J Duitschland strijdt voor Europa. Annex Sneeker Courant en Wymbritseradeel Abonnements- en Advertentieblad No. 102 Telef. 2200 Bureau: KLEINZAND van le B LAD NIEUWSTIJDINGEN. de voedselvoorziening. 19.47 19.45 19.42 19.40 BEKENDMAKING. Het rijkscommissariaat deelt mede: In aansluiting op de Dinsdag bekend ge maakte verbeurdverklaring van de vermo et 1i hi artikel 45' (1) de veiligheid bepaald; namen der Zaterdag 20 September 1941 57e Jaargang pu- net ijn menschen in nood, Het zijn vrienden, het NIEUWE SNEEKER COURANT (Nieuw», en Advertentieblad). Officieel orgaan der gemeenten Sneek en Wymbritseradeel. Abonnementsprijs 2.50 per jaar. Betaling kan zoo gewenscht geschieden aan de courantloopers niet 5 cent per week. Per post ƒ3.60, Giro 130U00 ten name van fa. KIEZEBRINK éi Co. Sneek. Losse nummers 5 cent. SNEEKER COURANT (Uratis Advertentieblad), ADVERTENTIES WORDEN STEEDS IN BEIDE BLADEN OPOENOMEN. Advertentieprijs 9 ets. per regel. Bij contract aanmerkelijk lager. Klachten over niet bezorgen enz. aan de Administratie Kleinzand 7, Sneek. Tel. 220U Omruiling van Melkkaarten. De Secretaris-Generaal van het Departe ment van Landbouw en Visseherij maakt Een nieuwe Textfelkaart. Naar men ons van offlcleele zijde mede deelt, kan de uitreiking van de nieuwe tex- tlelkaart tegen 1 November a.s. tegemoet worden gezien. Uitvoerige mededeelingen over de nieuwe distributieregeling van kleeding en huis- houdgoederen zullen tijdig worden ver strekt. uitzending die veel geld kost. Onze ambu lance moet ook geregeld haar plicht kun nen blijven doen, zoolang dit noodig Is. Zoolang er nog een gewonde ergens in het Oosten hulp behoeft, zoolang moet de Ne- derlandsche ambulance paraat zijn, want Nederland heeft nu eenmaal de naam, en met recht, het land te zijn, waarop nimmei voor een liefdadig doel vergeefs een be roep is gedaan. Nederlanders, er zijn menschen in nood, daar in het Oosten. zijn vijanden, het zijn zèlf’s Nederlanders, die gered moeten worden. Nieuws van het Oostelijk front! Als U dit weer leest, bedenkt U dan dat onze ambu lance zoo spoedig mogelijk behoort te ver trekken, omdat er duizenden zijn die met smart op haar wachten. En als straks die ambulance vertrekt, zorgt U dan dat U de voldoening kunt hebben aan de inrichting te hebben medegewerkt. Er wordt een dringend beroep op U gedaan.- Er wordt van U verwacht, juist omdat U Nederlander is, dat U, iets meer dan U eigenlijk missen kunt, zult storten op girorekening 8 7 6 0 0 t. n. van de Nederlandsche Ambulance voor het Oostfront, Koninginnegracht 22 te 's Gravenhage. KWAADAARDIGE LASTER ACHTERHAALD. F, A, A. van den Pas te Tilburg heeft betrokken meisje deze zes maanden ge werkt heeft tot tevredenheid van haar werkgeefster. Verdere bijzonderheden staan in een ad- j vertentie vermeld. INLEVERING VAN RIJST. De Ned. Staatscourant bevat een besluit van den secretaris-generaal van het depar tement van Landbouw en Visseherij, waarbij wordt bepaald, dat hij, die rijst voorhanden of in voorraad heeft, verplicht is deze bij de stichting Nederlandsche Meelcentrale te ’s Gravenhage in te leveren tot een hoe veelheid, op het tijdstip en op de Wijze, als de directeur van voornoemde stichting zal bepalen. u».. wauucci ci vuiuucuut Voo/ de rijst wordt een vergoeding toe- kapitaal wordt bijeengebracht. Er is en er gekend, welke zal worden vastgesteld door wordt voor de Nederlandsche ambulance den directeur van voomoemde stichting in - - - jr overleg met den directeur-generaal van de' daan. Er is en er