in Handschoenen Shawls Advertentieblad e n HU1SH0DDSCH00LNIEÜWS. .Abonnement s- Annex Sneeker Courant en Wymbritseradeel I DE DUIF Nn. 68 Bureau: KLEINZAND Telef- 2200 een Alcmaria Victrix, de 3e L.S.C., de 4e Black T. OOSTERBAAN. en slaagt U zeker bij NIEUWSTIJDINGEN. mooier collectie dan ooit te voren (oude kwaliteiten) Spreekuur Burgemeester Sneek. Behoudens ambtelijke verhindering houdt de Burgemeester spreekuur van 1112 v.m. iederen dag, met uitzondering van Dinsdag en Zaterdag. 2 2 1 0 0 1 2 2 Adv. in dit blad worden gratis opgenomen in het adv. blad de SNEEKER COURANÏ DER GEMEENTE SNEEK pnt. 5 4 2 1 Zaterdag 24 Mei 1841 S7e Jaargang Verschijnt DINSDAGS- en VRIJDAGSAVONDS KIEZEBRINK Co. - SNEEK OFFICIEEL ORGAAN OFFICIEEL ORGAAN DER GEMEENTE WYMBRITSERADEEL. Hoofdred. L. KIEZEBR1NK, Bloemstraat 31, Sneek. En toch is het geheel buiten kijf, Dat ik voor cyclostylewerk bij Dick Monsma blijf. H. de Boer, f Te Leeuwarden is op 54-jarigen leeftijd overleden de heer Harm de Boer, oud-wet- houder van onderwijs aldaar, oud-propa- gandist der S.D.A.P. en van 19301933 lid der Tweede Kamer. D. de Jong, f In den ouderdom van 60 jaar is te Leeu warden overleden de heer Douwe de Jong, de verdienstelijke oud-secretaris van den Nederlandschen Kaatsbond. gesp. gew. 3 3 3 3 Enige ouders van toekomstige leerlingen hebben reeds de reis naar de school onder nomen om naar zij zeiden niet te laat te zijn met de aangifte. Dit lijkt misschien wat overdreven, als men bedenkt, dat de nieuwe cursussen pas met September een aanvang nemen. Toch is het verstandig om er maar vroeg bij te we zen, zoals men dat pleegt te noemen. Men heeft dan meer zekerheid van plaatsing en de cursussen kunnen intijds voorbereid wor den. Het vorige jaar hebben wij reeds in April openbare lessen gegeven en bij die gelegenheid zeer vele nieuwe leerlingen in geschreven. Nu hebben wij even langer ge wacht, omdat wij ons konden voorstellen, dat vele ouders in deze onzekere tijd zeer moeilijk zo vroeg reeds een besluit konden nemen. Misschien wordt dit óok nu nog zeer moeilijk gevonden, maar toch is het van belang een besluit te nemen. Bij onvoorziene moeilijke omstandigheden kan men zich ten slotte nog terug trekken. Openbare lessen hebben dit voor, dat men de leerlingen in de leslokalen bezig kan zien, bij deze gelegenheid zoveel mogelijk met werk, waarmee zij zelfstandig kunnen doorwerken. In de naailokalen kan men enige werkstukken bekijken, welke zij ge maakt hebben, en in elk lokaal kan men bij de daar aanwezige lerares enige inlichtingen vragen. De opleidingen, welke in de advertentie worden genoemd, zijn, behalve de laatste, reeds aardig ingeburgerd. Voor het volgen van de eerstgenoemde opleiding moeten de leerlingen minstens 12 jaar en 8 maanden oud zijn. De kosten behoeven geen bezwaren te geven, inlichtingen hierover worden steeds gaarne gegeven.» De opleiding voor kinderverzorgster kan alleen dan aangevraagd worden, als er vroegtijdig blijk wordt gegeven van veel belangstelling voor deze hier nog weinig bekende opleiding. De vakken van onder wijs zijn: practisch werken met kinderen, spel en spelleiding, handenarbeid, vertellen, voorlezen, zingen, opvoedkunde, gezond heidsleer, eerste hulp bij ongevallen, koken, wasbehandeling, naaien, verstellen; al deze vakken speciaal in verband met het kind. De leerlingen moeten in het bezit zijn van het getuigschrift „Hulp In de Huishouding”. Zijn zij 17 jaar oud en hebben zij minstens 2 jaar LJ.L.O. onderwijs gehad, dan kunnen zij na 16 maanden, of na één jaar schoolop leiding en één jaar praktijkopleiding het diploma Kinderverzorgster van de Centrale Raad behalen. Sport en Liefdadigheid. Het gebruikelijke woord ter inleiding van deze jaarlijksche sportdag kan uit den aard der zaak kort zijn. Immers de