Blffl Luxe Auto-Verhuur met en zonder chauffeur A. JANSEN SCHUDT UW LEVER WAKKER Heeren! 10 stuks 10 cent af F. OZINGA Pak die Rheumatische pijnen van belde kanten aan. Annex Sneeker Courant en Wymbritseradeel „Het huls met de luifel" Het huis voorgoede mesjes Trouw- en Begrafenisrijden Abonnements- en Advertentieblad No. 53 Bureau: KLEIN ZAND 5-7 Telef. 2200 Dttoavei KIEZEBRINK A. Co. - SNEEK le BLAD NIEUWSTIJDINGEN. GOED NIEUWS PHILiA. >ud, hebben Onze gecombineerde bladen verschijnen o.m. in de volgende plaatsen in de omgeving en geven daar een groote publiciteit Verschijnt DINSDAGS- en VRIJDAGSAVONDS OFFICIEEL ORGAAN Klachten over niet bezorgen enz. aan de Administratie Kleinzand 7, Sneek. Telefoon 2200. Voor de moeilijkste Voordemakkelijkste Voor de zwaarste Voor de lichtste hebben w ij het JUISTE MESJE terugbetaald voorschotten Bij de bovenstaande „nieuwtjes” Staat U met verbazing stil Ach, ze zijn slechts één dag geldig: Morgen is het... 1 April...I (Nadruk verboden.) Reeds van Oïï. Ford Dealer - SNEEK Parkstraat Tel. 2211 Steeds nieuwe wagens Lage prijzen onze verbazing over Schoonmaak? Weest U vlug, Mevrouwtje; De Regeering grijpt hier inl Voortaan hoogstens nog vier dagen, Ieder jaar en per gezin. En wat zegt U van zóó’n Lente Wat een heerlijk-zachte Maart. De verwarming kun je missen Wie stookt kachel nog of haard? Wat een voorrecht: de belasting Heeft niet zoo veel noodig meer, Wat verlagingen zal brengen Van den aanslag... jè, meneer...! Achterlichtjes gaan verdwijnen In ons rijwiel-vaderland, Daar het negen van de tien keer Niet of hóógst onzichtbaar brandt. Wilde bussen rijden voortaan Zónder kans op een verbaal, Vader Spoor spreekt van „collega’s” En doet zeer collegiaal...! Ja, de tijden worden anders: Héél lang was de wereld ziek Hoor je ooit nog iemand spreken Over drük of politiek?! Ook de maskers zijn verdwenen Uit den luchtbeschermingstijd, Nee de wereld is veranderd; Echt weer rustig! Feit is feit! NIEUWE SNEEKER COURANT (Nieuws- en Advertentieblad). Abonnementsprijs ƒ2.50 per jaar. Betaling kan zoo gewenscht geschieden aan de courantloopers met 5 cent per week. Per post ƒ3.60; Giro 130000 ten name van fa. KIEZEBRINK Co. Sneek. Losse nummers 5 cent SNEEKER COURANT (Gratis Advertentieblad). ADVERTENTIES WORDEN STEEDS IN BEIDE BLADEN OPGENOMEN. Advertentieprijs 9 ets. per regel. Bij contract aanmerkelijk lager. x het nationaal socialisme doen, als gij p? l-La In loopende rekening be droegen de ontvangsten f 556.835.84, uit gaven f 579.109.89, totaal bedrag in loo pende rekening debet f 455.022.36, credit f 114.643.21.-De totale reserves bedroe gen f 30.966.58. De winst over 1938 f2782.51. Als bestuurslid werd de heer- H. Jongsma en de heer Tj. Santema als lid van de Raad van Toezicht herkozen. Boerderij te Terwispel afgebrand. Dinsdagavond omstreeks 8 uur ontstond brand in de boerderij, bewoond door den heer H. U. Dijk, eigendom van den Groo- ten Veenpolder van het 6e en 7e veendistrict en gelegen aan den Mouweweg te Terwis pel. De bewoners waren bij het uitbreken van den brand afwezig. Het vuur ontstond in ’t achterste gedeelte van het pand en door dat het te laat ontdekt werd, kwam al het op stal staande vee, te weten 14 koeien, vier pinken en een stier, om. Door omwonende buren werden de twee nog slapende kinderen naar buiten ge bracht. De motorspuit uit Gorredijk werd gewaarschuwd, doch toen die ter plaatse verscheen, viel niet veel meer te redden. Vrijwel de geheele boerderij werd een prooi der vlammen. L. Ct. Misleiding van den militairen keuringsraad. De rechtbank te Amsterdam heeft uit spraak gedaan in de strafzaak tegen den 42-jarigen diamantbewerker S. G. en den 20-jarigen koopman L. L., die samen terecht hebben gestaan, omdat