Officieele Opening Rusthuis Thabor. De BURGEMEESTER van SNEEK brengt ter algemene kennis, dat In verband met het eindigen van de zomertijd, de torenklok op 8 October 1939, om 3 uur In de morgen, een nnr zal worden stilgezet. Annex Sneeker Courant en Wymbritseradeel Verschijnt DINSDAGS- en VRIJDAGSAVONDS OFFICIEEL ORGAAN Abonnements- en Advertentieblad 55e Jaargang No. 103 Uitgave: KIEZEBRINK Co. - SNEEK le BLAD r T. OOSTERBAAN. neek is, dan danken we OFFICIEEL GEDEELTE. NIEUWSTIJDINGEN. t i Sneek, Abbega, Folsgare, Oaastmeer, Gauw, Ooënga, Heeg, Hommerts, JutrIJp, Idzega, Indijk, Loönga, Nijhulzum, Nljiand, Offin- gawler, Oosthcm, Oppenhulzen, Ultwellln- gerga, Oudega (W.), Sandflrden, Scharne- goutum, Smallebrugge, Tlrns, TJalhulzum, Weafhem, Blauwhuis, Wolsum, Woudsend, Osingahulzen, Ypecolsga, IJsbrechtum, Nlje- zijl, Harich, Bakhuizen, Hemelum, Nijemir- duni, Oudemirdum, Sondel, Sloten, Tjerk- gaast, Spannenburg, Poppingawier, Warns, Rauwerd, Sijbrandaburen, Terzool, Deei- sum, Roodhuis, Balk, Wijckel, Langweer, Bozum enz. Onze gecombineerde bladen verschijnen o.m. in de volgende plaatsen in de omgeving en geven daar een groote publiciteit SNEEKER COURANT (Gratis Advertentieblad). ADVERTENTIES WORDEN STEEDS IN BEIDE BLADEN OPGENOMEN. Advertentieprijs 9 ets. per regel. Bij contract aanmerkelijk lager. Klachten over niet bezorgen enz. aan de Administratie Klelnzand 7, Sneek. Tel. 2200 n r i- t r 5 an 25 th o- he de en Le k p- en :p e- er m 3- et Zaterdag 23 September 1939 VoorUchtingscursussen. Evenals vorige jaren zullen ook nu weer verschillende voorlichtingscursussen in de Huishoudschool gegeven worden. Deze les sen zijn bedoeld voor die huisvrouwen, wier gezinnen het zwaarst door de tijdsomstan digheden zijn getroffen. Zonder twijfel is er nu nog grootere behoefte aan deze cur sussen dan voorheen. Vindingrijk zal de huisvrouw moeten zijn om dezen winter haar gezin naar behooren te verzorgen. Goe de raad en bemoediging zullen ongetwijfeld dit jaar dubbel welkom zijn. De cursussen zijn speciaal gericht op het practlsch nut, zooals uit het onderstaande blijkt. In vele huisgezinnen staat de vrouw, nu de man gemobiliseerd is, alleen voor de zware taak haar kinderen te verzorgen en op te voeden. Door het volgen van een cur sus in kinderverzorging en op voeding worden vele problemen opgelost en nieuwe inzichten verkregen. De voedselvoorziening is, wan neer vele gerechten duur of niet voorhanden zijn, een iederen dag terugkeerende moei lijkheid. Op de lessen in koken en voe dingsleer wordt onderwezen hoe de voeding dan toch nog goed kan zijn. De huisvrouw leert hier op welke wijze zij kan bereiken, dat haar gezin, ook onder moeilijke omstandigheden, in een zoo goed mogelijke voedingstoestand blijft. De verzorging van de w a s c h zal, als er op zeep en soda bezuinigd moet'worden, bezwaren opleveren. Bovendien neemt het wasschen en opmaken veel tijd In beslag. Juist nil moeten er eenige uren vrij komen voor het verrichten van allerlei werk, dat anders door den echtgenoot gedaan werd. Bij de waschlessen komen al deze punten ter sprake en worden oplossingen gegeven. Voor vele vrouwen zal, als de man, die anders 's avonds oppaste, afwezig is, het moeilijk zijn een cursus te volgen. Kunnen in dergelijke gevallen familieleden of ken nissen niet de helpende hand reiken en zich aanmelden ais vervangers? Juist ook voor de ouderen, waarvan het gezin compleet is gebleven, ligt hier een taak. Het „draagt elkanders lasten” kan dan op zoo eenvou- NIEUWE SNEEKER COURANT (Nieuws, en Advertentieblad). Officieel orgaan der gemeenten Sneek en W y mbritseradeel. Abonnementsprijs 2.50 per jaar. Betaling kan zoo gewenscht geschieden aan de courantloopers met 5 cent per week. Per post ƒ3.60; Giro 