Indische parfum per maal A. JANSEN Luxe Auto-Verhuur met en zonder chauffeur HOFSTEDE Oranje- artikelen in verband met de a.s. Nationale feesten in groote sor- teering beschikbaar bij Eerste Blad 10 gram 10 et. F. OZINGA icicel Orgaan öer Gemeente Seeek No. 94 Aanbevolen: per bus TROMP SNEEK 54e Jaargang Bril Buikband Corset Breukband Elastieken Kousen 'B TROMP SNEEK van ouds ’t adres voor wederver- koopers in Chocolade, Suikerwer ken, Banket, Biscuits en ontelbare bij-artikelen. UitgaveKlfflBRïNK Co. Woensdag 24 Augustus 1988. RECLAME KOLOM. ONBEWAAKTE OVERWEGEN. NIEUWSTIJDINGEN. Dames URKER KRANSEN 25 ct. „S.K.S.” TAFELKOEKEN 20 ct. Andijker WAFELKOEKEN 18 ct. Trouw- en Begraïenlsrijden DINSDAGS KLEINZAND 5—7 Bureau: - TELEFOON 2200 SNEEK Een Een of PHILIA. (Nadruk verboden). IETS NIEUWS het water i T. O. Noot U dagen naar huis gaan, behoeven, indien de aankomst in het kamp op Maandag 5 September zou moeten plaats hebben, in die week eerst op Woensdag 7 Septem ber aan te komen. Voor het verzuim op 5 en 6 September wordt dan op gelijke wijze als hierboven vermeld vergoeding gegeven. DAMES- EN HEERENKAPPER SCHAAPMARKTPLEIN 9. Off. Ford Dealer SNEEK Parkstraat Tel. 2211 Steeds nieuwe wagens Lage prijzen EEN BEWONER VAN DE TULPSTRAAT. Noot van den schrijver. De Buur man is een legendarische figuur. Mijnheer de Redacteur. Ik ben een paar weken met vacantie de stad uit geweest en wanneer men dan terugkomt, Uggèn er gewoonlijk stapels Al is dit liedje nieuw ook, Het onderwerp is oud.... De waarschuwing blijft noodig Voor wie te veel „vertrouwt” Goed uitzicht of gebrekkig, Hóe of U 't uitzicht heeft Zegt minder dan de wijze, Waarop U d’oogen gééft1 Weer nieuwe „onbewaakten” Waarschijnlijk in ons land En wéérattentie-roep tot „Passeerend” Nederland 11 Verschijnt en VRIJDAGSAVONDS De Karimata is Zondagochtend om 11 uur naar het Lutine-terrein vertrokken. Om een uur of vier kwam de molen op het af te baggeren terrein aan en begon zijn werk om ongeveer halftwaalf. Het bleek echter, dat de ankers niet stevig genoeg bevestigd waren, zoodat een oponthoud ontstond. Toen de molen stevig lag, is het werk voort gezet. DE WERKVERSCHAFFING EN DE JUBILEUMFEESTEN. De minister van sociale zaken heeft goedgevonden, dat, in verband met de viering van den nationalen feestdag op Dinsdag 6 September, gedurende dien dag op de verschillende werkverschaffingen niet wordt gewerkt. Evenals voor !h-et verzuim' op Konin ginnendag mag dan het gederfde loon wor den uitbetaald, voor de berekening waar van als grondslagen dienen het basisuur- loon en het aantal verzuimde uren. Geen verzuim in de werkverschaffing kan wor den toegestaan voor de viering van het re- geeringsjubileum van de Koningin op an dere data dan op 6 September. De arbeiders die in kampen bij centrale werkverschaffingsobjecten gehuisvest zijn en eens per week of eenmaal per veertien Abonnement: per jaar 2.50, fr. p. post 3.60. ftdvertentiën: 9 ct. p. regel. Ingezonden mededeelingen hooger. Abonnement belangrijke korting. Advertentiën worden tevens gratis ge plaatst in de SNEEKER COURANT Dames of Heeren! naar de bekende ZAAK Gesteund door onze jarenlange ervaring garandeeren wij pasvorm en kwaliteit. Men heeft dit idee zeker laten varen. Een hotel in de buurt of tegen een zwem inrichting gebouwd zal wel te veel be zwaren geven. Het is aan de wandelaars verboden over de muurtjes van de zwem inrichting te kijken en de ramen- van de bovenverdieping van een hotel zouden ze ker eejn al te vrij gezicht op geven. Ook geeft het denkelijk te veel ri sico daar een groot