KRUSCHEN inHandschoenen Shawls Aanmelding en aangifte voor de Bevolkingsregisters. Annex Sneeker Courant en Wymbritseradeel Verschijnt DINSDAGS- en VRIJDAGSAVONDS OFFICIEEL ORGAAN Abonnements- en Advertentieblad O O Q DE DUIF B3EZEBRINK Co. - SNEEK Telef. 2200 Bureau: KLEINZAND OFFICIEEL GEDEELTE. en NIEUWSTIJDINGEN. bond, as (Nadruk verboden), nitser skoalmaster, de 1 En toch, is het geheel buiten kijf, Dat ik voor cyclostylewerk bij Dick M onsma blijf. root eer A. Hoe staat het met Uw anthraciet? De.... Lente is wel in ’t verschiet, Maar ja.... dat zie je nog zoo nietl Dat noemen ze nou Lentetijd! Bent U Uw laatste mud al kwijt? Dan hebt U zeker ook wel spijt mooier collectie dan ooit te voren (oude kwaliteiten) dezen de functies weer op zich namen. Verder werd besloten voor dit jaar het aantal uit te zenden kinderen vast te stel len op 25. Gymnastiek- en AtMetiekvereen. D.O.S. Blijkens een adv. in dit nr. beoefent D.O.S. onder leiding van den heer D. v. Delden, thans Dinsdag van 7.30 tot 9.30 de athletiek op het Sneek-terrein, Woensdag van 9 tot 10 uur is er gezamenlijk turnen in de zaal Westersingel. TROUWEN? BEST! Een aardig behang in de kamer? Ook goed! Maar nu.... een mooie wand versiering, ets, schilderij of schilderstuk maakt uw kamer pas echt gezellig. Wij hebben een grote keus in alle prijzen. G. v, d. PIJPEKAMP, Kleinzend 2, Sneek. LAATSTE COLLECTE VAN WINTERHULP OP 2 EN 3 MEI. Winterhulp Nederland deelt mede: Op 2 en 3 Mei a.s. zal de laatste lecte van land worden gehouden. De kinderen naar ’t koloniehuis. Voor reke- van de afd. gingen op 15 Augustus 25 jongetje na "12 dagen andere 24 op 17 Sep tember terug kwamen. Het verblijf had hen zeer Nn. 60 Zaterdag 26 April 1941 Jaargang HOE KOUD HET IS...... KRITE SNITS. Woansdeitojoun waerd troch de Krite Snits fen it Seiskip for Fryske Tael- en Skriftekennisse yn Amicitia in bütenge- woane sang- en toanieljoun hélden Adv. in dit blad worden gratis opgenomen in het adv. blad de SNEEKER COURANT DER GEMEENTE SNEEK een afgerond antwoord kunnen geven. Zooals de geg< den toestand aldus: in sommige takken van den landbouw en dan denk fokkerij en de zuivelbereiding en in den tuinbouw, misschien in zijn geheel en an ders in vele onderdeelen, verwacht ik een overschot boven de”'behoefte in eigen land en dit is natuurlijk noodig, opdat wij het geen wij van andere landen ontvangen zul len kunnen betalen. Hoe de toestand thans ook is, ik her haal: Er zal doelbewust gestreefd moeten worden naar Qekking van de voedselbe- hoefte in Nederland uit eigen bodem, op dat Nederland een vrij land kan blijven, misschien is het beter te zeggen: worden. Levert de voornoemde studie een tekort op een of ander gebied, en ik denk dan in het bijzonder aan veevoeder dan zullen onze overschotten als betalingsmiddel kun nen worden gebruikt., In weinig woorden schetste ik hier het groote doel, tot het bereiken waarvan de „Productieslag-1941" de eerste stap moet zijn. Misschien is hier te herinneren aan: „du «prichst eln groszes Wort gelassen aus” en toch: zoo moet het komen! tale aan, om tot besluit van deze sociale actie een succes te behalen, dat een prac- tisch bewijs levert van de verantwoordelijk heid, die het Nederlandsche volk tegenover zijn minst bedeelden beseft. Werkgevers en werknemers, werkt ook nu samen door vrij te geven en u aan té melden als collectant bij het plaatselijk bureau in uw woonplaats. VOLKS-CONCERTEN. Men deelt ons mede, dat B. en W. heb ben goedgekeurd, dat de Volksconcerten als volgt zijn geregeld: 15 Mei: Sneeker Muziekcorps. 