A. JANSEN Luxe Auto-Verhuur met en zonder chauffeur ff I F. OZINGA u VXNGE SALTS Vangt Uw pjn „Het huls met de luifel” Het huis voor geschenken 1 Annex Sneeker Courant en Wymbritseradeel Trouw- en Begrafenisrijden I Abonnements- en Advertentieblad No. 81 Bureau: KLEINZAND 5-7 - Telef. 2200 OFFICIEEL GEDEELTE. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. de le BLAD f542.52 V AC ANT1E - WEGWIJZERS. NIEUWSTIJDINGEN. (Nadruk verboden). Sneek, Abbega, Folsgare, Gaastmeer, Gauw, Goënga, Heeg, Hommerts, Jutrijp, Idzega, Indijk, Loënga, Nijhuizum, Nijland, Offin- gawier, Oosthem, Oppenhuizen, Uitweliin- gerga, Oudega (W.), Sandfirden, Scharne- goutum, Sinallebrugge, Tirns, Tjalhuizum, Westhem, Blauwhuis, Wolsum, Woudeend, Osingahuizen, Ypecolsga, IJsbrechtum, Nije- zijl, Harich, Bakhuizen, Hemelum, Nijemir- dum, eOudeinirdum, Sondel, Sloten, Tjerk- gaast, Spannenburg, Poppingawier, Warns, Rauwerd, Sijbrandaburen, Terzool, Deei- sum, Roodhuis, Balk, Wijckel, Langweer, Bozum enz. Onze gecombineerde bladen verschijnen o.m. in de volgende plaatsen in de omgeving en geven daar een groote publiciteit. Het lucifer-kwaad en de zon! Tenslotte een wensch: véél Komt Pinda-getint weer naar Klachten over niet bezorgen enz. aan de Administratie Kleinzend 7, Sneek. Tel. 2200 NIEUWE SN EEK ER COURANT (Nieuws- en Advertentieblad). Officieel orgaan der gemeenten Sneek en Wymbritseradeel. Zoo luist ontvangen ITALIAANSCH AARDEWERK DELFTSCH AARDEWERK BULGAARSCH HOUTWERK ITALIAANSCH GLASWERK BIJOUTERIEËN en LUXE VOORWERPEN ZIE ONZE ETALAGE SCHAAP MARKTPLEIN 9 Tel. 2«O« Steeds nieuwe wagens Lage prijzen f 7.28 674 - 2.25 f 22.51 voor genot Zaterdag 8 Juli 1939 55e Jaargang Verschijnt DINSDAGS- en VRIJDAGSAVONDS Uitgave: KIEZEBRINK Co. - SNEEK OFFICIEEL ORGAAN UllllllllllllllllllllllllllliilllllllllllllllllllllllllllU E Abonnementsprijs 2.50 per jaar. Betaling kan zoo gewenscht geschieden aan de courantloopers met 5 cent per week. Per post ƒ3.60; Giro 130000 ten name van fa. KIEZEBRINK <S Co. Sneek. Losse nummers 5 cent. SNEEKER COURANT (Gratis Advertentieblad). ADVERTENTIES WORDEN STEEDS IN BEIDE BLADEN OPOENOMEN. Advertentieprijs 9 ets, per regel. Bij contract aanmerkelijk lager. Werklovzen- on Joageaiskaartcn 39.90 - 27.30 f 609.72 Met ingang van 1 Juli is NIEUWE SNEEKER en SNEEKER COURANT het officieel orgaan der ge meente Wymbritseradeel geworden. Uitsluitend in dit blad zullen de officieele mede- deelingen van het bestuur dier gemeente worden opgenomen. z ding verzekerd worden. 3 HET ADRES voor --verschaft U wolken van Eiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniir; in gebruik Fritsma, terwyl de carrosserie daarop is gebouwd door 'de firma Douma alhier. De wagen is thans voorzien van een by‘- zon der e brancard, die aan alle mogelijke eischen van ziekönvervoer voldoet. Bovendien is op de wagen een volledig stel nieuw brandwecnnatcriaal aattige- bracht, inclusief schuimblusscliers, rnlni- maxen en rookmaskers, die die Sneeker Onderlinge Brandverzekering aan de poli tie heeft aangeboden. Ook is de wagen voorzierj van een si rene en het is mogelijlk1 wei goed het pu bliek er op te wtfzen, 4a't bij' het wegen verkeersreglement bepalingen zijn opge nomen, waarbij de verplichting wordt op gelegd deze wagen de voorrang te verlee- nen Doven elk ander verkeer, terwijl leder steeds ©ogenblikkelijk voldoende ruimte moet laten om een onbelemmerd doorrij den te verzekeren. Van de sirene