Betooglng N.A.F. te Bolde. en Advertentieblad Ab onnements* Annex Sneeker Courant en Wymbritseradeel Verschijnt DINSDAGS- «m VRIJDAGSAVONDS brink Co. SNEEK OFFICIEEL ORGAAN NIEUWSTIJDINGEN. No. 81 Telet 2200 Bureau: KLEINZAND le B LAD ieid over ver- 9- 3- 4- 5- 6. 7- 8. a. b. c. d. e. COURAW Garcia Popy commissaris pen en Adv. in dit blad worden gratis opgenomeo in het adv. blad de SN1 DER GEMEENTE SNEEK 5e VOLKSCONCERT te geven door de arbeidersmuziekvereen. "ng van derdag sap, vruchtenlrmonade, vruchtenlfmonade- •p, vruchtenwijn en vruchtensap (o.a. bessensap) niet onder de -distributie NIEUWE SNEEKER COURANT (Nieuws, en Advertentieblad), Officieel orgaan der gemeenten Sneek en Wymbritseradeel. Abonnementsprijs 2.50 per jaar. Betaling kan zoo gewenscht geschieden aan de courantloopers met 5 cent per week. Per post ƒ3.60; Giro 130000 ten name van fa. KIEZEBRINK Co. Sneek. Losse nummers 5 cent. SNEEKERCOURANT (Gratis Advertentieblad). Woensdag 9 Juli 1941 57e Jaargang OFFICIEEL ORGAAN DER GEMEENTE WYMBRITSERADEEL. Hoofdred. L. KIEZEBRINK, Bloemstraat 31, Sneek. geen hier voor noodzakelijke toestemming van de be treffende Duitsche ins(ai..„_ L -L. verkregen. Dit „Vrijwill.igersverbond.Neder- land” zal met medewerking van de bestaan- dérstraat nr. 8ia naar no. 69 in diezelfde straat. Naast de verkoop van zaden en daarmede aanverwante artikelen, legt deze zaak zich ook toe op de verkoop van vis- seherijartikelen. Op marsch, marsch-potp. Groote feestavond ter herdenking van het 50-jarig tooneeljubileum van Piet Köhler. Onder auspiciën van Bob Peters, de producer van talrijke groote revues, die zelfs ver buiten onze grenzen een uitsteken de reputatie heeft verworven, wordt op Donderdag 10 Juli, 8 uur in „Amicitia” te Sneek, een groote feestavond gegeven ter herdenking van het gouden tooneeljubileum Europa, ontwaak. Burgers van alle landen zijn aangetreden in een front tegen het gevaar, dat uit het Oosten dreigt. Aanmeldingskantoor voor vrijwilligers: CENTRALE VAN DE WAFFEN S.S., bur. Nordwest, Den Haag, Stadhouderslaan 132. Met dit nemen van de leiding bedoel Ik niet in de eerste plaats, dat ons nu allerlei baantjes moeten worden toegemeten of dat allerlei machtsbevoegdheden in ons bezit 'moeten zijn. Ik vertrouw in mijn mannen, dat hei N.A.F. van heden af de voedselvoorziening DE VAARVERÜUNN1NÜEN. In de N. R. Crt. van jl. Zaterdagavond lezen wij: „De burgemeester van Hillegersberg brengt ter kennis, dat op zijn daartoe ge daan verzoek de marinebevelhebber in de Nederlanden krachtens art. 5 der verorde ning van den rijkscommissarls voo het bezette Nedcrlandsche gebied 1941 nr. 109 dispensatie heeft verleend van het bepaalde In artikel 2 eerste lid der verordening voor zooveel betreft de vaart op de Bergsche plassen, zulks onder voorwaarde dat ie dezer zake vergunning van den burgemees ter is verkregen. Omtrent de aangifte ter verkrijging van deze Vergunningen zullen bij afzonderlijke publicatie nog nadere mede- deelingen worden gedaan. Het ontmoet geen bezwaar, Indien met Ingang van heden de Bergsche plassen worden bevaren en in die plassen booten worden gebracht. Uit vaart uit de plassen is verboden. Boven dien Is het ten strengste verboden vaartui gen te land te vervoeren, hetzij per wagen, hetzij op andere wijze”. Tot zoover dit bericht, waaruit blijkt, dat de regeling door burgemeester Schut in