CEimiiE iiiimi SHEERER RADIO CENTRALE Zuiver wollen Badcosiumes I I Wekelijfcsch- distributie gidsje is verbazend handig en overzichtelijk. e n NEEM Abonnements- en Advertentieblad Annex Sneeker Courant en Wymbritseradeel SCHILDERSBEDRIJF DE DUIF RECLAME KOLOM. NIEUWSTIJDINGEN. No. 71 Telet 2200 Bureau: KLEIN ZAND Het Zeilverbod. Aansluitkosten vanaf f l.~ ien totaal 5 uur hebben ;u;m troepen, met de Duitsche eenheden, Adv. in dit blad worden gratis opgenomen in het adv. blad de SNEEkER COURANT DER GEMEENTE SNEER De verschillende programma's worden in hun geheel uitgezonden. Oude Koemarkt 68, Tel. 2871 Woensdag 4 Juni 1941 57e Jaargang Ons Het verschijnt iedere Maandag en U ontvangt het zonder verplichting gratis in onze zaak. Verschijnt DINSDAGS- en VRIJDAGSAVONDS 3RINK Co. - sneek OFFICIEEL ORGAAN OFFICIEEL ORGAAN DER GEMEENTE WYMBRITSERADEEL. Hoofdred. L. K1EZEBRINK, Bloemstraat 31, Sneek. voor Heeren Dames- en Kinderen 185 p., 3e pr.„De Lofstem”, Oppenhuizen, dir. P. A. Hettinga, 203 p„ 2e pr.; „Gode zij d’ eer’, Makkum, dir. Br. de Vries Jr„ 197 p., 2e pr.; „God is mijn lied”, Scharnegou- tum, dir, S. Hoekstra Jr., 201 -p., 2e pr.; „Zingt den Heer”, Workum, dir. H. K. Pruiksma, 202 p., 2e pr.; „Sursum Corda”, Sneek, dir. J. van Manen, 21O’/2 P„ Ie pr.; „Laus Deo", Wommels, dir. J. Nauta, 212'/2 p„ le pr.; „Nij Libben”, Hommerts, dir. P. A. Hettinga, lOO’/a P„ 3e pr. Afd. Uitmuntendheid. „Eendracht”, Abbe- ga, dir. S. Hoekstra 218'4 p., 2e pr.; „Looft den Heer”, Ijlst, dir. J. Nauta, 216 p., 2e pr.; „Looft den Heer”, Nijland, dir. S. Hoek stra Jr., 236 p., le pr.; „Scheppingsgave”, Witmarsum, dir. J. R. Blanksma, 221 p., 2e pr.; „Looft den Heer”, Hindeloopen, dir. S. Een nieuwe regeling van de belasting op het inkomen. Het verordeningenblad bevat een „besluit op de inkomstenbelasting 1941", Het regelt de belasting op het inkomen en houdt nauw verband met de loonbelasting, welke dan ook van de inkomstenbelasting wordt afge trokken. Personen die minder dan ƒ4000 loon genieten en daarvan loonbelasting be talen en voor niet meer dan ƒ200 andere inkomsten hebben, zullen in den regel niet onder de nieuwe inkomstenbelasting wor den aangeslagen. Bij inkomsten tot ƒ12000 is het verschil tusschen inkomsten- en loon belasting vrij gering. Verheugend nieuws voor huiseigenaren is dat voortaan bij het bepalen van het inkomen zal mogen worden afgeschreven op huizenbezit, ook al exploi teert de belastingplichtige dit bezit niet in de uitoefening van een bedrijf. Commlssarissen-belasting. In het verordeningenblad is een besluit verschenen tot heffing van een „commissa rissenbelasting”, d.w.z. een belasting te heffen van belooningen door lichamen val lende onder art. 1 van het besluit op de winstbelasting 1940 voor de werkzaamheid van hun commissarissen toegekend. De be lasting Is niet verschuldigd als het loon in een jaar niet meer dan f 100 bedraagt, is het loon meer dan 100 doch niet meer dan 1000 dan bedraagt de belasting 20 van hetgeen het loon meer dan 100 bedroeg. Boven ƒ1000 stijgt het percentage steeds hooger. De burgemeester van Sneek deelt ons mede, dat het eerste verzoek betreffende de verzachting of ontheffing van bovenbedoeld verbod voor zoover het de wateren In de omgeving van Sneek betreft, welk verzoek Vrijdag werd Ingediend, is afgewezen. Za terdag Is toen In Den Haag een tweede en gedocumenteerd verzoek Ingedipnd, dat be helsde het Sneeker meer tot een afzonderlijk zeilreservaat te bestemmen onder bepaalde politioneele voorwaarden. Betreffende dat verzoek is nog geen afwijzing ontvangen, doch de burgemeester was ook ten deze niet optimistisch en niet hoopvol gestemd. Begrafenis mr. Th. K. Dorama. Hedenmiddag had op de Algemeene Be graafplaats alhier de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van