Uit onze Raadszaal Uitreiking Persoonsbewijzen. Installatie van den nieuwen Burgemeester PU ROL Annex Sneeker Courant en Wymbritseradeel Abonnements- en A d vertentieblad Stelt U prijs op een goed figuur DE DUIF No. KIEZEBRINK Co. SNEER Telef. 2200 Bureau: KLEINZAND OFFICIEEL GEDEELTE. SNEEK van RECLAME KOLOM. tegenwoordigér hier aanwezig. NIEUWSTIJDINGEN. En toch is het geheel buiten kijf, Dat ik voor cyclostylewerk bij Dick Monstna blijf. zeden, karakter en gemeenschapsbesef, toewijding jegens ons waarachtig volksbelang, bepalen bij mij de achting dlie ik zal kunnen koesteren jegens iedere naaste. De drukke omstandigheden hebben het mij niet vereorlootd een meer uitvoerige rede te houden. Tot enkele punten moet ik mij beperken. Ik ben gewoon niet gering te denken over datgene wat het verleden, de traditie, de historie betreft; bij veel dat verkeerd was in het verleden zal ik niet stil staan. De volmaaktheid wordt ook niet in de toekomst bereikt, ook in de toekomst zal er zich wel eens wat voordoen, dat later zal blijken, anders en beter gekund te hebben. Mijn ambtsvoorganger, oud-burgemeester Poppinga, wil ik gedenken om de voortvarende wijze, waarop hij de gemeente Sneek heeft menen te moeten dienen. Tijdens zijn ambtsperiode kwam naast een aantal goede gemeentewoningen ook het Zwem bad tot stand, welke beide een bijdrage kunnen zijn voor de gezondheidstoestand onzer gemeentenaren. De stichting S.S.S. gaf blijk van zijn sociale medegevoelen, het Soheepvaartmuseum had zeer zijn persoonlijke liefde. Dit treft mij in het bijzonder, omdat ook mij schip en water zeer sterk aantrekken. Ik spreek de wens uit, dat het den heer oud-burgemeester en zijn gezin, ook naar het geestelijke gezien, wèl moge gaan. Qod zal weten, waartoe dit alles nog goed kan zijn. Geslaagd te Utrecht voor het diploma Schoolraad met de beide aanteekeningen de heer IJ. Plat, onderwijzer aan de Koningin Wilhelminasthool te Sneek. De heer G. Aardema is geslaagd voor bovengenoemd examen met aanteekening C.N.S. In het Sint Antonius Ziekenhuis te Jneek slaagden voor het examen Ziekenver pleging diploma A: Zr. Wencesla (A. A. Ceelie); Zr. G. J. E. M. Ottenhof; Zr. Pal- ladia (M. J. Rikels)Zr. Algonda (T. A. Witteveen). Tot tijdelijk onderwijzeres aan de Geref. school te Terzool is benoemd mej. B. Brandsma alhier. Zaterdag 17 Mei 1941 57e .ïaartinno Verschijnt DINSDAGS- en VRIJDAGSAVONDS OFFICIEEL ORGAAN Hooidred. L. KIEZEBRINK, Bloemstraat 31, Sneek. maar de overeenstemming welke toch eenmaal en hopelijk spoe dig moet komen tussen de twee Germaanse broedervolken, welke de Duitsers en de Nederlanders nu eenmaal vormen. Het zal mij in het bijzonder verheugen wanneer in de toe- komst de leidende kringen in deze stad, waartoe ik in het bij zonder ook de gemeenteraadsleden reken, er toe zullen komen de gemeenschappelijke culturele belangen van de beide broeder volken te erkennen en niet, sinds in Duitsland de Nationaal Socialisten aan het bewind zijn gekomen, bijna in alle Duitse Nationaal Socialisten vertegenwoordigers van alle kwaad en ware heidenen te zien. Wanneer wij zulke heidenen waren, zou den wij geen dominees burgemeesters maken. Niemand betreurt het meer dan ik, dat wij nog een tamelijk sterke grensafsluiting voor het persoonlijk verkeer moeten hebben en dat het dien tengevolge in deze tijd maar voor weinig Nederlanders mogelijk is het tegenwoordige Duitsland in zijn arbeid en zijn trouwe aaneengeslotenheid achter onzen Führer persoonlijk te leeren kennen. Wij geloven wel, dat wij in ieder opzicht in de laatste acht jaren onder onzen Führer Adolf Hitler aanmerkelijk verder zijn gekomen, en resultaten hebben behaald waaraan vaak in Nederland eenvoudig niet geloofd wordt (in strooibiljetten in Amsterdam in Juni verspreid, werd bijv, beweerd dat wij spoedig geen benzine meer zouden hebben, terwijl onze Duitse fabrieken voor