Indische parfum per maal A. JANSEN Luxe Auto-Verhuur met en zonder chauffeur id r i r« I i f mmmi SSEEKER ooutuurr Ml WYMBRJTS 10 Bram 10 ct. Oilcleele Opening Sctapvaarttenteonstelling. Bond van Chr. Harmonie- en Fanfarecorpsen in Friesland. I OlliKl CeraeeolB Saeek rschijnt F. OZINGA rste Blad UitgaveKIEZEBRINK Co. Zaterdag 13 Augustus 1038. ADEEX I If Wo. 91 Dames I I 54e «Fanrgnng Trouw- en Begrafenisrijden uiiimiiiuiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiuuiiiiiiiiniiiiiimiu niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiH f! VEEL SUCCES NIEUWSTIJDINGEN. I Derhalve meer Ingelegd 4e afdeeling: 3e afdeeling: (Nadruk verboden). IETS NIEUWS Ie afdeeling: Buitengewoon heerlik 1 Afd. Uitmuntendheid. Eere-afdeeling Fanfare: DAMES- EN HEERENKAPPER SCHAAPMARKTPLEIN 9. „Oranje” te Bolsward, (dir. C. Kasper sma), 153 p., Ie pr.; „Eere zij God” te Hommerts, (dir. S. Hoekstra Sr.), 150 p., Ie pr.; „Speelt Wel” te Suawoude, (dir. S. Tiemersma), 132 p., 2e pr. DINSDAGS vrijdagsavonds S u p. Eere-afdeeling: „Melodia Oranje” te Ee, (dir. Joh. Boos man), 168 p., Ie pr.; „Oranje” te Minnerts ga, (dir. B. de Jong), 162 p., Ie pr.; „Cres cendo” te Drachten, (dir. R. Kuiken), 162 p., Ie pr. i Off. Ford Dealer SNEER Parkstraat Tel. 2211 Steeds nieuwe wagens Lage prijzen naar huis. Door noj tandem ges.,.-, vielen. De vrouw kwam zoodanig terecht, dat zij vrijwel man werd Echt Bureau; KLEINZAND 5—7 SNEE?- TELEFOON 2200 De zilveren lauwertak, aangeb. door den heer G. H. Krommedijk, extra-prijs voor het hoogste aantal punten in de Eere-afdeeling, werd gewonnen door „Halleluja” te Anjum; een zilveren eere-kruis, aangeb. door den heer F. Koster, eere-lid „Harmonie”, voor den besten dirigent op het avondfeest, door den heer B. de Jong te Minnertsga; een zil veren eere-kruis, aangeb. door de Chr. mu- ziekvereen. „Harmonie”, voor den besten dirigent op het dagfeest, door den heer S. W. de Boer te Hindeloopen. „De Bazuin” te Tzummarum verwierf de prijs voor de beste opkomst. De verschillende wisselprijzen zijn nog niet toegewezen. „Excelsior” te Parrega, (dir. J. B. Dijk stra), 136 p., 2e pr. RijkspostspaarbanK. Opgave betreffende hert kantoor der pos terijen te Sneek. In den loop der maand Juli 1938 werd aan bovengenoemd kantoor op spaarbank boekjes ingelegd f 100.716.61 en terugbetaald - 48.189.30 „Concordia” te Gauw, (dir. P. Hettinga), 124 p., 2e pr.; „Soli Deo Gloria” te Stavo ren, (dir. Th. Muizelaar), 141 p., 2e pr.; „Hosanna” te Harlingen, (dir. A. Pascum), 123 p., 2e pr.; „Prijst den Heer” te Tzum, (,dir. A. Pascum), 129 p., 2e pr. 2e afdeeling: „Concordia” te Welsrijp, (dir. C. G. Roe- lofsen), 144 p., 2e pr.; „Excelsior” te Oude Bildtzijl, (dir. H. Dijkstra), 136 p., 2e pr.; „Excelsior” te Burgwerd, (dir. P. Eringa), 126 p., 2e pr.; „Excelsior” te Schraard, (dir. 132 p., 2e pr.; „Concordia” te Exmorra, (dir. J. Negenman), 129 p., 2e pr.; „Soli Deo Gloria” te Ferwoude, (dir. J. B. Dijkstra), 135 p., 2e pr.; „Euphonia” te Duurswoude-Wijnjeterp, (dir. A. v. d. Heling), 141 p., 2e pr.; „Hosanna” te Wons, (dir. J. Negenman), 144 p., 2e pr.; „Oranje” te Witmarsum, (dir. Joh. Blanksma), 153 p., Ie pr. sen zullen er met de grootste energie om strijden. Ook van de burgerij is een over weldigend