Duitsche troepen rukken Joego Slavic en Griekenland binnen. Oproep van den Führer aan het Duitsche Volk. Dagorder van Hitler. Annex Sneeker Courant en Wymbritseradeel Verschijnt DINSDAGS- en VRIJDAGSAVONDS OFFICIEEL ORGAAN Abonnements- en Advertentieblad No. SS KIEZEBRINK Co. - SNEEK Bureau: KLEINZAND Telef. 2200 NIEUWSTIJDINGEN. 4 Adolf Hitler. oorlog hebben zij eerst Griekenland met hun get. ADOLF HITLER. Berlijn, 6 April 1941. w.g. Berlijn, 6 April 1941. Woensdag 9 April 1941 57e Jaargang Ook Italië in oorlog met Joegoslavië. De Italiaansche regeering volgde met groote aandacht en de grootste kalmte deze gebeurtenissen, die er toe leidden, dat Joe goslavië zich met Engeland en Griekenland vereenigde en evenals Griekenland een basis voor de Britsche strijkrachten in Europa werd. In verband met dit feit heeft de Itali aansche regeering besloten met zijn vloot- en luchtstrijdkrachten in nauwe samenwer king met die der Duitsche op te treden. weer vergeefsch zijn, heb ik besloten tot her stel van draaglijke betrekkingen en een orde in dit deel van Europa, die ook rekening houdt met de volksche beginselen, in over eenstemming met de opvattingen van mijn bondgenoot, de verdere vertegenwoordiging van de Duitsche belangen toe te vertrouwen aan de kracht, die naar thans weer blijkt blijkbaar alleen in staat is recht en rede in bescherming te nemen. Het Duitsche rijk bevindt zich sinds van ochtend in strijd met de usurpators van Bel grado en in strijd met de formaties, die Groot-Brittannië weer van den Balkan uit in het veld tracht te brengen tegen den vrede in Europa. De Duitsche weermacht zal de wapens in deze gebieden eerst dan neerleggen, als het troepje samenzweerders van Belgrado voor goed ten val is gebracht en de laatste Brit ook in deze streken het vasteland heeft ver laten. Mogen de ongelukkigerwijs verblinde vol ken inzien, dat zij dit slechts te danken heb ben aan den ergsten „vriend”, dien het vas teland heeft bezeten en bezit: Engeland. Het Duitsche volk evenwel kan dezen strijd ingaan met het innerlijk besef, dat zijn lei ding alles heeft gedaan, wat menschelijker- wijs gesproken mogelijk was, om het dit conflict te besparen. Van de voorzienigheid willen wij thans slechts smeeken, dat zij den weg van onze soldaten behoedt en zegent als tot dusver. BERLIJN, 6 April (D.N.B.) De Führer heeft den volgenden oproep aan het Duit sche volk uitgevaardigd: Sinds het Britsche imperialisme zich op gemaakt heeft om de wereld te veroveren, was het zijn streven Europa en zijn volken in steeds nieuwe innnerlijke oorlogen te wikkelen en ze daarmee te verzwakken. Engeland heeft daarbij maar al te dikwijls ten deele verblinde ten deele omgekochte staatslieden en volksleiders gevonden, die hun landen in dienst van deze Britsche wereldbeheersching stelden. Sinds eeuwen was tevens degene^ die het meest profijt trok van deze door Engeland aangestichte veroveringsoorlogen de Jood- sche haute finance. Gnder de leuze „demo cratie” heeft deze samenzwering van im perialisme en kapitalisme de wereld en vooral Europa in tallooze verwikkelingen gebracht. in het jaar 1914 slaagden deze krachten er in het oude Duifschland te overvallen en tot den strijd te dwingen. Het doel was de vernietiging van het Duitsche economische leven en de uitplundering van de Duitsche economische kracht benevens het weerloos maken van het volk tot dit doel. Destijds evenwel werd de strijd niet ge- - voerd tegen het nationaal-socialistische Derde Rijk, doch tegen den constitutioneel- democratischen