Luxe Auto-Verhuur met en zonder chauffeur A. JANSEN F. OZINGA I DrDusIikmd Heeren! VEKK1EZ1NG LEDEN PROVINCIALE STATEN. 10 stuks 10 cent af „Het huis met de luifel” Het huis voor goede mesjes Annex Sneeker Courant en Wymbritseradeel Trouw- en Begrafenisrijden Mislukt Engros tromp Sneek. A b o n n e m e n t s< en Advertentieblad va- Bureau: KLEINZAND 5-7 Telef. 2200 le BLAD INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. I OFFICIEEL GEDEELTE. HOOSEVELT, NIEUWSTIJDINGEN. (Nadruk verboden). Onze gecombineerde bladen verschijnen o.m. in de volgende plaatsen in de omgeving en geven daar een groote publiciteit. [avond louden als verdacht van déze diefstal, waarbij er één is die 14 dagen geleden alhier eten in braak gepleegd heeft en toen deswege ook reeds werd aangehouden. S SNEEK Parkstraat Tel. 2211 »r it i- 1 de se en [anisatiea 4 het op geven. Het beste wat hetTlrind mee kan iR- us: im eer ro- de- Reeds van Voor de moellljkste Voordemakkelijkste Voor de zwaarste Voor de licbtste hebben wij het JUISTE MESJE Steeds nieuwe wagens Lage prijzen m ij- te ie d. -5 -o s nmiii 11111111111111111111111111111111111111111111111111Ë gedeelte der Heilige het woord gaf aan De VOORZITTER van het HOOFD STEMBUREAU in Kieskring IV (Sneek) voor de verkiezing van de leden van de Provinciale Staten van Friesland, brengt ter algemene kennis, dat genoemd bureau in zijn op 21 April a.s. des voormiddags 10 uur in het Gerechtsgebouw aan de Marktstraat te houden zitting, zal vaststel len het aantal stemmen op elke lijst, te vens op elite candidaat uitgebraoht in kies kring IV, bij de op 19 April 1939 plaats gehad hebbende stemming. SNEEK, 18 Aprjl 1939. I - - -J VERO 50 Sigaartjes gulden te :ffen maar No. SS Woensdag 19 April 1989 Jaargang Verschijnt DINSDAGS- en VRIJDAGSAVONDS Uitgave: KIEZEBRINK Co. - SNEEK OFFICIEEL ORGAAN de Haas en H. Halbertsma, tot vangende leden de h.h. H. A. NIEUWE SNEEKER COURANT (Nieuws- en Advertentieblad). Abonnementsprijs ƒ2.50 per jaar. Betaling kan zoo gewenscht geschieden aan de courantloopers met 5 cent per week. Per post ƒ3.60; Giro 130000 ten name van fa. KIEZEBRINK Co. Sneek. Losse nummers 5 cent SNEEKER COURANT Gratis Advertentieblad) ADVERTENTIES WORDEN STEEDS IN BEIDE BLADEN OPGENOMEN. Advertentieprijs 9 ets. per regel. Bij contract aanmerkelijk lager. Klachten over niet bezorgen enz. aan de Administratie Kleinzand 7, Sneek. Telefoon 2200. Hij heeft de wereld laten weten, Dat niets bereikt wordt door geweld En dat oprechte samenspreking Als béste afweerwapen geldt. Hij heeft hóe ook het antwoord luide Gewezen op Europa’s lot En op het feit, aat wapendreigingj Met iedere beschaving spot Hij heeft door zijn menschlievend voorstel Aan gindschen kant der Oceaan Voor d’onafhankelijke naties Met eere in de bres gestaan. Hij zag een uitweg bood zijn diensten Tot keerin^ van het krijgsgevaar, Millioenen in de gansche wereld Verheugden zich in dit gebaar. Gebaar dat door het oor gehóórd werd, Doch ook het hért is ingegaan; Dat voor vijf werelddeelen uitsprak: Weest broeders! Laat geen strijd ontstaan! Laat nimmer wapenen beslechten, Wat er aan tegenstand bestaat; Verdrijft als kind’ren van één Vader Uw kwaden geest, Uw drift, Uw haat PHILIA. Off. Ford Dealer - SNEEK E Sneek, Woudeend, Heeg, Nijezljl, Folsgare, Nijland, Oppenhuizen, Uitwellingerga, Oudega (W.j, IJsbrechtum, Wolsum, Ha- rlch, Bakhuizen, Nljemlrdum, Sonde!, Slo ten, Tjerkgaast, Spannenburg, Popplnga- wier, Warne, Rauwerd HommerU, Jutrijp, Time, Goënga, Gauw, Sljbrandaburen, Of- f Inga wier, Terzool, Abbega, Oosthem, Ijlst, Deersum, Scharnegoutum, Roodhuis, Gaast- meer, Balk, Stavoren, Wijckel, Langweer, Bozum, enz. tenen een kleine vergoe- E ding verzekerd worden. HET ADRES voor C.H., wordt aanbevolen, omdat hij voor stander is van staatspensioen. Doch deze heer heeft geen kans lid te worden en dus is elke stem op hem uitgebracht voor staats pensioen nutteloos. Onze houding en bewe ging doet in het kamp van de C.H. eenige zwenking komen. Jammer genoeg ziet men daar de financiering nog niet zuiver. Straks komt er een nieuwe belasting op loon en inkomen van 2 pet. en ieder moet er aan betalen, of hij nu f5.