annex SNEEKER COURANT (81e Jaargang) der Gemeente Sneek Officieel Orgaan 54e Jaargang Uitgave HIEZEBRÏNK Co. Woensdag 81 Augustus 1988 ïo. 96 Eerste Blad Dit No. bestaat uit 2 bladen. Oranje Nederland onder de regeerlng van Koningin Wilhelmina- Oranje Blanje Bleu de verpakking. Haal dit echt Nederlandsche kind Uw huis binnen en en ’s avonds op koninklijke wijze Uw mond en tanden verzorgen. NIEUWSTIJDINGEN. 13- 14- Een CL: Des 3015° 30050 29585 B.NA. 8. 9- 3- 4- 5- 6. 7- NIEUWE SNEEKER COURANT Regelprijs 9 cent. Abonnementen belangrijke korting Alle Advertentlën worde.» in belde bladen opgenomen 2 en zomers, Wel en Dinsdags te Woudsend, Heeg, Nijezijl, Folsgare, Nijland, Oppenhuizen, Uitwellingerga, Oudega (W.), IJsbrechtum, Wolsum, Harich, Hemelum, Bakhuizen, Nijemirdum, Sondel, Sloten, Tjerkgaast, Spannen burg, Poppingawier, Warns, Rauwerd Controle op de oplaag toegestaan. 10. 11. 12. 1. 2. EEN TEGENVALLER. Gisteren is bij het werk ter restauratie van de Waterpoort de dam lek geworden en de werkput ondergejoopen. zijn de kleuren van het zal ’s morgens madeel; ir. A. H. Liebert, inspecteur voor edelgeboren Heer Pieter Verbarendse, zei- IL HET BUITEN LAN DS.CH BELEID. De NIEUWE SNEEKER COURANT is een abonnementsorgaan, verschijnt Dinsdags en Vrijdags. Abonnementsprijs in de stad f2.50, naar buiten fr. per post f3.60. De SNEEKER COURANT is een Advertentieblad wordt gratis1 bezorgd bij allen die te Sneek geen abonné zijn op de Nieuwe Sneeker Courant en bovendien huis-aan-huis verspreid: Vrijdags te Hommerts, Jutrijp, Tirns, Goënga, Gauw, Sijbrandaburen, Offingawier, Terzool, Abbega Oosthem, Deersum, Scharnegoutum, Roodhuis, Gaajstmeer, Balk, Stavoren, Wyckel, Langweer, Bozum f38474 36499 36429 Teike Ivanovici Leen Jessel Waldteufel de capitulaire rechten ten bate van Frank rijk onmiddellijk afstand gedaan na de tot standkoming van de FranschDuitsche overeenkomst in 1911; in 1.913 in Mexico de belangen onzer petroleumnijverheid be de lijn der ontwikkeling ligt. Het legt Ne derland verplichtingen op van strikt objec tieve beoordeeling van internationale vraagstukken; het strookt in elk opzicht met de zelfstandigheidspolitiek, tot wel ke Nederland, na de mislukking, in het werk van den Volkenbond opgesloten, wel moest terugkeeren. De Staat der Nederlan den, zoo heeft Colenbrander eens duidelijk uiteengezet, is in zichzelf geen enkelvoudig, maar een samengesteld geheel slechts in Europa bij uitsluiting, in Azië en Amerika niet overwegend uit Nederlandsche stam- deelen opgebouwd. De constructie is niet meer: Nederland en Europeesch gebied met bezittingen en Koloniën in andere we- relddeelen, maar: de Staat der Nederlan den één geheel, uit gebiedsdeelen in Euro pa, Azië en Amerika opgebouwd. En nu moge men zeer aanmerkelijk verschillen ten aanzien van het beleid, dat in het bij zonder in de Koloniën is te volgen ten einde deze aan Nederland blijvend te bin den één ding staat vast, dat bijna een ieder de beteekenis dier Koloniën voor onze internationale positie erkent. Als wij vaststellen, dat Nederland toch iets anders is dan andere staten van gelijken of zelfs grooteren omvang in Europa en daarbui ten, dan weten wij nu, dat het niet alleen traditie is, die daartoe leidt, doch ook het reëele bezit van kolonialen invloed en betrekkingen. Niet ontkend kan worden, dat de eerste regeeringsjaren van de Koningin op bui- tenlandsch gebied van eenigszins woeli- gen aard waren. Daar was reeds dadelijk het samenkomen der Vredesconferentie, dat tot tal van ingewikkelde problemen leid de. Daar kwam, einde 1899, de Zuid-Af ri- kaansche