29 Mei: 12 Juni: 26 Juni: 10 Juli: 24 Juli: 16 Augustus: 28 Augustus: BELASTING BETALEN. De Ontvanger der Directe Belastingen enz. te Sneek brengt ter kennis van belang hebbenden, dat voor 8 Mei 1941 moet zijn betaald op: Grondbelasting 1941. Biljetten gedag- teekend Februari 1941 minstens */6 ge deelte. Pers. Bel. 1940. Biljetten gedagteekend Nov. 1940 geheel. Inkomsten Belasting X94o/'4i. Biljetten gedagteekend Juni t/m November 1940 geheel. Inkomsten Belasting 1940^41. Biljetten gedagteekend Februari 1941 minstens gedeelte. col- dezen winter over het gèheele speldjes, ,die ditmaal worden verkocht, dragen afbeeldin gen van bloemen. Het voorjaar heeft zijn intrede gedaan. Plet weer is allengs milder geworden, de ergste koude is verdwenen, de natuur ont sluit zich weer, de bloemen komen aller wegen reeds te voorschijn. Een gevoel van be vrij ding en vreugde vervult ons telken ja re als de lente is genaderd. Deze bevrijding en vreugde houden he laas geen intocht in de woningen van vele Landgenooten. Geringe middelen en een groote achterstand veroorzaken, dat hun huishouden zoo uiterst sober moet wor den gevoerd, dat een voortdurende span ning hen voor de voorjaarsopleving onge voelig maakt. De bloemencollecte van de Winterhulp Nederland wil alle Nederlanders tezamen brengen in een offer, dat in deze vele be hoeftige gezinnen eenige vreugde kan bren gen. Om deze collecte te doen slagen zijn vele collectanten noodig. Meldt u daarom voor deze laatste inzameling in grooten ge- AFLOOP VERKOOPING. Mr. K. H. Mulder, notaris te Langweer, veilde Dinsdagmiddag finaal in het café Knorr het woonhuis met hokken, hooiberg, stalling en erf ten westen van en aan. de vaart te Oppenhuizep, groot 0.06.23 H.A., in huur bij mej. de wed. van der Leij. Toegewezen aan den lieer M. Zijlstra te Sneek voor een som van f 1818. Vervolgens een woonhuis met schuur, met stallmge en hooiberg ten noorden van en aan de vaart te Uitwellingcrga, gi are en 50 centiare, in huur bij den, hi Sj. de Jager. Geveild en toegewezen in één zitting aan den heer A. de Jager te Uitwellingerga, voor een som van f 3500. HooFdpijn-Migraine helpen veilig en vlug. Doos 10 èn 50ct. Sneeker Muziekcorps. Steun in den Strijd. Harmonie. Sneeker Muziekcorps. Steun £n den Strijd. Harmonie. Sneeker Muziekcorps. Steun in den Strijd. 4 September: Harmonie. CENTRAAL GENOOTSCHAP VOOR KINDERHERSTELLINGS- EN VACANT IEKOLONIES, Afd. Sneek. Op Dinsdag 22 April j.l. hield de afd. Sneek van het Centraal Genootschap haar ledenver^auering in café Onder de Linden, onder leiding van haar voorzitter, dr. A. J. Kingma. Na de opening werden de no tulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. De meeste der ingekomen stukken had- den betrekking op de uitzending der kin deren. Aan het jaarverslag van den secretaris, den heer R. Posthumus, kunnen we onder staande ontleenen: Het bestuur onderging geen verandering. In de jaarvergadering werden de aftre dende leden dr. A. J. Kingma, S. Terpstra en R. Posthumus, respectievelijk als voor zitter, penningmeester en secretaris her kozen, die allen de functies weer op zich namen. Van de- Bio-stichting kreeg de afd. 't aanbod voor haar rekening 3 kinderen uit te zenden naar Russenduin te Bergen aan Zee. Hiervan werd dankbaar gebruik ge maakt en zoo vertrokken op 9 Jan. '41 deze nïng r kinderen ndar 't Noorderhuis bij Hooge- veen, waarvan een terug keerde en de andere 24 op 17 Sep- XXITT_xJ 1L goed gedaan. De gewichtstoename be droeg na een vijfweeksch verblijf gemiddeld 7.3 pet.; 't laagste wa£ 2.6 pet., bij 6 kinderen 56 pet., bij 6 67 pet., bij 3 78 pet., bij 1 89 pet., bij 4 910 pet., bij 2 11 12 pet. en 't hoogste 14.3 pet. Het aanwijzen der kinderen geschiedde als in vorige jaren door de plaatselijke