ÜJ STOFFEN I. ■B1BIJMH CENTRAAL HUIDIG INSTITUUT Wbensdan 19 October 1038. OltflaveKIEZEBEiNn S Co. Eerste Blad No. 8 annex SBC Voor Philips Radio naar MINKEMA Prijzen vanaf I 89.— w Ook op termijnbetaling 55e WIJMBRITSERADEEL Officieel Orgaan der Oemeenle Sneek JEJR OOURAHT M WYMBRITSERAOEEL RECLAME KOLOM. DINSDAGS KLEINZAND 5—7 Bureau: - TELEFOON 2200 SNEEK TeL 2«®8 35.— I INSTALLATIE MR. S. M. VAN HAERSMA BUMA ALS BURGEMEESTER VAN WYMBRITSERADEEL. dat zonder enig voorbehoud te mogen zeg gen. De heer A b m a spreekt namens de a.-r. fractie den burgemeester in dichtvorm toe. De heer Brandsma zegt namens de r.k. fractie het volgende: U maakt zelf Uw JAPON OF KANTEL? 1,. 19— L- Verdere prijzen in overeenstemming met de tijdsomstandigheden. Mondonderzoek kosteloos Mijnheer de Burgemeester. Als jongste wethouder zou ik ook gaarne een kort woord willen spreken en uitdruk king willen geven aan mijn voldoening over Uw benoeming tot Burgemeester onzer ge meente. Ik kende U reeds in een ander ambtelijk verband en deswege had ik mij al een zekere indruk omtrent Uw persoon kunnen vormen. Deze heeft er toe bijgedragen, dat de tijding van Uw benoeming mij welkom was. Ik feliciteer U daarmede dan ook van harte. Het is bekend dat de gemeenten geen zeggenschap of invloed kunnen doen gel den bij de keuze van hun burgemeesters, althans niet in officiële zin; men dan daar over verschillend denken, toch ben ik er van overtuigd, dat in dit geval dit niet heeft gehinderd, daar ik meen dat zelfs bij de grootst mogelijke Invloed der bevolking, geen wijziging zou zijn gebracht in de keuze van den persoon. Burgemeester, de gemeente voelt zich gelukkig met Uw benoeming, welke overal met blijdschap Is begroet. Met vertrouwen mug de toekomst onder Uw Burgemeesterschap worden tegenge- Abonnement: per jaar 2.50, fr, p. post 3.60. Advcrtentiën: 9 ct, p. regel. Ingezonden mededeelingen hooger. Abonnement belangrijke korting. Advertentiën worden tevens gratis ge plaatst in de SNEEKER COURANT Punt I. Installatie van den nieuw benoem den Burgemeester, den heer Mr. S. M. van Haersma Buma, dóór wethouder O. F. Atsma. De Voorzitter verzoekt den Secre taris het schrijven van den Commissaris der Koningin voor te lezen, waarbij meegedeeld wordt, dat mr. S. M. van Haersma Buma tot burgemeester dezer gemeente benoemd is. Nadat dit geschied is, leiden wethouder Cnossen en de Secretaris den heer en me vrouw van Haersma Buma de laatste waren bij aankomst aan het gemeentehuis bloemen aangeboden door de dochtertjes van den ambtenaar ter secretarie, den heer Tijhuis binnen, waarna wethouder Atsma zich met de volgende rede tot den nieuw benoemden burgemeester richt: VERGADERING van de RAAD van op ZATERDAG 15 OCTOBER 1938, des namiddags 2.30 uur. Bij de opening is voorzitter de heer G. F. Atsma, loco-burgemeester. Secretaris de heer K. Visser. Aanwezig 14 leden. Afwezig de heer Rijp- ma. Er was zeer veel belangstelling. Met de raadsleden hadden in het voor hen bestem de gedeelte van de raadszaal plaats geno men de familie van den nieuwen burge meester, een groot aantal collega’s en an dere genoodigden. De Voorzitter opent de vergadering op de gebruikelijke wijze en stelt aan de orde: Ongetwijfeld zal het U aangenaam zijn dit te mogen vernemen. Het is met Burge- meesters-installaties ook wel eens heel an ders naar voren ^bracht. Wij feliciteren U bij deze gelegenheid van harte met Uw benoeming, welke voor U een mooie promotie betekent. De gemeente Wymbritseradeel is U niet geheel vreemd. Uw herhaaldelijk contact met den vorigen Burgemeester zal U onge twijfeld zekere indrukken, zij het dan ook oppervlakkig, van onze gemeente gegeven hebben. Het gemeentehuis is in elk geval voor U een goede bekende. Draagt de gemeente, welke gij verlaten hebt, een andersoortig, een meer