overleg met marine- en politie-autoriteiten voor het Sneeker Meer getroffen, thans al gemeen gevolgd wordt voor dit soort uit zonderingsgevallen. Tevens blijkt wel af doend uit dit bericht, dat het bezit van een vaarvergunning noodig blijft voor de ge bieden waarvoor dispensatie is verleend. Qoedwillenden, die op een dwaalspoor mochten zijn geraakt door de publicatie van de door den marinebevelhebber in Neder land verleende vrijstelling van de voor schriften van par. 2, alinea 1 van de ver ordening van den Rijkscommissarls, no. 100/41, voor zoover het Sneeker Meer be treft men zie ons blad van vorigen Vrijdag worden er dus nogmaals op at tent gemaakt dat ook voor het Sneeker Méér een vaarvergunning volgens de be kende regeling noodig blijft; slechts is, met afwijking van de eerst getroffen regeling, thans door burgemeester Schut toegestaan dat schepen met vaarvergunning van zons opgang tot zonsondergang mogen varen; moest men tot heden dus om 9 uur weer met de schepen in Sneek terug zijn, thans moet dit het geval zijn met zonsondergang. Men weet dus thahs waaraan men zich te houden heeft. Er zijn echter altijd personen, die voorschriften en verordeningen over-, treden; er dient echter de aandacht op ge-‘ vestigd dat tegen dezulken in dit geval met de grootste strengheid zal worden opge treden. De burgemeester deelt nog mede, dat hij bericht ontving uit Den Haag, dat de marine-autoriteiten zoo noodig verdere richtlijnen zullen geven bij eventueel ver anderde omstandigheden. Deze zullen meer de interne aangelegenheden betreffen dan dat zij voor den bona fiden zeiler van be lang zijn. Deze hale zijn hart maar op en geniete van de verkregen vrijheid. Sport en Liefdadigheid. Vrijdagavond droeg de Commissie Sport en Liefdadigheid in hotel Hanenburg het batig saldo van de op Hemelvaartsdag ge houden voetbalwedstrijden af aan Hulp in Nood en de Ver. tot bestrijding der tuber culose alhier. De voorzitter, de heer J. P o s t m a, memoreerde in zijn openings woord dat de overdracht, in dezen vorm al thans, nu voor de 20e maal geschiedt,, al bestaat de commissie dan al 21 jaar. In die tijd is een prettig contact ontstaan met de vereenigingen, welke van de baten profi teered Dit jaar heeft de commissie 'tallooze moeilijkheden te overwinnen gehad, dé grootste was natuurlijk het overlijden van onzen voorzitter Tj. Persijn tijdens de voor dat daarom niet dulden, riep spr. uit. Laat men begrijpen dat het in een autoritaire Aan de rijksklweekschool voor onder wijzers (essen) te Leeuwarden is geslaagd voor de aanteekening handenarbeid mej. J. R. Algera, alhier. LIQUIDATIE VAN DE SOCIAA& DEMOCRATISCHE PARTIJ. Het rijkscommissariaat maakt bekend: Dé op 20 Juli 1940 door den Rijkscom missaris voor de bezette Nederlandsche gebieden aangestelde commissaris voor de Marxistische partijen, mr. M. M. Rost van Tonningen, heeft na de voltooiing van de ‘reorganisatie van de arbeiderspers en van de centrale arbeiders verzekenngs- en de- >ositobank, alsmede na de opheffing, resp. iquidatie van andere Marxistische instel- ingen en vereenigingen, thans ook de voor bereidende werkzaamheden voor de liqui datie van de sociaal-democratische partij (S.D.A.P.j voltooid. Hij heeft dienovereen komstig den Rijkscommissaris voorgesteld, over te gaan tot liquidatie van de sociaal democratische partij en daartoe een spe cimen liquidator Je