PUROL 1 'g Annex Sneeker Courant en Wymbritseradeel Stelt U prijs op een goed figuur DE DUIF Abonnements- en Advertentieblad No. SS KIEZEBRINK Co. SNEEK Bureau: KLEINZAND Telef. 2200 le B LAD NIEUWSTIJDINGEN. PUZZELT MEE I (Nadruk verboden). verze- Laten wij elkaar begrijpen, Vriéndelijke lezersschaar Dit gedicht wordt niet geschreven Op een vrouwelijk „gebaar”. 't Werd me heusch niet ingt'geven Door m'n „helft in lief en leed", De in doodgewone spreektaal Sinds den oer-tljd „vrouw” al heett Ruwe Huid Ruwe Hunde'' ■uwe Lippen Maar ik zit zoo dikwijls 's avonds In m'n hoekje bij den haard, Heel alléén m'n vrouwtje puzzelt Op de puzzle: bonnenkaart. En dan denk ik aan het ntóndom, Dat die puzzle slrddl negeert En de bonte bon-affaire Nooit eens mhnlijk „mee-beheert". Medemannen-dezer-tijdcn Met Uw krantje bij den haard: Al die bonte bon-problemen Zijn ook Uw attentie waard! Want ook U moet „ervan eten", 't Gaat hier ook om Uw bestaan t Waarom niét „een duit in 't zakje" Van Uw vrouw's probleem gedaan? Zegt toch niet met zelfverheffing: Dat hoort niet tot mijn ressort; Puzzelt méé in brood en boter, Vleesch, rijst, suiker, thee en gort! 't Is één der gezinspa-plichten In de tijden-van-vandaag, Slu.t Uw oog n.et voor de vrouwenI Nee, 'k bedoel... qua bonnen-plaag! PHIL IA. EEN DRAMA TE FRIBOURG. Hoe zeer de oorlogstijd met de dagelijk 1- _j 'evoelens ook verhardt, de van elf kinderen van tus- van e oorlogstoestand _wel onderzoek strekt zich uit over 149 kinderen, t der minder Zaterdag 1 Februari 1941 57e Jaargang Verschijnt DINSDAGS- en VRIJDAGSAVONDS OFFICIEEL ORGAAN De brandweer kon niet verhinderen, dat ook de hooger gelegen verdiepingen waar in de afdeeling -van den Aroe.derssport- bond, een tooneel-, gymnastiek- en biljart zaal benevens nog eenige andere lo-calttei- ten in gebruik waren, werden aangetast en eeniging over te gaan goedgekeurd. Deze liquidatie betreft niet alleen de geheele omroepvereenlging, maar ook de plaatse lijks afdeelingen, federaties en districten, riet denkbeeld van het hoofdbestuur om tusschen de gewezen leden het contact te bewaren door de oprichting van een stich ting, vond bij de vereenigingsraad zoo goed als algemeene instemming. Het stich tingsbestuur 'zal gevormd worden door de thans zittende leden van het hoofdbestuur, terwijl hiernaast een stichtingsraad zal wor den gevormd van 15 personen, zijnde ver- tegenwoord'gers uit de voormalige vijftien districten en federaties. BRUTAAL. Ongenoode gasten hebben bij den vee houder S. Schaap te Follega een brutaal stukje ui'.gehaald. Deze veehouder had in een hok achter de boerderij twee varkens, ieder van 200 pond. Deze zijn 's nachts in het varkenshok geslacht en daarna meege nomen zonder dat de bewoners er iets van heoben bemerkt. verwoest. Vier biljarts en tooneelrequisieten gmgen in het vuur verloren. legen zes uur bestond er groot gevaar voor uitbreiding, daar een regen van von ken door de Oostenwind over de stad werd gejaagd. Men heeft echter de belendende perceeien kunnen behouden. Het gebouw zelf, dat eigendom is van den heer J. B. Post is over een lengte van ongeveer 25 meter geheel uitgebrand. De schade,, welke grootendeels door verzeke ring wordt gedeKt, is zeer aanzienlijk. De blusschingswerkzaamheden werden door strengen vorst ten zeerste belemmerd. Het programma opende met de aange kuml.goe vlaggenparade, waarna door alle aanwez.gen staande het Fneschc Volkslied werd gezongen. Hierna werd in non-stop tempo de rest van de zeer uitgebreide en afwisselende revue uitgevoerd. „Dancing Notes”, onder leiding van Henk Stuurop, bracht vlotte en populaire liedjes ten ge- houre; de leerlingen van de E.S.A.S. ga ven blijk van goede vorderingen, o.a. op blokfluit en accordeon, het muzi kale optreden van de Cowboy-singers viel blijkens het spontane applaus zeer in de smaak bij het pubLek, evenals dat van het O.D, mondaccordeon-ensemble en de-Ha- 'waïan Biotuers. Een leerling inond-ac^or- deonnist van Stuurop gaf blijk van goede beiieerschmg van zijn instrument, neuk Stuurop zelf gaf een zeer ver dienstelijke imitatie van Jan van Riems dijk. 