.Zhyzzpe? £an?ps Een japon A. JANSEN Luxe Auto-Verhuur met en zonder chauffeur Stoffen Handschoenen Sjaals Nouveauté's Kousen Tricotages F. OZINGA e n NIEUWSTIJDINGEN. is een nacht zonder sterren Dus voor BIJOUTERIEËN naar zonder bijouterieën „Het huls met de luifel” Het huis voor geschenken Abonnements- en Advertentieblad Trouw- en Begrafenisrijden Annex Sneeker Courant en Wymbritseradeel No. 66 Uitgave: KIEZEBRINK Co. - SNEER Bureau: KLEINZAND 5-7 Telef. 2200 le BLAD 15 TRADITIE. Onze gecombineerde bladen verschijnen o.m. in de volgende plaatsen in de omgeving en geven daar een groote publiciteit Klachten over niet bezorgen enz. aan de Administratie Kleinzend 7, Sneek. Telefoon 2200. op de soliede V o o R A L L E S N A A R E E R S T SCHAAPMARKTPLEIN 9 OK. Ford Dealer - SNEEK Parkstraat Tel. 2211 Steeds nieuwe wagens Lage prijzen niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimillliiiiiiun UllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHlllllillllllU 1 Adv. in dit blad worden gratis opgenomen in bet adv. blad de SNEEKER COURANT DER GEMEENTE SNEEK gemaakt Eet pro- NIEUWE SNEEKER COURANT (Nieuws- en Advertentieblad). Abonnementsprijs ƒ2.50 per jaar. Betaling kan zoo gewenscht geschieden aan de courantloopers met 5 cent per week. Per post ƒ3.60; Giro 130000 ten name van fa. KIEZEBRINK Co. Sneek. Losse nummers 5 eent SNEEKER COURANT (Gratis Advertentieblad). ADVERTENTIES WORDEN STEEDS IN BEIDE BLADEN OPGENOMEN. Advertentieprijs 9 ets. per regel. Bij contract aanmerkelijk lager. Sneek, Woudsend, Heeg, Nljezljl, Folsgare, Nijland, Oppenhulzen, Ultwellingerga, Oudega (W.), IJsbrechtum, Wolsum, Ha- rlch, Bakhuizen, Nijemirdum, Sondel, Slo ten, TJerkgaast, Spannenburg, Poppinga- wier, Warns, Kauwerd Hommerts, Jutrijp, Tirns, Oofinga, Gauw, Sijbrandaburen, Of- fingawier, Terzool, Abbega, Oosthem, ijlst, Deersum, Scharnegoutuin, Roodhuis, Gaast- meer, Balk, Stavoren, Wijckel, Langweer, Bozum, enz. Van Hemelvaartsdag. Doet wat ge eerder hebt gedaan En zelfs al véle jaren, Verzet als z’er nog mochten zijn Optredende bezwaren. Doet net precies als vorig jaar Met Uwe huisgezinnen En blijft zelfs als het frisch mocht zijn Op Hemelvaart niet binnen! Trekt uit! En zoekt het „grasveld” op, Doet dat met véél ambitie! Liefdadigheid en Voetbalfeest, DA’s Hemelvaart-traditiel Van ’s ochtends vroeg tot ’s avonds laat Kunt U zich amuseeren En bovendien al kijkt U toe Van Uw kant iets presteeren. Want ook door U w aanwezigheid (Waarop we weer vertrouwen) Kan de liefdadigheid in Sneek Haar nieuwe plannen bouwen, ’t Sportief program verwacht ook U, Kóópt Uw entree-biljetje En denkt niet in de eerste plaats Aan ’t Hemelvaart-verzetjef Doch denkt aan Sneekersdm U heen, Die door de sport weer léven, De Hemelvaart-traditie zal U dubbel vreugd dan geven! We kunnen ook nog noemen wel» Verloting en prècht-prijzen, Maar is ’t geen overbodigheid Om dAèr nog op te wijzen (Nadruk verboden.) PHILIA. Ipunt en t 36, met welke stand ie AZC'ers hebben een speelden den geheelen In de ze speelhelft hielden de Zutphena'ren het spel veel te kort. verzorgd door De uitbreiding van onze vloot De voorbereiding van de plannen voor de uitbreiding van onze vloot is gereed, zoo- dat eerstdaags een beslissing der regeering is