h I r en Abonnements- en Advertentieblad Annex Sneeker Courant en Wymbritseradeel RAADSVERGADERING. Q O b zt/ia No. 47 3RINK Co, - SNEEK Thief. 2200 Bureatn KLEINZAND OFFICIEEL GEDEELTE. NIEUWSTIJDINGEN. g maatregelen te nemen bovendien in de geheele raaptijd weer te ver- PHILIA. Chef-machinlst Provinciaal stoomgemaal. r Temidden Van de duisternis, Die actueel, maar lastig is Voor hen, die buiten gaan, Meldt zich het tijdvak van méér licht En 's avonds een wat beter „zicht” Weest welkom, volle maan! En als je straks weer „schuilen” gaat, Het uur van je verdwijning slaat, Geliefde, volle maan. Dan zien we je slechts noode gaan En plengen stillekens een traan, Want jij waart gids in straat en laan, We geven je dan te verstaan: Kornuit je „schuilhoek" weer vandaan Verschijn vèrschijnend, maan! (Nadruk verboden). Wij grijpen tijdelijk niet mis En zien weer wat óns hekje is En wéér we 's avonds staan. Het maantje komt, ziet, overwint, Verstrekt ons kosteloos een „hint” Weest welkom, volle maan! Van morgen 13 Maart dus af Is ,,’s avonds uit” niet meer zóó’n straf, Men durft het béter één. Het manelicht belicht ons pad, Zelfs overal in dorp en stad Weest welkom, volle maan! Al kijkt het minnend paartje boos (Benadeelden zijn er altoos), Tóch sta j’ons prima één; Al gaat him minnezang niet door, Daar minnen stad en land je voor Weest welkom, volle maan! JEF LAST OVER „ELFSTEDENTOCHT”. Vnjdagavond j.l. hield, op initiatief En toch is het geheel buiten kijf, Dat ik voor cyclostylewerk bij Dick Monsma blijf. ledig de afd. Fries- onderafdeelingen en de vraag gerezen, of het kampeeren even eens onder dit verbod valt. De N. Rt. Ct. verneemt thans van bevoeg de zijde, dat deze vraag bevestigend moet worden beantwoord. Kampeeren wordt be schouwd als een verblijf in de open lucht en is dus van 24 tot 4 uur verboden. Adv. in dit blad worden gratis opgenomen in het adv. blad de -SNEEK COÜRAKK DER GEMEENTE SNEEK J INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. 1 waren voor de geheelont- .ouding. _Het ledental ging met sprongen Igende jaren brengt le- dan 15 pet. Op voordracht van den bevelhebber in de ■generaal Duitsche Museum, de Kanselarij en Pier Pandertem- pel, welk voorstel direct door de Commissie werd overgenomen. Met een opwekkend woord tot de leden om mee te werken het mooie werk van de N.R.V. te blijven steu nen werd de vergadering gesloten. i ro- ig gaan, zonder te ver- hen zal worden. Eens Woensdag 12 Maart 1941 57e Jaargang Verschijnt DINSDAGS- en VRIJDAGSAVONDS OFFICIEEL ORGAAN De BURGEMEESTER van WYM BRITSERADEEL maakt bekend, dat een openbare vergadering van de raad dier gemeente is belegd op Woensdag 12 Maart 1941, des namiddags 2 uur ten gemeente- huize te Sneek. SNEEK, 4 Maart 1941. De burgemeester voornoemd, S. M. VAN HAERSMA BUMA. dronken gevonden in een sloot, waarin heel weinig water stond. Haar rijwiel lag 10 meter verder met het voorwiel in de sloot, aldus meldt de L. Ct. EEN HALVE EEUW DRANKBESTR IJ DING. Zondag 9 Maart herdacht de F.P.C. der Nederl. Vereen, tot Afsch. van Alco holische dranken het feit, dat het 50 jaren geleden was, dat de 'F.’P.C, was gesticht. Aan de stichting was reeds een periode van drankbestrijding voorafgegaan. Vrij spoedig na de 01 derl. Vereen, tot afschaffing van sterken Opheffing uitzonderingstoestand in