Fa. H. HENSTRA CENTRALE Wil SNEEKER M CENTRALE Oude Koemarkt 68, Tel. 2371 Een BRIL? HOFSTEDE Wekelijkseh- dlstributle gidsje is verbazend handig en overzichtelijk. NEEM SCHILDERSBEDRIJF KUIPERS Annex Sneeker Courant en Wymbritseradeel Verschijnt DINSDAGS- en VRIJDAGSAVONDS V Q hüjnliazd jagen de kou er uit. Doos 10 en WIJ M B RIT S E R A D E E L, A b o n n e m e n t s- en Advertentieblad I HOOGEND - TELEF. 3136 No. 73 Tdet 2200 Bureau: KLEINZAND NIEUWSTIJDINGEN Aansluitkosten vanaf fl.— derhalve de thans bestaande organen der S' hun werkzaamheid zullen aanvangen en dat de Haan; z.; fa. Wagter; M. En toch is het geheel buiten kijf, Dat ik voor cyclostylewerk bij Dick M onsma blijf. De verschillende programma’s worden in hun geheel uitgezonden. On. Het verschijnt iedere Maandag en U ontvangt het zonder verplichting gratis in onze zaak. Zakennieuws. Wegens ruimtegebrek in de winkel aan ’t Oud Kerkhof 6 en ten gerieve van de clien tèle in het Noorden der stad opende het installatie- en radiobureau W. S a n t e m a Zaterdag zijn tweede winkel in electrische artikelen, radio enz. aan de Oosterdijkno. 7 6. Zooals de eigenaar reeds in zijn aankondiging mededeelde, is het pand oud, doch de inhoud modern. Het nieuwste uit de branche treft men ook in dezen winkel van den heer Santema aan, we zagen o. a. het nieuwste type Waldorp radio en ook in stofzuigers en andere elec trische artikelen welke gevoerd worden, wa ren er de laatste snufjes. Aan de opening is een speciale attractie verbonden, nl. een prijsvraag; men zie daarvoor de adv. van het bureau in ons vorig nr. Woensdag 11 Juni 1941 57e Jaargang brink Co. - SNEEK OFFICIEEL ORGAAN OFFICIEEL ORGAAN DER GEMEENTE WYMBRITSERADEEL. Hoofdred. L. KIEZEBRINK, Bloemstraat 31, Sneek. 1 BRILREPARATIE? naar GROOTZAND IS Daar is het als steeds in be« kwame en vertrouwde handen. Depót Zeias Puscktal glazet Leverancier Ziekenfondsen Op Woensdag 4 Juni, des avonds om 11.30 uur, werd de politie telefonisch be richt, C..1 het dak van de winkel van de firma T. Vereeniging tot Ziekenverpleging, Vrijdagavond hield bovengenoemde ver. een algemeene vergadering van leden in Onder de Linden onder voorzitterschap van den heer E. E 1 e m a. Als eenig punt stond op de agenda de benoeming van een be stuurslid wegens bedanken van den pen ningmeester den heer G. Veen. De heer J. Hordijk werd met algemeene stemmen benoemd; hem zal kennis worden gegeven van deze benoeming, De v o o r z. dankte den heer Veen voor de vele arbeid die hij in zijn functie als penningmeester sinds 1926 heeft verricht. Muziek, zang en dansuitvoering „Zomerktanken” van „Vreugde en Arbeid”. Men,schrijft ons: De Werkgemeenschap van het N.V.V. „Vreugde en Arbeid”, welke o. a. ten doel henft den Nederlandschen arbeider na den dagelijkschen arbeid meer vreugde en ont spanning te brengen, organiseerde daartoe in de afgeloopen maanden voor leden en niet-leden N.V.V. een groot aantal voorstel lingen in elk genre in verschillende plaatsen van ons land. Ditmaal <vordt onder den titel „Zomerklanken” een schitterend program ma uitgevoerd met muziek, zang en dans, hetwelk