F. OZINGA Hoest- firma JflHs. TROMP SNEEK. St. Nicolaas- Firma JOHs. TROMP SNEEK. Luxe Auto-Verhuur met en zonder chauffeur A. JANSEN I I HUL HMI Boofdkantoor Woensdag 26 October Eerste Blad UltnaveKIEZEBRINK Co. No. S ARMBANDEN EMAILLE BROCHJES RINGEN ■stl Orgaan der Gemeente Sneek ^5e Janrgnnff Trouw- en Begrafenisrijden DINSDAGS KLEINZAND 5—7 Bureau: - TELEFOON 2200 SNEEK RECLAME KOLOM. Tel. 2668 35.— HERFST. NIEUWSTIJDINGEN. PHILIA. (Nadruk verboden). Berlikum zich bij van Wij hebben het geëtaleerd Buitengewoon artistiek Er was eens een werklooze Emaille Ingenieur Nu heeft hij 'veel werk, hij maakt nu io en thans draagt. Er is yoorts één begunsti- Deze proef vormde de inleiding voor de eigenlijke suggesdepn te vrolijkheid in de za een van Off. Ford Dealer SNEEK Parkstraat Tel. 2211 artikelen nergens grootere keuze dan bij artikelen koopt U nergens beter in dan bij het adres van ouds Steeds nieuwe wagens Lage prijzen Alleenverkoop SCHAAPMARKTPLEIN 9. de te Harlingen, zijn de bewaarscholen met in gang van Vrijdag 21 October gesloten. 19.— 1— Verdere prijzen in overeenstemming met de tij dsomstandigheden. Mondonderzoek kosteloos MISLUKTE OVERVAL TE BEETSTERZWAAG. Vrijdagavond zijn twee met revolvers gewapende en gemaskerde mannen de wo- Verschijnt en VRIJDAGSAVONDS ninkmeyer, met wien een der senioren van Abonnement: per jaar 2.50, fr, p. post 3.60. Advertentiën: 9 ct. p. regel. Ingezonden mededeelingen hooger. Abonnement belangrijke korting. Advertentiën worden tevens gratis ge plaatst in de SNEEKER COURANT C. BRENNINKMEYER. f Te Mettingen in Westfalen is na kortstondige ziekte, in den leeftijd Belasting betalen. De ontvanger der directe belastingen te Sneek, brengt ter kennis van belangheb- hebbenden, dat vervolging is te wachten, zoo niet Voor 8 November a.s. is betaald op: Personeele belasting 1938. Biljetten ge dagteekend Augustus 1938 minstens 8/5 ge deelte. Inkomstenbelasting i937/’38. Biljetten gedagteekend Mei 1938 geheel. Inkomstenbelasting i938/’39- Biljetten gedagteekend Augustus 1938 minstens 1/4 gedeelte-. Bekijkt U eens dat schilderij! Met mengeling van kleur. Dat schilderlooze schilderij Daar buiten Uwe deur U waant zich in een sprookjesland Van heester, blad en groen, ’t Is najaarstijdde herfst valt in... Gaat eens een loopje doen! Geniet van dit klein-kleurenrijk, Zoo mooi, zoo magistraal En luistert naar het fluisterwoord Van d’ongesproken taal ’t Is herfsthet leven richt zich weer Op kouiden kachel-tijd, Het winterdek wordt binnenkort Daar buiten uitgespreid. Doch ziet: de herfst gaat nog vooraf, Met mengeling van kleur, Het schilderlooze schilderij Van zachte fleur en geur Hij is het afscheid van den tijd, Vól zon en lucht en licht; Zijn kleurenbeeld is onbetwist Op „winterslaap” gericht.... Geniet van deze najaarstint En draagt haar met U mee, Want zij verlicht voor eiken mensch Den winterschen idéé 1 ning binnengedrongen van een bejaard, (niet onbemiddeld echtpaar aan den vrij eenzamen Postweg, tusschen Beetsterzwaag en Hemrik, de mannen eischten het geld van de oude menschen. De bewoner greep echter een mestvork, waarop de mannen het hazenpad kozen. Na eenigen tijd waarschuwden de men schen den in de nabijheid wonenden bosch- wachter, die de politie van de gemeente Opsterland alarmeerde. De politiehond van den rijksveldwachter Boersma werd gere- quireerd. Het spoor leidde naar een woon wagen in Spanjebert. Twee jongemannen werden daar door de politie, bij wie zich ook de burgemeester van Opsterland had gevoegd, aangehouden. Zij zijn overge bracht naar het gemeentehuis te Beetster zwaag. Hoewel zij ontkennen, worden zij toch vastgehouden. Het