A. JANSEN STALLMANN I I „Het huls met de luifel” Het huls voor geschenken Annex Sneeker Courant en Wymbritseradeel Trouw- en Begrafenisrijden Abonnements- en Advertentieblad RECLAME KOLOM. NIEUWSTIJDINGEN. Za*erd»g 2^ Juni 1«39 5Re Jaargang No. 77 Bureau: KLEINZAND 5-7 Telef. 2200 BRINK Co. - SNEEK Ijp BLAD INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. I 3.65 WELKOM i Ten bate autotocht Ouden van Dagen. PHILIA. (Nadruk verboden). 'O Office gecombineerde bladen verschijnen am. In de volgende plaatsen tn de omgeving en geven daar een groote publiciteit. De wagenmakerlj eigen aan de erven H. C. Smit aan de Oude Koemarkt is uit de hand aangekocht door N.V. Zijistra’s Auto mobiel- annex Rijwielbedrijf. Schilderwerken: S. Feenstra, Bolsward Boomsma en Geertsma, Sneek U. Romkema, Oosterend Y. T. van Erp, Leeuwarden Y. Kuindersma, Joure B. Peper, St. Nicolaasga L. Woudstra, Scheen bij Joure Begrooting 600. Laagste inschrijver gegund. De kinderbijslagverzekering. De Tweede Kamer heeft het wetsontwerp inzake de kinderbijslagverzekering aange nomen. Zoo juist ontvangen 1TALIAANSCH AARDEWERK DELFTSCH AARDEWERK BÜLGAARSCH HOUTWERK ITALIAANSCH GLASWERK BIJOUTERIEËN en LUXE VOORWERPEN ZU 05ZE ETALAGE H. M. de Koningin op inspectie. H. M. de Koningin heeft gisteren dt grensversterkingen in ’t Noorden geïnspec teerd. Klachten nver niet bezorgen enz. aan de Administratie Kleinzand 7, Sneek. Telefoon 2200. SCHAAP MARKTPLEIN 9 Tel. 1606 Koopt bij DIMM’. HIRES- en KINDER- ONDERKLEDING 659.— - 649.— - 724.— - 763.— 578.— - 805.— - 615.— Uitgave s S niuMiiiHiiiMiiiiiniiiHUiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiË De verjaardag van dr. Colijn. De belangstelling ter gelegenheid van de 70ste verjaardag van. dr. H. Colijn is giste ren overweldigend geweest. Tallooze bloem stukken en schriftelijke gelukwenschen be reikten den jubilaris, ook uit het buitenland en van bultenlandsche staatslieden. Van de zijde zijner Katholieke vrienden werd een orlgineele ets van Rembrandt: „De Em maüsgangers” aangeboden. Woensdagmiddag is het driejarige doch tertje van de familie P. v. d. Gulik te Zwaagdijk in een onbewaakt oogenblik irt een sloot gevallen. Even later werd het on geluk ontdekt en het kind uit het water ge haald. De levensgeesten waren echter reeds geweken. Verschijnt DINSDAGS- en VRIJDAGSAVONDS OFFICIEEL ORGAAN Onze oud-stadgenoot de heer Hugo v. d. Meulen slaagde aan de Techn. Hooge- school te Delft voor het examen civiel land meter. UUillIUlUMIIMIUIlUUtUUlUilliHUIIllilUIIIIIIU Luxe Anto-Veriiuur I met en vonder ehauffeur Steeds nieuwe wagens Lage prijzen 8361.— - 8199.— - 8470.— - 8040.— - 7993.— - 8750.— - 8150.— - 8887.— - 7896-— - 7530.— - 8880.— - 8825.— - 9200.— - 8679.— - 8752.— - 8260.— 0 - 8340.— G' 7364.— - 7995.— Het drama te Ooster Nijkerk. De procureur-generaal bij het Gerechts hof te Leeuwarden heeft ontslag van rechts vervolging gevraagd voor J. v. d. P., 19- jarig landarbeider te Ooster Nijkerk, die op 31 Dec. P. de B. aldaar zwaar lichamelijk letsel toebracht, waaraan deze is overleden. De proc.-gen. nam noodzakeUjke noodweer aan, de rechtbank had dit niet gedaan en hem veroordeeld tot 6 maanden (eisch 4 jaar). Mr. J. H. Cornelis, de verdediger, sloot zich thans bij het requisitoir van den proc.-generaal aan. Met een sterk Sneek-offensief werd nu de 2e speelhelft Ingezet van de wedstrijd Sneek- Black Boys. De zwartjes wisten voorloopig stand te houden. Toen echter D. Efde een afgemeten bal voor de voeten van De Bock plaatste, schoot Charles na een fraaie om haal onhoudbaar de gelijkmaker. Het bleef, verder een strijd van een sterk aanvallend Sneek en een stug verdedigend Black Boys, dat zich hoofdzakelijk tot snelle uitvallen moest bepalen. Gedoelpunt werd er niet meer en zoo eindigde ook deze wedstrijd In een gelijk spel 11. - 8889.