op waardige wijze voor dit seizoen het onspannmgswerk van „Vreugde en Ar beid” zal besluiten. Het bekende radio-orkest van Gerard Lebon brengt vroolijke amuse mentsmuziek ten gehoore. Het zal worden bijgestaan door het optreden van de popu laire radio-humorist Bartoes, de dolkomi sche muzikale clown Fantasio, de zangers Han Black, het charmante accordeonnis- tenpaar de twee Pico’s en het elegante danspaar Alexandra en Norel. Op Zaterdag 14 Juni a.s. wordt dit programma uitge voerd in De Harmonie te Sneek, aanvang 7.30 uur n.m. Zeer zeker zullen vele ge organiseerde en ongeorganiseerde arbeiders met hun gezin deze voorstelling willen bij wonen, waarvoor kaarten in voorverkoop bij de bekende adressen verkrijgbaar zijn. Zomer- verkoudheid Stuurop; fa. Th. W. Zandstra; Looper; R. Martens; A. Zandstra; U. de Wit; Hoek stra; N. N.; R. de Jong; Tj. v. d. Zee; fa. H. Henstra; Elzinga, Oosterd.; S. vd. Werf, Oosterdijk; D. Velds; De Korenbloem; Hol- kema; Jac. de Wilde; S. Koopmans; Bak ker; fa. IJ. Gorter; Bijlsma; B. fa. Deenik; L. Bakker D Oppenhuizen; J. P. Smit, kleinzand; Post- ma, Oosterdijk; fa. Elselo; f. Schram; M. Hendriks; H. Visser; Oruno; W. Kroon; fa. M. J. Houwlnk; v. Hout; G. Siemensma; A. Faber; Frisia; Noorderwerf; G. v. d. Werf. De cadeaux voor de winnaars van gedich ten, tcekeningen enz. werden aangeboden door: fa. Repko; Brocades en Stheeman; fa. Dikhoff;- H. v. d. Werf; D. Oppenhuizen; S. Oppenhuizen; Hettinga; fa. J. G. de Vries. De prijzen kunnen in ontvangst worden genomen Donderdag 12 Juni, des avonds yan 810 uur in de bovenzaal van hotel Hanenburg, waar de commissie dien avond zitting zal houden. scholen in deze gemeente, deerden wij U reeds mede, dat het bestuur van de Gere formeerde School te Scharnegoutum zich tot U had gewend met het verzoek om over- eenkomstig artikel 72 der Lager Onderwijs wet 1920 gelden beschikbaar te willen stel len voor het in orde brengen van het bij zijn school behorend speelterrein voor het geven van onderwijs in de lichamelijke oefening. In verband met dat verzoek schreven wij in ons voorstel, dat wl mede om de daaruit voortvloeiende consequenties punt nog niet hadden in een volgende vergadering, na ook het ons stand- i bepaald, doch dat wij X.VII V V-, >*vl advies van den heer Inspecteur van het Lager Onderwijs te hebben ingewonnen, mei een afzonderlijk voorstel dienaangaande bij U zouden komen. Het ging bij ons om de vraag of de voor genomen verbeteringen •gerangschikt moeten worden onder die uitgaven, welke uit de cxploltatie-vergoeding bekostigd dienen te worden, of dat het hier inderdaad uitgaven betreft, waarvoor medewerking overeen komstig artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 gewettigd Is. Door den heer Inspecteur van het Lager Onderwijs te Sneek is het advies van den bouwkundigen inspecteur ingewonnen. Laatstgenoemde schrijft o.m.: „Het geval Scharnegoutum lijkt mij in verband met hetgeen door het schoolbestuur terzake wordt medegedeeld, niet twijfelach tig. Met een slappe ondergrond als daar ter plaatse aanwezig is, moet het inderdaad zeer moeilijk worden geacht