te verwachten. Doodgestoken. Te Groningen heeft de 30-jarige werkman J. J. V. den 40-jarigen W. te Weert met een mes gestoken, aan de bekomen verwonding is de getroffene overleden. De dader meende, dat te W. wat te veel aandacht schonk aan V.’s vrouw, toen men met elkaar in een café zat ter gelegenheid van de kermis. Ongelukken. Zaterdagochtend omstreeks twaalf uur 18 de 28-jarige mevrouw van der N. levenloos in haar woning in de van Speyckstraat te Tilburg aangetroffen. Zij bleek door gasver stikking om het leven te zijn gekomen. Bij nader onderzoek werd vastgesteid, dat in de keuken de gasslang van de muur- kraan was losgeraakt. De ontdekking werd gedaan door haar man, een taxi-chauffeur, die vroeg de wo ning had verlaten. Het echtpaar was nog pas een half jaar getrouwd. Zaterdagmiddag is op het terrein van de staatsmijn Wilhelmina te Heerlen de onge veer 50-jarige arbeider H. M. uit Terwin- selen bekneld geraakt tusschen de buffers van een grijperkraan en een draaibaar ma chinehuis. Het slachtoffer werd zeer ernstig gewond en is korten tijd later overleden. De reis van het Engelsche koningspaar. De reis van de „Empress of Australia”, die het Engelsche koningspaar aan boord heeft, heeft door mist en het ontmoeten van ijsbergen zooveel vertraging, dat men waar schijnlijk eerst morgen te Quebec zal landen, 2 dagen later dan verwacht werd. Het ge- heele bezoekprogramma moet nu omgewerkt worden. Scheepsramp In de Ijszee. De Scandinavische correspondent der N. R. Ct. meldt aan zijn blad: Verklaringen van Noorsche robbenjagers, die dezer dagen van de jacht in de Witte Zee zijn teruggekeerd, doen vermoeden, dat eenigen tijd geleden aan den mond van de Witte Zee een scheepsramp heeft plaats ge had, die naar men vreest ongeveer twee honderd Russen het leven heeft gekost. De schipper van het vangstvaartuig Skandfer uit Troms0 heeft bij zijn terugkomst aan de autoriteiten meegedeeld, dat leden van de bemanning in ’t ijs bij Gorodetski vijf lijken hebben gevonden, die naar de kleeding te identificeeren waren als lijken van matrozen van het Russische marinevaartuig Purga. Twee andere vangstvaartuigen hebben ge rapporteerd, dat zij terzelfder tijd in de buurt van Gorodetski vele wrakstukken had den gezien. Drie Russische ijsbrekers en twee andere vaartuigen hebben zich een tijd lang aan den mond van de Witte Zee op gehouden, waar zij blijkbaar nasporingen verrichtten, getuige o. a. het feit, dat her haaldelijk vliegtuigen in de buurt van deze schepen opstegen om verkenningsvluchten over het ijs te ondernemen. Men weet te Troms0 te vertellen, dat de Purga reeds sedert Maart, toen er zware stormen in de Ijszee woedden, niets meer van zich heeft laten hooren. Volgens de Noorsche bladen telde de Purga een beman ning van ongeveer 200 koppen. Van Russi sche zijde heeft men tot nog toe in Noor wegen geen uitsluitsel betreffende de Purga gekregen. Andere robbenjagers hebben na terugkeer uit de Witte Zee medegedeeld, dat zij vijf lijken hebben geborgen. Een dezer was ge ïdentificeerd als dat van een lid der beman ning van het Sowjet-Russische robbenschip Nerva. Men vermoedt, dat het schip met zijn 20 koppen tellende bemanning is r- gaan. werd allereerst gebruik gemaakt door den heer L. Ringnia, voorzitter der