DE SNEEKmWEEK. Duitschland strijdt voor Europa. Annex Sneeker Courant en Wymbritseradeel Abonnements- en Advertentieblad Nn. 94 Telef. 2200 Bureau: KLEINZAND le B LAD ier derde, NIEUWSTIJDINGEN. In ;r gunstigi ij Hersteld tief en de goede (frgamsatje nocmd béstuur hulde, het 2e dd voor definitief: winnend All- 50, plaats f 1.1 o; plaats Y. Kernel wedstrijden was de nederlaag van ir. Zuir ^11J v r 11/1 1 2 der puntenvoorsprlong gewonnen. Wel 1 i, maar die werden niet eilanders hadden de beste start en evenals gisteren vielen reeds op de eerste slagen. Bergsma bracht eerst om Opr pr;, f 50, nerhorst, r., f25, Y Kernei, ’"’ormer, ber. J.’Vergay; 4e” pr., f25, Domina, eig. P. Dekker te Burgerbrug, ber. A. R. Nottel- man; 5e pr., ƒ25, Dave Scott, eig. H. B. ;en. ;ge- het plaats Addrie- f 3.30. Allright (730 M.), tijd OPROEP MEDICI! De Nederlandsche Ambulance, die straks naar het Oostfront zal vertrekken, moet een echt Neder landsche hulpexpeditie zijp. Dat wil zeggen: itj moet degelijk en solide zijn, perfect uitgerust, de -modernste instrumentaria heb ben en over de medewerking van de beste doktoren en chirurgen' kunnen beschikken. Daarom is het noodig, dat de organisatieleiding, wat de medici betreft, een keuze kan maken uit een zoo groot mogelijk aantal d k t o r e n en vooral chirur gen (ook in verband met het aan wijzen van den leider der Ambu lance). Nederlandsche medlcll Er wordt een beroep op U ge daan I Gij kunt, door U op te «geven bij de Nederlandsche Ambulance een eervolle taak toebedeeld krijgt Gil, met Uw uitnemende en dej lijke opleiding, kunt ginds in l Oosten den naam van de Neder landsche medici de eerbied van de geheele wereld afdwingen. Gij kunt daadwerkelljk aantoo- nen, dat ons kleine land tot groote en grootsche daden In staat Is. Ook op mannelijk verplegend personeel doet de Ambulance een beroep. Ook jij kunnen medewerken aan den menschllevenden arbeid, welke ginds wacht. Nederlandsche chirurgen, dok toren en verplegers. Geeft U zoo spoedig mogelijk op aan de orga nisatieleiding van de1 NEDERLANDSCHE AMBULANCE, Koninginnegracht 22, 's Oravenhage, Telefoon 113142. HET DUITSCHE WEER- MACHTSBERICHT. HOOFDKWARTIER VAN DEN FÜHRER, 21 Aug. (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht ymaakt bekend: In hét Zuiden van de Oekraïne veroverden eenheden van de Waf- fen-S.S. de haven- en Industriestad Cherson aan de monding van den Dnjepr. De slag in het gebied rondom en ten Noorden van Gomel- eindigde gelijk reeds in een extra-bericht werd bekend gemaakt met een zware nederlaag van de Sowjet- weermacht. Infanterie-, geniotorl- seerde- en pantserdivisies hebben, In samenwerking met de lucht macht, -gedeelten van zeventien in fanterie-, vijf cavalerie-, twee pant ser- en een gemotoriseerde divisie, alsmede twee te voet aangevoerde brigades parachutisten versjagen, vernietigd of gevangen genomen. De bloedige verliezen voor den vij and zijn wederom zeer zwaar. Het aantal gevangenen steeg tot ongeveer 84.000, de bult aan stuk ken geschuf tot 848. Bovendien vie len 144 