— per week of 3 a 4 duizend verdient. Het is bewezen, dat de laagste inkomens de hoogste indirecte belasting betalen. Nu zal deze nieuwe be lasting weer onbillijk drukken op de minst draagkrachtigen. Zou het niet beter zijn, dat er wat meer van de berg van overvloed werd genomen om deze te slechten, en minder van het dal yan het tekort om dat wat op te hoogen Er zal een compen satie voor deze belasting zijn en wel de personeele belasting op de luxe auto's zal worden verlaagd en de vermogensbelasting verminderd. De R.K. trachten voor steun aan groote gezinnen 11 millioen te verkrij gen. En nu zeggen de C.H.Wij willen die 11 millioen voor de ouden van dagen heb ben. Heel die politiek is regeeringspolitiek. De R.K. zullen het ontwerp op die 11 mil lioen met laten stranden, maar de ver mindering op de belasting! op luxe auto’a en de vermogensbelasting halen te dan wel binnen. En daarover spreken de C.H. niet. Wij getooven, dat de behoef tigen eerst ge holpen moeten worden. De vraag is nl. of oerst de vermogensbelasting moet vermin- defd of dat de rijke zegeningen van God ter plaatse moeten gebracht waar daaraan behoefte is. Nederland ia rijk en weet met zijn geld geen raad. Jaarlijks worden 800 millioen uitgegeven voor bioscoopbezoek, sigaren en borrels en 100 millioen voor reizen naar het buitenland. Maar voor de genen, die geen kleeding en dekens hebben is geen geld. En wat is er een strijd om het premle- vrij staatspensioen. Alsof het niet een- te zegen zou zijn, dat de ouden van verzekerd zouden zijn uit de rijkdom van Gods zegen. Niemand heeft bezwaar om premievnj staatspensioen te ontvangen; dat principe is reeds lang uitgemaakt. Maar om het te geven is een andere kwestie. Men zegt, dat de rijksverzekering met pre miebetaling er is. Doch deze premie wordt weer betaald door de armsten. Wij C.D.U.’ers zeggen: Zoo moet het niet. De rijken moeten meer, de armen minder be talen. God geeft ruim en overvloedig en het is een bewijs van onze gemeenschaps zin, als wij de lasten van de minder ster ken willen helpen dragen. De onderwij zers aan de chr. scholen ontvangen van het rijk op hun premie voor pensioen -*/# toeslag, hoewel zij geen ambtenaar zijn. Daartegen wordt geen bezwaar gemaakt. Als het aanvaarden van premievnj staats pensioen iets minderwaardigs bezat, zou ook een Kamerlid met kans op f 3000 pen sioen, het ook niet mogen aanvaarden. Het blijft voor allen gejijk, of het nu f 3.per week of f3000 per jaar is. Het gaat er slechts om: Willen we als gemeenschap de consecjuentie aanvaarden om de overvloed, die God geeft, voor allen ten zegen te doen zijn. Spr. komt nu niet alleen voor het staats pensioen, doch ook voor de verkiezingen. Daardoor hebben wij veel strijd, wat soms treurig is. Tot nu toe stond de verkiezings strijd bij de C.H. altijd op een hoog peiL Dat is nu anders, wat jammer is. Wij willen de zaaje zoo stellen, dat eerst gedaan wordt, wat noodig is. Én daarbij denken wij aan het onderwijs. Er is gezegd, dat de Nederlanders internationaal goed mee kunnen komen, omdat de arbeiders goed ontwikkeld zijn. 95 pct. van