gebouw te plaatsen, het seizoen is zoo kort. Toch was het vroe ger een aardige gedachte. Niet alleen voor de gasten tijdens de zomer, maar ook voor de ingezetenen van de stad Sneek. Waar vinden deze gelegenheid om in de nabijheid van de stad en toch ook weer echt buiten eens gezellig te pleisteren on der het genot van een kopje thee of iets anders Waar kunnen de ouders intus- schen de kinderen eens even echt onbe zorgd laten genieten in een speeltuin? De reis naar het paviljoen aan het Sneeker j meer is voor velen een te verre tocht. Voor een dergelijk genot tijdens een wandeling, of direct vanuit de Sneeker I jachthaven, of na het bezoek aan de zwem inrichting behoefde toch ook niet een hoog en duur gebouw te verrijzen. In de stad is gelegenheid genoeg om te dineeren en te logeenen. 1 I Wat maakte het hotel zoo aantrekkelijk waar ik tijdens deze vacantie geweest ben Niet de buitengewoon mooie omgeving, of de buitengewoon goede verzorging. Ik had deze de vorige jaren in andere hotels nog mooier en beter gevonden, terwijl deze ho tels minder vol en minder duur waren. Hier kon men echter aan twee kanten van het hotel profiteeren van een ruime, zeer lange en lichte serre, waarvan men de vele deuren naar buiten naar believen kon openschuiven. Een serre heeft in ons wis selend klimaat zeker buitengewoon veel voor en met het oog op zon en wind zeer zeker een doorloopende serre aan de zuid- en oostkant van een gebouw. Vanuit de serre had men een vrij ruim uitzicht met hoo rnen en een weg in de verte. Ook had men er plaatselijk het gezicht op een speeltuin en kon men dus het oog houden op de kinderen. Uit de serre stapte men op een vrij open grasveld, waar vele fleurige ta feltjes, stoelen en verschillende parasols in harmonieenende kleuren uitnoo-digden tot een zitje buiten in de natuur. Dit gaf ook vanaf de weg uit de verte een bij zonder fleurige en aantrekkelijke aanblik. En zoo zag ik in mijn verbeelding in het park een aardig landelijk gebouw voor ontspanning, zonder verdieping en gedeel telijk maskeerende de zuid- en oostzijde van de zweminrichting. Verder een speelplaats met zandbak enz. voor de kinderen. Zoo leek het mij, dat op deze wijze het wonen en het tijdelijk verblijlven in onze stad nog meer aantrekkelijk gemaakt kon worden. Hmm iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiir. EEN WATERSPORTHOTEL OF -ONTSPANNING. Terwijl ik een wandeling maakte in het Burgemeester de Hooppark en rustig op een van de banken de omgeving zat op s te nemen, trof het mij, dat de kale lage muren van onze nieuwe zweminrichting aan de oost- en zuidzijde noodig wat aan- kleeding behoeven om het park niet te veel te ontsieren. Nu is dit betrekkelijk eenvoudig, een weinig aanplanting breekt spoedig de kou de rechte lijn, doch meteen rees een ander P.S. Onze wagens kunnen tegen een kleine vergoe ding verzekerd worden. HET ADRES voor Wanneer men maar rustig door het venster naar buiten kijkt, als de machine van de grond opstijgt, al hooger en hoo ger, zoodat men weldra de wolken door klieft, of daarop zelfs neerziet, dan is er moeilijk een verhevener schouwspel denk baar. Het is, of de vogel met zijn uitge spreide wieken stil staat in de lucht en dat de wolkenmassa’s hem met versnelde pas tegemoet komen en passeeren. En tusschen die .wolken ziet men vaak de grilligste grenzen van diepe zwarte ravijnen en klo ven, die weer snel door de volgende wor den opgevolgd, evenals de golven der zee. Bij die majestueuze aanblik voelt men zich i Buitengewoon heerlijk INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. Er