wordt^geregeid doof dui- In aansluiting op de Dinsdag bekend ge- ■'.enswaarden der levende leden van het -iuis Oranje-Nassau wordt opi grond van van de verordening1 no. 138/41 door den commissaris-generaal voor de veiligheid bepaald; Art. 1. Het noemen of gebruiken van namen der levende leden van het huis Oranje-Nassau door economische en niet- economischei vereenighigen en stichtingen, openbare en particuliere instellingen en inrichtingen, alsmede in firmanamen en als aanduiding van een handelsartikel is ver boden. Eveneens is het gebruik van afbeel dingen verboden, waardoor een contact met het huis Oranje-Nassau wordt aangeduid. Art. 2. Handelingen in strijd met deze verordening zijns overtredingen en worden Overeenkomstig artikel 45 (2) van de ver ordening no. 138/41 bestraft, voor zoover niet volgens andere bepalingen een zwaar dere straf is vastgesteld. Art, 3. De afkondiging van deze veror dening geschiedt door bekendmaking in de pers. Zij treedt met haar publicatie in wer king. HET CARILLON. Het mechanisch speelwerk van het caril lon zal weer voorzien worden van nieuwe liederen. De stadsbeiaardier, de heer Fl. H. A. van Berger^ is reeds aangevangen met de werkzaamheden hiervoor. De nieuwe zettingen zijn: Heel uur: Gavotte van G. F. Handel. Half uur: ’t Boerinnetje van voorheen (Daar loopt door ’t gehucht) van R. Hol. In verband met deze werkzaamheden is het klokkenspel tot Zaterdag 12 uur 's nam,, .buiten werking. telde heeft het reeds de engheid onzer grenzen gevoeld, waar moet het nu heen met 9 xmïlioen zielen? Men schreeuwt om een imperium, maar wie weet wie na deze geweldige oorlog bnze koloniën en bijv. Zuid-Afrika zal hebben Wij kennen geen koloniaal, doch slechts een volksch vraag stuk. Wij willen het Duitsche bloed bewa ren in één groot Duitsch rijk, om er een levensruimte te krijgen, die wij reeds zien. Ook nu zullen onze jonge Friesche boeren naar het Oosten trekken, zij het de Oekraïne of de Warthegouw, en zij zullen daar de bodem cultiveeren om de producten aan hun volk te brengen. Ook de arbeiders zullen daar gaan werken, waar de arbeid is. Wij moeten een breed gezichtsveld krij gen, een eng past niet bij een volk met zoo grootsch verleden. Wij strijden dus voor de bewustwording van ons volk, dat het behoort tot het Duitsche volk en zullen niét rusten voor het de zegeningen heeft verkregen, welke Adolf Hitler het Duitsche al heeft kunnen brengen. Hier kan het so cialisme noefit verwezenlijkt worden omdat de levensruimte te eng is. Wij bestrijden allen die ons volk ten deze valsche be grippen trachten bij te brengen, ook den neer Mussert. Wij zullen zorgen dat ons volk eens deze realiteiten zal begrijpen en uitleven. Ook Moeder Germania blijft verminkt, als zij dit lid van haar lichaam mist. Niet door macht van boven af ge dwongen, zooals de N.S.B. graag! zegt, wordt ons volk gered, doóh door de klare bewustwording, door overtuiging van man tot man over te dragen worden ook hier de politieke soldaten van Hitler gevormd, ter wijl reeds Nederduitschers aan het Oost front de bloedschuld van 10 Mei uitwis- schen door aan de zijde hunner Duitsche broeders te Strijden. Strijden wij er dan ook hier voor, dat dit deel van moeder Germania gezond tot haar wederkeere, op dat het eoenbürtig aan den disch de(r Germaansche stammen kan plaats nemen, laat ons kerels zijn die ons volk uit de diepste afgrond redden en uit zijn grenzen wegrukken en, de hand reikend aan de broe derstammen, het 't socialisme geven opdat dit.volk weer groot