Duitschen bondstaat. Nauwelijks was het gelukt na een afschu welijk verval van het Duitsche economische leven en het Duitsche leven in het algemeen gedurende vijftien jaar het Duitsche volk door de kracht van de nationaal-socialisti sche beweging op te heffen en tot nieuwen opbloei te brengen, toen dezelfde krachten terstond weer haar oude doelstelling pro clameerden: het onafhankelijke, zich weer oprichtende Duitschland moest opnieuw vernietigd worden. En weer als destijds meende men daarbij het conflict ’t beste door veile krachten te kunnen ontketenen. Polen was uitverkoren, zonder eenige aanleiding den strijd met Duitschland te ontketenen, en op het streven om door een verstandig compromis een vreedzame sa menwerking rot stand te brengen, met ge weld te antwoorden. Op de kracht van de intusschen ontstane nieuwe Duitsche weer macht van het Derde Rijk is deze aanslag in enkele weken gestrand. Nu poogde Groot-Brittannië via Noorwe gen den aanval op de Duitsche rechterflank uit te voeren. Met een voorsprong van enkele uren kon deze aanslag opgevangen en in een heroïeken strijd van weken even eens tot mislukking gebracht worden. Er staan Duitsche soldaten van Kirkenes tot aan de Duitsche bocht en zij beveiligen daarmee de Duitsche leefruimte. Deze nederlagen dwongen Churchill naar nieuwe mogelijkheden te zoeken. Zoo kwam hij tot het besluit door het met Engeland verbonden België en Nederland een aanval te doen op het Roergebied als het hart van het Duitsche bedrijfsleven. Ditmaal was Frankrijk uitverkoren om den voornaamsten last van den strijd te dragen. In een histo risch unieken zegevierenden opmarsch heeft de Duitsche weermacht ook dezen aanval verijdeld en het Westen van Europa van de Engelschen gezuiverd. Terwijl Churchill mijn hernieuwe vredes voorstellen van de hand wees, besloot Chur chill thans de kracht van het Engelsche Im perium tegen Italië te keeren en vooral de Noordafrikaansche kust met behulp van Nieuwzeelandsche en Australische troepen in zijn macht te krijgen. Ook deze poging kan reeds thans dank zij de samenwerking van Duitsche en Italiaansche strijdkrachten als mislukt beschouwd worden. Sedert het begin van den oorlog was het Engelands onmiskenbare streven, den Bal kan als strijdtooneel te kunnen bezigen. Inderdaad slaagde de Britsche diplomatie er overeenkomstig het voorbeeld van den wereldoorlog in, Griekenland eerst door het aanbod van een garantie te paaien en daar na definitief voor haar doeleinden te mis bruiken. De thans gepubliceerde documenten ver schaffen inzicht in de praktijk van een methode, welke volgens de oudste Britsche recepten steeds weer tracht anderen voor Engelsche belangen te laten strijden en doodbloeden. Daartegenover heb ik steeds betoogd, dat: le. het Duitsche volk geenerlei tegenstel lingen tot het Grieksche volk kent, 2e. dat wij evenwel nooit zullen dulden, - dat zich evenals in den wereldoorlog op Grieksch gebied een mogendheid nestelt met het doel van daar uit te zijner tijd van het Zuidoosten uit een aanval op de Duitsche leefruimte te kunnen ondernemen. Wij hebben de Noordelijke flank van de Engelschen gezuiverd, wij zijn vast besloten, ook in het Zuiden een dergelijke bedreiging niet te dulden. In den zin van een waarachtige consoli datie van Europa was het mijn streven, sinds den dag, waarop wij de macht over terugroepen. Want: leden en officieren van het Duitsche gezantschap en consulaire be ambten werden metterdaad aangevallen, onze vertegenwoordigingen werden ver