/U kit iPiwk. Ab o n n e m e n t s- en Advertentieblad Annex Sneeker Courant en Wymbrltseradeel 7 Verschijnt DINSDAGS- en VRIJDAGSAVONDS OFFICIEEL ORGAAN No. 49 KIEZEBRINK Co. SNEEK Bureau: KLEINZAND Telef. 2200 NIEUWSTIJDINGEN van de heren belast met de armenpraktij DRINGEND VERZOEK! (Nadruk verboden). INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. naar HOFSTEDE GROOTZA.ND 18 Daar is het als steeds in bekwame en vertrouwde handen. Iedere bril in elke prijs le klas werk Leverancier Ziekenfondsen. VERGADERING van de RAAD van WIJMBRITSERADEEL op WOENSDAG 12 MAART 1941, des namiddags 2 uur. Voorzitter: mr. S. M. van Haersma Bu- ma, burgemeester. Secretaris: de heer K. Visser. Aanwezig: 15 (alle) leden. Na opening op de gebruikelijke wijze is aan 'de orde: van Friesland d.d. 24/28 December 1940, no, goedkeuring van het October 1040, tot on- 1 van een perceel grond Isser te Oppenhulzen; no. ecember 1940, 7®rI‘in» zal verlenen als vorig thouders wor- f6'5°< waarvan f2.— voor rek. Als tegenprestatie voor de hulp van den jongen of het meisje moet bij plaatsing in 1 Nederland de boer aan de „hulpen” kost' en inwoning verschaffen, voor hun was zorgen, hun kleding en kousen repareren en een gulden zakgeld per week geven. Een strenge selectie naar moraal, arbeids geschiktheid, milieu e.d. zal plaats vinden, zowel t.a.v. de candidaat-hulpen, ais ta.v. van de boeren die een hulp verlangen. Gegadigden ontvangen vrij reiskosten naar en van de plaats van hun bestemming. ‘Met de godsdienstige overtuiging van belanghebbenden zal in ieder opzicht reke ning worden gehouden, zodat een R,K. jon gen of meisje niet bij een Gereformeerde of andere Protestante boer wordt onderge bracht, doch omgekeerd evenmin. Voor de nodige ontspanning zal worden zorg gedragen, terwijl de jeugdverenigin gen ter plaatse worden uitgenodigd de jongelui op te vangen en hen in hun kring op te nemen. De plaatsing in Duitsland zal gedurende pen jaar geschieden, waarschijnlijk met onderbreking van een vacantietijd van twee maal veertien dagen. De plaatsing moet echter gezien worden als een opleiding van jonge Nederlanders tot landbouwkrach- ten in Duitsland. Ook in dat land komen kost en inwoning geheel voor rekening van den werkgever, die overigens een zakgeld van R.M. 10. maand zal geven, dat bij gebleken slagerswinkels vast te stellen; Dit stiik wordt in handen gesteld burg, en weth. om advies. t. Jaarverslag van de Commissie tot we ring van schoolverzuim In de gemeente Punt 1. Notulen der vergadering van 13 December 1940. (De commissie bestaat uit de h.h. Rijpma, Bouma en Brandsma). Worden op advies der commissie onver anderd vastgesteld. Punt 11. Ingekomen stukken en medede lingen. a. Resolutie van h.h. Gedeputeerde Sta ten van Friesland d.d. 1J/18 December 1940, no. 119, 2e afd. F., houdende vaststelling van de ontvangsten en uitgaven der ge- meenterekening over het dienstjaar 1938; b. Idem, d.d. 18/24 December 1940, no. 4, 2e afd., houdende goedkeuring van het raadsbesluit d.d. 22 November 1940, waar bij wordt verklaard, dat de Instandhouding van de openbare lagere school te IJsbrech- tum Ingevolge‘artikel 19 der Lager-Onder- wijswet 1920 wordt gevorderd; c. Idem, d.d. 18/24 December 1940, no. 27, 2e afd. F., houdende goedkeuring van het raadsbesluit d.d. 30 Augustus 1940, tot wij ziging van de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1940 (begrotingswijziging no. 8) d. Dankbetuiging van G. Douma te Op penhuizen voor zijn benoeming tot dorps- reiniger in het ressort Oppenhulzen; e. Mededeling van h.h. Gedeputeerde Staten van Friesland d.d. 24/27 December 1940, no, 2, 2e afd., dat bij besluit van den waarnemend Secretarls-Generaal, waarne mend Hoofd van het Departement van So ciale Zaken, d.d. 11 