29.75 i Complete eiken old linisii Huiskamer bestaande uit: pracht dressoir 130 c.M. breed, uitschuiftafel 80 x l._.- Compleet old finish Bankstel elegant van lijn, mooie solide bekleding en stoffering Stalen Litsjameaux No. 90 Eerste Biaii (14.90 j RECLAME KOLOM. OFFICIEEL GEDEELTE. NIEUWSTIJDINGEN. I 1 prima wollen Karpet, 16 els 1 bijpassend pluche Tafelkleed 1 rand Linoleum voor kamer 4x4 mtr. Divankleed (het populaire slede- model) met Volmatras Opklapbed met eiken ombouw en Wolmatras Moderne stroomlijn Divan, zwaar en soiled, op singel ETALEERT de laatste dagen van hare (2 Ledikanten 90 X 190) met 2 nachtkastjes, 1 tafeltje en 1 stoel Van f 125.voor 79. nu 97.50 r COMPLEET f 34.75 en matzitting. Profiteert hiervan. De opruiming duurt nog slechts enkele dagen t/m 13 Aug- Koop NU ook voor LATERE levering. WINKELSLUITING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van, SNEEK maken bekend, dat zij in ver band met een op Woensdag, 10 Augustus a.s. alhier te houden muziekconcours, ont heffing hebben verleend van het bepaalde in artikel 2, letter b der Winkelsluitings wet 1930, S. 460/ in dier voege dat de winkels op genoemde dag tot des avonds 10 uur voor het publiek geopend mogen zijn. SNEEK, 9 Augustus 1.938. Onze vroegere stadgenoot de heer A. Hofstra, thans hoofd der Chr. School te Stavoren, is te den Haag geslaagd voor de acte l.o. Duitsch. een alleszins gunstig resultaat. De heer De Groot onderstreept deze woorden gaarne. Spr. heeft ook eci. en ander van den heer Karsten gehoord en ge looft, dat met wat goede wil en een klein beetje aandrang van B. en W. wel een eind aan deze kwestie gemaakt kan. Als wij stuk voor stuk last van onze buren hebben, trachten wij er ook een eind aan te maken. Er wordt niet door den heer Karsten overdreven, spr. liep hedenochtend daar weer eens langs en het vee in alle weiden was rustig, behalve dat in de weide waarom het hier gaat. Spr. weet niet wat daarvan de reden is, doch hij gelooft, dat voedselnood er een rol bij speelt. Spr. gelooft, dat hier wel iets tegen gedaan kan worden en begrijpt, dat de heer Karsten ten einde raad is. De Voorzitter: B. en W. gaan volkomen accoord met deze opmerkingen, de toestand is onduldbaar. De heer Tromp stelde B. en W. echter min of meer in gebreke, doch als hij geweten had wat zij reeds in dezen gedaan hadden, zou hij dat niet te berde gebracht hebben. Dat de heer v. d. Laan ook handelsvee in de weide brengt, is iets nieuws, dat we voor het eerst van den heer Tromp horen, nu kunnen wij ingrijpen, omdat de verhuringsvosrwaarden voorschrijven, dat deze huur der geen handelsvee mag houden. Spr. zegt toe,- dat hij met den heer v. d. Laan nog eens zal spreken, met name ook over het handelsvee. Overigens gelooft ook spr., dat voedselnood van dit vee niet vreemd is aan het lawaai. Spr. zal ook hierover nog eens met den heer v. d. Laan spreken. Den heer Zuiderbaan is deze zaak niet geheel onbekend, hij is zélf ook herhaaldelijk bij v. d. Laan geweest en heeft met hem afgesproken, dat de melkplaats tot bij de woning van den heer v. d. Laan verplaatst zou worden, doch die heeft zich daaraan niet gehouden. Wij kunnen er nu niets meer aan doen, zolang de heer v. d. Laan huur heeft. De heer Tromp: Hoe lang is dat nog? De heer Zuiderbaan: Die loopt volgend jaar af. B. en W. hebben er reeds aan gedaan wat zij konden doen. De man is koemelker en handelaar en heeft dus vee, dat vaak verwisselt. Nu kunnen wij er niets meer aan doen; een andere vraag is echter of wij straks het land weer moeten verhuren op die voorwaarden. De heer Smeding zegt, dat v. d. Laan ’n vrij hoge huur betaalt, het vee heeft niet veel te eten, er wordt vaak van voeder- en melkplaats verwisseld en dat maakt de dieren on rustig. Spr. meent, dat v. d. Laan een bepaalde plaats voor Het voorstel van B. en W. vindt men in ons vorig no. Z. h. s. wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Punt IX. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop aan de Staat der Nederlanden vangedeelten grond ten behoeve van de aanleg van de weg Heerenveen Afsluitdijk. (Bijlage 67; dossierno, X 07.351.12(97)). Het voorstel van B. en W. vindt men in ons vorig no. Z. h. s. wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Punt X. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot nieuwe regeling van de huur der middenstandswoningen aan de Schoolstraat en de Parallelweg. (Bijlage 68; dos sierno. 1.778.533). Het voorstel van B. en W. vindt men in ons vorig no. Z h. s. wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Punt XI. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aankoop van den heer J. J. van Druten te Sneek van het huis met tuin aan de Marktstraat no. 9 aldaar. (Bijlage 69; dossierno. X07.351.11 (85)). Het voorstel van B. eh W. vindt men in ons vorig no. Z. h. s. wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Punt XII. Advies van Burgemeester en Wethouders op de verzoeken van de besturen van bijzondere lagere scholen om toekenning over het dienstjaar 1935 van de vergoe dingen, bedoeld in art. 101 (oud), le en 9e lid, der Lager Onderwijswet 1920 en van de bijdrage in de kosten van het bijzonder vervolgonderwijs, bedoeld in art. 102 (oud) dier wet. (Bijlage 70; dossierno. 1.851.2.072 B). Het voorstel van B. en W. vindt men in ons vorig no. Z. h. s. wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Punt XIII. Advies van Burgemeester en Wethouders op het adres van de Brandstoffenhandel J. Ligthart N, V. te Sneek, houdende beroep tegen het besluit van Burgemees ter en Wethouders van 17 Mei 1938, no. 22, tot weigering van vergunning voor de bouw van een brandstoffenloods op het emplacement van de Nederlandse spoorwegen. (Bijlage 71; dossierno. 1.778.511(998)). Het voorstel van B. en W. vindt men in ons vorig no. De Secretaris leest een brief van de directie der Ned. Spoorwegen, die meent, dat de bouw geen bezwaren behoeft op te leveren, ook niet op aesthetische gronden en er op wijst, dat voorstellen als deze er toe meewerken, het spoorwegbedrijf aan een rendabele exploitatie te onttrekken, terwijl de staat der Nederlanden zeer groot belang bij die rendabele exploitatie heeft. De heer Tromp zegt het volgende: Over deze weigering van B, en W. wil ik gaarne een en ander in het midden brengen, omdat ik mij daarmee allerminst, kan verenigen. Ook deze zaak heeft een geschiedenis, en ik wens deze hier te belichten. De brandstoffenhandel J. Ligthart N.V. alhier heeft besloten na rijp beraad haar zaak te reorganiseren. Men doet dat niet voor z’n plezier, want men begint het geld er voor uit te geven om af te wachten of het rendabel wordt. In deze tijd noem ik dit een loffelijk en moedig besluit. In het contact met U, M. de V., hebt U verwezen, in verband met de kanalenplannen, naar de Houkesloot. Afgescheiden van het feit, dat dit kanaal jammer genoeg, er vandaag of morgen nog niet is, is het aankopen en bouwrijp maken van een groot terrein daar, aan de Houkesloot dus, geen kinderspel. Er zal zich later nog wel eens iemand in die geest uitlaten. Ik hoorde mompelen van een vraagprijs vroeger van f 14.en nu van f 10. per M2. Deze zaak vestigen aan de Houkesloot betekent aanvoer over water. Scheepsaanvoer voor industriekolen kan wel, maar een zaak als van Ligthart N.V., ingesteld op huisbrandkolen, is aangewezen op aanvoer per spoor. Dan komt het goed aan in veel betere conditie. Van de 100 zaken in ’t genre Ligthart lig gen er 90 tian ’t spoor. Ook alle mijnen bevinden zich aan ’t spoor, of, als men wil, spoor aan alle mijnen. Aanvoer per schip van huisbrandkolen zou alleen aan gruis al, naar ik vernam, 10 verlies opleveren. Aanvoer per scheepsgelegenheid kan ook daarom niet, wijl de huisbrandstoffenhandel zich heeft ont wikkeld tot een grote