Noord-Holland. Officieel werd Zaterdag medegedeeld: Op voordracht van den bevelhebber in de Luftgau Holland, den luitenant-generaal Siburg, heeft de bevelhebber der weermacht in Nederland, in overeenstem ming met den Rijkscommissaris voor het be zette Nederlandsche gebied, Rijksminister Seyss-Inquart, den voor de provincie Noord- Holland afgekondigden uitzonderingstoe stand en daarmede tevens de in zijn bekend making van 27 Februari 1941 uitgevaardig de maatregelen met ingang van Zaterdag 8 Maart 1941 te 24 uur opgeheven. De höhere S.S. und Polizeiführer heeft tegelijkertijd maatregelen betreffende de verkeersbeperkingen in de provincie Noord- Holland eveneens opgeheven, zoodat daar mede de oude toestand van 24 Februari 1941 weder van kracht wordt. Kampeeren nachts verboden. In verband met het voorschrift, dat men zich van twaalf uur ’s avonds tot vier uur 's morgens niet in de open lucht mag be vinden, Is in de kringen van kampeerders Stichting Winterhulp Nederland. Vergadering Werkgemeenschap 6 Maart 1941. In de vergadering van de Werkgemeen schap Sneek van 6 Maart jl., zijn 103 aan vragen om steun behandeld. Hiervan zijn 16 aanvragen afgewezen, waarvan 4 voorwaar delijk, terwijl 97 verzoeken zijn ingewilligd met een totaal steunbedrag van ƒ932.50. Nederlandsche Reisvereeniglng, Afdeeling Sneek. Woensdagavond vond de algemeene leden vergadering van de afdeeling Sneek der Nederlandsche Reisvereeniglng plaats in „Onder de Linden”. In zijn openingswoord constateerde de Voorzitter, de heer G. v. d. Pijpekamp, dat van het programma dat de afdeeling voor het zomerseizoen 1940 had opgesteld, door de tijdsomstandigheden weinig was terecht gekomen. Gelukkig was echter de algemeene toestand voor de ge heele N.R.V. van dien aard geweest, dat het Hoofdbestuur paraat is geweest en met veel moeite en zorg er in geslaagd is om toch het werk van de N.R.V. gaande te houden, zij het dan ook in een zeer beknopte vorm. Door tijdi slaagde men er opzet zoodanig te reorganiseeren, dat men toch nog met tevredenheid het afgeloopen jaar kon afsluiten en de toekomst vol ver trouwen tegemoet treedt. De afdeeling Sneek heeft tijdig plannen gemaakt om Sneek te betrekken in het schema der reis programma’s en dit is in zooverre gunstig geweest, dat meerdere gezelschappen de Waterpoortstad hebben bezocht en opgeto gen waren over het vele, dat Friesland aan natuurschoon bood. Ook voor het komende seizoen zal men trachten te bereiken, dat Friesland in de reisprogramma’s .wordt op genomen. Het ledental, dat jaarlijks een te ruggang van 10 toont, doch telkens met een grooter percentage nieuwe leden toeneemt, is dit afgeloopen jaar met onge veer 20 afgenomen, door het uitvallen der buitenlandsche reizen was er weinig moge lijkheid nieuwe leden te winnen. Toch is dit percentage, gezien de tijdsomstandigheden, zeer gunstig te noemen. Zelfs is men er in dit jaar in geslaagd weet enkele nieuwe leden te boeken, zoodat men alle hoop heeft dat ook het komende jaar niet al te ongun stig zal worden. Hierna krijgt de secretaris, de heer H. F. Dorrenboom, gelegenheid zijn jaarverslag uit te brengen. Het blijkt dat het ledental is teruggeloopen van 188 en 1 Juniorlid op 1 Jan. 1940 tot 154 en 1 Juniorlid op 31 Dec. 1940. Van de 3 uitgeschreven afdeelings- tochten konden er 2 doorgaan. Er werden 2 vereenigingsavonden