vereen. „Sneek". Het is mij een groote ©er, zegt spr., omi U geluk te wenschen met Uw 15-jarig bestaan. Toch sta ik hier met gemengde gevoelens, omdat ik nu terugdenk aan de tijd dat wij, evenals U als jongens van 1.2 h 13 jaar begonnen zijn met een „schoen en een klomp". Uwe vereeniging heeft de steeds in de weg staande moeilijk heden glansrijk overwonnen en wij1 hebben respect voor de wijze waarop dit steeds is geschied. Spr. hoopt dat de verhouding tusschen Sneek en Black Boys steeds be stendigd moge blijven, zooals ze thans is. De Commissie „Sport en Liefdadigheid” wenscht bij monde van haar voorzitter, de heer P e r s ij n, de vereen. „Black Boys" van harte geluk met dit jubileum en dankt haar tevens voor de spontane medewer king, welke de Comm. de laatste jaren steeds van de vereeniging ontvangt voor de liefdadigheidswedstrijden op Hemelvaarts dag. Namens de vereen. >,C.A.B." van Bols- ward spreekt de heer v. d. Me uien, die zegt: dat in de historie van Black Boys en C.A.B. eikaars wegen vaak kruisten. Vriendschap tusschen beide club® is daar bij tot stand gekomen en spr. hoopt dan ook dat zijn ie elftal door promotie naar de 2e klas weer het voorrecht zal hebben Black Boys te ontmoeten. Bij verhindering van den voorzitter, brengt de heer G. Eden, secr. van de Sneeker Scheidsrechtersvereeniging, de ge- lukwenschen van die vereeniging over. Voorz. Miedema had telkens de ver schillende sprekers voor hun vriéndelijke woorden bedankt, waarbij hij tevens d© vereeniging „Sneek” nog hulde bracht voor het feit, dat zij in verband met "de ju- bileumwedstrijd Black BoysA.Z.C., de ontmoeting SneekF.V.C. op elf uur had willen stellen. Voorts had de voorzitter nog medege deeld, dat een bloemenhulde was ontvan gen van: trainer Schaafsma, de v.v. Sneek, de v.v. C.A.B., „Sport en Liefdadigheid", „Sneeker Scheidsrechtersvereeniging”, fa. v. d. Zee en Groenhof en den heer P. J. Heeringa, dansleeraar te Sneek. Een tele grafische gelukwensch was ontvangen van de oudleden H. Schriemer en H. IJntema uit Dedemsvaart. Schriftelijke geliukwen- schen van den K.N.V.B., afd. 5 van den K.N.V.B., L.V.V. Friesland, O. H. Faber, consul K.N.V.B., Van Keijzerswaard, Fa- milie-elftal Poiesz en S.M.HjC. Toen kon een aanvang worden met het amusante gedeelte van ggamma. Voor de pauze werd djt door eigen men- schen verzorgd en we kunnen gerust zeg gen dat de 'Black Boys hiervan geen spijt behoeven te hebbén. Begonnen werd met een tafereeltje, waarin werd getoond hoe in de oprichtingsjaren der vereeniging een kampioensfuif werd gehouden. Van orde was toen weinig te bespeuren! Daarna traden op The Black Brothers, 2 leden der vereen., die met hun liedjes en moppen veel succes oogstten. Het laatste nummer voor de pauze werd door enkele dames en heeren uit het pu bliek gespeeld. Het betrof hier n.l. een wedstrijd in tooneelspelen en dit nummer sloeg geweldig in. Na de pauze kwamen er beroepsartisten op de planken nl. Jac. de Vos van Olde- boorn als humorist en imitator, en Fan tasie, als muzikale clown en parodist. Bei den, uitstekende krachten als ze zijn, heb ben het publiek eenige uurtjes op zeer aan gename wijze bezig gehouden en er het hunne toe bijgedragen dat Black Boys met veel genoegen op deze Jubileum-Feest- avond