iniiii NEEM Annex Sneeker Courant en Wymbritseradeel Abonnements- en Advertentieblad I INK a> Co. - SNEEK Bureau: KLEINZAND Telef. 2200 le B LAD NIEUWSTIJDINGEN. Scheep- PHIL IA. (Nadruk verboden). saris voor het bezette Nederlandsche ge- I t t r 4 Staatsleening 1941. ingeschreven bedragen, waarvoor Bij heerschende griep. Met Mljnhardtje» steeds goede ervaring Doos 30 en 50 ct. Ondergang 18.26 18.27 18.29 18.30 18.33 18.35 18.37 18.38 18.40 18.43 18.45 18.47 18.48 18.50 18.52 18.54 18- 55 18.57 18.58 19.01 19.03 19- 05 19.06 19.08 19.11 I9-I3 19.14 19.16 Uitzending tot ’s avonds 11 uur, verzorgd door de Omroepvereenigingen Aansluitkosten vanaf f 1.— SNEEKEH RADIO CENTflALÊ Oude Koemarkt 03* Tel. 2371 No. 37 Woensdag S Februari 1941 57e Jaargang Verschijnt DINSDAGS- en VRIJDAGSAVONDS OFFICIEEL ORGAAN PUNTENHOOP PUNTËNLOOP bied, no. 25, van 24 Juni 1940 is bepaald, dat een houder van postduiven moet zijn aangesloten bij een door den Duitschen weermachtsbevelhebber in Nederland toe gelaten vereeniging. Zooals destijds is be kend gemaakt, is als zoodanig toegelaten het nationale verbond van Nederlaiidsche postduivenhouders, Amsteldijk 44 te Am sterdam. In verband met deze bepaling brengt het rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd onder de aandacht van de post duivenhouders, dat in den vervolge slechts die postduivenhouders voor een voedertoe- wijzing in aanmerking zullen kunnen komen, die op 21 Februari 1941 bij bovengenoemd verbond zijn aangesloten. Diegenen der halve, die zich op dien datum nog niet als aangeslotene aan evengenoemd adres heb ben aangemeld, komen in geen geval voor een toewijzing van postduivenvoeder in aanmerking. an- onmiddellijk kunnen J in elkaar rit, der menschen. De zaad der liefde de grootst mogelijke oogst vóórtbrengen op de akker der liefde. igeldig zijn. /oor het afgeven De nieuwe tijd brengt ons een stap dich ter bij die samenleving, waarin de mensch meer de waarachtige fiere beelddrager Gods za. zijn. Men mag als ontwikkeld en eerlijk mensch natuurlijk niet over het hoofd zien dat ieder systeem te gronde kan gaan aan zijn goede eigenschappen. Een goede eigenschap der democratie was dat de regeering geen heilig boontje was voor de volksvertegenwoordiging, kri tiek was nuttig, fout was dat men de regee ring ieder oogenblik naar huis kon sturen en dat het volk eigenlijk werd wijs ge maakt dat het zelf wel een heilig boontje was; dat is niet waar en daarom hadden we geen rechtsstaat, maar een machtssitaat, de macht van de sterkste groep werd mis bruikt, ten bate van belangen van kapitaal, vakverbonden, trusts enz. Ook het nationaal socialisme zal wel eens fouten maken. Maar spr. ziet daarvoor, voor de nieuwe tijd dus, een betere kans, omdat het zich aandient met de verzekering rekening te zullen hou den met de fouten van het verleden. Spr. waarschuwt er echter voor dat veel wat zich aandient als te behooren tot de nieuwe tijd, dat niet is, en waarschuwt in dit ver band tegen het gebruik van leuzen, die fout zijn.omdat ze altijd onvolledig zijn. Kuyjjer hief de leus aan van de souvereini- teit in eigen kring, hij bedoelde het niet verkeerd, doch die leus werd de kiem der volksverdeeldheid en spr. wreef zich de oogen uit toen hij zag dat Nationaal front die leus nu ook weer aanhief. Voor spreker zijn de kenmerkende begrippen van den nieuwen tijd het volksche denken en het leidersbeginsel. Over „volksch" is veel kool verkocht, spr. omschrijft het als een be grip, dat ziet naar aard, wezen en aan leg van een volk, bij het bepalen van zijn bestemming, welke dus niet als in het ver leden bepaald wordt vanuit het belang van een bepaalde partij. Het volksche denken is denken in het belang van het volk, van de gemeenschap dus, waarvan elk individu on derdeel is. Zooi gezien kan er ook geen onderscheid zijn tusschen het echte per soonlijke en het waarachtige algemeen be lang, fle leus