fioedkeuringsmerk IJK en HEBIJK. A. JANSEN Luxe Auto-Verhuur met en zonder chauffeur F. OZINGA WEK UW LEVER-GAL OP Schaapmarktplein 9 - SNEEK DAMES! Annex Sneeker Courant en Wymbritseradeel Trouw- en Begrafenisrijden Abonnements- en Advertentieblad No. 95 Uitgave: KIEZEBRINK Co. SNEER Bureau: KLEINZAND 5-7 Telef. 2200 le BLAD TWEE MENSCHEN ‘de grond, OFFICIEEL GEDEELTE. (Nadruk verboden). Dus geen grijze haren meer NIEUWSTIJDINGEN. te beiden. Onze gecombineerde bladen verschijnen o.m. in de volgende plaatsen in de omgeving en geven daar een groote publiciteit. Sneek, Abbega, Folsgare, Gaastmecr, Gauw, Goënga, Heeg, Hommcrts, Jutrijp, Idzega, Indijk, Loönga, Nijhuizum, Nijland, Offln- gawicr, Oosthem, Oppcnliuizen, Uitwellin- gerga, Oudega (W.), Sandfirden, Scharne- goutum, Smallebrugge, Tlms, Tjalhulzum, Westhem, Blauwhuis, Wolsum, Woudsend, Osingahuizen, Ypcculsga, IJsbrechtum, Nije- zijl, Harich, Bakhuizen, Hemelum, Nijeinir- dum, Oudcmirdum, Sondel, Sloten, Tjerk- gaast, Spannenburg, Poppingawier, Warns, Rauwerd, Sijbrandaburen, Terzool, Deci- sum, Roodhuis, Balk, Wijckcl, Langweer, Bozum enz. Off. Ford Dealer SNEEK Parkstraat TeL 2211 Steeds nieuwe wagens Lage prijzen Sllllll iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiilliiiiiililliliiiiiir Eén ding was verschillend en dèt was (j Waar éénmaal de wieg van- dit met verwijzing naar de ingezonden mededeeling in de Sneeker Courant van Vrijdag 18 Aug. deelen wij U mede dat wij speciaal zijn ingericht op haarverfgebied, de beste ervaring en de beste ingrediënten staan U ten dienste. Klachten over niet bezorgen enz. aan de Administratie Kleinzand 7, Sneek. Tel. 2200 NIEUWE SNEEKER COURANT (Nieuws, en Advertentieblad). Officieel orgaan der gemeenten Sneek en Wymbritseradeel. Abonnementsprijs 2.50 per jaar. Betaling kan zoo gewenscht geschieden aan de courantloopers met 5 cent per week. Per post ƒ3.60; Giro 130000 ten name van fa. KIEZEBRINK Co. Sneek. Losse nummers 5 cent. SNEEKER COURANT (Gratis Advertentieblad). ADVERTENTIES WORDEN STEEDS 1N BEIDE BLADEN OPGENOMEN. Advertentieprijs 9 ets. per regel. Bij contract aanmerkelijk lager. vriendenpaar stond..,. Twee mannentwee vrienden doch ieder een land Het was van geen Invloed naar 't leek op hun band Tótdat een bevel door de luchtlagen klonk, Gevolgd door een schot en motoren geronk 't Was oorlog! Twee landen in levensgevaar, Twee mannen twee vrienden bestréden elk&arI PHILIA. BURGEMEESTER on WETHOUDERS van SNEEK brengen ter openbare kennis, dat de Minister van- Economische Zaken bij beschikking van i Augustus j.l. no. 27540 J. A. heeft bepaald, dat het go.ed- kcuringsmerk gedurende de jaren 1940 en 1941 te bezigen, zal zijn: a. bij de ijk en herijk van maten en ge wichten, de letter n in do kleine staande drukvorm b. bij de ijk en herijk van gasmeters, de Koninklijke Kroon. SNEEK, 26 Augustus 1939. Bevestiging en intrede van Ds. F. Guillaume bij de Geref. Kerk te Sneek. Woensdagavond vond in de dichtbezette Zuiderkerk de bevestiging en intrede plaats van den derden predikant der Geref. Kerk van Sneek. In deze dienst werd ds. F. Guillaume, ge komen van Klundert, tot zijn dienstwerk in geleid. Als bevestiger trad op ds. H. Steen huis, die bij den aanvang liet zingen Psalm 891. Als tekst voor deze bijzondere ure had de bevestiger gekozen 1 Thess. 