georganiseerd die zeer goed bezocht waren, nl. de Zwitser- land-avond en de lezing over Amerika door Mary Pos, terwijl de derde avond, een le zing over Parijs onder Lodewijk de XIV, slecht bezocht was. Uit het financieel ver slag dat de penningmeesteresse, mej. Sj. Tjallema, uitbracht, bleek, dat de ontvang sten, met inbegrip van een saldo van ƒ58.85, hadden bedragen ƒ257.65, de uit gaven beliepen 217.21, zoodat er een batig saldo was van 40.44. De heer O. Lindeman bracht namens de kascommissie verslag uit en stelde voor de penningmeesteresse voor het gevoerde beheer te dechargeeren. Tot leden van de Kascommissie voor 1941/42 werden benoemd de heeren O. Lindeman, F. S. Havinga en mevr. E. Kan-v. d. Horst. De aftredende bestuursleden, de heeren B. Hartshalt en P. Boersma werden herkozen. Tot afgevaardigden voor de te Utrecht te houden algemeene vergadering werden be noemd de heeren H. F. Dorrenboom en G. v. d. Pijpekamp. Door het bestuur waren de volgende plannen voor het komende seizoen vastge steld: 19 Maart Voordrachtavond door Julia de Gruyter met filmvertooning over Mooi Nederland door den Algemeen Voorzitter der N.R.V., den heer J. Panman in de zaal Piso. 26 Maart Bal-avond in de Foyer van Amicitia. Bovendien is men bezig met plan nen om voor de afdeelingen der N.R.V. een stertocht naar Sneek te organiseeren, bv. een Elf-Merentocht of om op speciale dagen voor leden der N.R.V. deze tochten te doen houden. Door de Commissie voor de wan del- en fietstochten werden wandeltochten uitgeschreven op 16 en op 30 Maart, terwijl men daarna met fietstochten zal beginnen. Door een der leden werd voorgesteld een tocht per fiets naar Leeuwarden te organi seeren ter bezichtiging van o. a. het Friesch toen reeds 32 jaar, verscheen zijn eerste prozawerk. Reeds vroeg had spr. het ge voel, dat het leven belangrijke! is dan de kunst, tenzij de kunst een hoogere vorm van leven is. Daarom heeft spr. ook bezwaar tegen de jongste dichters, die, voordat ze het leven kennen; vaak in de sfeer van nachtcafé’s pessimistische gedichten wroch ten. Eigenlijk moest de mensch meer dan zijn eigen leven kunnen leven; de schrijver heeft het genot in de huid van zijn figu ren te kunnen kruipen. De beroemde muze verschanst zich dan in zijn pen, waardoor zinnen op papier geworpen worden, waar van hij zich later afvraagt of die door hem- greschreven. boeken yan spr. vindt men steeds Hoofdpijn-Kiespijn VOLLE MAAN l zelf zijn In de een idéé als grondslag, ontspanningslectuur kan hij, niet schrijven. Niet door een idéé gedragen boeken zijn voor spr. waardeloos. Een kunstenaar werkt met ideeën, evenals de werkman met gereedschap, en neemt daar door een groote verantwoordelijkheid op zich. Men zegt altijd: een kunstenaar moet zijn volk dienen, doch hij moet ook de waarheid dienen. In Nederland wordt veel geklun geld met films en boeken, waarin feiten voorkomen die in strijd zijn met de waar heid. Dan is het teleurstellend en ontmoe digend, dat zooiets door het publiek als zoete koek wordt opgegeten. Spr. zou niet over zeilen kunnen schrijven, als hij nooit het roer in handen had gehouden of het buiswater hem nooit om de ooren had ge slagen. „Elfstedentocht” zal de lezer in den beginne vreemd aandoen door de vele reportage en journalistiek, doch spr. is van opinie, dat het leven soms zoo grootsch is, dat