oorlog bij, die twee stamverwante volken drie jaren lang in strijd bracht met het machtige Engeland. In Nederland ves tigde zich het gezantschap dezer Repu blieken; hierheen kwam President Kruger; NAJAARSKEURING AFD. SNEEK FRIESCHE MIJ. v. LANDBOUW. De najaarskeuring van de afd. Sneek der Friesche Maatschappij v. Landbouw zal gehouden worden op Maandag 19 Sep tember a.s. POPULAIR VOLKSCONCERT te geven door het Sneeker Muziekcorps, dir. de heer H. B. te Strake, op Vrijdag hier ook vestigden zich de Boeren-gedele- geerden, die hulp en steun kwamen zoeken. Uit de parlementaire stukken komt wel vast te staan, dat onze Regeering waak zaam is gebleven voor de belangen der Republieken. Maar na het botte weigeren de antwoord, dat Amerika op zijn ver zoek om interventie had ontvangen, was een desbetreffende mogelijkheid voor Ne derland uitgesloten. Dat President Kruger naar Europa kon komen, nadat hij op Por- tugeesch koloniaal gebied was uitgeweken, dankte hij aan het aanbod van Nederland om de „Gelderland” te zijner beschikking te stellen. Niet bij wijlen De Beaufort, maar bij zijn ambtgenoot van Marine, Jhr. Roëll, is dit denkbeeld het eerst opgeko men, toen hij mededeelde, dat, indien Bui- tenlandsche Zaken dit wilde, een r-’--- dat naar Indië op reis was en in de Roode Zee stoomde, gemakkelijk naar Lorenzo Marquez kon gaan om Kruger af te halen. De Beaufort is zoo verstandig geweest om hiervan niet aan de Engelsche Regee ring tevoren mededeeling te doen, maar eerst nadat het aanbod door Kruger was aangenomen en de reis een feit was ge worden. De Engelsche gezant, die hem een paar dagen later bezocht, bleek de stemming hier te lande goed te peilen, toen hij fijntjes opmerkte: „Dat zal U hier veel goed doenl” En tenslotte is het toch Nederland’s tusschenkomst geweest, die een einde heeft gemaakt aan den Zuid-Afrikaanschen oor log. In Januari 1902 vond dr. Kuyper, zij het ook eenigszins in tegenspraak met zijn vroegere verklaringen, de gelegenheid gunstig om Engeland een aanbod niet tot bemiddeling, .maar uitsluitend tot goede diensten te doen. Het aanbod werd gemoti veerd door het feit, dat het contact tus- schen de Zuid-Afrikaansche vertegenwoor digers hier te lande en de respectieve re- geeringen vrijwel was verbroken; Neder- 2 Sept, ge- Er is aanmerkelijk verschil tusschen de internationale positie, die Nederland jn 1898 innam en die van thans. Niet, dat Ne derland sedert dien tracht een rol te spe len in de groote politiek; niet dat de neu traliteit ook maar een oogenblik uit het oog is verloren. Niet, dat Nederland niet genoeg heeft aan een bewuste zelfstandig heidspolitiek, die op zichzelf reeds een ver andering is, bij vroeger vergeleken. Maar, reeds in de goer jaren kwamen te ’s Gra- venhage samen de Conferenties voor inter nationaal privaatrecht onder leiding van Asser. Deze hebben tengevolge gehad, dat in 1899 de eerste Vredesconferentie hier te lande werd gehouden. Het Permanente Hof van Arbitrage werd te ’s Gravenhage gevestigd; het Vredespaleis ter herberging daarvan door 'Carnegie aangeboden. Zoo ontstond wat men het „werk van Den Haag” noemde: codificatie yan internatio naal recht, bedoeld als grondslag voor een betere internationale samenleving, scheen het een oogenblik als zou de Vre desconferentie te Parijs aan dit „werk van Den Haag” voorbij gaan, maar de waakzaamheid van den toenmaligen Minis ter van Karnebeek voorkwam zulks. Het Hof van den Volkenbond werd in het Vredespaleis gevestigd; de Academie voor Volkenrecht geopend. Zoo is Den Haag en daardoor Nederland centrum geworden van volkenrechtelijk