bedoeling is zoo overbekend en de populariteit is wel zoo groot, dat het ondienstig is om hierbij lang stil te staan, ware het niet dat deze keer wel onder zeer bijzondere omstandigheden dit sporttournooi voortgang vindt. Het overlij den van den voorzitter van Sport en Lief dadigheid werpt dit jaar wel een breede schaduw op het werk van de commissie., Maar ondanks alles en zeker in den geest van wijlen den heer Persijn heeft men toch gemeend dat juist in deze moeilijke tijd,ge tracht moet worden de profiteerende véree- nigingen zooveel mogelijk te steunen. En zoo zijn de voorbereidingen dan wederom 1 op korten termijn getroffen, de voetbalclubs 1 hebben spontaan hun medewerking toege zegd en we mogen aan de vooravond van Hemelvaartsdag zeker de wensch uitspreken dat alles tot een succes mag leiden. Wanneer we ons naar het terrein begeven valt een gestadige regen neer en een som- ber dreigende lucht voorspelt nu niet be- paald een gunstige voetbaldag. Desalniet temin zien we een nogal bevredigend aantal toeschouwers zich naar het terrein van de wedstrijden begeven en als we goed en wel daar zijn aangekomen, is ’t inmiddels droog geworden, en worden we gesterkt in de hoop dat de weergoden ons toch nog gunstig ge zind zullen zijn. Black BoysL.S.C. 02. Onder leiding van scheidsrechter v. d. Berg neemt de wedstrijd, waarvan het eer ste gedeelte zich kenmerkt door een gema tigd spel, een aanvang. Gelijk op en neer- gaand, maar twee voorhoeden die zich niet inspannen. Langzamerhand wordt het wat beter en beleeft het Black Boys-doel enkele hachelijke momenten, waarbij Poel man de onvergeeflijke fout maakt voor open doel hopeloos naast te schieten. Aan beide zijden zien we daarna nog enkele felle aan vallen; met blanke stand wordt echter van doel verwisseld. Na de hervatting begint L.S.C. direct ujt een ander vaatje te tappen en het doel der zwartjes ontkomt ternau wernood aan doorboring, ’t Is dan ook uit stel van executie en door goed doorgeven van v. d. Zee is het Poelman, die L.S.C. de I leiding bezorgt (01). Hierdoor komt er meer teekening in den strijd en beurtelings worden de verdedigers aan den tand ge voeld, waarbij BI. Boys een tijdlang de beste kansen heeft, maar ze niet weet te benutten. Dan komt vrij plotseling het succes aan den kant van L.S.C. als Poelman wederom de bal op correcte wijze in het doel doet ver- dwijnen. (02). L.S.C. blijft aanvallend optreden, het gelukt haar echter niet de su perioriteit in meerdere doelpunten uit te drukken en zoo komt het einde met de stand 0—2. Black BoysSneek 22. Het spel is slechts enkele minuten oud, wanneer Siebesma zich op handige wijze vrijmaakt en kans ziet door de verdediging heen te breken om zijn club de leiding te bezorgen (01). Aangemoedigd door dit succes blijft de Sneek-voorhoede voortdu rend het doel der zwartjes bestoken en moet Huitema menigmaal handelend optreden. Uit een vrije schop, ontstaat eenig gevaar voor het Sneek-doel, doch de bal gaat juist over. Spoedig daarop hebben de zwartjes toch succes wanneer de linksbuiten Kootje een teruggeslagen bal van Röfekamp op juiste wijze in een doelpunt omzet (11). Spoedig hierop kondigt scheidsrechter Coe- hoorn de rust aan. De Bock krijgt spoedig een goede kans, maar Huitema weet vallende op correcte wijze de bal te stoppen. Toch blijft de druk op zijn doel aanhouden en vreezen we dik wijls het ergste. Menige Sneek-aanval strandt echter op buitenspel. Een schot van de Bock wordt Huitema bijna noodlottig, wanneer het juist over zijn handen buiten gaat. Dan komt onverwacht het slices aan de kant der zwartjes als Hofstra een goed aangegeven bal van Kootje zuiver in ’t doel plaatst (2—1). Nog 10 minuten zijn te spelen en het spel krijgt een meer levendig karakter. Zwoe gend probeeren de Sneekers de