DE SNEEK-WEEK. Duitschland strijdt voor Europa. Abonnements- e n Advertentieblad L Annex Sneeker Courant en Wymbritseradeel Verschijnt DINSDAGS- en VRIJDAGSAVONDS brink Co. - sneek OFFICIEEL ORGAAN e n No. 93 Teiet 2200 Bureau: KLEINZAND le B LAD Zie vervolg elders in dit blad. Glipper, M. letroleumtanks, NIEUWSTIJDINGEN Adv. in dit blad worden gratis opgenomen in het adv. blad de ANEEKER COURANT* DER GEMEENTE SNEEK ;csteld la met de huidige sterkte van Duitsche’ vice OFFICIEEL ORGAAN DER GEMEENTE WYMBRITSERADEEL. Dultech-Hongwsche troepen nemen de Industriestad Nikolajew in. Het opperbevel van de Dultsche weer macht deelde Zondag mede: In het Zuiden van de Oekraïne hebben Dultsche troepen in samenwerking met Hongaarsche formaties de ook als vloot- steunpunt belangrijke Nlkolalew Ingenomen. de rustelooze achtervolging ten Oosten van de Boeg gaat de verslagen vijand steeds meer tot ontbinding logsmaterlaal en hi stijgen voortdurend. HET DUITSCHE WEER- MACHTSBERICHT. HOOFDKWARTIER VAN DEN FÜHRER, 18 Aug. (D.N.B.) In het Zuiden van de Oekraïne werd de achtervolging van den verslagen vijand, wiens terugtocht deels in een vlucht is ontaard, in de rich ting van den benedenloop van de Dnjepr voortgezet. Ook aan de andere gedeelten vat? het Oostelijk front werd bij de operaties effectief succes bèreikt. Nachtelijke aanvallen van de luchtmacht richtten zich met goe den uitslag op militaire Inrichtin gen te Moskou en op verscheidene belangrijke spoorweglljnen, In den strijd tegen Qroot-Brlt- tanniö hebben vrij sterke eenheden van de luchtmacht In den afgeloo- pen nacht een groot aantal bom men van alle kalibers op de ravi- tailleeringshaven Huil geworpen. Tal van branden werden veroor zaakt door voltreffers In de opslag plaatsen aan de Humber en In oorlogseconomlsche Installaties der stad. Andere vliegtuigen ver nietigden bij de Schotsche oostkust een vrachtboot van 4000 b.r.t. en beschadigden een ander koopvaar dijschip zwaar. Tijdens nachte lijke aanvallen op verschillende Engelsche vliegvelden werden he vige Woensdag 20 Augustus 1941 57e Jaargang Hoofdred.: L. KIEZEBRINK, Bloemstraat 31, Sneek. BEKENDMAKING. Herhaaldelijk heb ik de Neder- landsche bevolking er voor ge waarschuwd op eenigerlei wijze de vijanden van Duitschland te begun stigen. Desondanks is weer, een ernstig geval van begunstiging van den vijand voorgekomen. Op 7 Augustus j.l. moest op Neder- landsch gebied een Britsch ge vechtsvliegtuig een noodlanding maken. De ongedeerd gebleven be manning, bestaande uit 6 personen, kreeg bij haar poging om te vluch ten steun van Nederlanders, die geld gaven, levensmiddelen en burgerkleeding. Nog dienzelfden dag werden de Engelschen gevan gen genomen. /De personen, die hulp verleend hadden bij de poging om te vluchten, zijn terstond voor een Duitschen krijgsraad gebracht. Deze veroordeelde vijf hunner ter dood en drie anderen tot lang durige, deels levenslange gevan genisstraf. w.g. Fr. Christiansen, - Generaal der Vliegers, Den Haag, 14 Augustus 1941. DE DISTRIBUTIE VAN AARDAPPELEN. Een bon voor t'/j kg. aangewezen. Vrijdag weer een bon voor een zelfde rantsoen. Gedurende de week van Zondag 17 tot en met Zaterdag 23 Augusjtus a.s., geeft de met 31 reserve gemerkte bon van