Een japon zonder bijouterieën A. JANSEN I I PINDAS STALLMANN l Luxe Auto-Verhuur met en zonder chauffeur F. OZÏNGA 1 I HEDEN I ZOMERSTOFFEN. Tweede R. Rath. Sportdag RECLAME KOLOM. NIEUWSTIJDINGEN. WAT ZIJN WIJ HARDLEERSCH. is een nacht zonder sterren Dus voor BIJOUTERIEËN naar r eiken dag gebrand, dus versch, bij TROMP m SNEEK TRICOTAGES en PRIMA WOLLEN GARENS Woensdag 7 Jon! 1939 55e Jaargang „Het huis met de luifel” Het huis voor geschenken Annex Sneeker Courant en Wymbritseradeel Ab onnem ents- en Advertentieblad I Trouw- en Begrafenisrilden I nimii iiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiililiiiiiiiiliiiiiiiiliiiiiin Wo. 7? h UBgnvnt 3RINK Co. - SNEEK le BLAD P.S. (Nadruk verboden). oefend. I Onze gecombineerde bladen verschijnen o.m. in de volgende plaatsen in de omgeving en geven daar een groote publiciteit Klachten over niet bezorgen enz. aan de Administratie Klelnzand 7, Sneek. Telefoon 2200. 2 8 8 6 samenspel bij de Leeuwarders vlotte vri wat beter dan bij de Sneekers. Dit is ook niet te verwonderen, als men bedenkt dat de Leeuwarders reeds eenige jaren in club verband spelen, terwijl dit niet van de Snee kers gezegd kan. Met een l3 voorsprong voor de Leeuwarders gaat de rust in. Na een kleine pauze vangt de 2e speel- helft aan. Aanvankelijk loopen de gasten uit tot l4. Sneek weet dan den korf te vinden en het is 24. Leeuwarden voegt nog een puntje aan de score toe. 25. Dan brengen de Sneekers het tenslotte toch tot 45, waarmede het einde komt. de Friesche rechtsbinnen gaat rakelings voorlangs. Poiesz Jr., lost een mooie boog- bal, doch de D.O.S.-keeper tipt nog juist de bal corner. Met blanco stand gaat de rust in. De Friezen hebben hun overwicht niet in doelpunten kunnen uitdrukken, al ware een kleine voorsprong niet onverdiend geweest. Na een kleine pauze wordt weer begon nen. De Amsterdammers, gesteund door het windvoordeel, zijn nu meer actief, doch de Friesche verdediging staat de tegenpartij ten volle. Dan komen de Friezen geducht in actie. Het publiek juicht reeds voor doel punt, doch de bal gaat rakelings naast. De Ze zijn er weer de WATERDICHTE ZEILPANTALONS, prachtig passend model voor ƒ5.45, maten 36 - 38 - 40 - 42 - 44 - 46, allen één prijs. MAGAZIJN „DE DUIF” Fa. VELDMAN - N. Burgstraat 7. Athletlek. Persoonlijke prijzen athletlek. 80 M. snel- loop dames: le pr. S. Veltman, Wilskracht; 2 pr. C. v. d. Zee, Wilskracht. Vèrspringen dames: le pr. D. Hendriks, Onda, 3.70 M.; 2e pr. Veltman, Wilskracht, 3.65 M. Balwerpen dames: le pr. S. Koopmans, Wilskracht 19.65 M.; 2e pr. D. Hendriks, Onda, 18 M. n r 2 SCHAAPMARKTPLEIN 9 Electr. branderij. Koopt bij Jong. jk; A. L. Bracké; uiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiijmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiu 6 2 8 8 Voetbalwedstrijd. Precies 5 uur traden tusschen de kalk- lijnen het Friesch R.K. elftal en dat van D.O.S. van Amsterdam. Scheidsrechter was de heer A. Seinen. De Amsterdammers speelden in vertikaal gestreepte roodwitte jersey’s met zwarte broek. De Friezen in wit shirt en zwarte broek. De Friezen wonnen den toss, zoodat voor de gasten