onderzoek wordt voortgezet. WILLEMSPLEIN 17, 17a en 17b, Tel 20521, ARM HEAL AM. SNEEK Leeuwenburg 24 Spreekuren Iedere Woensdag van 25 uur en van 6.308.30 uur. Iedere Zaterdag van 101 uur en van 1.304 uur. PRIJZEN: Geheel gebit met 4 j. schriftel. ga rantie en met inbegrip v. pijn loos trekken Geheel onder- of bovengebit met vier jaar schriftel. gar. en met inbegrip van pijnloos trekken Pijnloos trekken van tand of kies v tijdsomstandigheden. ren- omvai boven uit. Aan hem was het initiatief te damcen, dat de manuiacturen- en stoffenzaak werd uitgebreid met den handel in gemaakte damesKieeding. Hij heeft er ook zeer toe meegewerkt dat de zaak buiten Friesland ging werken in de eerste plaats in Amster dam, waar aan den Nieuwendijk een winkei in stoffen en gemaakte dameskieeding werd geopend, de plaats waar jhans het groote pand van C. en A. staat. In 1911 vertrok de heer Ciemens Brenninkmeyer naar Berlijn om daar een zaak in dames-confectie te gaan openen. Een voldoening was het voor hem, nadat hij zich reeds als actief firmant ‘had te ruggetrokken, de voorspoedige ontwikke ling van de zaken van G. en A. Brennink- meyer in Engeland te mogen zien. Tot in zijn laatste levensjaren is hij voor de firma C. en A. een gewaardeerde raads man geweest, die nog steeds trouw ter al- gemeene vergadering van de firma ver scheen en zijn rust ook gaarne onderbrak om zijn oude medewerkers nu en dan nog eens te gaan bezoeken en zich persoonlijk van den gang van zaken in verschillende huizen der firma tot de kleinste toe, te overtuigen. De heer Brenninkmeyer was comman deur in de orde van Gregorius den Groote. De teraardebestelling heeft heden, Dins dag, op de r.k. begraafplaats ter Mettin gen in Westfaien, plaats gehad. Urban en den heer fil. te Strake, jeugdconcerten door werklooze musici. 19 Januari vindt in verbinding met het Natuurkundig genootschap een lezing plaats van den heer Van Ledden Hujse- bosch* die dan eenige gevallen uit zijn practijk zal behandelen. Verder zal een lezing worden gegeven door dr. ir. Roeg- holt over het onderwerp „Een reis naar Califomië in de zomer van i_937'". Hierna werden de verslagen uitgebracht van de algemeene vergadering en de dis- trictsvergadering, welke verslagen samen gesteld waren door dr. Oosterhuis en ter vergadering werden voorgelezen door dr. van der Zee. Uit het jaarverslag van het departement, eveneens uitgebracht door dr. Oosterhuis, bleek, dat het aantal leden in het afgeloo- pen jaar Vermeerderde met i- d Het jaarverslag van „Ons Clubwerk” was opgemaakt door den secr., den heer J. Noorman. Hieruit bleek, dat er dit jaar twaalf leiders, met 11 jongensclubs en dertien leidsters, met 12 meisjesclubs waren. Er namen in totaal 83 jongens en 82 meisjes aan de cursiissen deel. Tot be sluit van de cursus Werd een tweetal feest- avondjes, benevens een tentoonstelling van werkstukken, gehouden. De exploitatierekening van „Ons Club werk” werd uitgebracht door den heer V r o 1 ij k. De inkomsten bedroegen over het afgeloopen jaar f 408.33, de uitgaven f 4°3-34- Namens de kasoommissie bracht de heer J. Pijpker verslag uit, die adviseerde tot décharge van den penningmeester, waartoe besloten werd. De penningmeester, ir. A. W. van der Poel, bracht hierna verslag uit over de financieele toestand van het departement. De ontvangsten over het afgeloopen jaar bedroegen f 1296.11, de uitgaven f 1378.20. de firma Q, en A. Brenninkmeyer is heen gegaan. Omstreeks 1880 begon de heer Clemens Brenninkmeyer zijn loopbaan als koopman te .Leeuwarden, na eerst te Sneek zijn op leiding te hebben genoten. De firma C. en A. Brenninkmeyer had toen ais manutactu- en stoffenhandel