130000 ten name van fa. KIEZEBRINK <2 Co. Sneek. Losse nummers 5 cent. imge alle vischnetten en, de dynamo vernielden en den schipper daarna de' vrijheid gaven, om naar zijn haven terug te keeren. Met de zeilen heeft de Elvis toen Grimsby bereikt. Prof. Slotemaker de Bruine zegt .ongeveer het volgende: Reeds eenige tijd, geleden bereikte mij het verzoek om als het oogenblik zou zijn aangebroken, de< opening van Thabor te willen verrichten. Ik heb toen onder de voorwaarde van Jacobus „ja” gezegd. Kort geleden heb ik het be stuur gevraagd of het in de jongste gebeur tenissen ook aanleiding gevonden had de opening geheel uit te stellen of het min of meer plechtig karakter daarvan te doen ver vallen. Het antwoord was ontkennend en daarom ben ik hier. Ik geef deze opmerking omdat naar mijn meening door de eenvou dige beslissing om door te gaan, het bestuur zoowel deze omgeving als heel het volk een voortreffelijk voorbeeld heeft gegeven. Nie mand wil dat ons volk zich geheel houdt buiten de vreeslijkheden, welke buiten onze grenzen voorvallen en die ons zeer aan grijpen, of dat wij ons zouden losmaken van zoovelen, ook in ons vaderland, die de druk der gebeurtenissen ondervinden; spr. denkt hierbij aan de jonge en; oudere mannen, die hun gezinnen achterlieten, leiders van dik- wijls kleine, moeilijk opgebouwde, bedrijven, die „ja” zeggen als het vaderland roept,- doch wier gedachten telkens teruggaan naar hun zaken. Dat alles willen wij geen oogen- bllk vergeten. Maar ’t bestuur heeft gezegd „wij willen niet zoover gaan, dat wij de ge wone gang van zaken afbreken en ons de gansche dag onder de druk neer zouden geven. Dan zouden wij aan geheel ons volk schade doen”u Spr. waardeert het hoogelijk, dat dit bestuur zegt: „onze roeping is het normale leven voort te zetten, maatschap pelijk, geestelijk ook en in dit geval filan tropisch”. Inderdaad laat ons zooveel mo gelijk de dingen in gang houden, dat ver sterkt de volkskracht en het vermogen deze dagen door te maken. Voor dat feit heeft het bestuur recht op dank van ons volk en spr. voegt er de hoop bij, dat in gansch het land dat volk ook zal zeggen: als ’t eenigs- zins mogelijk is, dan zetten wij de gewone dingen door”, dat is psychologisch van groote beteekenis. Spr. is hier als voorzitter der federatie van diaconieën in de Ned. Herv. Kerk, ook tijdens zijn ministerschap bleef spr. dat al kon hij toen niet al het werk zelf doen omdat hij hef.werk der federatie van groote beteekenis voor personen, kerk en volk acht. Hier zijn wij nu bijeen voor een spe ciale arbeid op dit gebied, die'waarbij het leven van ouden van dagen en invaliden, behoorende tot de Ned. Herv. Kerk, kan worden gesteund, gedragen, verhelderd. In zekeren zin is dat vanzelfsprekend, omdat menschen op leeftijd, als welke in Thabor verwacht worden, zulk een hulp behoeven; in zekeren zin is het echter niet zoo natuur lijk. Want het is nog niet zooveel jaren ge leden, dat de diaconieën aan zulk een arbeid niet dachten en zeker niet om deze in groo tere omvang aan te vatten. Spr. denkt hier aan de tijd, dat men wel in die diaconale arbeid het rampzalige woord „bedeelden” gebruikte; er was toen een zeker aantal menschen, die spr. geeft toe met de beste bedoelingen wat tijd gaven en wat geld inzamelden om hier en daar wat nood te lenigen, waarbij zulken „bedeelden” dan een kruimken toeviel. Een dergelijke „be- deeling” heft niet op, doch drukt neer, waar door het wel heel moeilijk was te gelooven, dat deze diaconale arbeid geschiedde om Christus’ wil. Spr. herinnert zich pijnlijke uren als hij als predikant stoffelijke steun aanbood namens zijn kerk aan iemand, in den regel was dan het antwoord: „dat is het laatste”. Spr. vertrouwt, dat de arbeid der diaconieën