synthetische benzine juist, dank zij het vierjarenplan, bijna alle gereed zijn). Maar nu tot U, mijnheer Burgemeester Schutl Door het vertrouwen van den Rijkscommissaris is U tot bur gemeester van deze mooie Friese stad benoemd en twee dagen geleden door den Rijkscommissaris persoonlijk in tegenwoordig heid van de bevoegde Duitse en Nederlandse autoriteiten plechtig beëdigd. U heeft niet naar deze burgemeestersplaats gesolliciteerd, zo als ik uitdrukkelijk vaststellen wil, en hebt, evenals de meeste Sneker burgers en vele anderen Uwe volkomen onverwacht ge komen benoeming in de krant gelezen. Wij vertrouwen dat U, tezamen met de ambtenaren van deze stad zowel als met de Wethouders en de gemeenteraad Uw volle energie tot het welzijn van de U zojuist toevertrouwde wereldlijke gemeente zult inzetten. Aan arbeid is hier geen ge brek. Maar Uw langdurige werkzaamheid in het Agrarisch Front geeft ons de waarborg, dat U ook hier met succes werk zaam zult zijn. Uw arbeid is in de eerste plaats in ’t belang van het Nederlandse volk, waarbij U, zoals de Rijkscommissaris twee dagen geleden tot U zei, daarvoor zorg te dragen hebt, dat in de U toevertrouwde gemeente de verhouding tot de Duitse bezettende macht zich zo zal ontwikkelen, zoals het door den Rijkscommissaris voor geheel Nederland gewenst wordt. Ik hoop dat Uw arbeid in dit opzicht met succes bekroond zal worden en wens U en Uw gezin verder alle goeds in de oude Friezenstad Sneek. De heer Zuiderbaan hangt den geïnstalleerden burge meester alsnu de ambtsketen om en spreekt als volgt: Mijnheer de Burgemeester. U is zoeven door den heer Vertegenwoordiger van den Rijks- .commissaris geïnstalleerd als burgemeester onzer gemeente en ik kan dus thans de leiding dezer vergadering, zowel als de leiding van alle gemeentezaken, welke slechts kort aan mijne handen als loco-burgemeester werden toevertrouwd, aan U overdragen. Wij wethouders en leden van de raad hebben bij onze instal latie de eed of de belofte afgelegd, dat wij de belangen onzer gemeente naar onze beste krachten en zonder aanzien des per- soons zullen behartigen. Wij zullen, Mijnheer de Burgemeester, dit ook onder Uwe leiding blijven doen. Met de wens, dat de goede verhoudingen in onze raad ook in de toekomst mogen blijven bestaan, draag ik U thans, mijn heer de Burgemeester, de leiding van deze vergadering over. Burgemeester Schut spreekt nu als volgt: Mijne Heren, Leden van den Raad en Wethouders, Ministerialrat Herr Ross, Beauftragter des Reichskommissars, Mr. Hoek, waarde Volksgenoten. Gaarne wil ik op deze dag, die voor onze gemeente mag ik nu zeggen en voor mij met mijn gezin een geheel nieuwe periode inleidt, tot U, en daarmede tot geheel onze stad het woord voeren. Allereerst ben ik er mij van bewust, dat mijn ambtsaanvaar ding geschiedt op een tijdstip ener historische ontwikkeling, waarvan wij de betekenis, de omvang en de grootsheid nog geenszins overzien, noch peilen kunnen. Dit feit stelt ons tevens voor bijzondere moeilijkheden op allerlei terrein, welke wij echter samen moeten dragen en trach ten te boven te komen Ik neem daarbij in bijzondere mate gaarne dèarom deze plaats als burgemeester van Sneek in, omdat ik van meqing ben, dat juist wij Friezen in de toekomst een groot aandeel kunnen heb ben in de opbouw en leiding van de toekomst. Het is geenszins een zelfoverschatting van ons als Friezen als wij dit zeggen. De feiten tonen aan dat het Friese volk tot de meest begaafde stammen behoort, welke Europa bevolken. Ik zou vele Friezen gaarne op de hun toekomende eerste plaatsen zien. Daarvoor zal ik mij inspannen van uit onze ge meente te beginnen. Overal daar inzettende waar slechts moge lijkheden gegeven* zijn. Vragen van rang, stand, of geld zijn bij mij, als nationaal- socialist, niet primair. De eigenschap van goed bloed en goede Ik begin niet met U veel te beloven alleen dat