moet dus niet zijn „alge meen belang vóór persoonlijk en groeps belang”, maar „algemeen belang voor ver meend groeps- en vermeend eigen belang" Het volksche denken verstaat zich zeer wel met het chr. beginsel der liefde, want denkt men bij zijn handelingen aan de belangen van heel het volk, aan doet men teven» naar Christus’ gebod, het economisch nood zakelijke valt daarmede dus samen. Het volksche denken verdraagt zich ook met het agrarisch denken van nu, want dat volkscne denken richt zich op de gemeen schap en dat is bij uitstek agrarisch. Wat- het leidersbeginsel betreft, als het chr., volksch en agrarisch is dat we elkaar moe ten dienen, moet dat dienen geschieden met de talenten welke wij hebben^ wat in feite wil zeggen dat de rechte man en vrouw op de reente plaatsv moeten komen, én dat is wel zeer agrarisch; op de hoeve 'is dat immers nog zoo, ieder die er werkt heeft eigen taak en verantwoordelijkheid. Hier mede is meteen aangesneden de kwestie der verhouding enkelinggemeenschap. Men vreest dat nu de tijd van het individualis me ten einde is en die van de gemeenschap komt, het' individu zal wegzinken in de kleurlooze brjj der massa. Doch dat zal niet het geval zijn, daarvoor behoedt het lei- dersoeg.nsel, ieder zal het volk dienen op de speciale plaats waarvoor hij 't meest geschikt is, allen krijgen slechts gelijke plichten de gemeenschap te dienen. Dat .s nu de gelijkschakeling waarvoor men zoo vreest. Iedere verdere gelijkschakeling moet mislukken, omdat ze onrecht zou doen aan de talenten die ieder kreeg. In de nieuwe tijd is de mensch persoonlijk verantwoor delijk ook voor het bestaan der naasten en zoo, elkaar in liefde dienend, zal ieder in staat zijn z’n eigen pak te dragen. Dat is het leidersbeginsel, dat christelijk is, volksch en agrarisch. Als ieder tot plicht krijgt de gemeenschap op z’n eigen plaats te menen, zal door het agrarisch en kritisch denken van nu een agrarisch volk worden opgebouwd. Werkt daartoe dan allen mee in net Nederlandsch agrarisch front. De tweede spreker, ir. S. D. Rispens te Bilthoven spreekt over het onderwerp: „Opbouw in nieuwe tijd” en constateert dat om aan opbouw te 'kunnen doen er eerst afbraak moet geweest zijn. Die af braak begon na den wereldoorlog, toen hef oude volk in de eerste plaats een aanslag pleegde op ons agrarisch vereenigingsleveq dat in alle geledingen kapot werd gemaakt, hadden we eerst één agrarische technische organisatie, in 1920 werd een splitsing doorgevoerd in drieën, dat was een begin van de afbraak, al wil spr. niet ontkennen dat de ééne technische organisatie door eenzijdigheid en star vasthouden aan de vrijhandelspolitiek, wel mede aanleiding tot die splitsing had gegeven. Diezelfde split sing openbaart zich dan in alle bedrijven met het agrarische verbonden, onbewust speelden dominee's en pastoors bij die splijting der boerenorganisaties een groote rol, bewust echter stuurde een andere groep daarop aan, die de afbraak voor eigen doel einden wilde, jil. het Jodenconcern, de Unilever. In 1931 werd de aanslag op het agrarisch volk even opgeschort, men had toen uit Rotterdam verkond.gd dat het geen voordeel meer opleverde den Neder- landschen bodem te bebouwen, men deed beter dien maar braak te Laten liggen en NEDERL. AGRARISCH FRONT GOUW FRIESLAND. Bovengenoemde beweging hield Zater dagmiddag een openbare vergadering in hotel Hanenburg alhier. De voorz., de heer IJ. V e ld hu is, richt een woord van welkom tot de aanwezigen en zegt dat het doel dezer vergadering is meer kennis te verspreiden omtrent een beweg.ng, betreffende welke veel onkunde heerscht. Wij allen zijn nog opgevoed in het individualisme der Fransche revolutie en begrijpen maar moeilijk dat het anders moet en niet het eigen individueel maar het algemeen belahg de' doorslag moet geven in de maatschappij. Het verleden heeft echter de verwordingsverschijnselen van het