— Begrooting van den architect B. Leeman 7190.—. Laagste inschrijvers gegund. NIEUWE SNEEKER COURANT (Nieuws- en Advertentieblad). Abonnementsprijs 2.50 per jaar. Betaling kan zoo gewenscht geschieden aan de courantloopers met 5 cent per week. Per post ƒ3.60; Giro 130000 ten name van fa. KIEZEBRINK Co. Sneek. Losse nummers 5 eeirt SNEEKER COURANT (Gratis Advertentieblad). ADVERTENTIES WORDEN STEEDS IN BEIDE BLADEN OPGENOMEN. Advertentieprijs 9 ets. per regel. Bij contraot aanmerkelijk lager. Portateraat - TeL Mil P.S. Onze wagens kunnen tegen een kleine vergoe ding verzekerd worden. HET ADRES voor Sneek, Woudsemd. Heeg, Nijezijl, Fotegare, Nljland, ’Oppenhuizen, Uitwelllngerga, Oudega (W.), IJtbreahtum, Woteiun, Ha- riek, Bakhuizen, Nljemirdum, Sondel, Blo ten, Tjerkgaast, Spannenburg, Foppinga- wier, Warns, Rauward Hommerts, Jutrljp, Tirn», Goönga, Gauw, Sijbrandaburen, Of- fingawior, Tornooi, Abbega, Ooaihem, Ijlst. Deersum, 3«harnegoutum, Roodhuis, Caasi- meer, Balk, Stavoren, Wijekel, Langweer, IBozum, enz. lijke verklaring had afgegeven, dat hem de gepleegde daad leed doet en dat hij« ds. Ekering houdt voor een persoon van eer. Hierop was hij toen niet ingegaan. Woensdagmiddag om vijf uur heeft zich aan den Venloscheweg te Horst een onge luk voorgedaan, waarvan een achtjarig meisje het slachtoffer is geworden. *Het kind, een dochtertje van de familie Coenen, was met eenige vriendinnetjes aan het spelen naast een berg zand van tien meter hoogte. Plotseling kwam er beweging in de hoeveelheid zand, met het gevolg, dat het meisje onder het vallende zand werd bedolven. De vriendinnetjes riepen op korten af stand werkzame arbeiders, die ter plaatse een rijwielpad aanleggen, te hulp. Deze slaagden erin het meisje te bevrijden. De levensgeesten waren toen echter reeds ge weken. De commissie voor bovengenoemde auto tocht had het Woensdagavond j.i. niet beter kunnen treffen met het houden van de voet balwedstrijden. Het was ideaal weer en dientengevolge was het bezoek zoo groot, dat men kaarten tekort kwam, zoodat de verwachtingen verre zijn overtroffen. De Commissie heeft zich ook dit jaar niet onbetuigd gelaten, want alles was in de puntjes geregeld. De medewerking was ook boven alle lof verheven. Het Sportpark was voor deze gelegen heid weer gratis afgestaan, terwijl de drie plaatselijke muziekcorpsen pro deo hun krachten gaven en daardoor niet weinig mede hielpen deze avond op zoo een schit terende wijze te doen slagen. Om alle j.aren met Iets nieuws voor den dag te komen valt zeer zeker niet mee, doch voor genoemde Commissie blijkt dit geen bezwaar te zijn. Naast de wedstrijd tusschen onze plaat selijke voetbalclubs Sneek en Black Boys was er een attractie-wedstrijd tusschen de Noorsche Voetbalclub „Dubbel Een” en 11 internationale schoonheidskoninginnen. De ontvangst van de gasten was als altijd zeer hartelijk. Op drie verschillende punten van de stad stonden de muziekcorpsen op gesteld, waar de gasten verwelkomd wer den door een der commissieleden, waarna men in optocht naar ’t Sportpark trok. Dat een en ander groote belangstelling trok laat zich denken. De Noorsche Voetbalclub „Dubbel Een” werd opgewachKaan de Lem merweg; de schoonheidskoninginnen over schreden de grens der stad bij de Bolswar- derweg, terwijl Old Shatterhand en de grens rechters Harold Lloyd en Charley Chaplin per vliegtuig op het vliegtuig „De Monnik” arriveerden. Om pl.m. 8 uur ving de wedstrijd Sneek- Black Boys aan. Beide elftallen kwamen met Geslaagd voor het examen onderwij zeres mej. R. v. d. Werf, te Sneek. Geslaagd