wordt na tuurlijk alleen by spoedgevallen gebruik gemaakt. De wagen is verder voorzien van een verbandkoffer, een zuurstofkoffer, ter be schikking gesteld door de afdeeling Sneek van het Roode Kruis. Ook bevindt zich in de wagen een tap- leymeter, zijnde het nieuwste apparaat voor remmencontróle. Verder zijn aanwezig een groot zoek licht, roode Lantaarns,vlaggen, dreggenen gereedschap. De oude politieauto is vijf jaar in ge bruik geweest en naar het daarbij gevolg de systeem hebben verschillende steden als Hilversum, Den Helder, Schiedam, zich een dergelijke wagen aangeschaft. De commissaris van politie heeft giste ren de auto voor de pers gedemonstreerd en deze heeft kunnen oonstateeren dat voor gemeenten van kleineren omvang, die niet over 'een zelfstandige geneeskundige dienst en een beroepsbrandweer beschik ken, de nieuwe auto een uitkomst moet worden geacht. AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN. 315 Sneeker oudjes, verdeeld over 89 auto's en autobussen hebben Woensdag deelgenomen aan deze tocht, met de chauf feurs, verpleegsters en andere vriendelijke vrouwelijke hulp, genoten 430 personen van een prettige middag. Alles was uitstekend georganiseerd door de 'Commissie, die ook dit jaar de'bijstand van den commissaris van politie genoot, die in de eerste auto met den voorzitter der commissie, den heer H. Abma, de tocht leidde. Het ging ditmaal over Spannen burg, St. Nicolaasga, Scharsterbrug enz. naar Oranjewoud, waar in een mooie laan geruimen tijd werd halt gehouden en ver snaperingen uitgedeeld. Daarna ging het verder over Oldeberkoop, Oldeholtpade en Wolvega, waar de straatweg naar Heeren- veen werd genomen. In laatstgenoemde plaats werd de koffiemaaltijd gebruikt in de groote danszaal van hotel Groen. Daar voerde de voorzitter, de heer Abma het woord, die namens alle aanwezige en niet aanwezige medewerkers, uit naam dus van de chauffeurs, de schenkers van natura, het muziekensemble dat detocht opluis terde, de zusters en de andere dames, de voetballers enz. enz., de ouden van dagen de hartgrondige verzekering kon geven dat wat zij deden om deze tocht te doen sla gen geen opoffering voor hen beteekterit, maar een groot genoegen voor hen was. En dat is geen wonder, want de genera tie die thans oud is, heeft in de tijd dat vertooning had dan ook na de maaltijd in de bioscoopzaal plaats en de ^oudjes heb ben er zeer van genoten. Te voren waren nog de cadeautjes uitgereikt aan de oudste deelnemers aan de tocht. Van de dames waren dat mej. wed. Hubée, 85 jaar en mej. Stoelinga, 82 jaar, de laatste vierde een jubileum, want ze had de tocht tien maal meegemaakt. Van de mannen waren de oudste deelnemers: J. v. d. Veen, 90 jaar en H. Henstra, 89 jagr. Ook aan den heer W. Karsten werd als oudste medewer ker van de commissie en als deelnemer aan de'tocht een cadeautje aangeboden. De voorzitter dankte tenslotte nog, eens alle medewerkers en ook da heer Groen voor He uitstekende ontvangst;, Heeren- veensche padvindsters hadden de oudjep by het uitstappen ter zijde gestaan. Van Heerenveen volgde men de straat weg naar Sneek, bij een triomfantclij'ke”int'Ocht in Sneek maakte vergezeld van ae drie Sneeker muziekcorp sen en gadegeslagen door duizenden be langstellenden die in dichte .rijen langs de straten waren opgesteld. Op het Martini- plein werd d© stoet ontbonden. De tocht was begunstigd door uitstekend weder, overal waan men doortrok was de /yerkeersregeling