Restitutie vergoeding vaarver- gunningen Snekermeer c.a. I Duitschland strijdt voor Europa. Annex Sneeker Courant en Wymbritseradeel Ab o n n em ent s- en Advertentieblad No. 96 Bureau: KLEIN ZAND Tetet 2200 OFFICIEEL GEDEELTE. NIEUWSTIJDINGEN. mm: >g I deze wateren en het voort- werkt in „indeeHngsvoorschrift no. i”. Staatscourant no. 63 d.d. 31 Maart .1941. Thans is de hierboven genoemde be schikking, alsmedq het indeeHngsvoor schrift no. 1 in dien zin uitgebreid, dat het Kamerverhuurbedrijf eveneens zal worden gerekend te behooren tot die ondernemin gen, welke voor inschrijving in aanmerking komen. van maximaal ƒ50 moeten be- bedrag, indien niet binnen 4 Mogen de deviezenbanken door hun hou ding tot uitdrukking brengen, dat in hen het gemeenschapsbesef en het gevoel van verantwoordelijkheid in een vorm bestaan, die het vertrouwen, dat wij door hun aan wijzing in hen hebben gesteld, rechtvaar digt. Administratieve maatregelen der Rijksbureaux. boetestelsel voor nalatigen ingevoerd. Het komt nog veelvuldig voor, dat de in geschrevenen bij de rijksbureaux voor Han del en Nijverheid de werkzaamheden dier bureaux in ernstige mate bemoeilijken door niet te voldoen aan de verschillende voor hen geldende administratieve voorschriften, doordat zij bv. verlangde opgaven niet, niet tijdig, niet volledig of niet juist inzenden of in het algemeen niet de door het rijks- bureau vporgeschreven administratie voe ren. In al deze gevallen wordt de contröle- mogelijkheid van het rijksbureau op de na leving van de hoofdverplichting der inge schrevenen, het nalaten van ongeoorloofde bedrijfshandelingen, ten zeerste bemoeilijkt. Feitelijk zou in al deze gevallen proces verbaal moeten worden opgemaakt, waarna de zaak door den economischen rechter moet worden berecht. In feite zal het ech ter niet doenlijk zijn In alle gevallen, waarin de ingeschrevenen nalatig zijn in het vol doen aan de administratieve voorschriften, dezen weg te volgen, daar veelal de zaak te onbelangrijk is om het strafréchtelijk ap paraat in werking te stellen. Bovendien heeft de strafprocedure toch altijd het be zwaar, dat zelfs bij de versnelling van de procedure, welke door de instelling van den economischen rechter wordt beoogd, de straf niet onmiddellijk op de overtreding volgt, waardoor de preventieve werking van de straf veelal niet voldoende zal zijn. Juist deze werking echter is voor de rijksbureaux van veel belang, daar zij voor het voeren van hun beleid op het gebied van de grond stoffenvoorziening in de eerste plaats goed gedocumenteerd moeten zijn en daarvoor op ieder moment een volledig beeld van de individueel© bedrijfsgegevens moeten heb ben. Het spreekt vanzelf, dat de werkzaamhe den der rijksbureaux door de nalatigheid van het; bedrijfsleven onnoodig verzwaard worden, terwijl ook de kosten, aan de uit voering der verschillende distrlbutleregelin- gen verbonden, door deze meerdere werk zaamheden aanmerkelijk worden verhoogd. Ten einde hierin verbetering te brengen, heelt de secretaris-gcneraal van het depar tement van Handel, Nijverheid en Scheep vaart de rijksbureaux gemachtigd aan de ingeschrevenen bij hun bureau, die verplich te opgaven niet tijdig inzenden, bij een ter zake aan hen te zenden waarschuwing een bedrag van ƒ25 in rekening te brengen, welk bedrag, indien niet binnen 4 dagen na het verzenden van de waarschuwing aan de