nield, de Duitsche scholen net als in Polen verwoest, talrijke Volksduitschers werden weggevoerd, mishandeld of gedood. Bovendien heeft Joegoslavië, dat reeds we ken in het geheim reservisten onder de wapenen riep, thans de algemeene mobili satie afgekondigd. Dit is het antwoord op mijn acht jaar lange, steeds geduldige pogingen met dezen staat nauwe en vriendschappelijke betrek kingen tot stand te brengen! Terwijl dus in Griekenland weer als in den wereldoorlog Britsche divisies landden, gelooft men in Servië evenals in den wereldoorlog tijd genoeg te hebben om een nieuwen aanslag op Duitschland en zijn bondgenooten te kunnen plegen. Soldaten van ’t Zuid-Oostelijk frontI Thans is uw uur gekomen! Gij zult thans de belangen van het Rijk, evenals uw kame raden het een jaar geleden in Noorwegen en in het Westen deden ook het Zuid-Oos- ten van Europa in uw bescherming nemen. Gij zult hierbij niet minder gapper zijn dan de mannen van die Duitsche divisies, die reeds in het najaar van 1915 op hetzelfde gebied, waar gij thans aantreedt, zegevie rend streden! Gij zult daar menschelijk zijn waar de tegenstander u menschelijk tegemoet treedt. Daar, waar hij de hem eigen wreedheid toont, zult gij hem zonder genade neer slaan! De strijd op Qriekschen bodem is geen strijd tegen Griekenland, doch tegen dien algemeenen vijand, die evenals een jaar geleden in het hooge Noorden van Europa thans in het uiterste Zuiden tracht het lot van den oorlog te doen keeren! Wij zullen derhalve op deze plaats met onzen bondgenoot zoolang strijden, tot de laatste Engelschman ook in Griekenland zijn „Duinkerken” gevonden heeftl Wie van de Grieken dezen wereldvijand steunt, zal met hem vallenl Wanneer de Duitsche soldaat getoond heelt in ijs en sneeuw van het hoogste Noor den de Engelschen te kunnen verslaan, dan zal hij ook thans nu de nood het eischt - in de hitte van het Zuiden zijn plicht doen! Wij allen hebben hierbij geen ander doel dan ons volk de vrijheid en daarmee voor den Duitschen mensch in de toekomst zijn levensmogelijkheden te waarborgen I De gedachten, de liefde en de gebeden aller Duitschers zijn thans weer bij u, mijne soldaten! Officieele Duitsche verklaringen. In officieele Duitsche verklaringen be schuldigt de Duitsche regeering Joegoslavië nog dat het reeds in den zomer van 1939, vóór het uitbreken van den oorlog dus, een eenzijdige politiek van samengaan met En geland en Frankrijk heeft gevolgd, dus tegen Duitschland. Dit blijkt uit geheime acten van den Franschen generalen staf te La Charité in Frankrijk gevonden. Voorts wordt meegedeeld dat, toen Joegoslavië 25 Maart te Weenen tot het Driemogendheden- pact toetrad, de volgende overeenkomst werd gesloten. lo. Erkenning van de souvereinlteit en integriteit van den Joegoslavischen staat van de zijde der partners van het drie- mogendhedenpact. 2o. Verzekering van de Asmogendheden dat tijdens dezen oorlog van Joegoslavië geen toestemming zou worden verlangd, dat troepen door dit land marcheerden of ver voerd werden, noch eenigerlei militaire hulpverleening. 