Kapelaan Jansen de aftrap 80 M. snelloop heeren: le pr. T. v. Ham, „Vlug en Lenig”, 10.5 sec.; 2e pr. H. Ger- ritsma, „Dio”, 10.8 sec. Hoogspringen heeren. Hier moest worden geloot om le en 2e prijs tusschen»de h.h. J. Drost en O. v. d. Meer van „Thor” en H. Gerritsma, „Dio”, die allen 1.40 M. sprongen. Kogelstooten heeren: le pr. J. Drost. „Thor”, 8.70 M.; 2e pr. P. Witteveen, „Thor”, 5.30 M. 60 M. snelloop Adsp. dames: le pr. F. Stoelinga, „Vlug en Lenig”, 9 sec.; 2e pr. J. Tromp, „Vlug en Lenig”, 9.6. sec. Sneek, Woudsend, Heeg, Nijezijl, Folsgare, Nijland, Oppenhuizen, Ultwellingerga, Oudega (W.), IJsbrechtum, Wolsum, Ha- rich, Bakhuizen, Nijemlrdum, Sondel, Slo ten, TJerkgaast, Spannenburg, Poppinga- wier, Warns, Rauwerd Hommerts, Jutrijp, Tlrns, Goënga, Gauw, Sljbrandaburen, Of- fingawier, Terzool, Abbega, Oosthem, Ijlst, Deersum, Scharnegoutum, Roodhuis, Gaast- meer, Balk, Stavoren, Wijckel, Langweer, Bozum, enz. Verschijnt DINSDAGS- en VRIJDAGSAVONDS OFFICIEEL ORGAAN 'i'l NIEUWE SNEEKER COURANT (Nieuws- en Advertentieblad). Abonnementsprijs ƒ2.50 per jaar. Betaling kan zoo gewenscht geschieden aan de courantloopers met I) cent per week. Per post ƒ3.60; Giro 130000 ten name van fa. K1EZEBR1NK Co. Sneek. Losse nummers 5 cent SNEEKER COURANT (Gratis Advertentieblad). ADVERTENTIES WORDEN STEEDS IN BEIDE BLADEN OPGENOMEN. Advertentieprijs 9 ets. per regel. Bij contract aanmerkelijk lager. V. Di. J. O. Zondag 18 Juni zal de' vijfde centrale landdag der Vrijzinnig Democratische Jon geren Organisatie plaats vinden en wel in het Openluchttheater Birkhoven te Amers foort. Als sprekers zullen optreden mr. P. J. Oud, burg, van Rotterdam, mr. A. M. Joekes, lid der Tweede Kamer die voor zijn vertrek naar West-Indië hier nog het woord zal voeren, en ir. S. A. Posthumus, assistent aan de Technische Hoogeschool te Delft. Eenige afdeelingen zullen verder speciale nummers verzorgen met zang, too- neel, voordracht en dans. Ook de afdeeling Sneek zal deze land dag bijwonen. Verder zullen ook dit jaar wederom een aantal Zomerkampen door de V.D.J.O. ge houden worden, welke ook voor deelna me van niet-leden toegankelijk zijn (zoo- als ook met de landdag het geval is l). Deze kampen worden evenals verleden jaar gehouden op het landgoed Johanna- hoeve 'te Oosterbeek en staan alle onder leiding van den heer J. C. Deering, leeraar bij het M.O. te Utrecht. Naast tal van staatkundige inleidingen worden diverse excursies gehouden, terwijl ook sport, spel, zang, dans en declamatie beoefend wor den. Deze weekkampen worden 's Zondags middags geopend, het eerste op 23 Juli. Ook zal dit jaar weder een waterkamp in de provincie Friesland worden gehouden, aan de Wijde Ee. Dit kamp staat onder leiding van den heer D. J. A. Geluk te Haarlem en vangt aan op Zondagmiddag. 16 Juli. Hockey. Op 'het bijterrein van het Sportpark bon den twee elftallen van de Leeuwarder Hockeyclub „Hurry Up” de strijd aan. Dit was een aardige demonstratie, die tenslotte eindigde met een overwinning voor de wit ten met eindstand 31. EINDEXAMEN GYMNASIUM. Geslaagd voor B de h.h. R. de Boer te Workum, H. Halbertsma te Sneek en J. - Jorritsma te Sneek, en de dames J. Co- rée te Lemmer en A. de Jong te Sneek. Geslaagd voor diploma A de h.h. C. de Bouter, Sneek; A. K. Faber, Makkum; R. T. van de Geer, Heerenveen; J. H. Martens, Snedk; H. J. Schmidt, Sneek. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK, SNEEK. In de afgeloopen maand bedroeg het aantal bezoekers 2019 en het aantal uitge leende banden 4957; aan werkloozen werd op vertoon van de werkloozenkaart samen uitgeleend 172 banden, waarvan 15 stu dieboeken. j Beslissingswedstrijd C.A.B.Gorredijk. Blijkens een advertentie in dit blad wordt Zondagmiddag 2 uur in het Sport park alhier de beslissingswedstrijd CAB, Bolsward en Gorredijk gespeeld. KOOLMEESJES IN EEN BRIEVENBUS. Voor de zooveelste maal hebben de kool- meesjes de brievenbus bij den heer Hylke Tromp, Stationsstraat 15, weer verlaten. De negen voorspoedig opgegroeide jon gen, Zaterdagavond nog eilen in 't keu rig opgemaakte nest, waren Zondagmorgen vroeg verhuisd. De brievenbus is dus nu weer beschik baar voor zijn gewone bestemming. Hoe lang? deed. Reeds direct volgen eenige goede wit- zwarte aanvallen. Uit een voorzet van I Poiesz Jr. krijgt de Friesche midvoor een goede schietkans, doch richt daarbij te hoog. Dan volgt er een pittige tegenaanval, doch ook deze mist verre het doel. Silvius slaat op het nippertje een aanval af van de A.-linksbuiten. Een voltreffer van de D.U. S.-midvoor weert de Friesche keeper even succesvol af. Wat hij even later herhaalt als de D.O.S.-spil een harde schuiver in de goede richting knalt. De Friezen krijgen een hoekschop te nemen. Poiesz Jr., die zich hiermede belast, zet de bal afgemeten voor, waarna het leer weer tot hoekschop wordt verwerkt. Van een overwicht van een der beide ploegen is voorloopig geen sprake. Bij een hoekschop zet Poiesz Jr. wederom de bal correct voor. Een penalty wegens hands schieten de Amsterdammers naast. Een hard ingeknalde bal van Poiesz Jr. weet de D.O.S.-keeper ter nauwernood te keeren. De Friesche- rechtsbuiten krijgt een prachtkans, doch mist hopeloos. De Friezen zijn het meest aanvallend, doch het juiste schot ontbreekt. Een zeer mooi schot van Friezen beginnen er lust in te krijgen en als de rechtsbuiten met een goede pass de bal correct voorzet is het Qroenendaal (Friso) die de bal inschiet. 10. De wedstrijd krijgt een spannend karakter. De wit-zwarten zijn niet voor de Amsterdamsche veste weg te slaan. De Amsterdammers zetten alles op alles. De wit-zwarte verdediging krijgt hei hard te verduren. Een goede schietkans krijgt de D.O.S.-rechtsbuiten, doch hij mist hopeloos. Een hoekschop, die door de 1 O.S.-rechtsbuiten goed wordt genomen, stompt de Friesche keeper over zijn doel. Een snelle Friesche uitval is niet van ge vaar ontbloot. Ten koste van een hoekschop slaat D.O.S. deze af. De D.O.S.