A. JANSEN Een japon zonder bijouterieën F. OZINGA I Luxe Auto-Verhuur met en zonder chauffeur No. 70 Advertentieblad e n is een nacht zonder sterren Dus voor BIJOUTERIEËN naar NIEUWSTIJDINGEN. Officieele opening1 nieuwe Paviljoenweg. Abonnement s- „Het huls met de luifel” Het huls voor geschenken Woensdag SI Mei 1989 S3e Jaargang Annex Sneeker Courant en Wymbritseradeel Trouw- en Begrafenisrijden Bureau: KLEINZAND 5-7 Teief. 2200 le BLAD GENERAAL SNIJDERS f (Nadruk verboden). I en kustbeveiliging. yiiiiiimmiiiiiiiimmimmiiiiimiiimimiimi: SCHAAPMARKTPLEIN 9 overval en tot agressie Zijl kunnen dus slechts het Onze gecombineerde bladen verschijnen o.m. in de volgende plaatsen in de omgeving en geven daar een groote publiciteit Klachten over niet bezorgen enz. aan de Administratie Kleinzand 7, Sneek. Telefoon 2200. te led. Onbewaakte overwegen. Maandagmiddag is op een onbewaakte overweg te Apeldoorn de fietsrijder P. v. d. K. vandaar door een trein gegrepen en ge dood. Adv. in dit blad worden gratis opgenomen in het adv. blad de SNEEKER COURANT DER GEMEENTE SNEEK Off. Ford Dealer SNEEK Parkstraat Tel. 2211 E item, eeft P'HILIA. Verschijnt DINSDAGS- en VRIJDAGSAVONDS Uitgave: KIEZEBRINK Co. SNEEK OFFICIEEL ORGAAN den heer Sikkes, die ook steeds van oordeel was dat er wat gedaan moest worden. Thans kan men eindelijk bij ons meer ko men en spr. hoopt dan ook, dat de aanleg van deze weg zal bijdragen tot steeds groo- tere bloei van de goede stad Sneek. De heer V i s richtte tot alle sprekers een woord van dank. Hiermede was de plechtigheid beëindigd. De nieuwe weg sluit aan bij het reeds in 1935 aangelegde gedeelte, zoodat de verbin ding Sneekpaviljoen over land nu gereed is. De nieuwe weg is ruim 2 K.M. lang, de kruinbreedte is 6/2 M., de breedte van de verharding 3'/2 M., deze verharding bestaat uit een bestrating van klinkerkeien. De weg is aangelegd op een hoogte van 1.10 Z.P. en de zandophooging bedraagt 70 a 80 c.M. Dit zand is gegraven uit een nabijgelegen stuk land en men meent wel dat het afkom stig is van de Gravinneweg, welke ook door dit land zou loopen. We mogen niet nalaten aan het einde van dit verslag nog even te wijzen op de belangrijke verbetering aan het paviljoen, doordat men een vroegere berg ruimte nu bij de restauratiezaal heeft ge trokken, waardoor deze aanmerkelijk rui mer is geworden, wat een groote verbete ring is. De N. T. M. zal met een autobus gedurende den zomer een dienst Sneek Paviljoen v.v. exploiteeren. ding verzekerd worden. E HET ADRES voor nmiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiË Op den onbewaakten overweg nabij Mant- gum is Maandagochtend een auto door een trein op weg van Sneek naar Leeuwarden gegrepen en 20 M. meegesleurd. De inzit tenden, de 80-jarige heer P. Sijtsma uit Dronrijp en zijn 50-jarige zoon, werden zwaar gewond naar het Diaconessenhuis te Leeuwarden vervoerd. NIEUWE SNEEKER COURANT (Nieuws- en Advertentieblad). Abonnementsprijs ƒ2.50 per jaar. Betaling kan zoo gewenscht geschieden aan de courantloopers met 5 cent per week. Per post ƒ3.60; Giro 130000 ten name van fa. KIEZEBRINK <S Co. Sneek. Losse nummers 5 cent SNEEKER COURANT (Gratis Advertentieblad). ADVERTENTIES WORDEN STEEDS IN BEIDE BLADEN OPGENOMEN. Advertentieprijs 9 ets. per regel. Bij contract aanmerkelijk lager. Steeds nieuwe wagens Lage prijzen het geheel geen opzet tot beleedigen aan wezig is rijk goed Ons R.H.B.S.