3o. Verzekering dat Joegoslavië in het bestek van de reorganisatie van Europa een lijking van een plan, dat zij reeds bij het ujfweg naar Êgeïsche Zee zou krijgen, die op bijzonder verlangen van de Joegosla- vische regeering in territoriaal opzicht de 'i over de stad en haven van Saloniki zou omvatten. in de Duitsche nota aan Griekenland be- maken. Ik heb steeds weer gewaarschuwd voor de poging van een landing van Britsche troepen in het Zuidoosten van Europa t-r bedreiging van het Rijk. Deze waarschu wing is helaas vergeefsch gebleven. Verder heb ik getracht met steeds hetzelfde geduld de staatslieden van Joegoslavië te overtui gen van de noodzakelijkheid van een op rechte samenwerking van de mogendheden, welke belang hebben bij het herstel van den vrede in deze gebieden. Nadat het nu ein delijk was gelukt de grondslagen voor een dergelijke samenwerking te leggen door de toetreding van Joegoslavië tot het drie- mogendhedenpact, zonder dat hierbij iets van Joegoslavië werd geëischt behalve deel neming aan den, wederopbouw van een ver standig georganiseerd Europa, waaraan ook Joegoslavië en zijn volk aandeel zou hebben, trokken te Belgrado dezelfde in Strijd op Oriekschen bodem geen strijd tegen Griekenland. BERLIJN, 6 April. (D.N.B.) DeeFüh- rer en opperste bevelhebber der. weermachf heeft de volgende dagorder aan de soldaten van het Zuid-Oostelijk front uitgevaardigd: Soldaten van het Zuid-Oostelijk front! Getrouw aan het grondbeginsel, anderen voor zich te laten strijden, heeft Engeland mét het doe,l( Duitschland in een nieuwen strijd definitief uit den weg te ruimen, in 1939 Polen uitverkoren den oorlog te begin nen efl, indien het mogelijk zou zijn, de Duit sche weermacht te vernietigen. In enkele weken hebben de Duitsche sol daten aan het Oostelijk front het instrument van deze Britsche oorlogsophitsers neerge slagen en uit den weg geruimd. Op 9 April, eert jaar geleden, heeft Enge land vervolgens getracht zijn doel te berei ken door op de Noordelijke flank van Duitschland een aanval te ondernemen. In onvergetelijken strijd hebben de Duitsche soldaten in den veldtocht in Noorwegen eveneens in enkele weken den aanval afge slagen. Hetgeen de wereld niet voor moge lijk gehouden had, was gelukt. De weer macht van het Duitsche rijk beschermt ons Noordelijk front tot KirkenesI Weer enkele weken later meende de heer Churchill, dat het oogenblik was aangebro ken, waarop hij via het met Engeland en Frankrijk verbonden België en Nederland kon oprukken naar het Roergebied. Toen begon het historische uur van onze soldaten aan het Westelijk front. In den glorierijk- sten strijd der oorlogsgeschiedenis werden de legers van ’t kapitalistische Westen ver slagen en ten slotte vernietigd. Na 45 dagen was ook in dezen veldtocht de beslissing gevallen! Nu concentreerde de heer Churchill de macht van het Britsche imperium tegen on zen bondgenoot in Noord-Afrika. Ook daar, is het gevaar door samenwerking van Duit sche en Italiaansche afdeelingen bezworen. Het nieuwe doel van de Britsche oorlogs- organisators bestaat thans in de verwezen- uegin van den oorlog hadden opgesteld en slechts door de gigantische Duitsche over winning steeds weer moesten uitstellen. Met joVgoslavIschë^so'^ herinnering aan de landing van de Britsche troepen te Saloniki gedurende den wereld-l oorlog hebben zij eerst Griekenland met hun garantie gepaaid om het vervolgens geheel schuldigt de Duitsche regeering de Griek- aan de Engelsche doeleinden dienstbaar te sche dat zij reeds in September 1939 de neutraliteit had opgegeven, dat blijkt ook uit het gevonden officieele oorkonden materiaal van den Franschen generalen staf en de Fransche regeering. Zoo zocht de Grieksche generale staf reeds in Sept. 1939 contact met den opperbevelhebber van het Fransche Levant-leger; gaf de Grieksche gezant te Parijs op 18 Sept. 1939 de ver- genomen hebben, vooral ook met Joegosla vië een vriendschappelijke verhouding tot stand te brengen. Ik