worde en eeuwig leve. Heü Hitler! Nadat eenige vragen door den spr. be antwoord waren en de voorz. den spreker dank had gebracht, sloot deze met het doen zingen van liet Horst Vi essollied. Dienstbodenopleiding. Aan de Huishoudschool zal eventueel wederom een dienstbodenopleiding worden gehouden. Het doel is om meisjes, die wer keloos zijn of eenige uren per dag werk hebben, beter bekwaam te maken voor het vak van dienstbode. De deelneemsters ver plichten zich om na afloop van den cursus een betrekking te aanvaarden voor heele dagen of voor dag en nacht. De keuze f geheel vrij.” De arbeidsbemiddelaarster helpt bij het zoeken naar geschikt werk. De lessen worden gedurende 4 of 5 da gen per week gegeven, en wel in de voor avond. Het leerprogramma omvat: koken, wasschen, strijken, huishoudelijk werk, naaien en enlMe eenvoudige theorielessen. De cursus is geheel gratis. Een diploma wordt een half jaar na afloop van de op leiding uitgereikt. Voorwaarde is, dat het Verbeurd verklaring van vermogenswaarden van levende leden van het Huis Oranje-Nassau. Het Rijkscommissariaat deelt mede: Wilhelmina van Oranje-Nassau houdt, zonder iets geleerd te hebben uit den loop der gebeurtenissen, halsstarrig vast aan het bolsjewistisch-kapitalistische front en plaatst zichzelf daarmede buiten de gemeen schap van ’t nieuwe Europa. Zij richt tot ’t staatshoofd en de weermacht van het groot- Duitsche rijk verbazingwekkende scheld woorden. Zij spoort uit de verte de Neder landers op onverantwoordelijke wijze aan tot het plegen van daden van geweld tegen de bezettende macht, welke slechts de hard ste represailles tengevolge zouden hebben. In opdracht van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied heeft dientengevolge de commissaris-generaal voor de veiligheid op grond van artikel 1 der verordening no. 33/1940 omtrent het verbeurd verklaren van het vermogen van personen, die een antl-Duitsch of tegen het Duitsche rijk gericht streven bevorderen, bepaald, dat die vermogenwaarden van de levende leden van het huis Oranje-Nassau worden verbeurd verklaard, welke zich in het bezette Nederlandsche gebied bevinden. De verbeurdverklaring wordt door hare openbare bekendmaking van kracht (artikel 4, alinea 1 van de verordening no, 33/1940). De verbeurd verklaarde vernwgenswaar- den zullen krachtens artikel 4 annea 2 van de genoemde verordening voor doeleinden ten algemeenen nutte In het bezette Neder landsche gebied worden gebruikt, voor zoo ver deze waarden niet voor den duur van den oorlog voor de bezettende macht noo dig zijn. HET DUITSCHE WEER- MACHTSBERICHT. UIT. HET HOOFDKWARTIER VAN DEN FÜHRER, 18 Sept. Het opperbevel der Duitsche weermacht deelt mede: In de Oekraïne gaan de aan- valsoperaties ten oosten van den Dnjepr onweerstaanbaar voort. In den strijd om de versterkings- werken van Leningrad werden groote .successen behaald. Onderr deelen van een enkele infanterie divisie bestormden alleen reeds 119 kazematten. In het zeegebied bij de Krlm en bij het eiland ösel, in het Ladoga- meer bil de monding van de rivier de Wolchov en In de Witte Zee bracht de luchtmacht drie trans portschepen van tezamen 3000 o.r.t. tot zinken; 16 andere schepen werden zoo zwaar getroffen, dat rekening moet worden gehouden met het verlies van een groot deel van deze scheepsruimte. Verder werden een torpedobootjager, twee onderzeebooten en vier torpedo- motorbooten der Sowjets vernield. Voor de Engelsche kust deden torpedomotorbooten een aanval op een door torpedobootjagers