aantal eereblijken ontvangen. De bond is in korte tijd uitgebreid van 28 ver. tot 58 ver.; spr. besluit met de wensch, dat Sneek ëen even groote vooruitgang ten deel zal mogen vallen. Nadat er eenige ververschingen waren rondgediend, speelde de muziekver. „Har monie” voor het stadhuis twee coupletten van het Wilhelmus. Daarna begaf men zich, voorafgegaan door de muziek, naar het Sportpark, waar de opening van het concours plaats vond. Gezongen werd Psalm 138 1, waarna de voorzitter voorging in gebed. Daarna sprak de heer Camping het openingswoord. Van harte heette spr. ieder welkom op dit 36e muziekfeest. Sneek stak zich in feestdos en spr. maakt ook hier met erkentelijkheid gewag van de bemoeiingen van den burgemeester en het gemeentebe stuur. Ook de burgerij komt een woord van dank toe voor de groote medewerking en al het aangebodene. De Chr. Muziekver. „Harmonie”, die de organisatie op zich nam, heeft zich uitste kend van haar taak gekweten. In het bij zonder noemt spr. de regelingscommissie. Het nut en de beteekenis van de muziek ook voor den Christen zet spr. dan uiteen. Ook de leden van de jury (de h.h. M. C. v. d. Roovaart te Amsterdam, S. P. van Leeuwen te Assen en Gerard Bodijn te Hoorn) heet spr. welkom en hij hoopt, dat zij onverbiddelijk, doch rechtvaardig recht zullen spreken. Hierna ving het concours aan. Het concours is op vlotte wijze verloopen. Het was prachtig warm weer, wellicht iets te warm voor de muzikanten, die zich des- GESLIPT. is op den rijksweg en Nieuw-Millingen een ernstig ongeluk gebeurd. Op dezen weg reed het echtpaar K. S reenman, afkomstig uit Oostwoud in Eng af. Zij hadden hun vacantie in Beek bergen doorgebracht en waren op weg niet bekende oorzaak is de int, waardoor beide menschen 1 onmiddeUijk overleed. De it gewond. 'i „Wilhelmina” te Oosterend, (dir. S. W. de Boer), 127 p., 2e pr.; „Crescendo” te Heeg, (dir. C. Kaspersma), 134 p., 2e pr.; „Crescendo” te Workum, (dir. J. B. Dijk stra), 130 p., 2e pr.; „Harmonie” te Sneek, (dir. S. Hoekstra Sr.), 126 p., 2e pr.; „Hal leluja” te Anjum, (dir. J. Rosier), 144 p., 2e Bovengenoemde bond hield Woensdag zijn 36e jaarlijksche Muziekfeest-Concours in het Sportpark. Dit feest was georgani seerd door de Chr. Muziekvereen. „Harmo nie”, alhier. ’s Morgens half negen vond een officieele ontvangst ten Stadhuize plaats. Hier ont ving het gemeentebestuur de verschillende bestuurs- en jury-leden, die toegesproken werden door burgemeester P o p p i n g a. De centrale ligging en de aanwezigheid van een goed en op gemakkelijke condities te verkrijgen Sportpark achtte spr. belang rijke factoren, die gegolden hebben voor het bestuur van de Provinciale Bond om in Sneek dit concours te houden. Het gemeen tebestuur stelt het steeds op hooge prijs, dat dergelijke festiviteiten in Sneek gehouden worden, reden waarom aan het verzoek om officieel ten Stadhuize ontvangen te wor den, gaarne voldaan werd. Uit alle hoeken van de provincie trekken de muziekcorpsen vandaag naar Sneek. Voor dirigenten en leden ligt een lange pe riode van oefening achter de rug. Successen eenerzijds en teleurstelling anderzijds zullen zeer zeker niet uitblijven. Spr. wil niet alleen als hoofd van de ge meente Sneek spreken, doch ook als voor zitter van het