EEN NIEUWE WONING? F. OZINGA Luxe Auto-Verhuur met en zonder chauffeur A. JANSEN 8. BBENNINKMEIJEH ZONEN Heeren 10 stuks 10 cent af R. MOEDT - Kolenhandel Klelnzand 73 Telef. 3184 No. 47 e n Zaterdag 11 Maart 1939 5Se Jaargang Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. Annex Sneeker Courant en Wymbritseradeel Verschijnt DINSDAGS- en VRIJDAGSAVONDS OFFICIEEL ORGAAN Abonnements- en Advertentieblad „Het huls met de luifel” Het huis voor goede mesjes METEOOR (Slechts f 1.95 per H.L.) Trouw- en Begrafenlsrijden 6 RECLAME KOLOM. SCHOONMAAKTIJD. Ie NIEUWSTIJDINGEN. Voor de moeilijkste Voor de makkelijkste Voor de zwaarste Voor de lichtste hebben wij bet JUISTE MESJE t lc E Steeds nieuwe wagens Lage prijzen „VOOR WONINGINRICHTING” DE BAROMETER STAAT OP REGEN. HEEFT ALLES VOOR Uitgave: KIEZEBRINK Co. - SNEEK Bureau: KLEINZAND 5-7 Telef. 2200 le BLAD :er oo er. pk rij •r. begroting niet :n k derlaodsche Revue in Amicitia voor de Avro op de revue: „De Avro op stap met e it PHILIA. (Nadruk verboden). n n n ■Mt NIEUWE SNEEKER COURANT Onze gecombineerde bladen verschijnen o.m. in de volgende plaatsen in de omgeving en geven daar een groote publiciteit. zal gaarne dit interessante probleem met U m Ie e n «M in het hart, ze is op een ontroerende fijnheid, gratie. Men kan er veel niet kan gescheiden worden van de loon regeling. Het loon is: het wekelijks te ontvangen geld, plus de door de fabriek te betalen kosten van de verzekering. De commissie behoudt zich dus het recht voor gedurende het jaar, wanneer zich daar toe naar het oordeel van de commissie ge gronde redenen voordoen, het advies te wij zigen. Het vorige jaar heeft, aldus zegt de com missie in de toelichting tot dit advies, de commissie ƒ1.verhooging van het mini mum loon geadviseerd, ook omdat de uit komsten van ’t zuivel- en veehoudersbedrijf iets ruimer waren en men op verdere op leving hoopte. Het is echter anders uitge komen. De uitkomsten zoowel van het zuivel- als van het veehoudersbedrijf zijn integendeel teruggegaan en de vooruitzichten zijn zoo danig, dat de commissie zich niet verant woord acht hetzelfde minimumloon thans te blijven adviseeren en daarom heeft zij be sloten de verhooging van het vorige jaar in te trekken. De Arbeidersbonden wijzen loonsverla ging af. ER ER. 51 :r Adv. in dit blad worden gratis opgenomen in het adv. blad de SNEEKER COURANT DER GEMEENTE SNEEK 2H lle» r f v u k P X- e! e !t n Off. Ford Dealer SNEEK Parkstraat Tel. 2211 i. n e d e z. k- k: 5p Reeds van niillliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiin LtlIltlIlllllllllllllllllllllllUlllllllllllllllllllllllllk De Avro op stap met Snip en Snap. Woensdag voerde René Sleeswijk’s Ne- Hoe zult U deze inlichten, zó dat ze een eigen karakter krijgt en toch Uwe overschrijdt Klachten over niet bezorgen enz. aan de Administratie Klelnzand 7, Sneek. Telefoon 2200. Grootzand SNEEK Leeuwenburg NIEUWE SNEEKER COURANT (Nieuws- en Advertentieblad). Abonnementsprijs ƒ2.50 per jaar. Betaling kan zoo gewenscht geschieden aan de courantloopers met 5 cent per week. Per post ƒ3.60; Giro 130000 ten name van fa. KIEZEBRINK Co. Sneek. Losse nummers 5 cent SNEEKER COURANT (Gratis Advertentieblad). ADVERTENTIES WORDEN STEEDS IN BEIDE BLADEN OPGENOMEN. Advertentieprijs 9 ets. per regel. Bij contract aanmerkelijk