benoemen. Tevens heeft hij den Rijkscommissarls verzocht, hem mat het oog op de voltooiing van deze taak en in het belang van de andere hem inmid dels opgedragen werkzaamheden, te willen ontslaan van zijn op 20 Juli 1940 aan vaarde verplichtingen. De Rijkscommissaris heeft dit verzoek ingewilligd en bij deze gelegenheid den heer Rost van Tonningen zijn dank be tuigd voor de geslaagde uitvoering van de hem destijds opgedragen werkzaamhe den. Het Ned. Agrarisch Fronf had Zaterdag te Rolde een groote betooging georgani seerd onder het motto: Bolsjewisme of Boerenorde. Volgens een globale schatting van de organlsatieleldlng waren tienduizen den menschen aanwezig, die met extra treinen en trams uit de richtingen Gronin gen, Leeuwarden, Alkmaar, Rotterdam, Den Bosch, Winterswijk, Stadskanaal en Coe- vorden waren gekomen. Ond»*! de bezoekers waren o.m. aanwezig leden van de staf van de N.S.B. Ook toonde een aantal Duitsche autoriteiten belangstelling, o.ji. de Landes- bauernführer F. F. graf Grote, Brigade- flührer Rauter van de Polizei und Waffen S.S. en commissaris-generaal dr. Schmidt met verschillende leden van hun staf, de gevolmachtigde van de rijkscommissaris voor de provincie Drenthe, dr. Thiel, en verschillende gevolmachtigden uit andere provincies. De heer E. Oldenbanning, leider van de Noordelijke gouwen van het N.A.F., opende de bijeenkomst met een woord van welkom, waarna de heer Thiel gevolmachtigde van den Rijkscommissaris in Drenthe, de uit alle deelen van het land samengestroomde boe- m'ing' ren begroette, die hier wilden getuigen van hun bereidheid tot medewerken aan den- opbouw van een Europa, waprin Nederland gelijkgerechtigd zijn plaats wil innemen. Wie in dezen strijd schijnbaar neutraal is, aldus spr., kiest in werkelijkheid partij voor Churchill en Stalin tegen het nieuwe Europa van Adolf Hitler. De Rijkscommissaris heeft te Amsterdam met alle ernst aan de Neder landers den weg gewezen, waarlangs zij uitsluitend een goede toekomst tegemoet- gaan. Ölj boeren hebt dat begrepen en gij weet wat uw plaats is. Zet u daarom met uw.geheele persoonlijkheid aan de zijde van hen, die hun bloed Offeren voor de vrijheid. De heer Roskam ving zijn rede aan met er op te wijzen, dat het boerendom geroepen is om In dezen tijd van barensweeën eener nieuwe wereld het vOlk voor te gaan. Ik heb boeren, slagers, bakkers, hande laren en geestelijke werkers naar hier ge roepen, aldus spr., omdat zij allen een zijn en zij met ons te vechten hebben voor de levenszegepraal. Nu zal Ik u concreet zeggen, waarom wij hier staan. De Rijkscommissaris heeft een week geleden gesproken tot het Nederland sche volk. Op dezen dag en op dit uur viyn historische beteekenls, staat ons Nederland sche boerendom hier omdgt het den Rijkscommissaris heeft verstaan. De Rijkscommissaris sprak niet als ver tegenwoordiger van een vreemde maqht dje met wapengeweld ons volksleven uit elkaar wenscht te slaan, maar als afgezant van den Gcrmaanschen Führer, die door den Schepper is voorbestemd, allen Germaan- schen stammen de plaats aan te wijzen, die hun toekomt In het Goddelijk bestel. Dit Is nu het kernpunt, waar het vandaag voor ons boerendom om gaat. De oude wereld van liberalisme en kapi talisme, van democratie en klassewaan is voorbij. Of de nieuwe wereld ook voor ons volk welvaart en vrede, rust en geluk, recht en gerechtigheid brengen