December 1940, no. 1185, afd, Volksgezondheid, het maximum aantal verloven A met ingang van 1 Januari 1941 voor deze gemeente wordt vastgesteld op 10; Resolutie van h.h. Gedeputeerde Staten 5, 2e afd., houdende l raadsbesluit d.d. 31 October derhandse aankoop van de Erven H. V! g. Idem, d.d. 24/28 December 1940, no. 115, 2e afd. F., houdende goedkeuring van het raadsbesluit d.d. 13 D< waarbij burgemeester en wethouders wor den gemachtigd tot het aangaan van een rekenlng-courant-overeenkomst voor 1941; /i. Idem, d.d, 24/28 December 1940, no. 105, 2e afd., houdende goedkeuring van het raadsbesluit d.d. 13 December 1940, tot onderhandse verpachting van enige percelen welland te IJsbrechtum aan H. de Groot te Sneek; l. Idem, d.d. 24/28 December 1940, no. 104, 2e afd., houdende goedkeuring van de raadsbesluiten d.d. 30 Augustus 1940 en 31 October 1940, tot het In eigendom over nemen van enige strookjes grond ten be hoeve van wegverbreding; Dankbetuiging van D. Boorsma te Hommerts voor’het besluit van de raad d.d. 13 December 1940 tot verhoging van de kindertoeslag; k. Mededeling van h.h. Gedeputeerde Sta ten van Friesland d.d. 24 December 1940/2 Januari 1941, no. 39, le afd. B., houdende bericht, dat het afschrift van het raadsbe sluit d.d. 13 December 1940, tot wijziging van de Instructie voor de gemeentegenees heren belast met de armenpraktijk enz., door hen is ontvangen, onder opmerking, dat uit dit bericht generlei gevolgtrekking mag worden gemaakt ten aanzien van de krachtens artikel 35 der Armenwet te nemen beslissing omtrent eventuele door den In specteur der Volksgezondheid in te brengen bezwaren; l. Schrijven van den heer J. D. Fast, arts te Woudsend, dat hij zijn benoeming tof geneeskundige, belast met het verrichten van de doodschouw, en zijn herbenoeming to,t gemeentegeneesheer voor de tijd van drie jaren, aanneemt; m. Resolutie van h.h. Gedeputeerde Sta ten van Friesland d.d. 30 December 1940, no. 35, 2e afd. F., waarbij de beslissing over de begroting voor het dienstjaar 1941 wordt verdaagd; n. Idem, d.d. 2/7 Januari 1941, no. 46, 2e afd. F., houdende goedkeuring van de ge meentebegroting 1940, met de wljzigings- besluiten d.d. 31 October 1940, no. 10 en 13 December 1940, no. 10 suppl.; o. Idem, d.d. 15 Januari 1941, no. 106, 2e afd. F., houdende goedkeuring van het raadsbesluit d.d. 31 October 1940 tot wij ziging van de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1940 (begrotingswijziging no. 11); p. Idem, d.d. 28 Januari 1941/4 Februari 1941, no. 34, 2e afd. F, houdende goedkeu ring van het raadsbesluit d.d. 30 Augustus 1940, tot wijziging van de gemeentebegro- per be kwaamheid verhoogd kan worden. Om niet te ver van huis te zijn, zal de plaatsing uit sluitend geschieden in het Rijnland, West falen en Neder-Saksen. Ook hier zal een scherpe selectie worden toegepast en eveneens voor de nodige ont spanning worden zorg gedragen. De jongelui die voor een dezer plaat singsmogelijkheden In aanmerking wensen te komen of nog nadere inlichtingen wensen, kunnen zich vervoegen .bij de Gemeente- Arbeidsbeurs, Marktstraat 9. Met hun wensen zal zoveel mogelijk reke ning worden gehouden. Ook landbouwzoons of -dochters, die op deze wijze eens kennis willen maken met landbouwbedrijven in an dere provincies of In de Wierlngermeer kunnen zich hiervoor opgeven. Men ver bindt zich voor 3 maanden in eigen land. In Duitsland voor een jaar. In bijzondere gevallen, doch uitsluitend voor scholieren, kan genoegen genomen worden met hun vacantle-tljd van 6 weker* óf langer. De Directeur der Arbeidsbeurs, DE VRIES. Jeugdige iandbouwhulp. In de loop van de vorige zomer zijn door het Departement van Sociale Zaken jeug dige, ongeschoolde personen als hulp bij landbouwers, zowel in Nederland