de bonkaart diversen, recht op het koopen van 1 '/j kg, aardappelen. Met ingang van Vrijdag 22 Augus tus a.s. zal wederom een nader aan te wijzen bon voor het koopen van 1 /i kg. aardappelen worden geldig verklaart). Deze bon zal derhalve iri de Donderdag-avondbladen worden gepu- bllceerd. Aangezien door tijdelijke moeilijk- 1 heden bij de aardappelvoorzienlng het rantsoen van 3 kg. per week momen teel niet geheel beschikbaar kan wor den gesteld, zal binnen den kortst mogelijken tijd dit tekort door een toeslag boven het rantsoen van 3 kg. worden aangevuld, Teneinde er voor te zorgen, dat zonder eenige uitzondering op de met 29 reserve gemerkte bonnen het rant soen daadwerkelijk verkrijgbaar Is ge weest, Is, vo'orts bepaald, dat op deze bonnen,, ook in de week van 17 tot en met 23 Augustus a.s. het rantsoen van 3 kg. nog kan worden afgeleverd. In verband met bovenstaand bericht moge worden herinnerd aan de mede- deelingen betreffende de aardappel- voorziening, welke In net einde van de vorige week zijji gepubliceerd. I oen is gewezen op de moeilijkheden, waarmede men bij de aardappelvoor- ziening had de kampen ten gevolge van de slechte weeromstandigheden. De aanvoer vaq aardappelen, was zoo, dat het rantsoen van 3 kg. niet vol ledig beschikbaar kon worden gesteld. Daarom moeit voor de afgeloopen week worden volstaan met 1 */z kg. aardappelen,, onder de mededeeling, dat nog in den loop van deze week een aanvullende bon van lij/y kg. be- s kend zou worden gemaakt, I n d I e n de weersomstandigheden gunstiger werden, Dit is he laas niet het geval geweest. Het weer Is uitermate ongunstig gebleven en daarom is de mogelijkheid om de aan vullende hoeveelheid vanl '/a kg. reeds thans beschikbaar te stellen, niet aanwezig. Hierbij komt nog, dat een gunstige wending in het weer nu wel licht niet meer onmiddellijk tot het ge- wenschte resultaat zal leiden. Indien het mooi oogstweer wordt, zullen de telers vermoedelijk in de eerste plaats trachten het graan geborgen te krij gen, waardoor zij uiteraard minder aardappelen zullen kunnen rooien en aflevèren, De aardappelpositie zal zich echter gaandeweg verbeteren. In verband met het bovenstaande moest evenwel thans worden volstaan met een bon van l.’/fc kg. aan te wij zen. In het achterland, heeft thans aan het ge- heele Oostelijke front sedert 22 Juni het enorme aantal van 10.000 Sovjet-vllegtul- gen vernield. De Sovjets zullen dit verlies In de verste verte niet kunnen vervangen, Alle ontlastingsaanvallen der Brltsche luchtmacht ten bate van de Sovjets zijn wederom dpor den Duitschen afweer ver ijdeld, terwijl de Dultsche luchtmacht bij haar onvermoelden vernletiglngsstrljd tegen de Brltsche koopvaardij In de afgeloopen week weer meer dan 93.000 ton tot zinken heeft gebracht. Met de door motortorpedu- booten vernielde 10.000 ton Is dus in de afgeloopen week weer meer dan 100.000 ton Brltsche scheepsrulmte door de Dultsche actie verloren gegaan. „Orde” tegen bolsjewisme. Een antl-bosjewistlsche campagne van het Departement van Volksvoorlichting en Kunsten. Men schrijft ons: Dezer dagen wordt in geheel Nederland huis aan huis het blad „Órde” bezorgd, een anti-bolsjewistische uitgave van het Depar tement van Volksvoorlichting en Kunsten. In