gevechtswagens en twee pantsertreinen in onze handen. Tusschen het Urnen- en Peipus- meer werd na dagenlange verbit terde gevechten een door den vij and flink versterkte en buitenge woon hardnekkige positie doorbro ken. De steden Nowgorod, Kingisepp en Narwa zijn veroverd. Onze zege vierende troepen rukken nog steeds verder op. 1 Eenheden* van de luchtmacht brachten'wederom zware verliezen .toe aan de uit Odessa en Otsjakov over zpe vluchtende Sowjettroepen en aan vijandelijke colonnes ten Oosten van de bocht van de 1 Dnjepr. Zij brachten In de Zwarte Zee een transportschip van 6000 b.r.t. tot zinken en beschadigden drie groote koopvaardijschepen. Bij een aanval op de Britsche kust vielen motortorpedobooten een sterk beschermd vijandelijk convool aan en brachten een tankschip van 5000 b.r.t. en een vrachtschip van 4000 b.r.t. tot zinken. Vijf vliegtui gen vernietigden in het zeegebied rondom Engeland overdag uit een convool een vrachtschip van 3000 b.r.t. Aan de kust van het Kanaal ver loor de Britsche luchtmacht in luchtgevechten vier 'jachtvliegtui gen. Vier andere Britsche vliegtui gen werden door mijnenvegers en patrouillebooten neergeschoten. Een poging van afzonderlijke Sowjet-bommenwerpers om in den afgeloopen nacht Noord-Duitsch kustgebied aan te vallen, bleef zon der effect. HAND1CAPDRAVER1J EN CONCOURS HIPP1QUE. ons vorig nummer - hebben we nog enkele uitslagen enz. kunnen opnemeln van deze Dinsdag jd. in het Sportpark door de Paardensportvereen. Sneek georganir. seerde draverijen en het concours hipr pique, het bezoek overtrof de stoutste verwachtingen, er waren ongeveer 4000 ber langstellendendaaruit blijkt wel dat het bestuur der vereeniging, goed gezien heeft zijn taak, na een zestal jaren van rust, te hervatten. Het blijkt mogelijk ook doo^ de paardensport vele menschen van buiten naar onze stad te brengen, voor het initia- verdient ge- verdient nog meer: nl. de steun van allen die Sneek steens meer in het centrum van het Frie- sche sportleven willen zien geplaatst, waar van tenslotte de geheele burgerij profiteert. In het vèrslagje in ons vorig nr.'hebben wij reeds vermeld dat ook burgemeester Schut in zijn openingswoord zijn medewer king om de paardensport hier weer tot bloei te brengen heeft toegezegd. De voorzitter der Paardensportvereen. Sneek, de heer H. W. Bos, heeft allen die op eenigerlei wijze hadden bijgedragen tot het succes van den dag in een slotwoord B Dravertf Handicap-draverij’ 800 M. Alle paarden die in A gestart zijn, uitgezonderd de eerste prijswinnaar. ie serie: gepl. Addrie (730 M.), tijd 1.091/g; toto t 1.70. 2e serie: gepl. Cavalcade (720 M.), eig, P. Dekker te Burgerbrug, ber. C. Bak, tijd 'ï.12: toto f i., 3e serie-: gepl. 1.10.4; toto f i.—. 4e serie: gepl. Edel Scott (700 M.), tijd I. 09.6; toto f 1.30. 