gaandeweg zoo*ingericht is, dat deze iets meer beantwoordt aan de hei lige naam, welke bij dit werk wordt aange roepen. In .dit speciale geval van Thabor zij opgemerkt, dat dit een tehuis biedt aan ig voor de totstandkoming van „Thabor”. Op gevaar af, dat ik enkelen zou kunnen vergeten, meen ik toch goed te doen een enkele uitzondering te maken, omdat de een zich heel anders aan ons verplichtte dan de ander. Ik hoop dus, dat U geen conclusie trekt uit de volgorde die ik in acht neem. Uw tegenwoordigheid, prof. Slotemaker de Bruine, verblijdt ons ten zeerste. Ik hoop daarop straks terug te komen. Dan zie ik de afgevaardigden en verte genwoordigers van Kerkeraden, Classicaal Bestuur, Diaconieën en Kerkvoogdijen, spe ciaal van de Classis Sneek en omliggende gemeenten, en ook laat mij zeggen daar boven, want dan bedoel ik de Federatie van Diaconieën in onze Ned. Herv. Kerk. Wij hebben heel wat met elkander moeten redeneeren, voor we met gezamenlijke krachten den bouw van ons Rusthuis kon den aanvatten. In de loop der jaren is er heel wat veranderd in de meeningen omtrent het werk van de diaconieën. Zoo’n Rusthuis, dat een heele streek wil bestrijken, hoort thuis onder de nieuwste inzichten op dat terrein, en daarom hebben wij gemeend, dat ook hier de kerk deze daad in het midden van ons volksleven behoorde te stellen Hebt ge heden niet een bijzonder gevoel van voldoening en dankbaarheid jegens God in uw hart, nu ge het resultaat van al ons werk vrijwel kant en klaar voor U ziet staan gereed om zijn taak aan te vangen? De diaconieën wilden het vraagstuk van de verzorging voor ouden van dagen en hulpbehoevenden dan ook met kracht aan vatten. Maar zonder contact met autoriteiten op verschillend gebied, zouden ze het niet zoover hebben kunnen brengen. Onmisbaar was bv. de medewerking van het Classicaal bestuur en van de Regeering onzer goede stad Sneek. Met de woorden uit het groote formulier gebed (dat achter in onze kerkboeken voor komt), hebben we zoo vaak in onze gods dienstoefeningen gevraagd „dat Gods Hei lige Geest zou voorzitten in hunne verga deringen, opdat ze in alle zaken niet anders dan hetgeen goed is en behoorlijk besluiten mogen en daarna ook gelukkig uitvoeren”. In de laatste jaren hebben we daaronder natuurlijk ook begrepen de vele punten, dlge wijze in de praktijk gebracht worden. De bijzonderheden der cursussen staan In een advertentie vermeld. JONGEN DOOR STIEFMOEDER MISHANDELD. Een ergerlijk geval van kindermishande ling 1b in de Govert Flinckstraat te Aml sterdam aan het licht gekomen. Een tien jarig Jongetje heeft aan allerlei mishande lingen van zijn stiefmoeder blootgestaan, totdat kort geleden de politie er achiter kwam en pro ces-verbaal tegen' de vrouw kon opmaken. De zaak is thans in onder zoek bij1 de Kinderpolitie, die de poodige maatregelen zal nemen om den jongen voor verdere mishandelingen te behoeden. Buren kwamen deSer dagen de politie waarschuwen, dat in een woning aan de Govert Flinckstraat een ontzettend ge schreeuw en gehuil te hooren was, aldus de Tel. Tientallen menschen verdrongen zich voor het 1 aard niet binnen gaan, stelden ©enig in de woxui vrouw aan^ deed. In de een mattenl huls, doch zij konden uiter- nen gaan. Korte tijd later stelden eenige politiemannen een onderzoek L. ..jntng in. Zij troffen daar een —.I, die aanvankelijk zeer verbaasd gang vonden de politiemannen .klopper, die de vrouw blijk baar gebruikt had als „wapen" om het kind, een jongetje van tien jaar te slaan. De politiemannen togen verder opi on derzoek uit in de woning en vonden in die gang 'n groote kast, welke tot slaapplaats voor drie kinderen was in gericht. Boven elkaar bad de heer des huizes drie plan ken getimmerd zonder eenige beschutting. Op de bovenste