igg e n Haar eigen vonnis geveld. De strijdorganisatie der S.S. doet een beroep ook op U. Abonnement s- en Advertentieblad Toppunt van schandelijke onmenschelljkheld. Nederlandseh legioen tegen het bolsjewisme Annex Sxieeker Courant en Wymbritseradeel Oproep van luitenant-generaal Seyffardt No. 82 Zaterdag 12 Jul! 1041 57e Jaargang - Telef. 2208 Bureau: KLEINZAND te B LAD NIEUWSTIJDINGEN. is z. 2 van van Oproep van den Rijks* commissaris h Adv. in dit blad worden gratis opgenomeo in bet adv. blad de SNEEKER COIJRANJ DER GEMEENTE SNEER zich ter beschikking gesteld teneinde deze afdceling Ik vol( ADVERTENTIES WORDEN STEEDS IN BEIDE BLADEN OPGENOMEN. Advertentieprijs 9 ets, per regel. Bij contract aanmerkelijk lager. Klachten over niet bezorgen enz. aan de Administratie Klelnzand 7, Sneek. Tel. 2200 gered. De :1 verloren. NIEUWE SNEEKER COURANT (Nieuws, en Advertentieblad). Officieel orgaan der gemeenten Sneek en Wymbritseradeel. Abonnementsprijs 2.50 per jaar. Betaling kan zoo gewenscht geschieden aan de courantloopers met 5 cent per week. Per post ƒ3.60; Giro 130000 ten name van fa. KIEZEBRINK Co. Sneek. Losse nummers 5 cent. SNEEKER COURANT (Gratis Advertentieblad). Inidien wij ons op het standpunt stellen, dat Nederland straks in het nieuwe Europa een waardige plaats moet innemen en dat wenschen wij toch allen dan is het duidelijk, dat de Oorlog tusschen Duitsch land en de Sovjet Unie ook ons aangaat, omdat het een strijd is tegen het commu nisme, den aartsvijand van de Westersche beschaving. Immers, Duitschland strijdt tegen de vernietigen. Vraagt men ons*, hoe wij daar tegenover staan, dan is er maar één ant woord mogelijk: schouder aan schouder mèt Duitschland, mèt het nationaal-socia- lisme, oprukken tegen het communisme 1 Een andere keuze is er niet. En dan geldt inderdaad, zooals de Rijks- commissaris, Dr. Seyss Inquart te Amster dam vaststelde, dat voor dengene, die niet to gen het communisme is en düs niet samen met het nationaal-socialisme dit commu nisme wil bestrijden, géén plaats moer is in het nieuwe Europa, Vóór of tegen I Ziehier het parool, zie hier het einde van alle pogingen, die on dernomen worden om een beslissing uit te stellen of... en dit is beschamend voor een groot deel van ons volkdit moet onherroepelijk het einde zijn van alle sa- botage-acties, waaraan dit deel zich dag in dag uit, schuldig maakt. In Amsterdam op het ijsclubterrcin heeft de Rijkscoipmissans ons voor de keuze ge steld en er den nadruk op gelegd, dat hij van het Nederlandsche volk een afdoena antwoord verwacht. Wat de Nederlandsche nationaal-socia- listen betreft, ir. Mussert, de Leider ‘der N.S.B., heeft in zijn rede, welke hij hield, direct na den Rijksconimissaris, dezen de verzekering gegeven, dat hij- op de Neder- landsche Nationaal-Socialisten kan rekenen. Maar de anderen? Hoe is het standpunt van de Nederlandsche Unie bijvoorbeeld? fa het laatst verschenen nummer van het weekblad der Nederlandsche Unie heeft het driemanschap een hoofdartikel geschre ven, waarin het zegtgeen standpunt te kunnen innemen, omdat dit zonder een eigen Overheid niet mogelijk zou zijn I De Nederlandsche Unie weigert daadwerkelijk stelling te nemen. En mede laat de Nederlandsche Unie het mas ker vallen, hiermede stelt het driemanschap zich met zijn volgelingen buiten do volks gemeenschap, hiermede bewijst de Neder landsche Unie. dat zij inderdaad een ge vaar kan worden voor ons volk en vader land. Het is duidelijk, dat het drieman schap de consequenties niet aandurft, dat het, wetende, dat honderdduizenden leden slechts een toevlucht in deze vereeniging hebben nationaaPsocialiime, dc