verplichting wordt voldaan, zal worden ver hoogd met een per dag tot maximaal ƒ25 oploopend bedrag. Ieder, die onjuiste of onvolledige ge gevens inzendt, zal, indien hij ter zake een waarschuwing van het rijksbureau krijgt, een bedrag talen, welk dagen na het verzenden van de waarschu wing de juiste en volledige gegevens wor den ingezonden, wederom zal worden ver hoogd met een per dag tot maximaal ƒ25 oploopend bedrag. Zendt hij wederom on juiste of onvolledige gegevens in, dan zal hem daarvoor een bedrag van 100 in re kening gebracht kunnen worden. Ieder, die de door het rijksbureau gegeven voorschriften ten aanzien van de bedrijfs administratie niet opvolgt, zal, indien hij ter zake een waarschuwing van het rijks bureau ontvangt, daarvoor een bedrag van maximaal ƒ50 moeten betalen. Ook in dit geval zal blijvende nalatigheid een tot ma ximaal ƒ25 per dag oploopend bedrag ver schuldigd doen zijn. Voorts zullen, indien het in verband met de gebrekkige of misleidende administratie van een ingeschreven onderneming noodig is bij de nalatigen extra onderzoekingen in te stellen, ten einde de naleving der ver schillende distributie-voorschriften beter te kunnen controleeren, deze extra onderzoe kingen volgens een door de rijksbureaux vast te stellen tarief voor rekening van de nalatigen worden gebracht. Deze administratieve maatregelen der rijksbureaux moeten uiteraard worden be schouwd ,als bijdrage in de onnoodig ver hoogde kosten, welke uit de meerdere werk zaamheden voortvloeien, zoodat de verplich ting tot betaling der bovenbedoelde bedra gen van geenerlei invloed is op de straf rechtelijke vervolging, welke wegens het niet naieven van verplichtingen, die op de ingeschreven onderneming rusten, kan worden ingesteld. INSCHRIJVINGSPLICHT VOOR KAMER-VERHUURBEDRIJF. Geldt voorloopig alleen voor ten minste vijf verhuurbare kamers. In belang der distributie. In de Staatscourant is opgenomen de „Eerste Uitvoeringsbeschikking" van den secretaris-generaal van het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, die de reeds eerder in het „Verordeningenblad" no. 30 van 5 October 1940 bevolen in schrijving voor hotel-, caf<£, restaurant- en pensionbedrijyen regelde. De wijze, waarop de indeeling dezer be drijven moest geschieden, is nader uitge- Het houden van postduiven. Van bevoegde zijde wordt medegedeeld: Ter kennis van alle Nederlandsche dui venhouders wordt gebracht, dat de door de Nederlandsche bladen van 4 Juli 1940 en door de Deutsche Zeitung in den Nleder- landen van 5 Juli 1940 bekend gemaakte bevoegdheid van den heer Johan Hornstra, Prinsengracht 407 te Amsterdam, tot hei geven van aanwijzingen met het oog op het van kracht worden der verordening nr. 140/41 over het houden van duiven is ver vallen. De heer Hornstra blijft werkzaam als schakel tusschen den bevelhebber der weer macht in Nederland eenerzijds en het Natio nale Verbond van Nederlandsche Postdui venhouders en den Nederlandschen Bond vaij Sierduiven-fokkersvereenigingen ander zijds. EEN LASTIGE ARRESTATIE. Dinsdagmorgen, heel in de vroegte, wil de de politie een zekeren V. arresteeren in zjjn woning aan den Varkenoordschen- weg te Rotterdam. V. werd gezocht in verband met een zaak, die de politie in onderzoek heeft en omdat hij bekend staat als een lastig heerschap, besloot men hem 's morgens om vier uur van zijn bed te lich ten. Nadat de politie