heb bewust al datgene vergeten, wat eens tusschen Duitschland en Servië voorgevallen is. Ik heb daarbij niet alleen de hand van het Duitsche volk aan het Servische volk aangeboden, maar er daarenboven naar gestreefd, als behoorlijk makelaar te helpen bij de overbrugging van alle moeilijkheden, die tusschen den Joego slavischen staat en afzonderlijke, met Duitschland verbonden volken, bestonden. Inderdaad is het schijnbaar ook gelukt in plaats van een ondraaglijke atmosfeer lang zamerhand een ontspanning teweeg te bren gen en niet slechts voor een politieke, doch vooral voor een economische vruchtbare samenwerking den weg vrij te maken. En welk ander doel had Duitschland kunnen hebben in een gebied, waar het noch terri toriale, noch politieke eischen stelde of be langen verdedigde? Om aan Joegoslavië elk gevoel te ontne men, dat de door Duitschland ingeslagen politiek zich thans of in de toekomst ten ongunste van dit land zou kunnen wijzigen, had ik gepoogd, den Joegoslavischen staat in te lijven bij die groep mogendheden, die besloten is, het vasteland van Europa in de toekomst op te bouwen volgens beginselen, die rekening houden met de gerechtvaar digde belangen van allen, in gcmeenschap- pelijken arbeid, in rust en vrede. Jk meende daardoor ook de beste geruststelling te geven ten aanzien van Joegoslavië’s vrees, dat tusschen Duitschland en Italië of Duitschland en Hongarije bij deze doelstel ling tegenover Joegoslavië wellicht verschil bestond of in de toekomst te duchten was. Ik heb dit gedaan, ofschoon de leiding van den Joegoslavischen staat zoowel als die van den Griekschen naar ons uit de Fransche documenten bekend was op onverantwoordelijke wijze de belangen der Westersche democratische oorlogshitsers ondersteunde. Op 25 Maart 1941 nu trad Joegoslavië te Weenen plechtig tot het driemogendheden- verdrag toe. Ik en het geheele Duitsche volk .voelden ons er verheugd over, want daar mede scheen een uitbreiding van den oorlog op den Balkan belet en wellicht ook een zwakke hoop gerechtvaardigd te zijn, het reeds bestaande conflict ten slotte toch nog met een verstandig compromis te kunnen oplossen. Nauwelijks kwamen echter de ministers, die het verdrag hadden onderteekend, te Belgrado aan, of de in Engelschen loon dienst staande elementen van een militaire clique, die eeuwig staatsgreepen organi seerde, maakten zich gereed om van repiiek te dienen. De regeering, die naar vrede met Duitschland streefde, werd ten val gebracht en wel met de uitdrukkelijke openlijke ver klaring, dat dit wegens haar houding jegens Duitschland noodzakelijk was. Daarenboven echter voltrokken zich nu tooneelen, die in het leven der volken een schande vormen en die het Duitsche rijk als groote mogendheid niet bereid is geduldig te slikken. De Duitsche gezant werd be'ee- digd, de Duitsche militaire attaché aange vallen, een officier als assistent van den mi litairen attaché gekwetst, talrijke ambtena ren, vertegenwoordigers onzer firma’s enz. in het openbaar mishandeld, Duitsche éta- lageruimten, winkels, kantoorgebouwen en filma’s en scholen vernield en verwoest, tal looze vrouwen en mannen, vooral ook onze minderheids-Duitschers, afgeranseld, hun winkels en woningen ten deele uitgeplun derd en een aantal minderheids-Duitschers daarbij vermoord. een dergelijke overeenkomst niet de vor ming van een Oostelijk front zou beletten”; werd in Oct. 1939 de verzekering gegeven dat Griekenland een landing der geallieerden te Saloniki niet alleen niet zou beletten, maar