Indische parfum per maal TJOAMT Of camee pastilles A. JANSEN Luxe Auto-Verhuur met en zonder chauffeur F. OZINGA Officieel Orgaan der Gewis Gooit IK |8i| SU 10 gram 10 ct. 54e Jaargang Eerste Blad ültnave KTOBOK Co. Zaterdag 20 Augustus 1988. Koop eerst een andere tandpasta Voedt Uw huid ’s nachts met Purol No. 98 NIEUWSTIJDINGEN. GENIET I WEEST BESCHEIDEN I Dames 4MMMCK SHEERER OOURART aa* WYMBRITSERADFFl. Trouw- en Begrafenlsrljden q 3 I DINSDAGS KLEINZAND 5—7 Bureau: - TELEFOON 2200 SNEEK (Nadruk verboden.) IETS NIEUWS Buitengewoon heerlijk We zijn met vacantie en voelen ons vrij, Geen onweer? Naar buiten I Naar bosschen [of heil We picniccen vroolijk in vrije natuur, Da’s handig en prettig en ook niet zoo duur Des avonds wordt stoffig de t’rugtocht [aanvaard, Terwijl bosch en heide de resten bewaart Daar buiten verwaait het bewijs van pleizier: De schillen, de doozen, het vetvrij papier! On weder in Polen. In het wojwodeschap Nowogrodek (Po len) is door zware onweders bijna de ge- heele oogst vernietigd. Zeventien menschen zijn door den bliksem getroffen en gedood. drie overigen worden nog gezocht. De be manning bestond uit vier personen. Er wa ren vijf passagiers aan boord. BOEKAANKONDIGING. De N.V. Drukkerij „De Motor” alhier geeft een Gids voor Sneek en Om streken uit, welke juist tijdens ’t groote vreemdelingenbezoek aan onze stad, dus te rechter tijd, is verschenen. Zoowel tekst als illustratie vormen een uitnemende propa ganda voor onze stad en omgeving. Het omslag prijkt met een knappe fotomontage en zoowel dit als het binnenwerk is typo grafisch zeer goed verzorgd. De Spaarbank te Franeker vier de 16 Augustus haar 100-jarig bestaan en ter gelegenheid daarvan publiceerde zij een gedenkboek, waarin allerlei wetenswaardigs over de ontwikkeling van dit instituut wordt verteld. De groei zij hier kort weergegeven in enkele cijfers; in 1843 na het eerste lus trum: totaal der inleggelden f7563.83, re serve f435.33/2; 1 Januari 1938: inleggel den: f 1.000.218.95/2, réserve f 243.333.09'/2. Het boek, dat ook een aantal foto’s be vat, is keurig verzorgd, wat niet anders te verwachten is, nu Telenga’s drukkerij te Franeker belast was met de uitvoering. DAMES- EN HEERENKAPPER SCHAAPMARKTPLEIN 9. Oïï. Ford Dealer SNEEK Parkstraat Tel. 2211 h We zijn met vacantie en voelen ons vrij, Geen regen? Naar buiten! Naar bosschen of [hei! We stoeien, ravotten in blije natuur, We draven en spelen tot namiddag-uur De kinderen juichen, de beenen zijn lós, Zóó wordt er genoten van heide en bosch! Maar als we naar huis gaan dan wordt er [tot dank De naam uitgesneden in boomen en bank...! ziekenhuis moesten worden opgenomen. Men veronderstelt, dat een der paarden bij het wegjagen van vliegen met zijn staart een bij heeft geslagen en dat de zwermen wraak hebben genomen. Corrigan naar Hollywood. De R.K.O. Radio Studio heeft medege deeld, dat een contract is afgesloten met Douglas Corrigan, de vlieger, die met een negen jaar oud vliegtuig naar Californië wilde vliegen en in Ierland terecht kwam, voor een film, welke getiteld zal zijn „Mijn vlucht naar Ierland”. De Cleveiandsche „Jack the Ripper”. Te Cleveland (Ver. St.) heeft de politie onder een blok beton in het veld het in stukken gesneden lijk van een vrouw ge vonden. De politie veronderstelt, dat dit het stoffelijk overschot is van het elfde slacht offer van éénzelfden moordenaar, die sedert eenige jaren zijn misdaden pleegt. In hetzelfde véld heeft de politie nog een stoffelijk .^verschot van een vrouw gevon den. Dit slachtoffer was eerder vermoord dan het andere, dat ongeveer drie weken geleden moet zijn gedood. niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin Verschijnt en VRIJDAGSAVONDS Verpakt in fraaie goud-Bonbonnièrei Prijs f. 1.