Friesch Scheepvaartmuseum. Een woord ter opwekking om een bezoek aan de scheepvaarttentoonstelling, waar zooveel interessants te zien is, te maken, is zeer zeker op zijn plaats. Spr. hoopt, dat het concours in alle op zichten een succes moge zijn en dat ook de Eere Gods in deze kunst moge worden uit gedragen. De voorzitter van de Bond, de heer M. W. Camping, te Soest, dankte den bur gemeester voor de officieele ontvangst. Sneek ontving meermalen onze bond, echter een ontvangst als deze viel ons voorheen nimmer ten deel. Verder zegde spr. dank voor het betoon de medeleven en de medewerking, die ook van de zijde van het gemeentebestuur in zoo ruime mate werd ondervonden. Ook voor de aangeboden wisselprijs is spr. het gemeentebestuur zeer erkentelijk. Deze wis selprijs zal definitief in het bezit komen van het corps, dat driemaal achtereen, of vijfmaal in totaal het een na hoogste aantal punten behaalt. De bond zal deze wissel prijs in eere houden en meer dan 50 corp- „De Bazuin” te Sloten, (dir. R. Nijdam), 150 p., Ie pr.; „Looft den Heer” te Wirdum, (dir. G. Koning), 142 p., 2e pr.; „Hald Moed” te Oosthem, (dir. C. Kaspersma), 144 p., 2e pr.; „Excelsior” te Scharnegou- tum, (dir. S. Hoekstra Jr.), 142 p., 2e pr.; „Looft den Heer” te Dronrijp, (dir. J. W. Baarda), 123 p., 2e pr.; „Studio” te Hei denschap, (dir. W. Koopmans), 142 p., 2e pr.; „Excelsior” te St. Anna Par., (dir. H. Dijkstra), 150 p., Ie pr.; „De Woudklank” te Oudega (H.O.N.), (dir. J. Nijdam), 143 p., 2e pr.; „Oranje” te Spannum, (dir. D. Heeringa), 153 p., Ie pr.; „Vreest God, eert den Koning” te Hindeloopen, (dir. S. W. de Boer), 168 p., Ie pr.; „Halleluja” te Mak- kum, (dir. P. v. d. Veer), 141 p., 2e pr.; „Jeduthun” te Opeinde-Nijega, (dir. R. Kui ken), 150 p., Ie pr.; „Halleluja” te Marrum, (dir. Alb. Plantinga), 141 p., 2e pr. „De Bazuin” te Berlikum, (dir. W. H. Koet), 139 p., 2e pr.; „Euphonia” te Wom- mels, (dir. W. H. Koet), 129 p., 2e pr.; „Soli Deo Gloria” te Blija, (dir. Joh. Doorn bos), 141 p., 2e pr.; „Looft den Heer” te Koudum, (dir. Th. Muizelaar), 153 p., Ie pr.; „De Bazuin” te Niawier, (dir. L. Wou- da), 151 p., Ie pr.; „De Bazuin” te Heme- lum, (dir. J. de Haan), 135 p., 2e pr.; „Een dracht maakt Macht” te Oudega (W.), (dir. S. Hoekstra Sr.), 142 p., 2e pr.; „De Ba zuin” te Tzummarum, (dir. J. G. Terpstra), 141 p., 2e pr.; „Concordia” te Ijlst, (dir. S. W. de Boer), 150 p., Ie pr.; „Asaf” te Lollum, (dir. S. L. Tiemersma), 156 p., Ie pr.; „Halleluja” te Menaldum, (dir. J. G. Terpstra), 138 p., 2e pr. Eere-afdeeling Harmonie: dan terugbetaald f 52.527.31 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 44. SON DEL. Dinsdagmorgen ontstond in de woning met veestalling de straat weg tusschen Sondel en Nijfemir.dum, be woond door den heer Jan Aukema, brand. Het huis met de daar achter staande vee stalling brandde geheel af. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat van de in boedel slechts weinig gered kon worden. De oorzaak is onbekend. f. D. STOOMMACHINE GESPRONGEN. Doordat een leerling-machinist der Coöp. Zuivelfabriek te Koudum een ver keerde kraan open draaide sprong de stoommachine uit elkaar, joodat de werk zaamheden geheel moesten worden stop gezet en de melk voor verdere verwerking naar Leeuwarden vervoerd. De volgende dag werden de werkzaam heden weer met een hulp-machine voort gezet. Doordat zich behalve de leerling-machi nist niemand in het lokaal bevond en deze het tijdjg had verlaten, kwamen geen per soonlijke ongelukken voor. De materieele schade wordt op onge veer f 2000.geschat, aldus meldt het Fr. D. DE VIERING VAN HET REGEE- RINGSJUBILEUM VAN DE KONINGIN. Bij beschikking van den Minister van Sociale Zaken, opgenomen in de Staats courant van Woensdag, is aan hoofden of bestuurders van ondernemingen, in wier fabrieken of werkplaatsen of onderdee- len daarvan, in het tijdvak van 20 Augus tus tot en met 10 September 1938 aan arbeiders in verband met feesten ter vie ring van het 40-jarig reg^eringsjubileum van H. M. de Koningin vacantie wordt gegeven op één of meer dagen of dagge deelten, vergunning verleend om het ten gevolge daarvan ontstane verzuim geheel of ten deele te doen inhalen in een periode van ten hoogste drie weken, vallende in het tijdvak van 15 Augustus tot en met 17 September 1938. In aanmerking nemende, dat het ïjians een zéér bijzondere nationale gebeurtenis betreft, heeft de Minister van Sociale Za ken aanleiding gevonden de medewerking van de centrale werkgeversorganisaties in te roepen, teneinde er bij hunne leden op aan te dringen, in dit geval zoo eenigs- zins mogelijk vrijaf met behoud van loon te geven zonder van de vergunning tot in halen van verlet gebruik te maken, uiter aard tenzij dit laatste in strijd zou ko men met de noodzakelijke eischen van het bedrijfsbelang. De Minister wekt ook de ongeorgani seerde werkgevers op dienovereenkomstig te handelen. Het regeeringsjubileum. Naar wij vernemen, heeft de president der Dominicaansche Republiek een decreet ge- teekend, waarbij aan H. M. de Koningin het grootkruis in goud van de orde van ver- Abonnement: per jaar 2.50, fr. p. post 3.60. Advertentiën: 9 ct. p. regel. Ingezonden mededeelingen hooger. Abonnement belangrijke korting. Advertentiën worden tevens gratis ge plaatst in de SNEEKER COURANT pr.; „De Bazuin” te Rottevalle, (dir. A H. v. d. Helm), 123 p., 2e pr.; „Concordia” te Gaastmeer (dir. C. Kaspersma) 141 p., 2e pr.; „Concordia” te Sexbierum, (dir. A. Pascum) 129 p., 2e pr.; Harmonie”-te Warns, (dir. J. B. Dijkstra), 135 p., 2e pr. ondanks op flinke wijze van hun taak kwe ten. De jury had zeer zeker geen gemakke lijke taak het groote aantal corpsen aan een critische beschouwing te onderwerpen, ech ter, toen het laatste corps voor de „vier schaar” was geweest, konden onmiddellijk Je uitslagen bekend worden gemaakt. ’s Morgens en ’s middags speelden de corpsen in de 4e-, 3e-, 2e- en le afdeeling en de afdeeling uitmuntendheid, terwijl ’s avonds de eere-afdeelingen Harmonie en Fanfare en de Super-eere-afdepling volg den. Het middagprogramma, dat werd bijge woond door burgemeester Poppinga, werd besloten met een gezamenlijke uitvoering van verschillende corpsen, die tesamen bij kans de geheele tribune vulden en, onder leiding van den heer J. G. Terpstra te Menaldum, verschillende nummers uitvoer den. Vóór het avondprogramma werd een mu zikale rondgang door de stad gemaakt, door de muziekvereenigingen van Rotte valle, Tzummarum, Wommels en Parrega. Deze rondgang heeft zeer zeker velen naar het