had aangebeld, vlucht te V. in onderkleeding naar het dak. Re chercheurs gingen hem na, maar in de duis ternis was het een te gevaarlijk karwei om te trachten den man op de daken te grij pen. Besloten werd het daglicht af te wachten en intusschen de buurt af te zetten, zoodat V. niet door een andere woning zou kunnen ontkomen. Toen het eenmaal licht wAs geworden, bleek V, zich verscholen te hebben achter een schoorsteen. Hij wilde zich niet over geven en toen hij politiemannen zag nade ren ging hij in zijn onderkleeding in een smalle goot staan en dreigde ieder, die hem zou naderen, omlaag te gooien. Op straat trok de belegerde man in onder kleeding veel bekijks, zoodat de politie voor een ruime afzetting moest zorg dra gen. Van de kou en den regen trok V. zich blijkbaar weinig aan. Om hem wat te kal- meeren trok de politie zich van de daken terug, waarna de vrouw van V. door een zolderraampje zijn kleeding op het dak deponeerde. Hij trok deze aan, maar waar schuwingen, dat er tegen hem geweld zou worden gebruikt, als hij zich niet overgaf, bleef hij ook nadien in den wind slaan. Terwijl de belegering werd voortgezet, werden middelen beraamd om V. te over* meesteren. Daarbij werd o.m. gedacht aan het werpen van ,een lasso en het wejrken met een brandspuit. Zoover behoefde het echter toch niet te komen. Tenslotte heeft de man maar het was toen reeds mid dag geworden zich aan de politie over gegeven. De rust in de buurt keerde nu spoedig terug. N. R. Crt. IjA DEN SLAG BIJ WILIKIJE-LOEKI. In den slag bij Wilikije-Loeki halver wege tusschen het llmenmeer en Smolensk, is, gelijk Woensdag in een extra bericht werd gemeld, het 22ste Sovjetleger geheel vernietigd. Het gevangenencijfer van 30.000 in dit speciale bericht vernield, is intusschen gestegen tot 34.060, het aan tal vernietgde en buitgemaakte stukken geschut tot 452. Bovendien zijn in dezen slag groóte hoeveelheden oorlogsmaterieel buitgemaakt, waaronder 333 zware granaat werpers en 19 pantserwagens. AANVULLING OP HET WEERMACHTSBER1CHT. BERLIJN, 28 Aug. (D.N.B.). Als aan vulling op het weeimachtsbericht van he den verneemt het D.N.B. van militaire zijde: Aan het front tegen de Sovjets gaat de strijd aan de Finsche Golf thans zijn beslissing tegemoet. Het is den D uitschei: troepen gelukt, de rest van Noord-Estland in bezit te nemen, de eilanden Osel en Dagö uitgezonderd. Om de Havens en zee- steunpunten Reval en Baltisch-Port wordt thans nog gestreden, doch men kan aan namen, dat ook die binnenkort zullen val len. Dan zullen de Sovjets nog slechts over de genoemde eilanden Osel en Dagö, als mede over het steunpunt Hangö aan de buitenkust van de Finsche Golf, dat zij in 1940 van Finland hebben afgeperst, be schikken. Inmiddels is het gebied om St. Peters burg door den Dmtschen opmarsch uit het Westen, Zuiden en Zuidoosten weer zoo vernauwd, dat de Duitsche troepen ten deele reeds 50 km. voor St. Petersburg staan. Aangezien ook de Finsche opmarsen op de landengte van Karelië tusschen het Ladogameer en de Finsche Golf voortdu rend ruimte naar het Zuiden krijgt, wordt de verdediging van St. Petersburg voor de Sovjets steeds moeilijker. De eenige plaats van beteekenis ten hoorden van St. Petersburg, die in 1940 aan de Finnen is ontrukt, t.w. Wiborg (Vii- puri) is reeds ingesloten. Zoo beschikken de Sovjets thans nog slechts over Kroonstadt en St. Petersburg