gelijkmaker te forceeren, wat hun inderdaad gelukt wan neer bij een scrimmage Sikkes aan Huitema het nakijken geeft (22). Direct hierop klinkt het eindsignaal en hebben de plaatsgenooten de puntjes ver deeld. Sneek—L.S.C. 1—0. Nauwelijks is begonnen of Sneek krijgt even buiten ’t strafschopgebied een vrije trap te nemen die geen effect sorteert. Röfekamp, die een ingeschoten bal even verkeerd beoordeelt, ziet zich bijna gepas seerd. Ook de Bock schiet ineens goed in doch vindt Castelein op z’n plaats. Ook Blom Jr. is moeilijk te passeeren en doet meermalen verdienstelijk werk. Er wordt aan beide kanten hard gevochten „.om de score te openen, waarbij Sneek .de beste kansen heeft; ’t wil echter voorloopig nog niet gelukken. Puntloos wordt dan ook van doel gewisseld. Een zeer gematigd spel, waarbij zich blijkbaar vermoeidheid doet gelden, teekent de eerste periode. Enkele corners op het L.S.C.-doel leveren geen resultaat op. Na dat Sneek een tijdlang in de meerderheid is geweest weten de withemden de leiding te nemen door dankbaar te profiteeren van een misverstand in de L.S.C.-verdediging en de Bock bezorgt zijn club een kostbaar ooelpunt (1—0). Nog menige keer komt Sneek terug en zien we Schuil een keurig schot lossen dat echter even meesterlijk wordt gestopt. Nog enkele minuten zijn te spelen, doelpunten blijven echter uit en zegevierend verlaat het Sreek-elftal het veld, omdat het zich hier mede voor dit jaar in ’t bezit van de zoo begeerde wisselprijs heeft gesteld. Boys. De medaille voor de hoogste score werd door Alcmaria Victrix gewonnen. De prijsuitdeeling. Na afloop werden in hotel Hanenburg di prijzen uitgedeeld door den waarnemenden voorzitter van Sport en Liefdadigheid den heer J. Pbstma. Deze herdacht in enkele gevoelvolle woorden den overleden voorzit ter, wijlen den heer Persijn en deelde mede, dat op zijn graf hedenmorgen bloemen wa ren gelegd. Ondanks dat dit jaar geen toestemming voor de verloting kon worden verkregen is het resultaat vrij bevredigend te noemen, of schoon natuurlijk de kans op het winnen van een prijsje een niet te onderschatten stimulans is. Hij bracht dank aan allen die op welke wijze dan ook hun medewerking hadden verleend aan ’t slagen van den dag en ging toen over tot het uitreiken der prij zen, waarna de respectieve vertegenwoor digers van de voetbaïvereenigingen spon taan ook In de toekomst hun medewerking toezegden. Vermelden we nog dat ook burgemeester Schut blijk van belangstelling gaf, hij woon de in den namiddag de wedstrijd bij. „Ontwakende Liefde”, met in d<’ oofdrollen Karin Hardt, Walther Rilla. Heinrich Schluss- nuss, die melodieën zingt van Tscbaikowsky, e.a. En boeiende film. KAATSEN. De Kaatsver. Sneek opent Zondag 25 Mei a.s. het seizoen met een ledenwedstrijd in het Sportpark. De aangifte kan plaats hebben bij het bestuur, Men zie voor nadere bizon- derheden een adv. in dit blad. Black BoysAlcmaria Victrix 0—4. Nauwelijks is het spel eenige minuten oud of de Alkmaarders weten door behoorlijk combinatiespel de Sneeker keeper te verras sen, waarmede de stand 01 is. Niettemin verliezen de zwartjes de moed niet en een goede voorzet van Hofstra wordt juist naast gekopt. Wederom is het succes bij de Hol landers als de rechtsbinnen op verre af stand de bal in de rechter benedenhoek van ’t Black Boys-doel plaatst en waaraan Huitema niet te pas komt (02). De Snee kers zijn blijkbaar niet tegen de gasten op gewassen, want na eenige oogenblikken weten deze de score te verhoogen (03). Ook na de doelwisseling blijven de Alk maarders het meest aanvallend. Wel breken de Sneekers een enkele keer door maar zij stranden veelal op buitenspel. De wedstrijd biedt weinig aantrekkelijks meer en nog maals moet Huitema visschen wanneer de linksbinnen doorbreekt en de stand