e n Goedkeuring smerk IJK* en HERIJK. Abonnements- en Advertentieblad Duitschland strijdt voor Europa. Annex Sneeker Courant en Wymbritseradeel Verschijnt DINSDAGS- eo VRIJDAGSAVONDS brink Co. - SNEEK OFFICIEEL ORGAAN OFFICIEEL GEDEELTE. NIEUWSTIJDINGEN. Telet 2200 Bureau: KLEIN ZAND le B LAD F Olymplajollen: doI, Hommerts. Pasma, Sneek; 2e „Victorie". „Martha' INGEZONDEN STUKKEN. NNI H. S. Groenhout, Sneek; 2e „Deli”t L. Rosier, Sneek; 4e „Amateur’’, J. R. de Öood, Sneek’ Gooi.’ 3- 4- 5- Adv. in dit blad worden gratis opgenomen in bet adv. blad de SNEEKER COURANÏ DER GEMEENTE SN keuring en herkeuring onderwo: gewii de g de L No. 95 Woensdag 27 Augustus 1941 57e Jaargang hij onmogelijk, zelfs met Ameri- kaansche hulp. Engeland zou er beter aan toe zijn, wanneer het vrede sloot op de ba sis van den tegenwoordigen toestand, dan den oorlog door de Amerikaan- NIEUWE SNEEKER COURANT (Nieuws, en Advertentieblad). Officieel orgaan der gemeenten Sneek en Wymbritseradeel. Abonnementsprijs 2.50 per jaar. Betaling kan zoo gewenscht geschieden aan de courantloopers met 5 cent per week. Per post ƒ3.60; Giro 130000 ten name van fa. KIEZEBRINK Co. Sneek. Losse nummers 5 cent. SNEEKER COURANT (Gratis Advertentieblad). ADVERTENTIES WORDEN STEEDS IN BEIDE BLADEN OPGENOMEN. Advertentieprijs 9 ets, per regel. Bij contract aanmerkelijk lager. Klachten over niet bezorgen enz. aan de Administratie Kleinzand 7, Sneek. Tel. 2200 o Donderdaj acht, op zat, naar beneden géval- ,cht, beneden slechts het deerlijk verminkte lijkje! van het kind te zullen vinden, doch wonder boven wonder bleek de kleine geen letsel van beteeke- nis te 'hebben gekregen. Niettemin is het kindje naar het O.L.V. gasthuis gebracht, waar het voorloopig ter observatie is opge nomen. Men schrijft ons: Dezer dagen wordt In geheel Nederland een propaganda-blad verspreid, dat den titel draagt: „Victorie” en dat men kan be schouwen als het sluitstuk van de V-actle hier te lande. Het blad Is gewijd aan de vele schitte rende Dultsche overwinningen, die wij sinds September 1939 beleefd hebben en aan de Britsche „roemrijke” terugtochten, die daar veelal mede gepaard gingen. Onder den titel „Het Brltsche leugen- drama” wordt een groot aantal Brltsche en Amerlkaansche berichten van September 1939 tot heden In herinnering gebracht, waarvan thans Iedereen de leugenachtigheid kan vaststellen. In het geheele blad, dat rijk met interes sante fotoseries en vlotte teekenlngen van den bekenden Claudius geïllustreerd is, overheerscht de Ironische en min of meer humoristische toon, die de echte Nederlan der steeds weet te waardeeren. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SNEEK brengen ter oi dat de Secretaris- Generaal Handel, Noorsche brigade, die met de verdediging van -Noord-Tröndelag was belast, zegde in zijn laatste appèl aan zijn manschappen toe, dat hij een overzicht zou uitgeven over wat er in zijn rayon was gebeurd gedurende de maand, dat Noorwegen in den oorlog trokken was. Met de uitgave van dit b waarvan nu ook een goede Nederlandsche vertaling in het licht is verschenen, voldeed hij aan deze belofte. Over het algemeeh worden dergelijke stukken, als hier zijn gepubliceerd, niet, althans niet tijdens een oorlog, aan de open baarheid prijs gegeven; en er zijn ook nu nog enkele documenten weggelaten, waar van publicatie niet kon worden toegestaan. Overigens is het sobere relaas, dat de schrij ver ons hier geeft, reeds meer dan vol doende, om den belangstellenden en aan- dachtigen lezer een indruk te geven van de moeilijkheden, waarmee men in het Noorden te kampen gehad heeft na den inval door het Duitsche leger. De voornaamste factoren, die tot de over gave