'lusschen dit alles werden nog lied jes, dansen en schetsen ten gehoore en tooneele gebracht. De finale bracht een ta bleau, waarin het werken en streven van de O.D. werd voorgesteld. Een goed slot van een zeer in de smaak gevallen avond. De heer E. Smit had de diverse piano-be- gele.dmgen op zich genomen. De gnmeering en het kapwerk waren verzorgd door 5- Brouwer en Th. Woud- stra, de regie berustte bij A. Egas, terwijl de algeheel-e leiding in goede handen was bij W. Bijkerk. DOOR HET IJS GEZAKT EN VERDRONKEN. De-40 jarige brievenbesteller G. de Jong te Ternorne is Woensdag bij de Terhorn- ster Sluis door het ijs gezakt en verdron ken. DE LIQUIDATIE VAN DE VARA. De vereenigingsraad van de Vara aldus meldt de Radioglds heeft met al gemeene stemmen het voorstel van het hoofdbestuur om tot liquidatie van de ver- FELLE BRAND TE HOORN. In de vroege morgen van Woiemsdag heeft te Hoorn een lelie mand gewoed., we.ke een groot deel van de voormai.ge kazerne aan de Veemarkt m de asen heelt gelegd, aldus me.dt het Hauildsolud. De brand werd tegen vijf uur ontdekt. Unm.ddeiiijkwerd ue brandweer gcu.ur meerd; zij verseneen met vododg ma.enaftl ter plaatse. Het vuur had roods zou. snel om zmh heen gegrepen, dat er weinig togen v.el uit te rlcnten. Een der vleuge.i» van net uit drie verdiepingen bestaande gebouw stond reeds in lichter laaie -en het vuur vond veel voedsel in eën garage van de W.A.C.O., welke hier was ondergebracht en waarin vijf auto’s en twee vracntauto's een prooi der vlammen werden. De twee vrachtauto's waren niet kerd. In de tegen het complex gebouwde boxen werden nog twee auto's door het vuur vernield. U.t een andere garage in het gebouw konden de auto's tijd.g worden weggereden. geruimen tijd opgeslagen kunnen worden gehouden, sprak Matsoeoka de meening uit, dat Nederlandsch-Indië elders markten zal moeten zoeken en derhalve de onder han delingen met Japan tot een minnelijke op lossing zal brengen. De minister weiger de verder te antwoorden, toen de vragen steller er bij de regeering op aandrong den spec.alen Japanscaen afgezant Josj.zawa, uit Batavia terug te roepen. EEN CHANTEUR IN DE VAL GELOKT. De politie te Nijmegen heeft een man gearresteerd, die zich aan poging tot chan tage heeft schuldig gemaakt. De man had aan een ingezetene van Nijmegen een brief geschreven, waarin hij een bedrag aan geld e.schte met de bedreiging dat I4J bij niet betaling bepaalde feiten wereldkundig zou maken, die voor den betrokkene onaange name gevolgen zouden hebben. De Nij- meegsche ingezetene stelde zich echter in verbmding met de politie en toen werd besloten den drelgbrlefschryver in de val le .laten loupen. Besloten werd dat do ontvanger van den brief zou doen alsof hij in de aanmaning trad. Hij begaf zich naar de aangewezen plaats, waar de politie zich verdekt had opgesteld. Inderdaad kwam daar een man, die het geld in ontvangst wilde nemen. Op dat oogenblik greep de politie in en arresteerde hem. Ontkennen kon natuurlijk niet baten en hij werd in be waring gesteld. Hij zal ter beschikking van tie justitie te Arnhem worden gesteld. AUTOBUS-ONGELUK IN FRANKRIJK. On den straatweg van Clermont-Fer- .rand naar Aulnay, is een autobus-ongeluk gebeurd, waarbij zes personen gedood en twintig gewond werden. De oorzaak van het ongeluk was een botsing tusschen twee vrachtauto’s. Een