op 0—4 brengt. Ook de poging om de eer te redden is tot mislukking gedoemd. Het verloop der wedstrijden is dus als volgt geweest; Sneek Alcmaria Victrix L.S.C. Black Boys De prijzen hebben wij reeds in ons vurig nr. vermeld. De le verwierf Sneek, de 2e gel. verl. 1 0 0 1 Voor den aanvang van den wedsrijd Alc maria VictrixSneek werd de commissie toegesproken door den voorzitter van de Alkmaarsche club en werd de overleden voorzitter in enkele gevoelvolle woorden herdacht, terwijl de leden een klein aanden ken in de vorm van een lepeltje van de kaasstad werd overhandigd, waarvoor door den heer Postma dank werd gebracht. Alcmaria VictrixSneek. 01. Het eerste deel van den wedstrijd wordt bepaald door een aanvankelijk wederzijdsch verkennen, waarbij A. V. behoorlijk spel laat zien. Voor doel zijn ze echter niet zuiver met schieten zoodat resultaten uitblijven. Aan de andere kant lost de Bock een goed schot dat evengoed wordt gestppt en weggewerkt. Bijna zien we Sneek de leiding nemen doch de keeper weet op het laatste inoment val lende de bal te bemachtigen. Nogmaals her haalt zich een dergelijke situatie en weer wordt de bal weggewerkt. Dan ontstaat er een periode van overwicht der Hollanders en noteeren we een hard schot dat juist voor het doel langs gaat. Zoo langzamer hand wordt de wedstrijd aantrekkelijker en wordt van beide kanten goed voetbalspel gedemonstreerd. Tot doelpunten komt het voorloopig niet en met blanke stand wordt van doel gewisseld. Sneek begint direct uit een ander vaatje te tappen en goed com binatiespel brengt enkele gevaarlijke mo menten. Bijna wordt Röfekamp verschakt wanneer een fraaie kopbal juist over de lat gaat. Ook aan de andere kant gebeurt iets dergelijks‘als Schuil juist over de lat schiet. Een vrije schop voor Sneek bezorgt haar bijna de leiding, op ’t nippertje redt de Alcmaria-keeper. Dan is het de Bock die plotseling op on berispelijke wijze inschiet en de stand op 01 brengt. De Hollanders laten de moed niet zakken en Röfekamp wordt het danig moeilijk gemaakt. Men schijnt de huid duur te willen verkoopen, terwijl Sneek zich meer in de verdediging terugtrekt. Een drietal corners op ’t Sneek-doel heeft echter geen resultaat en onder spanning komt het einde met de overwinning van onze stadgenooten. Een kostbare prijs voor de Sneek-week. Wel ligt de Sneek-week nog ver in het verschiet, maar toch is voor deze groote zeilwedstrijden reeds een kostbare prijs aan geboden. De winkeliersvereeniging „Grootzand- Vooruit” schonk nl. voor de a.s. Sneek-week een prachtig schilderstuk, bestemd als hoofdprijs in de 16 M2.-Eenheidsklasse. De ze prijs zal verzeild worden op alle dagen van de Sneek-week met uitzondering van den Zondag, en direct eigendom worden van de(n) eigenaar(esse) van het jacht, dat over alle wedstrijden de meeste punten be haalt. BIOSCOOPNIEUWS. Vanaf heden tot en met Maandag brengt het Amieitia I’heater als hoofdfilm Geslaagd te Groningen voor het aan vullingsexamen ex art. 135 H.O.-wet de heer H. Halbertsma te Sneek. Clubtentoonstelling Pluimvee- en Konijnen fokkers vereen. Sneek e. O. Deze tentoonstelling heeft een flink bezoek genoten en was dat ook alleszins waard, gezien het aantal van ruim 180 inzendingen, waarvan vooral ook de jonge konijnen en kloeken met kuikens, de belangstelling trok ken. De voorzitter de heer Doevendans heeft de expositie Donderdagochtend met een enkel woord geopend. Op de uitslagen komen we in ons volgend nr. terug. We vermelden hier al reeds dat de heer G. K. Zeldenrust Leeuwarden de prijs won voor de mooiste haan Friesche hoenders de heer M. Bosma die voor het mooiste nr. groote hoenders, de heer W. Dijkstra Huizum voor het mooiste nummer kriel, de heer P. Faber voor de mooiste kloek met kuikens, de heer H. v. d. Meulen Bolsward