als in Duitsland geplaatst. De toen op bescheiden schaal ondernomen proef mag geslaagd worden genoemd. Dit jaar zal op groter'schaal dit sociaal werk worden hervat. De bedoeling van het plaatsen van jongens en meisjes van 1 62 0 j a a r uit de steden op boerderijen in verschillende streken van ons land en in Duitsland, is dat deze stadskinderen in het algemeen drie maanden in eigen land, in Duitsland een jaar, in de gezinnen van landbouwers wotden opgenomen en in het bedrijf meewerken, d.w.z. lichte arbeid op landbouwgebied verrichten. Jongens en meisjes kunnen wo.den geplaatst. Aan de meisjes kunnen, behalve landbouwwerkzaamheden, ook huishoude lijke bezigheden op - de boerderij worden opgedragen. Op deze wijze zullen de jeugdige stede lingen het landleven het beste leren kennen en waarderen. De jeugdigen mogen niet verwachten dat zij een vacantie op het platteland doorbren gen en de boer mag niet menen dat hij een volslagen kracht krijgt. Opening Doktershuis van het St. Antonius Ziekenhuis. Op uitnoodiging van het bestuur van het St. Antonius ziekenhuis heeft de pers Zaterdagmiddag het „Doktershuis” bezich tigd, het gebouw aan de Westersingel, waar van gisteren, Maandag af, met uitzonde ring van de chirurgen de .specialisten, die in het St. Antonius ziekenhuis zetelden, hun spreekuren houden. De heeren W. R. Cas- parie en N. de Vries, bestuursleden en G. F, Disse, administrateur van het St. Antonius ziekenhuis hebben de pers bij haar rond gang voorgelicht. Sedert het St. Antonius Ziekenhuis hier werd gebouwd heeft het ziekenhuiswezen, zich sterk ontwikkeld, medé 01*. L invloed van de sterk toegenomen specialisatie in de medische wetenschap en de uitbreiding harer technische outillage en door de in voering van de sociale verzekeringswetten, zoodat ook hier ter stede de verpleegruimte, welke aanvankelijk het grootste deel van het gebouw besloeg, nu nog maar 25 daarvan inneemt, 75 van die ruimte is nu bestemd voor de operatiekamers, labora toria, röntgeninstallatie, wacht-, spreek- en onderzoekkamers, keuken, magazijnen, woon- en slaapvertrekken van het personeel, want er moet 80 menschen huisvesting worden verleend, waarvan de helft reli gieuzen en de helft leeken. Oorspronkelijk was op een dergelijke ontwikkeling niet ge rekend. en waar het aantal patiënten In de ziekennuizen en dus dok hier geleidelijk stijgt (gemiddeld Is het thans ongeveer zoo dat elk Nederlander per jaar l dag in het ziekenhuis doorbrengf), moest naar een op lossing worden uitgezien, ook om de rusti ge sfeer |n het ziekenhuis te herstellen. In woonruimte voor het personeel werd voor zien door het huis van den heer Hofstede aan de Westersingel aan te koopen 'en in te richten voor het verblijf van 20 dienst meisjes, daardoor nu kwam wat nu dokters huis is de vroegere afd. besmettelijke ziekten van het St. Ant. Ziekenhuis aan de Westersingel die sedert de barakken, ge sticht zijn, niet meer voor dit doel gebruikt werd vrij en naar dit gebouw nu is thans de geheele afdeeling van den specialist voor interne ziekten wiens laboratorium er al zes jaar gevestigd was overgebracht, daar heeft deze dus nu ook behalve dat voortreffelijk ingerichte laboratorium, z’n eigen spreek-, onderzoek- en wachtkamers. Ook alle andere specialisten, die spreekuren aan het ziekenhuis hebben, hebben thans in het doktershuis onderdak gevonden, even als de controleerende artsen voor de sociale verzekeringswetten. Er zijn in- dit doktershuis nu, behalve de afd. voor den internist, 2 grootewachtka mers, 3 spreekkamers, een paar onderzoek kamers, kleedkamers en een donkere ka mer. De chirurgen missen we hier, maar liet spreekt dat deze in de oude omgeving bij de operatiekamers bleven. Een van dewachtkamers boven wordt ’s avonds gebruikt