zij dokter ten C. een schriftelijke geneeskundige verklaring over bij den koopman bestaande gebreken val- schelijk hebben doen opmaken, met het oog merk om het openbaar gezag en wel den Sneek, Woudsend, Heeg, Nijezijl, Folsgare, Nijland, Oppenhuizen, Uitwellingerga, Oudega (W.), IJsbrechtum, Wolsum, Ha- rich, Bakhuizen, Nijemirdum, Sondel, Slo ten, Tjerkgaast, Spannenburg, Poppinga- wier, Warns, Rauwerd Hommerts, Jutrijp, Tirns, Goënga, Gauw, Sijbrandaburen, Of- fingawier, Terzool, Abbega, Oosthem, Ijlst, Deersum, Scharnegoutum, Roodhuis, Gaast- meer, Balk, Stavoren, Wijckel, Langweer, Bozum, enz. Zaterdag 1 April 1939 5^e Jaargang keuringsraad voor de als dienstplichtigen ingeschreven personen te misleiden. De rechtbank veroordeelde den jeugdigen koopman L. tot een gevangenisstraf van één jaar (conform den eisch), door te brengen in de jeugdgevangenis. De 42-jarige diamantbewerker werd tot de maximumstraf, nl. drie jaar gevangenis straf veroordeeld. De rechtbank overwoog, dat én in den ernst van het gepleegde feit, èn in de omstandigheid, dat verdachte blijkens zijn eigen verklaring ter terecht zitting, gedurende een lange reek» van jaren zich, tegen betaling er toe heeft geleend om tallooze jongelieden zich te doen onttrek ken aan den militairen dienstplicht, terwijl geen enkele verzachtende omstandigheid is gebleken, aanleiding vindt, de zwaarste straf, die in deze door het Wetboek van Strafrecht is toegelaten, op te leggen. BOEKDRUKKERS- EN RASTERDIEP- DRUKBEDRIJF. De regeeringspersdienst meldt In de Nederlandsche Staatscourant van j.l. Woensdag ïs opgenomen de beschik king van den Minister van Sociale Zaken van 29 Maart 1939, no-. 932, afdeeling arbeid, waarbij een aantal bepalingen van de collectieve arbeidsovereenkomst voor het boekdrukkers- en rasterdiepdrukbedrijf al gemeen verbindend zijn verklaard voor de werkgevers en arbeiders in dat bedrijf. De verbindendverklaring is geschied voor het tijdvak van 1 Mei 1939 tot en met 31 Maart 1940. Bij het departement van Sociale Zaken zijn afdrukken van bedoelde beschikking verkrijgbaar. Aan belanghebbenden, die daartoe den wensch te kennen geven, zal, ?oo lang de voorraad strekt, gratis een exemplaar worden toegezonden. N. S. B. Dinsdagavond spraken voor de N.S.B. alhier in de foyer van Amicitia de h.h. J, de Jong van Beetgum en iC. van Geel kerken. Nadat de voorzitter, de heer J. Gor ter, met een inleidend woord de vergade ring heeft geopend, voert de heer J. de Jong van Beetgum, lijstaanvoerder der N.S.B. bij de Statenverkiezing in Fries land, het woord in het Friesch en betoogt dat als het den boer goed gaat, het ieder goed gaat. Wij willen daarom nog niet de landbouw voortrekken, doch deze is het fundament van alles, en wil men een nieu we op bouw in Nederland, dan moet men i bij de landbouw beginnen. De landen om ons heen koopen onze producten niet meer, omdat zij zich zelf zooveel mogelijk willen redden met hun eigen producten. Dat is een eisch van zelfbehoud, waaraan wij ons hebben aan te passen. Wij moeten ons zelf dus ook leeren helpen; wij voeren uit Ame rika nog altijd voor 160 millioen gulden meer in dan uit, wat feitelijk weggesmeten geld is. De regeering van Nederland moet 1 in een dergelijk geval de middelen hebben om te kunnen zeggen dat de landen die 1 aan ons leveren ook evenveel van ons moeten afnemen. Wij moeten dus een re geering hebben die weet wat zij wil, doch 1 de huidige is versplinterd, de eene minister werkt de andere tegen. Wij willen daar- om een stelsel gebaseerd op alles wat ons samenbindt, en niet meer een regeering die slechts regeert dank zij het feit dat wij on derling verdeeld zijn. Een stelsel zooals wij willen is gebaseerd op het bedrijfsleven in een corporatieve staat