reeds een zekeren ng verkregen, maar kwam toch niet 2 net karakter eener provinciate zaak De contributie werd wederom vastge- steld op 15 ct. per aangesloten lid. Volgde bespreking van de te houden kampioenswedstrijd. De afdeeling Franeker kwam met' een zeer ingrijpend voorstel betreffende deze wedstrijd. Zij achtte de tijd gekomen den kampioenstitel een meer officieel karak ter te verleenen. Volgens dit voorstel zou de winnaar van de kampioenswedstrijd het recht verkrijgen den tegenwooxdigen kam- DE PACHTKAMERS IN FRIESLAND. Bij Kon. besluit zijn met ingang van 1 November voor den tijd van vijf jaren benoemd tot lieden van de Pachtkamers van de voigende kantongerecht: Leeuwarden: J. Hoogland Lzn. te Sint Annaparochie en D. van den Herberg te Dokkum. Sneek: J. Cnossen Jzn. te Hommerts en J. Bruinsma Wzn. te Bolsward. Heerenveen: W. Rinkema Pzn. te St. Ni- colaasga en W. Nijenhuis Azn. te Oranje woud. Beetsterzwaag: F. Post Kzn. te Lux- woude en A. G. Reitsma te Appelscha. Dat deze heffing matig kan worden ge noemd, blijkt volgens de regeering uit het feit, dat de daaruit voortvloeiende verhoo- ging van de motorrijtuigenbelasting voor- loopig niet meer dan f 800.000 per jaar zal bedragen. Voorts stelt de regeering in uitzicht een zoodanige wijziging van de omzetbelasting- wet, dat voor de berekening van de inge volge die wet te heffen belasting, zoowel, ten aanzien van ingevoerde als van de hier te lande vervaardigde benzine, het krach tens de Benzinebelastingwet geheven bij zonder invoerrecht ad f 8.60 per 100 K.G. met een accijns gelijk gesteld wordt, het geen dan zal medebrengen, dat in de waar de der benzine waarvan de omzetbelasting en haar equivalent geheven wordt dit be drag van f 8.60 niet meer begrepen behoeft te worden. Het automobielverkeer als ^heel be schouwd zal door deze combinatie van extra-heffing en belastingverlaging met meer dan een half mijlioen gulden worden ontlast. BRANDSTOFFENBIJSLAG. Van den Minister van Sociale Zaken is ‘de volgende circulaire aan de gemeentebe sturen uitgegaan: Ik heb de eer u te be richten, 'dat in het tijdvak van 30 October 1938 tot en met 15 April 1939, evenals den vorigen winter, aan ondersteunde en bij een werkverschaffing geplaatste werk- loozen een brandstoffenbijslag mag worden verstrekt. Deze zal gedurende het tijdvak van 30 October tot en met 26 November 1938 ten hoogste f 1.per week mogen bedragen, van 27 November 1930 tot en met 11 Maart 1939 maximaal f 1.30 per week, terwijl nadien wederom geen hoo ger bedrag dan wekelijks f 1.aan brandstoffenbijsiag mag worden toegekend. Voor dezen bijslag komen in aanmerking gehuwde en ongehuwde kostwinners, als- mede zij, die den steun voor aileenwonen- den ontvangen. DE 16 M2. KLASSE EN DE BELASTINGEN. In het begin van dut jaar konden de zekers een juichkreet aanbellen: „riet Pampusjacht biijttt belastingvrij ova met bijzerlenl” De Raad van Beroep voor de Directe Belastingen te neiden was tot deze uit spraak gekomen na een actie, ctoor een tier Pampus-eigenaren gevoerd met steun van de te.V.N.W.V. Echter, de minister van Financiën ging tegen deze uitspraak in cassatie bij de Hooge Raad der Nederlanden en helaas heett deze thans de uitspraak vermengd, zoodat de aansiag gehandhaaid moest wor den. Dat beteekent, dat voor aiie zeujacn- ten, die meer dan 16 M2. doek kunnen voe ren, belasting zal moeten worden betaaid, ook al is het normale zeiioppervlak, dus het zeil dat bij de wind gevoerd wordt, kleiner dan 16 M2. Bij! de Pampuskdassé meet dit normale zeiioppervlak 15.9 ivf2.; echter zijn op veie Fampusjachten een spinakker en een Genuaiox aanwezig, die vrijwel uitsluitend in