stedelijk karakter, zij het reeds uit historisch oog punt, de gemeente Wymbritseradeel is een echte plattelandsgemeente. Gij vindt hier een overwegend landbou wende bevolking, welker economische posi tie een thermometer is voor de financiële welstand onzer gemeente. De zeer slechte uitkomsten van de be drijven gedurende de crisisjaren hadden mede tot oorzaak, dat Wymbritseradeel haar financiële zelfstandigheid zag verloren gaan. Welke factoren overigens nog tot dit ver lies hebben medegewerkt, daarop zal ik nu niet verder ingaan. Gelukkig, mag ik wel zeggen, is er de laatste tijd een kleine verbetering waar te nemen. Of deze verbetering zal kunnen lei den zo, dat wij weer op eigen benen komen te staan, moet worden afgewacht. Wij men sen weten het niet, wij wagen ons in deze niet aan voorspellingen. De tijden en gele genheden zijn in Gods hand. Nog heeft onze gemeente met een vrij aanzienlijke werkloosheid te kampen, al schijnt er enige verlichting te dien opzichte te bespeuren, doordat met name de land arbeiders de laatste tijd in het boerenbedrijf langer werkgelegenheid vonden. Dit mag zonder twijfel als een hoopvol teken worden beschouwd. Toch zijn er ook weer ongunstige om standigheden, welke zeer zeker het opti misme in deze temperen. Het ligt geenszins op mijn weg, Burge meester en U zult dit van mij ook niet verwachten dat ik U een zeker werk programma zal aanbieden, of U bepaalde belangen zal voor ogen stellen. Zulks heeft geen zin. U zult zonder twij fel doen, wat Uw hand vindt om te doen. U zult hier zoker een werkkring vinden, welke m. i. genoeg variatie biedt om een werkzame geest bevrediging te schenken. Ik hoop ten zeerste, dat onze gemeente onder Uw Burgemeesterschap een periode van hernieuwde bloei mag tegemoet gaan. Op onze steun en medewerking bij de vervulling van Uw gewichtvol ambt, kunt U rekenen. Sterke de Almachtige U tot Uw werk en stelle Hij U en Uw echtgenote hier tot rijke zegen. Moge deze ambtsketen, het teken Uwer waardigheid, welke ik U thans ga omhan gen, vele jaren Uw schouders sieren. Draagt haar met ere tot heil van de ge meente Wymbritseradeel. Ik heb gezegd. gaan, en ik hoop ten zeerste, dat wij in de beste harmonie, met name in het Dagelijks Bestuur, zullen kunnen samenwerken. Ofschoon collega Atsma zich onthouden heelt U een bepaald werkprogramma voor oogen te stellen, moge ik toch U houde mij dit ten goede op één enkel punt de aandacht vestigen. En dat is de volkshuisvesting ten platte- lande, inzonderheid de bouw van arbeiders woningen. Daaraan is hier dringend behoef te. Dit punt is niet nieuw en er is hier al vaak voor geijverd, om een rendabele ex ploitatie voor dit type woningen te verkrij gen. Tot heden echter nog zonder resultaat. Ik moge U en dan spreek ik ook als lid van het Bestuur der Woningstichting deze urgente aangelegenheid op het hart binden. Het is ongetwijfeld een lichtpunt, dat blij kens een dezer dagen ontvangen circulaire van den Minister van Binnenlandse Zaken, de rente der annuïteiten van de Woningwet- voorschotten is verlaagd tot 3!4 Mis schien zal het nu mogelijk blijken deze zaak tot een goede oplossing te brengen. Overigens, Burgemeester, zal de toekomst openbaar maken hetgeen verder in het be lang der gemeente te doen zij. Ik wil eindigen met de wens, dat gij vele jaren voor dat belang werkzaam moogt zijn en dat God U, bijgestaan door Uw gade, daartoe de nodige kracht en wijsheid wil schenken, zodat onze gemeente, onder Uw beleid en Uwe leiding een tijdperk van op leving tegemoet mag gaan, en gij met me vrouw en verdere familie steeds met blijd schap op Uwe benoeming als burgemeester van Wymbritseradeel zult kunnen terugzien. b. namens de fracties; De heer J e 11 e m a zegt het volgende: Mijnheer de Burgemeester. Het is voor mij een eer een woord tot U te