dit blad, wordt een aantal berichten en artikelen aangehaald, die omstreeks 1930 in Katholieke en Christelijke dagbladen in Nederland zijn verschenen en waarin alit Christenen ter wereld te wapen worden ge roepen teg^n het goddelooze communisme. Er wordt verder op gewezen dat er bij heel wat Nederlandsche Protestanten en Katho lieken thans bitter weinig van hun strijd vaardige anti-bolsjewistische houding van toen is overgebleven. Het blad bevat verder belangwekkende cijfers en beschrijvingen, aangrijpende fo to s en scherpe teekeningen van den beken den caricaturist Claudius, die alles tezamen een schril beeld geven van de werkelijkheid in de Sovjet-Unie en die lederen lezer moe- SpreeJamr Burgemeester van Sneek. Het spreekuur van den Burgemeester van Sneek is in den vervolge uitsluitend op Woensdag, Donderdag en Vrijdag van 10.30—12.00 v.m. Morgen, Woensdag, Hardzeildag, is er geen spreekuur van den Burgemeester. K.2.V. Sneek. Morgen, Woensdag, en Donderdag heb ben leden der K.Z.V. Sneek met één daifle en hun kinderen beneden 10 jaar vrij ver voer met de ledenboot naar en van het startterreln. Men zie voor nadere gegevens de adv, In dit nr. Op het startterreln heeft 4edér vrije toegang. Dr. J. W. v. d. Zijpp, Sneek; 3. Schelm, P van Dijk, Sneek; 4. De Bruiser, R. A. v. d.. Sluis, st. H. v. d. Weij, Sneek; 5. Water-* rot II, S. Kuipers, Sneek. Gemengde klasse: 1. Swift, R. v, d. Meulen, Sneek; 2. Jankobus, Th. Pasma, Sneek. vlge ontploffingen waargenomen. Brltsche bommenwerpers wier pen in den nacht van Zondag op Maandag op enkele plaatsen van Wes(- en Noordwest-Dultschlana een gering aantal brand-'en bri santbommen neer. De aanvallen le verden geen enkel militair succes op. Nachtjagers schoten twee Brlt sche bommenwerpers neer. VOORLOOPIG NOG EEN EI PER VEERTIEN DAGEN. Gedurende de week van 17 tot en met 23 Augustus a.s. geeft de met „31 eieren1” gemerkte distributiebon recht op het koopen van een ei. Deze bon behoudt ook gedurende de week van 24 tot en met 30 Augustus a.s. zijn geldigheid. De aandacht wordt er op gevestigd, dat voor de week van 24 tot en met 30 Augustus- a.s, geen nieuwe bon voor het koopen van eieren zal wor den aangewezen. De directeur-generaal van de voed selvoorziening heeft onlangs reeds ge wezen op de slechte veevoederpositie, waardoor het onvermijdelijk is gewor den om op korten termijn over te, gaan tot inkrimping van den pluimveestapel. Deze zal tot ongeveer een derde van den huidigen omvang terug moeten worden gebracht. Dit beteekent, dat wij over zeer weinig eieren zullen kunnen beschikken, te weinig om de distributie van een ei per week te kun nen volhouden. Het moment, waarop de distributie gestaakt zal moeten worden, komt dan ook in zicht. De eieren, waarover wij nog zullen kunnen beschikken, zijn bestemd voor bijzondere instellingen en bijzondere omstandigheden. In de eerste plaats zullen natuurlijk de ziekenhuizen en de zieken eieren ontvangen. Nu komt er nog zooals uit boven staand bericht blijkt een ei In de veertien dagen. Wellicht komt er daarna nog een keer een ei in de maand. „HOE STERK 18‘DE BRITSCHE VLOOT?” door Dr. Otto Groos. Uitg.Gebr. van Cleef, ’s-Gravenhage, 1941, Uitefaard zal bij de verdediging van En geland de