werk, dat doorgaat, on danks de ongunst der tijden, omdat het in filmwerk gaan zien. Het is onze vaste over tuiging, dat deze boeiende en bijna altijd- suggestieve film op de geheele linie een klinkende overwinning behalen zal”. In het Nieuwsblad van het Noorden schrijft mr. E. Elias: „Dat de Nationale Film aan haar doel beantwoordt staat vast. Het publiek zal er van smullen. En haar vooropgezette strek king: den nadruk te leggen op de verbon denheid van Nederland en Oranje bezit zij ten volle. Zij worde bezien uit het gezichts punt van de Nederlandsche vreugde gedu rende de komende dagen. Tot die vreugde zal zij niet weinig bijdragen. Tot het in beeld brengen van de gevoelens die alle Nederlanders bezielen jegens hun zoozeer geliefde Vorstin, draagt zij almee het hare op waardige en soms zelfs ontroerende wijze bij.” Vooraf wordt vertoond de schitterende Jubileum-film „Ik zal handhaven”, een meesterlijke, documentaire herdenkings- film. Deze film, welke ter gelegenheid van het 40-jarig regeerings-jubileum werd vervaar digd en geen concurrente of tegenhanger is van de film „40 Jaren”, werpt eene terug blik naar 1898, toen de cinematografie nog in haar kinderschoenen stond. Enkele ori- gineele opnamen van Dam, Damrak en Wil lemsbrug, vormen de inleiding tot deze film, welke gevolgd worden door authen tieke opnamen van de huwelijksplechtigheid van Koningin Wilhelmina. Het tempo van de film is normaal geworden; het harde rennen van de vorstelijke personen, dat een ongewild komisch effect gaf, is hierdoor voorkomen. Dan volgen er beelden, die la ten zien wat er tijdens de voorbij gegane 40 jaren door onze regeering is bereikt. Beursleven, industrie, vliegtuigbouw en scheepswerven, alle met interessante be- drijts-opnamen. Landbouw, veeteelt, vis- scherij en mijnbedrijf en verkeerswezen. Per Douglas wordt gereisd naar de Oost en worden de belangrijke werken en de cultures bezichtigd. Ook West-Indië en Curasao worden bezocht. Terug in Neder land wordt het moderne P.T.T.-bedrijf be zichtigd, Bankwezen, onderwijs en sociale vooruitgang gedemonstreerd. De inpoldering van Zuiderzee-gronden vormt een waardig slot van het overzicht der nationale activiteit. Dan keert de film terug naar het Konink lijk gezin van Wilhelmina en Prins Hen drik, Koningin Emma en Prinses Juliana. Dan, in 1936, de hoopvolle toekomst van het Huis van Oranje: Prins Bernhard en Prinses Beatrix. Als apotheose de rede van H. M. de Koningin in het Amsterdamsche stadion en het hijschen van de driekleur met plechtig ceremonieel aan boord van H. M.’s „Tromp”. Tante Pos als detective, medewerker schrijft aan de N. Rt. Bioscoopnieuws. Het Amicitia Theater brengt tijdens de feestweek natuurlijk een feest programma. Terecht beschouwt dit theater het als een groote eer gelijktijdig met de groote steden en de provinciale hoofdsteden van Vrijdag af te kunnen brengen de pre mière van de Nationale film „40 jaar”, een herdenkings-document van en voor het ge heele Nederlandsche volk. De pers heeft deze film reeds gezien en is vol lof. Zoo schrijft het Handelsblad: „Alles tezamen vormt deze bij uitstek Nederlandsche film een treffende bijdrage voor de jubileum-feestweken, waarop zoo wel de geheele staf der makers alsook de commissie, onder voorzitterschap van jhr. Van Lidth de Jeude trotsch kunnen zijn. Natuurlijk zullen duizenden in den lande dit als van heinde en ver de bootjes komen aangetuft en uit alle rich tingen de ranke vaartuigjes met bolle zeilen aanvaren, heeft de post van het Friesche waterland ’t bar druk. Conscientieuse amb tenaren, gelijk tante Pos er