in nationaal socialis tische zin. Zoo’n stelsel eischt vertrouwen in de regeering, en dat kan. Want Mussert begon met er zelf vertrouwen in te stellen, hij offerde er zijn carrière voor op evenals Geelkerken het deed, zij toonden vertrou wen in het nationaal socialisme en dat heb ben ook wij, wij stellen ons geheel in dienst van dit stelsel en hebben vertrouwen. Hebt gij echter ook een dergelijk vertrouwen in het huidige stelsel Minder en minder wordt hier immers de economische toe stand en daarom vragen wij Uonderzoekt het nationaal socialisme, dan zult ook gij in dat nieuwe stelsel vertrouwen krijgen. Als dat 1 of 2 jaar geregeerd heeft durven wij een referendum aan over zijn werk, en zou de huidige regeering dat ook voor het hare durven? Deze regeering is niet krach tig genoeg om de groote dingen te doen die verricht moeten worden, dat zal echter er dings- en genotmiddel vleesch bij ’t publiek nog te verhoogen. Alle stukken maakten een even smakelijke als sierlijke indruk en de loftuitingen door de vele bezoekers en voor al bezoeksters geuit, zullen stellig ook in een meer stoffelijke vorm omgezet worden door verhoogd debiet van al die lekkernijen. Rheumatische pijnen vinden eenerzijds hun oorzaak in een overzuring van het or ganisme, anderzijds in een ophooping van schadelijke stoffen, als urinezuur. Beide oorzaken kunt U tegelijk bestrijden door het nieuwe middel Vang^ Salts, dat zelfs in staat is drie en een half maal zijn eigen gewicht aan zuivere azijn te neutraliseeren en dat tevens door krachtig aansporende werking op nieren, lever en ingewanden het urinezuur radicaal zal verdrijven. Lijders aan rheumatische pijnen, U ziet er is nu een nieuw en krachtiger middel voor U, dat door zijn dubbele werking ook daar zal helpen, waar andere middelen faalden Wacht er niet mee, de prijs kan voor U nimmer een beletsel zijn: 85 cent, voldoen de voor een flinke kuur. Vange Salts is uitsluitend verkrijgbaar by alle, apothekers en drogisten. Emmabloem-collecte. Zooals uit een adv. in dit nr. blijkt wordt Maandag 3 en Dinsdag 4 April hier weer de Emmabloem-collecte gehouden. Een aan bevelend woord schijnt nauwelijks meer noo dig, men weet dat de opbrengst bestemd is voor de t.b.c.-bestrijding en wie het verslag in dit nummer van de plaatselijke t.b.c.-ver. leest, zal getroffen worden door het nuttige werk, dat zij verricht en gaarne ook via de Emmabloem-collecte het zijne offeren orh dit werk in stand te houden en uit te brei den. DE WEG SNEEK—JOURE EN DE SCHEEPVAART. De nieuwe weg SneekJoure, welke ho pelijk aan het einde van dit jaar gereed zal komen, wordt doorsneden door de Westerbrugsloot, waarlangs het scheep vaartverkeer van Lemmer en Stavoren naar het Noorden vaart. Nu hebben de Prov. Dienst voor de Ka nalenverbetering en de Rijkswaterstaat, dis trict nieuwe wegeji in Friesland besloten de Westerbrugsloot tijdelijk af te dammen, om alzo o het bouwen van de brug o ver dit vaarwater vlot te doen verloopeji. De scheepvaart uit Stavoren zal dan vanzelfsprekend tijdelijk haar weg moeten nemen via Wijde WijmertsGeeuw Sneek—Houkesloot en zoo, verder naar het Noorden, terwijl de schepen uit Lem mer tijdens deze werkzaamheden varen moeten door de Langweerder Wielenden Noorder Oude Weg, de Goëngarijpster poe len, de Sijbesloot en het Sneekermeer enz. Daar deze vaarweg niet geschikt is voor een drukke scheepvaart zal de Prov. Dienst van de Kanalenverbetering hem voorzien van een diepe vaargeul. Dit werk zal heden aanbesteed worden. Nadat de bouw der brug over de Wes>- terbrugsloot voltooid zal zijn, zal de af damming verdwijnen en het scheepvaart verkeer weer langs de gewone weg plaats vinden. SCHARNEGOUTUM, 27 Maart ’39. He den werd gehouden de algemeene leden