mr. Th. K. Dorama, in leven oud-kantonrechter alhier, in de stoet welke de- baar volgde merkten we naast de familie op mr. dr. N, Hofstee, kantonrechter alhier,- curatoren en conrector van het gymnasium, directeuren van de Onderl. Brandwaarborgmaatschappij Woudsend, directeuren van de Spaarbank Sneek, voorts den heer J. H. O. van den Berg, terwijl aan de groeve mede aanwezig waren de deurwaarders en een vertegen woordiger van het personeel der griffie. Namens curatoren van het gymnasium sprak d r. H. de Vos een woord van har- telljken dank voor het vele dat de nu over leden oud-secretarls van het college voor de school heeft gedaan. In zekeren zin is spr. niet de meest aangewezene om daarover le spreken, omdat hij niet meer de vreugde heeft gekend in het curatorium met mr. Do. rama samen te werken, anderzijds kan spr. juist daardoor getuigen, dat men den oud- secretaris in het college nog lang niet ver geten is, zijn groote accuratesse in zijn werk, zijn groote toewijding aan zijn taak en zijn groote liefde voor de school zijn er nog in dankbare herinnering en spr. kan ver zekeren, dat zijn nagedachtenis er nog lang in eere zal blijven. Van ganscher harte wen. schen wij hem thans: Requiescat in pace. De heer H. A. Tromp sprak namens het bestuur van de onderlinge Brandwaar- borgmij. Woudsend een woord van waar- deering voor het vele, dat de overleden, zoo hoog gewaardeerde commissaris voor deze instelling had gedaan. Met groote belang stelling nam hij vele jaren deel aan de be hartiging der belangen onzer maatschappij en vanxzijn adviezen mochten wij profitee- ren tot zijn gezondheidstoestand het niet meer toeliet. Zijn nagedachtenis zal steeds in de kringen onzer instelling blijven voort leven. D r. P. J, Nleuwkamp, conrector van het gymnasium, gewaagde van de nauw gezette plichtsbetrachting ‘van den oud-cu- rator, maar in het bijzonder wensent spr. hem te danken voor hetgeen hij als mensch voor de leeraren is geweest. De heer P. B. van Ham spreekt een woord van dank voor hetgeen de overledene gedurende 10 jaar als een der directeuren van de Spaarbank Sneek voor die instelling is geweest. Als lid van een oude Sneeker familie voelde hij voor die oude Sneeker in stelling, welke al meer dan 125 jaar be staat. In de vorige oorlog beleefde de Spaarbank moeilijkheden, welke slechts door de steun en opofferingen der direc teuren konden worden overwonnen, tot die directeuren behoorde ook mr. Dorama, die daardoor aanspraak, heeft op de blijven de dank van de spaarbank. Zijn accuratesse, degelijkheid en onbaatzuchtigheid zullen niet worden vergeteil Als familielid wijdt spr. dan een woord van dankbare herinne ring aan den man, die zijn lijden met philo- sofische gelatenheid droeg, de familie heeft veel liefs en goeds van hem verkregen en zal hem niet vergeten. Hij ruste zacht. De zoon van den overledene, mr. K. T h. Dorama gedacht den overledene.als een beste vader, nobel mensch en onkreukbare persoonlijkheid en dankte namens zijn moe der en verdere familie voor de betoonde deelneming. De distributie van vaste brandstoffen. De secretaris-generaal van het departe ment van handel en scheepvaart maakt be kend, dat bijzondere maatregelen worden getroffen inzake de bevoorrading van de handelaren in vaste brandstoffen. In verband hiermede wordt bepaald, dat geen vaste brandstoffen meer mogen wor den afgeleverd op de bonnen en toewijzin gen. welke aan verbruikers zijn verstrekt en welke dienden voor verwarming voor het stookseizoen 19401941, ook al zijn deze bonnen en toewijzingen bij den leverancier voor den afloop van den geldigheidsduur ingeleverd. Dit zijn dus alle bonnen van de A-kaarten, zoowel voor haarden en kachels, als voor centrale verwarming, alle perlode- bonnen en alle toewijzingen welke vervallen voor of op 30 