zeer verzorgd, dank zij ook de bemoeiingen van onzen c. V. p., terwijl de commissie dank toekomt voor de zeer goede organisatie van het, geheel. De regdingscommissie voor do voetbal wedstrijden, gehóuden ten bate van deze tocht schrijft ons nog: De wedstrijden, welke zijn gehouden op 21 Juni hebben 't volgende financieel© re sultaat opgeleverd: Ontvangen Verkochte kaarten fo.25 Tribunékaarten puteerden Friesland gekozen. Nadat de leider der a.r. fractie had verklaard dat deze fractie blanco zou stemmen kwam aan de orde de vacature S. W. de Jong (r.k.). Uitgebracht worden 49 stemmen, n.l. op de heeren Geerts 33 stemmen, Roorda 1 at., blanco 13 st., S. W, de Jong 2 st. VerKozen is de heer Geerts (s.d.), die de benoeming aanneemt. In de vacature Dijkstra (a.r.) worden uitgebracht 49 stemmen, n.l. op de hee ren Fricke 32 stemmen, blanco 15 st., Boelens 1 st. ên Roorda 1 st. zoodat ver kozen is de heer Fricke (c.h.) die deze benoeming aanneemt. In de vacature Geerts (s.d.) worden uit gebracht 49 stemmen, n.l, op den heer Boelens 34 stemmen, en blanco 15 st., zoodat verkozen is de heer Boelens (v.d.), die de benoeming aanncemt. In de vacature Boelens (v.d.) worden uitgebracht 49 stemmen, waarvan op den heer Sikkes 31 stemmen en blanco 18 stemmen, zoodat de heer Sikkes (s.d.) ge kozen is. Deze verklaart de benoemirig aan te nemen. In de 'vacature Fricke (c.h.) worden uitgebracht 49 stemmen, waarvan op den heer Dikkerboom 26 stemmen, mr. Flaan 3 st., S. W. 'de Jong 2 st. en blanco 18 st., zoodat verkozen is de heer Dikker boom (c.h.), die de benoeming aannam; In de vacature Haan, (a.r.) werden uit gebracht 49 st., waarvan 28 op den heer Haan (aftr.,), 6 op den heer de Haan en 15 blanco. De heer Haan verklaarde dat hij van den wettelijken termijn van beraad gebruik zal maken. (Gisteren heeft ook de heer Haan zijn benoeming aangenomen, red.) Het .college van Ged. Staten is dus thans samengesteld uit de volgende heeren: aftr.); Boelens aftr.); Sikkes (s. i:„. Jong (r.k.) en Dij! Tot suppletoir F tredend de heer Terpstra) wordt gekozen de heer Falkena (v.ai.) met 28 stemmen. 3 stemmen worden uitgebracht op' den heer E. de Haan, blanco 18 stemmen. Off. Ford Dealer SNEEK Parkatraat Tel. 3211 P.S. Onze wagens kunnen tegen een kleine vergoe- ze jong was de grondslag gelegd voor de nieuwe tijd, waardoor het mogelijk is dat zij nu door de jongeren p©r auto door Frieslands mooie streken wordt gevoerd, had zij' niet zoo’n vooruitziende blik ge had, wellicht reed thans nog de omnibus waar nu de auto rijdt, tochten als deze zijn dus njede een uiting van dankbaarheid van de jeugd jegens de ouden van dagen voor hun vooruitzenden blik. Spr. brengt dan een woord van dank aan den commissaris van politie voor de regeling van deze tien de tocht, en die de commissie steeds zoo veel werk uit handen neemt, waarvoor zij zeer dankbaar is. <Zijn dank betuigde de voorz. ook aan de chauffeurs, autobezit ters, schenkers van de diverse versnaperin gen, de verpleegster, de andere dames, het muziekensemble en dh. Bart Tromp, die zijn film van de tocht het vorig jaar naar Anna Paulowna gemaakt, hier voor de ouden van dagen zal'draaien. Spr. deelt vervolgens mede dat waar eenige leden door ziekte verhinderd zjj'n aan het werk der commissie deel te nemen, deze is uit- gebreid met de h.h. Tromp, Ózinga Jr. en Dijkstra. Nadat spr. nog, den heer Abeln genoemd heeft, dien hij reeds persoonlijk dank gebracht