individualisme zoo duidelijk aan getoond dat het wel verdwijnen moet en dit proces wordt verhaast dobr den oorlog. Velen schijnen echter nog niet in te zien dat er niet alleen een ontzettende oorlog gaande is, maar dat we ook midden in een revolutie zitten welke een eind zal maken aan het individualisme en ons de gebon den vrijheid brengen, de vrijheid Welke er tot nog toe allten vóór de sociaal sterken was, maar waarop ook de sociaal zwakken recht hebben. De eerste spreker, ds. W. E. M. Eg- gink van Nijega (Sm.) spreekt over het onderwerp „Agrarisch denken van nu" en zegt dat de heer Ruiter en hij byna drie jaar geleden een poging hebben gedaan hier een afdeeling van den Frieschen Agra- rischen bond op te richten; dat mocht toen niet gelukken, sedertdien is er voor het vaderland veel, voor ons dia naar den nieuwen tij ei" uitzagen, niets veranderd; wat moest komen is door den oorlog verhaast, de mensch wikt, God beschikt. Wat voor gestalte de nieuwe tijd hier ook moge krij gen, het staat voor spr. vast da|t Land bouw en Maatschappij, nu in het Agrarisch front opgenomen, precies dezelfde eischen zaCl blijven stellen aan welke regeering dan ook. Want slechts die samenleving zal kunnen blijven bestaan, waarin het zal ge lukken allen te binden in een eenheid van evenredige ruil van producten en diensten gebaseerd1 op een hechte landbouwstand. voor een Christenvolk is de*c dienst van ruil van producten en diensten alleen aan vaardbaar als hij geschiedt in liefde, en '1.8 agrarische gedachte van de verbonden heid der inensclien valt daarmede volko men samen. Liefde is zich geven aan de menschheid, daj wórdt ook, ja juist door de plattelanders gevoeld, zij toch kunnen daarvan een beter begrip hebben dan deren, omdat zij zoo beseffen hoe de schepping met haar verbondenheid der taafc der liefde Is" dat wij van de plaatis waar wij staan, ons geven aan de mensch- lieia, en die taak verrichten desnoods met opoffering van eigen directe voordeelen ten bate van het algemeen. De samenleving be rust op het ruilen van producten en dien sten van alle menschen en de taak der □verheid is daarbij te zorgen dat allen in dat proces opgenomen worden. Toen ons land nog niet de helft der inwoners had van nu. was er voedsel en werk voor allen, nu er t' 7 en voedsel genoeg voor allen. De scheppin; is zoo ingericht, dat met de vermeerdering van het aantal menschen ook de bestaan» dubbel zooveel zijn is er al weer werk 1 Zj schepping 1 is zoo ingericht, dat met de vermeerdering van het aantal menschen ook de bestaans middelen vermeerderen. Maar de dienst 1 nan ons volk moet zoo zijn, dat desnoods eigen directe voordeelen daaraan opge- I offerd worden, dat is het verschil met den ouden tijd toen men nam wat men krijgen kon, vroeger was het: „ieder voor zich en God voor ons allen”, nu is het: „naar Gods wii allen voor allen”. Maar het is ook Gods wil dat ieder dan de belooning krijgt in evenredigheid tot die van een ander. Daar mede nu zijn gerechtvaardigd maatregelen als: stabilisatie van het prijspeil der agra rlsclie producten, vastzetting van de kost prijs der producten, evenredige arbeidsloo- tien en ondernetriersloonen, een gestabili- seerde hypotheekrente, het stellen van een bezwaringsgrens en is noodzakelijk ook de ondeelbaarneld der erfhoeve. Met het zelf zuchtig kapitalisme, het valsche liberalisme en internationalisme moet het uit zijn. Het ware Internationalisme is het besef van een volk dat het zich onderdeel weet van een volkengemeenschap en dat het, rustend op bloeu en bodem, en wetend ten opzichte van die gemeenschap een taak te hebben, zich daaraan in liefde wil geven, zooals de enkeling het dient te doen aan zijn eigen volksgemeenschap. Van dat standpunt uit moet men de agrarische productie-afzet zien, de technische bedrijfsvoering enz.: de bouwboer bijv, dient zich af te vragen of jegens de tuinders zijn grove tuinbouw wel