-achterhoede komt voor heete vuren te staan, doch weet er zich kranig doorheen te slaan. De Friezen zijn thans gedecideerd sterker. Goed werk van Poiesz Jr. stelt Groenendaal (Friso) in staat de score voor de Friezen te verhoo- gen. 20, Met een listig schot is het Poiesz Jr. die de stand op 30 brengt. De Friezen behouden het beste van het spel en met een kogel brengt de midvoor de stand op 40. De Hollanders zwoegen om tenminste de eer te redden. De kans is er zoo nu en dan wel. De bal blijft echter onwillig en het ver diende tegenpuntje blijft uit. Het Friesche elftal heeft zich kranig geweerd. Een klin kende overwinning is het resultaat gewor den van deze door de wit-zwarten uitste kend gespeelde wedstrijd. Als ploeg vielen de Amsterdammers tegen. De opstelling der ploegen was alsvolgt. Opstelling Friesch Elftal: Doel: Th. Deden (Bakhuizen), Achter: R. Silvius (W.Z.S.); I. Bonthuis (Friso). Midden: B. v. d. Werf (R.E.S.h P. de Boer (M.K.V.); 1. Silvius (W.Z.S.) Voor: B. Wilderlng (M.K.V.); H. Groe nendaal (Friso); Br. de Boer (Friso); O. Poiesz (W.Z.S.)J. Poiesz (W.Z.S.) Opstelling D.O.S.: Doel: J. van Velzen. Achter: K. Tlel; H. de J Midden: J. Nieuwendijk H. van Deljl. Voor: H. v. d. Wende; J. Scholts; N. Bruggraaf; H. Scholts; J. Zwerver. Het Friesche elftal kwam in het bezit van de 11 verz, sigarettenkokers. Vermelden we tenslotte nog dat de tech nische leiding in handen was van de h.h. W. Monsma alhier en J. Broeren van Leeuwar den. Het hoofdbestuur bestond uit J. de Wolf, voorz. mej. L. Tromp, secretaresse en kap. G. Jansen, adviseur. Er was vooral 's avonds een zeer groote belangstelling. De wedstrijden, die om 10 uur aanvingen, waren ongeveer 7!6 uur af geloopen. 6488686840 8802868688 Na een kwartier pauze werd de eind strijd gespeeld tusschen de parturen 1 en 4. Dit was een waardig slot van deze demon stratie. Mooi spel was er overvloedig. De kaatsliefhebbers konden genieten van goed opslagwerk en dito perkspel. De overwin ning kwam o.i. tenslotte bij dat partuur dat er in alle opzichten recht op had, al heeft het d'rietal van partuur 4 zich kranig ge weerd. Het puntenschema was alsvolgt: No. 1: 268628888 No. 4: 882886426 Kerknieuws. Baptiste Gemeenten. Aangejuomen naar Sneek, cand. G. W. Tyman te Deventer. Benoemd tot tijd, onderwijzer aan de Chr. Mulo-school te Coévorden de heer A. Blok te Sneek. - Benoemd tot tijd, onderwijzer aan de Chr. school (Midstraat) te Joure de heer J. Houkes te Sneek. Geslaafd voor het machinisten-exa men, voorloopig diploma, D. W. Wiersma, te Scharnegoutum. Vèrspringen Adsp. dames: le pr. F. Stoe linga, „Vlug en Lenig”, 4 M.; 2e pr. D. Ter- braak, „Dio”, 3.95 M. Balwerpen Adsp. dames: le pr. G. Stlen- stra, „Onda”, 20 M.; 2e pr. F. Stoelinga, „Vlug en Lenig”, 19.75 M. 60 M. snelloop Adsp. heeren: le pr. J. v. Hettema, „Dio”, 8 sec. 2e pr. O. Gaarman, „Dio”, 9 sec. Vèrspringen Adsp. heeren: le pr. J. v. Hettema, „Dio", 5.70 M.; 2e pr. H. v. d. Zee,Thor 4.90 M. Sllngerbal Adsp. heeren: le pr. K. Hom- minga, „Geel Wit”, 39.30 M.; 2e pr. R. Nak, „Thor” 36.80 M. 60 meter snelloop meisjes (1012 jaar): le pr. L. Visser, 10.20 sec.; 2e pr. B. v. d. Weide, 10.25 sec. Idem meisjes (1214 jaar): le pr. G. v. d. Weide, 9.2 sec.; 2e pr. A. Hendriks, allen leden van „Onda”. Vèrspringen meisjes (1012 Jaar): ie pr. A. v. Schaik, „Thor”, 3.65 M.; 2e pr. M. Wie maar lezen kon, die las het In begrijpelijke taal, Wie kon hooren, kon het