Brltsche vloot een zeer voorname rol spelen, daar het geheel door water is omringd en de tegenstander derhalve ult- eindelijk deze wateren moet oversteken om op het Eiitsche eiland den strijd voor goed te beslechten. Ongetwijfeld zal daarbij de Engelsche vloot tusschen beide komen en alles In het werk stellen om eventueele landingsmanoeuvres te verijdelen. Juist in dat verband is het van belang te weten hoe het de Engelsche vloot. De admiraal Dr. h. c. Otto Groos vertelt daar over in zijn hierboven genoemd zoo juist verschenen werkje een aantal belangwek kende bijzonderheden. Hij belicht daarin onder meer de zoo belangrijke gewijzigde omstandigheden. De Engelsche Marine moet zich thans niet alleen te weer stellen aan de Zwarte Zee. In de uitgestrekte ha-1 tegen de vloot van den vijand, maar wordt eveneens dagelijks bestookt door afdeelin- gen van het Dultsche luchtwapen. Boven dien is het slagschip in den huidigen strijd ter zee verouderd en te kwetsbaar voor mijnen én torpedo’s. Daarbij komt nog de kwestie van de financiering. Besteedde En geland vroeger verreweg het grootste deel van de voor landsverdediging uitgetrokken gelden aan de Marine, thans moet deze vrijwel gelijk opdeeleh onder de luchtvloot en het expeditieleger. Dat beteekent ten naapie bij een halveering van het voor de Engelsche Marine bestemde geld, terwijl met name de slagschepen In de laatste kwarteeuw zooveel Ingewikkelder en kost baarder zijn geworden. Deze en andere fac toren bespreekt vlce-admiraal Groos en komt daarbij tot de conclusie, dat Engeland er thans niet meer tegen opgewassen is zijn uitgestrekte imperiale belangen over de ge- heele wereld 'te behartigen en te verdedigen. A. sma, Koudum; Sneek; Sneek. Regenboogklasse: vengebieden bevinden zich p graanpakhuizen, drijvende dokken en koel huizen, verscheiden marinewerven, geschut- en munitiefabrieken, benevens spoorweg- werkplaatsen. De strijd in het Oosten, Balans van de week. BERLIJN, 16 Augustus. (D.N.B.). In aanvulling op het weermachtsbericht ver neemt het D.N.B. van militaire zijde, dat ook deze week is geëindigd met beslissende Dultsche successen, waarvan het zwaarte punt In het Westen der Oekraïne ligt. De doorstoot naar de Zwarte Zee en de ver nietiging of verdrijving van het Zuidelijke Sovjetleger In de bocht van den Dnjepr zijn gebeurtenissen van groote beteekenls. De Dultsche en verbonden troepen heb ben bij deze operaties in den loop van de week 300 kilometer afgelegd. Afgezien van het feit, dat thans ook het Donetz-bekken, het groote industriegebied der Sovjet-Unie, in gevaar verkeert, hebben de bolsjewisten het belangrijkste deel «hunner stellingen aan de Zwarte Zee verloren. Ook aan andere deelen van het front ontwikkelden zich nieuwe DuitsChe aanval len, waarvan sommige reeds weer geleid hebben tot omsingeling en vernietiging van Sovjettroepen. Intusschen worden deze aan vallen bemoeilijkt door de terreinhipder- nissen en door veldversterkingen der Sovjets, die stuk voor stuk overwonnen moeten worden. De zuivering van Noord- Estland is in de afgeloopen week voortge zet, zoodat de Dultsche afdeelingen ten Oosten en ten Westen van het Peipusmeer elk oogenblik met elkaar in verbinding kun nen komen. Aan het Flnsche front hebben