SNEEKER RADIO CENTRALE CENTRALE RADIBI1 HOFSTEDE Loterij ten bate van Winterhulp Wekelijksch- dlstributie sldsje is verbazend handig en overzichtelijk. Breuklijders het adres NEEM i Sneeker Courant en Wymbritseradeel Verschijnt DINSDAGS- eo VRIJDAGSAVONDS Abonnements- en Advertentieblad RECLAME KOLOM. NIEUWSTIJDINGEN. Korean: KLEZNZAND te B LAD -4 Aansluitkosten vanaf f dag brengt nieuwe moeilijkheden Sneek, Abbega, Folsgare, Oaastmeer, Gauw, OnUnga, Heeg, Hommerts, Jutrljp, Idzega, Indijk, Loënga, Nljhulzum, Nijland, Offin- gawier, Oosthem, Oppenhulzen, Ultwellin- gerga, Oudega (W.), Sandflrden, Scharne- goutum, Smallebrugge, Tirns, Tjalhulzum, Westhem, Blauwhuis, Wolsum, Woudsend, Oslngahulzen, Ypecolsga, IJsbrechtum, Nije- zljl, Harlch, Bakhuizen, Hemelum, Nljemlr- dum, Oudemirdum, Sondel, Sloten, Tjerk- gaast, Spannenburg, Poppingawier, Warns, Rauwerd, Sijbrandaburen, Terzool, Deet- sum, Roodhuis, Balk, Wljcksl, Langweer, Bozum enz. rla Victrlx hier niet op tijd aanwezi nen r later aanvangt dan oorspronkelijk was vast- wórden te; steld. .1 Het A.N.P. meldt: Zooals reeds werd aangekondigd. is voor 1 Januari 1941 180.25. s E Oude Koemarkt 63* Tel. 2371 De verschillende programma's worden in hun geheel uitgezonden. Ons Het verschijnt iedere Maandag en U ontvangt het zonder verplichting gratis in onze zaak. s c s nieuw de aandacht van het Nederlandsche - NIEUWE SNEEKER COURANT (Nieuws, en Advertentieblad). Officieel orgaan der gemeenten Sneek en WymbrltseradeeL Abonnementsprijs 2.50 per jaar. Betaling kan zoo gewenscht geschieden aan de courantloopers met 5 cent per week. Per post ƒ3.60; Olro 130000 ten name van fa. K1EZEBRINK <S Co. Sneek. Losse nummers 5 cent. SNEEKER COURANT (Gratis Advertentieblad). ADVERTENTIES WORDEN STEEDS IN BEIDE BLADEN OPGENOMEN. Advertentieprijs 9 ets. per regel. Bij contract aanmerkelijk lager. Klachten over niet bezorgen enz. aan de Administratie Klelnzand 7, Sneek. Tel. 2200 Rust en ontspanning op het water. Wij leven in een spannenden tijd! lederen ti en aan het aanpassingsvermogen van de menschen op te gaan teneinde daar, temidden van een tegenwoordig hooge eischen ge-1 ongerepte natuur rust, ontspanning en Onder dergelijke omstandigheden schoonheid te zoeken en te vinden. KXEZEBRINK a Qx - SNEEK OFFICIEEL ORGAAN I OFFICIEEL ORGAAN DER GEMEENTE WYMBRITSERADEEL. Hoofdred. L. KIEZEBRINK, Bloemstraat 31, Sneek. .g gesteld id een be- Voor slechthoorenden. Men schrijft ons: In de bovenzaal van café-restaurant „De Groene Weide”, Harlingersingel, Leeuwar den, wordt op 23 Mei a.s. een demonstratie gegeven van de vorderingen op het gebied van boortoestellen zooals de Siemens Rei niger Werke A. G. deze fabriceert. Voor belangstellenden worden de „Phonophoor”- toestellen gratis gedemonstreerd. De laatste jaren worden deze toestellen in steeds grootere mate door de slechthoo renden gekocht daar de techniek zoodanig verbeterd is dat de weergave van het geluid zuiver is en de toestellen op eenvoudige wijze onder de kleeren verborgen kunnen worden. Wij raden daarom de slechthoorenden aan eens een kijkje te gaan nemen op deze tentoonstelling. Verdere bijzonderheden kunt U vinden in de advertentie voorkomen de in dit blad. GHOOTZAND 18* SNEEK Telefoon 3034 stuur en leden van bovengenoemde afdee- winterhulp-werk stil ligt en ook de groote ling in de Harmonie bijeen. Na opening der vergadering, waarin aan alle leden, vooral aan die van buiten Sneek, een hartelijk welkom toegeroepen werd, ging de secretaris, de heer J. Bakker, direct tot het lezen der notulen over. De aanwezigen vernamen daaruit, dat er door eenige leden een voorstel was ingi diend