als zeesteunpunten in de Finsche Golf. De suocesvoile oorlog met mijnen van de Puit- sche marine in durende optreden van het Duitsche lucht wapen en van de Finsche marine tegen corivooien van de Sovjets in de Finsche Golf bemoeilijkt echter ook thans reeds de verbinding der Sovjets met hun buiten posten, welker volkomen afsluiting na den val van Reval en Baltisch-Port kan worden verwacht. Zoo worden in het gebied van de Ooste lijke Oostzee beslissingen van principieele beteekenis voorbereid, waarvan het resul taat zal zijn, dat de Sovjet Unie geheel uit het Oostelijke gebied van de Oostzee zal worden verdreven. de strijd beslissing teg< troepen gelukt Voor de tuberculosebestrijding. Het Centrale Comité Tuberculosebestrij ding schrijft: Nederlanders, gedenkt de collecte ten be hoeve van de tuberculosebestrijding op 29 en 30 Augustus. De nood is hoog gestegen; draagt uw penningske bij (een grootere gave is min stens even welkom) om het leed te ver zachten. Laat de collectanten niet tevergeefs een beroep doen op uw offervaardigheid. Toont, dat gij medeleeft met uwen zieken medemensch. Op het drietal voor do benoeming van directeur der gem. H.B.S. te Apel- doorn komt als nr. 2 voor dr, G. B. Ra de Gcaaff, leeraar gymnasium alhier. JUBILEUM. Den isten September a.s. hoopt de heer H. de Jong alhier, den dag te gedenken, waarop hij voor 50 ‘jaar in dienst trad bij de N.v. Houthandel vJi. G. H. ter Horst Jzn., alhier. OPPENHUIZEN, 26 Aug. Het vergroo- ten van het speelterrein bij de Herv. school is bij ondernandsche aanbesteding door den neer B. Leeman, aroritect te Sneek, opgedragen aan de aannemer F. Reitsma, alhier, voor die som van' f2850. AFSCHAFFING GEBLOKKEERDE MARKENBELASTING. Uitbreiding aantal deviezenbanken. Woensdag heeft de president van de Ne derlandsche Bank, mr. Rost van Tonnin- gen, in een vergadering van deviezenban- ken meegedeeld dat het aantal dezer in stituten Zal worden uitgebreid. Per 1 Sept, zal de geblokkeerde markenbelasting wor den afgeschaft. De verdere ontwikkeling van de Euro- peesche samenwerking opent de mogelijk heid van een levendiger verkeer met Ver schillende gebieden van het vasteland, waardoor dan de aan de deviezenbanken toevertrouwde taak in belangrijkheid zal winnen. Nadat spr. had gewezen o.a. op het speculatief karakter van Indische pa pieren in deze tijd, betoogde hij dat de in komsten óp binnenlandsche Nederlandsche of Duitsche waardepapieren gewaarborgd zijn. Ik zou echter onvolledig zijn, als ik in dit verband niet zou wijzen op de dividend- Btopbelasting, die ook in Nederland binnen afzienbaren tijd zal worden afgekondigd. Deze belasting legt niet alleen aan de ontvangsten uit Nederlandsche fondsen strenge beperkingen op, doch zal ook een snede doen in het inkomen op kapitaal in het heden en wellicht ook in het verleden.. Ik weet, dat van de zijde van het be drijfsleven tegen dergelijke belastingen op het kapitaal vaak ernstig wordt opgekomen, doch ik wil er juist in dezen kring op wij zen, dat in een tijd, waar het inkomen uit arbeid zoo zwaar wordt belast, ook het in komen uit kapitaal vanzelfsprekend tot ten minste even groote, zob niet grootere offers moet worden genoopt. Spr. zeide voorts dat in Duitschland de 31/2 pet. staatsleeningen tegen pari staan. Hij vertrouwde dat dit ook hier, na de stijging van de koersen in de laatste maan den, weldra het geval zal