Maatregelen betreffende bet houden van duiven.’ los Is de nieuwe Inrichting van het gemeentelijke Bestuur? Bekendmaking. Duitschland strijdt voor Europa. Annex Sneeker Courant en Wymbritseradeel Verschijnt DINSDAGS- eo VRIJDAGSAVONDS Abonnements- en Advertentieblad OFFICIEEL GEDEELTE. NIEUWSTIJDINGEN. ini stil nooten uit de ingezetenen om advies vra gen. Deze zijn verplicht aan de tot hen ge richte vordering te voldoen. DE 45STE JAARBEURS GEOPEND. PROCES TEGEN COMMUNISTISCHE FUNCTIONARISSEN. Op het «ogenblik wordt voor het Duit sche hooggerechtshof te ’s Gravenhage een proces gevoerd tegen 22 leidende functiona rissen van de illegale 'C.P.N. (Communis tische Partij Nederland). Allen zijn aan geklaagd wegens hoogverraad. Zij hebben o.a. in Februari en Maart van dit jaar aangespoiprd tot een algemeene staking. Aangezien alle strafbare handelingen zijn gepleegd vóór 22 Juni 1941, du» voor het tijdstip, waarop het Duitsche rijk in oorlog was met de Sovjet Unie, worden zij niet beschouwd als begunstigers van den vijand en wordt het proces niet gevoerd voor de militaire rechtbank. 111. Over den Raad. De nieuwe verordening op het bestuur spreekt niet van raadsleden maar van raads lieden, raadsman. De Burgemeester heeft raadgevers noo- dlg. Immers het gemeentelijke leven is zoo rijk en samengesteld, dat één persoon In een wat grootere samenleving onmogelijk alles tegelijk kan omvatten. Daarom kan de Burgemeester als leider van het geheel, zich op algemeene en spe ciale gebieden goeden raad laten geven Zoo iemand is dan raadsman der gemeente. De Burgemeester kiest deze, uit de Inge zetenen (volksgenooten) en benoemt hen. Voor Sneek zal het aantal waarschijnlij ten hoogste 8 bedragen. De Wethouders kunnen geen lid van dezen raad zijn. De raadslieden hebben naar bulten gezien verder den plicht om den Inwoners begrip bij te brengen omtrent de maatregelen van den Burgemeester. Over de aangelegenheden der gemeente, waarvan zij als raadsman kennis krijgen, zijn zij tot geheimhouding verplicht. Op overtreden kan op vordering van den Burgemeester, tien duizend gulden boete worden opgelegd. De duur van de benoeming Is 4 jaar; eerder ontslag is mogelijk. EEN ARTIKEL VAN GAYDA. Stefani meldt uit Rome aan de Crt. Het N. v. d. D.: In da „Voce d’Italia” gaat da in een hoofdartikel in op „Daily Express" gepubliceerc de door de Engelschen en opgestelde plannen voor de volgende fa zen van den oorlog. Opnieuw, aldus Gayda, trachten de ocnr- breiden ên te cömpliceeren. De Engelschen en de Amerikanen rekenen op de anderen, die zij in het conflict hebben meegesleept - - log uit te vechten. Daarom willen zij niet al leen de Sovjet Unie en het China van Tsjang Kai sjek, doch ook Portugal en hulpbronnen tegen de As-mogendheden in den strijd te brengen. Zij willen het daar bij doen voorkomen, of deze landen zich moeten beschermen tegen een bedreiging., die nooit zal ‘komen, noch van, Berlijn;, Over de vergadering van de raadslieden. De Burgemeester roept de vergadering bijeen in die gevallen, waarvoor vroeger een raadsbesluit vereischt werd. Hij stelt de dagorde vast. De onderwerpen daarop ver meld worden besproken. Er wordt niet gestemd en er wordt ook geen beslissing genomen. De vergadering is openbaar wanneer de Burgemeester zulks bepaalt. Deze beslist later over de onderwerpen en deelt deze beslissing