tot het plaatsen van een groepstele- foon. Dit voorstel is toen door het bestuur in overweging genomen, doch moest, gezien de abnormale tijdsomstandigheden, tot later uitgesteld worden. Onder dankzegging aan den secretaris werden de notulen onveran derd goedgekeurd. Thans gaf de pennlngmeesteresse, mej. O. Dethmers, een financieel overzicht. Niettegenstaande het saldo, hetwelk op 1 Januari 1940 188.60 bedroeg, eenigszins achteruit geloopen was, bleek de uitkomst na aftrek der gemaakte kosten en afdracht aan het hoofdbestuur, toch nog bevredigend. De afdeelingskas sloot o| met een batig saldo van j De kascommissie, bestaande uit mevrouw JBos—Zwaagstra en den heer Johs. Douma, welke alles keurig In orde had bevonden, werd dank gebracht, terwijl de pennlng meesteresse, aan wie décharge verleend werd, een compliment werd gebracht voor haar financieel beleid. Aan de mededeellngen werd ontleend, dat mevrouw de Boer—-Backer, de hectograaf van wijlen haar echtgenoot, den heer 8. de Boer, overleden secretaris, aan de afdeeling ten geschenke had gegeven. Ook werd nog meegédeeld, dat Sneek, gezien het tekort aan materiaal in het centraal magazijn van hoorinstrumenten, niet meer in het bezit van een proefkist Is. Eventueele gegadigden voor een apparaat kunnen zich thans bij den proefkisthouder té Leeuwarden vervoegen. Het bestuurslid, mej. O. Dethmers, die periodiek moest aftreden, werd bij accla matie herkozen. Na de verkiezing kreeg de secretaris, de heer Bakker, het woord. Deze vergastte de aanwezigen op een Interessante causerie. Als onderwerp had spreker „Stilte” geko zen, en inderdaad werd deze boeiende rede onder schier ademlooze stilte aangehoord. Spreker bracht vooral de ups-and-downs In het menschelijk leven naar voren, vertelde verder dat stilte veel hooger staat dan ge raas, geluid of rumoer. Dat de mensch door •verschillende indrukken, vooral door groote vreugde of groot verdriet stil wordt; doch dat stilte heel vaak weldadig aandoet. Treffend was het beeld hetgeen ons van een jonge moeder geschilderd werd. Bij de aanblik van haar zuigeling vloeide haar hart van moederweelde over, terwijl diezelf de moeder zich ook éénmaal weenend over een kinderlijkje neerboog. Belde gebeurte nissen maakten haar stil. Met een heel toe passelijk gedicht op de „Stilte” eindigde spreker zijn leerzame causerie. Een warm applaus viel onzen secretaris ten deel, terwijl een der bestuursleden den heer Bakker, mede namens alle aanwezigen, mondeling dank gebracht. Het offlcieele gedeelte van de avond was hiermede afgeloopen. Alvorens tot het gezel lig samenzijn over te gaan, werd de heer Reverda, wiens tegenwoordigheid na een vrij ernstige en langdurige ziekte, ten zeerste op prijs gesteld werd, met zijn herstel van harte gefeliciteerd. De heer Reverda dankte voor de gelukwenschen en tevens voor alle be langstelling tijdens zijn ziekte betoond. Terwijl een kopje thee (welk een weelde in deze distrlbutletijdf) rondgediend werd, maakte men zich reeds voor de sjoelbak- wedstrijd gereed. Zooals steeds, was dit de clou van 4e avond. De wlnnaars(essen) mochten heel wat fraaie prijzen, welke deels door winkeliers, deels door leden beschik baar waren gesteld, In ontvangst nemen. De bijeenkomst was heel geanimeerd en kenmerkte zich door een aangename sfeer. Het sluitingsuur sloeg helaas te vroeg. Alvorens de vergadering, met toevoeging van een hartelijk tot weerziens, te sluiten, deelde de voorzitster mede, dat zij zich ge drongen gevoelde, haar bestuursfunctie neer te leggen. Voorloopig is er dus een vacature in het bestuur. Sport en Liefdadigheid. Men schrijft ons: Hemelvaartsdag 22 Mei nadert