ik mijn geestelijk en physiek kunnen zal geven aan U en de gemeente. De principiële richtlijn en het samenvattende gezichtspunt, van waaruit ik mij zal bewegen onder U en de leiding zal nemen, wens ik duidelijk uit te spreken. Dat is deze grondgedachte, dat God ons hier gesteld heeft en geroepen n i e t om ons eigen leventje in en voor ons alleen te leven denk aan het scheppingsverhaal aan de woorden: „Het is niet goed dat de mens allen zij” maar ons leven heeft gebonden aan dat van onzen naaste, onze bloedeigen volks genoten, zodat wij wederkerig op elkaar zijn aangewezen. Dat is onze volkse levens-, lots- en arbeidsgemeenschap. Ieder op zijn plaats, ieder met zijn plichten, ieder met zijn rechten. Tot deze gegeven ordening Gods hoop ik U in toenemende mate te bepalen. Ik wil daarbij opmerken, dat ik naar den mens gesproken voor dit ambt benoemd ben, maar door Qod geroepen. Initiatieven tot een sollicitatie hierheen heb ik niet genomen. Ik dank daarom bijzonderlijk den heer Ross, den Beauftragten van den heer Rijkscommissaris voor de eervolle onderscheiding en het in mij gestelde vertrouwen. U kunt ervan overtuigd zijn mijnheer Ross, dat in mijn hart het woord „Treue urn Treue”, trouw voor trouw, dieper wortel heeft dan woorden kunnen openbaren. Dit laatste zou ik ook gaarne in de geest richten aan den Rijkskommissaris, den heer Dr. Seyss Inquart. willen begrijpen, en in de toekomst kwaadwilligheid aan de dag zouden pogen te leggen, dat onderstreep ik, zal ik dan twee dingen doen: van handel, nijverheid en scheepvaart en van landbouw en visscherij, en mr. J. P. Hooykaas het wenschelijk geacht hebben in de jongste perconferentie daarover hun licht te laten schijnen. Dr. Hirschfeld zeide o.a.: Tot mijn leedwezen heb ik moeten con- stateeren, dat in het bijzonder op het ge bied van de distributie van levensmiddelen en andere verbruiksartikelen veelal totaal verkeerde denkbeelden heerschen, waardoor velen zich laten verleiden tot daden, die in feite het Nederlandsche volksbelang scha den, terwijl de overtreders in hun naïveteit, die vaak geen grenzen kent, meenen, dat zij een heldendaad hebben verricht. Het zou stellig mogelijk geweest zijn enkele distri- butiemaatregelen hetzij achterwege te la ten, hetzij op bevredigender wijze te nemen, indien deze afkeurenswaardige mentaliteit niet bestaan zou hebben. Ook tallooze vaak hinderlijke administratieve maatregelen moesten getroffen worden om ontduikingen, die in het welbegrepen volksbelang niet toe laatbaar waren, te keeren. Ik acht het van het grootste belang langs deren weg nog De BURGEMEESTER maakt bekend, dat zeer binnenkort een begin zal worden gemaakt met de uitreiking van de Persoons bewijzen aan personen van 15 jaar en ouder. De uitreiking zal geleidelijk geschieden naar de geslachtsnamen in alphabetische volgorde, waarbij voor gehuwde vrouwen en weduwen de eigen geslachtsnaam geldt. Belanghebbenden ontvangen tijdig per post een uitnodiging om te verschijnen ter plaatse, als daarin aangegeven. Men neme nauwkeurig kennis van de inhoud van leze uitnodiging en van de daarbij gevoegde aanwijzingen. Evenwel wordt men dringend verzocht de foto’s niet zelf op maat te snijden; dit geschiedt in het uitreikings- lokaal door een speciaal apparaat. Alleen voor hen, die een w e r k e lij k geldige reden hebben om niet op het aangegeven tijdstip te verschijnen, bv. zie ken, gebrekkigen en ouden van dagen, kan in onderling overleg een ander uur of een andere datum worden bepaald. Men diene daarvoor vooraf ter Secretarie, 2e Afde ling, een bewijs te halen. Op werkgevers rust ingevolge Art. 1638 c van het Burgerlijk Wetboek de verplichting, hun werknemers zo nodig in de werktijd zonder inhouding van loon in de gelegen heid te stellen tot het in ontvangst nemen van een persoonsbewijs. Voor elk uit te reiken persoonsbewijs is een recht van een gulden