dokters, die daartoe een vijftal patiënten opgaven, welke door dr. Russchen op het consultatiebureau werden onderzocht, waar na de volgorde werd vastgesteld. Bij de rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer S. Terpstra, bleek, dat de ontvangsten in het afgeloo- pen jaar hadden bedragen f 706.02, en de uitgaven f 1371.57, zoodat er een nadeelig saldo was geboekt van f665.55. Door de kascommissie, gevormd doof de dames zus ter Molenaar en mej. A. Schurink, waren j_ 1f3- 1b den. De herkiezing van 2 leden van het be stuur, wegens periodieke aftreding van mevr. Hordijk en mevr. Posthuma had tot gevolg, dat beiden werden herkozen, terwijl NEDERLAND VOEDT ZICHZELF! Installatie van de Gewestelijke Com missies voor Friesland, Groningen, de Veenkoloniën, Drente en Over ijssel, van de „Comxn. Dr. Posthu- ma”, voor den „Productieslag-1941” De installatie vond plaats te Zwolle in hotel van Gijtenbeek, op Maandag 21 April 1941. Aanwezig waren o.a. voor het gewest Friesland: de leden: M. A. Marra te Lioes- sens, A. T. Hettinga te Cornjum, N. J. Biermja te L. Vrouwenparochie en G. J. Ruiter te Knijpe. Dr. Posthuma opende de bijeenkomst met de volgende rede: Het is U allen bekend, dat de heer Rijkscommissaris voor het bezette gebied in Nederland een Commissie ingesteld heeft ter ondersteuning van de maatregelen, ge troffen voor de regeling van de landbouw productie én dat als leden daarvan aange wezen zijn de voorzitters van den Christelijken Boeren- en Tuinders- bond, (den Katholieken Nederl. Boeren- en Tuindershond, het Nedcrlandsch Agrarisch Front, het Nederlandsch Landbouw-Comité, en dat ik uitgenoodigd ben om als voor zitter van deze Commissie op te treden. Z,al deze Commissie de haar opgedragen en door ieder liarer leden aanvaarde taak, met de grootste kans op welslagen, vervul len, dan behoeft zij daarbij den steun van het geheele Nederlandsche volk en hiervan in de eerste en voornaamste plaats van alle boeren en tuinders. Met deze op vatting is in overeenstemming, dat ik het voorzitterschap dezer Commissie beschouw als een mij opgelegden plicht, die ik met jal de mij geschonken gaven van kunnen en kennen hoop te volbrengen. Sinds het aanvaarden van het voorzit terschap was ik viermaal gewillig medespe ler in een vragen- en antwoordenspel met een vertegenwoordiger van de pers en ik mag dus wel veronderstellen, dat miin opvattingen ter zake van wat genoemd Is: „de Productieslag-1941” bekend zijn. De Commissie werd Vrijdag, 21 Maart 1941, door den Landesbauernführer Graf Grote geïnstalleerd, vergaderde voor de eerste maal Woensdag 26 Maart 1941. Als voorzitter had ik Dinsdag 1 April j.l. oen bespreking met ieder der secretarissen van de Centrale-Landbouw-Organisaties en op denzelfden dag met alle productiecommis- sarissen, die door den Directeur-Generaal van den Landbouw, Ir. Roebroek, waren samengero-epen. In deze bijeenkomst waren ook aanwezig Oberregierungsrat von der Wense en de drie inspecteurs van het de partement van Landbouw en Visscherij, de heeren Veenstra, van d/er Plassche en Lelgnes Bakhoven. Op Dinsdag 8 April vergaderde de Commissie voor de tweede maal, in welke bijeenkomst ik den leden de door mij opgestelde richtlijnen met toe lichting heb overhandigd. Op denzelfden dag ziin deze richtlijnen met toelichting voor de bij dit bureau aangesloten pers doorgegeven aan het A.N.P. en rechtstreeks toegi’zonden aan vijf en twintig landbouw bladen. Heden, 21 April, mag ik dus wel aan nemen, dat U allen bekend is wat in richtlijnen en toelichting staat en aange zien de eerste richtlijn den voorzittersleden der Commissie opdracht 'geeft zich door middel van het orgaan