Flnséhe en Duitsche troepen in weerwil van de terrein- moeilijkheden en den taaien tegenstand van den vijand meter na meter gewonnen. Duit- schers en Finnen ontnemen hier in trouwe wapenbroederschap en op onweerstaanbare wijze den bolsjewisten net gebied, dat zij zich in Maart 1940 wederrechtelijk toege ëigend hadden. De Dultsche luchtmacht, die eiken dag ten vervullen van dankbaarheid,dat aan met succes optreedt tegen het Sovjet-fronthet Roode Schrikbewind thans een einde en tegen belangrijke wegen en spoorlijnen kómtl Neen, erg hoopvol was het begin van de Sneek-Week Zaterdagmorgen niet. Toen we naar het Sneekermeer voeren, dat weer zes dagen aaneen het tooneel van feilen strijd zou zijn, regende het hard en toen we op het Kolmeersland aankwamen, waren de buien, die uit een wild jagende lucht neer kletterden, nog striemender geworden. Veel schepen waren er nóg niet, en van de B.M.’ers, die om 10 uur een selectiewedstrijd moesten zeilen om uit te maken welke zestien voor de kampioenswedstrijden in aanmerking kwamen, waren alle deelnemers ook lang niet aanwezig. Toch Het het bestuur op tijd starten, zoo dat om 10 min. voor 10 het eerste signaal klonk, ’t teeken voor de kampioens-preten- denten van de eerste groep om zich voor de komende strijd gereed te maken. Dat ging echter niet zoo snel als we gewoonlijk van de heeren gewend zijn en de start was dan ook een fiasco. Slechts de Jack en de Brammert waren op tijd, al de andere te laat, de Géja, Puck, E. H. en Watergeus zelfs veel te laat. Drie bleven absent. De tweede groep was beter op tijd, hierin startten alleen Ptnguin en Snuffel te laat. Twee kwamen niet op. In de eerste groep kwam als eerste aan het Groninger jachtje Ellert, in de twepde het Friesche scheepje Meteoor II, en in to taal werden de volgende> 16 schepen voor de kampioenswedstrijden geplaatst: 5 Puck, H. G. Miedema, Stiens; 13 Jack, Th. Pasma, Sneek; 15 Géja, J. v. d. Schaaf, V ereveningabelaeting. Het verordeningenblad bevat een besluit van de secretarissen-generaal van sociale za ken en van financiën waarbij een verevenings- belastlng-voor werkgevers wordt ingevoerd. Als werkgever wordt beschouwd hij, die aan een werknemer loon verschuldigd is. De heffing bedraagt van de aan de werknemers uitbetaalde loonen. Met toestem ming, der aangewezen instantie mag de werk gever op het loon van den werknemer een bedrag van 1^ °/0 inhouden. De bestrijding van de Tuberculose. Een landelijke collecte op 29 en 30 Augustus. het woprd „tuberculosebestrijding" roept ongetwijfeld bij de meesten onzer dankbare gedachten op aan het werk, dat in ons land zoo bij uitstek waardeering vindt. En geen wonder, want dank zij dezen arbeid is het sterftecijfer aan tuberculose de laatste jaren aanmerkelijk teruggegaan. In 1940 was echter het sterftecijfer weer iets hooger dan in 1939, zoo schrijft het A.N.P. De tuberculosebestrijding is mede oorzaak, dat op het terrein van de volksgezondheid ons land zulk een vooraanstaande plaats in neemt. Wil dit zoo blijven, da» dienen alle krachten te worden ingespannen. De. tuberculosebestrijding wordt gevoerd door plaatselijke, provinciale en landelijke vereeniglngen, die door haar voorlichting, «onsultatiebureaux, deskundig huisbezoek enz., een