Juni a.s. De aflevering van vaste brandstoffen blijft toegestaan; le. op de bonnen 01. k.f. en 02 k.f. van de kookkaarten en 2e. op de bonnen voor generator-anthraciet en gene- ratorturf. De verbruikers in de groepen B, C en D, die een toewijzing voor zornerverbruik heb ben ontvangen, dienen zich, indien op deze 1 juni nog geen vaste n afgeleverd, te wenden tot voor Mei toegewezen hoeveelheid op 1 Juni nog niet hebben ontvangen, vallen niet on der de bovenstaande regeling. Zij dienen zich tot de brandstoffencommissie te wen den met het verzoek om met dit feit reke ning te houden bij de toewijzing voor db volgende periode. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat als nog gedurende het seizoen de aflevering van vaste brandstoffen zal worden toege staan op de toewijzingen, die thans vervallen zijn verklaard. Men nadruk wordt er der halve de aandacht van alle betrokkenen op gevestigd, deze toewijzingen niet te vernie tigen, of anderszins onbruikbaar te maken, doch deze zorgvuldig te bewaren. Krachtens de bepalingen van de Vaste brandstoffen- distributiebeschikking 1940111 is men hier toe bovendien wettelijk verplicht. Opdrijving van huren van bootenhuizen. Als gevolg van de verordening, die be paalt, dat alle pleiziervaartuigen uit de kuststrook moeten worden verwijderd, zijn er vele bóóten overgebracht naar plassen en meren, die dieper in 't land liggen. Hier door kan plaatselijk tekort ontstaan aan behoorlijk uitgeruste ligplaatsen en booten huizen. Dit heeft o.m. in Reeuwijk een aan tal lieden aanleiding gegeven om voor dé huur van bootenhuizen buitensporig hooge prijzen te vragen. In sommige gevallen vroeg men voor een ligplaats, welke nor maal 35 Jcost, 200 gulden. De gemachtigde voor de prijzen vestigt er met nadruk de aandacht op, dat derge lijke prijsverhoogingen strafbaar zijn. Men mag niet meer vragen pf betalen dan den prijs, die op of voor 9 Mei 1940 gebruikelijk was. Tegen overtredingen zal zeer streng worden opgetreden. Mocht iemand bemerken, dat hem in een dergelijk geval teveel wordt gevraagd, dan kan hij zich tot de plaatselijke politie wen den of tot den inspecteur voor de prijsbe- heersching in het betreffende gebied. Landbouwgronden in Joodsche handen. In het verordeningenblad is opgenomen een verordening van den rijkscommissaris betreffende de aangifte en behandeling van landbouwgronden in Joodsche handen. Leze gronden moeten voor 30 Juni bij het F cht bureau worden aangegeven en uixUijk v,. 1 September 1941 bij notarieeie akte wor de Boer,' 238 p., le pr.; „De Lofstem”, Oude ga (W.), dir. S. Hoekstra, 224 p., le pr.; „De Lofstem”, Woudsend, dir. S. Hoekstra, belanghebbenden. De ver- k212’/2 P„ 2e pr.; „Advendo”, Koudum, dir. S. de Boer, 228 p„ le pr. Na samenzang van het Bondslied werd het goed geslaagde feest om ongeveer half negen door den heer Kalverda op gebruike lijke wijze gesloten. Afloop verkooping. Notaris J. A. Maseland veilde hedenmiddag finaal in het café Knorr twee perceelen ver graven land. Het eerste perceel vergraven land en water, aan den Rijksweg Speek—Joure, onder Op penhuizen, groot 4—87—20 H.A. toegewezen aan den heer F. Leemburg te Sneek voor eene som van f 820. Het tweede perceel, onder Boornzwaag „de Gravepoel” genaamd, nabij de Fammensrak- ken, aan den Rijksweg Sneek—Joure groot 13—19—30 H.A. is gekocht door de Rijks waterstaat voor eene som van f 306.—. Geslaagd voor het diploma machine- N.V.V.