5e serie: gepl. Bobichon (740 M.), eig. Stal Nederhorst, ber. J. Uilenbosch, tij.d 2.141/9; toto f 1.30. Finale: 1 Uitslag: ie pr., f200, Edel Scott, eig. H. B, v. d. Veen te Ruinerwold, ber. A. B. v. d. Veen, 700 M. in 1.081/g,; 2e pr., f50.Allright, big. U. W. de Jong te Oranjewoud, oer, M. Siderius, Toto: win nend f4.plaatsen f2.10 en f 1.30. Gespeeld voor definitiefEdel Scott win nend f31.40, plaats fi.io; plaats All right f 1.10, Cavalcade f 1.80 en Bobichon f 1.50. C Draverij: Handicaprdraverij 800 M. Alle paarden die in B gestart zijn, uitgezonderd de eerste prijswinnaar. ie serie: gepl. Allright (730 M.), 1.09; toto f 1.60.' 2e serie: gepl. Dave Scott, eig. H. B. v. d. Veen te Ruinerwold, ber. A. B. v. d. Veen (720 M.), 1.13; toto f4.70. 3e serie: gepl. Domina, eig. P. Dekker te Burgerbrug, ber. A. R. Nottelman (720 M.), 1.14; toto f5.—. 4e serie: gepl. Y. Kernei, eig. J. Haan Jzn. te Wijde Wormer, ber, P. J. Ruiter (750 M.), 1.131/2; toto i 1.20. t 5e serie: gepl. Fred Mac Clyo K., eig. Stal Nederhorst, ber. J. Uitenbosch (690 M.), 1.10; toto f4.Addrie eerste door de finish, maar wer< draven gediskwalificeerd. eig. U. W. de Jong tê Oranjewoud, ber. I- Fred Mc. Ólyo K, eig. Stal Ne bèr. J., Uitenbosch; 3e pr., f 25, eig. J. Haan Jzn. td Wijde Wormer, Dekker te Burgerbrug, ber. A. R. Nottel man; 5e pr., ƒ25, Dave Scott, eig. H. B. v. d. Veen te Ruinerwold, ber. A. B. v. d. Veen. Ges; right i f 1.30. De andere paarden waren niet ge speeld. Fatima, de 17-jarige merrie van den heer J. Haan te Wijde Wormer, kreeg een me daille van V.V.V. als oudste paard, het maakte met zijn rijder Ruiter 'een eere- rondje. Cbncours Hippique. Eenspannen open klasse: 1. Gloriettes Jaap, zw. w. ruin, E. Hemmes, Groningen, f50.; 2. Hendo, zw. br. ruin, D’. Mellema, Finsterwolde, f35; 3. Corlina, R. Velstra, Leeuwarden f25; 4. Moritz, zw. wv. ruin, J. C. Nienhuis,, Groningen, f 10; 5. Con stant, D. Aalfs, Oostermeer, f 10. 1 Kramer, tijd 1,08.8; toto fi.40. 3e serie: gepl. Fatima (790 M.), eig. J. Haan te Wijde Wormer, ber. J. Haan, tijd 1.11, toto f 15.70. 4e serie: gepl. Allright (730 M.), eig. U. W. de Jong te Oranjewoud, ber. M. Sider rius, tijd. 1,10; toto 11.40. 5e serie: gepl. Addrie (730 M.J, eig. P. Kramer *te Nijland, tevens berijder, tijd 1.11toto f 1.40. Finale: ie prijs f300 Claudy Scott, prijs f 50 Edel Scott. De eerstaankomende Allright werd ge- disqualificeerd wegens onregelmatig dra ven. Prijzen f 300.en f 50.—. Toto winnend f 6.80, plaatsen f 2.40 en f 2. Claudy Scott was voor definitief door niemand gespeeld, zoodat voor definitief winnend geen uitbetaling plaats vond; plaats Edel Scott f 1.30, De wedstrijden van de KZ.V. Sneek. VIERDE DAG. De vierde dag yan de Sneek-Week, voor afgaande aan den drukken Hardzeildag, is altijd een rustige dag, waarop* slechts een bescheiden programma wordt afge werkt. Dit jaar was de Dinsdag echter belang- rijker, omdat nu, in afwijking van de vaste gewoonte, de eerste teamwedstrijd t Hol land—-Friesland in de Regenboogklasse ge houden werd, teneinde de Hollanders Don derdag in de gelegenheid te stellen 'op tijd naar huis terug te keeren. Deze teamwedstrijd vormde dus de hoofdschotel van het kleine programma, waarin tevens nog eenmanswedstrijden in de Regenboogklasse en 30 M8. klasse, en onderlinge