voor het mooiste nr. konijn zware rassen, de heer D. IJkema Bolsward voor het mooiste nr. konijn middenrassen, de heer LI. F. de Jong Oppen huizen voor het mooiste nr. konijn kleine rassen (medaille Friesche bond), de heer P. Slager voor het mooiste nr. dwergrassenj de heer F. Tienstra voor het mooiste nr. nest met jongen; de heer J. Ruiter voor de mooiste voedster met jongen. Burgemeester en regeringscommissaris van Maassluis. Qe rijkscommissaris voor het bezette Ne~ deriandsche gebied heeft op grond van par. 1 van zijn Verordening nr. 3—1940 over de uitoefening der regeeringsbevoegdheden in Nederland den burgemeester der gemeente Maassluis mr. P. A. Schwarz met onmiddel lijken ingang ontslag verleend met toeken ning van pensioen. In zijn plaats heeft de rijkscommissaris voor het bezette Neder- landsche gebied op grond van par. 3 zijne Verordening nr. 1081940 (vierde Verorde ning over bijzondere bestuursrechtelijke maatregelen) den burgemeester der gemeen te Driewegen (Zeeland) G. M. C. Ort onder gelijktijdige toekenning van eervol ontslag uit zijn tegenwoordig ambt, tot burgemees ter van Maassluis benoemd. Tevens heeft de Rijkscommissaris voor ’t bezette Nederlandsche gebied door een in het Verordeningenblad gepubliceerd decreet bepaald, dat de voorschriften van zijn Vei- ordening no. 361941 (eerste Verordening over buitengewone maatregelen op staats- en administratiefrechtelijk gebied) op de gemeente Maassluis toepassing vinden. Bur gemeester G. M. C. Ort is dientengevolge ook tot regeeringscommissaris voor de ge meente Maassluis in den zin dezer Veror dening benoemd. De stand der krijgsverrichtingen enz. HET DUITSCHE WEERMACHTS- BERICHT. Het Duitsche weermachtsbericht van Don derdag luidt als volgt Duitsche gevechtsvliegtuigen en stuka’s hebben gisteren met groot succes Britsche zeestrijdkrachten in het Oostelijk deel van de Middellandsche Zee aangevallen. Bommen van zwaar en van het zwaarste kaliber troffen een slagschip, zes kruisers en een torpedoboot- jager. Op vier kruisers ontstond brand. Eén vertoonde slagzij. Aan deze aanvallen namen ook Italiaansche torpedovliegtuigen deel. In dezelfde omgeving werd een vijandelijke duikboot door een bom getroffen en koopvaarder zwaar beschadigd. In Noord-Afrika heerschte voor Tobroek levendige bedrijvigheid van verkenningstroe- pen. Bij Solloem schoten Duitsche jagers vijf van de zes aanvallende Britsche gevechts vliegtuigen neer. Bij de pogingen van den vijand, zich over dag per vliegtuig naar het bezette gebied aan den Kanaal-kust te begeven, werden in een luchtgevecht zonder eigen verliezen zes Brit sche jagers en een gevechtsvliegtuig neerge schoten. Afzonderlijk vliegende vijandelijke toestellen hebben brisantbommen op Helgoland laten vallen. Er ontstond slechts schade in woon wijken. De burgerbevolking had eenige ver liezen aan dooden en gewonden. Marine- artillerie schoot twee der aanvallende Britsche vliegtuigen neer. Overigens is de vijand niet naar Duitsch gebied gevlogen. Tusschen 18 en 21 Mei heeft de vijand in totaal 37 vliegtuigen verloren. Hiervan werden er 22 door het luchtwapen en drie door marine-artillerie neergeschoten, de rest op den grond vernield. In dezelfde periode zijn elf eigen toestellen verloren gegaan. Een speciaal communiqué maakte gisteren bekend In het Oosten van de Middellandsche Zee heeft het luchtwapen Donderdag in den strijd tegen de Britsche marine bijzondere i - successen geboekt. Door voltreffers van bom-1 men werden vier Britsche. kruisers en eenige le' Wtlt 1 torpedobootjagers tot zinken gebrachteen slagschip en twee andere torpedobootjagers werden zwaar beschadigd. HET ITALIAANSCHE WEERMACHTSBERICHT. ERGENS IN ITALIË. 