Sportpark gelokt om het avondpro gramma bij te wonen. Dat gedeelte van het concours werd dan ook voor een zeer tal rijk publiek afgewerkt. Het slotwoord werd te plm. half één ’s nachts gesproken door den tweeden voorzitter van de bond, den heer R. Rien- stra te Oosterend, die dank bracht aan alle medewerkers en verder aan de Muziekver. „Harmonie”7 de commissie van voorberei ding, onder leiding van den heer F. Koster, den commissaris van politie, voor de mede werking van de zijde van de politie en de jury. Gezongen werd tot slot gezang 96, waarna de heer Rienstra voorging in ge bed. De uitslagen luiden als volgt: van 'de binnenscheepvaart. Voor Friesland in het algemeen en voor Sneek in het bij- zopder is de binnenvaart van bet grootste belang. Het is dan ook zeer te betreuren, dat deze tak van vervoer in verval is ge raakt en reeds lang niet meer is, wat hij vroeger was. Toen werden er kapitalen in de binnenscheepvaart gestoken en het is zeer zeker verblijdend, dat van deze goed deels vergane glorie een herinnering in het Scheepvaartmuseum bewaard blijft. Zonder de Scheepvaart was Sneek niet geworden, wat het is en daarom is het belangrijk, dat het nageslacht iets heeft, dat aan deze tijden herinnert. Spr. eindigt met een gelukwensch aan den voorz. en hoopt, dat het museum de steun van iederen Fries zal verkrijgen. De heer van der Ploeg te Winsum, voorz. van de bond van stoom- en motor- vaartbelangen sprak hierna. Spr. vergeleek de tegenwoordige toestan den op binnenvaartgebied met die van voor dertig jaar en constateerde een groote aftakeling. Toch acht spr. een goede bin nenvaart voor ons land zeer wenschelijk. Er worden tegenwoordig reeds vele nieu we kanalen gegraven, wat wel pleit voor de belangrijkheid van de scheepvaart hier. Sneek is bij het nieuwe kanalenplan eenigszins ten achter gesteld, maar toch gelooft spr. dat hier groote Voordeelen van de nieuwe vaarweg verkregen worden. De uitstekende verbinding van het groot- scheepsvaarwater met de stad, heeft tot gevolg, dat men hier voor de overlast van de scheepvaart bespaard blijft, doch daar van toch de voordeelen ondervindt. Sneek gaat volgens spr. groote dagen tegemoet; het watervervoer is nog steeds het goedkoopst en daarvan profiteert in de eerste plaats de handel. Spr. hoopt, dat de tentoonstelling een vooruitgang van het watervervoer tot ge volg moge hebben. De heer G. d e J o n g, directeur van het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart, sloot de rij der sprekers en bood rijp beste wenschen aan by de opening van de tentoonstelling. De burgemeester dankte tenslotte de verschillende sprekers voor hun woorden. Hierop stelden de zeeverkenners zich met de vlag van het scheepvaartmuseum voor het bordes van het stadhuis op en daarachter de genoodigden, waarop de vlag naar het museum aan de Kruizebroeder- straat werd gevoerd onder het spelen van het carillon dat toepasselijke wijsjes liet hooren. Zoodra de vlag aan het museum geheschen was ging op, het sein der zee verkenners de .vlag op de toren in top. De zeeverkenners vormden een eerehaag waardoor de genoodigden het gebouw be traden teneinde het museum in oogen- schouw te nemen. Vermelden we nog dat de genoodigden ten stadhuize als souvenir een aardig in signe, voorstellend