verantwoord is, om van de bloembollen maar niet te spreken. Ook de dorpsge meenschap dient men in dit licht te zien. Ons land is geschikt voor selectieve produc tie en daarom is ons volk het aan de vol- kengenjeenschap verplicht zijn bedrijf op de selectieve productie in te stellen; ook ter wille der dorpsgemeenschap want die productie is arbeidsintensief en er zit mu ziek in, er kunnen dus veel en goed betaal de arbeiders in te werk gesteld. Dit alles wetend moet men van oude vormen ook wat de landboüworganisaties betreft afstand weten te doen, zij het met eerbied voor wat zij gepresteerd hebben, Zoo kan het 1 Februari 2 "Februari 3 Februari 4 Februari 5 Februari 6 Februari 7 Februari 8 Februari 9 Februari 10 Februari 11 Februari 12 Februari 13 Februari 14 Februari 15 Februari 16 Februari 17 Februari 18 Februari 19 Februari 20 Februari 21 Februari 22 Februari 23 Februari 24 Februari 25 Februari 26 Februari 27 Februari 28 Februari Toewijzing van postduivenvoeder. In de verordening van den rijkscommis- Onze vroegere stadgenoot de heer R. van Manen, thans te Leeuwarden, slaagde voor het examen commies bij de belasting administratie. Aangewezen voor de functie van com mies bij de Belasting-administratie ter standplaats Tilburg onze stadgenoot de heer I. Bergsma, thans adjunct-commies te Leeuwarden. De heer W. Schuil, chef de Bureau aan de Inspectie der Registratie alhier, is met ingang van 16 Februari a.s. verplaatst naar de Inspectie der Directe Belastingen té Leeuwarden en aangewezen voor de functie van commies bij de belastingadministratie. De Harmonie. Nadat de zaal Harmonie, in het Sperkhem door de Opbouwdlenst was opgevorderd, is zij vorige week weer vrijgegeven, waardoor aan een groote beperking van vergader- gelegenheld een einde is gekomen. HARDRIJDERIJ ADSPIRANTEN V.V. „SNEEK”. Zondag j.l. heeft dan toch nog de reeds op 19 Januari 1.1. vastgestelde hardrijderij van adspirantleden der voetbalver. Sneek plaats kunnen vinden, al dreigde ook dit maal weer sneeuwval. De deelname van de jongelui was groot en menige spannende rit is er geleverd. Er werd in drie klassen gereden. De lijst bevatte voor klas A ió rijders, Idas' B 17 en klas C 33. Om 1 uur werd begonnen en te ongeveer 5 uur geëindigd. In de A-klasse werden winnaars: ie prijs J. Westra, 2e prijs Doede Wijnja, 3e prijs J. v. d. Woude en 4e prijs Tj. Ligt- nart. In de B klasse wisten op de prijzen be slag te leggen: ie prijs Douwe Wijnja, 2e prijs R. Sijtsma en 3e prijs F. Arcma. In de C-klasse was de uitslag: ie prijs W. Reen, 2e prijs D. de Haan, 3e prijs F. Doevendans, 4e prijs F. v. d. Wal, 5e prijs J. Koopal. Laatstgenoemde en ie prijswin- neer streden tot het uiterste. 3 ritten waren noodig eer Reen Koopal van zich af kon schudden. De prijzen bestonden, naast medailles voor de ie prijswinnaars, uit sportartikelen. De medailles waren aange boden door de h.h. H. Abma, H. Doeven dans en een sportliefhebber. 's Avonds 6 uur had in de bovenzaal van hotel Hanenburg de prijsuitdeeling plaats. De voorzitter van de jeugdafdeeling, de heer E. Noorman, deed dit met eenige toe passelijke woorden. Spreker bracht danlk aan allen die hun medewerking hadden verleend tot het slagen van deze wedstrijd waarnaar de jongens zoo luidden uitgezien, en die nog lang in hun herinnering zal blij ven. DE NIEUWE TEXTIELKAART. Omtrent de nieuwe textielkaarten voor dc distributie van textielproducten deelt men ons liet volgende mede: De kaarten tellen elk 100 punten. Zij zijn geldig van 1 Februari 1941* tot en met 1 September 1941. Deze geld.gheidsperiode is wederom in gedeeld in twee termijnen, nl. in een ter mijn van 1 Februari tot 1 Juli en een ter mijn van 1 Juli tot 1 September. In den eersten termijn worden op deze kaarten de laatste 80 punten ter beschikking ge steld, zoodat 20 punten overblijven voor den tweeden termijn. In den eersten ter mijn ongebruikt gebleven punten zijn