lager. Sneek, Woudsend, Heeg, Nijezijl, Folsgare, Nijland, Oppenhuizen, Uitwellingerga, Oudega (W.), IJsbrechtum, Wolsum, Ha- rich, Bakhuizen, Nijemirdum, Sondel, Slo ten, Tjerkgaast, Spannenburg, Poppinga- wier, Warns, Rauwerd Hommerts, Jutrijp, Tirns, Goënga, Gauw, Sijbrandaburen, Of- fingawier, Terzool, Abbega, Oosthem, Ijlst, Deersum, Scharnegoutum, Roodhuis, Gaast- meer, Balk, Stavoren, Wijckel, Langweer, Bozum, enz. Zwitsersche avond N. R. V. De foyer van Amicitia had Dinsdag een echt Zwitsersch aspect gekregen, toen de afd. Sneek van de Nederlandsche Reisver- eeniging er een jodel- en filmavond hield. Achter 't podium hing de Zwitsersche vlag, het witte kruis op roode achtergrond, en verder waren de wanden versierd met de vlaggen van de verschillende kantons van Zwitserland. De voorzitter, de heer G. v a n d e P ij p e- k a m p, zeide in zijn openingswoord, dat deze avond zal toonen, wat de N.R.V. voor haar Nederlandsche leden doet. Welkom heette de voorz. de algemeene directeur van de N.R.V., de heer Panman en Otto Neu haus en Adolf Berger, de Zwitsersche jode- laar en accordeonist. De leiding van de avond droeg spr. over aan den heer Pan man. Voordat deze het woord nam, om iets over Zwitserland te vertellen, kreeg het pu bliek even een voorproefje van de kunst van de heeren Neuhaus en Berger, die een num mertje accordeonmuziek en jodelzang ten beste gaven. De heer J. Panman vertelde hierna op geestige en vlotte wijze het een en ander over Zwitserland, het land, dat tegenwoor dig bij de touristen zoozeer in trek is. Hoe- veïen bewaren aan dat land niet prettige herinneringen, hoevelen maakten er niet ski tochten, voetreizen of waren er voor herstel van gezondheid. Een Zwitsersche vacantie is in dubbele zin vacantie, is steeds gewaar borgd goed. Uit alle streken van de aarde Ons Blad reikt U de helpepde hand! Rommelfeest de boedel staat weer Dwars en scheef en op z’n kop, Al wat mén is, neemt de beenen Voor 't geplas, gewrijf, geklop Ieder voorjaar nieuwe schoonmaak, Nieuwe vrouw-activiteit; Al wat man is, pést van harte Voor 't onhuislijk huisboen-feit 1 Méér de vrouw z ij slaat haar slag weer, Zij ruimt op en vult weer aan; Vóór de Paschen moet haar woning In een nieuwen glans toch staan. Wie er iets heeft op te ruimen, Wat niet langer wordt begeerd, Wat na jarenlangen „diensttijd” Thans den rug wordt toegekeerd Wie er wat heeft op te ruimen, Kent en kiest het juiste pad: Vlug een advertentie plaatsen In hèt veelgelezen Blad! Wie er iets heeft aan te vullen, Wie een toevoeging” begeert, Grijpt het actueele „handboek”: Leest waarmee men adverteert! Onze krant biedt wisselwerking, Dient tot voordeel óók voor U1 Groote-schoonmaak-strijderessen G r ij p t dat voordeel doet het nü I Doet Uw „overschot” voordeelig Per annonce van de hand; Vult daarnaast ook Uw „tekort” aan Nó het lezen onzer krant 1 De Statenverkiezingen. De candidatenlijst der Troelstra-bewe- ging voor de Prov. Staten is definitief vast gesteld en wel als volgt: J. D. v. d. Mei, Pietersbierum, J. H. Anema, Akkrum, H. Wassing, Noordbergum, R. Terpstra, Ak krum, Jac. Wierda, Boijl, S. de Groot, Olde- boorn, Johs. de Boer, Mantgum, J. de Ruiter, Giekerk, J. van Drooge, Harlingen, L. Mees ter, Beets, D. J. Pultrum, Boelenslaan, A. Kooi, Slijkenburg, E. J. J. Potthof, Gorre- dijk, E. Dijkstra, Haulerwijk, M. Hoekstra, Oosterwolde, J. Zondervan, Franeker, C. J. Oosterhof, Ter-Idzard. Voorloopige