kool en de geit heeft willen sparen. Op edit democratische wijze tracht de Nederlandsche Unie oen beslissing te ont zeilen'. Maar zij vergeet, dat dcrgeliike me thoden geen succes moer ktïnnen nebben, t deze tijd daden vraagt, dat alleen zij, die de consequenties van, hun daden aandurven, het recht hebben mede te bou wen aan de nieuwe ordening. Nogmaals heeft de Rijkscommissaris een beroep gedaan op het nuchtere verstand van ons volk, nogmaals heeft hij den wqg gewezen mtar een gelukkige toekomst. Met het innemen van zijn standpunt hoeft het driemanschap een antwoord gegeven, dat zóó duidelijk in strijd is met de belangen van ons volk, dat de Nederlandsche Unie Aanmeldingen kunnen geschieden bij de Centrale van de Waffen-SS, Bureau Nord- West, Stadhouderslaan 132, Den Haag. dus hieN paling dat de bevoegdheden van den Rijkscommissaris voor het concem- Tot nader order houden alle heeren, die tot dusver belast waren met de zütkelijke leiding en de vertegenwoordiging van de firma Lever Brothers en Umlever en de andere firma’s van het concem-Unilever, ongewijzigd de wettelijke of statutaire rech ten der zakelijke leiding en vertegenwoor diging. gezocht, oen toevlucht tegen het .1-social is In den strijd tegen do Sovjet Unie, den strijd tegen de aanranders van do Euro- peesche beschaving en Westersche cultuur, den strijd tegen de vernietigers van het Christendom, hebben "talloozen iich reeds aanéén gesloten om een front te vormen, dat opgeworpen wordt als een stalen muur tusschen het Nieuwe Europa en de Bolsje wistische horde. Uit alle deelen van het continent zijn zij gekomen, deze jonge strij ders en zij trekken thans op achter de va nen der Waffen-SS. Ook in ons land heb ben velen zich gemeld, die thans met de wapenen en metterdaad hun leven inzetten om Europa te redden van het Bolsjewis tische gevaar. Wat is deze Waffen-SS? De Waffen-SS, aanvankelijk een klein corps, de SS genoemd, van strijdbare man nen, aan wie de bescherming van den per soon van den Führer werd opgedragen, groeide na de machtsovername uit tot een êlite-corps. Haar taak werd het bewaken van de nationaal-socialistische staatsorde. Langzamerhand groeide zij uit tot ee'n keur corps, dat thans de belichaming van de na tionaal-socialistische wereldbeschouwing ge noemd kan worden. Naast deze SS werd de Waffen-SS opgericht, die tot taak kreeg de Groot-Germaansche volkerengemeenschap te bewaken en te verdedigen. Slechts de besten, de flinksten en de meest ras-zuive- ren, werden in dit elitecorps toegelaten. De hoogste eischen, lichamelijk, zoowel als geestelijk, worden den SS-man gesteld. De kenmerkende Germaansche deugden dragen deze organisatie en haar devies luidt overeenkomstig het gebod van den Führer: „Mijn eer heet trouw”. Naast de trouw staat de gehoorzaamheid, een vrij willige gehoorzaamheid, die bereid is ieder offer voor den Führer en de hationaal-so cialistische wereldbeschouwing te brengen, die bereid is ieder bevel zonder aarzelen en onvoorwaardelijk op te volgen. Vrijheidswil en ontembare strijdgeest vervullen den SS-man en nooit aarzelt hij zich met zijn leven voor zijn ideaal en den Führer in te zetten. Over de plaats, die de SS ten opzichte van den Godsdienst inneemt, is door cri ticasters veel boosaardigs gezegd en ge- Nieuwe Engclsche schending van het volkenrecht. Omtrent de beschieting van' Duitsche schipbreukelingen door een Engclsche duik boot in de Grieksche wateren wordt ge meld J In de Noord-Grieksche haven Kavalla' liep midden Mei de Reddingboot van een Grieksch motorvaartuig binnen. De inzit tenden waren diep onder de indruk van een afschuwelijke gebeurtenis. De