autobus, die kort daarna op de plaats des onheils aankwam, kon de belde voerin gen, die den weg versperden, niet meer ontwijken. DE VOEDINGSWAARDE VAN PEULVRUCHTEN. Wij ontvangen de volgende mededeeling van ue pemvrucntéh stume commnaLe (sc- cre.ar.aa. instutuut voor piantenverectelmg, agemngen) Nu een aanvang is gemaakt met de dis- tr.oulie van urume bouneti en capucijners. .3 net nuttig om eemge gegevens omtrent de voedingswaarde dezer peuivruenten naar voren le mengen, zuuals deze ons verstrekt werden dour mej. A. Veenoaas, hoofd van de afdeeling kwaliteits Onderzoek van land bouwproducten van het centrale instituut voor landbouwkundig onderzoek te Wa- genlngen. Brume boonen en capucijners zijn ty pisch Nederlandsche voeuJigsm.ddelen, die wanneer zij 1 a 2 maal per wt?ek genut- t.gd worden, een geschikte afwisseling in nel gebruikelijke menu vormen en boven- d.en gezond en goedkoop zijn. Ouk uit voedmgsuogpunt is een dergenjke afwisse ling ILeszins verantwoord, zooals uit het onderstaande blijkt,, waarin de prijs en de belangrijkste voedmgsbestanddcelen in ver- gelijkmg met die van vleesch en aardappe len zijn weergegeven. 100 gr. peulvruchten bevatten gemiddeld 22 g. eiwit, 1.5 g. vet en 60 g. koolhydr. en kosten 4^5 cent; 100 gr. vleesch be vatten plm, 20 g. eiwit, 10 g. vet en o g. koolhydr. en kosten 14 cent; too g. aard appelen bevatten plm. 2 g. eiwit, 0.2 g. vet en 21 g. koolhydr. en kosten 0.8 cent. DuidelUk komt hierin tot uiting, dat peulvruchten vrijwel evenveel eiwit bevat ten als vleesch, een feit, dat veel te weinig bekend is. Bovendien is het in peulvruchten aanwez.ge eiwit belauurijk goedkuoper dan j net eiwit, dat men in den vorm van vleesch koopt. Weliswaar is de samenstelling van peuivrüchten-eiwlt anders dan die van vleesch-e.wit, zoodat het eerste niet het laatste geheel kan vervangen. Maar wan neer men 1 k 2 {maal per week peulvruch ten nu.t.gt telt dit bezwaar niet en zijn de peulvruchten hun plaats in onze voeding adesz.ns waard. Bovendien bestaat een maaltijd nooit ultsiu.tend uit peulvruchten. Door grfbruik te maken van andere voe- dingsm.ddelen kan men zorgen voor een volwaard.g geheel. Hierbij denken wij b.v. aan de peulvruchtensoep, welke bij verwer king van aardappelen, groenten (selderij, pre., ui), melk en vet een zeer goede en smakelijke voeding vormt, of aan peul vruchten in vasten vorm, gecombineerd met groenten (slaatje van andijvie of bieten) en een toespijs van melk of karnemelk. Peulvruchten activeeren, evenals bruin brood, de spijsvertering. Zij vormen verder een geconcentreerd voedsel, geven daar door spoed.g een gevoel van verzadiging en zijn u.t d.en hoofde bij uitstek geschikt voor personen, die zwaren lichamelijken arbeid verr.chten. Goed kauwen en een goede be te.ding bevorderen de verteerbaarneld. Voor zwakke magen verdient het aanbeveling bruine boonen te zeven, zooals dit door artsen vaak voor jonge kinderen wordt yo ^geschreven. JAPAN EN NEDERLANDSCH-INDIE. Domei meldt uit Tokio: In de plena,re zitting van de begrootings- ctimrn.soe van het Huls van Afgevaard.g den is Nederlandscii-lnd.ë ter sprake gv •omen, alsmede de AmerJcaanscne embar go's tegen Japan. Koj.ro Isoetsoemi, vroeger leidend lid van de titans opgeheven Minseito partij, ze.de, dat er aan den kant van Neder- landsch-Indië gebrek aan goeden wil be staat, ten aanz.en van Japan. Hij drong er bij de regeering op aan de onderhandelin- gen met Nederlandsch-Indië af te breken. In zijn antwoord zeide de minister van Buitenlandsche Zaken, Matsoeoka, dat hij toegaf, dat Nederlandsch-Indië in het ver leden vaak geweigerd had verzoeken van J.t'Pan in te willigen, welke „volkomen rede lijk” schenen. De Japansche regeering ech ter heeft getracht