belangrijk apparaat vormen in den strijd tegen de tuberculose, hierbij krachtig gesteund door overheidsinstanties, organisaties en fond sen, welker taak op het gebied van de ver pleging ligt en die uitzending naar sanatoria en ziekenhuizen mogelijk maken. De tuber culosebestrijding omvat derhalve zoowel de zorg voor den patiënt als de voorzorg t.o.v. diens omgeving. De bevolking in geheel haar samenstelling heeft steeds gul vóór'dit mooie werk geof ferd omdat zij de groote beteekenls er van begreep en de resultaten hier van zag. In moeilijke tijden, zooals wij thans doormaken, worden aan de tuberculosebestrijding extra hooge eischen gesteld, en alles moet wor den gedaan, het koste wat het kost, om het bereikte gezondheidspeil zooveel mogelijk te handhaven. Wel mogen de instellingen voor tubercu- lose-bestrijding voor haar taak zijn berekend, de steun en medewerking van allen, zonder uitzondering, is hierbij meer dan ooit onmis baar. Daarom stemt het tot voldoening, dat op 29 en 30 Augustus a.s. in een groote lan delijke collecte voor dit belangrijke werk een beroep op de geheele bevolking kan worden gedaan. Dit beroep nu moge niet onbeant woord blijven, het gaat hier om het behoud van het hoogste goedde volksgezondheid. Steunt daarom deze collecte en wel in ruime mate 1 Regenboogklasse: 1. Windekind, 1 D. Oppenhuizen, Sneek; 2. Jan van Gent, Grouw; 28 E. H., R. Wester, Grouw; 29 Weagenrider, Gebr. Wierda, Heerenveen; 31 Brammert, H. Hamminga, Zuidlaren; 42 Favoriet, J. Pasma, Sneek; 58 Ellert, J. J. Hamminga, Zuidlaren; 63 Kees, H. v. d. Meer, Sneek; 125 Pinguin, G. Bos, Ha ren; 126 Haspel, H. A. Beek, Groningen; 178 Snuffel, J. B. Brons, Groningen; 225 v. d. Werf Jr., Sneek; 234 Wiepkjé, H. v. d. Veen, Oudehaske; 2361 Narwal, A, Visser, Heerenveen; 237 Me-. teoor II, L. Hof, Opdehaske. De eerste kampioenswedstrijd in de’ B.M.-klasse werd fraai door E. H. van Wes ter te Grouw gewonnen. Tweede werd Meteoor II van L. J. Hof te Oudehaske. De open wedstrijden hadden alle een vlot verloop en boden prachtige starts. Maar er zijn heel veel schepen door averij uitgeval len. In de 30 vierk. meter klasse was mr. Hoekstra al heel ongelukkig, toen hij, na fraai als eerste de tweede route In te zijn gegaan, het fokkeval brak. Wel probeerde hij het te redden door het val van de ballon aan te slaan, maar dat bleek zeker niet te voldoen, want hij kwam tenslotte zonder fok als vijfde door de finish. Dr. v. d. Meer nam de leiding over én won. Ir. H. Zuiderbaan, de oud-regenboogzei- ler, won met 6/2 minuut voorsprong in de valkklasse, vóór mej. G. Kaan, die even eens een goeden wedstrijd voer. J. Bier ver sloeg In de Olympla-jollen de Sneeker crack en harden wlnd-zeller D. Bakker met een voorsprong van ruim twee minuten. Jople Bouman, die in het begin de leiding had, eindigde als derde. In de Bergumermeer- klasse was de Meteoor 11 van L. Hof te Oudehaske onbetwist de snelste, wat in de Pampus-klasse het geval was met het schip van De eindwedstrljd in de regenboogklasse was zeer spannend. Dr. v. d. Zijpp had steeds de leiding, maar D. Oppenhuizen zat hem op het laatste kruisrak van de provin ciale betonning na de finish dicht op de hielen. Dr. v. d. Zijpp ging iets te vlug door ree, waardoor