geredde Grieksche zeelieden vertelden, dat hun kleine vischkotter door een Britsche duik boot tot zinken was gebracht. Terwijl de Grieksche bemanning en de Grieksche pas sagiers zich in de sloep van het motorvaar tuig mochten begeven, werd de Duitsche bemanning, die in het water ronddreef, door de Britsche matrozen met machine geweren doodgeschoten. De onder eede afgelcgde verklaring, die is geteekend door den Griekschen kapi tein en alle vijf de leden van zijn be manning, luidt: „Het 35 ton metende mótorvaartuóg „Esia Paraskevi” is op 20 Mei 1941 te 12 uur op de vaart van het eiland Lem nos naar "Kavalla, twintig zeemijlen ten Noordwesten van Kastron, op 1000 meter afstand aangehouden door een Britsche duikboot, die vier schoten over de boeg van het schip loste. Aan boord bevonden zich buiten de Grieksche bemanning een Duitsche officier, een onderofficier en twee manschappen. Het schip stopte onmiddel lijk en een Grieksch matroos wuifde met een witte doek. In weerwil daarvan werd de Duitsche officier met een pistool bescho ten vanuit de toren der duikboot, die in middels langszij was gekomen. Een officier van de Britsche duikboot beval de Griek sche bemanning in de reddingboot te gaan. De Duitsche soldaten werden daarna met machinegeweren bedreigd en gedwongen zich onderdeks te begeven. Daarop opende de duikboot van zeer nabij geschutvuur op het motorvaartuig, dat onmiddellijk in onze hulp. Maar het komt er niet op aan,,duistere machten, die Europa trachten te of onze hulp beslissend zal zijn. Wie geeft, ,r 1 J wat hij heeft, is waard dat hij leeft. Het gaat er om, dat wij als volk bewijzen^ dat vrij waard zijn in de toekomst te leven. Nederlanders 1 Beseft, dat in zeldzame uren als die, wel ke wij doorleven, de gang der wereldge schiedenis voor eeuwen bepaald wordt; be seft, dat uw beslissing over het leven van uw kinderen en kindskinderen beschikt. Ik heb het myn plicht geacht het initia tief te nemen tot het oprichten van een Nederlandseh vrijkorps, dat zijde aan zijde met de reeds strijdende troepen van alle Europeesch-denkende volken het Duitsche leger en die Nederlanders, die reeds in zijn rijen staan, te hulp komt en hun taak ver licht. Ik zio daarin niet slechts een plicht, maar acht het een voorrecht, dat wij1 onze Europccsche vrijheid, het behoud onzer kui tuur runnen bevechten en deze niet straks als aalmoes uit andere hand behoeven te aanvaarden. Met toestemming van den Rijkscommis- saris zal dit „Vrijwilligerslegioen Neden land” onder eigen vlag en eigen officieren aan den strijd deelnemen. Daarmede wijst de vertegenwoordiger van den Führer ons opnieuw den weg der toekomst, daarmede opent lilj ons volk opnieuw de mogelijkheid 'oen volk te blijven. Nederlanders I Begrjjpt dit, bevrydt u van de onvrucht bare verstarring der „afwachters”. Er valt niet meer te wachten, want de beslissing is gekomen I Ik roep u allen op, vrijwilligers, in de eerste plaats hen, die reeds in den wapen handel gicoefend zijn, officieren, onderoffi cieren en mansdhappen van het Nederland- sche leger, voorts allen, die bereid zijn hun dienst in het belang van ons vaderland te geven. Nederlanders I Bewijst nu, dat gij dien naam waard zijt en meldt u met opgave van uw dienstgraad, troepenonderdeel en na dere bijzonderheden omtrent uw kundig heden aan bij een der bureaux van het Vrij willigerslegioen Nederland. ’s Gravcnliage, 10 Juli 1941. H. A. SEYFFARDT, Luitenant-generaal b.d., oud-chef van den generaleu staf. Amsterdam; Hotel van Gelder, Damrak 34. fHeerlen: Hotel I’ommé, Stationsstraat 17. omdat volk, om alles gaat, verplicht ons in over- Groningen: Rademarkt 