22 Mei. - Hét 351e Italiaansche weermachtsbericht luidt als volgt In Noord-Afrika aan het front van Tobroek bedrijvigheid der artillerie. Italiaansche en Duitsche vliegtuigen hebben batterijen en depotlnstallaties van Tobroek gebombardeerd. Vijf Blenheim bommenwerpers werden neer geschoten. Italiaansche en Duitsche vliegtuigen hebben op Malta een vliegveld gebombardeerd waarbij drie vliegtuigen op den grond in brand geraakten. In Oost-Afrika is in het gebied van Galla Sidamo een poging der Engelschen om tot onze stelling door te dringen verijdeld. Op andere vijandelijke afdeelingen is een tegen aanval gedaanzij zijn door escadrons cavalerie teruggeslagen. Een Hurricane is ten Zuiden van Pantelleria door luchtdoelgeschut van de marine neer geschoten. Een onzer duikbooten is niet teruggekeerd, Ijsland verklaart zich onafhankelijk. fiet D.N.B. meldt uit Kopenhagen: De IJslandsche zaakgelastigde in Kopenhagen heeft Dinsdag op instructie van zijn regee- ring de Deensche regeering medegedeeld, dat het IJslandsche Alting op 17 Mei met algemeene stemmen het volgende besluit heeft genomen: 1. Ijsland heeft het recht verkregen tot definitieve opheffing van den bond met De nemarken, aangezien Denemarken niet in staat was zijn bij de bondsovereenkomst tusschen Ijsland en Denemarken van 1918 tegenover Ijsland aanvaarde verplichtingen na te komen. Ijsland Is niet voornemens deze bonds overeenkomst te vernieuwen, al acht het ’t op grond van de heerschende omstandig heden niet doelmatig formeel den bond ge heel op te heffen en een nieuwe staatsorde in te stellen, hetgeen echter niet langer dan tot het einde van den oorlog achterwege mag blijven. 2. Het Alting maakt als zijn doel bekend Ijsland te maken tot een republiek, zoodra de bond met Denemarken ook formeel is op geheven. L.S.C.Alcmaria Victrix 01. Geïnspireerd door het succes van van morgen schijnen de kampioenen van plan te zijn alles op alles te zetten. Goed ge steund door hun halflinie belegeren ze lus tig de Alkmaarsche veste, waar de keeper goed op z’n post staat. Ook de L.S.C. toont haar talenten door een verraderlijk schot op de juiste manier onschadelijk te maken. Aan beide zijden wordt hard gewerkt om een doelpunt te maken, het wil echter niet lukken. De achterhoeden zijn beide goed voor hun taak berekend, en zoo ontwikkelt zich een veldspel dat alleszins het aan schouwen waard is. Een corner op 't L.S. C.-doel doet een hachelijke situatie ont staan. Eindelijk weten de Alkmaarders de score te openen, wanneer een hooge bal, die op de lat stuit, de keeper verrast (0—1). Dan breek de rust aan. Na de hervatting wordt Castelein direct aan de tand gevoeld en moet hij een lastige bal uit de linkerhoek halen. Wisselende kan sen doen dan beurtelings gevaar voor de beide doelen ontstaan en er wordt hard ge vochten om een doelpunt te maken. Vooral L.S.C. tracht via haar linkervleugel succes te bereiken, doch de Alcmaria-verdediging is niet gemakkelijk te passeeren. De laatste 10 minuten verstrijken met een overwicht van onze stadgenooten, waarbij echter doel punten uitblijven. Gymnastiek -demonstratie Sneeker Gymnastiek Vereeniging. Het is zeker een goede gedachté van de commissie om naast het voetbal een plaalsje in te ruimen voor de gymnaotek. Ook deze maai mochten we weer ge:"ige zijn van een aantal oefeningen die op cor recte wijze uitgevoerd het publiek, dat gul met z’n applaus was, In vervoering bra-h ten. Zelden krijgt de gymnastiek een Kans om voor een zoo groot aantal toeschouwers op te treden. Vele afzijdigen zullen door deze demonstratie, waarmee de Sneeker Gymnastiek Vereeniging en haar leider de hr. A. Postma, alle eer inlegden, zijn geïn spireerd, daadwerkelijk deze lichaamssport bij uitnemendheid in de toekomst te gaan beoefenen. MAGAZIJN Nauwe Burgstraat 7 SNEEK Telef. 2188 NIEUWE SNEEKER COURANT

Sneeker Nieuwsblad nl | 1941 | | pagina 1