onze kin deren is aangewezen op gewoon l.o. Dat moet dus zoo goed mogelijk zijn. Onze regeering heeft evenwel aangestuurd op verslechtering. Alle onderwijsorganisaties hebben een jaar geleden gezegd, dat het op deze wijze niet mogelijk is goed onderwijs te geven. Het beste wat het kind mee kan krijgen, gaat op deze manier stuk. Ons volk blijft er echter zoo hopeloos rustig onder, net als bij premievnj staatspensioen. De scholen zijn gebouwd voor 48 leerlingen per klas'de beste onderwijzer is hij die er 60 of 62 in kan duwen. Heel wat van die klassen worden bediend door kweekelingen met acte, die geen salaris en pensioenrech ten hebben. Er staan naar schatting 3000 jonge menschen, voor een deel uit de la gere standen, voor de klas met de verant woordelijkheid er voor, tegen een 'Sterk uiteenloopende belooning van f 50.per maand tot 25 sigaren per week. Het is een bedroevend feit, dat aanvaard wordt, dat die 3000 menschen geen salaris ontvangen en niet tot gezinsvorming kunnen komen. Het *R.K. Kamerlid Suring heeft 41/3 mil lioen gevraagd, dan kón deze zaak in orde gebracht worden. Maar minister Slo- temaker de Bruïne kon geen 5 millioen hiervoor voteeren, niettegenstaande de pos terijen en de mijnen 27 millioen extra winst opleverden. Wie kan op zoo’n ma nier zegen op het regeeren verwachten? En daarom getuigen wij tegen het feit, dat 3 4000 jonge menschen geen salaris ontvangen. De regeeringspolitiek heeft gefaald. Het had voor de anti-rev. in 1927 een ernstige waarschuwing moeten zijn, dat de libe ralen zoo gaarne met hen meegingen. Zal er verandering komen, dan komt die niet van de groote prot. chr. partjjen, maar van r.k. zijde. Bezin u dus op wie ge candidaat stelt en aan wie ge uw stem geeft. AMERICAN CIGARETTE CHRISTELIJK DEMOCRATISCHE UNIE. Vrijdagavond had de C.D.U. een open bare vergadering in het Gebouw v. Chr. Belangen belegd, waar de heer H. Posthu- ma, lid der Tweede Kamer, sprak over: „De Statenverkiezing en gemeenschapszin”. De heer A. Mink opende de vergade ring met een woord van welkom, ging voor in gebed en las een Schrift, waarna hij den spreker. De heer Posthuma zeide, dat wij de volgende week weer mogen stemmen en mede bepalen langs welke lijnen en be ginselen onze provincie moet worden be stuurd. Dit is niet altijd zoo geweest. Vroe ger, nog niet zoo lang gejeden, werd onze volksvertegenwoordiging samengesteld door een klein deel van het Nederlandsche volk; de vrouwen waren daarvan uitgesloten, evenals tal van mannen. Dat was in de tijd, toen de arbeidstijd ongelimiteerd was voor de breede massa. Later kwam het al gemeen kiesrecht. Van die tijd af datee- ren tal van verbeteringen op sociaal ter rein. Onze fout is echter, dat wjj dit laatste te weinig waardeeren en er niet dankbaar genoeg voor ^ijn. Met de invoering van het algemeen kiesrecht schakelde men een breede groep in, die zich hun verantwoor delijkheid bewust was. Nu zijn er helaas, die de massa weer willen ontmondigen en het heele bestuur in handen van één mensch willen leggen. Waar de N.S.B., de communisten of de oud-liberalen de macht in handen krijgen, wordt de medewerking plan past, dan voelt is. Niemand toch kan vereenigmg, zuster Boomgaard op 1 April van dit jaar 10 jaar. Het aantal contribuanten bedraagt thans 179^, het vorige jaar 1778, een geringe stijging dus. De samenwerking met het personeel was steeds zeer goed. In het kort kan de voorz. zeggen, dat in het jaar 1938 de ver- eeniging aan haar doel heeft beantwoord. De secretaris, de heer S. van der Meulen las hierna de notulen der vorige vergadering, die onveranderd en onder dank aan den samensteller werden