weer snel. Nog slechts enkele dagen en de groote dag voor Sneek en omgeving, de dag van Sport en Liefdadigheid, is weer daar. En daar Hemelvaartsdag niet meer denkbaar is zon der voetbalwedstrijdstrijden, die gedurende de laatste 20 jaar werden gehouden, heeft de commissie in weerwil van de minder gun stige tijdsomstandigheden besloten tóch haar zoo nobel werk voor de beide plaat- seiijke vereenigingen van Liefdadigheid, te weten de Ver. „Hulp in Nood” en de afd. Sneek van de Ver. tot bestrijding der Tu berculose voort te zetten. En juist tegen woordig, nu de somberheid van deze zorge lijke tijd het bestaan van vele stadgenooten heeft verduisterd, is het een eerste eisch, dat allen dit streven met voilé kracht steu nen. In de afgeloopen jaren kon door aller medewerking ruim 27.800 worden afgedra gen. Een prachtig resultaat; een opwekking om een bezoek aan deze wedstrijden te bren gen of in ieder geval een toegangsbewijs te koopen Is dan ook zeer zeker overbodig. Men weet waarvoor het gaat, nl. „De ster ken voor de zwakken” en zij die het wél meenen met het streven van de commissie zuilen hun beurs niet dicht houden ondanks het feit dat er dit jaar geen verloting aan het toegangsbewijs verbonden is. Toont NU dat U allen sympathie heeft voor deze echte Sneeker zaak, dat Uw hart op de rechte plaats zit en dat het er klopt. Als het weer medewerkt het volledige slagen hangt hier voor een groot deel vanaf zal ook ditmaal zeer zeker alles weer in orde komen. Voor heeft de mensch, meer nog dan voorheen, op bepaalde tijden behoefte aan rust en ontspanning. Echter, de ontspanningsmogelijkheden zijn beperkt: auto’s kunnen niet meer rijden, de treinenloop is sterk besnoeid, bulten- landsche reizen zijn onmogelijk geworden en vele badplaatsen voor het publiek onbe- relkbaar, Een belangrijk ontspanningsoord staat echter nog geheel voor de vacantlegangers en voor hen die gewend zijn hun weekend buitenshuis door te brengen open: Fries land, het land van meren en poelen en van groene weiden, dat leder Jaar meer toeristen tot zich trekt en een ideale gelegenheid voor rust en ontspanning biedt. Teneinde daarvan ten volle te kunnen proflteeren hebben velen zich een eigen boot aangeschaft, maar lang niet iedereen kan of wil zich die luxe veroorloven. Toch behoe ven die vele niet-boot-bezltters niet versto ken te blijven van het heerlijke genot dat een korter of langer verblijf op Friesland» onvolprezen wateren biedt, want de ver- huurinrlchtlngen, waarvan Friesland er ver schillende bezit, hebben zich aan de groote trek naar het water aangepast. Een zeer bekende zoo niet de bekendste, inrichting op dit gebied Is die van den heer R. Moedt te Sneek. Met zijn bekende voort varendheid heeft de heer Moedt het aantal schepen van zijn vloot ieder jaar belangrijk ultgebreld. Ook In den afgeloopen winter heeft hij de scheepsontwerpers en -bouwers weer druk aan het werk gezet, en zooveel nieuwe Jachten aan zijn vloot toegevoegd dat deze, zonder eenige overdrijving, thans de grootste en meest gesorteerde In Fries land geworden is. Zoo ontwierp de bekende ontwerper Nauta te Schiedam speciaal voor hem een nieuw model 24 M’. kajultjacht, een prachtig, gerieflijk Ingericht schip, ge heel van mahoniehout gebouwd op de be kende scheepswerf van den heer Wildschut te Gaastmeer, een jachtje dat aan alle mo derne eischen van comfort en zeewaardig heid voldoet en zelfs de meest verwende vacantlegangers het toppunt van water- sportgenot zal verschaffen. Maar niet alleen de afdeeling kajuitjach- ten, pok die van de 16 kwadraatklasse, die reeds een groot aantal fraaie schepen telde, is wederom uitgebreid