gaan momenteel geruchten, voor mijn oogen. Tijdens de vacantie dat er weer nieuwe bij zul- heb Jk gelogeerd in een hotel^ ’t~welk len komen. Weer nieuwe „onbewaakten” Met kans op doodsgevaar, Weer dreiging van het noodlot Als reeds zoo menig jaar En daarom nieuw beroep op Uw oogen en verstand: Gooit alle roekeloosheid Bij oud en nieuw aan kant! Eén oogenblikje „waaghals” En ’t leven wordt geboet, Hetgeen den nabestaanden In rouw verkeeren doet Gaat nimmer „in gedachten” Zoo’n overweg voorbij, Gevaar! Gevaar! De Dood dreigtJ Bedreigt èn U èn mij! nietig en klein, maar bewondert ook het vernuft van dien nietigen mensch, die het probleem heeft opgelost om met zulke zware machines de lucht te doorklieven. Op aller gezicht, oud of jong, groot of klein, kan men zien hoe rustig en hoe genoeglijk een dergelijke reis is. In ruim een half uur wordt men van het Leeuwar der station naar het Leidscheplein te Am sterdam vervoerd. Nooit zal men de aanblik vergeten, wan neer men bij het landen, als het vliegveld nadert, neerziet op; wat uit de lucht kin derspeelgoed lijkt, de stad Amsterdam. De Karimata weer in bedrijf. QROOTZAND 18 ZAKENNIEUWS. Wij ontvingen van FA. H. HENSTRA, Hoogend alhier een stereoscoop, welke zij verkrijgbaar stelt voor haar clientèle wanneer deze de bons verzamelt welke bij diverse artikelen worden verstrekt. Men kan daarop ook krijgen een serie plaatjes „een reis door Nederland” en, zoolang de voorraad strekt, nog van ,,’t schip door alle tijden”. De plaatjes „Een reis door Ne derland” kunnen in de stereoscoop ge bruikt worden en geven dan inderdaad al leraardigste beelden. Een mooie reclame, in het bijzonder voor de jeugd! De eerste is een Vlotte oomedie, waarin voor de laatste maal de onlangs overle den actrice Jean Harlow te bewonderen valt, die, bijgestaan door niemand minder dan Robert Taylor, de hoofdrol in deze film speelt. „De man, die beslag legt” is het zeer geestige verhaal van een lief de, die ten slotte zjjn gelukkig einde vindt door het dreigende faillissement van de vrouwelijke helft der verliefden. Een uit stekende film met prachtig spel. De tweede hoofdfilm „Enkele reis Hol lywood” is in de eerste plaats een vroolijke artistenrevue, waarin onder meer het thans ontbonden duo Laurel en Hardy een rol speelt. Hoofdzakelijk valt in deze film te bewonderen de manier, waarop' een kijkje achter de schermen te Hollywood gegeven wordt. Het geheel is vervat in een verhaal, waarin we kennis maken met een naar een filmcarrière verlangende dame, die daarin na vele wederwaardigheden slaagt. EEN 85-JARIGE VLIEGT VAN LEEUWARDEN NAAR AMSTERDAM. Eenige tijd geleden maakten wij1 melding van het feit, dat een 85-jarige gebruik had gemaakt van de luchtverbinding van Leeu warden naar Amsterdam. Thans ontvingen wij van dezen bejaarden K.L.M.-passagier, den heer H. Bakker Sr. te Baard een be schrijving van de gemaakte reis. De 85-jarige heeft aan deze reis zulke aangename herinneringen, dat hij ieder een aanbeveelt ook voor zijn plezier een dergelijke luchtreis te ondernemen, al is men heelemaal niet aan reizen gewoon. Verder roemt hij de bediening van het dienstdoend personeel. Wanneer men bijv, inlichtingen vraagt, kan men rekenen op de grootste bereidwilligheid van de zijde van het personeel. Als de passagier het trapje van de machine bestijgt, is hem reeds zijn bagage afgenomen, die in het toestel wordt geborgen; bij het uitstappen wordt deze den passagier weer ter hand gesteld. groote vlucht heeft genomen. Er was dub bele reden tot feestvieren want deze ge denkwaardige