zijn. Spr. wees voorts in het bijzonder op deze beleggingspapieren. Zooals gezegd, vormen Duitsche papieren een prachtig; beleggings object. Zouden echter, ondanks uwe, zoo als ik vertrouw juiste voorlichting, uw cliënten gedreven uit die haatgevoelens, die enkele kringen van ons volk tot een groep pathologische ziektegevallen maken, toch papieren willen verkoopen, dan neem ik als vanzelfsprekend aan, dat u op 'de Nederlandsche staatspapieren, die een vast inkomen afwerpen, opmerkzaam zult ma ken. In een Europa, waar de tolmuren steeds lager worden, waarin dus een vrije handel zal bestaan, zal het oeconomisch draag vlak zoodanig zijn versterkt, dat de open bare schuld daarop haar vaste grondves ten vindt. HET DUITSCHE WEER- MACHTSBERICHT. HOOFDKWARTIER VAN DEN FÜHRER, 28 Aug. (D.N.B.) Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakt bekend: Aan het geheele Oostelijke front verliepen de operaties ook gisteren volgens de plannen. Aan het Finsche front hebben Duitsche en Finsche troepen in nauwe samenwerking een belang rijk resultaat bereikt. Na dagen lange gevechten ten 'Oosten van Salla, welke onder de moeilijkste terrein- en weersomstandigheden werdén gevoerd, werd een vijande lijke legergroep ter sterkte van twee divisies vernietigend verslagen. Het gelukte slechts aan zwakke afdee- lingen, onder achterlating van al het oorlogsmaterieel, te ontkomen. Gisteren vernielden escadrilles van de Duitsche luchtmacht 109 Sowjetvliegtuigen; bovendien scho ten Hongaarsche jachtvliegtuigen 10 en Itallaansche jagers 8 Sowjet vliegtuigen neer. In het zeegebied om Engeland bracht een gevechtsvliegtuig over dag bij de Faroer-eilanden een vrachtboot van 4000 b.r.t. tot zin ken. Nachtelijke luchtaanvallen werden uitgevoerd op verscheidene Engelsche vliegvelden. Aan de kust van het Kanaal ver loor de Brltsche luchtmacht giste ren 11 vliegtuigen in luchtgevech ten en twee door luchtdoelgeschut. Duitsche gevechtsvliegtuigen plaatsten in den nacht van 27 Au gustus voltreffers op de vllegtuig- loodsen van het vliegveld IsmaiTa aan het Suezkanaal. In den afgeloopen nacht vielen Brltsche vliegtuigen de omgeving van Mannheim aan. De aangerichte schade is onbeteekenend. Een der aanvallende bommenwerpers werd door luchtdoelgeschut neergehaald. „Landverraders1” is de titel dier brochure waarin de eerst© reeks van de bekend© radiopraatjes van Max Blokzijl gebundeld is en welke brochure in geheel Nederland huis aan huis verspreid wordt. In zijn inleiding schrijft de heer N. Oosterbaan o.a. „In de klare taal van den rasechten journalist geeft Max Blokzijl in deze bro chure zijn oordeel over de Heden, die anderen van landverraad betichten omdat zij een ander inzicht in de belangen des lands hebben en 'die deze eerroof zonder eenjg gewetensbezwaar plegen en daarbij zichzelf - de lauwerkrans van het ware Nederlander schap op het hoofd wagen te zetten. Daarnaast schetst Blokzijl, zonder een blad voor den mond te nemen, de situatie hier te lande, zooals hij di© na een afwezig heid van 25 jaar in den vreemde vond. In het land, waar hij als correspondent van een onzer grootste dagbladen zoolang heeft gewoond, n.l. in Duitschland, had hy reeds lang geleden de Nederlanders in één organisatie vereenigd en eendracht zien groeien waar vroeger de grootste verdeeld heid heerschte. Teruggekeerd in het Vaderland trof hij* ons eens zoo nuchtere