vergadering der Coöperatieve Boerenleen bank alhier. Aan het jaarverslag over 1938 ontleenen wij het volgende? Ontvangen spaargelden f225.450.75 en terugbetaald f222.545.09. Saldo aan spaargelden op 31 December 1938 f 545.100.88. Verstrekte voorschotten f 24.113.30. f I97-735-25- komt omdat de partijen naar de macht streven en niet zoeken naar dat wat ons volk bijeen brengt. Wij zijn het met den heer Albarda eens, als hij in zijn rede alhier gehouden, volgens een Vantenver slag, gezegd heeft dat het tegenwoordig moeilijk is zijn gedachten te bepalen bij het binnenland, maar we dat toch moeten doen. Wij moeten het niet hebben van Amerika en Engeland en hopen het nooit behoeven te hebben van Diritschland, wij moeten het van ons-zelf hebben, en daarom dient onze aandacht juist gecon centreerd op wat hier binnen de grenzen gebeurt. Als wij er uitspreken wat er thans 's buitenlands beurt en het onrechtvaardig vinden Tsjecho Slowakije in de Duitsche staat is opgenomen, laten wij er dan aan denken, zooals de N. R. Crt. zegt, dat het een in nerlijk verdeeld volk was, en zoodanig volk dat niet fier is op z’n onafhankelijkheid niet naast een gxooten buurman kan leven. Willen wij dat dan moeten wij dus streven naar een in eensgezindheid nauw aaneenge sloten volk, fier op z’n onafhankelijkheid dat z’n broedertwisten aan kant zet. Hier zingt men aan de eene kant psalmen, en aan de andere zijde het „Ontwaakt verwor penen der aarde”. Is het geen aanklacht tegen geheel ons volk dat 1 millioen man nen en vrouwen dat laatste hier zingen? Maar fel komen wij er tegen op dat dezen zeggen te strijden voor het internationale proletariaat, want volgens de N.S.B. is men niet eerst proletariër en dan Neder lander, doch eerst Nederlander. Het is echter waar dat velen hunner in bitteren"' nood geleden hebben, maar daarom komt de N.S.B. ook tot hen met de roep om sa men voor en met elkaar te strijden. De N.S.B. strijdt niet om een partij mèt de andere partijen te zijn, zij is een be weging die het geheele volk wil veroveren. De N.S.B. is er dan ook inderdaad, zooals de heer Albarda volgens meer genoemd verslag reeds zeide, omdat er ontreddering is in het Nederlandsche volk. Maar laat hij dan met ons samenstrijden. De heer Albarda zeide echter ook dat in de de mocratie het Christendom leeft, doch de catechismus van Friedrich Engels verwierp dat Christendom als bijgeloof. Waarom ge bruikte de heer Albarda dan dit chr. sausje, dat het marxisme toch werkelijk niet heeft gebracht. Wij vragen echter aan allen: gij hebt allen met de crisis te ma ken, blijft gij nu uw politieke partij volgen of zegt gij „neen, wij moeten het nu met z’n allen probeeren!” Ondanks dat er 1500 millioen goud bij de Nederlandsche Bank ligt en nog groote bedragen bij andere banken, is ons volk in nood, gaandeweg dringt die overal door. Wij zeggen niet dat dit de schuld van Colijn, Steenberghe of Romme is, maar wij zeggen: dit is de schuld van U en ons omdat wij in dit alles berusten. De heer Albarda heeft hier ook gezegd dat er hier niets gebeurde omdat er in het kabinet zulke groote on derlinge geschillen waren, terwijl de heer Colijn een dag later verzekerde dat het kabinet het onderling geheel eens was. Spr. laat die verklaring geheel voor rekening van den heer Colijn, maar waarom zeide de heer Albarda dan hier dat er in het ka binet zoo groote onderlinge geschillen wa ren en zweeg hij na de verklaring van mi nister Colijn? Eenvoudig omdat de heer Albarda tegenover de R.K. Staatspartij nog eens wilde doen uitkomen dat de op één na grootste partij toch zoo gaarne zou samenwerken met de grootste. Loopt nu daarop de strijd van het marxisme uit, op die omhelzing, welke wel eens doodelijk kon zijn? Ook het nationaal socialisme