met een aantal van de beste producten die de Friesche scheeps bouwers konden voortbrengen, en het is een lust voor de oogen te zien hoe de slanke lijnen van deze sierlijke, spiegelgladde mahoniehouten jachtjes, met hun helder witte tuigen zich in het heldere water weer spiegelen en afsteken tegen de groenende bebloemde welden en zacht ruischende riet kragen. In totaal bestaat de verhuurvloot van den heer Moedt thans uit plm. 40 fraaie sche pen, waaronder ook het prachtige Regen- boogjacht Louisa II en het gerieflijk Inge richte woonschip, dat aan 25 A 30 personen nachtverblijf kan verschaffen, en aan een van de mooie plekjes In het merengebied rondom Sneek gemeerd ligt. Echter niet iedereen verkeert in de ge lukkige omstandigheid een dergelijk jacht voor een weekend of voor zijn geheele va- cantie te kunnen huren, maar ook daarmee heeft de heer Moedt rekening gehouden. Voor deze categorie watersportliefhebbers organiseert hij nl. ook weer in het komende seizoen zgn. dagtochtjes, waarvoor steeds een bepaald aantal schepen met schipper disponibel blijft, o.a. ook het Regenboog- jacht. De schipper zorgt dan voor de navi gatie en zoekt de mooiste plekjes voor de aan zijn zorgen toevertrouwde gasten uit, zoodat deze niet anders behoeven te doen dan genieten van de groote schoonheid van het landschap waardoor hun zacht deinende schip hen voert, en van de heerlijke emotie die een zeilpartij op de uitgestrekte warer- 1de heitelAn altijd weer Vier clubs, nl. Alcmaria Victrix (Alk- WILT GE GOED LEEREN ZWEMMEN IN REIN maar), en de drie plaatselijke vereenigingen WATER? NEEM DAN EEN ABONNEMENT Sneek, L.S.C. en Black Boys, zullen in half 1 BIJ HET SNEEKER ZWEMBAD! competitie-verband elkaar de teer van het1 INLICHTINGEN AAN DE INRICHTING, behalen van de trophee de bekend zil veren Waterpoortbokaal betwisten, ter wijl de Sneeker Gymnastiekver. S.G.V. knotsoefeningen, vrije oefeningen en brug- turnen (heeren) ten beste zal geven. Het programma is als volgt: 9/2lO'/a uur: Black BoysL.S.C. IO/2ID/2 uur: Alcmaria VictrixSneek. Pauze. l’/a—2/2 uur: Black BoysSneek. 2J/23!6 uur: L.S.C.Alcmaria Victrix. 3>/24/2 uur: Groote Gymnastiek Demon stratie Sneeker Gymnastiek Vereenlging. 4!65!6 uur: SneekL.S.C. 5‘/a6/2 uur: Black BoysAlcmaria Vic trix. Er wordt 2 X 25 minuten gespeeld. De commissie Is de volgende fraaie col lectie wedstrijdprijzen aangeboden: le prijs: Zilveren Waterpoort-bokaal (wisselprijs), plus verguld zilveren medaille, aangeboden door de Sneeker Zeilclub, plus 11 zilveren draagmedailles, aangeboden door de Fa. Gebr. Bervoets, nuis Sneek. 2e prijs: zilveren medaille, aangeboden door de Friesche Voetbalbond (onderafd. N.V.B.), plus 11 bronzen draagmedailles, aangeboden door de Vereenlging voor Vreemdelingenverkeer te Sneek. 3e prijs: zilveren medaille, aangeboden door de Commissie voor Lichamelijke Op voeding. 4e prijs: zilveren medaille, aangeboden door den heer H. Abma, consul N.V.B. te Sneek. 1 Zilveren medaille (hoogste score), aan geboden door een Sportliefhebber. Scheidsrechters bij deze wedstrijden zijn de h.h. L. C. J. de Wolf en J. v. d. Berg, beiden te Groningen en B. Coehoorn te Sneek, -bijgestaan door neutrale grensrech ters, de h.h. P. Hartkamp, G. Eden, A. Mos- selaar, allen te Sneek. Reserve: L. Huls man, Sneek. In verband met de treinenloop zal Alcma- Victrlx hier niet op tijd aanwezig kun- zljn, waardoor de tweede wedstrijd iets gesteld. Laat het parool zijn; „Allen nu aan den slag Voor de llefdadlghelds-voetbaldagl” En toeh Is het geheel bulten WJj, Dat ik voor eyelostylewerk bij Disk Monetna blijf. Het Centr. Drankw. Comité schrijft ons: Drie bekende