de hinderpalen op den weg naar een verbetering van de betrekkin gen tusschen Japan en Nederlandsch-Indië uit den weg te ruimen door Kobajasji af te vaardigen naar Batavia, verleden jaar, en vervolgens door Josjizawa derwaarts te zenden. Ook erkende Matsoeoka, dat er een onredelijke druk is uitgeoefend door de autor.teiten van Nederlandsch-Indië op Ja pansche onderdanen. Matsoeoka gaf toe, dat de onderhande- lingen met Nederlandsch-Ind moeilijk zijn, maar verklaarde, dat de Japansche regee ring alle diplomatieke maatregelen ten ein de toe zou gebruiken om Nederlandsch- Indië er toe te brengen te komen tot een punt, waarop Japan kan worden ontmoet. Met het oog op de zware vermindering van de exporten naar Europa en op het feit, dat landbouwproducten niet gedurende NEDERLANDSCHE KAMPEER- KAARTEN CENTRALE. Er zullen er maar weinigen zijn, die thans reeds ernstig aan kampeeren denken. Weliswaar zijn de dagen alweer aan het lengen, maar de temperatuur maakt het kampeeren nu nog met bepaald tot een genoegen. Tot d.e weinigen, die w31 aan kampee ren denken behoort de leiding van de af- HET PRIJSBEHEERSCHINGS- BESLUIT. Bij beschikking van den gemachtigde voor de prijzen is benoemd tot hoofd van de afdeeling voor de prijsbeheerschlng mr. J. A. M. l'ott, referendaris bij het departe ment van landbouw en visscherij. Tot inspecteurs voor de prijsbeheersching zijn benoemd: 1. ter inspectie Amsterdam: mr. H. L. Houthoff, laatstelijk advocaat en procureur te Amsterdam; 2. ter inspectie 's Gravenhagen mr. G. J. de Lint, ambtenaar van het openbaar ministerie bij de kantongerechten in/het arrondissement Rotterdam; 3. ter inspectie 's Hertogenbosch; jhr. mr. W. J. Th. Serraris, commies bij het departement van koloniën; 4. ter inspectie Leeuwarden: mr. H. J. F. Koning, laatstelijk advocaat en procu reur te Leeuwarden; Mr. G. J. de Lint, voornoemd, is tij delijk belast met de waarneming van de inspectie Arnhem. deeling Nederlandsche Kampeerkaarten Centrale van den A.N.W.B. Deze afdeeling kan het werk nu nog op haar slofjes af. Dagelijks komen nog slechts tientallen aan vragen om verlenging van kampeerkaarten binnen en alles kan regelmatig verwerkt worden. In de maanden Mei, Juni en Juli zal het werk zich echter weer opstapelen. Tiendui zenden aanvragen van nieuwe kaarten en verzoeken om verlenging worden dan be handeld. Het ligt voor de hand, dat dit dan niet zoo vlot kan gaan als vele van de aanvragers wel gaarne zouden willen. Het is dan ook zoowel voor den Bond als voor de kampeerders van belang het werk van de N.K.C. over een zoo groot mogelijk tijdvak „uit te strijken”. Dat is de reden waarom u wordt aange raden reeds nu Uw kampeerkaart ter ver leng ng in te zenden of een nieuwe kaart aan te vragen. Doe dit ook al weet U nog ii et zeker, of U wel zult gaan kampeeren. Loopt niet het risico over enkele maanden een plotseling opgekomen plan voor een kampeerweekeinde te moeten opgeven. Aan‘alle Bondskantoren kunt U oen kaart aanvragen of verlengen. sche bcr.chlen van n.euwe leveiiaouerj de menschelijke gi trag.sche doud schen de 6 en 12 jaar ten gevolge’van een vcrg.ssing, die te Fribourg bij1 het inenten begaan is, heeft in Zwitserland diepen in druk gemaakt, schrijft de corr. van de N.euwe Roti. Crt. uit Genève. In een weeshuis te Fribourg achtte de arts, die met de zorg voor den gezondheids toestand der kinderen belast is, de Inenting van 15 kinderen tegen diphterie nood zakelijk. Hij verzocht de zuster, die aan het lioofa der inrichting staat, de entstof bij het hjgënisch en bacteriologisch instituut aldaar te bestellen, wat zij dan ouk deed. Na de ontvangst van een fleschje met ver meende antiloxme tegen diphterie ging de arts lot de inenting over. Spoedig