vestigingsverboden krachtens de Vestigingswet. De minister van oeconomische zaken heeft op grond van de Vestigingswet-kleinbedrijf bepaald, dat het zonder vergunning van dezen minister verboden is inrichtingen te vestigen in het rijwielbedrijf, den brandstof fenhandel en het schildersbedrijf. Uitbreiding van het Staatsboschbezit, Naar de N. Rt. Ct. meldt, heeft de staat een beboscht terrein van ruim 600 H.A. in den omtrek van Austerlitz bij Zeist aange kocht. Deze bosschen waren eigendom van de familie De Beaufort en worden doorsne den door den straatweg ZeistWouden- be«g. Zij liggen ten Westen van de Piramide van Austerlitz en worden aan de Noord zijde begrensd door de Leusder Heide en aan de Zuidzijde door de landgoederen, die langs den straatweg DriebergenDoorn zijn gelegen. Het dorp Austerlitz ligt als een soort enclave er midden in. In de bosschen ligt het zgn. witte huis, een boschwachters- woning, die ook als zoodanig in gebruik blijft. Onder leiding van het Staatsboschbeheer zullen deze bosschen in werkverschaffing worden verbeterd. Men zal zich herinneren, dat onlangs met hetzelfde doel ook reeds ruim 530 H.A. boSch bij de Vuursche van verschillende eigenaren is aangekocht, zoo- dat het staatsboschbezit in de provincie Utrecht den laatsten tijd wel sterk is uitge breid. Sport op Zondag. De secretaris van ’t Nederlandsch Olym pisch Comité maakt in het zoo juist ver schenen jaarverslag van dit lichaam de vol gende opmerking, die voor de sport in Ne- derand uiterst belangrijk genoemd kan wor den: Het vorige jaarverslag maakte nog gewag van een, althans voorloopig, overgedreven donkere wolk, doelende op een mogelijke wijziging van de zgn. Zondagswet. Dit was niet te voorzichtig uitgedrukt, in aanmer king genomen de geruchten, welke ons thans wederom bereiken over het voornemen van de regeering, om inderdaad spoedig met de indiening van een nieuwe wet te komen. En dat dan de sportbeoefening in het gedrang zal komen en daarmede moreele en licha melijke schade zal worden aangericht, is waarschijnlijk een niet al te sombere voor spelling. Het alarmsignaal voor rheumatiek heeft geslagen. Neem Uw veiligheidsmaatregelen I als duizenden anderen, die slechts één mid- del kennen, dat hen in het vochtige Hol- I landsche klimaat tegen rheumatiek be schermt. Zet Uw gezondheidsbarometer weer op „zonnig” en gebruik Kruschen. Eiken morgen „de kleine, dagelijksche do sis” in Uw eersten kop thee of op een glas warm water en het kan regenen zooveel het wil. Rheumatiek behoeft bij U niet aan te kloppen. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en drogisten a ƒ0.40, ƒ0.75 en 1.60 (extra groot pak). (Adv.) De inbraken op het Friesche platteland. Woensdag werd door de Leeuwarder rechtbank uitspraak gedaan in de zaak tegen den 28-jarigen Dirk K., rijwielhan delaar en diens 24-jarige broer Jacobus K., rietdekker, beiden te Franeker, thans gede tineerd, die voor 14 dagen terecht stonden wegens inbraak en diefstal in een drietal boerderijen. Tezamen hebben verdachten in 1937/38 vijf en dertig inbraken gepleegd. De Officier van Justitie eischte tegen ieder zes jaar gevangenisstraf. De rechtbank ver oordeelde hen tot vier jaar gevangenisstraf. Poging tot moord. Op 22 Februari jl. stond terecht de 19- jarige boerenknecht Pieter L. te