zal, staat nog lang niet vast. Evenmin staat het vast of ons volk inderdaad als volledig en gelijk gerechtigd zal deelnemen aan den nieuwen opbouw. De Rijkscommissaris heeft het open en klaar gezegd en ik herhaal zijn woorden: „Deze gelijkgerechtigdheid hangt evenwel af van de mate, waarin jij zich nationaal-socialisten toonen”. Onze gelijkgerechtigdheid hangt er dus van af, of ons volk zich in volle overgave Inzet voor den wederopbouw en voor de organisatie van het continentale Europee- sche volkerenverbond. De heer Roskam herinnerde aan het grootsche verleden van ons volk tot den tijd, dat de vreemde handelsgeest de over hand kreeg. Zou de liberaal-kapitalistische geestesgesteldheid in de nieuwe ordening de leiding verkrijgen, dan zouden de boeren t publiek gedu- moag 7 Juli tot s. geheel verbo den. Dewinkeliers (detaillisten) mogen met ingang van Maandag 7 Juli j.l. deze artikelen nog slechts van den grossier of ‘:te bereidende werkzaamheden. Zijn nagedach tenis zal bij ons en stellig ook bij^de betrok ken vereenigingen steeds in eerè worden gehouden. Een andere moeilijkheid was dat de verloting niet mocht doorgaan. Toch bleef ’t parool der commissie: „doorgaan”. En wij zijn niet ontevreden over het resul taat, al was de kaartverkoop dan eenigs- zins teleurstellend (in 1940: 4000, in 1941: 1672), we zijn toch in 'Staat in totaal ƒ650.- aan de vereenigingen af te dragen, waar onder begrepen ƒ25.van een Sneeker firma, welker naam het ons niet geoorloofd' is mede te deelen, doch van welke bekend is dat Zij de Sneeker liefdadigheidsinstel lingen een goed hart toedraagt. Spr. uit ten slotte de wënsch, dat het volgend jaar onder gunstiger omstandigheden zal kunnen wor den gewerkt. De penningmeester van de ver. tot bestr. der t.b.c., de heer B. Hofstee en de ad ministrateur vpn Hulp In Nood, de heer S. F e e n s t r a zagen alsnu de rekening van den penningmeester vair Sport en Liefda digheid, den heer H. de L e e u w na, waar na de heer Feenstra adviseerde tot déchar ge, daar alles in orde was bevonden, hij zoowel als de heer Hofstee waren nog ver baasd over het goede resultaat dat behaald is. De heer J. A. Maseland, voorzitter van de ver. tot bestr. der t.b.c., bracht hulde aan de nagedachtenis van den overleden voorzitter van Sport en Liefdadigheid, den heer TJ. Persijn, veel heeft die commissie in hem verloren; zonder aan de verdiensten der andere commissieleden tekort te willen doen, zou spr. hem de stuwende kracht in die commissie durven noemen, hij was het ook die ondanks de moeilijkheden dit jaar toch de wedstrijden wilde doorzetten. Het is wel zeer te Betreuren, dat men hem In ’t vervolg moet missen. Wij zullen hopen, dat4ilj nu de belooning geniet voor het vele goede dat (hij voor zijn medemenschen heeft gedaan en zullen hem in dankbare herinne ring houden. Bijzqndere hulde verdient de commissie voor hetgeen zij dit jaar pres teerde; hoewel het resultaat ongunstiger is dan vorige jaren dient onze dank groo'ter te zijn, omdat men zoo groote moeilijk heden te overwinnen had, stap voor stap moesten die worden overwonnen en we zouden niet verbaasd geweest zijn, als men de moed had laten zinken en de wedstrijden niét had gehouden, wat te betreuren ge weest zou zijn, omdat daarmede een traditie van 20 jr. spoorloos zou zijfi verdwenen. Per soonlijk betreurt spr. ’t dat hij zijn aandeel aan het werk