23a. Arnhem: Hotel Keizerskroon, Markt 32. Breda: Boschstraat 67. Deventer: Hotel van Wely, Stationsstraat. Utrecht: Hotel Parlia, Stationsplein. Den "Haag: Koninginnegracht 22. Vterschijnt DINSDAGS* en VRIJDAGSAVONDS 3RINK Co. SNEEK OFFICIEEL ORGAAN OFFICIEEL ORGAAN DER GEMEENTE WYMBRITSERADEEL. Hoofdred. L. KIEZEBRINK, Bloemstraat 31, Sneek. M.T.S. LEEUWARDEN. Bevorderd: van 1 naar 2 (bouwkunde): S. I. Schaap, Tirns; D. van der Meulent Sneek; (weg- en waterbouwkunde): R. Veldhuis, Jutrijp; (werktuigbouwkunde): F. T. de Groot, Sneek; (electrotechniek)M. Elgcrsma, Scharnegoutum; W. Kromhout van der Meer en Roodbergen, Sneek; van 2 naar 3 (bouwkunde)J. v. d. Velde, Harich; F. Bakker, Gaastmecr; J. Haitje- ma, Hemelum; G. Hicmstra en D. Bos, Sneek; M. v. Asma, Heeg; (weg- en water bouwkunde): J. H. Schijfsma, T (werktuigbouwkunde) H. Terpstra en N. de Jong, Sneek; J. Jeltema, S. Zondervan en F. Bjschma, IJsbrechtum; (electro techniek) H. Visser en M. Dijkstra, Sneek. VERZORGING VAN ONTSLAGEN AMBTENAREN. Het verordeningenblad bevat een in structie van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied betreffende de verzorging van ontslagen ambtenaren. Hierin wordt o.a. het volgende bepaald: Aan ambtenaren, die op grond van be staande rechtsvoorschriften door den Rijks commissaris voor het bezette Nederland sche gebied of op zijn aanwijzing door de I ambt worden ontslagen, wordt, wanneer zij waren aangesteld, onder het vooruitzicht, dat hun te zijner tijd een pensioen zou wor den toegekend, een pensioen, onderschei denlijk aan hun weduwen en weezen een weduwe- en weezenpensioen op grond van Let bepaalde bij de onderhavige instruc tie toegekend. Het pensioen bedraagt: l) gedurende de eerste drie maanden BOERDERIJEN AFGEBRAND. Gistermiddag is brand uitgebroken in een boerderij te Reutum bij Ootmarsum. De gehcele woning brandde uit. Twee kinderen, een jongen van zeven en een meisje van vier jaar, zijn in de vlam men omgekomen. Zij’ werden geheel ver koold in het achterhuis aangetroffen. Dinsdagmiddag is door onbekende 1 L van den heer H. Rijkens, gelegen in dc Bus onder de gemeente St. Michielsgestel. Door dc groote droogte stond deze spoedig ge heel in vlammen. De nabij gelegen woning aangetast en brandden geheel uit. ;ehee. >e gedeeltelijk. VERDRONKEN. In het bad Plasmolen bij Nijmegen is Dinsdag de 18-jarige A. P., wonende al daar, verdronken. Bij het baden in de Buitenhaven Middelharuis is het 7-jarige zoontje den heer S. verdronken. het geheel bedrag van ‘de laatstgenoten wedde; 2) vervolgens een pensioen tot een be drag, dat verkregen zou zijn, wanneer de betrokkene wegens het bereiken van de ouderdomsgrens uit zijn ambt ware ontsla gen en wanneer hij met behoud van zijn laatstgenoten bezoldiging tot het bereiken van den vollen ouderdom van 65 jaren in zijn ambt ware gébleven. Er zijn echter andere'bedragen mogelijk, de-inst-wjetie regelt die dan verder. EEN BOETE VAN f 15.000 VOOR EEN RIJWIELFIRMA. Een firma te Amsterdam had rijwielen, transportrijwielen en "bnderdeclen daarvan te duur verkocht. Wel had zij toestemming tot prijsverhooging gevraagd, maar in af wachting van de beslissing op haar verzoek liad zij de prijzen eigenmachtig verhoogd. Voor zoover de prijsverhoogingen waren toegestaan, geschiedde dit zonder terugwer kende kracht. De firma verzuimde echter het teveel, betaalde aan dc afnemers terug to betalen. Tevens had zij- leveringscondities na 1 Mei 1940 ten nadeele van de afne mers gewijzigd. De inspecteur van dc prijsbeheersching te Amsterdam veroordeelde haar tot een boete van f15.000, daarbij rekening hou dende met de onrechtmatig