Wartena, thans gedetineerd, wegens poging tot moord op idske Postma. De Officier van Justitie eischte 10 jaar gevangenisstraf. Het vonnis luidde: zeven jaar gevangenisstraf. De looneti in het Friesche zuivelbedrijf. De Commissie voor Arbeidsvoorwaarden van de Bond van Coöp. Zuivelfabrieken in Friesland, adviseert: Minimum weekloon van een volslagen ar beider van 18.50-J20 met de voorwaarde, dat de verzekering overeenkomstig de daar voor vastgestelde regeling geregeld is. De commissie wijst er op, dat de verzekering M E T E O O R» Anthraciet blok» jes hebben inderdaad alles voor. Voordeeliger in prijs Geen walm of reuk. Geen steenen of slakken. Wij leveren U gaarne een proefzakje om U te overtuigen, dat U met METEOOR» Anthraciet blokjes inderdaad voor deeliger uit bent. alleramusantste schoonmaak in het dwer genhuis, de wandeling met het prinsesje daarheen, die soms de schoonheid van een prachtigen optocht heeft: herten reeën, ge spiegeld in blinkend water, met spelend kleingoed in gras en takken het is van een schuchtere en rijke natuurlijkheid in teekening _en kleur, die verbijsterend is: des te meer omdat men kleur en teekening vergeet. Men leeft mede in deze paradijs achtige wereld, waarin de dieren konden spreken of nog net niet. En als ten slotte na de fantastische tafe- reelen tegen het einde, waar de dieren dte dwergen komen halen, en met hen terug rijden in een wilde achtervoljging van de heks bij regen en bliksemlicht die men, al is het maar een sprookje, grootsch mag noemen het hert dat door het raam naar de doode Sneeuwwitje kijkt, zijn diepe zwarte oog van verdriet dicht doet, dan gebeurt er ook iets met Uw verstokt oog, dierbare toeschouwer, die eventueel niet van sprookjes, dieren, en zelfs niet van film houdt. Gij zijt aangedaan, ontroerd, getroffen, door schepselen uit den inktpot, die het sprookje van Sneeuwwitje spelen: door een konijn, een hert, een eekhoorn. Wat zal men meer lof van dit film- sprookje verkondigen In geen sprookje ter wereld van menschen en dieren heb ik ooit meer gratie en pracht van herten en eekhoorns en konijnen beleefd. Wat hen betreft, het is een mirakel, een prachtig mirakel, zooals ge dat uit één film in de duizend beleeft. De dieren uit „Sneeuw witje”, dat is, eerlijk gezegd, een van de ontroerendste dingen die er sinds vele ja- ren in de film te zien zijn geweest. En als ge dat niet gelooft, vraag het dan uw buurman, die het al gezien heeft, en ga er met hem heen, want hij wil het nog wel eens zien. De jl. Dinsdag gehouden speldjesdag ten bate van het Sanatoriumfonds en Dr. de Visserhuis te Lunteren van de Chr. Nat. Werkmansbond heeft opgebracht 173.75. WOUDSEND. Uit het jaarverslag van de afd. Woudsend en O. van ’t „Groene Kruis” uitgebracht ter jaarvergadering onder voor zitterschap van den heer L. Sieperda gehou den, bleek, dat het ledental 408 bedraagt, de zuster had 2075 gewone en 355 t.b.c.