dan aan de raads lieden mede. Wanneer een aangelegenheid geen uitstel lijdt, kan de Burgemeester van het bijeen roepen der vergadering afzien. Den raads lieden wordt dan de beslissing eveneens medegedeeld. Behalve deze benoemde, vaste raadslie- ting van Spitsbergen door Engelsche en Canadeesche troe toonaangevende voor de toenemende behoefte aan prestige ren, maar zelfs centra van oorlogspiroductie, die ónmogelijk te vervangen zijn. In het Oosten van het Europeesche deel der Sov jet Unie in Europa heeft men geen ver keerswegen, geen groote industrieën, be woonde centra of productief gebied. De enorme massa van het Sovjetieger en de bevolking zou op den terugtocht geen le- vensbases of een mogelijkheid tot voed selvoorziening vinden en zou veroordeeld zijn tot werkloosheid en honger. Daarom bieden de Sovjets wanhopig weerstand voor de vier fundamenteel© punten van hun defensiestelsel. Na verklaard te hebben, dat alles doet gelooven, dat men niet tot den winter van 1942 zal behoeven te wachten om dit te bereiken en dat zoodra dit moment komt, de verbonden strijdkrachten zich tot andere oorlogsfronten zullen keeren, vraagt Gayda zich af of Turkije Iran zal willen volgen en zich, zooals deze natie, zal willen onder werpen, en of de As-mogendheden zonder iets te doen de voorbereidingen voor de» oorlog en de offensieve acties der Angel- saksers zuilen aanzien. Engeland heeft zich reeds in zijn berekeningen vergist, toen het in den oorlog tegen Duitschlaind de oogen sloot voor de aanwezigheid van Italië. Alles doet voorzien, aldus besluit Gayda, dat zoolang de mannen van 1939 nog aan de macht 2ijn de foutieve voorspellingen van Engeland zich slechts in steeds ernstiger mate en steeds rampspoediger zullen her-‘ halen. De Duitsche officieele inzending. Vervolgen» besprak spreker de officieele buitenlandsche secties. De Duitsche officieele inzending, ook thans weder verzorgd door den Werberat der Deutschen Wirtschaft te Berlijn, heeft ditmaal een aanzienlijk grootere oppervlakte ingenomen en wel de geheele begane grond- ruimte van het derde Jaarbeursgebouw. De officieele Duitsche inzending op deze najaarsbeurs zal voornamelijk aan den land bouw zijn gewijd. Zij stelt zich ten doel te laten tiitkomen, dat ondanks het hooge peil, waarop de Nederlandsche landbouw staat, het Duitsche bedrijfslevep bij machte is, voorwaarden voor verbeteringen en nieu we ontwikkelingsmogelijkheden te scheppen en de Duitsche wetenschap en techniek aan de hiervoor in aanmerking komende krin gen waardevolle aanwijzingen kunnen geven. Ook op electrotechnisch gebied en op dat van het boschwezen is Duitschlhnd vertegenwoordigd. Deze effideele Duitsche afdeeling wil het bewijs leveren, dat aan een gezonden na tuurlijken goederenruil tusschen beide lan den geenszins eenzijdig speculatieve bedoe lingen ten grondslag Eggen, doch het oog merk uitsluitend er op gericht zal zijn den opbouw van het wederzijdsche bedrijfsleven voor Te bereiden. Vervolgens gaf dr. Milius een overzicht van de vakgroepen en collectieve inzen dingen. De vooruitzichten voor de 45e Neder landsche Jaarbeurs lijken gunstig. De te be reiken resultaten zullen in de komende da gen duidelijker worden. Mogen deze een voordeebg overschot beteekenen, hetwelk de Jaarbeurs-: op het conto van deelnemers en bezoekers en van allen, die hun krachten