nl. zijn medewerking bij de verloting dit jaar niet heeft kunnen verrich ten, hij noopt dat dit het volgendsjaar weer anders zal zijn en dat het resultaat der commissie dan zoo zal zijn, dat het de nu ondervonden teleurstelling ruimschoots ver goedt. De heer F. Matak Fontein, voor zitter van Hulp in Nood, huldigt eveneens de nagedachtenis van den heer Persijn, een rustig en waardig voorzitter; niet alleen zijn vrouw en kinderen zijn zwaar getroffen door zijn heengaan, ook voor Sport en Liefdadigheid en ons is het een gróót gemis. Met zooveel ambitie nam hij nog deel aan de voorbereiding van deze wedstrijden, dat men kan zeggen dat hij als 't ware op ’t veld van eer fs gesneuveld. Zijn nagedach tenis zal ook bij Hulp in Nood in hooge eere worden gehouden. Groote dank zijn ook wij de commissie verschuldigd voor hetgeen zij ook nu met zooveel liefde heeft verricht. Spr. hoopt dat de commissie de moed zal hebben haar taak verder voort te zetten ondanks de ondervonden teleurstel lingen en wenscht haar voor ’t volgend jaar veel succes, Voorzitter Postma sluit met een woord van dank aan den oud-commissaris van politie den heer J. H. G. van den Berg, die de commissie steeds zoo ter wille was. DE HEER H. W. MÜLLER LEHNING LIQUIDATEUR. Tot liquidatcur van de ontbonden po litieke partijen is bij besluit van den Rijks commissaris aangewezen de L voor de niet-conuncrciecle veroeniginge stichtingen, de heer H. W. Müller Lem IJSSELMEERWATERPROEF GEËINDIGD. Men schrijft uit Enkhuizen aan de N. R. Crt.: Het proefbedrijf van de waterleiding tus- schcn Enkhuizen en Oosterdijk is gesloten. De gebouwen worden ontruimdde pompen en motoren werken niet moer. Gebleken is dat het IJsselmeerwater ondeugdelijk is voor de consumptie. De proeven,, om het water aan alle eischen te laten voldoen, zijTi niet geslaagd. ADVERTENTIES WORDEN STEEDS IN BEIDE BLADEN OPGENOMEN; Advertentieprijs 9 ets. per regel. Bij contract aanmerkelijk lager. Klachten over niet bezorgen enz. aan de Administratie Klelnzand 7, Sneek. Tel. 2200 T. Strauss W. Schotemeijer Met zwaard en lans, marsch H. Starck LustSpiel Ouverture Keler Bela Maannacht aan de Alster O. Fetras Fantasie over Schubert-melodieën A. Floris W. Ciere „Steun in den Strijd”, onder leidin den heer G. van Hardeveld, op Donderdag 10 Juli a.s., op het Martiniplein. Programma. Granada, marsch Ballet suite entrée mazurka Piyicati Valse lente largo galop. Keizerwals Residentiemarsch Pauzq van.Piet Kohier. Bob Peters is uitgegaan van de gedachte, dat ook in de kleinere plaatsen van ons land velen Piet Kohier graag in zijn beroemde creatie van „De Boemelbaron” zullen willen zien en bewon deren. Daarom heeft hij een ensemble sa mengesteld van door zijn revues en door de radio populair geworden artisten, die in een bont gevarieerd cabaret-programma volop gelegenheid krijgen hun groote gaven te ontplooien. Allereerst noemen wij de bekende radio-artisten „Tante Gor en Oom Kokkie”, die wij reeds zoo dikwijls door den aether hebben kunnen beluisteren in hun dolkomisch repertoire. Zeker niet minder bekend door de radio is Frans Nienhuys, de populaire radio-conferencier van „Men vraagt.... en wij draaien”. Verder wer ken mede: Frans Bogaert, de vermaarde revue-artist, Martha Posno, de charmante actrice uit tal van operettes, die ook op „het witte doek” naam heeft gemaakt, Cör Smit, de gevierde