volk aan in een toe stand van geestelijke verdwazing, welke het een inzicht in de werkelijke verhoudingen en in de waarachtige Nederlandsche be langen onmogeHjk maakte en het aan de meest onzinnige verhalen en aan de on waarschijnlijkste geruchten geloof deed schenken. Zonder zich een oogenbHk te bedenken, heeft hij zich toen aan den arbeid gezet om door middel van pers en radio ons volk op de juiste wijze voor te lichten over de groote dingen, welke thans om ons heen en bij ons geschieden. Enkele zijner radiolezingen, in de laatste maanden gehouden, vindt men hier ge bundeld. Het is mijn innige overtuig,juigj dat iedere oprechte Nederlander, die van Blokzijl’s sober en eenvoudig relaas zonder vooringenomenheid kennis durft te nemen, zich voor zijn dwaze haatgevoelens zal scha men en zich zonder verwjjl zal opmaken om mede te strijden voor de nieuwe toe komst, welke Nederland in het Nieuwe Europa wacht.” Zaterdag 30 Augustus 1941 57e Jaargang Verschijnt DINSDAGS- eo VRIJDAGSAVONDS 3RINK Co. - SNEEK OFFICIEEL ORGAAN OFFICIEEL ORGAAN DER GEMEENTE WYMBRITSERADEEL. Hoofdred.: L. KIEZEBRINK, Bloemstraat 31, Sneek. PRIJSOPDRIJVING BIJ FIETSEN VERHUUR. Do politie te Haarlem heeft proces ver baal opgemaakt tegen een winkelier, die rijwielen verhuurde voor f 4 per week, hoe wel de normale prijs f 1.50 a f2 per week bedraagt. Toen naar aanleiding van deze prijsop drijving een nader onderzoek werd mge- s'teld, bleek, dat de winkelier over een voorraad fietsbanden, benzine en motorolie beschikte, welke hij nimmer had opgegeven. In totaal werden 120 rijwielen, 190.000 kg. motorolie, 400 fietsbanden en 200 1. ben zine in beslag genomen. Bij een anderen rijtwielhandelaar, die fietsbanden van f 3.25 voor f 8 verkocht, zijn 97 banden in beslag genomen. Ernstig autobus-ongeluk te Zwolle. Dinsdagochtend is een bus van den dienst ZwolleBlokzijl tusschen Zwolle en Hasselt van den dijk gereden. Van de 45 passagiers werden er 17 licht- en 2 zwaar gewond, terwijl de 75-jarige heer Eevink, uit Kampen, zoodanige inwendige kneuzin gen bekwam, dat hij tijdens het overbren gen naar het ziekenhuis te Zwolle is over leden. Zes andere gewonden werden even eens naar het ziekenhuis overgebracht. De oorzaak van het ongeval is onbekend. Toen de bus van den weg geraakte sloeg zij eenmaal om haar lengte-as en kwam vervolgens met het achtereind in een kolk terecht De ruiten werden vrijwel allemaal vermeld, hetgeen het groote aantal verwon dingen tengevolge had. Door een noodluik en door de vernielde ramen konden de pas sagiers den wagen verlaten. Moord uit minnenijd. Twee dooden. Een dubbele moordaanslag, die den dood van beide slachtoffers ten gevolge gehad heeft, bracht Dinsdagmiddag omstreeks één uur groote ontsteltenis op den Wijker- straatweg te Velsen-Noord te weeg. Een 39-jarlge inwoner van Muiden, die van zijn 32-jarige vrouw gescheiden leefde, vervoeg de zich aan de woning op den Wijkerstraat- weg, waar deze vrouw haar intrek genomen had. D-e vrouw, die hem in de keuken te woord stond, werd onmiddellijk door haar echtgenoot met een mes neergestoken. De vrouw woonde met een 26-jarig jongmensch bij de ouders van den laatste in en op haar angstkreten snelde deze jongeman te hulp. Ook hij werd, door messteken getroffen en verkeerde, toen men hem opnam, in een zorgwekkenden toestand. De dader, die, na zijn daad gepleegd te hebben, met bloed