actief steunen; in Dec. 1939 uitte de Grieksche generale staf de wensch tot het openen van militaire besprekingen met den Franschen staf en in een rapport van Ga- melin van 4 Jan. ’40 wordt meegedeeld dat I de Grieksche generale staf hem had doen Engelschen dienst staande misdadige ele- weten dat deze in staat was de landing van menten, die reeds in 1914 den wereldoorlog een intergeallieerd expeditiecorps te Salo- hebben doen ontbranden, de macht aan niki te waarborgen. De Grieken hebben alle zich. Men heeft evenals in Polen de wilde Duitsche waarschuwingen in de wind ge- instincten van minderwaardige individuen: slagen en hebben na ’t begin van den oorlog tegen het Duitsche rijk gemobiliseerd. On- j met Italië gesloten Britsche troepenforma- der deze omstandigheden moest ik de Duit-1 ties op hun gebied toegelaten om een nieuw sche kolonie onmiddellijk uit Joegoslavië i front tegen Duitschland te vormen. Ameri- I ka^nsche berichten noemen dit Engelsche 1 leger 200.000 man sterk. Deze gebeurtenissen werden in scène ge zet door dezelfde creaturen, die reeds in 1914 door den aanslag van Serajewo de wereld in nameloos ongeluk hadden gestort en evenals destijds is deze militaire mis- dadigerskliek door den Engelschen gehei men dienst gefinancierd en georganiseerd. Al zijn deze gebeurtenissen thans dezelfde als destijds, is er toch iets gewijzigd: De thans aangevallen staat is niet het toenmalige Oostenrijk, maar het huidige Duitsche rijk. De nieuwe Servische regeering heeft de algemeene mobilisatie gelast. Zij heeft er kend, dat dit reeds sedert dagen in het ge heim het geval was. Zij heeft daarmee te kennen gegeven, dat zij meent, in stede van vredelievende betrekkingen tot het Duitsche rijk, geweld te kunnen stellen. Het geweld, dat zij heeft opgeroepen, zal haar thans vernietigen. Het Duitsche volk koestert geen haat je gens het Servische volk. Het Duitsche volk ziet vooral geen reden om tegen Kroaten of Slovenen te strijden. Het verlangt van deze volken niets. Het Duitsche volk zal thans evenwel met die Servische misdadigerskliek te Belgrado afrekenen, die meent, den Balkan voor de tweede maal ter beschikking te kunnen stel len van den Britschen aanslag op den vrede in Europa. Daar ik 'het nu nogmaals moet beleven, dat pogingen, gedurende acht jaar onder nomen, tot öpbouw van een vriendschap, Loonbelasting. De Inspecteur der Registratie te Sneek brengt ter kennis dat vóór 10 April e.k. de ingehouden Loonbelasting over de maand Maart 1941, en voorzoover het huispersoneel betreft, over het eerste kwartaal 1941, be hoort te worden afgedragen; en dat de Loonbelastingadngifte uiterlijk den 15den April 1941 in zijn bezit moet zijn. Folkloristische kleederdracht en de photo’s voor persoonsbewijzen. Naar wij van bevoegde zijde vernemen heeft het hoofd der Inspectie van de Bevol kingsregisters besloten tegemoet te komen aan de bezwaren van sommige vrouwen, die uitsluitend folkloristische kleeding dragen, tegen het doen maken van photo's ten be hoeve van de persoonsbewijzen welke haar zonder hoofdbedekking weergeven. De burgemeesters kunnen, voor zoover zij dat noodzakehjk achten, afwijking toe staan van de gestelde eischen onder be paalde voorwaarden. En naar wij tevens uit dezelfde bron vernemen rekent de bur gemeester van Sneek tot de noodzakelijk geachte gevallen ook de draagsters van de Friesene kap. De afwijking geldt slechts voor haar, die uitsluitend folkloristische kleeding draagt' en zich niet anders dan in deze kleeding m het openbaar