woorden voor een bekende zaak, die ieder Jaar in den maand Mei op- :he volk vragen, ook in dit oorlogsjaar 1941. Het zal niet noodlg zijn uiteen te zetten E wat met deze Blauwe Week Actie bedoeld S wordt, daar dit als algemeen bekend mag s worden verondersteld. Kortweg gezegd Is g bet een week van extra activiteit van de g Nederlandsche Drankweer tegen het drank- E gebruik dat in de laatste jaren ondanks E misschien als gevolg van de moeilijke s omstandigheden waaronder we leven, weer sterk is toegenomen. Het is vooral daarom jammer dat de drankbestrijders dit jaar niet zooals in vorige jaren steeds het geval was, met alle mogelijke middelen hun blauwe actie kun nen voeren. De bijzondere tijdsomstandig heden hebben nl. ook voor hen een aantal gebruikelijke propagandamiddelen blau we bloempjes, propagandakrant, wandel tochten, demonstraties enz. onmogelijk gemaakt, maar toch zijn ze niet bij de pak ken neer gaan zitten maar roeien ze met de riemen die ze hebben tegen den sterker ge worden alcoholstroom in teneinde die, zoo mogelijk,'te beteugelen. Eén traditioneel propagandamiddel van de laatste jaren kon echter, dank zij de medewerking van het gemeentebestuur In onze stad, blijven bestaan: het carilloncon cert met bazuinblazers op Woensdagavond a.s. Ook de schriftelijke actie wordt niet verwaarloosd, maar inplaats van „Het Blauwe Signaal” moet ditmaal met een strooibiljet worden volstaan. Tevens zullen de bekende drankbestrijdersplaten dit maal is het een heele mooie weer op ver schillende plaatsen in de stad worden op gehangen. Maar het allervoornaamste wat gebleven is, is de activiteit van de bij het Centraal Drankweer Comité aangesloten leden, die thans met verdubbelde ijver hun heilzame actie voor een drankvrij Neder land zullen voeren. Zeer veel wordt tegenwoordig gesproken en geschreven over een nieuwen tijd die komen gaat. Laat ieder er zich echter ter dege van bewust zijn dat het alcoholisme iedere vooruitgang, Zoowel op maatschap pelijk als op geestelijk en cultureel gebied in den weg staat, en dat een nieuwe samen leving, hoe die ook zal zijn samengesteld, derhalve niet vereenigbaar kan zijn met een stijgend gebruik van alcohol. Moge de Blauwe Week Actie 1941 ons een stap nader brengen tot het einddoel: een maatschappij zonder alcohol met als natuur lijk gevolg een maatschappij zonder alco- holleed, dat thans nog maar al te veel ge constateerd kan worden. Afd. Sneek ver. voor Slechthoorenden. Maandagavond 12 Mei jl. kwamen be- de zomermaanden, waarin het’’eigenlijke actie naar buiten op het gebied van collec tes is gestaakt, een loterij georganiseerd, waarvan de netto-opbrengst geheel ten goe de komt aan Winterhulp Nederland. Reeds thans gaan onze gedachten al naar de volgende winterperiode, gedurende welke opnieuw een zeer groot aantal behoeftige door eenige leden een voorstel was Inge- iandgenooten zal moeten worden onder- - steund, ten einde op eenigszins behoorlijk peil te kunnen leven. Deze grootsche taak heeft Winterhulp Nederland zich ten doel gesteld en zij heeft dit gedaan In het ver trouwen, dat alle landgenooten, die Iets kunnen missen, zich daarvoor een offer zul len getroosten. Het brengen van dit offer is voor lederen Nederlander een plicht, waaraan men zich niet mag onttrekken, om dat deze plicht geboren is, niet alleen uit liefde tot den naaste, maar vooral ook uit ’t gevoel van saamhoorigheid, welke eischt, dat de gemeenschap den oeconomlsch zwak kere opheft tot een zoodanig levenspeil, dat ook deze in het belang van de geheele ge meenschap zijn taak kan vervullen bij de vorming en het behoud van een krachtige, gezonde samenleving. Gelukkig