-gebouw. Het Kamerlid Bijlsma heeft de volgende vragen aan den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen gericht: 1. Is het juist, dat het gebouw der Rijks Hoogere Burgerschool te Sneek zich in zoo- danigen toestand bevindt, dat vrees voor ongelukken gewettigd is? 2. Zoo ja, wordt dan, nu de bouw van een nieuwe school reeds door het Rijk en de gemeente is voorbereid, door de regeering het noodige gedaan, opdat zoo spoedig mo gelijk tot dien bouw kan worden overge gaan? Sneek, Woudsend, Heeg, Nljezijl, Folsgare, Nijland, Oppenhuizen, Uitwellingerga, Oudega (W.), IJsbrechtum, Wolsum, Ha- rich, Bakhuizen, Nijemirdum, Sondel, Slo ten, Tjerkgaast, Spannenburg, Poppinga- wier, Warns, Rauwerd Hommerts, Jutrijp, Tlrns, Goënga, Gauw, Sijbrandaburen, Of- fingawier, Terzool, Abbega, Oosthem, Ijlst, Deersum, Scharnegoutum, Roodhuis, Gaast- meer, Balk, Stavoren, Wijckel, Langweer, Bozum, enz. van dit telegram de te tot een minimum is be- historische dag. Velen uwer kunnen zich deze dag evenals ondergeteekende zeker nog levendig herinneren, hoewel het al weer 13 jaar geleden is. Als het U gaat als mij dan hebt ge daaraan een prettige herinne ring bewaard. De havenstoombootdienst 8 was flink bezet toen ze Sneek voor haar eerste tocht verliet. Het was prachtig zomer weer. Er woei een stevige koelte, tal van zeilende schepen van de Sneeker vloot ver toonden zich op het schuimgekopte meer. De S.Z.C. had voor de gelegenheid een zeil wedstrijd georganiseerd. Sinds de opening van het paviljoen is de trek naar het Sneekermeer elk jaar toege nomen. De totstandkoming van ’t paviljoen heeft er toe bijgedragen, dat menige stati ën gewestgenoot van de gemakkelijke wijze waarop men te water steeds het paviljoen heeft kunnen bereiken, van dit prachtig stukje natuur heeft kunnen genieten. ik mag niet nalaten om het bestuur van Vreemdelingenverkeer en in dat bestuur de h.h. Priester en Vis, resp. als oud-voorz. en ais voorzitter hulde te brengen voor het initiatief en voor de wijze waarop men, on danks de financieele moeilijkheden, waar mee men had te kampen, de zaak tot op dit oogenblik heeft staande gehouden. Het paviljoen is sindsdien uitgebreid tot een hotel van bescheiden formaat. De verbinding over land met het Sneeker meer en het paviljoen liet veel te wenschen over. Hoe langer hoe meer werd dit als een groot bezwaar gevoeld. De urgentie van deze aangelegenheid werd grooter, naar mate vooral in de laatste jaren het Friesche merengebied steeds meer komt te staan in het centrum van de belangstelling. Wel was een gedeeltelijke verbetering tot stand ge bracht, maar een bevredigende oplossing was tot nu toe niet verkregen. Dank zij het besluit van den gemeenteraad om dezen weg deels te verbeteren deels geheel nieuw aan te leggen, dank zij het besluit van de Provinciale Staten om in de kosten van de materialen 10 bij te dragen, waaraan o. m. de Sneeker Statenleden krachtig hebben medegewerkt, dank zij ten slotte de mede werking die mocht worden ondervonden van het bestuur van het waterschap „Potschar”, kan langs deze nieuwe klinkerweg het Snee ker meer per auto, per fiets en te voet heel gemakkelijk worden bereikt. Onder leiding van den Directeur van G. W. met zijn opzichters is deze weg geheel door de Sneeker werkloozen aangelegd. Ook het straatwerk hebben de werkloozen ge maakt. Langs de weg zijn boomen en heesters geplant. De verwachting mag worden gekoesterd, dat deze zomer reeds velen langs de nieuwe weg eens een bezoek zullen brengen aan ’t Sneeker meer. Moge de totstandkoming van dezen weg datgene brengen, wat allen die daaraan hebben medegewerkt, zich daarvan hebben voorgesteld. Moge, mijnheer de voor zitter, vooral het paviljoen, dat thans nog in exploitatie is bij Vreemdelingenverkeer, daarvan profiteeren. Jhr. van Beyma zeide, dat al is ook de A.N.V.V. hier vertegenwoordigd, hij als woordvoerder zal optreden omdat tenslotte deze zaak de provinciale ver. nog nader aan het hart ligt dan de algemeene ver. Wij wenschen U allen Sneekers