een schrijver er niets Jpij magfanta- seeren, dan moet en mag alleen de werke lijkheid worden gegeven. De aanleiding tot het schrijven van „Elf stedentocht” was de ontmoeting kort na de tocht in 1940 met een deelnemer. Het maakte indruk op spr.: het bij donker ver trekken en het eveneens bij donker terug- keeren. Deze was de idéé welke voor spr. in de wedstrijdligt opgesloten. Het is im mers een symbolische voorstelling van het leven van de Friesche werkers: bijna onop gemerkt leven ze voort, dan staan ze plot seling op *de Elfstedentocht-dag in het brandpunt der belangstelling door zonder schitterende toiletten, prachtige schaatsen en voortdurend trainen de wedstrijd te win nen; doch vervolgens gaat het weer op de oude voet voort. Deze wedstrijd wordt niet voor geld gereden of met het plan bij de film te komen, maar om te toonen wat men waard is, en wordt gewonnen door de sterk ste spieren in samenwerking met de sterk ste karakters. Het is een standaard voor P.S. lijst Bloemhof, Schaa I Sporthuis" van l Köu-Griep - Pijn de jeugd, en spr. heeft het boek geschre ven om de jeugd een ideaal te geven, het ideaal van 'de mensch die zichzelf en de natuur overwint. Spr. weet, dat hij niet vol komen is geslaagd, maar voor hemzelf is het schrijven een bevrijdende daad geweest. De oorlogsdagen hadden spr. diep ge schokt, hij zag de toekomst donker in, doch onder het hooge dak van een Friesche boerderij heeft hij z’n evenwicht terugge vonden. De luchten boven Friesland bleven immers ruim, zijn vette grond gelijk, de die ren, het menschelijk leven dat voor alle tij den zin heeft, zooals liefde, geboorte, ar beid en dood de polen waarom het leven draait' eveneens; slechts de oppervlakte veranderde. En met dit terugvinden van het evenwicht ging een zekere religieuze ver dieping samen, wat in het geheele boek tot uiting komt. Spr. kocht een schip en ging de Friesche meren op; daar werd het landschap voor hem levend en kreeg hij het lief. „Elfsteden tocht” is een geschiedenis van Eefde gewor den, doch het is hier de liefde voor Fries land van den schrijver. Spr. hoopt dat de menschen buiten Friesland door zijn boek waardeering voor dit mooie land zullen op vatten, alsmede voor de Friezen zelf. Behalve dat spr. volk en land leerde ken nen, heeft Friesland hem ook het uitgangs punt voor een nieuwe historische roman op geleverd: de geschiedenis van Auke Wie bes, een Hindelooper schipper, die naar Rusland vaart en daar Peter de Groote leert kennen. Na de pauze las Spr. nog een gedeelte voor uit „Elfstedentocht”, dat het leven behandelde van Wijbren, een Workumer schipper, waarvoor de bezoekers hem dank ten met een hartelijk applaus. De heer v. d. Pijpekamp dankte Jef Last namens allen voor zijn lezing over het Friesland, waaraan we allen zoo verknocht zijn, en sprak de. hoop uit allen tijdens de volgende Boekenweek bij een lezing terug te mogen zien. yan den heer Hildebrand m 1927 te Dok- ben met ingang van 1 April 1941 voor vast |de harten de drankbestrijders leefde. Hwf-marh.nlfii van twt Pro. Het onderzoeken van de z.g. alcoholvrije dranken gaf aanleiding tot de uitgave „Wat mag ik U aanbieden?” De brochure „Fries land; en de jenever” zette uiteen, wat in Friesland aan drank werd besteed1. Wanneer we hier ten Plotte vermelden de groote meetings en betoogingen welke steeds