- en 50 ct. Pe aangewezen verpakking voor op M rolt en In don aula. U dacht knmert, dat a nog best vóór die andere auto het kruispunt koe passeerestl Maar langs den weg moet dat niet „den ken", u moet “l toker we tent anderlijk blijft. Spr. bood de dames ter her innering aan deze dag allen een zilveren lepeltje, waarin het monogram „L” en de heeren naar keus een sport-armbandhor- loge of zilveren eetlepel aan. Naast den heer Bakker, dir. der Gemeen tebedrijven te Sneek, die toevallerwijze aan wezig was, werd o. a. door mevr. Doornbos namens de familie en door den heer A. Faber als oudste employé van de N.V. „Het Landbouwhuis” nog het woord gevoerd, waarna de heer J. C. Visser namens het personeel dank bracht voor de buitenge woon genoeglijke en prettige dag door de directie aan allen geboden. Om ruim 9 uur werd de terugvaart naar Sneek aanvaard onder niet bepaald gun stige weersomstandigheden. De inrichting van „Wetterwille” zorgde er echter voor, dat geen last van hemelwater ondervonden werd en bij lampionverlichting de noodige liedjes gekweeld konden worden. Om onge veer kwart voor twaalf arriveerde het gezel schap weer in Sneek. Al met al is het een dag geweest, die bij allen nog lang in aangename herinnering zal blijven en die er toe geleid heeft de band van onderlinge genegenheid en waar- deering te hernieuwen en verstevigen. Abonnement: per jaar 2.50, fr. p. post 3.Ö0, Aavertentiën: 0 ct. p. regel. Ingezonden mededeellngen hooger. Abonnement belangrijke korting. Advertentiën worden tevens gratis ge plaatst in de SNEEKER COURANT Dinsdag heeft te Oeffelt een ongeluk aan één persoon het leven gekost; een tweede werd zwaar gewond. toen de motorrijder Timmer uit de rich ting Haps naderde is hij door tot nu toe onoekende oorzaak in botsing gekomen met een auto uit Arnhem, komende uit de rich ting Boxmeer. Op de duozitting van den motor zat een knecht van zekeren Heurkens. De motor en de auto botsten met een onizettenden slag tegen elkander. De duo- pussagier werd van den motor geslingerd en overleed na enkele oogenblikken. De be stuurder van het motorrijwiel werd zeer zwaar gewond, de beide beenen bleken ge broken. Timmer zou eerst Woensdag zijn rijbewijs krijgen. Woensdagavond is in den Zwaanshals te Rotterdam een ernstig ongeluk gebeurd, dat den zesjarigen J. Valerius het leven heeft gekost. De jongen was met een paar vriendjes aan het spelen bij een stilstaande vracht auto. Zonder dat de bestuurder van de wa gen, de 21-jarige G. L. E., er erg in had, was de jonge Valerius op de wagen ge klommen aan de achterzijde. De bestuurder, die de wagen achteruit moest zetten, deed zulks en tengevolge van het zich in bewe ging zetten van de auto viel V. er af. Hij kwam juist achter het rechterachterwiel terecht, dat hem over de borstkas ging. Met zwaar inwendig letsel is de jongen per auto van de geneeskundige dienst overgebracht naar ’t ziekenhuis aan den Bergweg, waar hij korte tijd na aankomst aan zijn verwon dingen is overleden. Te Wijk aan Zee heeft de zee een oogen-Duikers hebben een onderzoek ingesteld blik gedreigd 4 menschenlevens te eischen. en verklaard, dat het wrak van het vlieg- Aan het kloeke optreden van den badman tuig in tweeën is gebroken en vijf meter Jan Kraakman is het echter te danken ge- onder water ligt. Het stoffelijk overschot weest, dat alle vier gered konden worden, van zes inzittenden is gevonden, maar de In het Zuiderbad werd nl. plotseling een 12-jarig meisje door de sterke stroom mee getrokken. Haar vader en moeder, die dit zagen gebeuren, stelden onmiddellijk red dingspogingen in het werk, waarbij ze zich echter zelf in gevaar begaven. Badman Kraakman had het echter ook gezien. Vlug bond hij zich een reddingslijn om