hooren Iri het radioverhaal O, wat zijn we vaak gewaarschuwd Tegen bosch- en heidebrand En tóch staan er brand-verslagen Van dit week-end in de krant. Tóch zijn zóóveel hei-hectaren En weer zóóveel bosch-bezit Door een vlammenzee geblakerd Waar 'm dat dan wel in zit? Kijk: wij lezen en wij hooren Hoe we buiten moeten doen, Eiken dag weer wordt gewezen Op ons hei- en bosch-fatsoen l Maar we zijn hardleersche menschen En verwachten geen gevaar Van ons sigarettenpeukje En van ons restant sigaar 1 Goede, trouwe vaderlanders: Denkt U aan Uw vaderland Toe, verdedig óók ons Holland Met een wakehd oog voorbrand! Weest geen vijand, geen bedreiger Van ons bosch- en hei-gebied, Laat geen smeulend peukje achter En nog béter: rookf daar niet 1 PHILIA. v. d. Sluis, „Onda”, 3.50 M. idem meisjes (1214 jaar): le pr. A. Hendriks, „Onda”, 3.95 M.; 2e pr. G. v. d. Weide, „Onda”, 3.90 M. Balwerpen meisjes (1012 jaar): le pr. T. Witteveen, „Thor", 30.40. M.; 2e pr. M. Weitenberg, „Thor”, 26.20 M. 60 M. snelloop jongens (1012 jaar): le pr. S. de Boer, „Dio", 9.4 sec,; 2e pr. loting tusschen „Dio" en „Thor”. Idem jongens (1214 jaar): le pr. F. v. d. Meer, „Dio”, 9.3 sec.; 2e pr. D. de Haan, „Geel Wit”, 9.4 sec. Hoogspringen jongens (1012 jaar): le prijs J. Schoor „Thor”, 1 M.; 2e prijs S. de Boer, „Dio”, 0.95 M. Idem jongens (1214 jaar): le prijs C. de Ree, „VI. en L.”, 1.10 M.; 2e prijs T. Witteveen, „Thor”, 1.09 M. Balwerpen jongens (1012 jaar): le prijs A. v. d. Hurk, „Thor”, 43.90 M.; 2e prijs „Geel Wit”, 43.60 M. Idem jongens (1214 jaar): le prijs S. Sijbrandij, „Dio”, 54.10 M.; 2e prijs M. Toussaint, „Dio" 52.25 M. Alle prijzen bestonden uit fraaie medailles en andere eereteekenen, die na afloop van de voetbalwedstrijd aan de gelukkige win naars ter hand werden gesteld. Korfbal. Het spel van korf en bal werd ook be- Dit had plaats tusschen de twaalf tallen van Leeuwarden en Sneek. Sneek opende de score 10. De vakwis- seling bracht aan Leeuwarden een moreele steun, in korten tijd was het 13. Het Een geslaagde dag. Zondag jl, had in het Sportpark alhier de 2e sportdag plaats van de Friesche Kath. Sportcentrale. Reeds vroeg in den morgen was het al een drukte van belang. In drom men kwamen de deelnemers klein en groot aanmarcheeren om deel te nemen aan de morgenwedstrijden, die bestonden in handbalwerpen, verspringen, snelloop, hoogspringen, kogelstooten, balwerpen. De jury en andere commissieleden was haar taak niet te benijden, want veel werd van haar krachten gevergd, vooral de telcommis- sie had handen vol werk. Het weer was ideaal, men kon dit niet beter wenschen, ter wijl de regeling in vertrouwde handen bleek te berusten. ue Kadio-Centrale vergemakkelijkte de taak van de organisatoren niet weinig. Een microfoon was opgesteld, waardoor de di verse mededeelingen aan de betrokkenen werden doorgegeven, terwijl voor afwisse ling zoo nu en dan een muzieknummertje ten beste werd gegeven. Te ongeveer kwartier over tien ging het los. Men schoot oogen te kort om alles te volgen. In verschillende afdeelingen werd gewerkt. Hierop uitgebreid in te gaan zou te veel tijd en ruimte vragen, waarom