wedstrijden in de Valkklasse, Olympia jollen, Pampusklasse en Akkrumer Jollen voorkwamen. Om 2.10 uur ^tartten de beide complete teams. In de nieuwe Saendén van Leen de Wit zagen we een dame mee de fokken schoten bedienen. Zonder iets aan haar capaciteiten te kort te doen kan hieruit af geleid worden dat er een matige bries stond die uit zuidelijke richting woei,-maar toch voldoende om de wedstrijd tot zijn recht té doen komen. Leen de Wit' en v. d. Velde gingen mooi hoog weg, maar de Friezen zochten hun succes bij df lage startboei, Reeds op het eerste kruisrak ‘naar de boei in Gossepalen ontbrandde de strijd, zoodat er al spoedig teekening in het veld kwam. Toen we ze bij de Heerenrijl oppikten, gingen Bergsma en Simon de Wit aan den kop, waarachter Piet van Dijk als derde volgde. In het achterste waren dr. v. d. Zij een duel gewikkeli r winnaar te voorschijn kwam. Daarna schoot v. d. Zijpp snel naar voren, en toen ze na Bergsma, die schitterend heeft de ie route de Sijbesloot in kwamen lag hij achter Bergsma, die hier nog steeds de leiding had. Oppenhuizen was hi< Leen de Wit vierde, van Dijk vijfde, Simon de. Wit zesde, Vrolijk zevende en v. d. Velde achtste. Flier hadden de Friezen dus al een kleine voorsprong, die ze ook wis ten te handhaven. Op het kruisrak vanaf de Roospollen naar de finish hield dr. v. d. Zijpp Bergsma vast, door steeds met hem te draaien. Hij gaf daardoor aan zijtn team genoot Oppenhuizen de kans om de leiding te nemen. Toen ontstond er een spannende eindrace tusschen Oppenhuizen en Berg sma. Op korten afstand van de winlijn ging Oppenhuizen over bakboord voor Bergsma langs, waarna hij ree ging en Bergsma on der de zeilen nam. Deze ging echter direct Eindstand van deze tweedaagsche race was mee door en achter Oppenhuizen langs, jdus: Friesland 38.1, Holland 34.1 punt, om deze daarna na èen korte slag af te dekken. Toen ontstond een sensationeele nek-aan-nek race, die Oppenhuizen had kunnen winnen als hij hetzelfde gedaan had wat hij Zaterdag in zijn' eindstrijd met dr. v. d. Zijpp deed, nl. door met een opschier echtep: niet, met een neuslengte verschil. Piet van Dijk finishte als derde, dr. v. d. Zijpp als vierde, v. "d. Velde als vijfde, Leen’ de Wit als zesde, Simon- dq Wit als zevende en Vrolijk als achtste, waardoor) de puntenstand werd 19 voor Friesland en 17.1 voor Holland. Dat zal er morgen in den eindstrijd dus om spannen! Ir. Zuiderbaan won voor de vierde maal in de Valkklasse, /maar Jan Bier kon nu de spiegels van vier voor hem liggende Friezen begluren. De volledige uitslagen luiden: Onderlinge wedstrijd in de Valkklasse: ig door het Friesche D. Bakker, Feitze Opr penhuizen en Nellie van Gooi, gewonnen. Jan Bier kwam wel als eerste door de fir man, j.xxaax viam xuju icauigvuuu icu jJtuMLcf de vijfde plaats .bezette en Koert Flemming zelfs als hekkensluiter fungeerde, behaal de het Hollandsche team slechts 15.1 pnt. De Groningers waren derde met 9. Een stevige bries begunstigde den be slissenden teamwedstrijd in de Regenboog- klasse, die, evenals gisteren, met 