als cursuslokaal voor de opleiding der zusters voor het examen. Behalve de reeds genoemd# vertrekken zijn in het „Doktershuis” ook de woonvertrek ken voor de zusters, belast met het beheer van dit huis, ondergebracht. Alles ziet er keurig uit. Zeer practisch en vernuftig is in de wachtkamers het signaalsysteem, dat de patiënten waarschuwt wanneer de dok ter hen kan ontvangen; in de wachtkamers wordt dan een plaatje verlicht waarop staat: „volgende patiënt”, deze begeeft zich dan zonder meer naar de spreekkamer. Door de stichting van het Doktershuis wordt het ziekenhuis nu weer ziekenhuis, er komt daar weer de noodige rust, want men moet niet vergeten dat er soms 60 70 be zoekers voor de specialisten waren die bij .lange na niet alle in de wachtkamers kon den en dus in gangen stonden of op de trappen zaten, voeg daarbij dan het bezoek voor de patiënten op de bezoekuren, dan weet men dat het door dit alles te 'onrustig werd in het ziekenhuis. Daarin is nu veel verbeterd nu men naast het verpleegsters- huis, het dienstbodenhuis, ook het dokters huis heeft. Hiermede is dus al een groote verbetering verkregen zoowel voor het zie kenhuis zelve, waar de verpleegde patiënten nu op meer rust kunnen rekenen, als voor de loopende patiënten die nu keurige en ruime wachtkamers tot hun beschikking hebben gekregen. Er moge op worden aan gedrongen dat zij allen er toe zullen mede werken, deze lokalen nu ook netjes te hou den en rooken is er streng verboden. De loopende patiënten voor de specialis ten met uitzondering van de chirurgen melden zich dus thans niet meer aan de hoofdingang van het St. Antonius Zieken huis, doch aan het „Doktershuis” aan de Westersingel. Deze verbouwing zoowel als de uitbreiding, welke thans aan hét zieken huis zelve wordt gegeven, geschiedde en zal geschieden onder architectuur van den heer Jds, Margry te Rotterdam, als technisch adviseur de technische installaties zijn in ziekenhuizen bijzonder belangrijk treedt op ir. H. J. A. M. Engeler te Amster dam. De centrale verwarmingsinstallatie is geleverd door den heer Joh. Volkers Jr., de heer W. J. N. Brouwer verzorgde het schil derwerk, de heer L. v. d. Wal bracht de licht- en slgnaalinstallaties aan, gebroeders Faber maakten de verbouwing in orde. Nadat ons dit alles door de heeren Casparie en de Vries was medegedeeld, hebben zij de pers ook nog eenige inlich tingen gegeven over het groote uitbrei- En nog altijd zien we 's avonds Buiten dikwijls fietsen staan, En nog altijd loopen lóopers 's Avonds tegen fietsen aan En die fietsen, die wij stddn zien, Zien w’in feite niet juist staan, Want als iedereen ze staan zag, Lie|p geen mensch er tegen aan Hoeveel keer werd al gewaarschuwd? Hoe vaak stond het in de krant Fietsers hebt U dan zoo weinig Fiets- en duisternis-verstand Zet Uw fiets niet tegen hekken, Tegen stoep of buitenmuur; WAdrom ongelukken maken? Is 't gemakzucht? Of een kuur? 't Maantje gaat al weer verdwijnen En wie loopt heeft weinig „zicht”, Wddrom moet ik 't U nog vragen? WAdrom nog dit fiets-gedicht Zet Uw rijwiel 's avonds binnen, Maakt geen „stootblok” van Uw fiets 1 't Is een kleine moeite, fietsers, En het kost: nul-komma-niets 1 PHILIA. Wymbrltseradeel over 1940; u. Verslag van de N.V. Intercommunale Waterleiding Gebied Leeuwarden over het boekjaar 1939; v. Rapport van de daartoe aangewezen Commissie voor de Noord-Oost Polder over de te verwachten betrekkingen tussen Fries land en de Noord-Oost Polder; w. Proces-verbaal van de opneming van kas en boeken van den gemeente-ontvanger. De stukken t, t/m w. worden ter inzage gelegd voor de leden. x. Voorstel van burg, en weth. tot be krachtiging van de verhuur der veldwach- terswonlng te Woudsend aan den veldwach ter M. Attema aldaar overeenkomstig het ter secretarie ter inzage liggende concept. Z.h.a. hiertoe besloten, Nagekómen zijn: 1. Bericht van den Staatsraad in b.d. Commissaris der provincie Friesland dat de verordening veldwachters is goedgekeurd. 