om met gewoon onderhoud een betegelde speelplaats in een behoorlijke toestand te houden, in die zin, dat de afwatering voldoende blijft. Waar nu in verband met het gebruik van de speelplaats voor de lichamelijke oefening het noodzakelijk is, dat te dien aanzien een algehele verbetering wordt aan gebracht en de hiervoor uit te voeren werk zaamheden, welke bestaan uit het opnemen der betegeling, het ophogen van het terrein en het weder leggen van de betegeling, m. I. niet als gewone onderhoudswerken kunnen worden aangemerkt, ben ik van mening, dat de daaraan verbonden kosten voor een ver goeding ex artikel 72 der Lager Onderwijs wet 1920 in aanmerking kunnen komen." Waar alzo een bij uitstek deskundige als .de bouwkundig inspecteur van het lager onderwijs van oordeel is, dat de uit te voe ren werkzaamheden niet tot de exploitatie gerekend kunnen worden, hebben wij, ge zien ook het instemmend advies van den inspecteur van het lager onderwijs, tegen inwilliging van het verzoek van het school bestuur geen bezwaar en stellen wij U voor de gevraagde medewerking te verlenen. De heer H o f s t r a vraagt of dit terrein ook gebruikt zal mogen worden door de Hervormde school. De Voorz.: Dat ia wel de bedoeling. De heer B e r g s m a dringt op spoed aan met de aanleg van het terrein te Oppenhul zen, waartoe alreeds is besloten. De Voorz.: De stukken zijn bij den inspecteur, we zullen om spoed verzoeken. Z. h. s. conform het voorstel van B. en W. besloten. Punt V. Voorstel van burg, en weth. be treffende de opheffing van de gemeentelijke agentschappen der arbeidsbemiddeling. B. en W. adviseren: In ons antwoord op een bij de behande ling van de gemeentebegroting voor 1941 in de secties door een lid bij volgno. 340 dier begroting gestelde vraag, deelden wij U mede, dat met ingang van 5 October 1940 de arbeidsbemiddeling Rijkszaak is gewor den krachtens het besluit-van den Secre- taris-Generaal van het Departement van Sociale Zaken d.d. 24 September 1940, op genomen in het Verordeningenblad no. 30 van 5 October 1940. Zoals wij toen reeds schreven zou de overgang van de oude naar de nieuwe toe stand zich geleidelijk moeten voltrekken en zouden ingevolge het bepaalde bij artikel 7 van de zoeven aangehaalde verordening de bestaande organen van de openbare ar beidsbemiddeling haar taak voorlopig onge wijzigd blijven uitoefenen. De wnd. Secretaris-Generaal van het Departement van Sociale Zaken heeft bil rondschrijven van 27 Maart j.L, no. 838 A.B., afd. R.A.B., bepaald, dat de geweste lijke (rijks)arbeldsbureaux op 1 Mei 194’ Stichting Winterhulp Nederland. Vacantie voor kinderen. Winterhulp heeft het voornemen om in de komende zomervacantie zooveel mogelijk kinderen uit de grootere F'riesche steden 14 dagen onbezorgd genot op de boerde rijen in de provincie Friesland te bezorgen. Daarmede wordt voor vele kinderen een doelloos en troosteloos straatslenteren voor komen. Zoo mogelijk zullen groepjes kin deren in hetzelfde dorp worden geplaatst, terwijl kinderleiders er met hen op zullen uittfekken voor het doen van wandelingen en bij minder goed weer het organiseeren