kan terugzien. Als slot was er een gezellig baj, dat onder leiding stond van den heer J. Wu- ring, daar de heer P. J, Heeringa wegens ziekte verhinderd whs. Plafond in de R.H.B.S. ingestort. Zaterdagmiddag jl. is in een van de be- neden-iokaien van de R.H.B.S. alhier pl.m. 1 Ma. van het gestucadoorde plafond naar beneden gestort. Gelukkig bevonden zich op dat moment geen leerlingen in het lokaal, zoodat geen persoonlijke ongelukken voor kwamen. Ook verleden jaar heeft zich al eens een dergeiijke instorting voorgedaan, wat wel wijst op den bouwvalligen toestand, waarin het pl.m. 75 jaar oude schoolgebouw ver keert, en op de noodzakelijkheid, dat het zoo spoedig mogelijk door een nieuw ge bouw wordt vervangen. Naar aanleiding van deze plafond-instor- ting heeft de Commissie van Toezicht op het M. O. het volgende telegram aan den Minister van O., K. en W. gezonden: in de R.H.B.S. te Sneek zijn verdere pla- fond-instortingen voorgekomen. Achten tegenwoordigen toestand onhoudbaar en verzoeken direct voorloopige maatregelen te nemen en bespoediging van de nieuwbouw. BELLAMY. Donderdagavond hield de afd. Sr'toik van de Int. Vereen. „Bellamy" haar jaar vergadering in café „Onder de Linden". In zijn openingswoord deelde de voorzitter, de heer J. Meinsma mede, dat het be stuur gemeend had, deze vergadering een ©enigszins feestelijk karakter te moeten gtfven. Het verheugt ons, aldus de voor zitter dat zoo velen aan onze uitnoodi- ging gevolg hebben gegeven, hij heette hen allen hartelijk welkom. De notulen wer den goedgekeurd. Het jaarverslag van den penningmeester was door de kascontrole commissie in orde bevonden. Het verslag van den propagandaleider wijst opi een gestadige groei. Er is door een troepje propagandisten intensief gewerkt. In to taal Werden de laatste maandpn 2670 ex. van Bellamy-Nieuws” verspreid. 35 per sonen hebben gebruik gemaakt van de uitleening van de beide boeken van Edward Bellamy. De boekendepöthouder kan met voldoening op het afgeloopen jaar terug zien, heel wat boeken en bro chures zijn verkocht. De afd. Sneek telt thans 76 leden, terwijl honderden lang zaam maar zeker met de Bellamy-g^dachte vertrouwd raken. In de pauze werd bij monde van de secretaresse namens alle leden den voorzitter een nieuwe voorzitters hamer aangeboden. De bestuursverkiezing werd uitgesteld tot na de algemeene ver gadering, waar de nieuwe statuten en re glementen eerst goedgekeurd moeten wor den. Tot afgevaardigd naar de algemeene vergadering te Hilversum werd benoemd mevr. SchurerTolhuis. Hiermede was het officieele gedeelte afgeloopen, en genoten de aanwezigen nog geruimen tijd van de mooie declamatie door de heeren K. Nie- meijer en P. Been. Verder werd de avond nog opgeluisterd met muziek door den heer A. Beeksma, piano, P. en C. Schurer, viool. Dat een en ander zeer in de smaak viel, bewees het hartelijike applaus. Afd. Sneek Ned. Arbeiders Sportbond. De afdeeling Sneek van de Nederl. Arbei ders Sportbond hield Zondag een kinder- middag in de Harmonie. De voorz. van de afdeeling de heer S. F. B o k heette de aanwezigen welkom, in het bijzonder de heer en mvrouw Kan; het zal de eerste keer zijn, dat de heer Kan een dergelijke middag niet leidt, zijn gezond heidstoestand dwong ons naar een anderen