5 24: „Hij die U roept is getrouw, Die het ook doen zal”. In zijn voorafspraak zelde de bevestiger het een bijzonder voorrecht tc achten in deze gedenkwaardige samenkomst van de gemeente van Sneek haar derde pre dikant bij haar in te leiden. Dat God ons, aldus spr., in deze dagen van onrust cn spanning in de geheele wereld nog zoo rustig doet samenkomen, is Zijn trouw met ons. Elders verkeert de kerk in grooten druk, doch hier kunnen wij nog in vrede samen komen en dat hebben wij niet ver diend. Onze kerken staat een overvloed van Dienaren des Woords ten dienste. Deze zegen is ons in menig opzicht te groot. Wat is het moeilijk in de rechte gestalte tegen over God te staan. Dat moet ons waakzaam doen zijn. Vooral in Sneek. Een ledige plaats is hier niet. De beide predikanten ds. Dethmers en ds. Koopmans, die jarenlang de gemeente trouw en met zegen dienden, gin gen met emeritaat en hun ledige plaatsen werden ingenomen. Nu geeft God ons een derde predikant. Er is dus reden tot dank bare blijdschap, maar dikwijls is het zoo, dat vervulling van het gemis beter wordt gewaardeerd. Ds. Dethmers heeft dit, hoe wel vurig begeerd, niet meer mogen beleven. Na zich met een persoonlijk woord tot den nieuwen predikant gericht te hebben, ontvouwde hij Gods Woord uit 1 Thess. 5 24 en wees hij er op, dat het de Getrouwe is die roept. Hij beschouwde dit Schrift- J. KOLK, f De voorzitter van den raad van Arbeid te Groningen, de heer J. Kolk!,'is op 61-ja- rigen leeftijd overleden. De overledene ‘is ook voorzitter van den Raad van Arbeid te Heerenveen geweest, en daarvoor burge meester van Engwirden, de eerste sociaal democratische burgemeester in onze pro vincie. Toen de tolgaarder met gevolg op een blaadje groote stapels kleingeld kwam aan dragen ten bedrage van ƒ99.98, tastte de reiziger in z’n vestzakje en zei: „Ik heb nog 2 centen in mijn vestzak gevonden en houd liever mijn bankbiljet heel!” De woede van den gefopten tolgaarder was onbeschrijfelijk en hij verzocht den rei ziger direct zijn zaak te willen verlaten of anders zou hij hem er eigenhandig uit gooien Deze voldeed direct aan dit verzoek en verliet blijde dit voor hem zoo ongastvrije oord, verheugd dat hij bewaard was geble ven voor een zwaren zak met kleingeld. In 't café zat, verscholen achter een glas bier, een bezoeker stillekens in zijn vuistje te lachen, toen de tolgaarder het afgetelde kleingeld mopperend weer wegborg De „Zuld-Westhoek”, waaraan dit is ont leend, teekent hierbij aan, dat het geval historisch is. VIER JAAR GEVANGENISSTRAF WEGENS ZWARE MISHANDELING. Folkert A.,( van boerenbedrijf tc Alten- van zijn vader mes in de lin- !,r werden geen Waarborg. Bij alle goed, dat U wilt wasschen Ontheft Persil U van veel zorg Voor duurzaamheid en hoogste reinheid Blijft Persil onveranderd borgl De Hengelo’sche vierling. En dèt zijn ze nou zegt vader Pijlman. Hij heeft héél zachtjes de deur van de kin- kerkamer geopend en laat mij binnen in het heiligdom van „Oens Zunneheusken”, zoo vertelt een verslaggever van Het Volk. En dèt zijn ze nou: Antje, Aukje, Harmke en Johannes, te zamen vormende de gezonde vierling van het gezin Pijlman. Harmke ligt apart; ze Is de kleinste van het kwartet en heeft nog wat extra zorg noodig. De drie anderen hebben samen één bedje en dat biedt hun ruimte genoeg. Ze slapen, alle vier en wat zouden ze ènders moeten doen? De maaltijd is net achter de rug en vader, moeder en „zuster” zorgen er wel voor, dat ze niet lastig worden gevallen door al te veel nieuwsgierige gasten. Een leven als een prins. Moeder en vader Pijlman Friezen alle twee, die weinig praten maar voor géén moeilijkheden uit de weg gaan zullen zich er zeker doorheen slaan. Zij hebben reeds ondervonden, dat hun kwartet vele, onbekende