heeft, wijst hij er op dat de heer F. Ozinga Sr. gedurende tien jaar de gangmaker ui de commissie is geweest, hij' dankt hem daarvoor, terwijl op zijn voorstel aan den heer Poiesz namens alle Sneeker ouden van dagen een telegram werd gezonden hem een spoedig herstel wenschend. Spr. deelde voorts mede dat wegens de kósten van het filmmateriaal de heer B. Tromp gaf er zijn tijd belang loos aan de commissie heeft besloten de na avond te doen vervallen, waarvoor de filmvertooning nu in de plaats komt. Deze Totaal Afgedragen aan de Commissie Autotocht Ouden van Dagen 587.21. Van deze gelegenheid inakcin we tevens even gebruik liartelyk dank te zeggen aan: College B. en W. voor vrijstelling van ver makelijkheidsbelasting, Politie, Commissie van 't Sportpark voor gratis beschikbaar stellen van haar terrein, da drie muziek corpsen van Smeek, n.l. Sneelcer Muziek^ Chr. Muziekcorps en Steun in de Strijd, voor 't geheel belangloos aflialen van de internationale sterren, de elftallen van Groentehandelaren (Noorsche v.v. Dubbel Een) en van fam. Poiesz (Internationale Schoonheidskoninginnen), den scheidsrech ter den heer IJ. van Goslinga (Old Shat terhand) de grensrechters de heeren Tra- vaille (Harold Lloyd) en J. de Haan (Charley Chaplin) en de V.v. Sneek en Black Boys en den scheidsrechter en grens rechters, den terreinknecht den heer Kar sten en andere medewerkers, die zich weer gratis beschikbaar stelden. Den heer W. Tromp voor zijn filmdraaien en den heer J. de Boer voor ”t kapwerk van onze gas ten. Allen, die verder nog hebben geholpen om onze Ouden van Dagen van Sneek een aangename dag te bezorgen bij deze ge legenheid onze hartelijke dank en speciaal nog onze pers, die ons in staat stelde, 't publiek met alles op de hoogte te bren gen. ZITTINGEN RIJWIELBELASTING. De Ontvanger der Directe Belastingen en Accijnzen te Sneek, brengt ter kennis van belanghebbenden dat buiten de ge wone kantooruren, op 17, 20, 25 en 28 Juli en 2 en 4 Augustus 1939 des avonds van 79 uur (N.T.) gelegenheid bestaat tot hét aanvragen en afhalen van koste- looze rijwielmerken aan zijn kantoor Wijde Burgstraat 7, Sneek en ten huize van de Dienstgeleiders te Heeg, Woudsend, Worn- mels en Mantgum. Ook zijn tijden aan hun woning aangegeven. Notaris E. Elema veilde Dinsdag avond finaal in het café Knorr de navol gende huisperceelen. I. Een hoerenhuis met voortuin, ach tererf en vrije steeg aan den Leeuwarder- weg no. 18, laatst in eigen gebruik bij wij len Mej. A. van Wijk. Koopejr de heer F. de Zwart q.q. te Sneek voor een som van f 6000. IL Een burgerhuis met voor- en ach tertuin aan de Willem Lodewijkstraat no. 33, in huur bjj den heer R. S. Bakker. Kooper de heer O. Bokma te Sneek voor een som van f 2802. .en heer J. eer Sj. van een som Voor wie op vacantie-toar gaat, Dient gratis, vrijblijvend tot raad: Vergeet Uw belas ling plaat niet, Wanneer U pep rijwiel beziet De gaven van Mooder Natuur Vergeten maakt ónnoodig duurl Plakt nooit op de deur van Uw huis 't Verlokkend papiertje: Niet Thuis, J uist dèn wordt bezoek er gebracht Door „Langvinger” diep m den nacht... Uw buurman is „goedige buur”, Heeft óóg voor tekort d©r natuur; Uw „grasje" houdt hij' in het oog, Eén woorden de boel ligt niet droog I Een kaartje met vriend’lijken groet Bespaart U straks liters „kwaad bloed"; Niets, wat er de vriendschap bewaart Als één zoo’n onnoozele kaSrtI Wat dassen betreft: neem wat mee, Doch weinig U draagt er maar twéé; Uw