'een kleir nen puntenvoorsprlong door de Friezen werd gewonnen. Wel waren er van beide partijen protesten) toegewezen. De Hi het kruisrak na "de boei en Gossepalen Oppenhuizen weg, maar draaide tijdig de boei als eerste te kunnen ronden. penhuizen draaide hier achter vier langs, maar nestelde zich spoedig weer in het voorste gelid. Na de eerste route had gevaren, 'met’een straat de leiding, waarachter de Friezen Oppenhuizen, van Dijk en Vrolijk, volgden. De eindroute bracht Bergsma pech. In de Heerenzijl verspeelde hij zijn fokuitzet- ter. Hij maakte een slag door den .wind óm dit onmisbare voorwerp op te visschen, maar toen had Oppenhuizen hem al aan boord. Dit geval kostte Bergsma zijn lei dende plaats, hij trachtte haar in een. har den stnjd wel terug te winnen, maar daar voor kreeg hij geen kans. Toch eindig,de hij nog als tweede, voor vJn Dijk. Daarna kwamen Simon de Wit, Vrolijk, Van der Velde, Leen de Wit en dr. van der Zijpp, die averij aan zijn grootzeil had’ gehad en met groeten’ achterstand binnenkwam. Zaterdag 23 Augustus 1941 57e Jaargang Verschijnt DINSDAGS- en VRIJDAGSAVONDS KIEZEBRINK Co. - SNEEK OFFICIEEL ORGAAN OFFICIEEL ORGAAN DER GEMEENTE WYMBRITSERADEEL. Hoofdred.: L. KIEZEBRINK, Hloemstraat 31. Sneek. ---- Uitslagen van Woensdag. Extra leamwedstrijd Olympia jollen: Fries land 2i punten, Holland 15.1 pnt., Gro ningen 9 pnt. 16 M2. Toerklasse: 1. Hobby, P. Gem- ser, Leeuwarden; 2. Valk] J, Muurling, Sneek; 3. Sperwer, J. de Vries, Leeuwar den; 4. Ready IV, W. Jellema, Akkrum; 5. Hennie, M. Fritsma, Sneek. 16 M.2. Eenheidsklasse 1: 1. Deli, L. Rosier, Sneek; 2. Butterfly, H. van der Veen, Joure; 3. Wiheja, J. Smith, Sneek; 4. Hendrika, H. Dam, Sneek; 5. Tineke II, mr. D. H. Okma, Leeuwarden, st. A. J. A. Velsink. Larken: 1. Pallieterken, F. H. Mulder, Huizum; 2. Vlerk, Fokke Veen, Drachten; 3. Jokeltje, J, Hiemstra, Sneek; 4. PediUa,, J. v. Slooten, Leeuwarden; 5. Trim 2, J. Boomsma Sneek. Teamwedstrijd Regenbogen Holland- Friesland: Holland 17 punten nl. f Saen- degii I 5, Duke II 3, Eelko 7 en Saenden2; totaal over twee wedstrijden 34.1. Friesland 19.1: Dolfijn 4, Schelm 6, Windekind 8.1, Jan v. Gent 1. Totaal over twee weds try den 38.1. - Valkklasse: 1. Illusie, H. Cnossen, Sneek; 2. Yachtfalk, Ch. Koster, Sneek; 3 .Whippet, ir. Zuiderbaan, Leeuwarden; 4. Koihorn, G. Kaan, Sneek; 5. Orbo, J. de Jong, Drachten. 30 M2. klasse: 1. Li, dr. W. B. van der Meer, Leeuwarden; 2. Agatha, G. Visaer, Leeuwarden, st. H. Geveke; 3. Jo, H. J. Dijkstra, Akkrum;' 4. Tsjerk Hiddes, mr. W. Hoekstra, Mantgum. 16 M2. Eenheidsklasse Hi 1. Dirk Tom, B. de Haan, Sneek; 2, Komeet, G. E. de Boer, Joure; 3. -Foddebo.sk, H. S. Groen hout, Sneek; 4. Da Capo, D. v. d. Werij, Sneek; 5. Marie, M. van Dijk, Hornj-. merts. B.M.