vrienden heeft. Zij zullen dat hopelijk ook in de toekomst blijven merken. Stilte heerscht om het huis. Hengelo begint al gewend te raken aan de gedachte, dat daar in die prettige wo ning een vierling huist. Men dromt er niet meer samen voor de deur. Rust dit heb ben de peuters noodig. En die zullen ze krijgen, want vader en moeder Pijlman hebben zich voorgenomen, er voor te zorgen, dat hun schatten op groeien als Alle kinderen doodgewoon. Alle pogingen om hen voor reclame-doel- einden te gebruiken, wijzen ze af. De Dionne’s mogen het vreemdelingen verkeer in Canada bevorderen en met de exploitatie van hun kinderen een kapitaal verdienen De Pijlman’s hebben geluk kig! ,een ander ideaal: Hun kinderen op te voeden tot goede menschen. Harmke Is een kleine pop, maar ze komt nu heel behoorlijk aan, wel twintig tot dertig gram per dag. Een warm kruikje aan weers zijden, heeft de dokter gezegd, dan haalt ze heusch haar achterstand wel In; en de hoofdzaak is toch maar, dat ze goed gezond is, net als de anderen trouwens. Harmke is dan ook de gelukkige, die regelmatig en uitsluitend door moeder zélf wordt gevoed; niets is tenslotte zoo kostelijk als de moedermelk. Maar dat wil niet zeg gen, dat de anderen er daarom van versto ken blijven; ook zij krijgen van tijd tot tijd zoo'n feestmaal, bij toerbeurtI Vader Pijlman dekt de poppen héél voor zichtig toel BELASTINGONTDUIKING. Het gerechtshof tc Gravenhage behaïi- dolde 111 hooger beroep de strafzaak te gen mr. J. A. V. R. v. d. K., die wegen» onjuiste aangifte voor de vermogens- en inkomstenbelasting door de rechtbank al daar bij verstek tot een geldboete van f lo.ooo subs. 6 maanden hechtenis is ver oordeeld. De officier van Justitie, die een gevan genisstraf van zes maanden had geëischt, had van dit vonnis geappelleerd. Ook nu was verdachte niet verschenen, zoodat verstek tegen hem werd verleend'. De advocaat-generaal, mr. L. B. J. Ver meulen requisitoir nemend, achtte de op- J. pleegde feit en de gelegde straf in verhouding tot het ge pleegde feit en de grootheid van het ver zwegen bedrag tc laag en vorderde ver dachte'» veroordeelfng tot een gevangenis straf van vier maanden. Uitspraak 30 Augustus. DÉ SOESTER SPlIONNAGE-AFFAIRE. Voor de Utrechtsche rechtbank stond Diinsdag terecht een caféhouder uit Soest, wien ten laste was gelegd, dat hij een ser geant-vlieger uit Soesterbcrg ondier be te f te van een groote geldsom heeft trachten te bewegen tot de levering van een aantal luchtfoto’s van belangrijke nieuwe verdedi gingswerken in ons land. Tegenover verschillende cafébezoekers zou verdachte zich dikwijls hebben uitge laten over de mogelijkheid in het bezit te komen van luchtfoto's varii strategische waarde. Toen dan op zekeren dag een onbekend persoon hem om dergelijke foto's vroeg, wendde de caféhouder zich tot den sergeant-vlieger, die oogmschijnlijk op het voorstel van de verdachte inging, doch in werkelijkheid terstond zijn superieuren van liet een cn Ander op de hoogte stekte. Daarop werd besloten, dat de sergeant- v’ieger zijn rol zou uitspelen om op dezo manier te weten tc komen, voor wie deze foto's bestemd waren. Een tweetal zendingen werd afgeleverd. De eerste zending werd blijkbaar niet van waa,rde geoordeeld door den onbekenden aanvrager, waarin hij gelijk had, want er was natuurlijk zorgvuldig voor gewaakt, dat Slechts waardeloos materiaal werd af gegeven. Kort nadat de tweede zending aan den caféhouder werd afgegeven, had de Soester politie een inval gedaan in het café, waarbij de caféhouder werdl