mogen spreken uit naam der Christelijk Historische fractie. Wij feliciteren U wel met de benoeming en wij roepen U, mijnheer van Haersma Buma en familie een hartelijk welkom toe in onze gemeente Wymbritseradeel. Toen de tijding kwam, dat onze hoog geachte burgemeester Martens ons ging verlaten, werd al af en toe gefluisterd: „de Burgemeester van Stavoren gaat naar Wymbritseradeel”. En waar die geruchten sterker werden, gingen zo af en toe van die stille informaties uit de gemeente om over UEd.’s persoon meer te weten te komen. Toen dan de radio UEd.’s benoeming aankondigde, werd die in onze gemeente Wymbritseradeel met vreugde begroet. Dai was het antwoord op de zoeven genoemde informaties. Mijnheer de Burgemeester, is de afstand StavorenWymbritseradeel gering, het zal zeker voor U grote verandering mede bren gen, want U is nu Burgemeester van een uitgestrekte gemeente met haar vele dorpen en dorpjes. En dan, gezien de tijden van economische crisis en al wat daarmede ge paard gaat, ook niet te vergeten, zomede het nijpende vraagstuk der werkeloosheid. Om daar nu verder op in te gaan, mijn heer de Burgemeester, is niet nodig, daai zullen wij straks elkander in moeten vinden. En dan kunt U rekenen op onze steun en medewerking. Want wij gaan in vertrouwen met UEd. de werkzaamheden tegemoet, welke in het belang der gemeente te doen zijn, vooral ook betreffende dat deel der bevolking, dat het meest door de crisis is getroffen. Want ook dan zullen wij opnieuw erva ren, dat wij in U niet alleen een Burgemees ter, maar ook een Burgervader hebben ge kregen. Wij scharen ons achter U als Christelijk Historische fractie, mijnheer de Burgemees ter, om te trachten verbeteringen aan te brengen in deze crisistoestanden. Het besef bovenal, dat het niet is te zoe ken bij mensen, maar bij Hem, Die het al bestuurt, geeft ons meerdere moed. En dat U als Burgemeester niet voor een zeker deel, maar voor de gehele gemeente staat, dus niet naast, noch bij, maar boven alle partijen, dat is onze hartelijke wens. Geve de almachtige God U de wijsheid en kracht daartoe, en dat Zijn zegen moge rusten op Uw persoon en Uw gezin. Mijnheer de Burgemeester, Mevrouw! Wanneer ik hier een enkel woord heb te spreken, dan wens ik U, mede namens den heer Rijpma, die door droevige familie-om- standigheden hier moeilijk aanwezig kan zijn, geluk met Uw ambtsaanvaarding. Moge Uw burgemeesterschap alhier vrucht baar en langdurig zijn en op waardige wijze aansluiten bij dat van Uw eminenten voor ganger. De grote waardering, welke het boven de partijen staand beleid van Uw voorganger als voorzitter van de Raad en als Hoofd der gemeente genoot, maakt Uw taak evenwel niet gemakkelijker. Maar uit de klanken, welke in de laatste tijd in de ge meente te beluisteren zijn geweest, en ook uit hetgeen vanmiddag reeds door' allen die tot U ’t woord hebben gericht, is gezegd, blijkt dat men Ingezetenen en raad bij voorbaat groot vertrouwen in U stelt en U met vertrouwen tegemoet zal treden. Bij dit vertrouwen, dat in U gesteld wordt, wil ik mij, mede namens den heer Rijpma geheel aansluiten, hopende dat dit vertrouwen wederkeerig mag zijn, en gevolgd zal wor den door waardeering eveneens wederkerig. Punt II. Installatie-rede van Burgemees ter S. M. van Haersma Buma. Burgemeester van Haersma Buma spreekt nu als volgt: Nu ik te midden van U, Mijne Heren leden van de Raad der gemeente Wymbrit seradeel, voor het eerst als Voorzitter het woord tot U richt, zult gij kunnen begrijpen, dat mijn eerste woord een woord van diepe dankbaarheid is, een dankbaarheid, die haar hoogste uitdrukking vindt in dank zegging aan Hem, die wolken, lucht en winden, wijst spoor en loop en baan, aan dien God, die het bestuur der volkeren in Zijne Hand houdt en in Wiens Handen ook de levensgangen der