-klasse: 1. Meteoor II, Luut Hof, Oudehaske; 2. E.H., H. Wester, Grouw; 3. Haspel, H. A: Beck, Groningen; 4. Valk, K. F. Hesse, Leeuwarden; 5. Ellert, J. J. Hammlnga, Zuidlaren. Tjotters: 1. Kabeljouw, D. Visser, Lang weer; 2. Njord, H. Bakker, Sneek. Pampusklasse: 1. Ruiter, R. Reitsma, Koudum; 2. Weerhaan, H. Halbertsma, Sneek; 3. Waterlelie, J. Boomsma, Sneek; 4. Ljip, P. de Jong, Sneek. Schouwen: 1. Zeillust, M. Tromp Visser, Warns; 2. Meerkol, F. F. Atsma,. Oppen- huizen; 3. Twa Broerren, A. Spijkstra, Grouw; 4. Foarüt, U. de Jong, Oppenhuir zen. 22 M2. klasse: 1. P.A.W.N., P. Bruin- sma, Heerenveen; 2. Swalker ,B. v. d. Werf, Sneek. Otympiajollen; 1. Teb II, T. Bakker, N. Loosdrecht; 2. Voilh, F. Oppenhuizen, Sneek; 3. Beroeboe III, J. Bier, Aerden- hout; 4. Popeye, Nelly van Gool, Hom- merts; 5. Fram, Corrie van Gool, Hom- merts. 12 voets Jollen: 1. Rakkert, E. K. Hoek stra, Leeuwarden; 2. Ree, C. W. Schaap, Sneek; 3. Popeye, P. M. Schoen, Bloemen- daal; 4. Wmdewiek, H. C. M. Hesleiy- feld /Amsterdam. 16 M2. Eenheidsklasse III: 1. Favonius, J. Fielder, Paterswolde; 2. Look Out, G. C. van Walree, Groningen, st. J. Palm; 3. Rar mona, A. Vollema, Grouw; 4. Dolfijn', P. G. Halbertsma, Grouw; 5. Amateur, J. R. de Dood, Sneek. 12 M2. Sharpies: 1. Dada II, M. G. Breuning, Heerenveen; 2. Tineke II, J. H. de Koningh, Heerenveen^ Regenbogen: 1. Eelko, W. Bergsma, Voorburg; 2. Saenden, L. de Wit, Zaan dam; 3. Duke II, J. v. d. Velde, Den Haag; 4. Windeland, D, Oppenhui&en, Sneek; 5. Waterrot II, S. Kuipers, Sneek. Vervolg elders in dit nummer. I. Whippet, ir. H. F. Zuiderbaan, Leeu warden; 2. Yachtfalk] Ch. Koster, Sneek; 3. Windewiek III, H. C. M. Heslenfeld, Amsterdam; 4. Kolhom, G. Kaan, Sneek. Teamwedstrijd HollandFriesland in de Regenboogklasse: Friesland 19 punten, Holland, 17.1 pnt.; nl. Friesland: Dolfijn, K. Vrolijk, 1 pnt.; Schelm, P. v. Dijk 6; Windekind, D. Oppenhuizen 7; Janv. Gent, dr. v. d. Zijpp, 5 punten; Holland; Saen den I, S. de Wit, 2 pnt.; Duke II, J. Q. v. d. Velde, 4 pnt.; Eelko, W. Bergsma, 8.1 pnt. en Saenden, L. (de Wit, 3 pnt. Eenmanswedstrijd in de 30 M2. klasse; i. Agatha, J. Visser, Leeuwarden, st. H. Geveke, Leeuwarden; 2. Li, dr. W. B. van 'der Meer, Leeuwarden. Eenmanswedstrijd in^de Regenboogklasse: i. Dolfijn, K. Vrolijk, Sneek; 2. Duke II, J. C. van der Velde, Den Haag; 3. Louisa II, R. Moedt, Sneek. Onderlinge wedstrijd in de Olympia jol len: 1. Voilé., F. Oppenhuizen, Sneek; 2. Zephyr, A. en N. Joustra, Sneek; 3. Trer wes ,S. van der Meer, Alkmaar; 4. Wil debras, D. Bakker Sneek; 5. Beroeboe III, J. Bier, Aerdenhout. Onderlinge wedstrijd in de Pampusklasse: I. Ljip, P. ide Jong, Sneek; 2. Ruiter, R. Reitsma, Koud.um; 3. Weerhaan, FL Hair bertsma Sneek; 4. Huppemus, J. KorthaJs Aites, Amersfoort. Onderlinge wedstrijd in de Akkrumer jollen: 1. Skarlün, H. Brandenburgh, Sneek; 2. Fladde, J. H. Bakker, Sneek, st. J. Bakker, HARDZEILDAG. Onze vermaarde Sneeker hardzeildag trof het in het begin niet heel mood met hqt weer. Het was nl. regenachtig en gu,UTr De wind was veel kalmer dan Maandag, maar in de buien gierde het over het water, waar boven zich donkere regenwolken sar menpakten. Later echter knapt© het weer heelemaal op, de zon kwam er door en het werd een mooie zeüdag. Ofschoon de belangstelling op het start- terrein