Oppenhdlzen, die even ver der doorliep en toen draaide, hem onder de zeilen kreeg en ipet een neuslengte verschil won. Het was vandaag wel echt weer voor de Friezen en de Hollanders kwamen er in het geheel niet aan te pas. Ook in de 16 vierk, vijf aan de start ver- de Friezen over de niet-Frlézen. daar ze op alle vijf eerste prij zen beslag legden. Oudehaske onbetwist de snelste, wat in de burgemeester Reitsma. groote Industriestad Onder den druk van ging ten slagen vl over. De buit aan oor- let aantal gevangenen Ook In de overige deelen* van het Ooste lijk front vèrloopen de operaties met succes. Het na zwaren strijd ingenomen Nikola- lew aan de monding van den Boeg is, naar net D.N.B. meldt, districtshoofdstad en telt 167.110 inwoners. Het Is de stad met de meeste nijverheid en vooral scheepswerven g« - - Meterklasse, waarvan schenen, zegevierden beslag legden. Uitslagen van Zaterdag. 30 M’.-klasse: 1. Li, Dr. W. B. v, d. Meer,. Leeuwarden; 2. Rellnquenda, K. Dirkzwager, Rotterdam, st. A. van Gooi; 3. Stormvogel, S. J. Wiersma, Leeuwarden; 4. Carmèn, H. C. Geveke, Leeuwarden. Valkjachten: 1. Whippet, Ir. H. F. Zuiderbaan, Leeuwarden; 2. Kolhorn, Mej. G. Kaan. Srteek; 3. Toerfalk, S. H. Fritsma, Sneek; 4. Illusie, H. 'Cnosseii, Sneek. Akkrumer Jollen tot 4.50 M. (al leen met gaffelzeil): 1. Vitesse, Tj. J. Epe- ma, Akkrum; 2. Fladde, Simon Bakker, Sneek. 16 M’. Toerklasse I: 1. Valk, J. Muurling, Sneek; 2. Europa, T. Tammes, Groningen; 3. Ready IV, W. Jellema, Ak krum, st. H. 'de Jong; 4. Sperwer, J. de Vries, Leeuwarden. ^Larket):’!. Vlerk, Fokke Veen, Drach ten; 2. Pallieterken, F. H. Mulder, Huizum. Schouwen: 1. Pompeblêd, J. Douma, Oppenhuizen, st. G. Douma; 2. Sylnocht, Mej. A. Douma, Oppenhuizen, st. J. Douma; 3. Foarüt, F. Atsma, st. F. F. Atsma, Op penhuizen. 16 M’. Toerklasse II: 1. Hobby, P. Gemser, Leeuwarden; 2. Endeavour, B. Cou perus, Sneek; 3. Gedu, L. Nauta, Sneek, st. G. Kracht. Tjotters: 1. Kabel jouw, D. Visser, Langweer, st. E. Bokma-; 2. Anna, Tj. v. d. Meulen, Langweer. 16 M’. Een he 1 d s k 1 a s se I: 1. Ra mona, A. Vollema, Grouw; 2. Wlheja, J. Smith, Sneek; 3. Anneke, T. IJntema, Roor- dahuizum; 4. Helena, J. D. Brongers, Gro ningen, st. Rein Brongers; 5._Dirk Tom, B. de Haan, Sneek; 6. Butterfly, H. v. d. Veen, Joure. Olymplaj oliën: 1. Beroeboe III, J. Bier, Aerdenhout; 2. Wildebras, Dirk Bak ker, Sneek; 3. Dobber, J. S. Bouma, Leeu warden (behoudens protest); 4. Arrow, B. J. Gros, Leeuwarden. 16 M2. Eenheldsklasse II: 1. Ma rie, M. van Dijk, Joure; 2. Europa II, T. Tammes, st. J. Tammes, Groningen; 3. Look Out, G. C. v. Walree, st. J. Palm, Groningen; 4. Djumpol, W. Hoekstra, Roordahuizum; 5. Teddy, J. Hoekstra, st., L. Geveke, Leeuwarden. B.M.-klasse: 1. Meteoor II, L. Hof, Oudehaske; 2. Valk, K. F, Hesse, Leeuwar den; 3. Geja, J. v. d. Schaaf, Grouw; 4. Ellert, J. J. Hamminga, Zuidlaren. 16 M2. Eeqheidsklasse III: 1. Algri, Joh. Alberda, Sneek; 2. Utflecht, S. G. Dijkstra, Sneek; 3. Rola, S. J. Wiersma, st. J. Wiersma, Leeuwarden; (vierde prijs Wegens protest nog niet uitgereikt). Pampusklasse: 1. Ruiter, R. Reit- 2. Njord, E. Toonstra, 3. Waterlelie, D. P. Boomsma, S. NIEUWE SNEEKER COURANT I

Sneeker Nieuwsblad nl | 1941 | | pagina 1