werden belegd, de acties die werden gevoerd om uit de drankwet te halen, wat nu reeds kan worden bereikt, dan zien we dat de F.P.C. in al die jaren niet heeft stil gezeten en in de 50 jaren een zegenrijk werk heeft verricht voor 'de nuchterheids- beweging in deze provincie. exemplaren is geplaatst. In 1920 legde de heer Jansonius zijn functie neer en werd vervangen door den heer M. Braaksma. Een groot verlies was het heengaan van den secretaris, den heer M. Hildebrand, die vervangen is door den heer J. van Oostrum. Bij de begrafenis .van den heer Hildebrand m 1927 te Dok- Gedeputeerde Staten van Friesland heb- tum bleek wel hoe deze medestrijder in aangesteld als chef-machinist van het Pro vinciaal Stoomgemaal te Lemmer, den heer P. M. van der Meer te Lutterade thans le machinist bij het Stikstofbindingsoedrijf der Staatsmijnen in Limburg te Geleen. Moord op een leerling-verpleegster? De officier van Justitie te Leeuwarden looft een belooning uit van ƒ250 in totaal voor diegene(n), die zoodanige aanwijzin- kan (kunnen) geven, dat deze leiden tot ontdekking van de(n) dader(s) van den moord op Taetske Hoekstra, geboren 21 October 1919, in leven leerling-verpleegster te Franeker, gepleegd op of langs het zoo genaamde Sintelweggetje, onder behoor van het dorp Wijnaldum in de gemeente Bar- radeel, op of omstreeks 10 Maart 1939. Den 11 Maart 1939 werd mej. Hoekstra, afkomstig uit Menaldum, verpleegster in de psychiatrische inrichting te Franeker, ver- iprichting van de Ne- maffing 1 drank, in 1842 ontstond ook in Friesland een opgewekte afschaffers beweging. Be gonnen met een provinciaal correspondent in 1843, trad vrij •r--'"- J* _ZJ land met een aantal plaatselijke correspondenten op. In 1862 kwam dit wel krachtig naar voren, toen de Fryske folksfrjeon verscheen onder leiding van Johannes en Friso. Dit jaarboekje geeft aan, dat er naast een algemeen be stuur, 8 afdeelingen en 40 corresponden ten zijn. Dit is wel het hoogtepunt in Friesland. De beweging had geen vat meer op de be volking en in 1890 bestonden er slechts twee afdeelingen en vijf correspondenten, waarvan de afdeeling Sneek een zeer kwij nend bestaan had. Alleen Leeuwarden was actief en in de boezem van deze afdeeling ontstond het initiatief om een provinciale propagandacommissie te stichten. 27 No vember 1890 werd het besluit genomen en in Maart daaraanvolgende geconstitueerd. Door de afdeeling werden aangewezen dr. H. A. Middelburg, de heer O. StelEngwerf, terwijl als voorzitter de provinciale corres pondent de heer Th. Postma optrad. Als secretaris kwam, de man aan wiens initia tief de nieuwe vereeniging haar bestaan had te danken, de'heer P. v. d. Meulen. Met kracht werd van stónd af aan ge werkt. Hoewel het eerste jaar de afd. Sneek haar bestaan moest opgeven, werd er reeds een zestal nieuwe correspondent schappen gevestigd, welk aantal in de vol gende jaren geleidelijk werd uitgebreid. Enkele jaren daarna kwamen er reeds op verschillende plaatsen nieuwe afdeeEngen tot stand o.m. Stiens, Balk, Jorwerd. De commissie vulde zich nu aan met vertegen woordigers van die afdeeEngen. De eerste uitgave was de Liederenbundel van Tine, die in enkele jaren in duizen den was verspreid. Daarnaast oefende men grooten invloed uit in de kringen van de Friesche volkspartij. Toen omstreeks 1892 het vraagstuk „af schaffers