enkelingen berusten. Welk een voorrecht is het te mogen leven en werken in een land, dat zozeer gezegend is in de persoon van de door Hem over ons gestelde Souvereine. Welk een reden tot dankbaarheid ligt er niet in het ontvangen van deze mijne benoeming uit de hand van Hare Majesteit de Koningin. Wanneer ik mijn eerbiedigen dank hierbij aan Hoogst- dezelve betuig, dan is dat in het besef, dat een aanstelling ontvangen van een Oranje, dure verplichtingen oplegt. Immers, wie heeft een hoger besef van Hare roeping en wie toont een schoner beleving van Haar taak dan Hare Majesteit Koningin Wilhel mina? Dat ook wij in Hoogstderzelver jubi- leumradiotoespraak Hare medewerkers wer den genoemd, is slechts tot onze bescha ming. En nu ik hier door U mijnheer Atsma, met het symbool van het plaatselijk gezag in deze gemeente ben bekleed, richt ik mij thans tot U, om U met enkele woorden mijn dank te vertolken. U hebt ook gesproken over de belangen in mijn handen gelegd. U zult het mij ten goede houden dat ik daarop thans met in ga, omdat ik aeze nog niet ken. Maar U hebt er ook van gewaagd, dat ik door Gods kracht in staat mocht zijn mijn taak te ver vullen, en alleen door dat geloof durf ik hier te staan. Dankbaar ben ik ook, hier de plaats te mogen innemen van mijn ambtsvoorganger den heer Martens. Welk een belangrijk werk hij in de gemeente Wymbritseradeel heeft verricht en hoe groot ene plaats hij in de harten der Ingezetenen dezer gemeente heeft Ingenomen, behoef ik, na alles wat daarover in deze zelfde zaal bij zijn af scheid is gezegd, niet meer te herhalen. Wel wil ik hem ook mijnerzijds hartelijk dank zeggen voor hetgeen hij voor de gemeente Wymbritseradeel is geweest. En in het bij zonder voor de geest van vertrouwen, die tijdens zijn ambtsperiode hier heett ge- heerscht, waardoor het mij wel zeer gemak- kehjk wordt gemaakt, mijn taak hier aan te vatten. Zo richt zich dan vanzelf onze aandacht op de toekomst, die ons wacht. In samen werking met U, raad der gemeente, zullen de hoofdlijnen van het toekomstig beleio voor de eerstvolgende jaren moeten worden uitgestippeld. Het U, heren wethouders, zullen deze richtlijnen nader dienen te wor den uitgewerkt. Aan U, heren ambtenaren der gemeente, voor de uitvoering van een en ander zorg te dragen. Da’t ik verwacht, dat ieder hierbij ten volie zijn plicht zal doen, behoef ik hier niet te onderstrepen. Dat ik hoop, dat ook een ieder zal weten te beseffen, zo nodig meer dan zijn plicht te doen, zij hier een overbodige toevoeging. Tot U, mijnheer de secretaris, wil ik nog een enkel persoonlijk woord richten. Immers van alle gemeente-ambtenaren zal tussen ons het nauwste contact bestaan. De gehei men van de gemeente-adminlstratie zijn mij wel bekend en de moeilijkheden daarvan weet ik naar waarde te schatten. Dat deze aan U uitstekend zijn toevertrouwd, is al gemeen bekend. Het schijnt overbodig, hier over veel te zeggen. Toch kan het zijn voor deel hebben, wanneer van tijd tot tijd, ook in het openbaar, wordt getuigd, welk een groot belang er voor een gemeente in is gelegen, over eene prima ambtenaren-corps te beschikken. Dan immers zal een juiste waardering voor al het moeizame werk, dat door hen wordt verricht, zich kunnen baan- breken. Moge de gemeente Wymbritseradeel dan ook steeds haar ambtenaren-corps hoog weten te houden. Over onze onderlinge samenwerking maak ik mij geen zorgen. De grondslag daarvoor is in de afgelopen weken reeds gelegd. Buiten dit alles om, is aan de politie toe vertrouwd, te waken voor de openbare orde en zedelijkheid in deze gemeente. Tot het politiecorps hoop ik op andere tijd en plaats nog enkele woorden te richten. Hier is daar toe de plaats niet. Immers ik sta hier als Voorzitter van de raad en het beleid van de politie valt buiten de competentie van de