en begaf zich gekleed te water. Bovendien ging nog een andere badgast de zee in, die echter zelf ook door de stroom gegrepen werd. Met groote moeite wist Kraakman vader en dochter te bereiken, terwijl de andere twee zich aan de reddingslijn vastgrepen. Veilig en wel kon het vijftal toen het strand weer bereiken, al kostte ook dit nog de noodige moeite. De ovatie, die de redder in ontvangst had te nemen, was alleszins ver diend. Door het kordaat optreden van eenige zwemmers zijn drie personen te Schevenin- gen gered, nadat zij door de sterke stroom in zee waren getrokken en dientengevolge in levensgevaar kwamen te verkeeren. Te drie uur geraakte een 15-jarig meisje op het strand Noord te ver in zee. Zij kon worden gered door drie mannen. Een uur later, op ongeveer dezelfde plaats, geraakte een 20-jarige jongedame in nood. Zij werd gered door defi 18-jarigen J. W. Meeuwisse uit Voorburg en den 17- jarigen D. Zwanenburg te 's Gravenhage. Omstreeks diezelfde tijd werd een 22-ja- rige juffrouw uit Rotterdam op het Kijk- duinsche strand door de stroom zeewaarts getrokken. De 40-jarige H. Tabbernal uit Delft gelukte het haar te redden. Ongelukken. Op de werf van de N.V. L. Smit Zn., scheeps- en werktuigbouw te Kinderdijk, is de 21-jarige H. de Rooy uit Krimpen a.d. Lek, doordat een ketting losschoot, met het hoofd bekneld geraakt tusschen een slede, welke gebruikt wordt bij het te water laten van schepen, en een schip. De dood is ver moedelijk onmiddellijk ingetreden. De man viel na het gebeurde van de stelling. Met een tusschentijd van tien uur heeft de Amerikaansche militaire luchtvaart twee vliegtuigen verloren. Daarbij zijn vijf per sonen gedood. Nabij Rosedale Field is een torpedo- bombardeer-vliegtuig van het vliegkamp- schip Saratoga verongelukt. De drie inzit tenden zijn omgekomen. Een groot bombar- deervliegtuig is verder in de baai van San Diego gevallen. Daarbij zijn twee personen gedood en vijf ernstig gewond. Vliegtuigongelukken. Maandag is een verkeersvliegtuig van het Condor-syndicaat in de baai van Rio de Janeiro verongelukt. De oorzaak van de ramp is nog niet bekend. Het vliegtuig was vertrokken in een dichten mist, die boven het land hing. Visschers hébben gezien, dat het toestel om zijn as draaide, af gleed en in de golven verdween. Duikers hebben een onderzoek ingesteld Bij Kon. besluit van 13 Augustus is aan L. de Groen, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als leeraar aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Drachten. Geslaagd te Den Haag voor Onder wijzeres in Mantelcostuumnaaien, Lingerie en Kinderconfectie mej. Z. de Jong van Nijland. Voor onderwijzeres Lingerie en Kinder confectie en coupeuse costuum. en mantel- vak mej. H. Alkema van Ermelo. Leerlingen van Krijtenburg’s Modevakschool alhier. Jubileum Het Landbouwhuis. Men schrijft ons: Zaterdag 13 Aug. 1.1. herdacht de N.V. Algemeene Machinehandel „Het Landbouw huis” haar 25-jarig bestaan, terwijl tevens de dag herdacht werd, waarop haar direc teur, de heer H. W. Bos, ing., gedurende 25 jaar de Vennootschap leidde en bestuurde. Dit feit werd op bescheiden doch waar dige wijze door directie en familieleden in de kring van geëmployeerden met hunne dames gevierd. De officiëele ontvangst door ’t personeel vond ’s morgens 10 uur plaats in de fa briek der Venn., de N.V. Machinefabriek „Industria”, Prins Hendrikkade no. 6, al waar de heer Bos, mevrouw en familieleden namens het personeel werden toegesproken door den heer Put. Naast eenige voor de Vennootschap en haar directeur belangrijke data en feiten, welke getuigen van voortvarendheid, een open oog voor de wenschelijkheid en nood zakelijkheid, eminent beleid, doorzicht en doorzettingsvermogen, werd de buitenge woon