van sterken drank" of geheelont houding naar voren kwam, bleek de stroo- ming in Friesland bij de jongeren voor ge heelonthouding te -zijn. Hoewel in de afd. Leeuwarden hierover een felle strijd werd gevoerd, was buiten die afdeeEng geen groote beroering. Bij de vernieuwing der commissie in 1898 werd de heer J. G. Jan sonius voorzitter. De komende periode bracht groote bloei mede. Het ledental klom tot 2000, het aan tal afdeeEngen tot ruim 30. Groote steun kreeg men van de zijde van de christen so- ciaEstische predikanten, die alle ijverige propagandisten houding. Het 1 omhoog. Elk der vol; den winst van meer De actie werd gebaat door de ontwikke ling van het Friesch tooneel, waartoe de prijsvraag voor een propagandastuk bij droeg. In 1903 werd „For yens Neiste” van Y. L. Schuitmaker bekroond en „Hwa is hier baes” van J. v. d. Tol. Het zou ons in dit bestek te ver voeren al de uitgaven te bespreken en laten we hier alleen enkele feiten memoreeren. Groote actie voor een tapverbod op lo- tingsdagen, nieuwjaarspropaganda, het aan plakbiljet, „Door de flesch op de flesch”, en vooral de uitgave „Roggeblommen” en „In hén fol ieren” niet te vergeten. Het Frysk Unthalders lieteboekje had een verspreiding van meer dan 20000; ter wijl het vernieuwde en verjongde „Ny Frysk Unthalders lieteboekje” in een 10000 Vrijdagavond j.l. meld, op initiatief van de boekhandel der „Arbeiderspers”, J e f Last, de schrijver van o.a. het onlangs uitgekomen boek „Elfstedentocht”, een le zing hierover in de foyer van Amicitia ter gelegenheid van de 10de Boekenweek. De vo o r z., de heer G. v. d. P ij p e- kamp, opende de bijeenkomst met een harteUjk woord van welkom, speciaal tot den hper Jef Last, mede namens den heer V. d. Meulen. Na een korte inleiding in het Friesch, wat door de aanwezigen zeer gewaardeerd werd, vertelde Jef Last ver volgens in het Nederlandsch eenige bijzon derheden over zijn boek „Elfstedentocht” en de totstandkoming hiervan. In de cri- tieken las spr. naderhand dat de schrijver een min of meer zonderlinge geschiedenis had weergegeven; een geschiedenis waar in de verschillende personen van een fa- miEe op eenigszins gezochte wijze in de elf Friesche steden terecht komen. Spr. geeft dit toe, alhoewel in het werkehjke leven ook vaak de leden van een familie her en der terecht komen; het is inderdaad niet een gewone roman. In de romans van b.v. Anne de Vries en A. M. de Jong, vertellen de schrijvers over een persoon en zijn om geving; in „Elfstedentocht” is dit anders, daar zijn de hoofdpersonen de steden, het landschap, de dieren, de wolken etc., en de werkelijke personen zijn slechts verbin dingsmiddelen om het andere beter tot zijn recht te doen komen. Voor spr. is ieder boek opnieuw een ex periment, een waagstuk, een sprong in het halfduister. Het schrijven van een boek is als het ter wereld brengen en opvoeden van kinderen; welbewust worden ze opgevoed, doch men weet niet welke kant ze later zullen opgaan. Zoo laat spr. ook zijn tnan-figuren hun gan; moeden wat er van is hij verheugd geweest, toen een juffrouw in een boek-in-spé dood ging, daar zij een verkeerde invloed uitoefende op de per sonen in haar onmiddelEjke omgeving! Wét spr. Vroeger ook wilde wörden, nooit was de gedachte schrijver of kunste naar te worden in hem opgekomen. Zijn eerste versjes maakte