aan het versterken van het instituut heb ben gegeven, kan overschrijven. HET DUITSCHE WEER- MACHTSBERICHT. HOOFDKWARTIER VAN DEN FÜHRER, 11 Sept. (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: In het Oosten blijven de aan- valsoperatles succes opleveren. In Noord-Afrika maakten Duit sche gevechtsvliegtuigen gisteren voltreffers met bommen in opslag plaatsen van den vijand bij To- broek en Mersa Matroe. Zij dreven autocolonnes uiteen en vernielden spoorweglnstallaties, in Noord- Egypte. In de Golf van Suez ver nielde de luchtmacht In den nacht Verwacht mag wc zicht met het bela: Nn. 100 Zaterdag 18 September 1941 57e Jaargang INKOMSTEN,- EN VERMOGENS BELASTING. De Inspecteur der Registratie te Sneek deelt hierbij mede, dat de voorloopige aan giftebiljetten Inkomstenbelasting en de aan- giftebiljetten Vermogensbelasting vóór 25 September 1941 te zijner inspectie moeten worden ingezonden. Uitstel kan nW wor den verleend. 1. Alle mannelijke Rijksduitschers, die geboren zijn in de jaren 1910 tot en met 1^13, moeten zich voor keuring, en de dienstplichtigen, geboren in de jaren 1914 tot en met 1923, die bij de voorjaarskeu- ring..1941 nog; met verschenen zijn, voor ta in de provincies sel, is het adres voor aanmélding; Wefir- J op 29 September, de» voórmiddags 8.30 uur voormiddag» 8.30 uur de letters Q~Z. 2. De personen, die zich moeten aan melden, moeten legitimatiepapieren en twee pasfoto’s van 37 bij 52 m.M., genomen ta burgerkleeding zonder hoofdbedekking, me debrengen. Degenen, die een bril dragen, moeten het recept voor den brU medebren- Dengenen, _dic_ zich moéten aanmol- aanmelding terugbótaald tegen vertoon'van het reisbiljet. rn geval van afwezigheid van langer dan 8 uur pit hun woonplaats ontvangen zjj verder een vergoeding, voor vertering. De Rykscommissans voor het bezette Nederlandsche gebied. De Commissaris-generaal voor de openbare veiligheid. Rauter, S.S..-Gruppenführer en luitenant-generaal der politie. Met betrekking tot de op 4 Augustus 1941 in werking getreden verordening van den Rijkscommissaris voor het bezette Ne derlandse gebied, betreffende het houden van duiven, deelt de burgemeester van Sneek het volgende mede: 1. Duivenhouders, die bij verandering van hun domicilie hun duiven medenemen, moeten daarvan kennis geven aan den bur gemeester van hun oude en aan dien van hun nieuwe woonplaats. De duivenhouder moet zijn duivenlijst inleveren bij den bur gemeester 'Van zijn nieuw© woongemeente. 2. De vóór het in werking treden der verordening voor het broeden uitgeleende fokduiven moeten uiterlijk op 15 Septem ber 1941 aan den uitlener zijn teruggegeven en v?el door tussenkomst van den burge meester der gemeente van den lener en van dén burgemeester der gemeente van den uitlener. 3. Het verbod van verkoop van duiven geldt niet voor de verkoop van geslachte duiven. Sneek, 12 September 1941. AANVULLING OP HET WEERMACHTSBER1CHT. BERLIJN, 11 Sept. (D.N.B.), In aan vulling op hét weermachtsbericht verneemt het D.N.B. van militaire zijde het vol gende; Het Duitsche weermachtsbericht is m de afgeloopen dagen weer zeer terug houdend geweest met oetrekking tot mede- deelingen over de operatic in net Oosten. De reden hiervan is weer, dat men den Sovjets geen aanknooptagspunten wil ge ven over de in feite reeds bereikte doelen. Volgens Britsche berichten zou