verkregen winst. ENGELSCHE LUCHTAANVALLEN. In den nacht van Dinsdag op Woens dag vlogen verscheiden Engclsche vlieg tuigen boven, ohs land. Behalve brisant- en brandbommen werden ook vrij veel brand plaatjes neergeworpen. *De daardoor hier on daar ontslaande bosch- en heidebranden werden snel gebluscht. Door luchtdruk ont stond hier en daar ook nogal glasschade. In een stad in Limburg werd een huis ver nield en in brand gezet. Helaas werden vier van -de bewoners van dit huis zwaar gewond. Talrijke Engclsche vliegtuigen, welke bo ven Nederlandseh gebied hebben gevlogen, hebben brand- en explosieve bommen en vooral brandplaatjes omlaag geworpen. In een stad in Limburg werd een huis ver nield en dc electrischc centrale licht be schadigd, zonder dat evenwel de stroom- levering onderbroken werd. Éen reeks van bosch- en heidebranden konden in de kiem worden gesmoord. Een aantal woonhuizen kreeg glasscltadc. Bij aanvallen op boerderijen werd in vele gevallen de veestapel getroffen. In totaal ziin 12 personen gewond, waar onder drie Nederlandsche politiemannen en een Nederlandseh brandweerman, die zich in de uitoefening van hun dienst naar de plaats luidden begeven waar een bom was ingeslagcn. DE NIEUWE COMMISSARIS VAN POLITIE. Benóemd tot commissaris van politie te Sneek, de heer S. M. Oostcrhoff, thans Inspecteur van politie te Franekcr. Kerknieuws. Aan den heer J. R. J. Schut, thans bur gemeester van Sneek, is eervol ontslag verleend als predikant by dc Nedcrduitsch Hervormde gemeente van Schingen—Slap- peterp. Aan de Rijks-universiteit te Gro ningen is bevorderd tot doctor in de let teren en wijsbegeerte op proefschrift „Die altfriesischcn allgemeinen Busztaxcn”, de heer K. Nauta, leeraar R.H.S. te Bergen op Zoom, geboren ie Snoek. EXAMENS. Aan dc Chr. H.B.S. te Leeuwarden zijn geslaagd voor het eindexamen afdee- ling B: 1. de Boer, Sneek en J. Nooitge- dagt, Ijlst. Voor het toelatingsexamen tot het gereformeerd gymnasium- te Leeuwarden is geslaagd J. Cnosscn, alhier. Te Leeuwarden daagden voor het mulo-examen A: Th. van der Werf, B. de Boer*, W. G. Nauta*, S. Bakker*, R. P. Joma* en B. Sikma*, allen te Sneek. Voor diploma B:XS. Klijrismpa*, G. J. v. d. -Hoek* en S. G. Brandsma, allen te Sneek en E. Atsma te Gaastmeer. zijn meisjes. Te Leeuwarden slaagden Woensdag voor diploma A: T. Stoelwinder, Sneek; -,ö - Voor B: P. Molenaar en H. Slump, beiden .nieuwe hooi-oogst gi: te Sneek. Verzekering dekt schreven. Deze vraag heeft eens Reichsfüh- rer Himmler met de volgende duidelijke woorden beantwoord: ...„Wij- zouden dit vast aaneengesmede corps, niet kunnen zijn, --- - - - 7 wannecr wij niet de overtuiging en het ge- hiermede haar eigen vonnis geveld heeft, loof in een almachtigen God bezaten, Die ons behoudt, Die ons en ons vaderland, ons volk en deze aarde geschapen en ons on zen Führer gezonden heeft.” Dat de SS-mannen als politieke soldaten geheel en al in het nationaal-socialistisch denken en handelen opgevoed worden, spreekt, vanzelf. De sportopleiding en de scholing zorgen voor de licliamehjke ont wikkeling van den SS-man. Wat de sport betreft worden de hoogste eischen aan hem gesteld. Jaarlijks moeten zij proeven van bekwaamheid afleggen en het SS-sport- insigne is voor lederen SS-man verplicht. De eer van den SS-man is hem heilig. Hij heeft het recht en den plicht, zijn eer met de wapens te verdedigen. Daarom wordt hem, nadat hij zijn arbeidsdienst- plicht cn militairen dienst vervuld heeft, op één cn twintigjarigen leeftijd het wapen, de SS-dolk uitgereikt. Eerst dan, en wanneer hij den eed op den Führer heeft afgelegd, wordt hij als volwaardig