2. Bericht directie P.E.B. dat het vast recht voor de straatverlichting niet verder kan worden verlaagd. Deze beide stukken worden voor kennis geving aangenomen. 3. Mededeling van den waarn. secr. gen. van sociale zaken dat gelden voor B-steun beschikbaar worden gesteld. Op voortitel van B. en W, besluit de raad dat gemeente weer op dezelfde wijze mede- •king zal verlenen als vorig jaar nl. rekening der gemeente, voor kleine boeren f3.25, waar van f 1.ten laste der gem<- 4. Verzoek C.B.T.B. om medewerking te verlenen voor het houden van een land- bouwhuishoudcursus. Om prae-advies in handen van B. en W. gesteld. Punt 111. Voorstel van burg, en weth. naar aanleiding van Ingekomen verzoeken van bijzondere schoolbesturen tot het verlenen van medewerking ex art. 72 der L.O.-wet 1920 ten behoeve van voorzieningen voor het onderwijs in lichamelijke oefening, alsJ mede tot het treffen van maatregelen in gelijke zin voor de o. I. school te IJsbrech tum. B. en W. geven tn hun advies eerst een overzicht van en toelichting op de ar tikelen der l.o.wet 1920 welke op deze zaak betrekking hebben. Daarna schrijven zij In deze artikelen wordt het beginsel uit gedrukt van zo economisch mogelijk ge bruik van de bestaande lokalen en terrei nen. Dit zelfde beginsel is door ons ook te Heeg toegepast en met succes. In de andere dorpen waren helaas geen gym nastieklokalen aanwezig, zodat daar op an dere wijze een voorziening moest worden getroffen. Teneinde ook daar een zo doeltreffend tnogelijke en toch niet te kostbare oplos sing in onze uitgestrekte gemeente met haar vele betrekkelijk kleine scholen te verkrij gen, zijn wij te rade gegaan om de te tref fen voorzieningen in verband met genoemd onderwijs zoveel mogelijk te centraliseren. Wij hebben ons daartoe in verbinding gesteld met de eigenaren van de voor het geven van het onderwijs in lichamelijke oefening geschikte lokaliteiten, met het ver zoek ons te willen mededelen of zij1 bereid waren, ons voor de aangegeven doeleinden deze lokaliteiten te verhuren. Het spreekt vanzelf dat deze lokaliteiten geen gymnas tieklokalen zïj'ri, doch het ging er bij ons thans in de eerste plaats om, om op korte termijn de schoolbesturen in de gelegenheid te kunnen stellen het onderwijs m de licha melijke oefening te kunnen doen geven. Bij het huren van deze lokaliteiten heb ben wij ons «op het standpunt gesteld dat deze lokaliteiten alleen behoeven te worden gebruikt, indien door ongunstig weer de oefeningen niet op het speelterrein kunnen worden gehouden. Voorop staat dus in onze gedachtengang dat het onderwijs in de lichamelijke oefening in de open lucht wordt gegeven. Door de navolgende schoolbesturen zijn verzoeken tot U gericht om in verband met de verplichte invoering van het vak licha melijke oefening een voor het geven van dit ting voor het dienstjaar 1940 (begrotings wijziging no. 6); q. Mededeling van h.h. Gedeputeerde Sta ten van Friesland d.d. 5/10 Februari 1941, no. 131, 2e afd., dat bij besluit van den Secretaris-Generaal van het Departement van Binnenlandse Zaken van 24 Januari 1941, no. 3, is goedgekeurd het raadsbesluit d.d. 13 December 1940, tot wijziging van de Verordening op de.reinigingsrechten; r. Schrijven van den heer D. F. de Jong te Nijhuizum, waarin deze bezwaren aan voert tegen de wijze, waarop de plannen tot aanleg van een opslagplaats, aldaar, zullen worden uitgevoerd. De stukken a. t/m r. worden aangeno men voor kennisgeving. s. Adres van de slagersvereniging van Wymbrltseradeel om ingevolge de Winkelt sluitingswet een