er een z.g. groot ontlastingsoffensief der Sovjets van Smolensk tot Gomel aan den gang zijn om de Duitsche bedreiging van Moskou op te heffen. Naar aanleiding hiervan kan worden op- gemerkt^ dat Smolensk evenals voorheen m Duitsche handen is en ongeveer 70 kilo meter achter het Duitsche front ligt. Hetzelfde geldt voor Gomel, dat nog ver der achter het Duitsche front ligt. In de sectoren van het front ten Oosten van Smolensk en ten Oosten van Gomel hebben de Sovjets meermalen aanvallen met formaties van verschillende sterkte on dernomen, welke echter zijn gestaakt. Deze aanvallen hebben op geen enkele jroote Duitsche operaties gestoord, ijks terrein winnen en leiden tot de vernietiging van vrij groote ondferdeelen, der Sovjets. Het beste bewijs hiervoor is de omsingeling van Leningrad. Overeenkomstige bewijzen kunnen bin nenkort ook uit de andere deelen van het front verwacht worden. De Sovjets weten nauwkeurig, dat zij voor het aanbreken van den winter zware Duitsche slagen kun nen verwachten, waaraan zij in hun tegen- woordigen toestand het hoofd niet meer zullen kunnen bieden. SPITSBERGEN DOOR ENGELSCHE EN CANADEESCHE TROEPEN BEZET EN WEER VERLATEN. Naar uit een Reuterbericht blijkt, zijn korten tijd geleden Britsche en Canadee- deesche troepen op- Spitsbergen aan land gegaan. "Naar uit de Engelsche berichten verder blijkt, is een groot deel der aldaar wonende mijnwerkers met hun familie naar Engeland geëvacueerd. Naar het heet zul len zij daar worden ingeschakeld in de „oorlogsinspanning der geallieerden’’. Zoo als de Engelsche berichtendienst aangaan de de expeditie naar Spitsbergen meldt, had men er rich van tevoren van overtuigd, dat geen Duitschers op Spitsbergen aan wezig waren. Na de landing der troepen, in hoofdzaak Canadeezen, werd de bevol king genoodzaakt naar Engeland te gaan. Meerendeels betreft het hier mijnwerkers, die nu blijkbaar in de Engelsche mijlnen moeten werken. Naar het A.N.P. van wel- bied "heeft zijn Ingelichte zijde verneemt, moet in de bezet- •pen naar de meening van Duitsche kringen zonder twijfel een nieuw bewijs worden gezien JONGETJE VERDRONKEN. Van Dinsdagmorgen 10 uur af werd het 21/s-jarig zoontje Albert van de familie Boersma, wonende Prinsengracht 9, ver mist. Toen het ’s middags nog niet terecht was, werd de politie gewaarschuwd, die direct begon te dreggen en het lijkje uit de Prinsengracht ophaalde. Vermoedelijk is het kind bij het spelen te water geraakt. Aan de Openbare Leeszaal en Bi bliotheek is als hulp aangesteld mej. J. Middeldorp, alhier. Aan de Leidsche universiteit is ge- tagd voor het oecon. doctoraal examen iologie de heer S. Hettinga van Sneek. Rijks post spaarbank. Opgave betreffende het kantoor der pos terijen te Sneek. In deti loop der maand Aug. 1941 werd aan bovengenoemd kantoor ingelegd f 39.332.53 en terugbetaald -^5.126.45 Derhalve meer ingelegd dan zoo ra tioneel mogelijke bodemopbrengst voor de gemeenschap te verkrijgen. Het Is hier voornamelijk, dat industrie en bedrijfsleven ter Jaar beurs ter zijde kunnen «taan, terwijl daar naast de Jaarbeurs als stimulans voor den afzet en middel tot propaganda van be paalde, daarvoor geschikte agrarische pro ducten beteekenis heeft. BRINK Co. - SNEEK OFFICIEEL ORGAAN OFFICIEEL ORGAAN DER GERENTE WYMBRITSERADEEL. Hoofdred.: L. KIEZEBRINK, Bloemstraat 31, Sneek. Derhalve