even eens geid.g in den tweeden termijn. De aan bepaalde gezinnen ultgereikte bijslagkaart is evenals de andere kaarten geldig van 1 Februari tot 1 September. Zij is echter niet ingedeeld in termijnen en is derhalve in haar geheel beschikbaar van 1 Februari 1941 af. Op de persoonlijke textielkaart staan tien bons, gemerkt met hoofdletters. Deze bons hebben geen puntenwaarde. Zij zijn be stemd voor extra beschikbaarstelling van gerantsoeneerde textielproducten, wanneer hiertoe de mogelijkheid en de behoefte aan wezig is. Deze extra beschikbaarstelling en de ar tikelen, waarop zij betrekking hebben, zul len te gelegener tijd bekend worden ge mankt, De op de kaart aanwezige punten moe ten te beginnen bijl nummer 100 door den winkelier in achteruitgaande richting wor den afgeknipt. De punten op de bijslag kaart zijn niet genummerd. Zij mogea in willekeurige volgorde worden gebruikt. Kleedmg en benoodigdheden voor kinde ren beneden drie jaar kunnen slechts 'be trokken worden op de stamkaart van het kind. Voor de aflevering van zulke goederen dient een volledig ingevuld afleveringsbe- wijs door den kooper te worden afgelee- kend; de leeftijd van het kind moet op het afleveringsbewijs worden genoteerd. Dit afleveringsbewijs heeft de handelaar absoluut nood g voor zijn herbevoorrading. Lu ers kunnen slechts op speciale punten worden afgeleverd. Voor kinderen, die nog niet geboren zijn, kunnen speciale punten worden verleend op vertoon van doktersattest of verklaring van vroedvrouw of wijkverpleegster. Wat was het thuis een vreemd gedoe In deze laatste dagen, Wat had m'n vrouw uèn druk geloop En dikwijls nog te klagen Ik hoorde droomen in den nacht, Het wdren bJinge droomen: Hoe zou m'n vrouw vóór Zaterdag Aan nog van Mies komen? Voor dit geen tijd, voor dat geen tijd, Geen tijd haast om te eten En tweemaal werd zoowaar het zout Aan d’aardap.pels vergeten. 't Was Donderdag en Vrijdag mis, M'n vrouw1 was niet in. stemming En in m'n hnders vredig huis Hing pijnlijke beklemming Zij liep van huis tot magazijn, Van magazijn tot zaken Om van de kaart (die der textiel) Het béste nog te maken. Zij kocht, wat hog te koopen was Met „puntjes" en met „muntjes” - 't Was buiten een textielpunt-race, Maar thuis... niet „in de puntjes". Intusschen was het resultaat Een flinke portie „nietjes”, 't Is nü gedaan zij zet weer thuis De „puntjes op de i-tjes..."l Voor textielkaarten, welke na 1 Febru ari 1941 worden uitgereikt geldt, dat bij afgifte in: Maart 1941veertien punten worden ver wijderd, in April 194128 punten, in Mei 1941: 41 punten, in Juni 1941: 56 pun ten, in. Juli 1941: 70 punten en in Augus tus 194184 punten. In den eersten termijn zijn op de voor persoonlijk gebruik bestemde kaarten 80 punten beschikbaar. Dit aantal is in een enkel geval niet groot genoeg om een der groote stukken aan te schaffen, b.v. een winterj ekker. Om hieraan tegemoet te komen is de mogelijkheid gegeven om in deze gevallen punten te gebruiken van den volgenden termijn. Het ruilen van gekochte goederen is mo gelijk. Het spreekt vanzelf, dat van het teruggeven van punten geen sprake kan zijn, omdat losse punten ongeldig zijn. De bestaande regeling voor het afgeven van speciale vergunningen vervalt met in gang van 1 Februari 1941. Hiervoor komt in de plaats een nieuwe regeling. Alle artikelen, welke niet vallen onder vrijgestelde artikelen, op punten gewaar deerde artikelen en op leveringsvergunning verkrijgbare artikelen, kunnen worden aan geschaft op speciale punten of Wehrmachts- bezugscheine. Daarnaast kunnen in bijzon dere gevallen de op puftten gewaardeerde artikelen ook door middel ven speciale punten worden verkregen. Speciale puntew kunnen o.a. worden aan- gevraagu voor: a. huwelijk, of eerste in richting, bevalling^ sterfgeval; b. verhui zing; c. verwoesting door oorlogsgeweld en/of brandschade; d. uitzet noodig voor bepaalde onderwijsinrichtingen; e. uitzet