van leuke bijeenkomsten binnenshuis e.d. Ouders, die prijs stellen op het uitzenden van hun kinderen naar bovenbedoelde vacantie-oordcn kunnen zich daarvoor op geven bij een der leden van de Werkge meenschap van Winterhulp. Men zie daar voor de advertentie in dit nummer. Te Utrecht slaagde voor het examen tandarts de heer J. F. Haytink van hier. In het Ziekenhuis te Almelo slaagde voor het diploma ziekenverpleging onze vroegere stadgenoote mej. T. Manak. Stedelijk Eindexamen Gymnasium, Sneek. Zaterdag zijn geslaagd voor A: de heer L. O. ten Cate, Bolsward; voor B de hoeren O. Pasma, IJ, Bakker, H. H. de Vries, allen te Sneek en IJ. Groenveld te Jutrijp. Afgewezen: 2. Bok, 3e Woudstraat 34; J. W. v. d. Werff, Troelstrakade 15; P. Swarts Sr., Kleinzand 19; J. Bijlsma, Oosterdijk 6; E. A. Faber, 2e Zomerrakbuurt 25; Mej. R. Spiekhout, Leeuwarden; T. van Veen, Oppenhuizerweg 4; H. Bakker, J. W. Frisostraat 44 1; A. Kussendrager, Oppenhuizerweg 140 D; D. Koopmans, Hendrik Casimirstraat 8; J. H. Klijnstra, Oosterend (Fr.); B. Hanenburg, Stationsweg 14; A. Visser, Fred. Hendrik straat 11; H. v. d. Woude, Rienck Bockema- kade 20; Hans Nauta, Hopperstraat 21; D. Riemersma, Schaapmarktplein 17; J. Pier- sma, Boschgracht 4; P. Schotanus, Wester- singel; T. Landstra, W. de Zwijgerstraat 83; B. Hendriksma, Ernst Casimirstraat 4; Gérl Hiemstra, Ernst Casimirstraat 18; Joh. Conradi, 3e Steenklipstraat 2; J. Mous, J. v. Nassaustraat 30; D. Faber, Monnikstraat 26; D. Noorderwerf, Kleinzand 66; T. A. Schaafsma, 2e Steenklipstr. 28; M. Hengst, Kleinzand 97; D. v. d. Werf, W. Burgstraat 16; Ane v. d. Meer Kloosterdwarsstraat 60; A. JonkerRuardi, Willemstraat 20; H. Groenhof, Parkstraat 3 A; Jac. Meijer, 2e N. Selfheipstraat 3; Riekje Halma, Parallelweg 40; J. Jaspers, W. Lodewijkstraat 28; Alb. Schurer, Bourbonstraat 24; J. Koopal, le Steenklipstraat 6; R. Wesseling, Dr. E. Hal- bertsmastraat 14; J. Sikma, Oppenhuizer weg 130; M. Rientsma, le Badhuisbuurt 3; M. Hiemstra, Amaliastraat 56; W. Hettinga, Korte Vreugde 2; Suze Westhoff, Klooster straat 28; L. Koopmans, Kapelstraat 20; K. Weijma, Kloosterhof 29; W. Kamstra, W. de Zwljgerstr. 20; Jac. Postma, Wassenbergh- straat 30; B. Rox—Jorna, Kloosterdwars straat 19; J. Boonstra, 3e Zomerrakbuurt 43; A. Blesma, W. Dijkstrastraat 11; Mej. A. Tlnholt, Leeuwatderkade 22; S. v. Kam pen, de Bourbonstraat 38. Winnaars gedichten, teekeningen etc.: W. Coens, Prlorstraat 55; J. de Jong, Leeuwar den; J, Elzinga, Oppenhuizerweg 98; R.K. Z., Kloosterstraat; J. de Vries Klooster dwarsstraat 55; U. Aukema, Winsemius- straat 46; Joh. v. d. Horst, Kloosterstraat 48; F. Hofman, Looxmagracht. Zij, achter wier namen geen plaatsnaam is vermeld, wonen te Sneek. De cadeaux werden aangeboden door: Vroom <S Dreessmann; fa, Johs. Tromp; Slotboom; fa. IJ. Bakker; fa. MJnkema; Haweko; fa. Hofstede; J. Martens; fa. H. Brennlnkmeljer Zonen; Oomes; fa. H. Mul ler; A. Verwer; fa. B. H. Lampe; mej. IJ. Visser; H. v. d. Werf; fa. J. Vroman; M. v, d. Meer; fa. B. Meindersma; J. Pino; fa. W. Nauta; filiaal Baarsma; mej. Roden burg; Bazar