geluk met hei tot stand komen van dezen weg. Het be zwaar was altijd om vreemdelingen zonder schip dicht bij de Friesche meren zelf te brengen, zeker het kan in Grouw en bij Ber gum, maar een groot Friesch meer was practisch door den vreemdeling niet over land te bereiken en dat was voor den vreemdeling wel eens teleurstellend. Nu be hoeft, dank zij deze weg, die teleurstelling er niet meer te zijn en dat apprecieert ook de provinciale vereeniging ten zeerste. Mis schien zit er ook iets van een gevaar in. Hoe gemakkelijker het verkeer wordt, hoe meer personen hier zullen komen, doch dat zou het gevaar kunnen meebrengen, dat de vreemdelingen welke men er gaarne wil hebben, er niet meer komen. Dit is een zaak van de juiste middenweg, zaak ook van een juiste exploitatie van het paviljoen. Deze moet op zeker niveau blijven wil men op den duur de vreemdelingen, waarmee spr. be doelt Nederlanders uit alle deelen van ons vaderland, blijven trekken. Er moet een zekere standing gehandhaafd worden. En dat is mogelijk bij goede samenwerking tus- schen vereeniging en restaurateur, er moet steeds gezorgd voor keurige zitjes, goede consumptie niet al te duur, maar toch ook niet weer te goedkoop. Doch spr. meent dat dergelijke dingen volkomen toevertrouwd zijn aan dit bestuur, dat ook al ingescho ten is. Men houde voorts alles zooveel mogelijk in de sfeer van ons Friesche landschap, dan zal, naar sprekers overtuiging, dit paviljoen vreemdelingen blijven trekken en deze weg bevorderlijk zijn voor den bloei van het vreemdelingenverkeer. De eere-voorzitter van V.V.V. te Sneek, de heer Priester, spreekt dan een hartelijk woord van dank voor de woorden van lof hem gewijd voor zijn werk destijds als voorz. ten bate der ver. Toen spr. hier pas kwam, nl. in 1892, bleek hem bij bezoek van vrienden van elders, de moeilijkheid dezen ons toen al beroemde meer te laten zien. Die kwestie heeft hem steeds bezig gehouden en dat was de reden, dat hij ten slotte eenigei vrienden rond zich verzamelde om in dezen een oplossing te vinden. Van hen noemt spr. hier gaarne den heer v. d. Pijpekamp, die hem steeds met alle kracht terzijde stond en den gemeente-secretaris Zaterdagmiddag heeft deze openstelling plaats gehad. Een aantal genoodigden be gaf zich daartoe per auto en autobus naar de plaats waar het reeds in 1935 uitge voerde gedeelte van den paviljoenweg aan sluit bij het thans gereed gekomen gedeelte. Dat nieuwe gedeelte was door linten afge sloten, en hier zorgde een dochtertje van den heer A. H. Vis, voorz. van V.V.V., voor de schaar, waarmee een dochtertje van bur gemeester Poppinga dit laatste beletsel doorknipte. In verbaad met de weersom standigheden werd bij deze plechtigheid niet gesproken, doch reed men door naar het paviljoen. De heer A. H. V i s, voorzitter van V.V.V., deelde daar in de eerste plaats mede, dat bericht van verhindering hier aanwezig zijn is ingekomen van het college van Gi Staten, den burgemeester van Wymbritsera deel, den inspecteur der rijkswerkverschaf- fing, ’t eerelid der ver. oud-burgemeester P. J. de Hoop en een der oprichters der ver. den heer J. H. Doodkorte. Spr. heet daarna allen welkom, in het bijzonder den burgemeester van Sneek, die zich bereid heeft verklaard de weg officieel open te stellen, wethouder Zuiderbaan, raadsleden, den directeur van gemeentewerken, jhr. van Sminia, die de Alg. Ver. v. Vreemdelingenverkeer en jhr. van Beyma, die als voorz. der provinciale ver. deze vertegenwoordigt, den directeur van de Ned. Tramweg Mij., wien hij dank brengt voor het beschikbaar stellen van een bus voor het vervoer van een deel der ge noodigden naar het paviljoen, besturen van Kon. Zeilver. Sneek en S. Z. C., besturen van