wedstrijden worden gevoerd en bij gebruik waarvan het totaie zeiioppervlak boven de 16 M2. komt. Voor alle andere jachten, die door het gebruik van bij zenen onder bepaalde omstandig heden een totaal zeiioppervlak boven de belastinggrens dragen, geldt natuurlijk het zelfde. Wat héél jammer is, te meer om dat er geen hooger beroep op de uitspraak van de Hooge Raad mogelijk is. De Hooge Raad overwoog, „dat voor het onderhavige vaartuig onder zij het A wat de Raad van Beroep noemt bijzondere, maar dan toch bij herhaling optredende omstandigheden een zeiioppervlak wordt gebezigd van meer dan ió M2., dat dan echter de uitzonderingsbepamig van arti kel 31 ter, tweede lid, niet van toepassing kan worden geacht”. Het doet weinig ter zake, schrijft De Waterkampioen, waaraan wijl dit bericht ontleenen, dat wij en velen met ons ’t met die overweging lang niet eens zijn. Wij be weren, dat de grens van ió M2. vastge steld is om kleine vaartuigen van geringe waarde vrij te stellen, en dat door het aan schaffen van bijzeilen deze eigenschappen van de boot niet of zoo goed ais niet ver anderen. De hoogste instantie heeft anders beslist. Toch blijft ons nog een hoop. In zijn millioenennota heeft de minister toegezegd, dat de wet op de Personeele Belasting grondig herzien zal worden, en hij heeft er vrij duidelijk op gezinspeeld, dat daarbij de grondslag „Pleziervaartuigen” (Leut te verdwijnen, ofwel de belasting zal moeten worden verlaagd. Hopen wij, dat wij' in dit verband spoedig verheugende mededeelin gen kunnen doenl DOOD DOOR SCHULD. Op 13 April reed onder de gemeente Leende, een personenauto, waarin een aan tal H.B.S.’ers gezeten was uit Weert, die in Den Bosch gevoetbald hadden, tegen een boom. De smak was zeer hevig en ver schillende der inzittenden hepen verwon dingen op. Een van hen, de 19-jarige Hen drik Bentem, overleed kort na het ongeval. De auto werd bestuurd door den 19-ja- rigen H.B.S.’er P. J., die niet in heit be zit was van een rijbewijs. Wegens dood door schuld moest hij veertien dagen gele den voor de Bossche rechtbank terecht staan. Uit de behandeling der zaak bleek, dat de jongelui in Den Bosch zeven a acht glazen bier hadden gedronken. Conform de eisch van den officier van Justitie werd J. veroordeeld tot een hechte- nisstraf van drie maanden met de ontzeg ging van de bevoegdheid tot het besturen van motorrijtuigen voor de tijd van een jaar. WIJZIGING MOTORRIJTUIGEN BELASTING VOORGESTELD. De regeering heeft bij’ de Tweede Kamer een wetsontwerp tot wijziging van de mo torrijtuigenbelastingwet ingediend. Zij wijst in de toelichting op het feit, dat een steeds stijgend aantal motorrijtuigen van dieselmotoren wordt voorzien, vffelke motoren niet met benzine, doch met niet aan belasting onderworpen olie worden ge dreven. Reeds thans wordt hierdoor een bedrag van ongeveer 21/2 millioen gulden aan de schatkist onttrokken, welk bedrag in de naaste toekomst nog aanmerkelijk zal stij gen. Ten einde deze - bevoorrechting van ge bruikers van dieselmotoren boven de ge bruikers van benzine op te heffen, stelt de regeering voor de motorrijtuigenbelasting te verdubbelen voor alle motorrijtuigen, die 76 jaar, overleden de heer Clemens Bren- voorzien zijn van andere dan benzinemo toren. roeven, die vaak groo te vrolijkheid in de zaal verwekten. Zonder dat ze zich er van bewust waren, liet Kara zijn slachtoffers allerlei komische hande lingen verrichten. Met de noodzakelijke voorwaarde voor dergelijke experjmenten, n.l. dat het publiek zich niet vermaakt ten koste van de zich onder suggestie bevin denden, werd echter in alle opzichten re kening gehouden. Tot slot gaf Kara eenige