leider om te zien, dien wij vonden in den heer Ch. de Bock; voorts heet spr. welkom de h.h. Wempe en De Groot die medewer king verleenen en de heer Koster, die de films zal vertoonen. En na dit openings woord marcheerden onder leiding van den heer De Bock de adspiranten en Jonge Pie ter Jellen op naar het podium, waar trom melslagers en vaandeldragers hen een fleu rig welkom bereidden. Het programma opende met een origineele stokoefening van jonge Pieter Jellen, niet elk werkte indivi dueel met een staaf, doch een geheele rij had een geweldige stok; iets nieuws, dat zeer de belangstelling trok, .in ’t bijzonder toen de rijen onderling een wedstrijd hiel den. Even aardig deed de leuke oefening van de Jonge Pieter Jellen A aan; spelen derwijs, bij een gefingeerde wandeling door een bosch, waar allerlei beleefd werd, wer den de oefeningen uitgevoerd. De adspiran ten meisjes gaven vrije oefeningen, de ad spiranten jongens en meisjes samen een nummer paardspringen, waarin zoowel bol- leboozen als minder handtgen opvielen; iets bijzonders was nog de behendigheidsoefe ning der adspirant jongens, een baloefe- ning, die zoowel een wedstrijd in behendig heid ais eerlijkheid was, want de deelnemers moesten zelf opgeven hoeveel malen zij een bal binnen de halve minuut hadden doen stuiten, een sportief .nummertje dus; er waren voorts nog evenwichtsoefeningen van de jonge Pieter Jellen B, bankoefeningen van jonge Pieter Jellen A en een leuk spel van de laatsten, en met een aardig boeren dansje van de jonge Pieter Jellen B eindig de een programma, dat een eigen cachet droeg en waarvan de uitvoering wees op een zeer prettige verhouding ook tusschen den nieuwen leider en de zeer talrijke leden van de kinderafdeeling van de N.A.S.B. Tot slot werden door den heer Koster van IJsbrechtum met veel succes kinderfilms vertoond. 15-JARIG JUBILEUM V.V. „BLACK BOYS". De herdenking van het 15-jarig bestaan van de voetbalver. „Black Boys" werd Zaterdag ingezet met de komst van 'de A.Z.C.’ers mt Zutphen. Precies op tijd, plih. 6 uur, arriveerden de gasten bij Hotel Hanenburg, waar de inkwartiering plaats had. Vooraf werden hartelijke woorden ge sproken, waarbij, de voorz. van „A.Z.C.", de heer Joh. Jansen, de Black Boys com plimenteerde met het 15-jarig jubileum en hun een fraaie ets aanbood. 's Avonds volgde nog een gezellige bij eenkomst in Hotel Hanenburg. Het programma voor den Zondag ver meldde allereerst een boottocht en daar het prachtig weer was, slaagde dit tochtje volkomen en konden de gasten eens met een ander soort natuurschoon kennisma ken. ’s Middags half drie was het sportieve gedeelte aan de beurt n.l. de Jubileumwedstrijid Black Boys—A. Z. C. De thuisclub telde een invaller voor linksbuiten Dijkstra. De gasten verschenen in de opstelling zooals we die in het Vrij- dagmunmer hebben opgenomen. Te onge veer kwart voor drie werd begonnen on der leiding van arbiter Hartkamp. De gas ten die met de wind in de rug direct sterk aanvallend optreden weten reeds binnen 6 minuten de leiding te nemen door hun midvoor Hendriks, o1. Nog, geen drie minuten later straft dezelfde speler een fout van een der zwarte backs door num mer twee voor zijn rekening te scoren. Dan gaat De Wilde er van door. Deze lost een voltreffer