verschuldigd Voor min- of onvermogenden kan dit recht evenwel tot de helft worden verminderd of wel kosteloze uitreiking wor den toegestaan. Om hiervoor in aanmerking te kunnen komen moet een schriftelijke aanvraag worden inge diend. Hiervoor mag uitsluitend gebruik worden gemaakt van een kosteloos ter Secretarie, 2e Afdeling, verkrijgbaar formulier. SNEEK, 15 Mei 1941. VERGADERING van de RAAD der gemeente SNEEK op DONDERDAG 15 MEI 1941, des namiddags 4 uur. Voorzitter de heer D. Zuiderbaan, loco-burgemeester. Secretaris de heer L. Rasterhoff. Aanwezig 13 leden. Afwezig m. k. (wegens ambtsbezigheden) de heer mr. Cor nells. Aan de orde is: Punt 1. Ingekomen stukken: a. Schrijven van den Commissaris der provincie Fries land, houdende mededeling, dat bij besluit van den Rijks commissaris van 2 Mei 1941, onmiddellijk ingaand ontslag is verleend aan den heer L. Poppinga als burgemeester der gemeente Sneek en dat de Rijkscommissaris tot diens opvolger heeft benoemd den heer Ds. J. R. J. Schut te Schingen. De voorzitter zegt het volgende: Mijnheer de vertegenwoordiger van den Rijkscommis saris, mijne heren: Deze vergadering is belegd voor de installatie van den nieuw benoemden burgemeester onzer gemeente. U m. de Vertegenwoordiger van den Rijkscommissaris heeft er prijs op gesteld deze installatie persoonlijk te verrichten. Alvorens U daartoe <het woord te verlenen verzoek ik den Secretaris de kennisgeving van de benoeming voor te lezen. Nadat de Secretaris dit heeft gedaan, vervolgt de Voor zitter: Mijne heren U heeft uit deze kennisgeving ook vernomen dat aan onzen vorigen burgemeester den heer L. Poppinga bij besluit van den Rijkscommissaris van 2 Mei eervol ontslag is verleend. Ik wil niet nalaten van deze plaats den heer Poppinga dank te betuigen voor datgene wat hij in het belang van onze ge meente heeft gedaan of getracht heeft te doen. Ik g-loof dat ik namens U allen spreek, wanneer ik den heer Poppinga en zijn gezin toewens dat het hen ook in hun verder leven wel moge gain. Alsnu verzoek ik den secretaris den nieuw benoemden burge meester binnen te leiden, Nadat dit geschied is, is aan de orde: Punt II. Installatie van den nieuwbenoemden burgemees ter door den Beauftragte van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandse gebied in de provincie Friesland. De Voorzitter geeft het woord aan den vertegenwoor diger van den Rijkscommissaris. De Beauftragte, de heer Ross, spreekt de volgende rede in het Duits uit: Het is ongewoon, dat ik als vertegenwoordiger van den Rijks commissaris aan de zitting van een gemeenteraad ter installatie van een nieuwen burgemeester deelneem, daar het voor den Rijkscommissaris en zijn instanties een vanzelfsprekend principe is, dat de verschillende staats- en gemeente lichamen door de bevoegde Nederlandse autoriteiten bestuurd worden en ingrijpen in die bevoegdheid en in het economische leven van het land slechts plaats vindt als dit voor de bezettende macht nodig is. De oude Friese stad Sneek is wel is waar niet naar het in wonertal op één na de grootste gemeente van de provincie Friesland, wel echter door haar betekenis. De vorige burge meester, de heer Poppinga, heeft zijn onbestreden verdiensten in het bestuur van deze mooie stad. Met bijzondere belang stelling heb ik het door hem gestichte Scheepvaartmuseum be zichtigd, want Sneek zal en moet ook in de toekomst het mid delpunt van de ook door mij geliefde en bevorderde zeilsport blijven. Ter bevordering van deze sport zal ik trachten voor de zeilers nog zekere uitzonderingen op het kampeerverbod te verkrijgen. Ik mag niet nalaten, U ais verantwoordelijke ge meenteraad van deze stad nu echter ook duidelijk te zeggen, waarom de Rijkscommissaris verandering in de leiding der Gemeente Sneek heeft gebracht. Onze Führer, Adolf Hitler, heeft eens gezegd: „Geen enkele Duitser zal in het buitenland ook maar een haar