besmeurd de straat op vluchtte, werd vrijwel onmiddellijk door een passeerenden agent van de motorpolitie ge arresteerd. De slachtoffers werden overgebracht naar het Roode Kruisziekenhuls te Beverwijk, waar de vrouw zeer spoedig na aankomst is overleden. De jongeman stierf eenige uren daarna. Bij het voorloopig ingestelde onderzoek bleek, dat de dader het mes, waarmede de aanslag gepleegd was, dien ochtend te Amsterdam had gekocht. Het motief van de misdaad is minnenijd. Reden der uitbreiding. De inschrijving van de bedrijven in Ne derland is noodig voor de toepassing van de distributiewet en andere maatregelen in het belang der bedrijven. Behoeft bij de kiunerverhüurbedrijven niet in de eerste plaats gedacht te worden aan de toewijzing van levensmiddelen, de inschrijving is zeker noodzakeHjk geble ken in verband met de toewijzing van tex- tielgoederen, daar zonder inschrijving bij het Rijksbureau het kamerverhuurbedrijf van de mogelijkheid van toewijzing versto ken blijft, omdat aan aanvragen ter verkrij ging van speciale punten en (of) leverings- vergunning alleen voldaan kan worden ten aanzien van hen, die bij het Rijksbureau voor het Hotel-, Café-, Restaurant)- en Pen- sionbedrijf zijti ingeschreven. Van d© zijd© der kamerverhuurders is er op aangedrongen tot deze inschrijving te geraken, opdat dit bedrijf als zoodanig een ojficieele erkenning zou krijgen. Wat is kamerverhuur Onder het kamerverhuurbedrijf wordt verstaan: „Een inrichting, bestemd tot het tegen betaling verstrekken van logies voor langeren tijd, voldoend aan nader door dien directeur te stellen eischen." Bij het bepalen van de minimum eischen, waaraan het kamerverhuurbedrijf moet vol doen om voor inschrijving in aanmerking je komen, zal voorloopig worden uitgegaan van de aanwezigheid van tenminste vijl ver huurbare slaapkamers, die, welke bij den ondernemer in eigen gebruik zijn, niet medegeteld. Hieruit volgt, dat wanneer minder ver huurbare kamers in hetzelfde perceel aan wezig zijn, de inschrijving voorloopig zal worden geweigerd. De kamerverhuring door particulieren en voorzoover deze zich over minder dan vhf slaapkamers uitstrekt, valt dus buiten de verplichting tot inschrijving. Voor pension houders, tevens kame>" ?rhuurders, bestaat de iniscnrijvingsplicht reeds sedert 27 Ja nuari 1941. Voor bijzonderheden betreffende de wijze van aanmelding wordt verwezen naar de in d© bladen opgenomen officieel© publi catie. De BURGEMEESTER van SNEEK maakt bekend dat van de betaalde ver goedingen voor vergunningen tot het varen' op het Snekermeer, in verband met de werkelijk gemaakte kosten voor het uit oefenen van het voorgeschreven politie toezicht, 60 0/0 aan de vergunninghouders zal worden terugbetaald. De terug te betalen bedragen kunnen onder overlegging van de uitgereikte vaar- vergunningen in ontvangst worden ge nomen; 1 te SNEEK in het gerechtsgebouw op Dinsdag 2 September, vrijdag 5 Septem ber, Zaterdag 6 September, Maandag 8 September, Dinsdag 9 September en Woensdag 10 September a.s. telkens van 5 tot 8 uur, te Jour© ter gemeentesecreta- ri© en te Akkrum ter gemeentesecretarie. Na 10 September a.s. zullen geen te rugbetalingen meer plaats vinden. SNEEK, 28 Augustus 1941. Adv. in dit blad worden gratis opgenomen in het adv. blad de SNEEKER COURAN? DER GEMEENTE SN :i 1a NIEUW- NEÈ1CER COURANT

Sneeker Nieuwsblad nl | 1941 | | pagina 1