doch keeper Wierts staat op ggede plaats en stopt op zeer soli wijze het schot. Een moment later zal Kracht een AZC-aanval afslaan doch knalt het leer onhoudbaar in eigen doel, o3. Het begint er nu duister voor de zwartjes uit te zien want de tegenpartij speelt een zeer soliede partij voetbal. Vele malen worden er 'ijke aanvallen onder nomen. Dan we een keurig staaltje voetbal van ide te zien met als re sultaat een welverdiend tegenpunt, 13. Uit een onderbroken aanval van BI. Boys zet de AZC halfspeler Jebbink het leer fraai naar zijn midvoor en Hendriks geeft met een doorgekopte bal keeper Ras geen schijn van kans, 14. De zwartjes spelen zeer zwakjes en kunnen niet voorkomen dat spil Jebbink met een ver hard schot ten vijfde male de bal inkanjert, 15. Even voor rust brengt linksbinnen Wis- seborn de stand op 16. Na de hervatting m^gen de zwartjes van het windvoordeel profiteeren en zijn dan ook spoedig de aahvallende partij, Langduurt het niet of rechtsbuiten Dou- ma brengt de stand op 26. Van der Werf krijgt een opgelegde kans om er 36 van te maken, doch op het beslissende moment faalt zijn schot en kruipt het doel van AZC door het bekende naaldenoog. De AZC-verdediging krijgt het zwaar te verduren doch weet zich voorloopig te handhaven. Als Minks met een schuine pass de Wilde het leer toespeelt is het deze weer die Onhoudbaar doelpunt en de stand brengt op het einde komt. D keurig elftal en i. wedstrijd stukken beter dan de zwartjes. De muziek werd op uitstekende wijize verzorgd door „Henk Stuurop and hls boys". Doordat de gasten nog een verre reis voor de boeg hadden, konden ze tot hun spijt de Jubüeum-Feestavond niet meema ken, zoodat 0m1 plm. half zeven afscheid werd genomen in Hotel Hanenburg. Hier werden de tijdelijke pleegouders hartelijk bedankt, terwijl de voorzitter van A.Z.C. de vereeniging „Black Boys” dank bracht voor de gastvrijheid in zoo ruime mate ge durende twee dagen genoten. Hiermede was aan het bezoek van A.Z.C. een eind gekomen, maar 's avonds verzamelde de Black Boys familie zich in de Harmonie voor de Feestavond. De voorzitter der vereeniging, de heer J. Miedema, heette hier de talrijke aanwe zigen van harte welkom, in het bijzonder de beide eereleden de h.h. W. L. Blom en J. Olij, de oefenmeester van Black Boys, de heer H. Schaafsma, en de verschillende vertegenwoordigers van bevriende vereeni- gingen. Spr. zou geen uitvoerig relaas van de historie der vereeniging! geven, maar wel wou hij woorden van dank richten tot de genen, die de club op het tegenwoordige peil hebben gebracht. Ook bracht hij hulde aan de menschen, die met het jeugdwerk begonnen waren en hij hoopte dat pet te genwoordige Adsp. bestuur alle krachten zou inspannen om mede te helpen de ver eeniging sterk te maken. Dan wees spr. nog op de prestaties van de „stille werkers" der vereeniging, nl. van hen, die steeds belangeloos zorgen dat 's Zondags de speelvelden in orde zijn. Van de gelegenheid om de jubilee ren de vereeniging te kunnen complimenteeren P.S. Onze wagens kunnen tegen een kleine vergoe ding verzékt i'd worden» HET ADRES voor Woensdag 17 Mei 1939 55e Jaargang Verschijnt DINSDAGS- en VRIJDAGSAVONDS OFFICIEEL ORGAAN I I NIEUWE SNEEKER COURANT

Sneeker Nieuwsblad nl | 1939 | | pagina 1