talrijke heeft onder haar dienaren, zien zich soms voor problemen gesteld, waarvan de oplossing ongekende moeite en zorg vereischt. Is het te verwonderen, dat Jelle Post, van zeker waterdorp, somtijds de verzuchting slaakt, dat „hij van dat zenuwachtige gedoe nog (ontijdig) grijze haren zal krijgen”? Welnu, zóó staan ook ongeveer de dage- lijksche zaken in de postkantoren van Sneek en Grouw. Daar arriveeren soms brieven, die eenvoudig niet te bestellen zijn. Daar taat soms op zoo’n brief: „Aan den Wel- sterdam; tot ridder in de Orde van den Nederland- schen Leeuw: mr. J. A Stoop, president van het Gerechtshof te Leeuwarden; tot ridder in de orde van Oranje-Nassau: C. Ch. Walraven, commissaris van politie te Alkmaar (vroeger te Sneek, Red. N. Sn. Ct.)Chr. C. G. Hogendijk, commissaris van politie te Amsterdam (een oud-stadgenoot, Red. N. Sn. Crt.)mej. J. A. Sickenga te Wolvega; ds. J. Mulder, Geref. predikant te Leeuwarden; P. Gaastra, lid der fa. Simon Gaastra te Workum; dr. J. C. Dorst, con sulent bij de Friesche Mij. van Landbouw te Leeuwarden; W. Gaastra Sr. te Jutrijp, lid van de Raad voor de Visscherij; xv, is toegekend de eere-medaille verbonden Paques, Kleinzand 29; Kindennutsje, aan de Orde van Oranje-Nassau in goud - - aan: IJ. Dijkstra, gepensionneerd hoofd agent van politie, te Leeuwarden; W. Kui pers, chef-veldwachter der gemeente Hee- renveen; in zilver aan: H. van ’t Veer, chef-veld wachter in Barradeel; J. Kampen, gepen sionneerd armmeester in Doniawerstal; A. Stonebrink, assistent le klasse bij de dienst der posterijen, telegrafie en telefonie, te Leeuwarden; H. S. van der Wal, meester knecht bij de firma Anne Bosgra, te Ber gum; J. P. Rood, zilversmid bij den heer IJ. Steensma, te Bergum; in brons aan: J. Boersma, besteller bij de post-, telegraaf- en telefoondienst, te Dei- num; M. Zegel, schipper bij de Visscherij- inspectie, te Harlingen; A. de Jong, arbeider bij de familie Hepkema, te Dijken, gemeente Doniawerstal; J. Abels, arbeider bij de fa. W. Westra, te Gerkesklooster. land vroeg daarom1 niet meer dan een vrij geleide voor de deputatie en bood aan, deze na haren terugkeer in aanraking te brengen met Engelsche onderhandelaars. Het antwoord van Engeland onderscheidde zich door een welwillende hoffelijkheid, schermd, tegelijk met Engeland en Ame- die deed zien, dat de Engelsche Regeering rika, en met deze de volkenrechtehjk zoo zich geheel stelde op het standpunt „van merkwaardige overeenkomst gesloten, art. 3 der Haagsche Conventie van 1899, waardoor voorkomen werd, dat de Mexi- krachtens hetwelk een dergeliik aanbod caansche Regeering van de onlusten te van een een onvriendelijke daad is te beschouwen. Het voorstel zelj werd afgeslagen; uit dit voorstel intusschen zijn de rechtstreek- sche onderhandelingen van Kitchener met de Boerenleiders voortgevloeid, die geleid hebben tot den Vrede vanVereeniging en tot het zelfbestuur, dat Engeland reeds schip, korten tijd daarna aan de Zuid-Afrikaan- Roode’ sche Unie toestond. Het is natuurlijk moei lijk om thans, nu nog zoovele archiefstuk ken tc raadplegen overblijven, een oordeel te vellen over deze tusschenkomst van de Nederlandsche Regeering, waarin de per soonlijke hand van Dr. Kuyper zeker moet worden gezocht, en van de motieven, die dezen hebben geïnspireerd. Zij; is door zijn aanhangers warm verdedigd, door zijn tegenstanders scherp bestreden, ook nu nog. Doch overigens heeft Nederland zich niet op het internationaal strijdtooneel be wogen. Het heeft wel in 1900 in China een bescheiden aandeel genomen in de Waldersee-expeditie en het gezantschap