zijner vereeniging op zijn eigen wijze en geheel volgens eigen inzicht tot de leden zijner vereeniging te wenden om aan dezen duidelijk te maken waarom naar zijn meening de Productieslag noodig is, twijfel ik niet of deze artikelen zijn heden verschenen en ieder Uwer zal althans het woord van den voorzitter der eigen organisatie gelezen hebben. Uit de richtlijnen en toelichting zult gij vernomen hebben, dat ik van' meening ben, dat het doel: „den Productieslag-1941” te winnen en daardoor den toestand „Neder land voedt zichzelf” te bereiken, een orga nisatie eischt. Een leger moet worden ge vormd. Ik heb daarvoor dertien geweste lijke organen ingesteld, welke in overeen stemming met de „Commissie Dr. Posthu ma” zijn opgebouwd. Ieder der vier land- bouworganen, waarvan de voorzitter lid is dezer Commissie wijst voor ieder gewes telijk orgaan een persoon aan en aan ieder gewestefijk orgaan voeg ik een voorzitter toe. Het gewest Limburg maakt hierop een uitzondering, daar In deze provincie de Katholieke Boeren- en Tuindersbond en het Agrarisch Front de eenige landbouworga- nen zijn. leder gewestelijk orgaan heeft als eerste bislüt fen ’e wintertild. De foarsitter, de hear J. de Leeuw, hjitte de folie oanwêzigen üt namme fen it Krite-bistjOr hertlik wolkom. Flerders joech hy alle oanwêzigen de goede rie hjar to abonnearjen op it tydskrift „Fryslén”, hwerfen de ütjefte yn hannen fen it Selskip is. En den winsket spr. de oanwêzigen in fleurige joun. By gelegenheit fen it 90-jierrich bistean fen ’e Krite Snits is de Krite troch ien fen syn leden, de hear H. Bakker, in samling Aide en nije Fryske lieten oanbean ünder ’e titel „Bounte Füwgels”. „Marsang” hat Ünder ’e kindige lieding fen ’e hear H. B. te Strake dizze lieten yn stüdzje nomt. For elts liet spriek de s k r i u w e r fen ’e Krite, de hear K. N i e m e ij e r, in koarte tapas- selike ynlieding, dy’t gearstald wieme troch de hear Bakker, dêrnei wirden de lieten nei foaren brocht troch it koar en de solisten mefr. A. v. d. VeenLeenlnga, alt, en de hear J. Hofmeester, bariton, mei dit Aide liet, det tige moai songen waerd, hat de forstoarne hear J. Lindeman, de musvk makke. As twadde nümer song de alt „Maitiid en Jonkheit” fen J. v. Loon Jzn., de musyk hjirfen wier fen Kreipl. It hiele koar song „De Terp” (to Grou) fen dr. Eeltsje Hal bertsma op musyk fen W. A. Mozart. Dit aide liet, det tobek giet oan’t de bernejier- ren fen de dichter, hat in forfolch krige yn it gedicht fen ’e hear J. Nieuwenhuis „Oan- tinken oan ’e Terp to Grou”; it waerd hiel goed foardragen troch de krite-skriuwer. Fierders song it koar noch ,,’t Skippers- sankje”; det dr. Eeltsje Halbertsma makke hat op it wetter fen ’e Pikmar yn syn boat, de „óysbert Japiks”; de bariton song „De Kenings-Swipe” fen dr. L. C. Murray Bak ker, komponist M. de Boer. Dit léste liet, det de Friezen yn it hert grypt, giet tobek oan it regear fen kening Willem de Tredde; dodytiids waerd alle jierren op ’e Ljouwer- ter Merke in Goudene Swipe woun troch de winner fen ’e hirddraverij. As nümer 6 song de alt mei koar: „O, God, forlit üs Fryslün net” fen J. Troelstra, komponist Wéldman; hjirmei waerd folie sukses bihelje, yn stiltme waerd der nei lüstere. De winter waerd troch de bariton bitocht yn it „Winterliet” de bescheiden nagezien en in orde bevon- fen dr. Murray Bakker, componist M. de Boer. Wettersport en simmernocht founen in pleats yn „It Marke” fen dr. Eeltsje Halbertsma, songen troch de alt; hjirby wier in moaie pianopartij, dy tige goed spiele waerd troch de hear te Strake. Nü mer 9 wier foar alt „De Keningin fen it Jier” fen Pieter Jelles, dy’t it skreaun hat foar it