prettige en vriendschappelijke wijze van samenwerking gereleveerd tusschen di rectie en personeel. De wensch werd uitgesproken, dat de heer Bos nog vele, zeer vele jaren de Ven nootschap zou mogen leiden en besturen, omdat dit 25-jarig bestaan het bewijs levert, dat het steeds door hem gevolgde principe en de basis waarop gebouwd werd goed en gezond is, die én bevriende- én zakenrelaties aanleiding gaf de Vennoot schap en haar directeur het vertrouwen in de vorm van opdrachten steeds weer te schenken. Ter herinnering aan dezen dag werd den heer Bos met de beste wenschen voor de toekomst door het personeel een gouden vulpen en vulpotlood met inscriptie over handigd. Ook mevrouw Bos werd namens het personeel gecomplimenteerd en een bloemstuk aangeboden. De heer Joh. Doornbos, commissaris en accountant der Vennootschap sprak vervol gens als vriend en commissaris den heer Bos toe en memoreerde in het kort het ont staan, de opkomst en de bloei der N.V. en énkele door den heer Bos in de afgeloopen 25 jaren overwonnen moeilijkheden. Hij sprak de wensch uit, dat het den heer Bos, zijn familie en de zaak ook in de toekomst wel moge gaan. Ter gelegenheid van het heden herdachte feit, overhandigde hij den heer Bos een buitengewoon fraaie schemer lamp. De heer Bos betuigde hierna zijn erkente lijkheid voor de tot hem gesproken woorden en de hem bereide verrassing. Hij dankte allen hartelijk voor hun aanwezigheid en zeer in het bijzonder den heer Doornbos, daar hij de gezondheidstoestand van ge noemde heer kennende, geen moment had kunnen denken, dat deze oude en hoog ge waardeerde vriend trots zijn ongesteldheid persoonlijk zou overkomen. De heer Bos verzocht het hierbij voorloopig te mogen laten en de bij hem opgekomen herinnerin gen en gevoelens van groote dankbaarheid te mogen verwerken. Na een rondgang door de fabriek en de magazijnen werd de op het programma staande boottocht naar het Sneeker meer aangevangen. Begunstigd door prachtig zomerweer werd een mooie tocht over het meer ge maakt en aan Wobma’s land aangelegd, geluncht, waarna met voetballen, visschen zwemmen en kaatsen eenige uren aange naam werden doorgebracht. Jammer was het, dat om ca. 3>/2 uur het weer omsloeg en een hevige onweersbui ge paard gaande met harde wind en regen buien de feestvreugde eenigermate beteu gelde. De goede stemming bleek evenwel tegen deze tegenslag bestand te zijn. Ten gevolge hiervan werd de op het programma staande tocht naar Grouw, waar om ca. 5/2 uur gemeenschappelijk gedineerd zou wor den, later ondernomen dan aanvankelijk de bedoeling was. Eerst tegen zes uur kwam het gezelschap in Grouw aan. Tijdens het diner werd o. a. het woord gevoerd door den heer Bos, die alle aan wezigen zijn dank en erkentelijkheid betuig de voor hun ijver en toewijding steeds be toond. Hij sprak de wensch uit, dat de on derlinge samenwerking ook in de toekomst bestendigd zou blijven en steeds voor oogen gehouden zou worden, dat de pijler nl. het onderling en wederzijdsch vertrouwen, waarop en waarmee alles staat en valt niet alleen in de verhouding van directie tegen over personeel, doch bovenal in de verhou ding van de zaak in zijn geheel tegenover de groote schare vrienden en afnemers, die in feite in de afgeloopen 25 jaren de groot ste en belangrijkste medewerkers voor de N.V. waren, rotsvast gefundeerd en onver- HIEÏÏ WE SÏÏEEKER GOUW De Rijksmiddelea in Juli. De Rijksmiddelen brachten in Juli op f39.455.079, tegen f43.717.162 in Juli 1937. In de eerste zeven maanden van 1938 be droegen de totale ontvangsten f256.689.196 (v. j. f252.832.561) bij f250.381.250 als 7/i» der raming. Wat de kohierbelastingen betreft, was in totaal f88.381.054 op kohier gebracht tegen f79.731.114 op 31 Juli. Gezinsvervoer door de lucht. Een dezer dagen boekte een gezin, be staande uit vader, moeder en tien kinderen, passage op het K.L.M.