experimenten op het gebied van het magnetisme, bijv. het zonder aanraking tijdelijk verwekken I van lichamelijke pijnen, die ook in alle op- De seance Van Kara-el-Hammed heeft voor de aanwezigen op een zeer amusante wijze het bewijs geleverd, dat de verschijn selen van de telepathie, de suggestie en het magnetisme, ofschoon onverklaarbaar, op reeële feiten berusten, die voor een ieder waar te nemen zijn. In de pauze’s werd gramofoonmuziek gegeven door Kara’s eigen geluidsverster ker. Na afloop volgde een druk bal met de Rhythm Boys. DAMBOND VOOR FRIESCH SPEL. Zaterdagmiddag j.l. hield de Dambond voor Friesch spel zijn jaarvergadering in café Smit, Zuiderstraat te Leeuwarden. Aanwezig waren 32 afgevaardigden, ver tegenwoordigende 18 aangesloten vereeni- gingen met ongeveer 350 leden. De voorzitter, de heer S. E. Dijkstra van Oppenhuizen, sprak een kort woord van welkom, waarna werd overgegaan tot de behandeling van de zeer uitgebreide agenda. De notulen en het jaarverslag van den secretaris werden onveranderd vastgesteld, evenals het jaarverslag van den penning meester. Door een kascommissie werden de boeken van den penningmeester nage- zien en in orde bevonden. Het batig saldo over 1937 bedroeg f 14.57, terwijl de be groeting voor het seizoen 19381939 een vermoedelijk batig slot aanwijst van f12. pioen, den heer Sj. Tigchelaar van Par- rega, voor een beslissende match uit te dagen, met als inzet de titel kampioen van Friesland van den Dambond voor Friesch Spel. Verder wenscht deze afdee ling op de klok te spelen. Besloten wordt dit jaar de wedstrijd nog op de oude voet te houden en zoo mo- gehjk klokken te huren. De wedstrijd om het kampioenschap wordt daarna vastgesteld op 22 Febr. 1939 te Leeuwarden. De voorzitter, die aan de beurt van af treden was, wordt bij acclamatie herko zen. Onder applaus der vergadering neemt hij deze herbenoeming aan. Voor de districtswedstrijden gaven zich 11 afdeelingen aan. De overige niet verte genwoordigd zijnde clubs zullen worden aangeschreven. Hierna weMen de data der openbare wedstrijden vastgesteld. Bij rondvraag verzocht de heer En- nema van Franeker toezending van copie voor zijn rubriek voor Friesch Damspel in de Leeuwarder Courant. Deze steun wordt hem toegezegd, waarbij de voorzitter hem nogmaals bedankte voor het werk dat de heer Ennema voor het damspel verricht. Tijdens de vergadering sloten de dam clubs Oudega (W.) en Berlikum zich bij den bond aan. Met den wensch dat het den bond in het nieuwe seizoen goed ga, sloot de voorzitter de vergadering. NIEUWE ROMAN VAN THEUN DE VRIES. Binnenkort ^al een nieuwe roman Theun de Vries het licht zien onder de titel „Het Rad der Fortuin”. Het is een vervolg op „Stiefmoeder Aarde” en de voortzetting van de kroniek van het ge slacht Wiarda gedurende de jaren 1900 1914- NATUURKUNDiIG GENOOTSCHAP. ■Donder,dag a.s. treedt voor het Natuur kundig Genootschap in zijn eerste bijeen komst in dit seizoen, in de zaal van café Het Park op dr. A. Minderhoud van Wa- geningen met een rede over: "de laatste onderzoekingen over het leven der bijen (met lantaarnplaten). Voorts staan op het programma: 19 Jan. ’39, C. J. van Ledden Hulsebosch: Belang rijke gevallen uit mijn praktijk; 10 Maart 1939: dr. P. F. J. A. Julien: onder de pygmeeën van equatoriaal Afrika; een le zing van dr. P. J. Nieuwkamp „iets over de bouw van het heelal”, en een nog na der vast te stellen lezing. .DEPARTEMENT SNEEK MAAT SCHAPPIJ TOT NUT VAN 'T ALGEMEEN. Bovengenoemd departement htexd Vrij dag in de bestuurskamer van de openbare Leeszaal, een huishoudelijke ledenvergade ring, ouder presidium van den heer F. W. C. de Haas. Na de opening