plank, welke alleen met een trapje bereikbaar was, vonden de poli tiemannen het tienjarig zoontje, liggend op dekens, die meer op vodden geleken. Dit was echter nog niet het ergste. Het kerel tje lag met een dik stuk touwt om zijn, armen' vastgebonden. De uiteinden van het touw had de moeder vastgebonden aan de muur, zoodat het kind zich nauwelijks kon verroeren. Zoo moest de jongen piaar slapenOnmiddellijk sneden de politie mannen het toufr doör en bevrijdden het kind, dat een Heiige indruk' maakte. Het touw werd In beslag genomen, terwijl) de vrouw terdege onderhanden werd genomen. Bij het verder onderzoek is nog geble ken, dat de 'moeder het kind ’s morgens al vóór dag en dauw de woning uitstuurde, en het verbood er eerder weer jni Da to men dan ’s Avonds tegen een uur of tien. Het ventje ging dan maar, wanneer de schooldeuren open waren, de school bin nen, kreeg hier eten en drinken pn zwierf verder heele avonden op straat. ZIJN ZUSTER GEDOOD. De raad van justitie te Soerabaja höeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den 15- jarigen Europeeschen knaap A. R. H., woonachtig te Kedoeroes, die in een zit ting met gesloten deuren terecht stond we gens moord, subsidiair doodslag, op zijn 20-jarige zuster. De raad heeft bekl. schuldig verklaard aan doodslag en hem veroordeeld over eenkomstig den eisch van het O. M, tot gevangenisstraf van vijf jaar met aftrek van preventieve hechtenis. De jongen was eerst een tijd in observatie geweest by Pro Juventute. Bekl.'s verdediger toekende onmiddeUijk revisie tegen het vonnis aan. HUMAAN. Woensdag is te Grimsby de treiler Elvis aangekomen, die op de Noordzee door een Duitsche duikboot was aangehouden. De Duitscher gaf eerst het sein, dat de op varenden' het schip moesten verlaten en dat her‘tot zinken zou worden gebracht. Toen de schipper seinde dat er slechts een kleine reddingboot aan boord was, waarmee de schep» bereiken, zond de Duitsche kapitein eei mannen aan boord, die dé' radio, versieren door uw wandel. (Titus 2 10). De kracht tot deze overlegging bidden we U van harte toe, en ik leg er de nadruk op, dat het bij de inlichtingen, die we voor uw indiensttreding aangaande U kregen, ons gemakkelijk valt, met U vertrouwen in de toekomst te hebben. De afgevaardigden van de zuster-inrich- tingen te Hoorn en Alkmaar hebben ons grootelijks aan zich verplicht door de vele inlichtingen, die zij al of niet gevraagd, hebben gegeven. Het is heel wat waard, wanneer betrouwbare gidsen U met voor lichting dienen. Dan zijn er nog velen, die tot het groote stuk hebben meegewerkt, waarbij ik niet mag vergeten onzen afgetreden penning meester, die door overplaatsing zich ge noodzaakt zag, zijn werk aan een ander over te dragen. Ik hoop en vertrouw, dat ieder deze Christelijke arbeid in gebed en offervaar digheid wil gedenken. En ten slotte kom ik tot U, prof. Slote maker de Bruine, die aan de opening van ons Rusthuis de zoo gewenschte luister wel wilt bijzetten door het houden van Uw rede voering. Aan het werk van de Diaconieën is U dermate gehecht, dat U zelfs tijdens Uw ministerschap het voorzitterschap van de Federatie van Diaconieën in onze Hervorm de Kerk is blijven bekleeden. Ik vertrouw, dat het Inwijdingswoord, het welk we uit Uw mond zullen mogen beluis teren, ons nog klaarder zal doen beseffen, dan wij eenvoudige menschen het reeds deden, de draagwijdte van onzen gezamen*- lijken arbeid. Hiermede ga ik eindigen en geef thans gaarne het woord aan Prof. Slotemaker de Bruine. waarop ten aanzien van ons Rusthuis over leg met U gewenscht en noodig was. Nu we het geheel kunnen overzien, kun nen we maar tot één conclusie komen: Clas sicaal bestuur van Sneek en ook Burgemees ter en Wethouders en daarmede de heele