cabaretière, die het ge heim bezit de geheele zaal aan het zingen te brengen en dan nog Kees van Dam, de humorist uit vele revues. Zij met hun allen brengen U een vroolijk bont programma, met tal van komische scènes, liedjes, ge zellige praatjes en muziek. Een avond van vroolijkheid, onder het motto: „Drie uur lachen zonder pauze”. ZAKENNIEUWS. De heer H. VAN DER LAAN heeft zijn zaadhandel verplaatst van Kruizebroe- EEN „VRIJWILLIGERSVERBOND NEDERLAND”. Het volgende communiqué bereikt ons via het A.N.P.: In breede kringen van de Nederlandsche openbare meening zijn de berichten over de in de versclqjlendo landen van Europa ge vormde vrijcorpsen tot steun aan de Duit- sche weermacht en haar Finsclie, Roemccn- sche, Italiaansche, Hongaarsche en SIo- waaksche bondgenooten in haar strijd tegen het geheel Europa bedreigende, cultuur-ver woestende en atheïstischi bolsjewisme met de grootste belangstelling en levendige vol doening gdlezen. De oprichting van een Noorsch legioen en een vrijcorps Denemar ken heeft bijzonder de aandacht getrok ken. Veelvuldig werd daarbij echter be treurd, dat de actieve deelneming van Ne derland aan dezen kruistocht van de Euro- peesche beschaving tegen de sovjets tot dus ver beperkt is gebleven tot enkele duizen den enthousiaste medestrijders in de gele deren van de Duitsche weennachtsonder- deelen, en dat het tot nu toe niet tot het yornien van een Nederlandsche formatie ónder Nederlandsche leiding is gekomen. Naar wij thans echter vernemen zijn in de afgeloopcn dagen in alle stilte voorbe reidingen getroffen voor de oprichthig van een eigen Nedcrlandsche formatie, die den naam Zal dragen „Vrijwilligersveroond Ne derland”. De vorming van een dergelijk zuiver Nederlandsch vrijcorps staan moeilijkheden meer in den weg, nu de i 'J' treffende Duitsche instanties is verzocht en' .igersverbond.Neder- de politieke partijen en van Nederlandsche officieren door een reeds opgericht Neder landsch aanwervingsbureau worden georga niseerd. In dit verbond kunnen mannen worden opgenomen van 17 tot 40 jaar met een minimum-lengte van 1 m. 65. Hun sol dij, alsmede de ondersteuning van even- tueele familieleden^ zal volgens dezelfde grondslagen worden geregeld, als bij' de Duitsche weermacht. Aanmeldingen en inlichtingen moeten worden gericht tot het centrale aanwer vingsbureau voor het Vrijwilligersver'bond Nederland, Stadhouderslaan 132, Den Haag. ONTBINDING VAN POLITIEKE PARTIJEN. Het rijkscommissariaat maakt bekend: De rijkscommissaris voor de bezette Ne- derlandschc gebieden heeft in een veror dening van 5 Juli 1941 een reeks partijen ontbonden, t.w.: den vrijzinnig-democrati- schen bond, de staatkundig gereformeerde partij, de christelijk democratische unie, de anti-revolutionnaire partij, de christelijk historische unie, de liberale staatspartij, de roomsch-katholieke staatspartij en de soci aal-democratische .arbeiderspartij. Deze _partijen, die het stelsel van de par lementaire democratie en dus van een voor bije gedachtenwereld vertegenwoordigen;, hebben haar inwendige draagkracht en daarmede het gros van haar aanhangers verloren, die zich in andere groepeeringen vereenigen. Het optreden van deze partijen, althans van enkele harer toonaangevende leden, die zich voor hun streven bedienden van de inrichting van hun partij, was duidelijk en ondubbelzinnig gericht tegen de belan gen van de