hebben geleid, blijken te zijn: onvol doende geoefendheid der troepen en der officieren, een ontstellend gebrek aan wa pens, munitie, vervoermiddelen enzoovoorts, waarom tijdens den oorlog telkens en drin gend, maar vrijwel altijd vergeefs, werd ge vraagd; de onvoldoende hulp door de geal lieerden en ten slotte het plotselinge vertrek van deze laatsten van het Noorsche strijd- tooneel. Er is in den strijd der Noren en in dien, welken wijzelf gedurende vijf dagen hebben moeten voeren, eenerzijds veel overeen komst, omdat ook ons land vele jaren lang door den oorlog gespaard was en ons leger niet geoefend was in de moderne middelen van oorlogvoering. Anderzijds is er een groot verschil tusschen ons vlakke land en het bergmassief, dat den Noren veel voor- deelen gaf boven den aanvaller en dat on getwijfeld de reden is geweest, waarom zij het langer hebben weten uit te houden dan wij. Trouwens, ook voor de Duitschers bracht de aanvoer van manschappen en materieel naar het Noorden uiteraard veel grooter moeilijkheden mee dan naar ons land. Wie aan de hand van het in dit boek op genomen kaartje met aandacht de op het eerste gezicht vrij droge berichten leest en volgt, krijgt ten slotte denzelfden indruk, dien een boeiende roman, op hem zou ma ken. Achter deze dagelljksche rapporten cm verzoeken om hulp, komt de tragiek van dezen strijd duidelijk naar voren; en met Instemming halen wij de woorden van Ko lonel Wettre In zijn laatste redevoering tot zijn regiment aan: Wij willen hopen, dat wij eens weer vrije mannen zullen worden en dat wij geleerd hepben, dat te allen tijde verval van het. leger samen Is gegaan met verval van het land. Een Interessante uitgave, waarvan de be langstellende Nederlander, burger zoowel als oud-militalr, gaarne kennis zal nemen. B. dedigingsbelasting I. Dit besluit behelst een wijziging in het belastingjaar, een wijziging van het tarief der belasting c_ fende den aft den en voor kinderen. Zooals bekend, liep1 vroeger van Mei tot Mei. VOLKSCONCERT. Programma van het concert uit te voeren door de Arbeiders muziekvereen. „Steun in den Strijd”, dir. G. van Hardeveld, ,op ig 28 Augustus, 'a avonds half het Marttniplein. Per Aspera ad Astra, marsch E. Urbach Feodora, ouv. P. Tschaikowsky An der schonen blauen Donau, wals J. Strauss Fantasie Opera „Martha" Flotow Marsch Militair F. Schübert Pauze Hierna populaire oude bekenden. BIOSCOOPNIEUW8. De Willy Forst-film „O p e r e 11 e”, wel ke deze week nog t.e.m. Woensdag inhetAmlcitiaTheater draait, geeft een uitstekend beeld van het Weenen in de tweede helft der vorige eeuw, toen de klas sieke Weensche operette ontstond en Strauss, Franz von Suppé en Millöcker de grootste trlumphen vierden. Willy Forst de regisseerende hoofdrolspeler en Maria' Holst geven een zeer goede vertolking van hun rollen als Jauner, de regisseur bij het Carl Theater, en „die Geistinger”, directrice en zangeres van het Theater an der Wien. Leo Slezak weet van Franz von Suppé met zijn gewone en toch prettig aandoende over drijvingen een boeiende creatie te maken; Paul Hörbiger is als de zanger Girardi in de revolutie in de operettewereld de perSoon die de eer van het Theater an der Wien tenslotte nog eenigszins weet op te houden. - Met zijn bekende gemoedelijkheid brengt Hörbiger ook Jauner en zijn vrouw (Dora Komar) na een tijdelijke verwijdering weer dichter tot elkaar. Aardig is o. a. de scène, waarin von Suppé twee dagen voor de pre mière nog een nieuwe schlager moet vin den; de pittige marsch wordt beslissend voor het succes. Een stroom van meeslee- pende operette-melodieën wordt het pu bliek toegespeeld en -gezongen, brokstukken uit tientallen scheppingen van de