aan het pensionaat Mariën- bosch te Nijmegen voor 't einddiploma mej. N. Tromp van Sneek. Z|jn vader gedood. De rechtbank te Leeuwarden heeft den 30-jarigen slager Tj. M. te Huizum veroor deeld tot een jaar en zes maanden gevan genisstraf met aftrek der preventieve hech tenis. Hem was ten laste gelegd doodslag door met opzettelijke gewelddadigheid zijn vader met een geopend mes herhaaldelijk in diens lichaam te steken en te snijden, o. a. in diens schouder, borst, hals en rug, waar door zoowel in- als uitwendige verbloeding was ontstaan, tengevolge waarvan de ge troffene zeer kort daarop is overleden. De eisch was vier jaar. Een honderdjarige. Woensdag vierde de weduwe B. T. Mei- rink te Holwerd onder groote belangstelling haar 1 OOsten verjaardag. De beide muziek korpsen van Westdongeradeel, tot welke gemeente Holwerd behoort, brachten de jarige een serenade. Des middags bracht de burgemeester van Westdongeradeel een felicitatiebezoek, terwijl ook wethouder Bierma zijn gelukwenschen kwam aanbie den. Een beleedigtagskwestie, Ds. Ekering heeft Dinsdagochtend den secretaris van den Bond van Nederlandsche predikanten, ds. D. Boer, voor de civiele kamer van de Haagsche rechtbank gedag vaard, aangezien ds. Ekering zich in zijn eer en goeden naam aangetast acht door een artikel in het orgaan van den Bond van Nederlandsche predikanten in Novembei van het vorig jaar verschenen. Eischer vordert als vergoeding van de schade en tot betering van het nadeel in eer en goeden naam geleden, een bedrag van 1500. In Maart van dit jaar heeft ds. Boer voor ditzelfde feit voor den Haagschen po litierechter terecht gestaan en is tot een geldboete veroordeeld. Nadat de zaak op de civiele rol is ge bracht, werd zij voor verdere behandeling tot September van dit jaar uitgesteld. Eind April was de secretaris van den Bond in de gelegenheid gesteld om een pro ces te vermijden, als hij ter minnelijke af doening ƒ500 had betaald en een schrifte- Verduistering van twaalf rijwielen. Bij de politie van het bureau Singel te Amsterdam was aangifte gedaan, dat iemand twee in huurkoop gekochte rijwielen had verduisterd. Deze man werd Dinsdag aangehouden en bij zijn verhoor bekende hij niet alleen deze verduistering, doch luchtte hij zijn hart door een verdere volledige be kentenis. Hij had op verschillende plaatsen in de stad rijwielen op afbetaling gekocht en een paar dagen daarna had hij de fietsen, in het geheel twaalf, verkocht. Ongelukken. Woensdagavond Is op den onbewaakten overweg te Waalwijk de 17-jarige J. v. Hel- voirt op zijn motor door een paaseerenden trein gegrepen err gedood, De jongeman die het gevaar had zien aan komen, was tijdig van den motor gespron gen. Het ongeluk is, naar men vermoedt, een gevolg van het weigeren van de rem. Dinsdagavond omstreeks tien uur werd op de staatsmijn Maurits te Lutterade, L. H. Reubsaet uit Elsloo, die belast was met werkzaamheden aan de klaarinstallatie voor slik, vermist. Woensdagmiddag is zijn stoffelijk overschot gevonden in een der tanks, waar hij op onverklaarbare wijze in moet zijn gevallen. R. was 27 jaar oud en ongehuwd. De clou van den avond was de wedstrijd tusschen de Noorsche Voetbalclub „Dubbel Een” en de „elf internationale schoonheids koninginnen”. Onder daverend gejuich besteeg scheids rechter „Old Shatterland” zijn vurig paard. Een schot uit zijn revolver kondigde aan, dat men beginnen moest. De grensrechters Harold Lloyd en Charley Chaplin werden bij hem geroepen en hadden eenige bevelen In ontvangst te nemen. Toen verschenen de spelers op het groene tapijt. Fotografen en filmoperateurs waren druk in de weer alles te vereeuwigen. Het publiek brulde van lachen. „Dubbel Een” wist vrij spoedig