zal echter niets kunnen bereiken als er geen eenheid en saamhoorigheid in het volk is, maar als die er zijn, dan zuilen wij ook het socialisme brengen nl. rechtvaardig heid voor enkeling, groep en volk. Heb ben wij niet 1500 millioen wij niet Indië, en zelf een rijke bodem en een zee welke groote vischrijkdom bezit. Maar geniet ons volk ook van dit alles? Neen, omdat het kapitalisme nu de goede ren vernietigt en de productie niet onder het volk verdeelt. Het nat. socialisme wil echter, dat dit volk leeft op deze bodem; wat die nu geeft, komt echter niet bij het volk terecht. Dat zal anders worden als er een regeering is, welke aller vertrouwen ge niet en welke ach alleen afvraagt, wat eischt ’t volks- en groepsbelang en dan de maatregelen ook uitvoert welke dat belang vraagt. Men zegt dat wij fel zijn, inderdaad, doch wij schelden niet op personen, doch tegen zaken. Als wij schelden op Oss, wil len wij weten wie gelijk heeft Roet vs® Tonningen of da w «f dc X allen vertrouwen in hebt. De heer Van Geelkerken, plaats vervangend leider van de N.S.B.; zegt dat de N.S.B. nu al ruim 7 jaar tot het volk, waaruit het zelf voortkomt zegt: „het Ne derlandsche volk is in nood’’. Het eigen aardige is dat wij dan verzet uitlokken en men ons zegt dat het nog wel meevalt en er elders wel meer nood is. Zoolang echter het Nederlandsche volk werk en br od ontbreekt, moet men niet van dat volk eischen dat er rust zal heerschen. Als wij zeggen „nood”, bedoelen wij in de eerste plaats echter geestelijke nood. Wij zijn van elkaar afgedreven in allerlei partijen en groepen. En heeft dat ons volk in zijn nood geholpen Heeft één partij dat kunnen doen, of heeft men de handen in elkaar geslagen om de nood gezamenlijk te leni gen? Neen, en daardoor is de onverschil- Hgheid van groote deelen van ons volk jegens elkaar veranderd in vijandigheid tusschen rechts en links, behoudend en vooruitstrevend en hoe dat alles maar heet. Hoe kan men bij zoo wijde kloven elkaar wteer vinden Misschien doen allen hun best, maar rechts valt weer uiteen, links valt .jyeer uiteen, zoo vecht elk op eigen beginsel en program en het volk in z’n breede lagen kan dat krakeel niets meer schelen en zegt: waar het mij wèl gaat is m’n vaderland”, of „wiens brood ik eet, diens woord ik spreek”. Bij het tegenwoor dige stelsel kan er niets tot stand komen omdat men boven in de partijen tracht samen te werken door de groote beginselen van alle partijen buiten de regeering (e houden. Maar, zegt de N.S.B., als men boven in die partijen samenwerkt, laten wij dat dan in alle lagen der bevolking doen, door elkaar in eensgezindheid op de grond slag van de arbeidskameraadschap té ont moeten en een staat te bouwen, waarin wij, naar de wereld toegekeerd, een eensgezind volk vormen, met vrijheid van godsdienst voor allen. Zijn wij nu eigenlijk eerst rechts of links, of eerst Nederlander Wij zeggen eerst Nederlander en daarom is eenheid mogelijk, kunnen de onderlinge geschillen begraven en wij met elkaar en voor elkaar het leven doorgaan. Wij zijn niet omhoog gekomen uit haat en halen ons enthousias me niet bij Franco, Hitler of Mussolini, doch dat enthousiasme komt voort uit het hart van het Nederlandsche volk zelf en daarmee gaan wij weer tot dat volk om het te overtuigen. Wij gelooven niet aan een enthousiasme aan het buitenland ontleend omdat ons volk een eigen karakter heeft, als de N.S.B. het niet -doet op Nederland sche manier zal zij jen gronde gaan. Maar dan ook zal men met een verdeeld volk blijven zitten. En komt uit zoo’n volk een jeugd voort, bezield met geloof aan het va derland Heeft men ons volk geleerd Indië te beschouwen als een onschatbaar deel van dat vaderland, zonder hetwelk we een ruïne zouden worden, heeft