we willen volstaan met de gedetailleerde uit slagen. Deze zijn als volgt: Driekamp Athletlek. Dames: handbalwerpen, verspringen en snelloop: le prijs „Wilskracht", 7725 pun ten; 2e prijs „Onda”, 7213 pnt. Heeren: snelloop, hoogspringen en kogel stooten. le prijs „Dio”, 7481 pnt.; 2e prijs „Thor”, 6137 pnt. Adsp. Dames: verspringen, snelloop en balwerpen: le prijs „Onda”, 8693 pnt.; 2e prijs „Vlug en Lenig 8638 pnt. Adsp. Heeren: slingerbalwerpen, snelloop en verspringen: le prijs „Thor 8533 pnt.; 2e prijs „Dio”, 8471 pnt. Jongens (1012 jaar): hoogspringen, balwerpen, snelloop: le prijs „Dio”, 8003 pnt.; 2e prijs „Thor”, 7711 pnt. Jongens (1214 jaar) Idem: le prijs „Dio”, 10093 pnt.; 2e prijs „Geel-Wit”, 9824 pnt. Meisjes J1012 jaar): balwerpen, ver springen en snelloop: le prijs „Onda”, 7161 punten; 2e prijs „Thor'’, 5982 pnt. Meisjes( 12-14 Jaar) idem: le prijs „Qn- da”, 9222 pnt.; 2e prijs „Onda”, 7325 pnt. Aan deze wedstrijden namen pl.m. 400 turnsters en turners deel, alle leden van de gymn.ver. „Wilskracht” te Leeuwarden; „Onda” te Bolsward; „Dio” te Bolswar’d; „Geel Wit” te Franeker; „Thor” te Harlin gen; „Vlug en Lenig" te Sneek. Des middags om 1 uur werden verschi lende demonstraties gegeven. Het begon met Hockey-spel tusschen twee ploegen van de Hockey-club „Hurry Up” van Leeuwarden. Ondertusschen had de op stelling plaats van de deelnemers. In een keurige stoet trok deze voorbij de tribune. Het woord werd hierbij gevoerd door de voorzitter van de Kath. sportcentrale den heer Th. Oortwijn van Joure. Hij heette al len hartelijk welkom en bracht een drie werf hoera uit op de Kath. Sportcentrale. Hierna werden aigemeene vrije oefeningen ten beste gegeven, waarvan de stokoefenin- gen van de dames en adspiranten van „Onda” Bolsward wel bizonder in den smaak vielen. Tevens vonden de finales plaats van de athletiekwedstrijden. Een en ander trok veler belangstelling. Elders vol gen hiervan de uitslagen. Ondertusschen werd er een kaatsdemon- stratie gegeven tusschen vier parturen van de R.K. Kaatsver. „Vooruit” van Leeuwar den. Vier flinke parturen kwamen op de lijst voor, nl.: No. 1. S. Nauta, J. de Vries, IJ. Heins. No. 2. T. Sambink, J. Schuurmans, S. Kielhman. No. 3. J. Althof, F. Jonker, F. de Walt. No. 4. A. Heins, H. Nak, J. Broek. De partij tusschen 1 en 2 had een een zijdig verloop. Partuur 2 verloor met onder staand spelverloop. No. 1: 8 8 8 8 8 8. No. 2: 6 4 2 6 4 0. Interessanter was de strijd tusschen de parturen 3 en 4. Daar werd knap spel te zien gegeven. Om beurten werden de halve spellen gehaald. Zoo ging dit door tot aan 2 spel gelijk. Toen liet partuur 3 het zitten en won partuur 4 met het navolgende spel verloop: No. 3: No. 4: Adv. in dit blad worden gratis opgenotnen in het adv. blad de SNEEKER COURANT DER GEMEENTE SNEEK Bureau: KLEINZAND 5-7 Telef. 2200 Steeds nieuwe wagens Lage prijzen Off. Ford Deuler - SNEEK Parkstraat - Tel. 2211 Onze wagens kunnen tegen een kleine vergoe- E ding verzekerd worden. E HET ADRES voor - ■M 11 ai C i i I NIEUWE SNEEKER COURANT fiNBSK NW &OGO5TGAAT i COUPONSZL-^c

Sneeker Nieuwsblad nl | 1939 | | pagina 1