gemeenteraad. Is met het voorgaande in het kort a.h.w. de taakverdeling in het gemeentelijk bestuur geschetst, welke taak ons wachten zal heb ik nog niet aangegeven. Dat zal mij ook niet wel mogelijk zijn, want eerst zal ik de gemeente moeten leren kennen. Zijn de vooruitzichten somber? Rooskleurig schij nen zij niet. Alevel, hoop doet leven en waar leven is, is er hoop. Hebben wij nu de arbeidsverdeling en net arbeidsveld vastgelegd, toch zullen wij niet met vrucht onze werkzaamheden kunnen aanvatten, indien wij niet eerst nog iets anders ons voor ogen hebben gesteld. Ik doel hier op de geest, waarin wij samen zullen hebben te arbeiden. Welke moet de onderlinge verhouding zijn tussen den ge zagsdrager en de ingezetenen. Hoe moeten de ingezetenen staan tegenover den gezags drager. Hoe deze laatste tegenover de inge zetenen. Jezus heeft eens tot Zijne volge lingen gezegd: „Gij heet mij Meester en Heer, en gij zegt wél, want Ik ben het”. Wanneer heeft Hij deze duidelijke woorden gesproken? Het antwoord luidt: „Als Hij dan hunne voeten gewassen had.” Nadat Hij aan Zijne volgelingen de nederigste daad der dienstbaarheid had bewezen, bleek Zijn gezag onaantastbaar en groter dan ooit. In dit beeld zie ik de ideale gezags verhouding. De ingezetenen erkennen, zon der enig voorbehoud, den drager van het overheidsgezag. De gezagsdrager oefent zijn gezag uitsluitend en alleen uit in dienst der gemeenschap, dienende de ingezetenen. Hiertoe is nodig om met Harer Majesteits persoonlijk woord van deze week te spre ken, „dat richtsnoer worde tussen personen en* volken eerlijkheid, vertrouwen en lief de”. Zo blijft dan geloof, het oog naar boven, hoop, de blik vooruit, en liefde, het dienen van den naaste. Deze drie. Maar de meeste van deze, in het persoonlijk en het gezins leven, in kerk en' school, maar ook in het maatschappelijk en het staatkundig leven is en blijft de Liefde. Ik heb gezegd. Punt 111, Toespraken: a. van wethouder joh. Cnossen jzn.; Alsnu is het woord aan wethouder Cnos sen. Deze zegt: Als deze sfeer in de Raad bestendigd wordt, meen ik, dat wij met U samenwerkend, naar de mate onzer krachten hier het belang der gemeente op de beste wijze zullen behar tigen. God geve, dat Uw begonnen amtsperiode voor Wymbritseradeel een zegenrijke moge zijn. c. namens het ambtenarencorps, de se cretaris K. Visser; Alsnu is het woord aan den g e m e e n te- secretaris, den heer K. Visser: Mijnheer de Burgemeester. Namens het ambtenarencorps van Wym britseradeel zij het mij vergund hier enkele woorden te zeggen bij gelegenheid van Uw installatie als Burgemeester dezer ge meente. Wij ambtenaren hebben met een zekere spanning uitgezien naar den opvolger van Burgemeester Martens, dien wij zo hogelijk waardeerden en wiens vertrek ons zo op recht speet. Dat U deze opvolger zijt geworden, over viel ons niet als een onaangename verras sing. Integendeel, de tijding van Uw benoe ming is door ons met ingenomenheid be groet. In zekere zin was Uw reputatie U al voor uit gegaan. En die reputatie gaf voedsel aan de hoop, dat U een magistraat zult blijken te zijn, die een open oog toont te hebben ook voor de belangen van het ambtenarencorps. Ik bedoel daarmede niet in de eerste plaats de stoffelijke belangen, al hebben die ook zeer zeker betekenis en zullen zij in U, naar wij hopen, een warm pleitbezorger vinden, wanneer zulks gerechtvaardigd is. Thans heb ik echter meer het oog op het, iaat ik zeggen, geestelijk contact, op het be- lahg van een goede samenwerking, van een wederzijds verstaan en waarderen van el kaar bij het vervullen van de werkzaam heden ieder op z’ eigen terrein ten oehoeve van de gemeente, welke wij allen, netzij hoog dan wel laag geplaatst, naar oeste weten dienen. Dat contact, die omgang juist is van zo grote betekenis voor een