hebben zeer velen in de afgeloopen maanden dien plicht begrepen en Is 't een verheugend verschijn sel, dat de kring van diegenen zich geleide lijk ultbreidt en daardoor de Wlnterhulp- geciachte meer en meer veld doet winnen. Met deze steeds groeiende kern kan Winter hulp Nederland dus vol vertrouwen de ko mende wintermaanden tegemoetzien. Maar er Is meer. De ervaring heeft ge leerd, dat men den nood, welke des winters wordt geleden, het best kan bestrijden, door zoo spoedig mogelijk met de leniging ervan een aanvang te maken, waarmede dus het bekende spreekwoord wordt waargemaakt: wie spoedig helpt, helpt dubbel. Daarvoor is echter geld noodlg en er kan niet worden gewacht op de resultaten van de nieuwe collectes. Het stemt dan ook tot groote voldoening, dat tal van giften gedurende de zomer maanden blijven vloeien, waardoor een ze kere reserve kan worden gevormd waaruit de eerste ondersteuningen in het najaar kunnen worden geput. En als zoodanig heeft Winterhulp Neder land dan ook gaarne de gedachte aanvaard, dat die reserve zou kunnen worden versle- vigd met de bate van de georganiseerde loterij, waarbij het Nederlandsche publiek, zonder dat hierbij de boven omschreven plicht naar voren treedt, In de gelegenheid wordt gesteld op aantrekkelijke wijze een kansje op een prijs te wagen en als onder deel van het geheel mede te werken aan het totstandkomen van een regeling, waardoor de ultkeeringen aan behoeftige landgenooten kunnen worden bespoedigd. Naast bevor dering van het sociale doel van Winterhulp Nederland heeft deze loterij derhalve vooral een practlsche beteekénls, welke echter van zeer groot belang is voor het noodlijdende deel der bevolking. Wie dit bedenkt zal gaarne een steentje bijdragen. De prijs van een lot is zoo laag gesteld (vijftig cent), dat dit voor niemam' letsel behoeft te zijn en veten zelfs in staat stelt meer dan één lot te koopen. Men kan terecht bij tal van agenten, die met den zgn. binnenhuisverkoop zijn belast, maar daarnaast zullen ook door straatver koop en in openbare gelegenheden de loten worden aangeboden. Een aantrekkelijkheid van deze loterij is nog dat prijzen tot en met 10 gulden direct door de verkoopers worden uitbetaald; slechts voor hoogere prijzen wordt naar het hoofdkantoor van Winter hulp Nederland, Hofweg 7, Den Haag, ver wezen. Bovendien behoudt de eigenaar van ieder lot nog een kans op een premie van 5000, 500 of 100 gld. bij een trekking, welke na verkoop van de loten wordt gehouden. Zaterdagmiddag om half twee ving over het geheele land de verkoop van de loten aan en ongetwijfeld zullen velen zich haas ten een prijsje te bemachtigen, of bij het trekken van een niet zich troosten met de gedachte, dat de twee kwartjes niet zijn weggegooid, maar ten bate komen van een goed doel. Adv. in dit blad worden gratis opgenomen in bet adv. blad de SNEEKER COURIKM* DER GEMEENTE SNEEK Bnreau: KLEINZAHD TeleE Z2O0 )p de uitgestrekte water vlakten van hét aide heitelftn altijd weer biedt. Het behoeft geen betoog, dat het aantal aanvragen om een jacht van deze grootsch cpgezette inrichting te kunnen huren, ieder jaar grooter wordt, en dat ook dit jaar uit 'alle deelen van ons land de vreemdelingen weer naar Sneek zullen komen om met een schip van den heer Moedt het wijde water natuur rust, ontspanning en schoonheid te zoeken en te vinden. 4 ivvvaioj.svaij ucii van de geheele ge- IG-j Mul XX "W Onze gecombineerde bladen verschijnen o.tn. In de volgende plaatsen in de omgeving en geven daar een groote publiciteit, NIEUWE SNEEKER COURANT Blauwe Week Actie.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1941 | | pagina 1