door den voorzitter las I de secretaris, dr. T. van der Zee, de notulen, die samengesteld waren door zijn voorganger dr. J. Oosterhuis. Met dank den samensteller werden deze 1 notulen onveranderd goedgekend. - Van de ingekomen stukken vermelden zlc“jen_ wij dat betreffende de morgen, Woensdag, i te houden districtsvergadering in de be- neden-foyer van de Harmonie te Leeuwar den. Deze vergadering zal bestaan uit een huishoudelijk- en een openbaai gedeelte; bij het laatste treedt als spreker op de heer C. Schreuder, met als onderwerp' „Het nieuwe Vervolgonderwijs". Daarna volgden de mededeelingen. De commissie van de jeugdconcerten bestaat thans uit den heer E. Smit, voorz., mevr. Vliegenthart, secretaresse, mevr. v. Meurs, mevr. U Wellicht zal één van de ditmaal gegeven worden te Harlingen thans zes gevallen van gevreesde ziekte voordoen. P.S. Onze wagens kunnen tegen een kleine vergoe ding verzekerd worden. HET ADRES voor Hiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinin Bij de rondvraag wees de heer Van der Poel op de noodzakelijkheid van een uit breiding van het ledental van het depar tement. In aanmerking genomen de ge ringe contributie, moet dit heel wel moge lijk zijn. De heer Posthumus stelde een vraag betreffende de cursus I. van der Kieft. Aangezien het aantal deelnemers hieraan nog niet bekend is, kon de voorz. nog niet mededeelen of deze doorgaat. Mevr. Sikkes achtte het wenscheaijJs on der de ouders van deelnemers aan het clubwerk een ledenwerfactie voor het Nut te houden. De heer Pijpker vroeg, of het departe ment, in verband met het behandelde in de algemeene vergadering, niet iets op het gebied van het dilettanten tooneel kan doen. De voorzitter zegde toe, deze kwestie in het bestuur ter sprake te zullen brengen. KARA-EL-HAMMED. De bekende telepaath Kara-el-Hammed gaf Zondag in de Harmonie een jubiieum- voorstelling ter gelegenheid van zjjn twin- tiig-jarige Loopbaan als telepaath. Voor een uitverkochte zaal heeft Kara zijn kunnen op het gebied van de telepa thie, de suggestie en liet magnetisme ge toond. Er werd een groot aantal experi menten gegeven, waarbij' de bijzondere eigenschappen, waarover hij' beschikt, vol komen tot uiting kwamen. Het begon al met de telepathie, het on derdrukken van de eigen wil, om zich te Laten beïnvloeden door de wil van ande ren. Een hem onbekende, opdracht voerde Kara correct uit, wanneer een geleider, waarvoor iemand uit het publiek optrad, hem bij de pols vasthield en zijn gedachten sterk op de uit te voeren handelingen con centreerde. Door als zoodanig te fungee- ren, waren wij' in staat te constateeren op welk een snelle en besliste wijze Kara op het denken van den geleider reageert. Voorwaarde is, dat de geleider op de meest ingespannen wijze zijn gedachten concern treert; wanneer hij zich liet afleiden, wei felde de telepaath uiteraard en bestond de kans op een mislukking van de proef. Na de pauze volgden suggestieproeven. De suggestie beoogt het opleggen van de wil aan anderen, waarbij de wil van het „proefkonijn” gedeeltelijk of geheel wordt onderdrukt. Begonnen werd met massa- suggestie over de zaal. Verschillende per sonen kwamen daarbij zoodanig onder de invloed van de wil van Kara, dat ze( niet in staat bleken, de ineengevouwen handen weer te openen. KINDERVERLAMMING TE HARLINGEN. In verband met de uitbreiding van ziektegevallen der kinderverlamming Harlingen, zijn de bewaarscholen Naar het Fr. D. verneemt moeten zich de Sa ■M 200 bei’ ger. HlIllllllillllllllllllllllIlIllillllllillIillilllllllllllU NIEUWE SNEEKER COURANT mmmh SHEERER OOURART M WYMBRITSERADEEL

Sneeker Nieuwsblad nl | 1938 | | pagina 1