vastge steld. Hierna bracht dezelfde heer het jaarver slag over 1938 uit, waarin gezegd werd, d»t de beide zusters KI. van der Meulen cn S. S. Boomgaard, evenals de concierge, (je heer P. Westra en diens echtgenoote hun vaak niet gemakkelijke taak steeds met ijver, toewijding en nauwgezetheid ver vulden, waarvoor het bestuur hun dank brengt. Het yerplegingsmateriaal werd «eniger mate uitgebreid, over 1938 werden in to taal 1088 stuks verplegingsartikelen uit geleend. Zooals gewoonlijk sluit ook dit jaar de rekening ^an de vereeniging voor wat be treft de verpleging, weer met ©en tekort en wel van 552.20. Dit tekort is glpoter dan voorgaande jaren en vindt zijn oor zaak in het terugloopen van ontvangsten uit contributies. Gelukkig kan dit nadeelig saldo worden gedekt uit andere inkomsten, zoodat het bestuur nog niet genoodzaakt is, de werkzaamheden van de vereeniging in te krimpen. Een eventueel surplus van deze laatste bedoelde inkomsten kan wor den besteed voor liefdadige doeleinden, die in de Ijjn der vereeniging liggen, zooals ook in dit verslagjaar is geschied. De vereeniging ontvangt geeneriei subsidie, en is dus geheel op eigen middelen aangewe zen. Verdere kapitaalsvorming vindt mo menteel niet plaats, dan noodig is als waarborg voor de stabiliteit der werkzaam heden. De uitgaven in dienst van de verpleging bedroegen in 1938 f4725.89, de ontvang sten f 4173.69, zoodat er een nadeelig sal do is van f552.20, aldus het jaarverslag van den secretaris. Nadat de penningmeester, de heer G. Veen, rekening en verantwoording had uitgebracht, deelde de heer P. Posthu ma, namens de kascommissie, bestaande uit dp h.h. Posthuma en H. A. Banning, mede, dat de boeken en bescheiden van den penningmeester in orde waren 'bevon den. Voorgesteld werd den penningmeester te déchargeeren, waartoe besloten werd. Tot leden van de kascommissie voor 1939 werden benoemd de h.h. F. W. C. plaatsver- jgende leden de h.h. H. A. Tromp en W. Bos. Het bestuurslid, de heer H. Gerritsma, werd hierna herkozen en nam zijn herbe noeming aan. De begroeting van den penningmeester gaf een tekort aan van f 700 en werd goed gekeurd, Bij de rondvraag werden eenige interne kwesties besproken, waarna de voorz. sloot met de wensch, dat de vereeniging ook dit jaar haar zegenrijk werk zal kunnen ver richten. KOOLMEESJES. De koolmeesjes zijn van plan voor de zooveelste maal de brievenbus bij den heer Hylke Tromp, Stationsstraat 15, te be trekken, want er is weer heel wat nestma- teriaal aangevoerd. Ieder wordt dus vrien delijk verzocht deze brievenbus te ontzien. VEREENIGING TOT ZIEKENVERPLEGING. Bovengenoemde vereeniging hield Vrij dagavond in de bovenzaal van café „On der de Linden” de jaarlijksche algemeene ledenvergadering onder voorzitterschap van den heer H. Gerritsma. Deze open de de slecht bezochte vergadering en stond in zïjn openingswoord stil bij de exploita-, tie, die over het afgeloopen jaar een tekort opleverde van f ƒ22. Ook andere jaren was er echter een exploitatietekort en gezien het feit, dat de kapitaaldienst ook nu weer het tekort dekt, kan men over de finan- cieele basis der vereeniging tevreden zijn. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat het aantal der verrichtingen van de beide zusters over het afgeloopen jaar heeft bedragen 9440, dit is het totam aan tal bezoeken aan gezinnen en het aantal gevallen van hulpverleening in het wijk- gebouw. Ook andere jaren bewoog ach dit aantal om de io.oqo. De zusters heb ben een behoorlijke, doch over het geheel niet te zware taak. Zuster van der Meulen was op 1 Januari jX u 5 jaar in dienst der Benoemd tot chef badmeester-in structeur te Drachten de heer K. van Gor- kum, alhier. rijke overvloed, die Hij jaar in jaar uit schenkt. Wij aanvaarden dat alles rustig, voorzoover het past in ons plan, niet m Gods plan. Wij accepteeren deze rijkdom men met een zekere restrictie en voor zoover ze uitkomen in onze financieel© be rekeningen. Komt er te veel, dan dena- tureeren wij het voedsel, en slachten hei vee af of geven een teeltbepexking. De machines staan onbenut en de arbeids kracht van 400.000 werkloozen blijft on- gebri^kt. Dat is ook een overvloed, die God geeft. Nu zijn er die meenen, dat de werkloosheid een gevolg is van een tekort. Doch zij, die het wei beter weten en be wust deze onjuistheid vasthouden, geven God daarmee 'de schuld. Het is evenwel niet Gods wil, dat er werkloozen zijn. De krachten en ga schen beschikkei rij kunnen aan legde plicht niet voldoen. De verhuudiiigen aanvaarden, dat' deze menschen werkloos zijn. Onder deze dingen blijven de ker ken rustig, e-n over het feit, dat Gods wil niet kan worden uitgevoerd, zijn zij niet onrustig. Het spreekt vanzelf, dat deze toestand verschrildcelijke gevolgen moet hebben. Als we alleen maar 'die zegen willen aanvaar den, welke in o ns ieder, dat dit funest ontkennen, dat de werklooze langzamer hand afglijdt. Men wijst op de werkver schaffing, maar de menschen weten, dat de machine het vlugger en goedkooper kan doen, zoodat ze niet kunnen ontkomen aan het gevoel, dat ze totaal overbodige ar beid verrichten. En dan de zorg van die vrouwen van werkloozen, om met de ge ringe uitkeering hun gezin van het noodige te voorzien, wat ze niet kunnen, omdat de middelen te kort schieten. En voorts de zonlooze jeugd, waarin het opgroeiend ge slacht opgroet, dat nooit eens een versna pering of verrassing deelachtig wordt. Dit alles is een gevolg van het feit, dat wij Gods zegeningen riïet willen accepteeren. Spr. brengt hulde aan den burgemeester van een Drentsche gemeente, die in tal van bladen Weeding en dekking vopr zijn gemeentenaren vroeg, omdat een onderzoek had uitgewezen dat m vele gezinnetn slechts één stel kleeren voor elk en één deken voor twee personen aanwezig was. Wie voelt hier niet de schrijnende te genstelling bij zooveel overvloed. Er wordt honger, gebrek en koude geleden, en dat kan niet anders, omdat het andere niet in ons financieel plan past. Wij: weten wel, dat dit alles niet in een handomdraaien veranderen kan, doch wij houden aan met waar wij kunnen te zeggen: Benut de rijk dommen, die God geeft, voor het doel waarvoor Hij ze geeft. Want niemand kan zeggen, dat de politiek Van de regeering geslaagd is. Is de gulden niet gedevalu eerd, is het werkloosheidsprobleem opgle- tost Dit is niet gelukt. Maar wat wel ge lukt is, dat is de oprichting van het werk- toosheidsfonds en het naar beneden druk ken van het levensniveau. Dr. Colijn, zegt spreker, zal verontrust zijn, dat dit laatste punt zoo goed gelukt is. Want deze kan naar spr.’s meemng geen Vrede hebben met de honger en de naaktheid van talloos ve len. 1 Wij hebben als C.D.U.’ers in de Staten blijk gegeven van ons inzicht bij de be handeling van het subsidie voor achterlijke kinderen. Ged. Staten stelden voor f 25. te geven, wij deden een voorstel dit te verhoogen tot f 100, omdat wij getooven, dat wij als Nederlanders ook moeten op komen voor een plaatsje voor deze onge- lukkigen aan ’s levens disch. Mr. Haan, lid van Ged. Staten, kwam tegen ons voor stel in verzet, omdat hij deze taak rekende te behooren tot die der liefdadigheid. Het is spreker nooit zoo duidelijk geworden als dien middag, hoe groot het verschil is tusschen ons en de andere