de waterschappen Sneeker Oudvaart en Potschar en last not least onzen eere-voor zitter den heer Priester en echtgenoote. De heer Priester zal, toen hij in 1935 het eerste deel van den weg opende, niet vermoed heb ben, dat het 4 jaar zou duren voor de rest van de weg werd geopend, doch even wei nig, dat dat tweede gedeelte zoo mooi zou worden uitgevoerd als nu het geval is. Als het tegenwoordig bestuur dan in dat opzicht zijn einddoel heeft bereikt, dan is dat wel mede te danken aan zijn volhardend werken. Hartelijken dank brengt spr. aan het ge meentebestuur van Sneek voor het nemen van het besluit tot het uitvoeren van dit werk en aan den directeur van gemeente werken de Kok voor het ontwerpen van de plannen, en de prettige wijze waarop wij ook verder met hem hebben mogen samen werken. Ook den heer Lootsma zijn wij dank verschuldigd, onder zijn toezicht is het werk uitgevoerd. Voorts dankt spr. Prov. Staten voor het toegekend subsidie en den rijks- inspecteur voor de werkverschaffing voor diens medewerking. Kortom wij danken allen die naar de mate van hun invloed en kracht ons steunden bij het verkrijgen van deze weg, welke een definitieve verbetering in de verbinding met het paviljoen vormt; onge twijfeld zal deze weg bijdragen tot de bloei van het paviljoen en daardoor van Sneek. Spr. verzoekt thans den burgemeester tot de officieele openstelling te willen overgaan. Burgemeester Poppinga spreekt nu ongeveer als volgt: Het was op Zaterdag 3 Juli 1926, dat bij monde van den toenmaligen voorzitter van Vreemdelingenverkeer den heer E. Priester het paviljoen werd geopend. Dat was een is geweest. De Nederlandsche taal genoeg aan woorden, dat men heel kan zeggen, hoe men over iemand denkt, zonder tot beleedigende uitdrukkin gen zijn toevlucht te nemen. Inderdaad had verdachte niet geweten, dat Franco al hoofd van een bêvrienden staat was gewor den. Men mag hem dit niet kwalijk némen, want zelfs de justitie was er niet zekér van, getuige het antwoord van den minister van buitenlandsche zaken op een informatorische vraag, dat bij de stukken is. De politierechter, mr. J. C. Brongers, overwoog in zijn vonnis, dat er wél een zekere twijfel in de woorden van verdachte tot uitdrukking is gekomen, maar ook in die omstandigheden had hij zich van het gebezigde woord moeten onthouden. De politierechter zeide ernstig overwogen te Jiebben of hier de maatregel van uitsluiting van verkiesbaarheid voor de vertegen woordigende lichamen zou moeten worden toegepast. De houding van verdachte is echter niet van redelijkheid ontbloot en daarom wil de politierechter het gebeurde als een betreurenswaardige vergissing be schouwen en verdachte veroordeelen tot f25 boete, subs. 10 dagen hechtenis. Om verdachte te noodzaken m het vervolg een wacht voor de lippen te plaatsen werd bo vendien 1 maand gevangenisstraf opge legd, doch voorwaardelijk met een proef tijd van 1 jaar. N, R. iCrt. BELEEDIGING VAN HET HOOFD VAN EEN BE VRIENDEN STAAT. In een op 5 Maart gehouden vergade ring van de Vereeniging voor volksontwik keling te Rotterdam heeft de vakvereeni- gingsbestuiurder A. M. een uitdrukking ge bezigd, die beleedigend was voor generaal Franco, die op dat tijdstip doordat de Nederlandsche regeering op 24 Februari de regeering van het reentsche Spanje had erkend. het hoofd van een bevnenden staat was geworden. Deswege heeft M. zich voor den politierechter moeten verant woorden. Verdachte gaf toe de uitdrukking, die in de dagvaarding was opgenomen, te hebben gebezigd in een zin, waarin hij zeide niet te weten of Franco al hoofd van een be- vrienden staat was geworden of niet. Die twijfel sproot voort uit berichten in de pers, dat een zwager van Franco tot hoofd van