se dertdien beschermd door een gezantschaps- wacht; in 1911 in Turkije, zoowel in ver band met den oorlog met Italië, als met het optreden der Jong-Turksche beweging, aan de spontane expeditie der in den Gou den Hoorn liggende internationale vloot meegedaan; in 1906 deelgenomen aan de conferentie van Algeciras, zulks uit hoof de van de onderteekening door Nederland van het Marokko-tractaat 1880, doch van lend in de omstreken van Grouw, in een zeilboot genaamd Windekind, met als pas sagiers een jonge dame in blauw trico”. Of iets van dien aard. Dan krabt de post zich achter de ooren en kijkt een poosje beteu terd naar het couvert. Waar mag die drom- melsche Verbarendse nu wel zitten! Wan delt hij wellicht met zijn meisje op den Groenen Deken aan de Folkertsloot, luncht hij wellicht in Oostergo, maakt hij een och- tendtrip naar het Prinsenhof, of ligt hij met zijn vaartuigje plus dulcinea te luisteren naar den rietzang in het Biggemeer? Voelt gij, lezer, hoe verdraaid moeilijk het is voor den postambtenaar om dien brief aan me neer Verbarendse ter hand te stellen? Dezer dagen arriveerde er weer zoo’n on mogelijke brief op ’t kantoor van Tante Pos te Grouw. Gelukkig schreef de vader van den geadresseerde er iets bij: of men den brief wilde bezorgen bij zijn zoon, die va rende was op de Friesche meren. De verdere aanwijzingen waren zeer vaag; alleen had men houvast aan de vermelding, dat de geadresseerde een flink lang persoon was, die in gezelschap vertoefde van een kleine ren vriend, beide gestoken in zeilerscos- tuum. Nu moet ge weten, dat op zomersche dagen er honderden lange jongemannen met een vrindje of een vriendinnetje zich op houden in het Friesche waterland, en dat al die jongelui met brillen en gelakte of ge plakte haren en de meisjes in shorts heel veel op elkander gelijken. Kien dat nou maar eens uit! En warempel 1 Tante Pos van Grouw heeft het uitgekiend. In het Grouwster kan toor was iets van den geest van Sherlock Holmes aanwezig en dat element ging speu ren langs rietwallen, idyllische plassen en druk bevaren meren. Na enkele dagen was de gezochte gevonden. De jonkman bevond zich te Sneek, en werd daar „ontdekt”. Hij was gelukkig met den brief en Tante Pos van Grouw, die uitstekende detective had bewezen te zijn, was gelukkig met de oplos sing. Want midden in de seizoendrukte had zij iets gedaan, waarop zij en het geheele Nederlandsche postwezen met trots kan wijzen. DE INLAATSLUIS TE LEMMER. De inlaatsluis te Yemmer, die pas ge reed gekomen is, heeft reeds nuttig werk gedaan. Ged. Staten hebben haar direct op 26 Aug. in werking gesteld, zoodat IJsselmeerwater binnen kon komen. In twee dagen is daarop de boezemstand van 6.7 c.M. tot gemiddeld 17.5 c.M. gestegen. Nu is de sluis gesloten. G. Wittman Sons of the Brave ,marsch Bidgood Fryske Grienmank, potp. A. J. Walters Donau Sagen, wals Julius Fucik Abschied der Gladiatoren, marsch Blankenburg het bestaande en het bouwen nieuw gemeentehuis te Mantgum. Aantal inschrijvers 58. De 3 hoogsten waren H. Dijkstra, Deersum Gebr. v. d. Velde, Gorredijk A. Rozema, Korterwaag De 3 laagsten: J. Baron, Drachten C. van Leer, Lippenhuizen Fa. S. de Boer en Zn., Drachten Begroeting van den architect A. Goodijk, Sneek f 30.000. Gunning aangehouden. De Onderscheidingen. Bij Koninklijk besluit is benoemd tot Staatsraad in buitengewonen dienst: mr. P. A. V. baron van Harinxma thoe Slooten, Commissaris der Koningin in de provincie Friesland; tot commandeur in de Orde van Oranje- Nassau: mr. H. H. A Sluis, procureur- generaal bij het gerechtshof te Leeuwarden; tot