te scoren en tot even voor het einde de leiding te behouden. Een der „Noorsche" spelers, die een overtreding beging, werd door „Old Shatterhand” per lasso gevangen en van het veld verwijderd. Toen de schoonheids koninginnen niet in staat bleken een tegen- punt te scoren, zorgden de Noren, dat hel „Dubbe1-Een” werd, met welke stand ook het einde kwam. Zou eerst de beslissing moeten vallen door het nemen van strafschoppen, de No ren vonden het beter, dat als overwinnaars het „zwakke geslacht” werd aangewezen, een voorstel, dat aller instemming verwierf. Wollen dames Zcilpantalocs Waterdichte stoffen dames pantalons f 5.45 Dames shorts 1.79 MAGAZIJN „DE DUIF” Fa. VELDMAN - N. Burgstraat 7. Sybrlgje veroordeeld. De Amsterdamsche rechtbank heeft Sy- brigje V. wegens diefstal van ƒ45000 tot 1J6 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Steun aan oorlogsslachtoffers. Op Zaterdag 10 Juni is in Amsterdam op gericht de „Commissie tot Steun aan Oor logsslachtoffers (S.O.S.)”, die zich tot doel stelt hulp te verleenen aan volkeren of be volkingsgroepen, die bij een nlet-ultgelok- ten aanval door een agressief land of een agressieve groep in ernstigen materleelen nood zijn gestort Het initiatief tot de oprichting is genomen door: mevr. L. Heynen, de h.h. A. Asschcr, J. J. Dankaart, prof. dr. D. van Embden, ds. A. v. d. Helde, prof. dr. H. J. Pos, ds. A. R. Rutgers, prof. dr. J. B. Tlelrooy en prof, dr. M. Valkhoff, terwijl zich tot op heden o.a. hebben opgegeven als lid van het co mité van aanbeveling: ds. J. Dikmans, Drachten, ds. F. de Vries, Franeker, prof, dr. H. J. F. W. Brugmans, Groningen, dr. R. de Waard, prof. dr. Leo Polak, Gronin gen, ds. J. A. Bruins, Hardegarijp, mr. A. A. M. v. d. Meulen. Leeuwarden, dr.,H. de UCm gegrepen en geuuuu, wc jungeniu Vos, Sneek. en J. Andriessen, Stadskanaal, op de duo zat en het gevaar had zien Reeds zijn in een groot aantal plaatsen van ons land de voorbereidingen tot het stichten van werkgroepen ver gevorderd, zoodat verwacht kan worden, dat de eerste steuninzameling belangrijke resultaten zai opleveren. Predikant en raadslid. De Stand, schrijft: „in zijn Maandagavond gehouden verga dering heeft de kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente van Amsterdam met groote meer derheid een motie aangenomen, waarin de kerkeraad uitspreekt, dat hij ’t ongewenscht acht, dat een predikant zijn ambt verbindt met het lidmaatschap van den gemeente raad. Deze uitspraak houdt natuurlijk verband met de candidatuur van ds. L. C. W. Eke ring op de canclidatenlijst der N.S.B. voor de raadsverkiezingen van Woensdag en de verklaring, door ds. Ekering gegeven, dat hij, indien hij. gekozen wordt, die benoeming zal aanvaarden. De politieke actie van ds. Ekering in de N.S.B. heeft reeds vroeger in den kerkeraad een onderwerp van bespreking uitgemaakt. De kerkeraad heeft toen echter ten deze geen uitspraak gedaan en ook nu heeft de kerkeraad zijn uitspraak los gemaakt van het concrete geval der candidatuur van ds. Ekering en deze meer in het algemeen ge steld”. Ds. Ekering is intusschen gekozen. Den len Juli a.s. zal de heer J. Faber den dag gedenken dat hij voor 25 jaar in dienst trad bij de fa. J. Vroman en Co. alhier. Dr. C. J. Baart de la Faille, t In den ouderdom van zestig jaar is over leden dr. C. J. Baart de la Faille, sedert 1914 leeraar in de natuurwetenschappen aan het Stedelijk Gymnasium te Arnhem. De overledene was achtereenvolgens leeraar aan de Rijks H. B. S. te Winterswijk en aan de gymnasia te Leeuwarden, Sneek, Apel doorn en Arnhem. SCHARNEOOUTUM. Geslaagd voor het examen boekhouden van de „Vereeniging van Leeraren in het Boekhouden” de neer IJ. Renema, alhier. Maandag werd