dag viel samen met het 35- jarig huwelijk van de heer en mevrouw Ozinga. Beide feiten werden Vrijdag reeds in den intiemen kring der fa.milie herdacht. In het St. Antonius Ziekenhuis, waar de oudste dochter van het echtpaar Ozinga tij delijk vertoeft hadden echter de zusters door het aanbrengen van versieringen in de kamer der patiënte getuigd van naar medeleven met het gebeurendoor het aan bieden van een tractatie aan zusters en patiënten toonde de familie Ozinga haar erkentelijkheid daarvoor, ’s Avonds werd in familiekring een zaken- en familiefilm gedraaid, waarin vele momenten uit familie- en zakenleven waren vastgelegd. Zaterdag recepieerden de heer en mevrouw Ozinga te midden van een schat van bloemen in hotel Poelman, talloozen kwamen daar ge- lukwenschen zoowel uit Sneek als uit alle deelen van het land. Ter receptie merk ten wij o.a. op burgemeester Poppinga, den commissaris van politie en den adj.-di recteur der Ford Fabrieken. De gasten uit Holland werden ’s middags door den bur gemeester rond geleid op de scheepvaart- tentoonstelling, waar de heeren die bij! deze expositie werkzaam zijn het echtpaar Ozin ga, dat inmiddels ook was gearriveerd een verrassing bereidden, bij monde van den heer Coens boden zij het nl. een hulde in dichtvorm aan; ook werd een bloemstuk overhandigd, de burgemeester sprak daar na namens allen een gelukwensch. ’s Mid dags werd de gasten een tocht naar het Meer bereid, welke gevolgd werd door een diner in hotel Poelman. Ter receptie werd de heeren als herinnering een aschbakje in een miniatuur autoband aangeboden ten een insigne met de Sneeker kleuren, de dames een zakspiegeltje in étui. Natuurlijk was de Parkstraat ter gelegenheid van de jubilea dezer populaire familie versierd, en is er menig woord van hulde gericht tot het echtpaar Ozinga, dat zich in een zoo ruime kring van vrienden mag verheugen. Men meldt ons nog dat de film, waar van hierboven melding is gemaakt en wel ke aller lof verwierf, vervaardigd is door den heer B. Tromp alhier. B1OSCOOPNIEUWS. Er wordt deze week weer een bijzonder goed programma in het Arrticitia Theater gegeven, waarin een tweetal hoofdfilms gedraaid wordt. blijkbaar zeer trok; het was er tenminste overvol. Het was er licht en zonnig, men kon er zoowel binnen als buiten prettig zitten en ik dacht mij nu het fleurige, zonnige tafereel, dat mij nog zeer levendig voor oogen stond, in het park waar ik zat. Hoe ik daartoe kwam? Blijkbaar is er indertijd gedacht aan, een watersporthotel in de buurt van de jacht haven. Dit hotel is aangegeven op het uitbreidingsplan van de gemeente Sneek. Een hotel in een park en zoo ongeveer op de plaats van de tegenwoordige zwem inrichting. Ullllllllllllllllillllllllllllllllillillllllllllllllllliiu ■M VEREENIGING „ORANJE”. De vexeeniging Oranje blijkt voor de feestviering ter gelegenheid van het a.s. Regeerings-jubileum van H. M. de Ko ningin, groote plannen te hebben. Of schoon het program nog niet geheel kan worden vastgesteld, is het al wei Zeker, dat er in de week van 31 Augustus tot 6 September, dagelijks „wat te doen zat zijn”. Reclame- en kmderoptochten, opvoe ring van „De Stedendwinger”, gymnas- tiekuitvoeringen en singelloop, volksspe len, vuurwerk, terwijl voor versiering van straten en grachten de Buurtvereenigingen om medewerking is verzocht. We hopen op dit program nog nader terug te komen. Nu de gemeente voor de kinderfeesten een aardig bedrag heeft toegezegd, zal inplaats van het gewone kinderfeest op 31 Aug., een algemeen kinderfeest op 2 Sep tember plaats hebben. Op 31 