-huis. Het districtshuis van het N.V.V. aan de Stationsstraat stelt morgen, Woensdag, zijn deuren open voor 1 schillende afdeelingen hebben in dit groote pand nu de beschikking over ruime bureaux gekregen. Rechts van den ingang vindt men voor het privé-kantoor van den districtsleider H. Laskewitz en het secretariaatdaarachter een kantoor voor de afd. geldzaken en pers en propaganda, in de naastgelegen serre zetelt de functionaris voor Vreugde en Arbeid. Links van den ingang hebben we de afd. rechtsbescherming, welke onder leiding van Mr. v.d. Vegte staat, daarachter bevindt zich een keurig wachtkamertje. De afd. Rechtsbe scherming belast zich in de toekomst ook met werkverruimings- en steunzaken. daarentegen niet meer met familiekwesties als echtschei dingen enz. Boven is de woning van den districtsleider. Het meubilair der kantoren is afkomstig van de afd. materiaal van het N.V.V., vitrages en linoleum zijn geleverd door de Fa. H. Brenninkmeijer Zonen alhier, de verlichting is van de Fa. Spijkerman alhier. Wat in het algemeen de taak van het bureau van het N.V.V. hier ter stede aangaat mag nog opgemerkt dat een belangrijk onderdeel daarvan in dezen tijd speciaal is de behartiging der belangen van de gezinnen waarvan de man en vader thans in het buitenland werkt, voor deze gezinnen vormt het bureau de vraagbaak. Zaterdag .14 Juni geeft Vreugde en Arbeid hier in de Harmonie een groote Cabaretavond. Men zie ook hiervoor de adv. betreffende de openingsuren van het N.V.V, huis. KUIPERS Hotel „Paviljoen V.V.V. Sneekenneer". Bondshotel A.N.W.B. De Pinksterdagen zijn weer voorbij, en velen hebben tijdens die dagen eenige ge zellige uurtjes zoek gebracht bij het Pavil joen aan liet Sneekernieer, dat nu In pacht verkregen is door den heer F. Kasem ie r Sr. Pinkstermaandag het weer was die dag bijzonder geschikt voor een uitstapje werd een matinée niüslcale gegeven zoo dat de talrijke bezoekers, die van tijd tol tijd door de „Wetterwille” op het land wer den gespuid en verder te voet of per rijwiel arriveerden, bij het keurige Pavlljoen-Hotel begroet werden door vroolljke muziekklan- ken, voortgebracht door een strijkje onder leiding van Henk Stuurop; de gezelligheid werd hierdoor niet weinig verhoogd. Het water was zoo langzamerhand op een be hoorlijke temperatuur gekomen, zoodat de baders en baadsters zich naar hartelust konden vermaken. Gelukkig viel de opening van het vischseizoen juist in de. Pinkster dagen; de hartstochtelijke visschers konden hun lust weer botvieren en hun dobbers laten dansen op het zachtgolvcndc water. Van de kleine roeibootjes en de uitkijktoren, die een prachtig en ver uitzicht geeft op het zoo vaak bezongen Friesche kindschap, werd een veelvuldig gcbrmk gemaakt, ter wijl een groot aantal kinderen zich dra naar de ruime speelplaats spoedde, waar allerlei speeltuig hun wachtte. Al was dan het meer ditmaal niet gestoffeerd met onze zeilvloot, de longen van Sneek zooals het water gebied rond onze stad wel eens genoemd is werken nog dank zij mede ons onvolpre zen Paviljoen. En toch is het geheel buiten kijf, Dat ik voor cyclostylewerk bij Dick Monsma blijf. Zangersfeest Bond van Chr. Zangvereen. in Friesland, Op 2en Pinksterdag hield de Bond van Chr. Zangvereenigingen in Friesland het 61c Zangersfeest in het Gebouw voor Chr. Be langen alhier. Na een openingswoord van den voorzitter, den heer Kalverda en samen zang van Ps. 118 7, nam het feest om 2 uur een aanvang. De zaal was geheel bezet. De Jury werd gevormd door de heeren W. Zonderland en R. Beintema, beiden te Leeu warden, die de volgende punten en prijzen tolkenden: 3e Afdeeling: „Sjongt de Heare”, Wons, dir. J. R. Blanksma, 162 punten, le prijs; Jong „Sursum Corda” (Meisjeskoor), Sneek, dir. P. A. Hettinga, 148 punten, 2e prijs; „Hosanna”, Nijemirdum, dir. D. Post- ma, 135 punten, 3e prijs. 