gear-" resteerd en de foto's, welke in een kastje in de kelder waren opgeborgen, in beslag werden genomen. werden genomen. De officier van justitie, nui*. Jl E. W. Twiss Quarles van Uffiord, achtte het ten laste gelegde bewezen en eischte een ge vangenisstraf van één jaar. De verdediger,'mr. Emmelot, betreurde het, dat door het vroegtijdig ingrijpen van de politie de hoofdschuldigen nu nog vrij /fondteopen. Verdachte is de dupe .gewor den van een geslepen individu. Hij drong aan op vrijspraak subs. een, voorwaardelijke veroordeeling en de onmiddellijke invrij- heidstélÊng van verdachte, De rechtbank achtte geen termen aanwe zig om aan het verzoek van den verdediger te jroldoen om den caféhouder in vrijheid te stellen en bepaalde 4e uitspraak op> 5 September a.s. woord allereerst in zijn verband met de ge meente van Thessalonica en in de tweede plaats met het oog op de gemeente van Sneek. Vervolgens werd overgegaan tot de be vestiging. Onder het zingen van Ps. 116: 11 be klom de nieuwe leeraar den kansel, om zich aan zijn nieuwe gemeente te verbinden. Zijn tekstkeuze was 1 Cor. 3 2123. Het on derwerp van de predikatie was de heerlijk heid van Christus’ gemeente. Stilgestaan werd bij de volgende twee punten: le. waar in deze heerlijkheid bestaat; 2e. waartoe deze heerlijkheid roept. Na de predicate sprak ds. Guillaume nog een persoonlijk woord inzonderheid tot zijn ambtsbroeders, kerkeraadsleden, den bur gemeester en den vertegenwoordiger der classis Sneek. De dienst werd besloten met het zingen van het laatste vers van Psalm 90. Fr. Dagblad. ZEILWEDSTRIJD' VOOR DEN E.O.V.A.G. Evenals in de voorafgaande jaren hield de S.Z.C. Woensdag voor de deelnemers aan het congres van den Bond van Auto handelaren en Garagehouders, dat ’s mor gens alhier werd gehouden, een zeilwed strijd, den z.g.n. Bovag-zeilwedstrijd op het Sneeker Meer, waarbij vóór het Paviljoen gestart werd. Die congressisten en hunne dames woonden den wedstrijd' bij, die on danks het half uur uitstel wagens te weinig wind toch nog uitstekend slaagde, omdat juist op tijd een mooi briesje arriveerde. Er 'werd gezeild in vijf klassen: Regen bogen, 16 M*. klasse I, 16 M’. klasse II, OlympiajoUen en Gemengde (Bovag)klas- se, alleen voor leden van den Bpvag. In de Regenboogklasse vertrokken 8 jachten, waarvan dr. v. d. Zijpp er met Jan van Gent het snelst van door ging. Of schoon hij1 in de laatste route, en in 't bij zonder op het laatste eind, ernstig werd be dreigd door Hennie valt Marten Hendriks, slaagde dokter er toch in die eerste plaats steeds bezet te houden, zoodat de mooie wisselbeker, aangeboden door dien Bovag, in 1938 gewonnen door M. Hendriks en Ui 1037 door P. van Dijk, voor een jaar in zijn bezit kwam. Deze beker moet 2 x achter elkaar of 3 x in 't geheel worden gewonnen. I 'tweede werd, zöoals gezegd» M. Hen driks met Hennie, derde Piet van Dijk met Schelm. De 16 M’. klasse I telde deelnemers, waarvan Del! van L. Rosier, onafgebroken de leiding had en met, een mooie voor sprong won. Joukje van H. Unossen kwam geleidelijk naar voren en eindigde tenslotte op de 2e plaats. Unrêst van A. Postma deed het ook uitstekend en «klom van dte 6e tot de 3e plaats op, terwijl Butterfly van H. v. d. veen, Joure oen goede vier de was. 1 In de 16 M9. klasse II waarin 14 sche pen startten, was Algri van J. Albania onbetwist de snelste, waarna Valk van Jan Muurling steeds als tweede volgde, ter wijl Pietie van W. Cnossen den derden cn Endeavour II van 'B. Couperus den vier den prijs won. Deze laatste wist in de