een zeilend scheepje met inscriptie „Friesch Scheepvaartmu seum” werd gepresenteerd, dat zijn pro pagandistische uitwerking wel niet zal mis sen. In het stadhuis, waar Dinsdagmiddag •Je officieele opening van de S cheepvaart- têmc ..nstelling in het voormalig Weeshuis aan de Kruizebroederstraat plaats vond, hebben, na burgemeester Poppinga, van wiens rede wij in ons vorig nummer reeds een uittreksel opnamen, zooals we toen ook reeds mededeelden, nog verschillende sprekers het woord gevoerd. Allereerst sprak daar de heer S j. Zeyi als volgt: l Het zij mij vergund, namens Regenten van het Old Burger Weeshuis hier een enkel woord te zeggen. En dan dank ik U in de eerste plaats voor de vriéndelijke woorden, die U, mijn heer de Burgemeester, tot ons college hebt willen richten. Van verschillende rijden is ons in de laatste tijd gevraagd, waarom wij 200 royaal, het gebouw, nu dat voor ons over bodig is geworden, aan de gemeente aan boden, met de bedoeling het als scheep vaartmuseum in te richten. Mijnheer de Burgemeester, Regenten hadden daarvoor meer dan een reden. De eerste was wel, dat daarmede werd voortgezet de traditie, reeds jaren, ik zou Kaast zeggen eeuwen bestaande, om naast de primaire taak, de verzorging van wee- ten en weduwen, iets ten algemeenen nutte voor de stad te kunnen doen. En is er nu wel een meer neutraal doel ten alge- meenen nutte, dan het daarstellen va» een scheepvaartmuseum Een tweede reden was, dat Regenten vernamen dat U de kostelijke en kostbare verzameling, bij gebrek aan beter, wildet onderbrengen in een ruimte, naar het oor deel van Regenten onze goede stad, het centrum van ons kostelijk merengebied, het centrum van heel de provincie, on waardig. Uw scheepvaartmuseum is een gebouw van standing waard. En tenslotte Mijnheer de Burgemeester, is er nog een derde reden, U gelieve na melijk in de aanbieding van dit mooie ge bouw ook een persoonlijk element te zien. U gelieve er in te zien een blijk van waardeering voor Uw werk. Regenten waardeeren ten zeerste, dat Gij, onmiddeUijk na Uw komst hier in Speek, mogelijkheden voor de stad ^ebt gezien, dat Gij onmiddellijk het initiatief hebt genomen, dat leidde tot stichting van dit museum, waarmede onze goede stad, een buitengewoon mooie instelling staat rijker te worden. Gij hebt onvermoeid en met energie ge werkt, en het wekt onze bewondering, dat ge in een zoo korte spanne tijids, de mede werkers wist 'te kiezen om tot Uw doei te geraken, hen enthousiast wist te maken en te bezielen, dat Gij de adressen wist te vinden waar ge aan materiaal moest ko men, voor den inhoud van het museum, ia dat gij zelfs de Karimata hebt laten Daggeren naar kogels en kanonnen om den inhoud te completeeren! Mijnheer de Burgemeester, namens ons college dank en hulde voor dien arbeid 1 Moge de thans geopende tentoonstelling in alle opzichten slagen I Moge het ver volg ,op deze tentoonstelling nl. ons scheep vaartmuseum geheel aan Uwe en aan onze verwachtingen beantwoorden, opdat dit mu seum bijdrage de naam Sneek tot ver over de provinciale grenzen te doen klinken, tot .meerdere groei en bloei' van de stad onzer inwoning. En moge het U gegeven rijn, die groei en bloei, gedurende vele jaren, door Uw bezielenden arbeid te bevorderen. De