Brouwer; E. Smit Jz.; D. Fijl- jstra; fa. D. J. de Jong; Zeilstra (fa. Blok); De Vijzel; fa. Wielinga; Spaander; H. h. dankbetuiging van het bestuur van de afd. Sneek en Omstreken van de bond yan Chr. Politieambtenaren in Nederland voor de inwilliging van zijn verzoek inzake de duurtetoeslag en verhoging van de kinder toelage; i. mededeling dd. 8 Mei 1941, no. 23598 J. A. van den Secretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, dat bij diens besluit van 6 Mei 1941 no. 24413 J. A., Directie van Handel en Nijverheid, is goedgekeurd de bij raadsbe sluit van 23 April 1941 vastgestelde veror dening ingevolge art. 6 der Winkelsluitings wet 1930, Stbl. 460, t.a.v. slagerswinkels. De stukken sub a. t.m. i. worden aange nomen voor kennisgeving. j. Adres van de Vereniging voor Dorps belangen te Scharnegoutum dd. 30 April jl„ om verbetering van de Oude Dijk aldaar. B. en W. stellen voor: de verbetering van deze dijk bij de gemeentebegroting voor 1942 te behandelen. Aldus besloten. k. verzoek dd. 3 Mei 1941 van de Stich ting Borgstellingsfonds voor Friesland, om de bijdrage, welke door de gemeenten, in gaande 1 Januari 1937 voor de tijd van 5 jaar werd toegekend en welke 1 Januari 1942 afloopt, opnieuw voor een termijn van 5 jaren te willen toekennen. De heer N ij d a m vraagt of er in deze gemeente ook geprofiteerd wordt van dit fonds. Wethouder C n o s s e n zegt dat een en quête naar enkele aanvragen gaande is. De Secretaris is bestuurslid van het fonds ,en kan misschien iets meer meedelen. Daar B. en W. echter voorstellen dat zij prae-advies zullen uitbrengen, wordt beslo ten op de nadere mededelingen In het prae- advies te wachten. verslag van de provinciale keurings dienst over 1940; m. idem van de Raad van arbitrage voor de Bouwbedrijven in Nederland; n. idem van de Woningstichting in Wym britseradeel. De stukken t/m n. worden ter inzage gelegd voor de leden. Nagekomen zijn: o. Mededeling van het Centraal Stembu reau dat als opvolger van het raadslid den heer Atsma, is aangewezen de heer D. Osln_ ga te Heeg. p. Resolutie van Ged. St. tot uitstel der beslissing op het raadsbesluit inzake de uit breidingsplannen van enige dorpen, voor de tijd van zes maanden. q. Dankbetuiging der volontairs ter se cretarie voor de verleende gratificatie. r. Bericht van den secretaris-generaal dat het oprichten van een landbouwhuis-' houdcursus te Westhem is goedgekeurd. Al deze stukken worden voor kennisge ving aangenomen. s. Verzoek van H. Wijbenga, caféhouder te Westhem, om verlaging van de aanslag in het vergunningsrecht in verband met de rantsoenering van gedistilleerd. Daar adressant aangeslagen is voor het bij de wet bepaalde minimum wordt op voorstel van B. en W. afwijzend op dit ver zoek beschikt. t. Jaaroverzicht Brandass. Sociëteit Leeu warden. u. Jaarverslag Kamer van Koophandel v. Friesland. Deze beide stukken worden ter inzage gelegd voor de leden. Punt Ill. Onderzoek der geloofsbrieven van het in de vacature-O. F. Atsma nieuw benoemde raadslid, den heer D. Osinga te Heeg. De V o o r z. wijst de h.h. Hofstra, Nijdam en Brandsma aan als leden der