officier in de orde van Oranje-Nas sau: C. Pais, burgemeester van Menaldu- limVIWl, XI. .vv. de Volksgezondheid (Volkshuisvesting) in Friésland en Drenthe, te Huizum; J. M. P. W. Geers, geneesheer-directeur van het Friesch Volks-Sanatorium te Appelscha; Ivorol mevr. K. BoudierBakker, letterkundige te Utrecht; Hilda Krop, beeldhouwer te Am- GEVONDElj VOORWERPEN. Aanwezig aan het bureau van politie, Martiniplein, en aldaar te bevragen op alle werkdagen, de navolgende voorwer pen als gevonden gedeponeerd op 2529 AugustusGroene mantelceintuur Paar heerenrijwielen Beursje zonder inhou'd Wit kinderschoentje Houten schot Ledige drum Zonnebril Bril. Aanwezig en te bevragen bij de na volgende ingezetenen, onderstaande voor werpen, als gevonden aangegeven op 2529 Augustus: Zilveren vulpotlood, S. Altenburg, Leliestraat 9; Rijtw. belasting- merk, G. Hendriksma, Jan v. Nassaustraat 16; Paar dameskousen, De Jong: en De Vos, Geeuwkade 16; Zilveren vulpotlood, j. r Tj. Wier da, p.a. Posma, Wijde Noorder- home 13; 1 Kilo gewicht, C. Doevendans, Westersingel 15; Rijw. belastingmerk, dr. R. Ubbens, Stationsstraat 27; Knijptang, P. Bonte, Zuidend 18Kinderarmband, W. Boermans, Looxmastraat 10; Médaillon (goud?), K. Gerritsma, Will, de Zwij- gerstraat 22; Beurs zonder inh., G. Hakse, Klóosterdwarsstraat 38; Huissleutel, J. de Boer, Westersingel 24; Bagageriem met 2 ringen, L. Velleman, Kloosterstraat 12. Gistermorgen is door Burgemeester Wethouders der gemeente Baarderadeel te Mantgum aanbesteed het afbreken van het bestaande en het bouwen van een dir. de heer H. B. te Strake, op Sept. 1938. Programma Wilhelmus C. L. Walther Boer Soldatenblut, marsch F rans von Blum Estudiantina, wals Pauze. Mte Kameraden, marsch Donau Wellen Aufzug der Stadswache Waldteufeleien Stars and Stripes For Ever, ma rsrh Sousa Leeuwerikpotp. Max Guillaume Frisia Marsch H. B. te Strake Op verzoek van B. en W. wordt dit concert niet 31 Aug. maar geven. die deed zien, dat de Engelsche Regeering rika, 3 der Haagsche Conventie van 1899, waardoor voorkomen werd, dat de Mexi- L_.een dergelijk aanbod caansche Regeering van de onlusten te neutrale Mogendheid nimmer als Tampico gebruik zou maken om de onder danen dezer drie landen tegen elkander inzake concessies uit te spelenin Armenië, bijna in Marokko, het sterkst in Albanië, zijne onderdanen ter beschikking gesteld voor het oefenen van toezicht, en het. ge ven van medewerking om een regelmatigen toestand te herwinnen. Geen dezer conflicten heeft men zal het zich herinneren bijzondere bezorgd heid gewekt. Ook niet de „oorlog” met Venezuela, al hebben wij met dezen staat, gelijk in 1929 opnieuw is gebleken, nau were betrekkingen, dan velen vermoeden. Nederland ondervond zijn aandeel in de moeilijkheden, die President Gastro het buitenland bezorgde; Nederland nam dus aan de „vreedzame blokkade” deel. Spoe dig scheen de zaak in orde te zullen ko men, maar tengevolge van een wijziging in de regeering heeft het tot 1920 geduurd, voordat de normale betrekkingen werden hersteld. Naar Albanië zonden wij onze officieren waarvan Thomson op verrader lijke wijze den dood vond. Naar Armenië zou de Indische Resident Westenenk zijn gegaan als Commissaris-Gene raai, ware de oorlog niet tusschenbeide getreden. On getwijfeld hebben deze minder aangename ervaringen, de Kamer geleid tot een over maat van voorzichtigheid, toen het er op aankwam, door vrijwilligers aan het in ternationaal detachement naar Wilna deel te nemen. Over het betreffend wetsontwerp werd een vernietigend Voorloopig Verslag

Sneeker Nieuwsblad nl | 1938 | | pagina 1