gekrenkt worden”. Het is echter een’ betreurens- waardig feit, dat in Sneek op 22 en 29 Maart demonstraties tegen Rijksduitsers plaats hebben gehad. Misschien waren het maar kwajongensstreken, maar jammer genoeg heeft de ge meentepolitie de daders, behalve de van andere zijde herkende leerling van de Kweekschool, niet kunnen ontdekken. Naar Duitse opvattingen is voor alles wat in een gemeente geschiedt of niet geschiedt in de eerste plaats de burgemeester verantwoordelijk. Daarom heeft de Rijkscommissaris begir. April besloten de burgemeesterszetel door een ander te doen innemen. Het is te betreuren, dat de eigenlijke aanstichters niet gevat konden worden,. Ik geibof echter dat zij gedeeltelijk door de sluiting van de Kweekschool toch getroffen zijn. Ik hoop, in het belang van een vreedzame samenwerking tussen de be zettende macht en de burgers van deze stad, dat de zo juist tot stand gekomen burgemeesterswisseling en de sluiting van de Kweekschool voor alle burgers van de stad een voldoende waarschuwing zal zijn en dat verdere demonstraties tegen de Weermacht of afzonderlijke Rijksduitsers achterwege zullen blijven. Wij kunnen, hoe ongaarne wij cjat ook doen, nog ge heel andere, veel scherpere maatregelen nemen. Zulke scherpe maatregelen zijn echter niet gewenst, want zij bemoeilijken Snelle berechting van strafzaken, die het ©economische leven raken. In het verordeningenblad, dat op 9 April is verschenen, heeft men een besluit van den waarnemenden secretaris-generaal van het departement van justitie, mr. J. P. Hooykaas, kunnen aantreffen, dat betrek king heeft op de berechting van strafzaken, die het oeconomisch leven raken. Dit besluit trad gisteren in werking, tegelijk met een nieuwe verordening, afkomstig van het zelfde departement, welke het strafrechter lijk onderzoek in bepaalde oeconomische strafzaken die, welke de voedselvoorzie ning raken gemakkelijker, doeltreffender en strenger maakt. Deze beide verordeningen zijn van zoo in. grijpend belang, dat dr. H. M. Hirschfeld, secretaris-generaal van de departementen eens met allen nadruk erop te wijzen, dat voor scherpe maatregelen niet terug gedeinsd zal worden en dat deze maat regelen zoo zullen worden toegepast, dat degene, die de belangen van het volk niet in hef oog houdt, daar onverbiddelijk het slachtoffer van zal worden. Het is dwaas en getuigt van een onbegrijpelijke naïveteit om te denken, dat ontduiking van Neder landsche distributiemaatregelen of prijs- voorschriften ten nadeele zou komen van de bezettende macht. Alles wat op dit gebied gebeurt komt uitsluitend en alleen ten na deele van ons eigen land en volk. De erva ring heeft dit reeds geleerd. Dit geldt in even sterke mate op het gebied van dek king, kleeding en de verwarming. Ik zou in dit verband in het bijzonder nog eens de vleeschpositie willen onderstrepen. Deze maakt het noodzakelijk, dat met alle kracht tegen het euvel van de frauduleuze slach tingen moet worden opgetreden. Ik weet, dat dit voor de met de opsporing belaste ambtenaren geen gemakkelijke taak is, doch de nieuwe bevoegdheden zullen ook in het bijzonder op dit gebied met de meest mo- tot huiszoeking mogen overgaan. Mochten dergelijke opsporingsambtena ren b.v. vleesch van vee aantreffen, dat frauduleus geslacht is, dan zullen zij hun opsporingen tot den ganschen voorraad van den delinquent uitstrekken en is de kans groot, dat dan ook zijn overige levensmid delen in beslag zullen worden genomen. Als hij bv. vrij veel koffie in huis heeft, zal men in dat geval niet spoedig aannemen, dat deze wellicht reeds in 1939 of het begin van 1940 aangeschaft is, toen bij gansch andere omstandigheden en bij nog tamelijk ruimen aanvoer een tijdlang van overheids wege het hamsteren zelfs is aangemoedigd, maar zal ook daarachter de overtreder van distributievoorschriften worden gespeurd. Het is,dus in ieders belang, van