den Spaanschen staat zou wor den gemaakt. De vertegenwoordiger van het O.M., mr. F. M. Wilbrenninck, was van meening, dat deze verdachte, die in het staatsbestel een plaats inheemt, op de hoogte had be- hooren te zijn van de erkenning door de Nederlandsche regeering van de regeering van Franco op het oogenblik, dat hij.zijh rede uitsprak. In den tegenwoordigen tijd moeten vooral dingen vermeden worden, die prikkelend kunnen werken en daartoe moeten zeer zeker meewerken zij, die een vertegenwoordigende positie bekleeden. De aan verdachte op te leggen straf behoort hem er in de toekomst van te weerhouden dergelijke uitdrukkingen te bezigen en hem er toe te brengen zijn woorden voortaan op een goudschaaltje te wegen. Geëischt werd f25 boete subs. 25 dagen hechtenis, benevens 1 maand gevangenisstraf, doch voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. De verdediger, mr. G. C. A. Oskam wees er op, dat het woord, dat verdachte gebruikt heeft, niet in de letterlijke betee- kenis behoort te worden genomen, maar meer als een synoniem van het woord re bel. Pleiter meent dan ook, dat met het opleggen van een boete zou kunnen wor den volstaan, omdat, wat aan verdachte is overkómen, zelfs den beste kan gebeuren. I sche maatschappijen zich voor een groot Verdachte bevestigt, dat er bij hem in deed hier hadden herverzekerd. EEN DUITSCHE BESCHOUWING OVER DE POSITIE VAN NEDERLAND EN BELGIE. Het Di.N.B. meldt uit BerlijiJ: Naar aanleiding van het bezoek van H. M. Koningin Wilhelmina aan Brussel schrijft de Deutsche Diplomatisch Politi- sche Korrespondenz o.a. het volgende: „Het is voor alle bij een waren vrede geïnteresseerde staten een voldoening, wan neer zij[ de overtuiging kunnen krijgen, dat landen van de beteekenis en positie van België en Nederland het oprechte streven toonen om, in plaats van’de plannen van machtengroepeeringen, welke ook, te be vorderen en daardoor de spapningen te verhoogen, integendeel door een bewust af stand nemen daarvan de rustende polen in het Europeesche volkeYenleven te vermeer deren en te versterken. Wat Duitschland’s standpunt jegens de beide naburige Noordzeelanden betreft, het is ondubbelzinnig: het Duitsche rijk eer biedigt onvoorwaardelijk de onafhankelijk heid van beide landen, wenscht echter ook die onafhankelijkheid door alle anderen ge ëerbiedigd te weten. Alle veronderstellin gen betreffende Duitsche plannen tot een overval en tot agressie behooren derhalve zonder meer thuis in het rijk der fabelen. doel hebben om de beide staten in de rechtlijnigheid van hun politiek te doen wankelen en hen met de middelen van den laster te brengen in een front, waarbij egocentrische voorstel lingen of egoïstische motieven overheer- schen en ieder rekening houden met er kend gerechtvaardigde strevingen van an deren ontbreekt. Duitschland zelf heeft in geen enkel op zicht bedoelingen of bijgedachten om bui tenstaanders en hen, die in het geheel niet betrokken zijn' bij politieke controversen, welke het zelf nu eenmaal niet bespaard blijven, daarbij te betrekken. Het verwacht van zijn kaht niets anders, dan dat deze derde mogendheden haar welbegrepen be lang er in zoeken, dat aanwezige spannin gen door haar houding niet eventueel nog verhoogd worden, maar dat in laatste in stantie de weg naar een vreedzame oplos sing gevonden wordt. DE VERZEKERINGSSOM VAN DE PARIS WORDT UITBETAALD. De Compagnie Générale Transatlantique deelt mede, dat de assuradeurs van de P: ris besloten hebben de verzekeringssom voor het schip uit te betalen. Deze be draagt 96 millioen francs. Bijna het ge- heele bedrag zal door de Londensche markt worden betaald, aangezien de Fran- P.S. Onze wagens kunnen tegen een kleine vergoe- Vrijdagavond