2e Afd. „God is mijn lied”, Blija, dir. E. Blom, 168 p., 2e pr.; „Osanna in Excelsis”, Sneek, dir. J. Nauta, 182 p., le pr. le Afd. „Exceltate Deo”, Boxum, dir. D. Schotanus, 204 p., 2e pr.; „Halleluja”, Öos. terend, dir. A. IJ. Kornelis, 212 p., le pr.; „Lytse Krêft”, Gauw, dir. P. A. Hettinga, 3e pr.; „De Lofstem”, Oppenhuizen, A. Hettinga, 203 p., 2e pr.; „Gode zij De stand der krijgsverrichtingen enz. -- Strijd om Kreta geëindigd. HET DUITSCHE WEERMACHTS- BERICHT. BERLIJN, 2 Juni. Het opperbevel van de weermacht maakt bekend De strijd om Kreta is geëindigd. Het ge- heele eiland is van den vijand bevrijd; Duitsche troepen hebben gisteren het laatste steunpunt van de verslagen Britten, de haven van Sfakia, bezet. Bergtroepen hebben, in het bergland ten Noorden van Sfakia het laatste Britsche verzet neergeslagen en daarbij 3.000 gevange nen gemaakt, Het Duitsche luchtwapen heeft deze laatste zuiveringsactie doeltreffend gesteund. In het zeegebied tusschen Kreta en Alexandria hebben Duitsche gevechtsvliegtuigen met drie voltreffers een Britschen torpedojager, welke deel uitmaakte van een vlootformatie, ver nietigd. In Noord-Afrika activiteit van de artillerie en verkenners voor Tobroek. Duitsche en Italiaansche gevechtsvliegtuigen hebben in de haven van Tobroek vijf kleine transport schepen tot zinken gebracht en met goed resultaat vijandelijke luchtdoelbatterijen be schadigd. Vrij sterke formaties gevechtsvliegtuigen hebben in den afgeloopen nacht de Britsche ravitailleeringshaven Manchester met talrijke brisant- en brandbommen bestookt. Hevige ontploffingen en uitgebreide branden veroor zaakten nieuwe, groote verwoestingen in industrie-bedrijven en opslagplaatsen. Andere luchtaanvallen waren gericht op havens aan de Zuidwest- en Zuidkust van Engeland. Ten Zuidoosten van Aberdeen en ten Noorden van Schotland vernietigde het luchtwapen, twee vijandelijke koopvaardijschepen met te zamen 6.000 B. R. T. en beschadigde een ander groot koopvaardijschip op ernstige wijze. Noch overdag noch des nachts hebben gevechtshandelingen van den vijand boven het gebied van het Duitsche rijk plaats ge vonden. toewijzingen op brandstoffen zijr den plaatselijken distributiedienst, welke op deze toewijzingen een distributiezegel plakt en dit zegel afstempelt. Hierna mag tegen inlevering van deze van een zegel voorziene toewijzingen bij een handelaar alsnog de op deze toewijzingen vermelde hoeveelheid vaste brandstoffen worden betrokken, ter wijl de handelaren deze toewijzingen ook ter inwisseling tegen aanvullings- of tegen verzameltoewljzingen bij de distributiedien- sten kunnen aanbieden en zich op deze wijze herbevoorraden. De handelaren zijn ver plicht, de toewijzingen, welke oe verbrui kers uit deze groepen reeds thans bij hen hebben ingeleverd, zonder dat de verbrui kers hierop brandstoffen hebben ontvangen, ter zegeling door den distributiedienst aan de verbruikers terug te geven. De verbruikers in de groep E, die de hun HET ITALIAANSCHE WEERMACHTS- BERICHT. ROME, 2 Juni. In zijn weermachtsbericht no. 362 maakt het Italiaansche opperbevel het volgende bekend In Noord-Afrika hebben Italiaansche en Duitsche luchtformaties voor anker liggende schepen en havenwerken in Tobroejc aange vallen. Vijf kleine vaartuigen werden tot zinken gebracht en verschelden luchtdoel batterijen kregen voltreffers. Een benzine- opslagplaats geraakte in brand. In den nacht van 1 Juni hebben Britsche vliegtuigen Benghasi gebombardeerd. Een vijandelijk toestel werd door het luchtdoelgeschut n.eer- gehaald. De uit vijf personen bestaande be manning werd gevangengenomen. Op Kreta hebben de Italiaansche in samenwerking de gestelde doelen bereikt. In Oost-Afrlka is de toestand ongewijzigd gebleven. Hitler en Mussolini op den Brenner. OP DEN BRENNER. 