Aug. zal dit dan voor enkele speciale groepen het ge val zijn. De kindexoptocht wordt nu ook op 6 September gehouden. Voor aangifte voor een en ander, lette men op de adverten ties. Om meer eenheid te brengen in de ■versiering van de kindexoptocht, is be paald, dat hierin slechts met versierde hoepels mag worden uitgekomen. De daar toe noodige hoepels worden door „Oranje” gratis verstrekt. BUURTVER. GED. POL. Men meldt ons dat in een vergadering van de Buurtvereeniging Ged. Pol beslo ten is die straat tijdens de a.s. feesten rijk te versieren. 35-JARIG JUBILEUM F. OZINGA. De official Ford dealer alhier, de heer F. Ozinga, gedacht Zaterdag het feit dat hij 35 jaar geleden zijn zaak stichtte, die natuurlijk aanvankelijk een geheel andere post, nieuwsbladen en reclames achter de voordeur verspreid. A Nu ben ik al jaren een trouw lezer van uw blad en daardoor kwam het zeker, dat ik allereerst naar de Nieuwe Sneeker Cou rant greep, om weer een beetje op de hoogte te komen met Sneeker toestanden en wat er hier zooal gebeurtof niet gebeurt. Maar nu moet u niet denken, dat ik ga schrijven over het Scheepvaartmu seum, of over de Kermis, of over de Sneek week met haar stormen en onweersbuien. Neen, wat het meest mijn aandacht trok, was het verslag van de vergadering van den Raad onzer Gemeente op Maandag 8 Augustus j.l., en dan wel speciaal dat ge deelte, 't welk handelt over het adres van de Brandstoffenhandel J. Ligthart N.V. Ik lees in dat verslag, dat men vrij veel moeite heeft, om een goed plaatsje te vin den voor een nieuw te bouwen brandstof fenloods ten behoeve van die N.V. Doch terwijl ik las, werd mijl als 'twarq de oplossing zoo maar ingegeven; een eenvoudige, praktische, prachtige oplossing. U moet dan weten M. de R., dat ik een bewoner van de Tulpstraat ben en dat er aan het voeteneinde van onze straat, Haar, waar de F ranekervaart begint een terrein ligt, dat nog al eens de ergernis van de omwonenden opwekt. Dat terrein is voor velerlei doeleinden geschikt en inderdaad ook voor velerlei doeleinden gebruikt. Daar is een paarden stal, welke door één paard wordt be woond en het weinigje gras, dat nog op dat terrein groeit,wordt door dat paardje afgegraasd. Verder is er een kippenhok met heu- sche levende kippen. Dan groeien er nog veel brandnetels en ander onkruid. Er wor den luiers gedroogd en kano’s bewaard, maar de ergernis ontstaat, omdat het te vens dienst doet als bewaarplaats van al lerlei oude rommel, zooals afbraak, puin, oude stukken hardsteen en dergelijke. Zou het nu niet kunnen, dat op dat zoo voor velerlei doeleinden geschikte ter rein een flinke brandstoffenloods door bo venbedoelde N.V. werd gebouwd? Wat zou onze straat daarvan opknappen. Ik dacht zooik wil toch ook eens hooren hoe mijn buurman*) daarover denkt. Met de vele onweders van tegenwoor dig komen de menschen niQg al eens bui ten, om de buien af te wachten, of achter na te zien; en bij zoo’n gelegenheid klamp» te ik mijn buurman eens aan. Ik begon over het raadsverslag en over de brandstoffenloods en over het aesthe- tische schoon van het spoorweg-emplace- ment en over het aesthetische schoon der stad in het algemeen en ten leste ook over het reeds besproken terrein in onze straat, en dat het er wel reusachtig van zou op knappen, wanneer daar een flinke nette brandstoffenloods zou komen te staan Mijn buurman was intusschen erg rood in z’n gezicht geworden. Ik dacht dat de man het zoo warm had, ma^r dan in eens barstte hij los: „Wat”, schreeuwde hij; „praat er me niet van, ’t is een schandaal!” (Ik zei het niet