drie com ponisten worden in bonte mozaiek en met vaart voor oogen getooverd. Vele films hebben reeds de sfeer van het oude Weenen trachten weer te geven, in de eene is dit beter gelukt dan in de andere, doch Forst heeft deze in zijn „Operette” buitengewoon verdienstelijk weten te treffen. In het voorprogramma werd o. a. een in teressant filmpje vertoond over de oude grachten en gevels van Amsterdam, het Venetië van het Noorden. grootste beleven. Hij acht zich jegens zijn vaderland ver plicht, zelfs op gevaar af van belasterd te worden, te berichten over de Europeesche gebeurtenissen, waarvan hij de ontwikkeling niet eigen oogen heeft gadegeslagen. Vele Amerikanen hebben geen denkbeeld van den toestand, doordat zij geen juiste in lichtingen krijgen. De vraag is thans niet, wat dé Ver- eenigde Staten in Europa moeten doen, maar wat zij kunnen doen. Dat moet men nauwkeurig overwegen en eerst daarna han delen. Lindbergh zeide voorts, dat de moge lijkheid van een Duitsche overwinning op Engeland bestaat. Een Britsche overwin ning acht hij ónmogelijk, zelfs met Ameri- 1 toe zijn, wanneer het vrede sloot op de ba sis van den tegenwoordigen toestand, dan wanneer het oorlog blijft voeren. De voort- Overste Getz, de commandant van de 5e+zetting van den oorlog door de Amerikaan- oorsche brigade, die met de verdediging sche hulp roept een economische chaos in het leven zooals de Vereenigde Staten nog nooit hebben meegemaakt. Lindbergh zeide nog, dat het Amerikaan- schel wapenprogramma slechts langzaam vordert, doordat het volk het niet eens is. De Amerikanen hebben het lot van Ame rika met dat van Europa laten vereenigen. Om! eenheid te krijgen moet Amerika de oogen van Europa afwenden en zich cpn- centreeren op 'de toekomst van het eigen land. Avondnijverheidsschool Sneek. Blijkens een advertentie in dit nummer wordt binnen enkele dagen wederom gele genheid gegeven tot aangifte van leerlin gen voor dg avondnijverheidsschool. Naar aanleiding daarvan vestig ik gaarne Uw aandacht op het volgende: Hel, doel van het avondnijverheidsonder- wijs is wel in de eerste plaats aan een ieder, die overdag in een technisch bedrijf werk zaam is, en daar zijn praktische opleiding ontvangt, ’s avonds de theoretische kennis bij te brengen, die hij voor zijn vak noodig heeft. Nu is het begrip „theoretische kennis” nog al rekbaar en de grens hiervan moeilijk aan te geven, doch wil men ook maar eenige aanspraak maken op een voldoende theo retische vakontwikkeling, dan zal men op zijn minst een avondnijverheidsschool met een 5-jarige cursus moeten hebben door- loopen. Ook als voorbereiding tot de examens „Vakbekwaamheid voor Vestiging” zal dit noodig zijn, wil men een cursus ter oplei ding voor een dergelijk examen met eenig succes kunnen volgen. Heel veel ouderen, die voor vestiging gaarne zoo’n cursus zou den willen volgen, moeten dikwijls worden afgewezen, omdat hun vooropleiding onvol doende is geweest. Bovendien zij er hier nog op gewezen, dat evenals de oud-ambachtsschoolleerlin- gen ook ouderen, hoewel niet in het bezit van een ambachtsschool- of avondnijver- heidsschooldiploma, aan de praktijkoefenin- gen mogen deelnemen. Deze omvatten o. a.: machinale hout- en metaalbewerking, tim meren, meubelmaken, vuur- en plaatwerk, machinebankwerken en electrische montage. Om teleurstelling te voorkomen, wachte men niet tot dat het te laat is, de gelegen heid is er nu weer om alvast te beginnen De Directeur, S. BAKKER. rijk wo- net zui ver vermogen échter verminderd voor onge- gehuwden met f15.000 en Voor ieder kind, waarvoor de aanspraak heeft ap Idn- itreden met HET DUITSCHE WEER- MACHTSBERICHT. Uit het hoofdkwartier van den führer, 25 Aug. (D.N.B.) Het op perbevel van de weermacht deelt mede: De operaties in het Oosten ma ken overal goede vorderingen. In een extra bericht is reeds medegedeeld dat onderzeeërs en andere oorlogsschepen, die in over- zeesche wateren opereeren, de ver nieling van totaal 25 vijandelijkt vrachtschepen van tezamen 148200 b.r.t. meldden. 