tegen twaalven Is hij rustig heengegaan, In de groote landshistorie Zal hij echter voortbestaan. Vastberaden van karakter Heeft hij militair geleid In een wereld van verdwazing En voor Neêrland zwaren tjjd. Liefde voor het kleine landjie Was de richtsnoer bij pita taak, Vrijheid onzer Nederlanden Hem tot hóógste levenszaak.' Onbeperkt was het vertrouwen, Dat de Generaal verkreeg, Zeer terecht werd hij beschreven Als een groot bekwaam strateeg. Tot zijn laatste levensjaren Bleef hij kloek en energiek, Was hij groote voorvechter voor Nederland’s aviatiek! Immer heeft hij naar het béste Voor zijn vaderland gestreefd; Nederland zal met vei] Wat het hem te danken FRIESLANDS ROEM. LEEUWARDEN. Tentoonstelling van handel, indus trie en Pluimvee. Bloemen, fruit en groenten. Tandbouwmachines en werktuigen. Van 6-12 September. Zooals wij reeds eerder meldden, zullen aan bovenstaande tentoonstelling verschil lende vereenigingen collectief deelnemen. Een dezer groepen, de Provinciale Organi satie van Veilingen, is reeds zoover gevor derd met 'haar voorbereidende werkzaam heden, dat nu reeds als vaststaand kan worden aangenomen, dat deze groep zal bijdragen tot het succesvolle verloop dezer grootsch opgezette tentoonstelling. Het mag verheugend genoemd worden, dat bovenstaande organisatie zich heeft willen interesseeren, waardoor de tuinbouw zeker bijzonder goed voor den dag zal ko men. En het is goed, dat een zoo belang rijk onderdeel uit het agrarische leven een plaats krijgt te midden van zooveel andere producten en voortbrengselen. Wat het verhuren der stands betreft, hierover is het Bestuur bijzonder tevreden. Talrijke vooraanstaande firma’s en fabrie ken hebben reeds gecontracteerd, zoodat reeds een belangrijk gedeelte van de be schikbare ruimte bezet is. Ook met de verhuur van het groote ter rein, waar gelegenheid zal rijn voor open luchtinzendingen en demonstraties van landbouwmachines en werktuigen, is men begonnen en het laat zich aanzien, dat hier de modernste machines zullen worden ten toongesteld. Er zijn een eerecomité en ,tal van co- mité's gevormd. Het tentoonstellingsbestuur bestaat uit Jiet bestuur V.V.V., nl. de hji.R. Buis man, J. E. van Dijk |C. Lzn., J. M. King- ma, J. Dieters, Mr. A. N. Duintjer, Ir. Si. Kramer, Jhr. H. van Sminia, Dr. A. Was- senbergh, P. F. J. Westra. INTREKKING VAN HET WAARSCHU- WINGSTELEGRAM VAN DEFENSIE. De regeeringspersdienst meldt: De minister van defensie heeft bepaald dat het waarschuwing^telegram, dat op 11 April 1939 is verzonden en tot op he den nog steeds van kracht is, met ingang van 27 Mei 1939 wordt ingetrokken. Van de maatregelen, welke op grond Van het waarschuwingsielegram werden geno men zijn enkele gehandhaafd, waardoor bij weder uitzending verrichten arbeb perkt. Hieruit volgt, dat de schriftelijke waar schuwingen (in oranje-enveloppen), welke zijn uitgereikt aan hen, die bij voonnobili- satie in werkelijken dienst zouden moeten komen, zijn vervallen. Indien zulks onverhoopt noodig blijkt, wordt een nieuwe schriftelijke waarschu wing aan ieder van de betrokkenen uitge reikt. Zij hét ten overvloede, wordt hierbij ver meld, dat intrekking van dit waarschu- wingstelegram niets verandert aan de ge troffen maatregelen betreffende de grens- UIT EEN PAAL GEVALLEN EN GEDOOD. Vrijdagmiddag is te Rhenen de 25-jarige sigarenmaker Tl Hovestad, die in pen paal van de electrische geleiding, van de traip was geklommen, daaruit qp döi grond ge vallen. Een jjlings ontboden geneesheer köm bij den man slechts den dood consta- teeren. Het stoffelijk overschot is naar de woning van het slachtoffer vervoerd. H. was ongehuwd. ’a- 1jA1— T- 9 NIEUWE SNEEKERCÜURANT >1

Sneeker Nieuwsblad nl | 1939 | | pagina 1