Ljouwerter Toanielselskip. De hear Niemeijer joech hjirby in koart stikje skiednis oer it üntstean: de Maitiid wier de 1 Keningin fen it Jier, by hja kamen aller hande ljue op audiënsje, sa in aid man mei griis hier en bird en in sanrinner yn ’e han, de ütbielding fen ’e tiid, dy’t syn biklach die, in ambtner, in ferwersfeint, in skutter en ta bislüt de jonge faem „De Hope”, dy’t it liet „De Keningin fen it Jier” den song. As léste nümer song „Marsang”, bystean troch it greate koar yn ’e seal, it „Fryske Folksliet”; it davere troch de greate seal. Dêrnei brocht in diel fen „Marsang” noch in musikale skets „De Wrüldreizgers”; hjiryn komme minsken foar üt alle hoeken fen Frysldn, üt ’e wélden, fen ’e klaei, fen it sdn en fen it fean, Dy minsken slüte hjar allegearre oan by in steltsje reizgers, det in mars troch Fryslén makket. Nei it skoft fierde it Kritetoaniel in fleu- rich stik fen Y. C. Schuitmaker op „Oan Mar en Ie”. Trije feigten gean kampearjen oan ’e kant fen in mar; hja woene dêrby gjin frouljue hawwe. Hja wieme sterk yn 'e müle dochs net yn ’e died, it eintsje- bislüt wier, det alle trije in faem krigen. It Kritetoaniel fierde it goed op, lyk as altiid en sa’t wy ek forwachte hierne. It publyk hat hertlik laeitsje kinnen, wier tige foldlen en bileane de spylders en sangers nei elts sangstik en it toanielstik mei in tankber hdndsjeklappen. De hear de Leeuw, diefde yn syn slot- wird noch mei, det it earelid, de hear Mie- dema fen Heemstede, de Krite en oanwê zigen in fleurige joun tawinske hat; fier ders brlngt spr, tank oan „Marsang" en it Krite-Toanielselskip foar hjar wirk, hwertroch hja de Fryske saek op in heger peil brochten, tank oan ’e oanwê zigen foar de opkomst. Sjonge, sjonge, wat een „Lente", Ja, vooral met „groote” L. Als je nèg eens „Lente” neerschrijft, Krijg j'eenvoudig --- kippenvel! Sjonge, sjonge, wat een „Lente” En, het is al eind April. Het ontbreekt de nieuwe „Lente” Blijkbaar aan wat „Lente-wil”. Hoe lang zou 't nog winter blijven? Dezer dagen schrijft menMei Gaan we soms weer schaatsenrijden Komt er sneeuw? En glijerij 'k Heb de schaatsen in het vet staan, Maar ik haal ze er weer uit: Als óóit Lente nieuw geluid gaf, Dan is idit een nieuw geluid! ’k Stop! Vanwege blauwe vingers Waar geen pen houvast in houdt Kachel, kolenkit en por-pook Laten m’Mlen even.... „koud”l PIIILIA. slaagt U zeker bij MAGAZIJN Nauwe Burgstraat 7 SNEEK Telef. 21S3 BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SNEEK vestigen -de aandacht van be langhebbenden op de verplichting tot het doen van aangifte ter secretarie dezer ge meente, van vertrek uit en vestiging in de gemeente Sneek, alsmede van verhuizing binnen die gemeente. Zij, die tot dusver nalatig bleven, be horen alsnog spoedig aan hun verpach ting te voldoen. Voor verdere bijzonderheden wordt ver wezen naar de aan het stadhuis aange plakte openbare kennisgeving. SNEEK, 23 April 1941. Titans komende tot mijn taak voor he den, te weten het bevestigen van ieder Uwer als lid eener gewestelijke commissie, wensch ik U nog iets te zeggen over de taak, die U wacht. Tot het voeren van den „Productieslag- 1941” is besloten toen de wintergewassen een deei' der akkers dekten. Voor het ove rige waren deze grootendeels 'zaai- en poot- klaar en het zaaiplan gereed. Voor het ver krijgen van een behoorlijke productie wa ren er ernstige moeilijkheden. De Kunst- mestpositie was niet zoo als men haar zou wenschen, de paardentractie was belem merd en de motortractie kon zeker beter zijn. Ook het verkrijgen van arbeidskrach ten levert bezwaren op. Misschien zijn er hier en daar nog andere moeilijkheden. Uwe taak is nu om trots