1 Hiervan hebben alleen reeds de dulkbooten in een achtervolging van verscheidene dagen en na zwa- ren strijd uit een convooi, dat van Engeland naar Gibraltar voer, 21 vrachtbooten van tezamen 122000 b.r.t. weggeschoten. Bovendien hebben zij van de escorteerende strijdkrachten een torpedojager der „Afridi”-klasse, een korvet en een bewakingsvaartulg tot zinken ge bracht. Slechts acht schepen van dit krachtig beveiligde convooi slaagden er in te ontkomen in de Portugeesche territoriale wateren. In den strijd tegen Engeland heeft de luchtmacht overdag bom men van zwaar kaliber geworpen op de haven van Great Yarmouth. Tijdens den nacht waren lucht aanvallen gericht op havenwerken aan de Britsche oostkust alsmede op verscheidene vliegvelden op het eiland. Patrouillevaartuigen schoten voor de Nederlandsche kust een Brit- schen bommenwerper neer. Een gering aantal Brltsche vlieg tuigen wierp in den afgeloopen nacht op enkele plaatsen in West- Dultschland brand- en brisantbom men neer. De schade is onaanzien lijk. Nachtjagers schoten drie der aanvallende vliegtuigen neer, „De strijd om de fjorde n". een Noorsch oorlogsdagboek door Overste Getz, commandant van de 5de brigade van het voormalige Noorsche leger.. Uitgave W. J. Thieme <S Cie., Zut- phen. ter in bepaalde aangelegenheden, rakend het bestuur Van de gemeente, van raad te dienen. De zittende wethouders behooren niet te worden ontslagen dan nadat het toezicht houdende orgaan terzake zijn instemming heeft betuigd. WIJZIGING VAN VERMOGENS- EN VERDEDIGINGSBELASTING. Een tarief voor het geheele land: 5 pro miUe. Belastingjaar zal samenvallen met kalenderjaar. In het verschenen Verordeningenblad is gepubliceerd een besluit van de secretaris- sen-generaal van de departementen van financiën en van binnenlandsche zaken be treffende de vermogensbelasting en de ver- dedigingsbelasting I. --een wijziging in het j en voorts bepalingen betref- trek voor ongenuwaéu, gehuw- het belastingjaar Het is de bedoe ling, met ingang van 1 Januari 1942 het belastingjaar te laten loopen van Januari tot Januari. Daarom is in het onderhavige besluit een overgangstijd vak van achtmaan den vastgesteld en wel van 1 Mei tot en met 31 December 194). Wat het tarief betreft is het volgende op te merken: vroeger, was van kracht de vermogens- en verdedigingsbelasting I, waarbij voor verschillende plaatsen in ons land verschillende opcenten werden ge heven voor de provincie, voor de gemeente en voor het gemeentefonds. Dit oude tarief is nu vervangen door één tarief, zonder opcenten, dat geldt voor het geheele land. De belasting bedraagt thans vijf gulden voor elk geheel bedrag van duizend gulden, dat in het zuiver ver- OFFICIEEL ORGAAN DER GEMEENTE WYMBRITSERADEEL. Hoofdred.: L. KIEZEBRINK, Bloemstraat 31, Sneek RADIOREDE VAN CHURCHILL. Verklaring over het onderhoud met Roosevelt. BERLIJN, 25' Augustus. (D.N.B.) De Britsche minister-president Wlmston Chur chill heeft voor de radio een rede gehou den. President Roosevelt en ik, zoo begon Churchill, hebben elkaar in een door ber gen omzoomde baai „ergens op den Atlan- tischen Oceaan" ontmoet aan boord van het nieuwste Britsche slagschip om daar Bij het begin van de derde maand. BERLIJN, 24 Aug. (D.N.B.) Bij het begin van de derde maand van den oorlog tegen de Sowjets gaan de oorlogshandelingen aan het Oostelijk front zonder haperen verder, aldus verneemt het D.N.B. ter aanvulling van het weermachtsbericht van Zondag. Als karakteristieke trekken moeten de volgende punten worden genoemd: 1. De beveiliging van het geheele front langs den midden- en den benedenloop van den Dnjepr als uitgangspunt voor nieuwe operaties aan het zuidelijk front. 