laatste route nog één plaats ten kxMtc van Brasem te winnen. De zusters van Gooi betwistten elkaar in de Olympiajollenklasse de leiding, die eerst door Nellie, maar in de 2e route door Cor rie werd veroverd, die daarna ook steeds eerst bleef en daardoor tevens voor de eerste maal een mooie wisselbeker mee naar Hommerts kreeg. Ook deze beker moet 2 x achter elkaar of 3 x in 't geheel worden gewonnen. De wedstrijd in de Bovag-klasse was een met handicap. Eerste werd de heer Tj. M. de Boer, Balk, tweede de heer D. Hooge- veen, Leeuwarden. In deze klasse was een wisselprijs beschikbaar gesteld door de gebr. Hamstra te Weesp, de z.g. Everwarm wisselprijs die eveneens 2 x achter elkaar of 3 x totaal moet worden gewonnen, die door oen dezer heeren met een toepasse lijk woord aan den heer de Boer werd overhandigd, waarna hij het bestuur van S.Z.C. dankte voor de correcte regeling van den wedstrijd cn de deskundige vast stelling van de handicap, en mededeelde dat de Bovag-leden, die genn prijs won nen, een herinneringsmedallle toegezonden zullen krijgen. Vooraf had de voorzitter van de S.Z.C.,' de heer S. J. Olij, de prijzen reeds aan de andere gelukkigen uitgereikt, waarbij hij voor ieder een passend woordje over had. Hij sprak er tenslotte zijn groote vol doening over uit, dat de Bovag-wedstrijden, die $lk jaar terugkomen, ook in de toe komst gehouden zullen worden, daar ver schillende wisselprijzen zijn aangeboden. Dat de Bovag-leden nu zelf ook gaan wed strijdzeilen doet het bestuur v^n de S.Z.C. veel plezier, daar er uit blijkt dat de zeil- sport ook onder de automobilisten vaste grond begint te krijgen. Aan het eind van de prijsuitdeeling, die plaats vond in het Paviljoen, bracht ook de heer Statema van Leeuwarden, voorzitter van het District Friesland van den Bovag - nog de dank van het District over aan het bestuur van de S.Z.C. voor de organi satie van dezen këurigen dag, waarbij hij de hoop uitsprak ook een volgend jaar 1 weer op zijn medewerking te kunnen re- kenen. De heer Olij gaf die verzekering gaarne, daar hef voor het Bestuur van de club eveneens een genoegen was' ge- weest dezen wedstrijd ste organiseeren. uiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiriiiniiiiiu Twee mannen: ze waren elkander bekend, Bevriend met elkaar en altijd attent, Zij hadden elkander bij toeval ontmoet, 't Was in een vacantiecontact door een groet De band uit die dagen was blijven bestaan. Gelijke karakters't is méér zoo gegaan De mannen geraakten steeds beter bevrind, Tenslotte elkander als broeders gezind Gelijke belangen bij leven en werk, Hun omgang was eerlijk en prettig cn sterk Tolgaarders-wee Het geschiedde bij en om een vermaarde tol Een heer uit Bolsward wilde de tol pas- seeren, haalde z’n portemonnaie voor den dag om ’t onvermijdelijke en onvrijwillige offer te betalen, doch ontwaarde, dat hij geen ander geld op zak had, dan een bank biljet van honderd gulden Hij vertelde dit den tolgaarder, doch deze, meenende met een truc te doen te hebben, welke ontduiking van betaling zou betee- kenen, noodde den reiziger binnen, opdat men daar zijn bankbiljet zou wisselen Ofschoon de man liever-direct had willen doorfietsen, omdat de zon reeds was onder gegaan en hij beloofde bij eventueele terug keer zijn 2 centen te zullen offeren, de tol gaarder was niet te vermurwen: Het bank biljet zou gewisseld worden! In het logement gaf de eigenaar-tolgaar- der aan zijn huisgenooten direct de noodige orders kleingeld af te tellen voor een bedrag van 100 2 centen. Het slachtoffer