sortering; anthraciet, cokes, eierkolen. Ver gis ik mij niet, dan moet men in voorraad houden ongeveer 15 soorten anthraciet alleen al, geleverd door een 10-tal mijnen. Niet voor niets zijn er daarom ook, naar ik meen, in het plan 2 X k. cellen geprojecteerd. Niet om een raar woord te gebruiken, maar om ’t duidelijk te zeggen: zakelijk is een vestiging van dit bedrijf aan ’t water en dus ook aan de Houkesloot, waanzin genoemd. Ook hebt U, meen ik, M. de V., blijkbaar overtuigd van de onmogelijkheid van vestiging aan ’t water en blijkbaar geïnspi reerd door een plaatselijk ambtenaar van de spoorwegen, daarna het denkbeeld geopperd van de vestiging bij 't spoordok, aan de zuidzijde van de lijnen dus. Zakelijk gesproken, als ’t uit voerbaar was, zou ’t daar zó duur worden, dat ’t ook daar waan zin zou kunnen worden genoemd. Een bedrijf, welk bedrijf ook, zal zich niet vestigen op een gouden bodem en zeker niet een huisbrandstoffenhandel en dan nog als detailzaak zó ver uit het oog. De vestiging daar is trou wens ook ter plaatse opgenomen en getoetst door en met spoorweg-autoriteiten, en door hen eveneens als vrijwel onmo gelijk erkend, en ook van spoorwegenstandpunt gemotiveerd afgewezen. Intussen moest er toch een oplossing komen. De zaak Ligthart moet worden gereorganiseerd of verdwijnen. Een pakhuis hier en een pakhuis daar en het kantoor los van de zaak, het is funest. Een leek snapt dat. En voor wie in zaken zit, met als permanent probleem de onkosten-rekening, is ’t overduidelijk! Het dilemma is, vestiging aan de lijn, met rails in de loods, de wagons zó van de mijnen. En zo kwam men, en moest men komen, op dit emplacement. Is dat nu zo erg? In de stukken heb ik de onderhavige plannen zien aangeduid als „het logge lichaam van .de kolenloods’’, maar deze loods met zijn stalen skeletbouw en stenen bogen en zijn zéér aantrekkelijk front aan de Bols- warderweg, waaraan geen kosten zijn gespaard, heb ik van kolenpakhuisstandpunt, „een villa” horen noemen. De waarde ring loopt nogal uiteen, ’t Is maar, of men iets wil, of niet wiL Laten we afspreken, dat ook hier de waarheid in ’t midden ligt, en dan is die waarheid nog zo kwaad niet. Nu kom ik op de aesthetische bezwaren, eigenlijk het enige argument van B. en W. Nemen we dan eerst eens een kijkje, hoe het terrein er nu heen ligt. Er behoeft geen bril bij om te zieh, dat de toestand met alle aesthetica vloekt. Deze loods, daar geplaatst op geëffend terrein, geciviliseerd aan de voor zijde, netjes afgedempt aan de waterkant, is heus zo’n slecht gezicht niet. Integendeel. En wat betreft de ruimtewerking, die uitgaat van het onbebouwde vlak, zoals B. en W. zeggen, daar voor verwijs ik naar het hopeloze van de toestand van het ter rein thans. Dat deze loods uit een oogpunt van welstand aan stoot zal geven, daaraan geloof ik niet, zomin van een gedeelte van de Stationsweg als van Bolswarderweg en Parkbuurt. Het wordt naar mijn mening eerder een verbetering. Ook van h gezichtspunt van rijksweg no. 43 deel ik het bezwaar van B. en W. niet. Ik doe voor niemand onder in ware voldoening over de totstandkoming van die weg, zomin als in waardering voor wat ook het particulier initiatief uit de burgerij in samenwerking met officiële instanties mocht bereiken. Maar deze loods, gesteld Dr. C. M. Buizer, rector van het gymnasium. De heer B. Engelsma wordt met 12 st. benoemd; dr. C: M. Buizer had 1 st. Punt V. Benoeming van een leraar in de Natuurlijke Historie aan het gymnasium, met ingang van een door Burgemeester en Wethouders te bepalen datum. (Dossier no. 208). Door Curatoren van het Gymnasium worden aanbevolen: le. Dr. E. F. Jacobi te Leiden; 2e. Dr. J. P. Otto te Haren (Gron.). Dr. J. P. Otto wordt benoemd met 7 st.; dr. E. P. Jacobi had 6 st. De benoeming geschiedt op advies van den inspecteur voor het proefjaar 19381939. Punt VI. Aanbieding door Burgemeester en Wethouders van de gemeenterekenmg over 1937. (Bijlage 73; dossier no. X 07.352.18). De secties ter onderzoek dezer tekening worden .als volgt getrokken: le sectie: de leden Boeijenga, Oppenhuizen, De Groot, Mase- land, Van der Veen, Hogeveen en Smeding. 