goede arbeids prestatie en een onverzwakte toewijding. Te dien opzichte, mijnheer de Burgemees ter. treden wij als ambtenaren U met het volste vertrouwen tegemoet en geven U gaarne de verzekering, dat wij ons allen zullen beijveren om U de vervulling van Uw ambt licht te maken, zoveel in ons vermogen ligt. Ik moge U vanaf deze plaats namens het ambtenarencorps van harte geluk wensen met Uw benoeming; die gelukwens geldt ook mevrouw, Uw echtgenote en Uw hier aanwezige familie. Persoonlijk kom ik wel het meest bij de dagelijkse werkzaamheden met U in aan raking en het zal mij een groot genoegen zijn, indien daarbij de verhouding tussen U en mij van even prettige aard zal wezen als onder Uw voorganger, den heer Martens. Gaarne zeg ik U mijn volle steun en mede werking toe. De almachtige God, Die U op deze plaats heeft gesteld, zegene U en Uw gezin en Hij geve U de lust en de gezondheid om nog vele jaren Uw gaven en krachten in dienst van de gemeente Wymbritseradeel te stellen. d. namens de gemeente-veldwachters, door den chej-veldwachter S. de jong. Tenslotte spreekt de chef-veldwachter De Jong als volgt: Hooggeachte Burgemeester, Gaarne maak ik van de mij geboden ge legenheid gebruik om hier mede namens de veldwachters dezer gemeente enkele woor den tot U te richten. Gezien de speciale verhouding, waarin wij als gemeenteveldwachters tot U als hoofd van politie staan, is het thans voor ons wel een zeer betekenisvolle dag. In tegenstelling toch met de andere ambtenaren der gemeen te is onze functie een zodanige, dat wij, wat de uitoefening van de dienst betreft, aan U alleen verantwoording schuldig zijn en het spreekt dan ook wel van zelf, dat het ons niet onverschillig heeft gelaten, wie ons als Chef zou worden toegewezen. Nu mag ik wel zeggen, dat Uw benoe ming tot Burgemeester dezer gemeente ons aangenaam heeft verrast. Wel was U voor ons geen bekende, zoals de vorige Burge meester, die we bij zijn benoeming als zo danig reeds verscheidene jaren in andere gemeentelijke functies hadden leren kennen, doch hetgeen we omtrent U vernamen, doet ons ook als veldwachters hoopvolle ver wachtingen voor de toekomst koesteren. Bij de handhaving van het gezag en de Mijnheer de Burgemeester. Het is voor U en voor ons een belangrijk moment, nu gij gereed staat het ambt van Burgemeester dezer gemeente te aanvaar den. Na een „stadhouderloos” tijdperk van twee en een halve maand is onze gemeente weer in het bezit gesteld van een nieuwen bewindsman. Ik wil hiermede niet zeggen, dat het be- stuursorganisme van Wymbritseradeel zo lang in ruste is geweest en dat de Gemeen teraad in die periode heeft stil gezeten. Allerminst, doch wij allen beseffen, dat het regeringsapparaat niet compleet was. Het deel, dat het meest naar bulten op treedt, ontbrak. Daaraan is met Ingang van heden een einde gekomen. Ik geloof, mijnheer de Burgemeester, dat ik mij niet vergis, wanneer ik zeg, dat Uw benoeming tot Hoofd onzer gemeente met instemming en voldoening is begroet. Wat de gemeenteraad betreft, meen ik Verschijnt en VRIJDAGSAVONDS Hoofdkantoor W1LLEMSPLEIN 17, 17a en 17b, TeL 20521, ARNHEM. Afd. SNEEK Leeuwenburg 24 Spreekuren Iedere W oensdag van 25 uur en van 6.308.30 uur. Iedere Zaterdag van 101 uur en van 1.30— 4 uur. PRIJZEN: Geheel gebit met 4 j. schriftel. ga rantie en met inbegrip v. pijn loos trekken Geheel onder- of bovengebit met vier jaar schriftel. gar. en met inbegrip van pijnloos trekken Pijnloos trekken van tand of kies tijdsomstandigheden. NIEUWE SNEEKEE COURANT heeft hare nieuwe collectie voor de winter gereed. U slaagt bij ons beter dank zij de schitterende keuze en lage prijzen. Vraagt onze knippatronen naar maat ze zijn voor U een uitkomst. GROOTZAND 50-56 -SNEEK Telefoon 2130 Opgericht 1825

Sneeker Nieuwsblad nl | 1938 | | pagina 1