2. De beginnende omsingeling van een sterke Sowjet-aanvalsgrbep door den lin kervleugel van de legergroep-Rundstedt en door den rechtervleugel van de legergroep- Bock In de streek tusschen Klejev en Gomel. 3. De concentrische opmarsch naar het laatste marine-steunpunt In het gebied der Oostzeestaten, de voormalige Estlandsche hoofdstad Tallinn (Reval). De gevechten zijn thans in het stadium van een rechtstreekschen strijd om de be langrijkste productie- en bestuurscentra des lands gekomen. Als de bolsjewiki dezen strijd verliezen, kunnen zij den oorlog niet krachtig voortzetten. Zelfs als er nog Engelsche en Amerlkaan sche hulp mocht komen, kan deze wegens de groote afstanden toch niet meer tijdig beschikbaar zijn om nog van invloed te kunnen zijn op de thans voorbereide groote beslissingen. HET NIEUWE BESTUUR VAN DE GEMEENTEN. Voorloopig nog geen benoeming van raadslieden. Uit een brief, in opdracht van den com- tnissaris-generaal voor bestuur en justitie door den secretaris-generaal van binnen landsche zaken gericht aan de burgemees ters, blijkt, dat het benoemen van raads lieden der gemeenten tot nader order ach terwege dient te blijven, aldus lezen we in de Gemeentestem. Uit dezen brief blijkt voorts nog het volgende. De burgemeesters behooren voorloopig niet over te gaan tot het ontslaan van le den van den gemeenteraad uit hun func ties in bestuursorganen van privaatrechte lijke lichamen, in welke een gemeente deel neemt en in bestuursorganen van rechts persoonlijkheid bezittende lichamen of com missies, ingesteld ter behartiging van de gemeenschappelijke belangen van twee of meer gemeenten. Tot nader order dienen in offideelen vorm ook geen vorderingen te worden ge richt tot particulieren om den burgemeés- ZWEMMEN. Nationale 3 K.M. wedstrijd in de Groote Wielen. Zaterdagmiddag had de L.Z.C. „Groote Wielen” bovengenoemde wedstrijd in de Groote Wielen georganiseerd. Bij de wedstrijd voor niet-leden van de N.Z.B. was bij de dames mej. S. Dijkstra van Sneek no. 2, in 1 uur 19 min. 20.2 sec.; bij de heeren waren de h.h. U. Schumacher en W. Lever van Sneek resp. 2e en 3e in 1 uur 26 min. 8 sec. en 1 uur 31 min. 20 sec. ZEILEN. Zeilwedstrijd „Onder Ons”, Terhorne. Uitslag van de wedstrijd jl. Zondag ge houden. Boerepramen: le „Twee Gebroeders”, A. de Jong; 2e „De jonge Johannes”, Sj. de Jong. Schouwen enz. van Terhorne: afd. 1: le „J. en A.”, H. v. Sluis; 2e „Swealtsje”, Sipke de Groot. ld. afd. 2: le „Wiep”, J. Venema; 2e „WetterwUle”, S. Hoekstra; 3e „Tine”h A. Hosper. 16 M’. eenheidsklasse A: le „Anneke”, T. IJntema, Roordahulzum, st. S. Kingma; 2e „Betty”, S. v. d. Steeg, Leeuwarden; 3e „Dirk Tom”, B. de Haan, Sneek; 4e „Djum- pol”, W. Hoekstra, Roordahuizum. 30 M’. klasse: le Agatha”, H. Geveke, Leeuwarden; 2e „Lous", Gramser, Roorda huizum. 16 M’. eenheidsklasse B: le „Foddebosk”, H. S. Groenhout, Sneek; 2e „Dell”. L. Rosier, Sneek, st. G. Rosier: 3e „Algrl" J. Alberda, AhPpI/’ 4a Amn+A11l*” D Hn r>r»r\/4 Qrtnzalz B.M.: le „Favoriet", J. Pasma, Sneek; 2e „E. H.", H. Wester, Grouw; 3e „Meteoor II", L. Hof, Oudehaske. 