daarop werden een ge kinderen onwel, hetgeen men aanvankelijk als de normale uitwerking der ncntlng beschouwde. Binnen een paar uur moesten de art1» en dc zusters van net wees- .mis echter bemerken, dat dit onwelzijn een veel ernst g r beteekenis had. Nog den- /elfden dag stierven acht van de tj in- geënte kinderen, terwijl in den loop van den nacht nog dr'e andere het leven verlu ien. Bij het onderzoek van een der kinder lijkjes bleek, dat de kinderen vergiftigd waren. Zij waren met dlphterle-„toxine" m plaats van met anti toxlne ingeëntI r.et onderzoek naar de verantwoordelijk e d voor de begane vergissing, die aan elf kinderen het leven gekost heeft, is nog net vo.komen geë.nd g Do.ni zoo.eel is .eeds komen vast te staan, dat iemand van et personeel van het Frlbuurgsche hygië- n scl.e en bacter o’mgische inst.tuut ter uit voer'ng van de door den directeur van het nstltuut gegeven opdracht, om entstof naar het weeshu.s te zenden, een fleschje ver zonden heeft, dat zich reeds zes jaar in het laboratorium bevond met een et.ket er op „diphterle-toxine”. Hoe deze medewer ker aan het 'instituut een dergelijke vergis sing heeft kunnen begaan, uit domheid of uit onvergeeflijke onachtzaamheid, is nog niet opgehelderd. Eveneens wordt nog on derzocht, of het fleschje nog het etiket „toxine” droeg, toen de arts daaruit de inenting volvoerde. Van een zekere on achtzaamheid is ook de arts niet yrij te spreken. Deskundigen verzekeren, dat het een wonder is, dat vier der vijftien kinderen nog in het leven zijn gebleven. Zij schrijven dit toe aan de omstandigheid, dat het gif reeds zes jaren oud was, waardoor het reeds een gedeelte van zijn kracht verloren had. Vermoedelijk zijn de vier aan den dood ontkomen kinderen het laatst ingeënt met gif, dat zich op den bodem van Jiet fleschje bevond en daardoor vrijwel geheel krachteloos geworden was. Aan de ver zwakking van de doodelijke werking van het gif schrijft men het ook toe, dat drie kinderen eerst in den nacht bezweken zijn. Wanneer de toxine niet reeds een deel van haar kracht verloren had, zou de dood ulterlijk na twee uren zjjn ingetreden. Griep, Kou, Pijn, altijd een poeder of cachet van Mljnhardt. Mijnhardt’s Hoeders per stuk d cent. Hoos 45 cent. Cachets, genaamd „Mljnliardtjes” 2 stuks 10 ct. Doos 50 ct. REVUE 0PB0UWD1ENST. Woensdag- en Donderdagavond werd door Henk “Stuurop met zijn dansorkest „Dancing Notes”, in samenwerking met leerlingen van de ie Sneeker Muziekschool en leden van de O.D., een revue „Met mu ziek door 't leven” in Amicitia opgevoterd. Beide avond was de zaal vrijwei geheel bezet. De nieuwe commandant van de O.D.,, kapt. V r i e 1 i n g, heette in zijn openings woord van harte welkom burgemeester Poppmga en het groote publiek namens de 4e afd., 13e corps van de O.D. Spreker is de Sneeker burgers dankbaar vour de moeite, welke zij zich gegeven hebben voor de opluistering van het feest. Het valt sipr. als n.euwe commandant moeilijk, nog oij- zondere dingen naar voren te brengen. De Opbouwers, die hier nu door de gemeente- n'iren zou gastvrij zijn onthaald, hebben vroeger goed werk, verricht in het belang van Nederland en het Nederlandsche volk, en het stemt hen prettig thans, nu ze ver van huls en haard onder geheel andere om standigheden dan voorheen hun plicht ver vullen, op een ander gebied iets te kunnen geven. 