commissie tot onderzoek dezer geloofsbrieven. De Voorz. schorst een ogenblik de openbare vergadering; na heropening ad viseert de heer Hofstra namens de com missie tot toelating, daar alle stukken in orde zijn bevonden, waartoe wordt besloten. Punt IV. Advies van burg, en weth. op het adres van het bestuur der Ocref. schooi te Scharnegoutum, om medewerking inge volge art. 72 der Lager Onderwijswet 1920, voor verandering van het schoolplein in een terrein voor het onderwijs in lichamelijke oefening. B. en W. adviseren: In ons voorstel dd. 24 Februari jl. no. 3 betreffende de regeling van het onderwijs in de lichamelijke oefening aan de diverse VEROADERINO van de RAAD dor gemeente op WOENSDAG 4 JUNI 1941, des nam. 2.30 uur. Voorzitter: de heer B. Hopperus Buma, wnd. burgemeester. Secretaris de heer K. Vissef, Aanwezig 12 leden. A.wezlg m. k. de h.h. Rijpma en Wind. 1 vacature (Atsma). Na opening op de gebruikelijke wijze is aan de orde: Punt I. Notulen der vergaderingen van 23 en 29 April 1941. (De commissie bestaat uit de hh. Hofstra, Huitema en Jellema.) Worden op advies der commissie onver anderd vastgesteld. Punt 11. Ingekomen stukken en mededelin gen, a. besluit dd. 10 Mei 1941K le Afd. A, no. 1133 van den heer Staatsraad i.b.d., Commissaris der provincie Friesland, waar bij met ingang van 13 Mei 1941, krachtens het derde lid van artikel 84 der gemeente wet, met de tijdelijke waarneming van het ambt van burgemeester dezer gemeente is belast de heer B. Hopperus Buma, burge meester van Haskerland; De voorz. deelt mede, dat hij hier niet gekomen is om iets te veranderen, hij zal er prijs op stellen als men zijn aanwezigheid zal willen zien als een poging de gemeente Wymbritseradeel wat te helpen. b. besluit dd. 16 Mei 1941, le Afd. A, no. 1205 van den heer Staatsraad i.b.d., Commissaris der provincie Friesland, waar bij ter aanvulling van het sub a genoemde besluit, is bepaald dat bij ongesteldheid, afwezigheid of ontstentenis van den heer Hopperus Buma voornoemd, als zijn plaats vervanger zal optreden wethouder Joh. Cnossen Jzn., te Hommerts; c. mededeling van burgemeester en wet houders dat bij besluit dd. 13 Mei jl. van den Rljkscommissaris voor de bezette Ne derlandse gebieden onmiddellijk ingaand ontslag is verleend aan den heer G. F. At sma als wethouder en raadslid dezer ge meente; De voo rz. gelooft namens allen te spre ken als hij den heer Atsma dank brengt voor alles wat hij in de loop van vele jaren voor de gemeente Wymbritseradeel heeft gedaan. d. mededeling dd. 16/22 April 1941, 2e afd., no. 27 van hh. Gedeputeerde Staten dezer provincie, dat bij besluit van den Se- cretaris-Generaal van het Departement van Binnenlandse Zaken dd. 3 April 1941 no. 2 is goedgekeurd het raadsbesluit dd. 12 Maart 1941 tot wijziging van de Verordening op de Vermakelijkheidsbelasting; e. resolutie van hh. Gedeputeerde Staten dezer provincie dd. 30 April/3 Mei 1941, le afd. B, no. 170, waarbij de beslissing op het raadsbesluit dd. 12 Maart 1941, tot wij ziging der verordening, houdende voor schriften voor het verlenen van een bouw vergunning voor het