-be- zoeken gebracht. De rekening sluit met een batig saldo van 499.50, die van het baker- fonds met een batig saldo van ƒ216.80. De h.h. ir. van öiema en W. Feenstra werden als bestuursleden herkozen. Zuster v. d. Heide, die ruim 8 jaar bij ons is werkzaam geweest en wie met 1 Maart ontslag werd verleend, werd hartelijk toegesproken en als stoffelijk aandenken een tegeltableau van de Ee-wal Noordeinde aangeboden. De heer v. d. Hoek sprak voor de afd. Hommerts-Jut- rijp en bood een tinnen koffiekan met kom foor aan, terwijl pastoor Welsing de schei dende zuster dankte namens de patiënten en haar Gods zegen toewenschte. Zuster v. d. Heide sprak Tenslotte een woord van dank. komen de touristen er samen, de Engelschen noemen Zwitserland niet voor niets de speelplaats van de aarde. Dit land ontvangt zijn touristen graag en ontvangt er daar door ook hoe langer hoe meer. Vijf jaar geleden ging ieder naar Oosten rijk, Zwitserland is echter nu het land voor de Nederlandsche touristen bij uitnemend heid. Daaraan zal de devaluatie van de Zwitsersche franc wel niet vreemd zijn. We zoeken in onze vacantie afwisseling, we willen dan eens een tegenstelling met het leven van alledag, die tegenstelling vindt men in de zonnige warmte van het Zuiden van Zwitserland en de sneeuwvelden op de bergen. De heer Panman vertelde hierna iets over de wijze, waarop de tourist in Zwitserland onthaald wordt. De treinen zijn er comfor tabel, de hotels zonder uitzondering goed. In verschillende opzichten is Zwitserland een merkwaardig land, niet in de laatste plaats door zijn rijkdom aan talen. Er wor- den er vier officieele talen gesproken, nl. kunt'het gëloov'en'of tüeU’Ge^ülï'van aï Duitsch (’t Zwitsersch-Duitsch), ’t Fransch, - ItaliSansch en het Reto-Romaansch. Voor den Nederlander, die het liefst die talen spreekt, die hij het slechtst kent, een oord om zijn hart op te halen. Het verkeer in de bergen vindt op ver schillende manieren plaats. De tandrad- spoorweg, de kabelbaan, de zweefbaan en ook de skilift brengen den wintersporter de bergen op. De heer Panman behandelde tot slot van zijn causerie de vraag, welk seizoen het ge schiktst is om Zwitserland te bezoeken en constateerde dat men wanneer men de juiste plaats weet uit te zoeken, 't heele jaar daar terecht kan. De heeren Neuhaus en Berger gaven hier na voorbeelden van de Zwitsersche volks zang: het jodelen. De heer Neuhaus heeft reeds een goede reputatie als zanger; alhoe wel hij geen beroepsartist is, zijn er reeds verscheidene gramofoonopnamen van hem in den handel. Zijn Zwitsersche volksliedjes hadden dan ook een groot succes. Tot slot van de avond werden eenige films vertoond, t. w. een over de verschillende vormen van wintersport en over het Vier- woudstedenmeer. De films muntten uit door prachtige natuuropnamen en waren zeer zeker een goede propaganda voor Zwitser land als touristenland. De voorzitter sloot met een woord van dank aan de medewerkenden de heeren Neuhaus en Berger werd ieder een tegeltje met de Sneeker Waterpoort aangeboden deze zeer geslaagde avond. Jammer was, dat het publiek vooral tijdens het optreden van den zanger, niet altijd even stil was. Na afloop volgde bal onder leiding van den heer P. J. Heeringa, met muziek van „the Rhythm Boys”. H bespreken willen, en staat U borg voor een alleszins goede oplossing. Bij een bezoek aan onze meer dan 50 toonkamers waar U steeds het nieuwste voor een karaktervolle inrichting getoond wordt, verstrekken wij U advies en begroting vrijblijvend. U dacht immers, dat u nog best vóór die andere auto het kruispunt kon passeerenl Maar langs den weg moet u dat niet „den ken”, u moet 't zeker wetonl BIOSCOOPN1EUWS. De geheele week, dus tot en met Don derdag a.s. gaat in het Amicitia Theater Disney’s „Sneeuwwitje”. Wij