stonde gelijke kracht gehanteerd worden. Spr. deed een ernstig beroep op alle landgenooten door loyale positieve mede werking het welslagen van de maatregelen voor het levensonderhoud van ons volk te bevorderen. Mr. Hooykaas zeide, dat de nieuwe regelingen instelling van een eigen economischen rechter beoogen en uitbrei ding van de mogelijkheid van preventieve hechtenis en van het recht huiszoeking te doen in strafzaken, rakende de voedselvoor ziening. Mr. Hooykaas heeft in aansluiting hierop nog de bijzondere aandacht gevraagd voor het uiterst ruime recht van huiszoeking. In het algemeen blijven ook de andere opspo ringsambtenaren daartoe bevoegd, maar 500 ambtenaren (een getal, dat desge- wenscht vermeerderd kan worden) zullen in het bijzonder voor deze taak worden aan gewezen. Zij hebben volmacht tot huiszoe king, als er gronden tot verdenking bestaan, ook al staat op dat oogenblik nog niet een bepaalde overtreding van de wettelijke voorschriften vast. Zij zullen met zorg wor den uitgekozen en slechts met hun tweeën vallen; 2e. dat ik daarvoor van alle, mij ter beschikking gestelde machtsmiddelen, gebruik zal maken, en als deze niet voldoende zijn, meerdere zal vragen. 't Doet mij leed dat ik dit zo duidelijk moet zeggen voor komen is echter beter dan genezen, het kóst minder en ’t doet minder pijn. U zou mij allen zeer verplichten indien U allen in eigen huiselijke en maatschappelijke kring, dit welwillend zoudt willen overwegen, ook ten behoeve van Uw jongens en meisjes en hun toekomstig welzijn, dat-mij, al ken ik hen niet allen persoonlijk, toch wel na aan het hart ligt. Ik doe dus in ’t bijzonder aldus een beroep op U allen. Aan de gemeentenaren van Sneek heb ik nog een ernstig ver zoek, dat ik den inwoners onzer gemeente tot rustige overdenking wilde medegeven, in Uw aller welgemeend belang. Ik verlang naast het gewone dat iedereen weet, in het bijzonder een abso luut correcte houding en beschaafd optreden tegenover alle Duitse autoriteiten en personen. Wie daartegen zondigt, moet zich bewust zijn, dat daaruit niets anders dan ernstige gevolgen voortvloeien zullen, gevolgen die, de heer Rijkscommissaris heeft het mij nadrukkelijk persoonlijk verzekerd, hij geenszins wenst en die wij als verstandige mensen toch ook niet wci,;en kunnen. Ik weet dat onze Duitse stamverwanten, ook in den persoon van den heer Ross, niets liever zouden willen zien dan een broe derlijke eensgezindheid en samenwerking om deze moeilijke historisch-noodwendige ontwikkelingsgang der geschiedenis, te boven te komen. Tegenover personen of groepen, die dit nog niet kunnen ot Voorts dank ik voor de medewerking, verleend door den heer Secretaris-Generaal en zijn vertegenwoordiger te Den Haag en voor die van den heer Commissaris der provincie en diens ver- 1 Mijnheer de loco-burgemeester, ik dank U voor het waar nemen van het ambt in de nu verstreken tussen-periode; met Uw collega wethouder samen hoop ik 't algemeen welzijn onzer gemeente met steun van de h.h. raadsleden, te dienen. Ook den heer Rasterhoff den secretaris dank voor de voor bereiding en de eerste behulpzame hand, die hij mij verleende. Herr Ross, nogmaals dank voor het iqleiden in deze gemeente. Adv. in dit blad worden gratis opgenomen in het adv. blad de SNEEKER COURANT DER GEMEENTE SNEEK le. zorgen dat de goeden zo min mogelijk lijden door de kwaden, maar mij zal inspannen de gevolgen op de bedrijvers en de auctores intellectuales zelf zoveel mogelijk te laten terug- P. D. LE GANDUKOR brengt een pracht collectie CORSETTEN en ook de wereldbekende NIKE BUSTEHOUDERS. Laat onze Gediplomeerde deskundige het juiste model corset en bustehouder voor U bepalen. Het resultaat zal verrassend zijn. MAGAZIJN Nauwe Burgstraat 7 SNEEK Telef. 2183 i zuivert.geneest en verfraait POOS 50-60,TUBE 4SCT. NIEUWE SNËEKERCOURANT

Sneeker Nieuwsblad nl | 1941 | | pagina 1