bezettende overheid, zooals blijkt uit tal van concrete voorvallen, die ten slotte het ingrijpen van de Duitsche politie vereischten. Daarmede was de nood zakelijkheid om deze partijen te ontbin den ontstaan. DISTRIBUTIE VAN JAM STROOP ENZ., 1 De Secretaris-Generaal van het departe ment van landbouw en visscherij maakt be kend, dat een aanvang zal worden gemaakt met het distribueeren van jam, marmelade, gelei, stroop', honing en andere suikerhou dende boterhamsmeersels, alsmede van vruchten op siroop. Onder de distributie zullen vallen: 1. alle soorten jam, huishoudjam, vruch ten- en rhabarberjam,, worteljam, marme lade, gelei en huishoudgelei 2. zwarte stroop (kandijstroop, huishoud- stroop, keukenstroop', riet- en bietsuiker- stroop en melade) 3. alle soorten appelsiroop en peren siroop, namaakappelsiroop', huishoudappel- siroop, huishoudperensiroop 4. honing’ en kunsthorung; 5. alle soorten vruchten op siroop; o. vruchtenmoes, (b.v. appelmoes)» vruchtenpuree (geen tomatenpuree) en vruchtensaus; 7. ontbijtgember, huishoudontbijtgember en gembersiroop; 8. de zoogenaamde boterhampasta’s, waaronder dus o.a. vallen chocoladepasta en alle soorten gearomatiseerde en gecara- meliseerde gecondenseerde magere melk met suiker. Ter vermijding van misverstand wordt er de aandacht op gevestigd, dat vruchten op -1-vruchtenlünonadê- siroop, vruchtenwijn en vruchtensap (o.a. dus oessensap) met onder de distributie zullen vallen. In verband met de voorbereiding van do distributiernaatregelen is de aflevering van bovengenoemde onder de distributie vallende artikelen aan het rende het tijdvak van Maai en met Zondag 13 Juli a.s. gei den. Dewinkeliers (detaillisten) tn: met ingang van Maandag 7 Juli j.l. van den fabrikant betrekken onder afgi.fi van de door de plaatselijke distributiediei sten te verstrekken toewijzingen. De distri- butie zal aanvangen op Maandag f4 Juli, verder dan ooit van huis zijn. Wij zullen Het rantsoen zal 500 gram per periode Hni-ton -Un anr nu i aaf van 4 weken bedragen. Derhalve zal ge- durende het tijdvak van Maandag 14 Juli 'Orde een koud kunstje is over alle in elkaar, a.s. tot en met Zondag 10 Augustus a.s. '1~‘“ 1 l''‘‘ een nader aan (e wijzen bon van de Bon kaart algemeen reent geven op het koo- pen van 500 gram van een van de boven- altijd den kop indrukt, genoemde artikelen. Vanzelfsprekend is het ook geoorloofd deze hoeveelh acheidene artikelen te verdeelen. Aangezien de inhoud van de meeste jam potten 400 of 450 gram bedraagt, is de de taillist op verlangen van den klant ver plicht het ontbrekende gewicht buiten de _T o fabrieksverpakking bij te leveren. Het netto- de voedselvoorziening van ons volk, gewicht van den mhoud staat op de potten -- *--■ vermeld. Een ieder kan dus nagaan of een voldoende hoeveelheid per bon wordt gele verd. Voor kinderen of andere groepen van personen zullen geen extra rantsoenen be schikbaar worden gesteld. geknutselde bedrijfsordeningen ?en behoor lijken man te zetten, die met voldoende vol machten bekleed, het gevaar voor eens en 'tijd den kop Indrukt. Een grooter gevaar is echter, dat ons volk de nieuwe orde niet zou willen begrij pen en zou voorbijzien, dat dan Europa wordt gevormd zonder ons. Daarom Is het, dat het Agrarische Front van heden af bewust de leiding neemt in tlM'MM 1. 2. NIEUWE SNEEKERCOURANT in F

Sneeker Nieuwsblad nl | 1941 | | pagina 1