noodig voor de intrede in een klooster; f. specifieke beroeps- of ambtskleeding (be halve vrijgestelde beroeps-, en ambtsklee ding) g. benoodigdheden voor hotels, ca fe’s, restaurants, pensions, kantoren, scho len. ziekenhuizen e.d.; h. charitatieve instel lingen, overheidsinstellingen en bedrijven, weike textieigoederen niet op andere wijze kunnen betrekken; i. bijzondere gevallen, ter beoordeeling van distributiedienst, c.q. rijksbureau. In verband piet de nieuwe regeling voor de afg.fte van speciale punten, welke op 1 Maart 1941 in.werking zal treden, zullen in Februari 1941 in het algemeen geen spe ciale vergunningen worden afgegeven. Slechts in dringende gevallen zulks ter beoordeeling der plaatselijke distributie- diensten zal van dit voorschrift kunnen worden afgeweken. Onderstaande artikelen kunnen slechts op speciale punten voor op punten gewaar deerde artikelen met beperkten verkoop1 of op Wehrmachtsbezugschein worden aige- leverd: 1. katoenen lakens; 2. wollen de kens; 3. winterjassen en wintermantels en stof daarvoor; 4. luiers. ZEEPBONNEN VOOR WASSCHERIJEN. De secretaris-generaal van het departe ment van Handel, Nijverheid en Scheep vaart maakt het volgende bekend: dat zooals bekend, is ieder verplicht voor elke twintig kilogram droge vuile wasch, welke aan wasscherijen in behandeling wordt gegeven, een zeepbon af te geven. In veroand hiermede is thans- voorge schreven, dat de wasscherijen, eerst een bon van hun klanten in ontvangst dienen te nemen en pas daarna een hoeveelheid van 20 kg waschgoed, hetzij ineens, hetzij bij gedeelten mogen behandelen. Deze re geling moest getroffen worden, omdat het vóórgekomen is, dat de klanten hun zeep- bonnen reeds te eigen behoeve, hadden ge bruikt, zoodat zij bij het terugbezorgen van de wasch geen zeepbonnen ter beschikking hadden voor de wasscherijen. B.nnenkort zal worden overgegaan tot het uitoefenen van een strenge contróle op de wasscherijen, zoo-dat dezen in haar eigen oelang wordt aangeraden zich stipt aan ■oovenstaande bepalingen te houden. ZONSOPKOMST EN .ONDERGANG IN FEBRUARI. Opkomst 9.22 9.21 9.20 9.18 9.16 9.14 9-i3 9.11 ■9.10 9-07 9-05 9-03 9.02 9.00 8.58 8.56 8-54 8-53 8.51 8.48 8.46 8-44 8.42 8.40 8.38 8.36 8-33 8.31 De ingeschreven bedragen, waarvoor voorkeur werd gevraagd, worden ten volle toegewezen, op de gewone inschrijvingen wordt een korting van 8.8 van het inge schreven bedrag toegepast. Brandweerman redt 4 kleine kinderen, Zondagavond brak brand uit In een pand aan de Trooststraat te Den Haag. Van de bewoners, familife Buurman, waren de man en vrouw op familiebezoek, de 4 kinderen van 4 jaar tot 7 maanden waren alleen thuis. Een benedenbewoner zag rook van boven komen en alarmeerde de brandweer. De brandweerman de Graat' snelde naar boven met een breekijzer en kon een deur forceeren, waardoor hem de vlammen tege moet sloegen, zoodat hij zich slechts tastend een weg naar de slaapkamer kon banen. Hier waren drie kleine kinderen van 4, 3 en 2'/2 jaar. Het jongste kind van 7 maanden lag in een wieg in de voorkamer. De moe dige brandweerman wist met gevaar voor zichzelf door de vlammen heen te komen en zoo drie kinderen te redden. Gelukkig ble ken deze drie kleinen nog geen letsel te hebben bekomen. Het moeilijkste was echter de redding van de baby in de voorkamer. Hier woedde de brand namelijk op zijn felst en slechts na veel moeite kon het kind door den brand weerman worden gered. Het kind had in middels reeds brandwonden aan het hoofd opgeloopen. De wnd. hoofdcommissaris van politie, de heer Kramer, heeft later de gewaar schuwde en verschrikte ouders gewezen op het onverantwoordelijke zulke kleine kin deren alleen in huis te laten. (Cxl. N. v. d. D.) Adv. in dit blad worden gratis opgenomen in het adv. blad de SNEEKER COURAN1 DER GEMEENTE SNEEK I t 3 1 I*- NIEUWE SNEEKER COURANT

Sneeker Nieuwsblad nl | 1941 | | pagina 1