men het de beteekenis van een weermacht geleerd, in staat om het gemeenschappelijk volksbezit te verdedigen Neen, zegt spr., en dat BELASTING BETALEN. De Ontvanger der Directe Belastingen te Sneek brengt ter kennis van belang hebbenden, dat vervolging is te wachten zoo met vóór 8 April is betaald op: Inkomstenbelasting i938/'39. Biljetten gedagteekend Januari 1939 minstens 2/6 gedeelte. Belasting van de doode hand 1938. Bil jetten gedagteekend Januari 1939 minstens ’/6 gedeelte. JACHTJE TE SNEEK IN AANBOUW VOOR ENGELSCHE REKENING. Bij den heer J. Kuipers, bouwer van luxe schepen alhier, is voor Engelsche rekening een z.g. 6Vs Bermudian sloop in aanbouw, volgens ontwerp van de En gelsche scheepsontwerpers Freeman en Watts. De opdracht tot het bouwen van dit scheepje heeft de heer Kuipers te danken aan de gunstige reputatie, die de Friesche bouwers van luxe-schepen inter nationaal blijken te bezitten. De lengte van het jacht bedraagt 9.32 M., de grootste breedte 2.50 M., het heeft een diepgang van 1.44 M. Het is torenge tuigd, het grootzeil meet 28.24 M2., de fok 10.40 M2, terwijl verder een Genuafok van 25.8 M2. en. een spinakker van 30 M2. zal worden bijgeleverd. Totaal kan het schip dus ongeveer 95 M2. zeil voeren. De ballastkiel weegt 1880 k.g.; het jacht is kennelijk bestemd voor het varen op zee. De eigenaars denken het dan ook zelf te zijner tijd naar Engeland over te varen. De heer Kuipers heeft thans reeds 18 bootjes klaar. Daaronder bevinden zich 10 vergroote B.M.’ers en 8 kieljachten. Verder wordt een drakenjacht gebouwd. Vele van deze scheepje» zijn voor Holland- sche rekening. JEUGDIG BILJARTWONDER IN SNEEK. Het jeugdige biljartwonder, de veertien jarige Keesje de Ruyter uit Waalwijk zal 4 April a.i. een demonstratie geven in café „Het Park” van den heer I. Piso aan de Parkstraat alhier. Deze jeugdige biljarter heeft reeds veel van zich doen spreken en zijn reputatie •op dit gebied is schitterend. Keesje de Ruyter is een even jong als voortreffelijk biljarter en velen zullen dan ook deze in teressante demonstratie, door dit „wonder kind” te geven, willen bijwonen. Deze zomer denkt Keesje de Ruyter met zijn vader voor minstens een half jaar naar Buenos Aires (Argentinië) te vertrekken om ook daar demonstraties te geven. Tentoonstelling werkstukken Slagersvakbonden. In de bovenzaal van Onder de Linden werden Woensdagmiddag werkstukken van de cursisten van de Sneeker Slagersvak- school geëxposeerd, als slot van de daar gegeven lessen. Deze werkstukken werden gevormd door een aantal opgemaakte scho tels voor de etalages, voorts opgemaakte tongen, worsten eri!:. enz. en er bleek niet alleen uit hoever de cursisten, waarvan er 22 zijn, het onder bekwame,leiding in een 9-tal lessen met betrekking tot dit werk hadden gebracht, maar ook hoezeer ook hier thans aandacht wordt geschonken aan een tak van het slagersbedrijf, welke er veel toe kan bijdragen de waardeering voor het voe- P.S. Onze wcjoas kunnen teyen een kleine vergoe ding verzekerd wor<fen> HET ADRES voor Adv. in dit blad worden gratis opgenomen in het adv. blad de SNEEKER COURANT DER GEMEENTE SNEEK niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiilliin UllllllllllllllllllllllHlllllllllllllllllllllllllilllllils f 34.900.—, Uitstaande ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult ’b morgens „kiplekker” uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal in Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeurig, voeltHJ ellendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. U moet CARTER’S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter's Leverpilletjes bü apothekers en drogisten, f. U.75. NIEUWE SNEEKERCOURANT

Sneeker Nieuwsblad nl | 1939 | | pagina 1