reis zij geen boorden-festijd, Schóón blijven er acht van 't dozijn!! En zwijg over P'a-Politiek, U loopt dan geen kans op repliek, Daar dient Uw pension toch niet voor, Doe dkt maar weer stréks op kantoorI Schenkt aandacht aan bosch, hei en huid, Want brand wordt zoo mócilijk gestuit, 't Gevaar këht tweesoortige bron: pleizier 1 frier I PH ILIA. Totaal Uitgaven: Toegangskaarten Reclamebiljetten Advertenties Kleine onkosten vulde gedurende een aantal jaren een be stuursfunctie bij de afdeelingen Groningen en Friesland van den Nederl. Bond voor gemeente-ambtenaren, was een aantal ja ren lid van het College van Regenten van het Old Burger Weeshuis, is oud-bestuurs- lid van de Openbare Leeszaal en Biblio theek, en bekleedde nog, tal van andere functies in het openbare-leven. De heer Sikkes maakt deel uit van den Partijraad der Soc. Dem. Arb. Partijl. Se dert 1931 heeft hij voor de B.D.A.P. zit ting in de Provinciale Staten, en bekleedt de functie van voorzitter der Statenfractie. 9 Juni 1937 werd hij voor de groep Gel derland, Overijsel, Groningen en Drenthe gekozen tot lid van de ie Kamer der Sta ten Generaal. Ook is hij een vooraanstaande figuur' in het Instituut voor Arbeiders Ontwikke ling en hy' staat bekend als een vlot spre ker, die uitmunt in soberheid en scherp zinnige argumentatie. De heer Sikkes heeft met ingang van 12 Juli a.s. eervol ontslag gevraagd als secretaris en als ambtenaar van den bur gerlijken stand. B. en W. stéllen den raad voor hem dat te verleenen. De desbetref fende raadsvergadering wordt a.s. Maan dag 7.15 uur gehouden. In deze vergade ring neemt de heer Sikkes dus afscheid. In dezelfde vergadering komt een aanbeve ling van B. en W. aan de orde voor de benoeming van een nieuwen gemeentese cretaris, als hoedanig B. en 'W. aanbeve len: 1. L. Rasterhoff, hóofdcomndes ter se cretarie, chef der ie afd. 2. J. Wind, commies ter secretarie, chef der 2e afd. Na de benoeming, volgt de beëediging van den nieuwen functionaris. NIEUWE POLITIEAUTO. Bij de politie is de nieuwe politieauto genomen. Flet is een Glievro- letwagen, geleverd door de firma Loots en gebouwd door 'de firma Douma alRier. Lgen is thans voorzien van een by1- brancard, die aan alle mogelljke ÏII. Een woning met erf bij1 den Wes- tersingel no. 62, in huur bij d< Bruggenkamp. ’Kooper de h( der Werf te Woudsend' voo.r van fm 1.—, MINISTER FUNK NAAR DE ZU IDERZEEWERKEN. Lunch te Sneek. Gisterochtend om half tien zijn de Duit- sche minister van economische zaken ert mevrouw Funk van hotel Des Indes naar de Zuiderzeewerken vertrokken. De tocht werd in auto’s gemaakt. In de eerste auto waren gezeten minister van Buuren en me vrouw Funk en in de tweede minister Funk met Ir. de Blocq van Kuffeler, directeur- generaal van de Zuiderzeewerken. Ver der namen aan de excursie deel de Duit- sche gezant Graaf J. Von Zech Burkers roda, Dr. H. M. Hirschfeld, directeur- generaal van Handel en Nijverheid, Mr. Schaepman van het departement van Bui- tenlandsche Zaken en Mr. Teppema, van het departement van Economische Zaken, Mevrouw de Blocq van Kuffeler, mej. Hirschfeld en 8 Dultsche ambtenaren, die met minister Funk zijn medegekomen. 