2e sectie: de leden Kracht, Tromp, Vis, Greidanus, Stoelwin- der en Dokkum. Punt VII. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de begroting van inkomsten en uitgaven der gemeente voor het dienstjaar 1938. (Bijlage 65; dos sierno. X 07.352.11). Z. h. s. wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Punt VIII. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om het gebouw Kruizebroederstraat no. 2, kadastraal bekend gemeente Sneek, Sectie B, no. 4096, ter beschikking te stellen van de vereniging „Fries Scheepvaartmuseum” te Sneek.. (Bijlage 66; dossierno. 1.842.73(21)). Van f 175.- voor 125. VERGADERING van de RAAD der gemeente SNEEK op MAANDAG 8 AUGUSTUS 1938, ’s avonds 7.15 uur. Voorzitter de heer L. Poppinga, burgemeester. Secretaris de heer P. Sikkes. Aanwezig 13 leden. Afwezig de heren Boeijenga en Stoelwinder. Na opening vraagt en verkrijgt de heer J. de Groot verlof om na afhandeling der agenda een vraag tot B. en W. te richten over de stand der plannen tot oprichting van een school voor buitengewoon L. O. alhier. De heer Van derVeen krijgt eenzelfde verlof voor lo. een vraag of er al iets bekend is over de uitkering der B-steun aan werklozen; zo niet, of dan niet op enige spoed kan worden aangedrongen. 2o. Een vraag over het verkeer over de Hospitaler brug, dat er gevaarlijker op is geworden door de verlegging van de tram rails aldaar, speciaal voor fietsers. Vooral naar links dreigt gevaar door de daar staande wilgenboom, die daar vlak aan de wal staat en het uitzicht belemmert. Spr. vraagt of deze boom niet zo spoedig mogelijk zou kunnen worden verwijderd. Aah de orde is: Punt I. Notulen van de vergadering van 27 Juni 1938. Hebben ter visie gelegen en worden onveranderd vastgesteld. Punt II. Beëdiging van Mej. E. W. Kiestra, klerk ten kantore van den gemeente-ontvanger, als plaatsvervangend gemeente-ontvanger. (208). De Secretaris leidt mej. Kiestra binnen, die in handen van den Voorzitter de voorgeschreven eoen aflegt. De Voorzitter spreekt daarna de wens uit, dat de be ëdigde zich in haar loopbaan aan deze eden- zal houden. Punt Ill. In gekomen stukken: a. Verslag van het Prov. Electriciteitsbedrijf over 1937. (1.824.112). Dit verslag wordt voor kennisgeving aangenomen. b. Proces-verbaal van kasoppeming bij den gemeente ontvanger op 15 Juli 1938. (X 07.352.651). Dit proces-verbaal wordt voor kennisgeving aangenomen. c. Adies van het bestuur der afd. Sneek van de Nederl. Cappersbond houdende verzoek de verordening op de win- celsluiting zodanig te wijzigen, dat in plaats van een sluiting der kapperssalons gedurende de Maandagmorgen -vordt gesteld een sluiting gedurende de Maandagmiddag en -avond. Dit adres wordt gesteld in handen van B. en W. om advies. Adres van Th. van Foeken e. a., houdende hetzelfde verzoek. (1.838.1). Alsvoren. d. Adres van het Centraal Drankweer-Comité te Sneek, houdende verzoek om op de dag, waarop het 40-jarig regeringsjubileum van H. M. de Koningin zal worden gevierd, het verkopen en schenken van alcoholische oi sterke dranken te verbieden. (1.761.11(2 A)). B. en W. stellen voor adressant te berichten, dat er, naar het oordeel van de Raad, op grond van de te dezer stede op gedane ervaringen niet voldoende aanleiding bestaat een ver bod epaling, als waarom wordt gevraagd, in het leven te roepen. h. s. aldus besloten. e. Adres van de Nederl. bond van hotel-, koffiehuis-, restauranthouders en slijters, houdende verzoek te bepalen, dat op de dag van de viering van het 40-jarig regerings jubileum van .H. M. de Koningin eventuele tapverboden en sluitingsuren niet zullen gelden en dat voor op die dag in c s enz. te houden vermakelijkheden vrijstelling of ver laging van vermakelijkheidsbelasting zal worden verleend. (1.761.11(2 A)). Dit adres wordt voor kennisgeving aangenomen. Adres van het Comité inzake bestudering en bestrij ding van de iepenziekte, houdende verzoek aan dit comité ook voor het jaar 1938 een subsidie uit de gemeentekas te verlenen. (1.811.111.6). B. en W. stellen voor het daarvoor op de gemeentebegroting voor 1938 uitgetrokken bedrag ad ƒ30.