-vliegtuig, dat het traject HaamstedeRotterdam vliegt. Door de K.L.M. werd voor deze vlucht een stewardess ingedeeld, die zich gedu rende de reis met de zorg voor de jongste kinderen Jieeft belast. Verdronken. Dinsdag was de 24-jarige H. v. d. Veen te Winschoten in het gemeentelijk zwem bad gaan zwemmen. Tegen den middag vond men zijn kleeren aan den kant van het bad liggen. Men vermoedde, dat den jongeman een ongeluk was overkomen en ging dreggen. Daar dit geen resultaat opleverde maakte men gebruik van een treknet. In den namid dag is hiermede het lijk uit het bassin op gehaald. Aan verdrinkingsdood ontsnapt. Het scheelde maar weinig of het ondiepe bassin in een badinrichting te Zaandam had een slachtoffer geëischt. Het dochtertje van mevrouw S. uit Koog aan de Zaan miste op een gegeven moment haar moeder, die kort te voren nog met haar in het ondiepe bassin van het zwembad had rond^ezwommen. Ongeveer op hetzelfde oogenbfik aldus de Tel. stiet een meisje, dat nog aan het zwemmen was, met haar beenen tegen iets onder water. Het bleek mevr. S. te zijn. Dr. v. d. Horst slaagde er na 2 uur toe passing van kunstmatige ademhaling in de levensgeesten op. te wekken. Het slachtoffer kon naar haar woning worden vervoerd, waar zij zich opnieuw onder geneeskundige behandeling moest stellen. UlllllllllllllllllllllllllllllIllIllIlllIllIillllllllllllE Steeds nieuwe wagens Lage prijzen We zijn met vacantie en voelen ons vrij, Daar buiten in bosschen, in bloeiende hei! Bedenkt, dat de schoonheid van Moeder [Natuur Ook anderen aantrekt! Zoo vast als een muur! Geniet van vacantie! Trekt met Uw gezin De rijke natuurpracht van Nederland in! U bent met vacantie en voelt zich dus vrij, Maar weest tóch bescheiden I Spaart bosschen [en hei! PHIL1A. en liefst de duurste die er is en probeer daarna Ivorol (volgens Nieuw recept). Dan neemt U waar hoe Ivorol In reinigend-, witmakend- en schuimend vermogen alle andere verre overtreft. Laurel en Hardy definitief uit elkander? Hal Roach, de president van de Hal Roach studio’s te Hollywood heeft volgens een telegram van Reuter, Stan Laurel, het magere en meest begaafde deel van de Laurel en Hardy combinatie, geen nieuw contract gegeven, en hiermede een definitie! einde aan de samenwerking van het tweetal gemaakt. Hardy zal een nieuwen partner krijgen en wel Harry Langdon. De beide komieken zullen „echte comedies” gaan spelen en niet langer val- en smijtfilms. Sjoerd Meinesz. f Een Friesche volksdichter gestorven. Ben Friesch medewerker schrijft aan het N. v. h. N.: In het ziekenhuis te Sneek is Maandag in den ouderdom van 87 jaaT overleden de heer Sjoerd Meinesz te Stavoren, die als volksdichter in den Frieschen Zuidwesthoek bekend is geworden. Sjoerd Meinesz werd te Sloten (Fr.) ge boren. Toen hij de lagere school had ver laten, werd de drang om te zwerven hem te machtig. Hij reisde naar de Vereenigde Staten en zwierf vele jaren in Indiana en Californië. Op twintigjarigen leeftijd keerde hij naar zijn „heitelên” terug en vestigde zich aan den oever van de Fluessen, in het dorpje Nijega. Meinesz had er een veer dienst op Sneek en bouwde er tevens een fouragehandel op. Zijn liefde voor ’t Engelsch van de Ame rikaansche en Engelsche volksdichters bracht hem er toe, sommige Engelsche ge- uichten in het Friesch te vertalen. Eerst op latere leeftijd ging hij over tot het dichten in zijn eigen taal. Tallooze zijner verzen zijn opgenomen in de weekbladen van de Zuid westhoek. Meinesz koos bij voorkeur zijn onderwerpen uit de natuur, temidden waar van hij leefde. Hij bezong de schoonheden van Gaasterland en de kracht en de toorn