citeeren hier nog een recensie uit „de Telegraaf”: Het mirakel der dieren. Deze film raakt u haar best van liefelijkheid en meer over zeggen, maar het 'beste wat men er over zeggen kan is dat, wat men over de dieren en de dwergen zegt. Dat rare stel van zeven brave rare mannetjes ieder een karakter op zichzelf zou ge noeg zijn om een pleiierig anderhalf uur te beleven. Maar er is meer, veel meer. Er zijn de dieren van „Sneeuwwitje" en zij zijn een mirakel. Zij zijn veel meer dan de vorige komi sche, aardige en vermaarde filmdierages: zij zijn, ook voor den grootsten Nurks, eindelijk dè dieren uit een sprookje; ge Snip en Snap”. Aan het begin van de .avond sprak de heer Dubois van Leeuwarden een woord van welkom tot de talrijke aanwezigen. Zoo lang de Avro bestaat, aldus spr., be zocht ze Sneek en de avonden, die gegeven werden, brachten steeds weer wat nieuws. Deze avond dient om de band tusschen luistervinken in Sneek en de Avro weer eens te verstevigen. Mogen de luisteraars besef fen wat er met een krachtige omroepver- eeniging mogelijk is. Het getal der leden van de Avro is grooter dan dat van welke andere omroepvereeniging ook, dat bewijst wel, dat er grond van bestaan is voor een algemeene omroep, die geen voorkeur heeft op godsdienstig of politiek gebied. Hierna begon de revue met de proloog: „we starten weer” en er volgden daarna weer een groot aantal van die afwisselend fraaie en komische tafereelen, die steeds op het menu van een revue voorkomen. In ieder opzicht was deze revue iets bij zonders. De spil, waar alles eigenlijk om draaide, was Willy Walden, de rasechte komiek, die in verschillende tooneeltjes een kostelijke nonsensiade te zien en te hooren gaf. Hij werd als steeds trouw bijgestaan door Piet Muyselaar. Een van de geestigste tooneeltjes was wel: „Een beetje van dit en een beetje van dat”, waarin een jongste bediende op een handelskantoor (Willy Walden) het op een zonderlinge manier tot procuratiehouder weet te brengen en de procuratiehouder degradeert tot postzegellikker. Verder brachten de „Potatoe-Syncopators” een heel geestige scène. De Anita-dansgroep trad op in verschil lende balletscènes, prachtig van tooneel- aankleeding en uitvoering was „Sneeuw witje en de zeven dwergen”, met muziek uit de gelijknamige Walt Disney-film. Het slot van de revue bracht de dames Snip en Snap (Piet Muyselaar en Willy Walden) in verschillende creaties. Deze be kende radio-figure'n oogstten natuurlijk een uitbundig succes met hun dwaasheden. De finale „Allemaal in de Caroussel” was een waardig slot van deze heel geslaagde revue. P.S. Onze wagens kunnen tegen een Heine vergoe ding verzekerd worden. HET ADRES voor uw levensdagen deze sprookjesdieren niet meer vergeten; het schijnt wel of alle tee- kenaars, die ze hier geschapen hebben, goede sprookjes vertellende moeders gehad hebben en dierenbeminnende harten. Zij schiepen een wonderwereld. Het ontwaken van Sneeuwwitje na haar vlucht in het bosch als het springend konijn haar verkennen komt en de eek hoorn nieuwsgierig snuffelt, de kleine vogel tiereliert met een valsche noot, onder j het scherpziend oog van het ouderpaar en het hert aarzelend zijn ranke poot ver zet: dat is een episode van de fijnste en dichterlijkste filmkunst die ooit gemaakt is. En heel dat leven der dieren de

Sneeker Nieuwsblad nl | 1939 | | pagina 1