'Na de Afsluitdijk bezichtigd te hebben vertrok het gezelschap dat uit 18 personen bestond naar Sneek, waar het te ongeveer 1 uur aankwam en in Hotel de Wijnberg de ‘lunch gebruikt werd. Het bestuur der Ver. voor Vreemdelingenverkeer had ge zorgd dat bij ieder coüvert de Gids voor Sneek en eenige folders betreffende onze stad lagen. Na de lunch werd1 de tocht vo’ortgezet naar Lemmer, om van daaruit o.a. Urk te bezoeken, het gezelschap ging in Kampen weer aan land. In Nijki’rk werd ten huize van de heer en mevrouw jhr. van Haersma de With het avondmaal* ge bruikt. Pak hardnekkige rheumatiek aan van twee kanten tegelijk! HET NIEUWE GEDEPUTEERDEN COLLEGE. Woensdag is het nieuwe college Gede- dopr de Provinciale Staten van GEDEPUTEERDE P. SIKKEiS. Zooals elders in dit blad gemeld' is onze gemeente-secretaris, de heer PI. Sikkes, Woensdag tot lid van Gedeputeerde Sta ten gekozen. De heer Sikkes is op 26 December 1878 te Hindedoopen geboren. Zijn ambtelijke loopbaan ving hij ook in die gemeente aan. Gedurende eenige jaren was hjj werk zaam ter secretarie van Zaandam, welke gemeente hij met ingang van 1 Maart 1897 verliet, wegens zijn benoeming tot adjunct- comnues aan de afdeelingAlgcmeene Za- kén ter secretarie van de gemeente Gro ningen. Met ingang van 15 Februari 1915 werd hij benoemd tot secretaris vau de gemeente Sneek. Op het gebied van de opleiding voor de gemeente-administratie is hij een bekend© persoonlijkheid. Reeds toen hij in Gronin gen werkzaam was, is hij met die opleiding begonnen. Thans is hij verbonden aan die cursussen gemeente-administratie te Leeu warden, en heeft hij zitting, zoowel in de examen-commissie gemeente-administratie A als in de commissie, belast met het af nemen van het hooger vakexamen (B). Door tijn veelomvattende kennis en groote. werkkracht heeft hij zeer veel in ’t belang van de gemeente Sneek verricht. Natuurlijk trad hij, uit de hard van zijn functie, niet direct op den voorgrond, maar bekend is het dat hij een belangrijk aandeel had in de stadsverfraaiïng, aan leg #an wandelwegen enz. en in het finan cieel beleid onzer gemeente, waardoor haar financieele positie, ware geen econo mische crisis van zoo lange duur uitgebro- ken, onaantastbaar zou zijn geworden, wij denken hier in 't bijzonder aan die stichting van *t algemeen reservefonds. De nieuwbenoemde Gedeputeerde ver- Adv. in dit blad worden gratis opgenomen in het adv. blad de SNEEKER COURANT DER GEMEENTE SNEEK Geerts (s.d., aftredend); Fricke (c.h., (v.d., aftr.); Haan (a.r., a, )en Dikkerboom (c.h.). Niet herkozen zijn de heeren S. W. de jkstra (a.r.). Hd van Ged. Staten (af- •pstra) d.) m> 3 stemmen worden uitgebracht op- den ingeboden. De voorzitter dankte tenslotte nog, eens He uitstekende ontvangst; Heeren- bij het uitstappen ter zijd© gestaan. Van Heerenveen volgde weg naar Sneek, bij Rauwerd werd nog een kort© pauze gehouden, waarna men drie Sneeker muziekcorp- 3 I SG 7 - 0.24 NIEUWE SNÉEKER COURANT Ss C Mot Vonso Balt», hot nieuwe middel met dubbele werking. AU go allo» geprobeerd hobt en niet» U verlichting bracht, I» Uw rhoumatlok ven do hard nekkige «oort. DorgelIJko koppige pljnon moet go mot extra krachtige middelen bostrljdon... motVango Balt». Vango valt Uw rhoumatlok van tweo zijden tegelijk aan: do alkali maakt pljnverwekkondo «uren In Uw lichaam oinchadolljk; do minerale zou ten bolotton do ophooplng van nieuw ovortollljj zuur. DiArom kan vango Balt» ook in uw goval red ding brengen. Probeer hot een», BIJ eon regelmatig gebruik van Vango zult ge spoedig van Uw pljn»n verlost zijn, Verkrijgbaar bij apotheker» on drogis ten. Prijs 88 ets., genoog voor 'n lllnko kuur.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1939 | | pagina 1