— aan het comité als subsidie beschikbaar te stellen. Aldus z. h. s. besloten. g. Adres van G. W. Karsten te Sneek, houdende ver zoek maatregelen te treffen waardoor een einde wordt nemaakt aan de hinder welke zijn gezin ondervindt van e uitoefening van het veehoudersbedrijf van J. P. van .■r Laan aan de Lindenlaan. (X 07.351.32(58)). B. en W. stellen voor dit adres in hun handen te stellen ter afdoening. De heer Tromp zegt het volgende: B. en W. stellen voor dit adres in hun handen te stellen ter afdoening. Ik wens daarover iets te zeggen. De heer Karsten tilt zwaar over deze zaak. Hij heeft een aardige woning en het woont daar rustig en vredig, maar hij voelt de situatie hoe langer hoe meer aan als een strop en zeker is dat, wanneer hij had kunnen vermoeden, dat een toestand ais thans zou ont staan, hij zich daar nimmer zou hebben gevestigd. Dat is toch wel tragisch. Stellen we ons eens in zijn plaats. De oorzaak zit, zoals hij ’t ziet, in ’t feit, dat dit land niet wordt gebruikt door een veehouder of koemelker zonder meer, maar door een hande laar, die telkens varieert met zijn vee, dus beesten houdt, die zogenaamd „onwennig” zijn, onrustig, bulkend en loeiend. Daar komt nog bij, en dat is ’t ergste, dat dit vee gemolken wordt vlak bij de woning van den heer Karsten. De beesten verzamelen zich daar al voor de melktijd. Ik kan mij voorstellen dat, al zou men een groot dierenvriend zijn, men toch liever iets anders hoort. Zó vroeg in de morgen is dat een wekker, en wélk een wekker, die men niet kan afzetten. Bovendien, de heer Karsten en zijn gezin behoeven zo vroeg niet op te staan. De mensen hebben er veel last van; het is storend, irriterend, al geef ik toe, dat de een een last zwaarder voelt dan de ander. Intussen, de heer Karsten kocht grond van de gemeente en hij bouwde er op. Is de gemeente dan althans naar de geest niet gehouden, zoals dat heet, „te waken voor een rustig en vreedzaam bezit?” En hebben B. en W. dat soms niet in de hand? Het land waarom ’t hier gaat, is toch gemeentegrond? Kan er dan op den huurder geen invloed worden uitgeoefend? Ik zal de laatste zijn om den huurder moeilijkheden in de weg te leggen. Dat is trouwens ook de bedoeling van dén heer Kar sten niet. Het is tegenwoordig al moeilijk genoeg! Laat de huur der zijn handel, maar overtuig hem, dat ’t anders kan, en met name, dat met wat goede wil dat vee kan worden gemolken en vervoerd op een plaats verder van de woningen verwijderd. Wanneer B. en W. den heer Karsten opnieuw in de gelegenheid stellen zijn mening te geven over een oplossing (hij gaf er mij ene) en men praat dan eens met v. d. Laan,, dan zou ’t mij in hoge mate verwonderen, wanneer er geen oplossing te vinden is, ook al is er misschien tussen partijen wel eens een woord gevallen. k. Waarom moet de heer Karsten, zoals hij ’t zegt, ten einde raad, met deze zaak komen bij de raad? Ik zeg er van, dat B. en W. zelf eerder deze aangelegenheid hadden moeten afdoen. Nu de zaak hier aanhangig is, nodig ik B. en W. uit, spoedigst welwillend het initiatief te nemen en ik reken bij voorbaat op melken en voeren bij zijn woning moet worden aangewezen. Wat drang en overleg kan allicht hier verandering brengen. De heer M a s e 1 a n d wil deze kwestie ook wat meer in het algemeen bezien. Er zijn landen verhuurd dicht bij bouwterrei nen, waar dus dezelfde moeilijkheden dreigen. Wij hebben nu de ’mogelijkheid nog in dezen voorwaarden te stellen, volgend