M. d. R., mijn buurman zei het). „De menschen die in de Gysbert Ja- pikstraat, of in de Vesperstraat, of in het Sperkhem bij al die mooie parkjes wonen, kunnen wel meenen, dat we hier geen be lasting behoeven te betalen; maar ze we ten me wat best te vinden!” Ik zei toen: „Buurman, je behoeft niet zoo te schreeuwen, want ik ben het best met je eens” (van die hooge belasting en zoo). Doch hij begon alweer: „Toen we hier kwamen wonen, maakten ze ons wijs, dat die schapenweide aan de Bloemstraat, de bloemisterij van den heer Kroon en deze hoop vuil een parkje zouden worden.” „Och”, zei Buurman, „een parkje begeer ik nietik zou allang tevreden zijn met een paardenstal en een grasveld, maar ’t Lijkt wel, dat we de afbraak van heel Sneek voor onze ramen moeten hebben.” Ik wilde hem wel graag wat sussen, zoodat ik zeide: ,,’t Is maar tijdelijk Buur man”. „Ja, mooi tijdelijk,” schreeuwde hijf, „als deze rommel van de Ambachtsschool weer is weggehaald, dan komt er tijdelijk oud hout en dan weer tijdelijk puin, enz. enz., en dat duurt nu tijdelijk al 15 jaar.” Intusschen was de onweersbui, die ons buiten had gehaald, al aardig dichter bij gekomen. De eerste regendroppels begon nen te vallen en mijn gedachten dwaalden ook wat her en der. Toen zei ik: „Buur man, ik wou wel, dat we hier ook een paar schapen hadden loopen. Ik vind een schaap toch zoo’n goedig dier, als je schapen ziet, kun je, dunkt me, eenvoudig niet kwaad worden.” Hij zei iets wat ik hier niet neerschrijf en toen ik: „De bui is er buur, ik ga in huis.” Nauwelijks was ik in huis, of mijn vrouw, die even verder op met een buurvrouw had. staan praten, vroeg me: „Hadden jullie ruzie Ik zei, „neen, we hadden het over het afbraakterrein hier in de straat en over de hooge belastingen.” „Nou,” zei ze, „daar mag wel eens een stukje over in de krant.” (Ik geloof, dat ze de hooge belastingen bedoelde). Ik had geen aansporing meer noodig; en zoo heeft u hier M. d. R. het vriendelijk verzoek van mij, bovenstaande in uw veel gelezen blad te plaatsen. Bij voorbaat mijn dank. TENTOONSTELLING LENYTO 3 LEEUWARDEN 31 Aug.8 Sept. Verleden week maakten wij melding, dat er yan uitbreiding der Lenyto 3 geen sprake meer kon zijn. Alle beschikbare plaatsruimte is dan ook verhuurd, zoodat de laatkomers moeten worden teleurge steld. V.V.V. heeft er steeds bij handela ren en fabrikanten op aangedrongen, niet steeds te wachten tot het laatst met het huren van stands, daar het voor een vlot verloop noodzakelijk is, zich tijdig van de noodige ruimte te voorzien. De laatkomers zullen thans tot hun spyt moeten consta- teeren, dat de leus van V.V.V. „weest vlug met het huren”, noodzakelijkheid is ge worden. Deze week is men reeds begonnen met de bouwwerken. Er zullen meer dan 60 exposanten op de Lenyto 3 uitkomen, het geen zeker een succes voor V.V.V. ge noemd mag worden. De bedoeling is, om de entrée-prijs zoo laag mogelijk te stellen, zoodat het voor niemand een bezwaar zal zijn, de Lenyto 3 te bezoeken. Een keurig programma is reeds in druk, waarin niet alleen de inzenders worden ge noemd, doch waarin ook het geheele pro gramma zal voorkomen. Men zal hierin kunnen zien, wat in de komende negen dagen zal plaats vinden. Bovendien zal een reclame-campagne worden gevoerd, terwijl de annonces in de ^dagbladen de bezoe kers op de hoogte zullen stellen van het- gedaante had, doch welke dank zij de geen op de Lenyto 3 g^at gebeuren, energie van den eigenaar thang een zoo HIEUWT SIÊËKER COURANT annex SHEERER OOURAHT M WYMBRJTSERADEEL

Sneeker Nieuwsblad nl | 1938 | | pagina 1