aanbesteed door het Architecten Bureau B. Leeman, alhier, de verbouw boerderij „Lucht en Veld” voor het Burgerlijk Armbestuur van Westermeer. Ingeschreven werd alsvolgt. Timmerwerken: P. van Dijk, Sneek U. van Dijk en P. Olij, Sneek R. Veenstra, Bolsward R. v. d. Werf, Dokkum J. Stegemans, Dokkum R. van Dijk, Heerenveen Fa. Gebr. Bles, Haskerhorne S. W. Lenstra, de Hoeve A. van Balen, Irnsum J. van Geldrop, Joure O. de Vries, Kortezwaag J. v. d. Sluis, Langweer S. Schuitemaker, Leeuwarden Gebr. Frankena, Lemmer G. de Jong, Lemmer H. Hoekstra, St. Nicolaasga Gebr. Steeneker, St. Nicolaasga Gebr. Visser, St. Johannesga Hielkema en Dijkstra, Deersum v. d. Wal en Veenstra, Surhulsterveen Doodelijk ongeluk op een bewaakte spoorwegovergang. Op de bewaakte spoorwegovergang aan de Noorderdulnweg te Zandvoort Is Dins dagavond een ongeluk gebeurd, dat aan een zevenjarig meisje het leven heeft gekost Het kind, Elsje de Nijs, was op dat tijdstip met enkele vriendinnetjes aan het ballen nabij de overweg. Plotseling schoot de bal onder de neergelaten boomen door. Het meisje tilde de boom omhoog, en rende naar de rails, waar de bal terecht was gekomen. Op dat moment naderde de trein, die om 18.27 uur het station te Zandvoort verlaten had. Het kind kreeg de treeplank van een der wagens tegen het hoofd en bleef hoogst ernstig gewond liggen. Toen een geneesheer arriveerde, bleek ze reeds overleden te zijn. De treinbestuurder, die onmiddelllik stop, te, kon na eenige minuten oponthoud de reis naar Amsterdam vervolgen. Bij het baden verdronken. Woensdagmiddag om vier uur Is de 24- jarige H. H. uit Rotterdam te Wassenaar bij net baden In zee verdronken. De man, die goed kon zwemmen, was reeds herhaal delijk gewaarschuwd, riet te ver in zee te gaan. Welkom, Leden I Welkom, Leden I Heeren-Leden van den Raad, Die hier Woensdag „aangestipt” werd En hu stipt den Raad In gaatl Woensdag was als5 December: Vol verwachting klopte ’t hart... „Koek” was hief’ de vroedschapszetel, Wie die niet kreeg, kreeg de „gard”. Welkom, LedenI Welkom, Leden! Heeren-Leden van den Raad, Woensdag bent U ge (her) kozen Op ’t Gemeente-Schip-van-Staatl 't Is voor óns nu 5 December: Vol verwachting klopt het hart Strijdt voor het gemeente-welzijn, Wij vertrouwen op Uw part! Welkom, Leden I Welkom, Leden I Heeren-Leden van den Raad! Toont ons Uw Vier-Jaren-Plannen Van puur Neêrlands Fabrikaat). Geeft Uw Inzicht, tact en wijsheid In den nleuw-gekozen Raad En vervult den wensch der kiezers: Wcest actief! Paraat, Pa Raadl jongere krachten voor den dag. Er is door beide ploegen van begin tot eind hard ge zwoegd. Als scheidsrechter fungeerde de heer P. Hartkamp, die geassisteerd werd door de h.h. M, Kootje en v. Winden. Sneek opende met een serie pittige aanvallen. Black Boys verdedigde op uitstekende wijze. Nadat De Wilde een goede schietkans on benut had gelaten, werd na ongeveer 12 mi nuten spelen de Sneek-keeper gepasseerd door de Bl. B. linksbuiten, na een misser van de Sneek-rechtsback. De zwartjes wa ren een tijdlang zeer sterk aanvallend en de linksbuiten miste nog een opgelegde kans om de score te verhoogen. Het laatste ge deelte van de eerste speelhelft was Sneek ver in de meerderheid, doch de zwarte ver dediging gaf geen krimp en de rust ging in met een 0-1 voorsprong voor de zwartjes. Adv. in dit blad worden gratis opgenomen in het adv. blad de SNEEKER COURANT DER GEMEENTE SNEEK In WOL en KATOEN. PRIJZEN ZEER LAAG De arm tor om letter It geen too rental: vóór het '•renderen van chtlng moet hl) -ch ervan over- iigun of de ma- oeuvre VEILIG «oivoerd tal kun- >en worden I NIEUWE SNEEKER COURANT gé JK-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1939 | | pagina 1