protesteerde, dat hij liever niet zoov.eel kleingeld wilde ontvangen, doch de tollenaar was onverbiddelijk: het bankbiljet zou gewisseld! Ondertusschen maakte de wachtende een praatje met een der bezoekers van het loge ment en vertelde hem zijn wedervaren Deze zeide: „Ik zal U helpen, doch laat niets blijken’’’ burg onder Tietjerk heeft terecht gestaan wegens poging tot doodslag door hem met een, geopend kerschouder te steken. E,i edele deelen geraakt. Subs, was verdachte zware mishandeling ten laste gelegd. Woensdag werd hij door <te Leeuwarder rechtbank veroordeeld tot vier jaar ge vangenisstraf, wegens zware mishandeling. TENTOONSTELLING „FRIESLANDiS ROEM”, te Leeuwarden van 6—12 Sept, Groote sterrit voor auto's en motoren. Als buitengewone attractie heeft het Da- gelijksch Bestuur der Tentoonstelling in samenwerking met de Friesche Motorclub besloten, om op Zaterdag 9 September a.s. een groote sterrit voor auto's en mo toren te organiseeren. Op het Sportterrein bij de tentoonstelling zullen behendigheids- wedstrijden worden gehouden. Aan de wed strijden zoowel als aan de sterrit zijn fraaie prijzen verlxxnden. Binnankort zal er van deze sterrit een programma verschynen, waarin een en an der omtrent de sterrit on de prijzen be kend zal worden gemaakt. Het streven van het Bestuur zal z(jn, om deze tentoonstelling zoo attractief moge- iyk te' maken, opdat vele belangstellenden van 6-—12 Sept, naar Leeuwarden xullen trekken. DE GEZONDHEIDSTOESTAND VAN DE PRINSES, Het volgende bulletin werd Woensdag aan het A.N.P. verstrekt: De gezondheidstoestand van TL K. H, Prinses Juliana is uitstekend. H. K. H. heeft titans weer het normale leven hervat. De zorg voor Prinses Irene, die het eveneens uitstékend maakt, is verder over gedragen aan, dr. Carstens. (w.g.) dr. J. DE GROOT. Naar wordt vernomen is dit het laatste bulletin, dat uitgegeven wordt. DE DOOP VAN PRINSES IRENE. Op 14 September a.s. Naar men verneemt, bestaat het voorne men, de doopplechtigheid van Prinses Ire ne in de Nieuwe Kerk te 'Amsterdam te doen plaats vinden op Donderdag 14 Sep tember a..s. De hofprediker, prof. H.-T. Obbink, is uitgenoodigd deze dienst te leiden. G0EDK00PE GELUKS TELEGRAMMEN. Bij wijze van proef wordt op 1 Septem ber a.s. het bjjzondere recht voor geluks telegrammen in het binnenlandsche ver keer van 40 tot 25 cent verlaagd. De netto-opbrengst van het extra-recht blijft ten goede komen aan de jeugd-organisa- ties, het Nederlandsche Jeugdteidersinsti- tuut en de Academie voor Lichamelijke Opvoeding. Zaterdag 26 Augustus 1989 55e Jaargang Verschijnt DINSDAGS- en VRIJDAGSAVONDS OFFICIEEL ORGAAN P.S. Onze wagens kunnen tegen een kleine vergoe ding verzekerd worden. HET ADRES voor Adv. in dit blad worden gratis opgenomen in het adv. blad de SNEuLER COURANT DER GEMEENTE SNEEK MM MM Bi en u zult s morgens uit bed springen, gereed om bergen te verzetten. lederen dag moet uw lever-een liter lever-gal In uw Ingewanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvoldoende Is, verteert uw voedsel niet, het bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Uw lichaam Is vergiftigd, u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmidde len. U moet CARTER'S LEVER-PILLETJES nemen om deze liter lever-gal vrij te doen vloeien en u zult u een geheel ander mensch voelen. Onschade- lijk, plantaardig, zacht, onovertroffen om de lever- gal te doen vloeien. Elscht Carter’s Lever-PUletjes bU apothekers en drogisten, f. 0.76. 1 NIEUWE SNEEKER COURANT

Sneeker Nieuwsblad nl | 1939 | | pagina 1