burgemeester van Leeuwarden, jhr. van Beyma, sprak hierna namens de provinciale V.V.V. Spr. herinnerde er aan, dat de te Leeu warden in het jaar 1876 gehouden tentoon stelling de stoot heeft gegeven tot de op richting van het Friesch museum aldaar. Daarom heeft spr. gegronde hoop, dat deze scheepvaarttentoonstelling zal leiden tot een grootere bloei van het toekomstig permanent Friesch Scheepvaartmuseum. Een dergelijk museum zal voor een plaats als Sneek, waar de watersport zoo druk beoefend wordt van groot belang blijken te rijn. Namens de Kamer van Koophandel te Leeuwarden sprak de voorzitter de heer Buisman. De taak van de Kamer, aldus spr., is tweeërlei; in de perste plaats is rij een semi-officieel lichaam, dat op de na leving van wetten toezicht houdt, verder tracht rij de mogelijkheden van opbloei in de provincie op te sporen. In Sneek kan nog een grootere opbloei van de scheepvaart verwacht worden, de fraaie modellen in het museum getuigen reeds van de belangrijkheid van de scheep vaart hier. De ronde boeier, vroeger hèt Friesche schip werd zelfs in de Engelsche zeilvloot opgenomen en spreker vraagt zich af, waarom dit scheepstype hier jn onbruik is geraakt. Wellicht bestaat er een mogelijkheid van opbloei van de bouw van deze schepen; de bouwers rijn er nog en zij rijn ten volle bereid inlichtingen te verstrekken. Spr. hoopt dat het museum moge leiden tot een grootere bloei van de scheepsbouw in Friesland. De heer T j. Pos ma te Veenwouden, oud-voorz. van de Friesche .federatie van Schippersver. sprak in het Friesch. Sneek, aldus spr., is voor een oud- schipper in de eerste plaats het centrum P.S. Onze wagens kunnen tegen een kleine vergoe ding verzekerd worden. HET ADRES voor Weer Sneek-Week! Zeilvlucht-vroolijkheid, Weer Regenboog en Jachten Sportief is de bedrijvigheid, Die Sneek weer staat te wachten1 Bedrijvigheid op ’t Sneeker Meer En in de Sneeker haven: Weer zullen zeilers en hun boot Op 't land en 't water „draven”! Weer Sneek-Week I Een bekende klank, Maar niet alleen voor Friezen: Ook Holland neemt z’n kansen waar, Pakt boot en pakt de biezen I Sportieve geest en vroolijkheid Zijn beiden hier te vinden Nu Holland en het Friesch gewest Den zeil-strijd aan gaan bindenl Weest welkom, vreemdenlegioen, Bij beide zeil-gastvrouwen, Weet koers en goeden zeiler-geest Op ’t water straks te hou’enl Wie deelneemt aan de Sneeker-Week Is vriend van boot en water; Wie toekijkt bij de Sneeker-Week, Wordt zélve zeiler later 1 Want zooiets gaat niet lAngs je heen, Al gaat het langs je henen; Het trekt je aan.... „je zeil vangt wind".... Je neemt per boot de beenenl Wij wenschen Sneek-Week zomerweer, Datwind ook bij de hand heeft, Daar zónder wind een zeiler toch Op 't water zelfs „het land heeft”1 Merkwaardig toch: de Sneek-Week kent Wél „klas" géén „rang” of „standen”... Hóóg Sneek-WeekI - Jaariijksch Waterfeest Om van te watertanden1 I PHILIA. dienste Juan Pablo Duarte, de hoogste Do minicaansche onderscheiding, wordt ver leend, ter gelegenheid van Harer Majesteits regeerings-j ubileum. TANDEM Woensdagochtend tusschen Apeldoorn Op dezen weg reed het echtpaar K. Steenman, t - Noord-Holland op een tandem de hel- MM I 1 NIEUWE SNEEKER COURAUT I - 1 r I

Sneeker Nieuwsblad nl | 1938 | | pagina 1