bouwen van houten zomerhuisjes, voor een termijn van 2 maan den is verdaagd; idem dd. 8/13 Mei 1941, 2e afd. no. 3 houdende’ goedkeuring van het raadsbesluit tot wijziging van de gemeentebegroting voor 1940 (no. 16) en voor 1941 (no. 6); g. idem, dd. 8/13 Mei 1941, 2e afd., no. 103, houdende goedkeuring van het raads- Oct. besluit tot wijziging van de gemeentebegro. ting voor 1941 (no. 1); Adv. in dit blad worden gratis opgenomen in het adv. blad de SNEEKER COURANT DER GEMEENTE SNEEK Na de rondvraag volgde sluiting. Inbraak te Sneek. Op Woensdag 4 Juni, des avonds dat zich twee personen bevonden op ik van de winkel van de firma T. al hier, welke personen blijkbaar minder goede bedoelingen hadden. Tóen de politie ter plaatse verscheen, bleken deze personen zich reeds van het dak verwijderd te hebben en trachtten zij, toen ze bemerkt hadden dat de politie hen ont dekt had, een goed heenkomen te zoeken. Na een achtervolging door de stad, gelukte het de politic deze personen, genaamd K. G. en G. v. d. W., aan te houden en naar het bureau van politie over te brengen. Aldaar werd op hen een hoeveelheid thee, tabak en chocolade gevonden. Uitslag Prijsvraag Sport en Liefdadigheid Sneek. Men schrijft ons: Er is dit jaar wel bijzonder veel animo geweest voor het oplossen van de puzzle verbonden aan het propagandablad van de Commissie Sport en Liefdadigheid. Honder den brieven, teekeningen, gedichten waren binnen gekomen, en het nazien daarvan heeft de commissie heel wat moeite gekost. Niet minder dan drie avonden zijn hiermede gemoeid geweest. Ook de puzzelaars heb ben zich nog al wat moeite getroost, want er was aan vele oplossingen veel zorg be steed. Het aantal goede oplossingen was veel grootcr dan de beschikbaar gestelde prijzen en het lot heeft dan ook moeten be slissen. De oplossing was ais volgt: Met nieuwen moed het vijfde lustrum tegemoet. Er mochten wel andere namen dan de commissie had vastgesteld gebruikt worden als het aantal punten zulks toeliet. De prijzen zijn gewonnen door: J. Tin- holt WaterpoortSgracht 11; M. Wieringa, v. d. Heijbuurt 14; R. de Vries, Looxma- straat 6; N. Kuperus, J. W. Frisostraat 29; Aaltje Hoomans, Ijlst; J. Koornstra, Prior- straat 17; P. Kuipers, W. de Zwijgerstraat 21; Wed. Hendriksma, J. v. Nassaustraat 12; A. v. d. Meulen, St. Josephbuurt 24, Bolsward; S. Jonkmans, Tranendal 7; J. Bakker, lepenlaan 7; R. A. de Vries, 2e Woudstraat 3; R. Asselman, J. W. Friso straat 31; J. Koornstra, Ubbo Emmiusstraat 60; R. Bosma, Kloosterdwarsstraat 31; K. Wagenmakers, W. Dijkstrastraat 5; Julia de Vries, Ernst Casimirstr. 3; Herre de Vries, IJsbrechtum; Ida Jelmersma, le Oosterkade 39; Johs. Poiesz Scharnestraat 23; J. H. Warrink, Fred. Hendrikstraat 13; J. Hart kamp, Bloemstraat 13; O. Dijkstra, KL Pa len 21; J. v. d. Woude, Joh. Mauritsstraat 2; H. de Vries, le Zomerrakbuurt 7; J. Kracht, Fred. Hendrikstraat; H. Koerten, Monnik straat 16; Tinl Kingma, Ernst Casimirstraat 5; 1. Kuiper, Ubbo Emmiusstraat 9; Gré Will, de Zwijfler.tr. 82 bij hot groots plant.osa. NIEUWE SNEEKER COURANT

Sneeker Nieuwsblad nl | 1941 | | pagina 1