hij als varensgezel ze verschenen in 1927 gebundeld in druk. Zij' drukten iets uit van het gemeenschap- pekjk leven aan boord. In 1930, spr. was Reeds vroeg had spr. het ge- SCHILLENDIENST. Het bestuur van „Voor en Door" vestigt nog eens nadrukkeEjk de aandacht der bur gerij' op de dagelijks functionerende sichil- len dienst. Het behoeft geen betoog meer dat aard appelschillen en groentenafval, etensresten en beenderen (bonken), in deze tijd niet mogen worden vernietigd, maar aan de gemeenschap behoren -ten goede te komen, in de vorm van dierhjk voedsel. Door deze afvalproducten te bewaren en aan onze schdlendienst mee te geven, be reikt U bovenstaand doel, en steunt U de „Voor en Door”-actie, die bedoelt de materiele en morele positie der werk lozen vooruit te brengen. Met klem verzoeken wij U dan ook de aardappelschillen, groentenafval en etens resten voor onze afhaaldienst te wÊlen bewaren. Het Gemeentebestuur heeft ons ook op gedragen beenderen (bonken) te verzame len. Ook deze neemt onze afhaaldienst mee. Klachten over het niet geregeld afhalen der afvalproducten of klachten van ande ren aard, kunt U ter kennis brengen van H. Reis, Kruizebroederstraat of B. Scher mer, Maria Louisestraat. HET BESTUUR VAN „VOOR EN DOOR". o Zeer geachte Redactie. De tijd van eierzoeken nadert snel, en naar aanleiding daarvan verzoeken onder- ^eteekenden U beleefd het onderstaande in Uw geëerd blad te willen opnemen. Bij voorbaat onzen welgemeenden dank. Aan alle beroeps- en serieuze amateur- eierzoekers in Friesland en elders. Sinds eenige jaren zijn wij in onzen be roeps- en amateur-sport beknot door de in korting van den raaptijd van 28 April tot 20 April. Wat dit wil zeggen, behoeven we hier niet nader uiteen te zetten. Wij beoefenaars van dezen sport meenen echter, dat misschien thans de tijd rijp is om, althans voor het komende seizoen, bij de bevoegde autoriteiten het verzoek te doen, gezien de bijzondere omstandigheden en de daarmede gepaard gaande voedsel- schaarechte enz., den raaptijd weer te ver lengen tot 28 April. Het is n.l. alom bekend, dat juist in deze laatste week duizenden eieren van Grutto, Eend, Tureluur, Wulp, Scholekster enz. enz. bhjven liggen, en op die wijze voor de gemeenschap verloren gaan. De vogels wor den door de gevraagde verlenging niet ge dupeerd, want als hun eieren worden weg genomen, zijn ze binnen tien dagen opnieuw aan den leg. Het rapen van de eieren heeft derhalve opvoering van de productie en geen vernietiging van den vogelstand tot gevolg. Voor onze actie hebben wij ook Uw me dewerking noodig, en wel in den volgenden vorm: Verzamelt Hjsten met handteekeningen, en zendt sympathiebetuigingen met ons doel aan een van ondergeteekenden, graag vóór Zaterdag 15 Maart a.s., opdat een adres aan de autoriteiten, vergezeld van zoo veel mogeEjk handteekeningen, kan worden ingezonden. Stelt het dus niet uit, want de raaptijd nadert snel! Sneek, Maart 1941. A. WURING, Jachthavenstr. 43, tel. 2862 SJ. OPPENHUIZEN, Leeuwenburg 2, tel. 2736 J. JORRITSMA, veehouder, Oppenhuizerweg. Voor Sneek en omstreken ligt een ter inteekening bij sigarenmagazijn apmarktplein, en bij „Het G. v. d. Werf, Oosterdijk. NIEUWE SNEEKER COURANT Helpen veilig en vlug. Doos 10 en 50ct -- Helpen veilig en vlug. Doos 10 en 50ct 32

Sneeker Nieuwsblad nl | 1941 | | pagina 1