chr. partijen. Voor deze verkiezingen kunnen we de rijkspolitiek en dus staatspensioen niet Uit schakelen. Die ouden van dagen zijn de gezegenden, omdat zij oud zijn geworden in Gods overvloed. Zullen wij nu als ge meenschap alle mogelijke zegen benutten om hen een premievrij staatspensioen te ge ven. Dit is voor ons een kwestie van recht. God zal ze niet zoo lang in het leven laten om niet voor hen te doen zorgen. Dat is voor ons dan ook de basis voor onze ac tie voor premievrij staatspensioen. De Staten verkiezen de Eerste Kamer. Deze verkiezing zal dus mede beslissen oVer de totstandkoming yan staatspensioen. Nu is er een advertentie geplaatst, waarin de heer Santema, no. 18 op da lijst van de iedere poging om in een luxe blikje voor een 1 evenaren, om van overtrel niet te spreken. Uw winkelier heeft ze. Adv. in dit blad worden gratis opgenomen in het adv. blad de SNEEKER COURANT DER GEMEENTE SNEEK P.S. Onze wagens kunnen uitwendig. De invloed van de Gedeputeer- r_adgi. 1. De Staten heb ben invloed op de waterschappen, het zinnigen enz. Ten opzichte van deze pun- de din| staat. 1 gedreven God heeft ons in deze wereld maar met duizenden draden aan elkaar verbon- Zondagmiddag omstreeks 3 uur is alhier een auto ontvreemd die bij het Sportpark geparkeerd stond. Deze auto werd door de politie te Jiee- renveen omstreeks 8 uur 's avonds aange troffen in het Oranjewoud, waar hij ernstig beschadigd tegen een boom stond. In verband hiermede is Zonda; alhier een drietal personen aangei één is die 14 dagen geleden alhier een in- "iven, waarover deze men en, znn Gods gaven, maar de nun door God opge- in Nederland zijn nu zoo, dat we rustig van de breede massa uitgeschakeld. Spr. heeft met opzet gezegd, dat wij weer mogen stemmen. Dat sluit in, dat wij ons ernstig ’moeten bezinnen, welke menschen moeten worden gekozen. Spr. is nu ge komen om' voor de C.D.U. te spreken. Wij zijn democraat, omdat wij onze plichten willen aanvaarden, die voortvloeien uit ons christendom. Als belijders dus van God, Die ons lief heeft en daarom Zijn Zoon gegeven heeft. Hij wil, dat wij leven tot Zijn eer en daartoe rust Hij ons toe met Zijn gaven, om dat levensdoel na te jagen. Er is niemand, die onze verantwoordelijk heid daaromtrent weg kan nemen voor God dan alleen Jezus Christus. En nu zijn wij hier gekomen om te getuigen van het diepste van wat in ons leeft. Wij zijn niet alleen een partij, doch ook een be weging. Om Gods wil voelen wij onze ver antwoordelijkheid. Dat is zuiver christelijk en bepaalt heel ons doel. Wij hebben het daardoor niet gemakkelijk en moeten reke nen op allerlei tegenstand op het heele breede terrein van in- en uitwendige win ding. Zelfs worden er om deze 1)eginselen van onze menschen .van de deelneming aan het Avondmaal uitgestoten. Wij gaan nu stemmen voor de Provin ciale Staten. Voor deze verkiezing is er niet zooveel belangstellingvoor de Tweede Kamer is deze grooter. Dit moet men toch anders zien. De macht van de Provinciale Staten is groot, hoewel meer inwendig dan uitwendig. De invloed van de Gedeputeer de Staten is zelfs verbazend groot en neemt hoe langer hoe meer 'oe vreemdelingenverkeer, verzorging van zwak zinnigen enz. Ten opzichte van deze pun ten hangt het er nu maar van af, hoe men ig&n ziet en hoe men er tegenover Door welke beginselen wordt men gesteld, niet als losse individuen, den. God is zoo goed, zoo buitengewoon goed, dat Hij ons veel geeft. Er is een Mi I I- r- oo- i I MH a 1 r LS -1 -o -2 -o -1 -1 -2 -1 -3 -1 ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiie «■i NIEUWE SNEEKER COURANT e

Sneeker Nieuwsblad nl | 1939 | | pagina 1