groot was, was het nier toch veel rustiger dan in normale tijden. De wedstrijr den werden bijgewoond door den Beauf- tragte voor Friesland, den heer Ross en zijn staf, die vergezeld was van burgemees ter Schut van. Sneek. Op het startterrein, dat ressorteert onder de gemeente Wym britseradeel, werden zij verwelkomd door den burgemeester dier gemeente, denbeer Tjaberings. Op verzoek van de Olympiajollenzeilers is voor hen een extra groepswedstrijd Hol landFriesland— Groningen ingelascht. De eerste werd vandaaj team, bestaande uit I en Nellie van Gooi, gewonnen. De Groningers waren derde met 9. slissenden teamwedstrijd’in de’ Regenboog- De Friezen hebben dus revanche geno men van hun nederlaag tijdens de laatste Kaagweek.z De grootef verrassing in de open zeilr wedstrijden was de nederlaag van ir. Zui derbaan in de Valkklasse, waartoe zijn min- ,stige start zeker heeft bijgedragen. de zich echter in zooverre, dat hij' toch nog als derde doorkwam achter Cnossen en Koster. Ook Jan1 Bier kreeg zijn nederlaag te incasseeren, want hij eindigde achter Bak ker van Loosdrecht en den Sneeker Op penhuizen. De kampioen in de B.M/-klasse werd eveneens verslagen. De vrije wedstrijd in de Regenboogr klasse, waarmee de wedstrijden werden be sloten, eindigde behoudens den uitslag van de ingediende protesten, met een be sliste overwinning voor Bergsma. Alweer Bergsma! Leen de Wit en - - waren tweede en derde. Daarna kwamen Oppenhuizen en Kuypers. bedankt en het publiek een tot weerziens toegeroepen. Uitslagen: A Draverij: Handicap-draverij, afstand 800 M. ie serie: gepl. Edel Scott (700 M.), eig. B. v. d. Veen te Ruinerwold, ber. A. B. v. d. Veen, tijd 1.08; toto f2.60. 2e serie: Gepl. Claudy Scott (720 M.), eig. D. F. Olivier te Oosterlittens, ber. K. Adv. in dit blad worden gratis opgenomen in bet adv. blad de SNEEKER COURAN? DER GEMEENTE SNEEK NIEUWE SNEEKER COURANT (Nieuws- en Advertentieblad). Officieel prgaap der gemeenten Sneek en Wymbritseradeel. Abonnementsprijs 2.50 per jaar. Betaling kan zoo gewenscht geschieden aan de courantloopers met 5 cent per week, Per post ƒ3.60; Giro 130000 ten name van fa. KIEZEBRINK Co. Sneek. Losse nummers 5 cent. SNEEKER COURANT (Gratis Advertentieblad). ADVERTENTIES WORDEN .STEEDS IN BEIDE BLADEN OPGENOMEN. Advertentieprijs 9 ets, per regel. Bij contraot aanmerkelijk lager. Klachten over niet bezorgen enz. aan de Administratie Kleinzend 7, Sneek. Tel. 2200 o protesten, met een be rgt Van der Velde Oppenhuizen langs, m korte slag af te die Oppenhuizen had «yat hij Zaterdag in zijn' eindstrijd met dr. ter over 'de winlijn te gaan. Hij deed dat echtep: niet, en daardoor won Bergsma Piet van Dijk finishte als derde, dr. ging als ■d wegens (Finale. Uitslag: ie pr., f 100, Allright, ML Siderius, 730' M.’in 1.07.8;’2e pr;, f 50, ,b< ajl de yk i gelid p en v. d. Velde-in waaruit dokter als I uu. V. 4JUJS-, - J- - TT.-.- J--J J_. NIEUWE SNEEKËRCÖÜRANT - -- nish, maar daar zijn teamgenooten Bakker zelfs'als ’hekkensluiter fungeerde, bei

Sneeker Nieuwsblad nl | 1941 | | pagina 1