meer tagelegd dan terugbetaald f 4.2 06. o 8 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be droeg 20. WINKELS, DIE VAN 10 TOT 6 OPEN MOETEN ZIJN. De secretaris-generaal van handel, nijver heid en scheepvaart hoeft het volgende be paald: 1. Winkels, waar uitsluitend of in hoofd zaak ten verkoop in voorraad zijn: a. één of meer der navolgende warm: brood, banket, suikerwerk, chocolade, al dan niet te zamen met consumptie-ijs; b. waren, welke te zamen tot ten min ste vier der ta artikel 1 van het Vestiging»- besluit Kruideniersbedrijf 1939 genoemde groepen van waren behooren; c. melk en zuivelproducten, al dan niet te zamen met consumptie-ijs; d. groenten en aardappelen en/of fruit; e. vleesch en/of vleeschwaren f. heeren- en/of dameskleedtag g. rijwielen, rjjiwielonderdealen, rijwiel- toebehooren of rijwielbanden, moeten op werkdagen van 10 uur des voormiddag» tot 6 uur des namiddags voor het publiek geopend, zijn. 2. Voor zoover de verkoop van waren, als in het vorig lid genoemd, krachtens eenig wettelijk voorschrift verboden is, vindt het bepaalde in dat lid geen toe passing. Deze beschikking treedt in werking toet ingang van 15 dezer. Adv. in dit blad worden gratis opgenotnen in bet adv. blad de SNEEKER COURANT DER GEMEENTE SNEEK Bureau: KLEINZAND Telet 2200 haar poorten geopendhet negende lustrum hiermede ingeluid. Op de gebruikelijke persconferentie, uitvoerige rede gehouden, waarin hij -IA. i- -1 Jaarbeurs-intermediair en den groei van het Jaarbeurs-instituut gaf. Deze Jaarbeurs aldus dr. Milius draagt reed» het getal 45. Zij is dus een lustrumbeurs en wordt gehouden ta het jaar, waarin ta Mei jd. het instituut zelf een kwarteeuw oud werd. Het is vanzelf sprekend, dat onder de huidige omstandig heden van een openbare herdenking van deze feiten, hoe verheugend ook op zich zelf, is afgeizien. Deze beurs is reeds de derde m oorlogs tijd. De door da deelnemers in totaal ingeno- men ruimte bedraagt 17.779 M’. opper vlakte tegen 15.710 M2. tijdens de on- middellijk na de Mei-gebeurtenisaen ge houden vorige najaarsbeurs 1940,17.079 M2. tijdens de 4.1e en 17.407 M8. tijdens de 39e (najaars)jaarbeura. Deze laatste 39e beurs was tot nu toe, wat de bezette ruimte betreft, de grootste. Zij wordt door de 45e beurs in oppervlakte nog over troffen, hetgeen te danken is aan da om standigheid, dat, hoewel de meubelgroep thans slechts ta beperkten7 omvang deel neemt, de inzending van landbouwwerktui gen en machines o.a. op het Vredenburg- terrein, de vermindering aan bezette ruim te, in dó gebouwen ruimschoots goedmaakt. Niet alleen is deze 45© Jaarbeurs mits dien, wat ingenomen oppervlakte betreft, de tot nu toe gehouden grootste najaars- beurs, doch zij overtreft zelfs in omvang de 40e Jaarbeurs - de voorjaarsbeurs 1939; welk© sinds het in gebruik nemen van het ie jaarbeursgebouw in 1921, de grootste jaarbeurs vertegenwoordigt. De 45e Jaar beurs slaat dus naar de oppervlakte geme ten alle tot nu toe, sinds het ta gebruik nemen van het ie jaarbeursgebouw gchou- houden jaarbeurzen. Het is verheugend te mogen constate©- ren, dat het Jaarbeurstastituut door het bedrijfsleven meer en moer dienstbaar wordt gemaakt aan de nationale economische pro paganda. ’De agrarische afdeeling der Jaarbeurs besprak da heer Milius afzonderlijk. De gelukkige gedachte nijverheid, handel en