1 Groote Akkrumer Jollen: le „Donald Duck", R. v. d. Velde, Gröuw; 2e „Harmen Jan", J. v. d. Bosch, Akkrum. Toerklasse 16 M’.: Ie „Ready IV”, W. Jellema, Akkrum, st. H. de Jong; 2e „Pietie”, W. Cnossen, Sneek; 3e „Amateur III", J. Kulndersma, loure; 4e „Sperwer”, E. Schouwstra, Akkrum. „SPANT ALLE KRACHTEN IN". Oproep van dr. Posthuma aan alle land- en tuinbouwers. De „Commissie dr. Posthuma" heeft 15.000 affiches verspreid over het geheele land, onder de titel „Nederland voedt zich zelf. Productieslag 1941". De tekst van deze affiche, welke gericht is tot alle land en tuinbouwers, luidt ongeveer als volgt: „Onze volksvoeding is geheel aangewezen op de producten van 3e Nederlandsche bodem. Eenerzijds als gevolg van de 'zeer groote bevolkingsdichtheid, anderzijds om dat vroeger het principieele belang van de eigen behoeftenbevrediging onvoldoende werd! ingezien, dreigen voor verschillende producten tekorten te zullen optreden. „Spant daarom in het besef uwer verant woordelijkheid met nog meer liefde en toe- "ding dan u reeds gewend waart te ge- 1, al uw krachten in om van uw bedrijf halen, wat er van te halen| is om de uiterst bereikbare hoeveelheid ter beschik- uw volksgenooten, die Helpt ook elkander in de strijd voor productie. er bevordering hiervan zijn behalve :n, indien deze in inden zouden zijn, en veeteeltbedrijven, voor zoover hierdoor de duizend gulden, dat mogen is begrepen. Vermindering van het zuiver ver mogen. - Ten aanzien van binnen het nende natuurlijke personen, wordt huwden met f7500, voor f belastingplichtige 1 deraftrek, met f7500-." Dit besluit is in werking getreden met terugwerkende kracht tot 1 Mei. M. G. BERVOETS. f Te Wassenaar is Zaterdag, 66 jaar oud, overleden de heer M. G. Bervoets, oud- directeur van de N.V. Gebr. Bervoets klee- dingbedrijven, ridder in de ordie van de H. Gregorius de Groote. KIND UIT DERDE VERDIEPING GEVALLEN. Tot groote ontsteltenis van de omgeving is Zondagmiddag een 2-jarig jongetje, dat in een woning aan de 3e Oosterparkstraat te Amsterdam voor het open raam op de derde verdieping lên. Iedereen dai renbare kennis, van het De partement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart bij beschikking van 26 Juli 1941 no. 33151 J. A. heeft bepaald, dat het goedkeuringsmerk gedurende de jaren 1942 en 1^43 te bezigen voor de aan individuele -l—i-u-pen maten, -ichten en meetwerktuigen, behalve voor glazen maten en de gasmeters, ^al zijn 1 letter p in de kleine staande drukvorm. SNEEK, 22 Augustus 1941. LINDBERGH OVER DE AMERIKAANSCHE POLITIEK. Moei xlch concentreeren op eigen land. NEW YORK, 24 Aug. (D.N.B.). In een onderhoud met de New York Journal Ame rican heeft Lindbergh verklaard, dat hij zich met een controverse over Amerikaan- sche deelneming aan den oorlog heeft inge laten, omdat de Vereen. Staten de crisis sedert den secessie-oorlog gevaar af van belasterd te ent- king te stellen van 1 het voedsel noodig hebben. J de pi de landelijke commissie, gewestélijlke nulpzaam zullen zijn niet” alleen met ten beschikbaar te krijj onvoldoende mate voor] met de samenwerking tusschen akkerbouw- voortbrenging wordt gediend en met alle andere middelen, welke tot het doel leiden. Toont in deze, in verschillende opzichten zoo sombere dagen, dat gij' u van uw ver antwoordelijkheid bewust zijt, dat gij" u één voelt met geheel uw volk, dat uw werk in alle opzichten een dienst voor uw volk is, een dienst, welke voor nu en voor de toe komst het volle loon waard is. „Moge u zoo de productieslag opvatten, dan kan door uw strijd voor de volksvoe ding blijken, dat u één bent met uw volk en uw volk één is met u." k g 11 y/ x 3. wijt ven.. te J be- ioek, NIEUWE SNEEKER COURANT i. Jt ‘M V4V 4-/UWU, ws*wn>* le „Popeye”, mej. N. v. j plaatselijke commissies ingesteld, welke be hulpzaam zullen zijn niet alleen met wen ken, maar ook zullen trachten arbeidskrach-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1941 | | pagina 1