vertoont. De hoofdbedexking moet, zoo eenigszins mogelijk, tijdens het photographeeren zoo danig worden gedragen of teruggeschoven, dat het linkeroor zichtbaar is, terwijl dan tevens die hoofdbedekking moet worden ge dragen welke van het gelaat het grootste deel vrijlaat en geen schaduw over het ge laat werpt. Tevens moet de photo, zoo eenigszins mogelijk en mits de duidelijkheid daaronder niet te lijden heeft, de afgebeel- de persoon half „en face” en half „en profil” naar rechts toonen, althans zooveel naar rechts, dat het gelaat, voor zoover niet bedekt, geheel en duidelijk zichtbaar is. Bij verandering van kleederdracht moet het persoonsbewijs worden vervangen. N.V. Sportpark Sneek. Bovengenoemde N.V. hield Vrijdagavond haar jaarlijksche algemeene vergadering van aandeelhouders in hotel Po-mnan. Na een openingswoord van den voorzit ter, den heer D. Zuiderbaan, werden de notulen, opgemaakt door den 2en secretaris, den heer E. W. Schaap, gelezen en onver anderd vastgesteld. De secretaris, de heer H. J. Haytink, bracht hierna het jaarverslag uit, waarin hij er op wees, dat de revenuen van het res taurant zeer miniem waren omdat er geen enkele feestelijkheid in het Sportpark werd gehouden. Ook de huuropbrengst van de reclamevlakte gaat jaar op jaar achteruit en momenteel is er nog maar één contrac tante. Met de gemeente Sneek kwam een grond- ruiling tot stand, noodig voor aanleg van de verbinding tusschen Jachthavenstraat en Adv. in dit blad worden gratis opgenomen in het adv. blad de SNEEKER COURANT DER GEMEENTE SNEEK ruiling tot stand, noodig Ja Burgein. de Hoop Park. Alhoewel er altijd wel enkele dingen aan te merken zijn, is de toestand van het Sportpark hierdoor niet minder geworden. De commissie voor het nazien der reke ning 194Ü, bestaande uit de heeren L. King- ma, F. H. Poelman en P. jongejans, oracht bij monde van eerstgenoemde verslag uit. Spr. deelde mee, dat de commissie alles keurig in orde had aangetrohen en dat de boekhouding zeer overzichtelijk wordt ge voerd. Haar indruk was dan ook dat de N.V. in den heer Ferwet'da een bekwaam penningmeester heeft en zij stelde voor hem, met dankzegging voor het accurate beheer, décharge te verleenen. De heer Ferwerda bracht hierna zijn ver slag uit. De verlies- en winstrekening vermeldt in het debet: belasting en assurantie ƒ372.28, afschr. gebouwen 1030.95, idem aanleg en sczani ic rarijs up 10 oept. iwoy ue ver-verlichting 39.24, idem hekwerk en omras- zekering dat het verdrag met Italië slechts tering ƒ214.43, idem tennisbanen ƒ343.29, in zooverre zou worden vernieuwd, „als intrest 1242.04, loon en onkosten 1809.28, ---J- totaal ƒ5051.51; credit: huur en subsidie ƒ3719.11, pacht Meijer ƒ27.79, huur recla mevlakte ƒ109.10, verliessaldo ƒ1195.51, totaal ƒ5051.51. De balans vermeldt in het debet: Gebouwen ƒ7206.58, aanleg verlich ting ƒ313.94, hekwerk en omrastering 1503.18, tennisbanen ƒ3552.05, meubilair 1.machinerie 1.deposito’s 2000-, terreinen ƒ47960.46, kassier ƒ1104.17, L.S. C. ƒ236.10, verliessaldo'1195.51; totaal ƒ65073.99; credit: aand.kapitaal ƒ30000. nog te betalen coupons ƒ4.gemeente Sneek ƒ7318.98, hypotheken 21700.- verlies- en winstsaldo ƒ2022.00 rescr. ïonds 1028.21, totaal ƒ6uO73.9J. l'ot leden der contröle-commissie werden benoemd de heeren A. H. vis, H. tei Horst en S. de Wolf. Keorganlsati e-p 1 a n 11 e n. De vo zitter leidde het denkbeeld van den ..aau v-n Commissarissen tot reorganisatie, van NIEUWE SNEEKER COURANT

Sneeker Nieuwsblad nl | 1941 | | pagina 1