landbouw onder het Jaarbeurs dak te ver- eenigen, gelet opi de gemeenschappelijke belangen, welke deze drie takken van volks- welvaart zoo nauw, ja vaak onafscheide- wijze dó g tak verbinden, heeft in de afgeloopen jaren die dageHj uitvoering gevonden op een wijze, welke een ---'- stjjgend succes verkreeg^ D© bodemcultuur staat in het middelpunt der belangstelling en meer dan ooit worden alle beschikbare krachten op het land en ta de werk- en stu deerkamers van deskundigen en van de lei dinggevende overheid»- en andere instanties aangewend om een zoo groot en „’7 gemeenschap te verkrijgen. Het Is hier voornamelijk, handel het agrarisch beurs ter zijde Wederom heeft de Jaarbeurs te Utrecht ar poorten geopi is hiermede ingeluid, r Dinsdag, heeft de directeur, dr. J. Milius, een overzicht van de? beteekenis van het van 9 op IO September een han- delsschlp van 6000 b.r.t. Bij luchtgevechten voor de Noord- Afrikaansche kust verloor de vijand op 9 September vijf jachtvliegtui gen. Gevechtsactie van den vijand bo ven het rijksgebied had noch over dag noch des nachts plaats. spc Eg; Virginio Gay da in een hoofdartikel in op zes door oe „Daily Express" gepubliceerde punten over de door d© Engelschen en d© Amerikanen opgestelde plannen voor de volgende fa zen van den oorlog. Opnieuw, aldus Gayda, trachten de oor logzuchtige Angelsaksers den oorlog uit te en de Amerikanen rekenen op de anderen, f of hopen mee te sleepen, om hun oorlog leen de Sovjet Unie en het C’ Turkije ta den oorlog betrekken om hun hulpbronnen tegen de As-mogi den strijd te brengen. Zij willen het daar bij doen voorkomen, of deze landen zich moeten beschermen tegen een bedreiging, die nooit zal ’komen, noch van Berlijn;, noch van Rome. Zij hopen aldus den oorlog met jaren te kunnen verlengen om den tijd te hebben hun voorbereidingen te voltooien. Dit plan, zoo schrijft Gayda, heeft slechts twee zwakke punten. Men houdt geen reke ning met de As-mogiendheiden en haar tai- van ondenn Alle manneljjke Rijksduitschers, die t 7oi3, moéten zich’voor keuring, en de -■ I 1.1 J. aLxJ A —M— O M M J tot en met ”19237 die bij1 de voorjaarskeu- ring 1941 nog niet verschenen zjjln, voor in schrijving en keuring melden. Voor nen, woonachtig i Friesland, Groningen, Drenthe en Overijs sel, is het adres voor aanmélding; Wear- machtkommandantur Zwolle, Westerstraat 5 De personen., die zich moeten aan- L-j, moéten legitimatiepapier™ tirc; nasfoto’s van 37 bij 52 m.M., genoita j zonder hoofdbedekkir;, debrengen. Degenen, die een bril dragen, gen. Joden moeten niet verschijnen, 3. Dengenen, die zich moeten aanmel den, wordt het reisgeld derde klasse bij die igen te voltooien. twee zwakke punten. Men houdt geen reke- tiatïeven. Dit plan” is gebaseerd op een opeenvolging van ondernemingen en op lossingen, me op papier makkelijk en g|un- stig kunnen sdhijnen, doch die zeer moei lijk uitvoerbaar zijn ta de werkelijkheid van den oorlog. Bijvoorbeeld, zoo schrijft Gayda, is het onmogelijk, dat de Sovjet Unie tot den winter van 1942 weerstand kan bieden. Duitschland heeft niet de bezetting op het oog van de geheele Sovjet Unie. Het is voldoende de meest vitale gebieden van haar Europeesch gebied te bezetten, tot een lijn, die zich leent voor een goede ver dediging. Een dergelijk gel belangrijkste centra te Leningrad, Mos kou, Kief en Charkof. Na haar nederlaag zal de regeering en het opperbevel der Sovjets niet alleen de belangrijkste politieke en dichtst bewoonde centra nebben verlo- aan de verduisteringsvoorschriften geling komen te gelden. kingen van de winkelsluitingswet, 01 besluit genoemden se- bevoegdheid te bepa- groepen ide door van winkels op werkdagen publiek geopend zullen moeten zijn. (Zooals. men hierboven heeft kunnen le- Rei.), r is, -den consument den waarborg te geven, uw j-1t belangrijk.