sluitlngsmlddag voor alle dingsplan van het St. Antonius Ziekenhuis, waarvan het eerste gedeelte thans in uitvoe ring ,is. Dit eerste gedeelte omvat een uit breiding van de verpleegruimte en er komen nieuwe keukens; vooral ook is er behoefte aan uitbreiding der technische installatie, waartoe men dan ook nu direct overgaat, daarvan immers zal het geheele ziekenhuis direct profited en, er komt bijv, een nood verlichting, een installatie om op stoom te kooken, een volledige oproepinrichting voor zich in het huis bevindende doktoren, een moderne signaalinstallatie en een nieuwe koelinstallatie. In dit plan is ook opgeno men de verbinding van het doktershuis door een gang met het hoofdgebouw. De uitbreiding krijgt aanvankelijk één verdie ping, doch de fundeering is berekend op vier, zoodat op deze eerste verdieping later nieuwe afdeelingen kunnen worden ge bouwd en geleidelijk een geheel nieuw en modern ingericht ziekenhuis zal worden verkregen. Als het eenmaal zoover is zal het tegenwoordige hoofdgebouw alleen nog voor dienstvertrekken worden gebruikt, het doktershuis zal dan ook weer afgebroken worden om een plaats te krijgen in den nieuwen bouw. Doch dit is een kwestie van nog vele jaren. Het bestuur is ml al verheugd dat ook de materiaal-voorziening het in staat stelt het eerste gedeelte van net groote plan uit te voeren, dat naar men hoopt en verwacht wordt over een jaar ongeveer gereed zal zijn. En toch is het geheel bulten kijf, Dat ik voor cyclostylewerk bij Dick Monsma blijf. HET NUT. Vrijdagavond j.l. trad in de foyer van Amicitia voor het dept. Sneek van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, de heer Rodi Roeters op, telepaath, gedach tenlezer, caricatuur- en snelteekenaar. Nadat de voorz., de heer F. W. C. de Haas, alle aanwezigen hartelijk wel kom had geheeten, opende de heer Roeters het programma met een inleidend praatje, waardoor het gewenschte contact met het publiek weldra tot stand kwam, zoodat iedereen er vrijwel „in" was toen het eigen lijke programma begon. U kent ze alle, de trucjes en kunstjes een ring verdwijnt plotseling en komt aan de gewenschte vinger van den goochelaar terug; kaarten door een assistent uit het publiek uitgezocht, worden zonder de min ste moeite aangewezen; hun aantal ver meerdert of vermindert, zonder dat de as sistenten het in de gaten hebben enz. Het is allemaaleven wonderbaarlijk, we lachen er om, halen de schouders op en beweren de oplossing te hebben gevonden, doch als we eerlijk zijn, moeten we beken nen dat we er bitter weinig van begrijpen. Het snelteekenen was niet minder aar dig. Bijzonder interessant was ook de laat ste teekening, welke, ontstond uit vijf wille keurige punten, waarbij, een der aanwezi gen moent aankeven welke figuren en hoe deze tusschen die punten zouden worden ge- auze liet de heer Roeters nog jluffende staaltjes met kaarten van Adv. in dit blad worden gratis opgenomen in het adv. blad de SNEEKER COURANT DER GEMEENTE SNEEK Woensdag 19 Maart W41 S7e Jaargang keurige punten, waarbij, een der aanwezi gen moent d 'teekend. Na de pt enkele verbi zien; hij sloot met de bekende toer de leien. Het was een vlot afgewerkt programma Waarmee het Nut zijn leden een genoeg lijke ontspanningsavond heeft bezorgd. De heer de Haas sloot de avond met dankzegging aan den heer Roeters voor het genotene. OMZETBELASTING. De ver. Middenstand alhier heeft den.in specteur der invoerrechten en accijnzen te Leeuwarden bereid gevonden op Maandag 24 Maart a.s. hier een inleiding te houden over de nieuwe regeling van de omzetbe lasting. Daar deze zaak van buitengewoon belang voor de middenstand is, rekent het bestuur op een druk bezoek. Men zie de adv. in dit nr. NIEUWE SNEEKER COURANT

Sneeker Nieuwsblad nl | 1941 | | pagina 1