jaar hebben wij met de Pachtwet te maken, en kan dat niet meer; laten wij daarom onze voorwaarden tijdig op dit punt herzien. De heer De Groot gelooft niet, dat de man handelsvee in de zin der verordening heeft, het gaat echter voornamelijk om de verplaatsing van de melkplaats; laten B. en W. hun volle gewicht in de schaal werpen dat die verplaatst wordt. De Voorzitter: Onzerzijds is de man er al op gewezen, dat hij op ’n vaste plaats moet melken. De heer Tromp, die den heer v. d. Laan niet wil benadelen in zijn vak, wil den man dus zijn handel laten. De oplossing is hier, en dat vraagt ook de heer Kars.ten: een andere melkplaats. En al hebben B. en W. geen technische rechten, zij kunnen in een conferentie veel bereiken, nu zij toch deze macht hebben, dat de man toch weer eens als huurder bij B. en W. zal moeten komen. De Voorzitter: Wij zullen met v. d. Laan een en ander bespreken, ook de kwestie van voedselnood, die o. i. hier iets mede heeft te maken. De heer V i s zegt, dat het criterium- eigenlijk zit in het hek bij den heer Karsten;’ als dit verplaatst wordt in de richting van Molen de Hen, moet v. d. Laan ook zijn werkzaamheden daar heen verplaatsen. De Voorzitter acht de zaak thans voldoende besproken. Z. h. s. wordt thans conform het voorstel van B. en W. besloten. h. Adres van het bestuur der vereniging tot stichting en instandhouding van een Christelijke school voor buiten gewoon lager onderwijs te Sneek, houdende verzoek aan die vereniging een jaarlijkse bijdrage uit de gemeentekas toe te kennen in de exploitatiekosten van de op te richten school voor achterlijke en zwakzinnige kinderen ten be drage van ƒ40.per leerling. (1.851.24 B). Dit adres wordt gesteld in handen van B. en W. om advies i. Schrijven van H. M. Martens, houdende mededeling, dat hij wegens vertrek ontslag neemt als lid der Commissie van, toezicht op het Middelbaar Onderwijs. (1.851.3.02.7). Dit schrijven wordt voor kennisgeving aangenomen. j. Schrijven van H. M. Martens, houdende mededeling, dat hij wegens vertrek ontslag neemt als lid van het College van Regenten van het Old Burger Weeshuis. (1. 842.73). Alsvoren. Punt IV. Benoeming van een Regent van het Old Burger Weeshuis, ter voorziening in de vacature, ontstaan door het vertrek van den heer H. M. Martens. (Dossierno. 1. 842.73). Door Regenten worden aanbevolen: le. B. Engelsma, tandarts; 2e. Dr. C. M. Buizer, rector van het gymnasium. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwézig aan het bureau van politie, Martiniplein, en aldaar te bevragen op alle werkdagen, de navolgende voorwer pen als gevonden gedeponeerd op- 58 Augustus: Roodgebloemde ceintuur Ge bloemde schort Witgebloem.de ceintuur Ceintuur Ceintuur Koperen sleu tel van melkbus Beursje met ritssluiting (zonder inh.). Aanwezig en te bevragen bij de na volgende ingezetenen, onderstaande voor werpen, als gevonden aangegeven op 5'8 Aug.: Spit, ketting en touw, K. Ver manen, Lijnbaansbuurt 10; Beursje met inh., Wed. Riddersma, Ernst Casimirstraat 20; Damestrui, E. Bootsma, lepenlaan 9; Beurs zonder inh., W. de Leeuw, Martini plein 3; Streng koralen, M. Faber, Ged. Neltjeshaven 22; Zwemkaart op naam van P. Jonkmans, S. ten Gate, ie Frittemaho- venstraat 9; Kindennuts, J. de Jonge, Oppenhuizerweg 100; Spit, D. v. d. Vél de, Geeuwkade 7; Beurs met inh., M. Graafsma, Fredr. Hendrikstr. 58; Dames- handschoen, E. v. d. Werf, 2e Zomerrak- buurt 26; Armbandhorloge, mej. Gronin ger, Kapelstraat 44; Paar blazers (kinder), L. Cnossen, Geeuwkade 29. ONWEER BOVEN FRIESLAND. Na een buitengewoon warmen Zondag morgen ontlastte zich dien middag; boven een groot deel van Friesland een hevig onweer. Bij Deinum sloeg het hemelvuur in de schuur van de boerderij bewoond door NIEUWE SNEEKER COURANT 110, 2 fauteuils 4 stoelen met moderne twisted riet Met prima Wolmoquet f 10.meer

Sneeker Nieuwsblad nl | 1938 | | pagina 1