deze moeilijk heden den „Productieslag-1941” te winnen. Door het aanvaarden, daartoe ieder aan gewezen door zijn eigen organisatie, van het lidmaatschap eener gewestelijke commissie, aanvaardt ge delft plicht om U voor dit winnen met Uwe geheele persoonlijkheid in te zetten. Het zal niet gemakkelijk zijn die taak te volbrengen, doch des te schooner is de overwinning. Over de hulpmiddelen voor de vervulling van Uw taak sprak ik heden uitvoerig voorzoover het de organi satie betreft, waarvan gij deel uitmaakt en schreef ik U in de richtlijnen: betere mest- bewaring, meer ensileeren en het grasdro gen. Ten aanzien van elk ander hulpmid del ben ik open voor Uw raadgevingen. EXTRA RANTSOEN KOFFIE OF THEE. Aan personen, die bij de Luchtbescher ming nachtdienst verrichten, en aan net P.I.T.-, Politie- en Brandweerpersoneel, dat geregeld nachtarbeid verricht, mogen losse fantsoenbons voor ten hoogste één rantsoen koffie of thee en een half rant soen suiker per persoon en per distributie- periode worden verstrekt. Dit voorschrift geldt thans voor alle per sonen, die, al dan niet vrijwillig, bij de luchtbescherming nachtdienst verrichten ook indien zij nu in vasten dienst zijn en ge salarieerd worden. (Vad.). Alle Lijders aan Rheumatlek moaitan da eenvoudige Kruschenkuur volgen, zooals miljoenen menschen over de heale wereld dat dagelijks doen Kruichen xal ook U uitkomst brengen I - Dèèrom, neem óók foaren brocht troch it koar en de solisten ‘82, Bigoun waerd ït Heitelün” fén J. L. v. d. Burg; foar taak het haar toevertrouwde gewest in streken te verdeelen en voor ieder dezer streken een orgaan in te stellen. Ook hier moet waar dit mogelijk is de samenwerking van voorzitters van afdeelingen van de vier hoofdorganen op den voorgrond staan, doch bij meeningsverschillen beslist de voorzitter van het gewest. Ieder streekorgaan heeft als eerste taak in de haar toevertrouwde streek, in de dorpen een vertegenwoordiging in te stel len. Ook hierbij moet weer de samenwer king, hiervoor nader omschreven, richt snoer zijn. Zal er van winnen van den „Productie slag-1941” sprake zijn, dan moet de geheele organisatie sneller opgebouwd worden dan men dat in de landbouworganisaties ge woon is, doch ik doe een ernstig beroep op ieder om ten volle mede te werken. Ik acht mij gerechtigd dit beroep op ieder te doen om de volgende reden. Bij den „Productieslag-1941” gaat het in de eerste plaats om voldoende voedsel voor het Nederlandsche volk in het jaar 1941 en den winter ’41'42. Aangezien ook dieren de menschen helpen voeden is bij het hier bedoelde deel van den „Productieslag” ook het verkrijgen van voeder voor de dieren inbegrepen. Ziedaar waar het bij den „Pro ductieslag-1941” in de eerste plaats om gaat, want het Nederlandsche volk moet leven en dus zich kunnen voeden, doch dit is niet het Anddoel. Na 1941 komen andere jaren en dan moet Nederland zich zelf ook voeden. Doel bewust zullen allen, die daartoe het hunne kufnnen bijdragen, moeten streven naar voeding van mensch en dus ook dier, uit eigen bodem. Slechts dan als dit verkre gen ot althans zooveel mogelijk benaderd is, kan Nederland zich als een vrij land voe len en door andere landen als zoodanig worden geacht. Of Nederland het zoover zal kunnen brengen Met mijn kennis van zaken vermeen ik deze vraag bevestigend te mogen beant woorden en een ernstige studie zal spoedig een afgerond antwoord kunnen geven. Zooals de gegevens er nu liggen zie ik dgc--- ik aan de vee- ill J; BIJ apoth. an drop. 1.47. 0.7*. 0.41. onder voortdu rende controle van Scheiktin- digu-<ipoth«Kef G I Logger NIEUWE SNEEKER COURANT

Sneeker Nieuwsblad nl | 1941 | | pagina 1