SS-man in de organisatie op genomen. Zoo marcheert de SS volgens onveran derlijke wetten, als een nationaal-socialis tische orde van mannen van het Nqorsche ras, als. een gezworen gemeenschap van hun sibben, vastbesloten op, naar de toe komst. I Zoo marcheert thans deze uitgelezen schare van jonge Germanen naar het Oos ten, waar zij den strijd aanbinden tegen de Sovjet Unie, gedragen door onwankelbaar geloof, in den nationaal-socialistischen Staat en den Führer. Nederlanders 1 De strijd in hét Oosten is voor u geen schouwspel, geen verstoring van uw rust, doch uw lot. Duizenden jonge Nederlanders hebben dit reeds begrepen; zij zijn te wapen ge sneld en strijden in dit uur reeds in dc rijen van het Duitsche leger om het be staan en de toekomst van Europa en daar mede van het Nederlandsche volk. Duizenden Nederlanders, zich bewust van hun verantwoordelijkheid voor Europa, ga ven zich in de laatste weken cn dagen pp om, tezamen met hun Strijdmakkers uit Bul garije, Denemarken, Duitschland, Finland, Frankrijk, Italië, Kroatië, Noorwegen, Por tugal, Roemenië, Zweden, Slowakije, Span je en Hongarije, als Nederlandsche atdc’e- ling voor de verdediging van het avond land en voor een eensgezind en sterk Europa, waarin de vrede verzekerd zal zijn, aan te treden. Luitenant-generaal H. A. Seyffardt heeft a m 1 j samen te "stellen. Ik voldoe hierbij mm dezen wensch cn roelp alle Nederlanders, die zich willen .nzétten, op om in het Vrijwilligerslegioen Nederland te strijden tegen het bolsjewisme on voor volk en vaderland. De Rijkscommissaris voor het Imzettc Nederlandsche gebied SEYSS-INQUART, Rijksministcr. Nederlanders I Nu dc strijd in het Oosten begonnen is can hier niemand meer ohtgaan, dat ons werelddeel aan den vooravond van de be slissing over zijn leven zijn dood staat. Hoe ook ieder van u den gang der ge beurtenissen tot nu toe moge hebben be-, oordecld, alle verschillen van opvatting moeten thans van ons afgezet worden, in het heldere bewustzijn, dat het lot van Eruopa het lot van ons vaderland is. Ir) het licht van de naaste toekomst, krijgt eindelijk het jongste verleden zyn duide- lijkstcn zin. Het begrip alleen, dat’het ook voor ons eenstemming daarmede te handelen. Het Duitsche volk heeft voor geheel Europa den strijd met de bolsjewistische bedreiging met den Aziatischen vijand, aan gebonden. Het zal o verwinnen, ook zonder EEN RIJKSCOMMISSARIS VOOR UNILEVER. Die gevolmachtigde voor het vierjaren- Sneek; plan, njksmaarschalk Hermann Goring, en n’. neeft ter behartiging van de belangen van het Duitsche Rijk en ter s verzekering van het gebruik voor de Grootduitsche voe- dings- en industriéele olie- en vetnijverheid met het doel qener samenvatting van de za kelijke leiding bij de firma Lever Brothers en Unilever en de filialen (concern-Uni- 1 lever) een rijkscommissaris aangesteld. Tot rijkscommissaris is staatssecretaris dr. Posse benoemd. De gisteren van kracht geworden veror dening nr. 121 /4.1 van den Rijkscommissa ris voor de bezette Nederlandsche gebieden heeft deze regeling voor de bezette Ne derlandsche gebieden verbindend verklaarc met de bep. bevoegde Nederlandsche instantie uit hun Unilever in de bezette Nederlandsche ge- Ux. -JSj. - 1r1 JJ hem aangestelden rijkslasthebber. Dinsdagmiddag is door onbekende oor zaak brand ontstaan in de landbouwschuur Rijkens, geleg__ L- E te St. Michiels droogte stond deze spoedig ger en de stallen werden eveneens door het vuur t Eenjg huisraad kon worden t ging gC„ Verzekering dekt de .schade NIEUWE SNEEKER COURANT lm*.** bieden worden uitgeoefend door een door 1 I

Sneeker Nieuwsblad nl | 1941 | | pagina 1