van de zee; maar ook de liefelijkheid van het meer, aan welks oevers hij woonde, gaf hem menig motief voor een lied. In 1928 heeft dr. J. B. Schepers dezen volksdichter „ontdekt”. De Friesche bewe ging kende dezen schrijver nauwelijks, en Meinesz heeft nooit bijzondere moeite ge daan, zijn verzen geplaatst te krijgen in de Friesche tijdschriften. Toen dr. Schepers eens te Stavoren waar Meinesz zijn levensavond sleet met den grijzen volks dichter kennis maakte, kwam hij dadelijk onder den indruk van dezen grooten en forschen man, „dy’t my goedlik troch syn bril oanseach”. Schepers vergelijkt Meinesz met dien anderen Frieschen volksdichter Waling Dijkstra. Niemand, zoo schreef dr. Schepers jn 1928, heeft ooit een woord in het openbaar over Meinesz gezegd of ge schreven. Hij is anoniem gebleven, maar hij doet mij denken aan dien anderen strijder, Waling Dijkstra. Ook Meinesz wilde „stride salang ik stride kin”, gelijk de lijfspreuk was van den Holwerder pionier. Meinesz voelde zich aan Friesland en het Friesch verknocht. Toen hij op aandrang van zijn familie te Hilversum was gaan ren tenieren, voelde hij er zich zoozeer eenzaam en zonder levensdoel, dat hij na enkele jaren besloot dit doelloos bestaan op te geven. Meinesz vestigde zich te Stavoren, en daar heeft hij nog bijna 23 jaren gelukkig ge leefd. Hij had een helderen geest, die vooral op het historische was gericht. Over de geschiedenis van het Friesche volk heeft Meinesz veel gelezen. Hij was een auto didact, maar hij had een rijpe levenserva ring en een diep inzicht. Wie deze man heeft gekend, zal immer een mooie herinne ring aan een fijne en zachte natuur bewa ren, voor wie in volk en taal de groote levensschatten verborgen waren. Aan den oever van de Fluessen is het stoffelijk overschot van den ouden volks dichter ter aarde besteld. De dank van een eenzame. De oudste en ook wel de populairste om roeper van de Zweedsche radio, Sven Jer- ring, „ons aller Oom Sven”, plegen de Zweden hem te noemen heeft dezer da gen uit Örebro de nogal verrassende mede- deeling ontvangen, dat een juffrouw, van wier bestaan hij niet het minste vermoeden had, hem blijkens haar nu geopende testa ment tot universeel erfgenaam had benoemd en dat hij zich daarom binnenkort eigenaar van het huis van deze juffrouw en van haar andere, overigens nogal bescheiden, aard- sche goederen noemen kan. Dit was volgens het testament haar dank, dat Sven Jerring haar de laatste vijftien jaar trouw eiken avond goedennacht had gewenscht. Eiken avond om elf uur, wanneer de uitzending van de Zweedsche radio eindigt, zegt de dienstdoende omroeper namelijk: „God natt, god natt och sov s& gott!” oftewel „Goeden nacht en slaap lekker!” tot de luisteraars. Dat Sven Jerring al sedert jaren niet meer alleen voor dien „nachtgroet tot de een zamen” hoeft te zorgen, schijnt de geldig heid van het testament niet in gevaar te brengen. Zijn collega-omroepers zullen al thans geen proces beginnen. N. Rt. Ct. Wraak van bijen. Dinsdag zijn bij het Duitsche plaatsje Seppenrade vier paarden door bijenzwermen gedood en twee menschen ernstig gewond. Toen een boer met een helper bezig waren een dorschmachine te vervoeren, werden de vier paarden, welke de machine trokken, plotseling aangevallen door zwermen bijen. De paarden werden zoo gestoken, dat zij omkwamen. Toen de beide mannen poogden de paarden te helpen, vielen de bijen ook hen aan en staken hen zoo, dat zij in een want zij wordt er zoo zacht en mooi, zuiver en gezond door. Doe dit 1 of 2 x per week. Uok vetwormpjes, vlekjes, pukkels en uitslag verdwijnen er door. Tube 45, Doos 60-30 ct. P.S. Onze wagens kunnen tegen een kleine vergoe ding verzekerd worden. HET ADRES voor

Sneeker Nieuwsblad nl | 1938 | | pagina 1