Gemeenteraad, hartelijk dank voor Uw medewerking en belangstelling. We hopen dat ons gebouw lange jaren een sieraad mag zijn niet alleen voor het doel waarvoor het gebruikt zal worden, maar ook voor de omgeving waarin het ge plaatst is, en de menschen die het gaat her bergen, belangstellende leden van onze Her vormde kerk mogen zijn niet alleen, maat ook toegewijde burgers van Sneek. Thans kom ik tot een nieuwe, geheel andere groep. Ik vroeg op een goede dag aan iemand, wat het woord architect eigenlijk betee- kende. Om goed diep te kunnen denken, zette hij zijn voorhoofd vol rimpels en toen kwam er ongeveer deze wijsheid uit: „archi” is in ’t Grieksch wat wij in Nederland noe men aarts eerste en „tect” is de afkorting van tektaar, dat kunstenaar wil zeggen. Dus is Èen architect een allereerste kunstenaar. Dat knoopte ’ik in mijn oor, want als ons Rusthuis, zooalls ge allen straks zult zien, een sieraad van Sneek is, dan danken we dat in de eerste plaats aan onze architecten, die ook wel een paar diepe rimpels in hun voorhoofd gehad hebben voor dit gebouw voor hun geestesoog verrees voor zij het in een teekening op papier hadden staan voor zij berekend en neergeschreven had den wat elegantie en bruikbaarheid en soli diteit aan eischen stellen. Zich inwerken in hun gedachten was nu aan opzichter en aannemer en voor de ver schillende onderdeelen aan de vakmenschen, want alleen door eendrachtig samenwerken streven naar het beste en hoogste, kon op ’t laatst verwezenlijkt worden, wat de architecten „gezien” hadden. Deze openingsdag is voor hen allen een eere-dag, want ieder kan zien, dat al wat hier staat, uit één stuk is zóó hebben bij hun adviezen en hun uitvoering, deze mannen zich met ons -vereenzelvigd, opdat er een mooi Hervormd bouwwerk zou te voorschijn komenI Alzoo samengevoegd, staat nu het geheel voor ons. Voor de krachtsinspanning, arbeid en hulpvaardigheid, danken wij U van heeler harte en eenige geslachten lang moge het doorgegeven worden: „dat Rusthuis in Sneek? Mijn vader, grootvader, overgroot vader heeft het helpen bouwen I” Diezelfde voldoening worde ook gesmaakt door de velen, die tot de uitrusting en in richting van ons Rusthuis hebben bijgedra gen. Natuurlijk zullen een kopje of kannetje, een handdoek of iets dergelijks, wel vaak vernieuwing behoeven, maar de gebruiks voorwerpen in hun geheel, die we ons aan schaften, ik geloof stellig, dat alle leveran ciers getracht hebben, het in hen gestelde vertrouwen volkomen na te komen. Deze medewerking strekt hun tot eer. Maar als we nu een Rusthuis hadden, dat door de samenwerking van al de genoem den was tot stand gekomen en keurig uit gerust en Ingericht, en we hadden le. geen menschen, die het wilden bewonen, en 2e. geen menschen, die er in wilden werken, wat zouden we dan even vast zitten. Gelukkig mag ik zeggen, dat er in Sneek en omgeving inderdaad behoefte bleek te bestaan aan een zoodanige inrichting, en wij ons mogen verheugen in een flinke aan vrage om opname, zoodat we gerust kunnen rekenen op een bezetting, als onze opzet geweest is. Onze aanstaande huisgenooten zullen, naar onze stellige verwachting, hier inderdaad een plaats der rust vinden, zoo als de menschen die aan elkaar geven kunnen. Het leeuwendeel van de taak, hun dit te bewijzen, komt voor de verantwoording van onzen Directeur en zijn echtgenoote en al het overige personeel, dat aanstonds hier zijn werkkring zal vinden. Van heinde en ver hebben we bijeenge bracht, wat hier straks zal arbeiden. Een gemakkelijke,taak neemt ge daarmede niet op U, want Gij, zoowel als degenen, die ge al den dag op Uw weg zult vinden, hebben allen hun eigenaardigheden, zoodat tact immer eisch zal zijn, maar ook moet in deze betrekking alle oogendienst en menschen- behagen (Ef. 6 6) buitengesloten zijn, en het Uw lust zijn, er naar te zoeken of er nog niet een punt meer is, waarin ge de leer van God, onzen Zaligmaker, zoudt kunnen officieel geopend. Daartoe had zich te 2 uur een aantal genoodigden verzameld in het Gebouw voor Chr. Belangen. De voorzitter der bovenbedoelde ver. de heer B. Hofstee, opende met de volgende rede. Op 29 October 1938, bij de steenlegging van ons rusthuis heb ik verschillende mede- deelingen gedaan over de totstandkoming van het rusthuis „Thabor” en de hoop uit gesproken, dat we na niet te langen tijd weer samen mochten komen voor de ope ning van dit huis, ik zal dus niet in her haling treden. Thans is dit, zij het onder zeer moeilijke tijdsomstandigheden, gewichtig moment aangebroken. Het verblijdt mij tön zeerste, dat U op dezen gedenkwaardigen dag U hierheen hebt willen begeven en daarmede getuigenis aflcgt, dat U belang stelt in deze stichting, ik ben er diep van doordrongen, dat aan Gods zegen het al is gelegen en daarom meen ik goed te doen een paar woorden uit den bijbel aan te halen, die voor den goedwillenden verstaander genoeg zeggen. In Psalm 127 lees Ik: „Zoo de Heer het huis niet bouwt, tevergeefs arbeiden des- zelfs bouwlieden daaraan; zoo Hij de stad niet bewaart, tevergeefs waakt de wachter, 't Is tevergeefs, dat ge vroeg opstaat en laat U neerlegt en brood der smarten eet. Zijne beminden daarentegen geeft Hij het als in den slaap”. Psalm 90: „Bevestig Gij het werk onzer handen aan ons. Ja, het werk onzer handen bevestig dat”. 1 Kon. 8: „Dat Uwe oogen open zijn, nacht en dag over dit huis en deze plaats, waarover Uw naam genoemd is”. Na voorgegaan te zijn in gebed vervolgde spr.: Ik heet U allen hartelijk welkom aan deze plaats. Uij het groote aantal aanwezigen mag zeker worden afgeleid Uw belangstel ling voor de totstandkoming van „Thabor”. NIEUWS VAN DE HUISHOUD SCHOOL TE SNEEK. Aan de vraag naar avondcursussen be ginnen wij te merken, dat de belangstelling hiervoor weer levendig wordt. Het plan is deze cursussen begin October te laten aan vangen, en wel een kookcursus, ©en Ennien- naaicusus en een costuunraursus. Bij de reeds lopepde éénjarige dienstbo dencursus op Maandag- en Dinsdagavond van 7—9 uur, kunnen ook nog enige deel neemsters geplaatst worden, ook hiervoor kan men zich aanmelden. Is er voldoende belangstelling voor èen meer uitgebreide cursus, d.w.z. voor een 5 maandelijkse huishoudcursus, dan kan ook deze cursus georganiseerd worden. De huishoudcursus is bedoeld voor deelneem sters van 18 jaar en. ouder, welke een korte cursus wensen, waarbyi zoveel mogelijk van alle huishoudvakken wordt gegeven. De deelneemster» moeten dan alle dagen ko men behalve de Zaterdag. De lestijden zijn elke namiddag tussen 3.45 en 8 uur. Daar deze cursus afzonderlijk aangevraagd moet worden is spoedige aangifte gewenst en kan pas met de lessen begonnen worden als de goedkeuring hiervoor is verkregen. Zi© voor aangifte de advertentie in djt blad. Adv. iu dit blad worden gratis opgenomen in het adv. blad de SNEEKER COURANT DER GEMEENTE SNEEK Bureau: KLEINZAND 5-7 - Telef. 2200 varenden' het schip moesten verlaten en dat de schipper seinde dat er slechts een kleine reddingboot aan boord was, waarmee de peungen den wal, die meer dan vijftig mijl'verwijderd was, niet zouden kunnen boord, die dé' radio, Het Rusthuis Thabor aan de Bolswarder- weg, stichting van de ver. van Ned. Herv. Diaconieën tot oprichting en instandhouding van rusthuizen voor ouden van dagen en invaliden, gevestigd te Sneek, is Woensdag jden verzameld in het Gebouw voo'r Chr. Belangen. a inir ■I 11 v hhh 5. i iet ij- ’d l. n i- NIEUWE SNEEKER COURAN Tijdregeling.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1939 | | pagina 1