--- --- kels op de daarvoor meest geschi men. Een zoodanige regeling was geworden, aangezien op het Openstelling van winkels een den, kan de Burgemeester andere volksge- vrij willekeurige toestand was ontstaan, wel ke niet in het algemeen belang is. Van vorenbedoelde bevoegdheid zal worden ge- oruik gemaakt om een verplichte open stelling van 10 tot 18 uur ta te voeren middelenwinkels, en voorts 'voor de klee- ding- - -•takels mogen echter waarop nog eens VERVROEGDE WINKELSLUITING. Aanpassing aan de verduistering. De persdienst van de departementen van handel, nijverheid en scheepvaart en van landbouw en visscherij meldt; In de Staatscourant is opgenomen een besluit ven ,den secretaris-genneraal van handrl, nijverheid en scheepvaart, waarbij wijziging is gebracht in de thans van-kracht zijnde wette 'lijke regeling inzak'© de winkel sluiting. Ia hoofdzaak zal dit besluit inhouden, dat het sluitingsdjdstip der winkels op de werkdagen wordt vervroegd en w|al ge durende het winterhalfjaar (aanvangende 1 Oct.) voor de eerste vijf werkdagen tot 18 uur en voor den Zaterdag tot 19 uur, en gedurende het zomerhalfjaar (aanvan- gendó 1 April) voor de eerste vijf werk dagen tot 19 uur en voor den Zaterdag tot 20 uur. Met deze regeling wordt vóór alles aan sluiting aan de verduisteringsvoorschriften beoogd. Voor het venten zal een gelijke re geling komen te gelden. Intusschen blijven thans bestaande afwiji- Icingen van de winkelsluitingswet, op grond van plaatselijke bijzondere omstandigheden vastgesteld, onverminderd van kracht. Voorts geeft het besluit cretaris-generaal de 1 len, dat door hem aan te” wijzen van winkels op werkdagen gedurende hem vast te stellen tijdvakken voor het publiek geopend zullen moeten zijn. (Zooals men hierboven heeft kunnen le zen zijn daze groepen reeds aangegeven. Red.). De bedoeling van deze laatste bepaling is, den consument den waarborg te geven, dat hij in de voor hem belangrijkste win kels op d© daarvoor meest geschikte tijd stippen tot het doen van takoopen terecht zal kum wenschelijk gebied van ke niet in het algemeen belang is. Van vorenbedoelde bevoegdheid zal worden ge- oruik gemaakt om een verplichte open- voor de belangrijkste categorieën levens middelenwinkels, en voorts voor de Wee ding- en de rijwielzaken. Deze categorieën winkels mogen echter waarop nog eens ta het bijzonder de aandacht wordt geves tigd buiten den verplichten veikoopstijd nog, voor zóóver zulks in het algemeen is toegestaan, voor het publiek geopend zijn, derhalve des morgens voor tien uur en des avonds voor zoover mogelijk na 1’8 uur. worden, dat ook in dit op- -tang van den consument zal worden rekening gehouden. Barean: KLEINZAND NIEÜWESNÈEKÉR COURANT T I H 1 -J- 1-J-tl! ovpivxiiuvjj uicü wuruiiuudgS 8.30 dé letters A—-r; op 30 September, dós de letters Q—Z. Jl w

Sneeker Nieuwsblad nl | 1941 | | pagina 1