2aj toonen lust en vreugde in hun dagelijksche arbeid, wat tot u/tmg komt in hun embleem: de schop. En daarom zal het eerste nummer, de vlaggenparade, ouk in het teeken van dit embleem worden uit gevoerd. Een speciaal woord van dank brengt spr. nog allen die het mogelijk maakten deze avond aan de burgerij te kunnen geven. ONZE STAATSSCHULD. Volgens een overzicht van de Nederland sche staatsschuld, door de Incassobank sa mengesteld, bedroeg op 31 Decem ber 1940 onze geconsolideerde staatsschuld 3.587.526.650 gulden en onze vlottende schuld bovendien nog. 1760 millioen gul den, waar tegenover 373 millioen aan vor deringen stonden. Op 31 December 1913 bedroeg de geconsolideerde schuld f 1.148.404.800 en onze vlottende schuld f 5.862.159. Op 31 December 1918 resp. f 1.850.587.950 en 600 millioen, op 31 December 1939 resp. f 3.140.000.200 en f 1.078.552.982. EVERT VAN DIJK VLIEGT WEER. De K.L.M.-vlieger Evert van Dijk is thans in dienst bij de K.N.I.L.M. en vliegt op de Australische lijn, aldus lezen we m het Vliegveld. Twee der door de K.L.M. by Douglas gekochte DC-5 verkeersvliegtuigen zijn in gebruik genomen op de lijn Batavia Lydda in Palestina, welke verbinding thans eenmaal per week wordt onderhouden. ONDERVOEDING IN ZEELAND? Een enquête ingesteld. De onlangs ingestelde „Sociale Commis sie Zeeland” stelt thans in alle gemeenten van deze provincie een onderzoek in naar de voeding van gezinnen met kinderen. Alle plaatselijke artsen en verpleegsters ver- leenen hieraan medewerking. De commissie stelt zich voor, meldt de Stand., de resul taten van haar enquête binnen enkele we ken te kunnen overzien en zal dan over gaan tot het nemen van maatregelen tegen ondervoeding, waar zulks noodig mocht zyn. Dat voor een dergelijk plan stellig wel aanleiding bestaat, moge blijken uit het kortgeleden bekend geworden rapport van den Middelburgschen schoolarts dr. J. Eereltnan, wiens stelselmatig gezinsonder zoek heeft aangetoond, dat 25 pet. der schooljeugd daar ter stede onvoldoende gevoed wo?dt. Volgens de opvatting dezen medicus is dt voornamelijk debet aan dit gebrek. Zijn J S I Er doet zich in de gezinnen gegoeden sen merkbaar tekort aan eiwit voor. Het gevaar, dat een deel der jeugd ontvankelijk wordt voor t.b.c. is zeker niet denkbeeldig. Door hu.shoudelijke voorlichting, centrale keukens en bijvoeding van behoeftigen tracht men thans reeds het bestaande euvel te bestrijden. Bovendien heeft het Statenlid 1 dr Staverman bewerkstelligd, dat Gede puteerden van dit gewest een blanco cre dit openen voor le bestrijding van t.b.c. Gebleken is, dat het aantal lijders aan deze gevreesde ziekte in Zeeland gestegen is met 20 pet. Waar zulks noodig is zal uit dit fonds fnanc’.eele hulp worden verleend. Op kos ten van het rijk zal bovendien een tweede i.b.c. arts in Zeeland worden aangesteld. BIERACCIJNS VERHOOGD. De „Staatscourant” vermeldt een besluit van den secretaris-generaal van het Depar tement van Financiën tot wijziging, van de B.erwet 1917, blijkens hetwelk met ingang van 1 Februari 1941 de accijns op bier van 1.50 gld. per hectolitërgraad wordt verhoogd tot 2.20 gld. Ten aanzien van de hoeveelheid bier, daaronder begrepen de nog niet geheel af gewerkte brouwsels, welke de bierbrouwers op 1 Februari 1941 voorhanden hebben, wordt de verhooging van den accijns nage vorderd. De bierbrouwers zijn verplicht van de bij hen op 1 T'ebruari 1941 aanwezige hoeveelheden bier vóór 5 Februari 1941 aangifte te doen bij den ontvanger der accijnzen, onder wiens kantoor de brouwerij is gevestigd. Het specifiek invoerrecht op1 bier is in verband hiermede nader vastgelegd op 9 gulden. P.D. LE GAND'UKOR brengt een pracht collectie CORSETTEN en ook de wereldbekende NIKE BUSTEHOUDERS. Laat onze Gediplomeerde deskundige het juiste model corset en bustehouder voor U bepalen. Het resultaat zal verrassend zijn. MAGAZIJN Nauwe Burgstraat 7 SNEEK Telef. 81S8 Adv. in dit blad worden gratis opgenomen in het adv. blad de SNEEKER COURAN1 DER GEMEENTE SNEEK Doos 30 cent. Bij Apoth. en Drogist NIEUWE SNEEKER COURANT

Sneeker Nieuwsblad nl | 1941 | | pagina 1