2 Juni. (D. N. B.) De Führer en de Duce zijn vandaag op den Brenner bijeengekomen en hebben in tegenwoordigheid van den Rijksminister van Buitenlandsche Zaken, von Ribbentrop, en den Italiaanschen minister van Buitenlandsche Zaken, graaf Ciano, een onderhoud gehad over den politieken toestand. Het onderhoud heeft eenige uren geduurd. De besprekingen werden gevoerd in den geest van de harte lijkste vriendschap, waarbij de volledige over eenstemming van de opvattingen der regee- ringsleiders van beide verbonden landen tot uiting kwam. Het A.N.P. meldt o.a. nog uit welingelichte bron dat de besprekingi geduurd, ook Generaal Veldmaarschalk Keitel en Generaal Caballero namen er aan deel. Het uiterlijk verloop van de ontmoeting stond in het teeken van de succesvolle en met de overwinning bekroonde militaire operaties der As-mogendheden in de Middel- landsche Zee en in Noord-Afrika, waarbij het in de Duitsche en Italiaansche weermachts- berichten gemelde einde van den strijd op Kreta het voornaamste onderwerp van be spreking vormde. Wapenstilstand Irak—Engeland. Het D.N.B. meldt uit Vichy. Naar uit Bagdad wordt gemeld, heeft zich daar na het vertrek van Rasjid Ali el Kailani een veilig- heidscommissie gevormd, die een wapenstilstand met de Engelschen heeft gesloten. Radiotoespraak van den Paus. In een radiotoespraak Pinksterzondag door den Paus gehouden heeft deze nieuwe richting gevende en. moreele beginselen genoemd voor de drie fundamenteele waarden van het maat schappelijke en economische leven n.l. voor het gebruik van stoffelijke goederen, voor den arbeid en het gezin. De goederen door God voor iedereen geschapen, dienen ook ieder ten goede te komen, het recht en de plicht om den arbeid te organiseeren komen vooral den werkgevers en werknemers toe, kunnen zij die taak niet volbrengen dan moet de staat tusschenbeide komen. Het gezin is de vrucht bare grondslag voor de grootheid en macht van een volk. De Paus sprak de wensch uit dat deze beginselen thans reeds leiding zullen geven bij de organisatie van die nieuwe orde, berustend op vrede en gerechtigheid, welke uit de strijd van thans geboren moet worden. schrijven volgens Wery’s 10 vingersysteem (blindschrijven) mej. G. Berg alhier, opgeleid door den heer B. Brinksma, Oosterdijk 14, Flinke vangst. Al schijnen de eerste dagen van het visch seizoen de visschers over het algemeen geen groote vangsten te hebben gebracht onze Sneeker hengelaar F. Dantuma heeft zich niet te beklagen, hij maakte bij Spannenburg een snoek van niet minder dan 17 pond buit. Sneeker Zweminrichting. De temperatuur van het water In de Snee ker Zweminrichting was heden 19 BEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van Politie, Martlniplein, en aldaar te bevragen op alle werkdagen, de navolgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 30 Mei2 Juni 1941: bruine damshandschoen; mantelcein- tuur; hondenpenning no. 131-1941; koperen vingerring; brulnlederen handtaschje; zak- kam In étui; eenige distributiebonnen met jongensfoto in papieren zakje; blauwe Al- pino-muts. Aanwezig en te bevragen bij de navol gende Ingezetenen, onderstaande voorwer pen, als gevonden aangegeven op 30 Mei— 2 Juni 1941: damesrijwiei, H'. Visser, Tjot- terstraat 19; streng kralen, D. Dijkstfa, Kerkhofslaan 21; schepnet, R. v. 'd. Werf, 3e Woudstraat 30; vulpotlood, P. Lusthof, 2e Woudstraat 20; jongensjas, O. Hoekstra, Priorstraat 9; heerenpolshorloge, T. v. d. Zee, Schoolstraat 34; verzilverd theelepel tje, Directeur Oem.-reiniglng; kunstgebit, Directeur Gem.-relniglng; witte mantelcein. tuur, R. Terpstra, J. W. Frisostraat 68; sierspeld, J. Sikkes, 2e N. Selfhelpstraat 1; wit met zwarte kat, Dleren-Asyl, Korte Vreugde; hondenpenning no. 23-’41, J. Boersma, Bothniakade 32; beursje met In houd, J. Koopmans, 2e Zomerrakbuurt 11 sleutel, T. Polesz, Fred. Hendrikstraat 75. Bij ons kunt U nog te kust en te keur gaan I MAGAZIJN Nauwe Burgstraat 7 SNEEK Telef. 8188 M I NIEUWE SNEEKER COURANT JU. Al 30 77^ Will, de Zwijoeretr. 92 bij hot groote plantoon.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1941 | | pagina 1