en be- wakingsvaartuigen krachtig be schermd Britsch convooi en brach ten ondanks den krachtigen afweer vier vijandelijke koopvaarders met tezamen 25.000 b.r.t. tot zinken. Na een geslaagd gevecht met Brit- sche torpedobootjagers keerden alle booten onbeschadigd terug. Bij de Faroer werd een groot koopvaardijschip door vliegtuigen, die een gewapende verkenning uit voerden, in duikaanval zwaar be schadigd. Gevechtsvliegtuigen bom bardeerden in den afgeloopen nacht havenwerken in Z.O. Enge land, Bij pogingen, gisteren overdag de bezette gebieden aan het Kanaal aan te vallen, verloor de Britsche luchtmacht 18 vliegtuigen, waar van 15 In luchtgevecnten en 3 door luchtdoelartillerie. Er worden drie eigen vliegtuigen vermist. Een gering aantal Britsche bom menwerpers voerde in den afgeloo pen nacht storingsaanvallen uit op Z.W. Duitschland. HEVIGE ONTPLOFFING OP ZWEEDSCHE TORPEDOJAGERS. Naar het Zweedsche Telegraafagentschap meldt, heeft zich op een Zweedsche forma tie torpedojagers in het scherengebied van Stockholm, een hevige ontploffing voorge daan. Nader wordt gemeld, dat volgens de tot dusver bekende gegevens 31 man. gedood en 11 gewond zijn. De Zweedsche omroep meldt, dat de drie torpedobootjagers Klas Uggla, Klas Horn en Göteborg gezonken zijn. Men neemt aan, dat een munitie-ontplof- fing de oorzaak is van het ongeluk. F. Monsma. Ingezet op f aan den heer R. T. Ab; een som van f 5355. Perceel II. Een woonhuis met plaats c.a. aan de Kruizebroederstraat no. 10, laatst in eigen gebruik bij mej. de wed. Johs. IJpma. Ingezet op f 2388. Toegewezen aan den heer J. Posthuma te Sneek voor, een som van f 2389. Denk otn het verduisteren. Zon onder: 19 Sept. 20 Sept. 21 Sept. 22 Sept. Zon op: 19 Sept. 7.20 20 Sept. 7.21 21 Sept. 7.23 22 Sept. 7.24 Men is verplicht te verduisteren zonsondergang tot zonsopgang. Verschijnt DINSDAGS- en VRIJDAGSAVONDS KIEZEBRINK Co. - SNEEK OFFICIEEL ORGAAN OFFICIEEL ORGAAN DER GEMEENTE WYMBRTTSERADEEL. AFLOOP VERKOOPINGEN. Notaris H. A. Banning veilde Woens dagavond in het café Leeuwen, Parkstraat, twee winkelhuizen. ie perceel. Een winkelhuis, bergplaats en erf, met bovenwoning, aan de Gedempte Poortezijlen no’s. 57, in eigen gebruik geweest bij wijlen den heer F. y. d. Werf. Ingezet voor f3775. Toegewezen aan den heer J. Kuipers te Sneek voor een som van f 3776. Perceel II. Een winkel- en woonhuis aan de Gedempte Poortezijlen no. 9, verhuurd aan den heer J. Kuipers. Ingezet voor f 5610. Toegewezen aan den heer R. M. Bakker te Tzum voor een som van f 5611. Terzelfder tijd en plaats veilde notaris J. A. Maseland de navolgende twee per- ceelen. Perceel I. Een woonhuis met erf en tuin en bovenhuis aan het Kleinzand no. 74, laatst in eigen gebruik bij den heer B. P. f 5354. Toegewezen jma te Sneek voor Nieuws van het Oostelijk front. De titanenstrijd die in het Oosten gestre den wordt, die worsteling tusschen millioe- nenlegers, wordt door een leder met span ning gevolgd. Daar In het Oosten wordt een strijd uitgevochten, waarvan de uitslag be slissend is voor de toekomst van geheel Europa. En het is geen wonder dat er niets is dat met zooveel spanning tegemoet wordt gezien dan: „Nieuws van het Oostelijk iront". En als dat nieuws er is, dan worden de behaalde resultaten besproken, dan komen de landkaarten te voorschijn, worden hier op met behulp van gekleurd potlood en vlaggetjes, de nieuwe stellingen aangege ven. Met voldoening of met berusting, al naar gelang men meent dat de een of andere partij recht heeft op sympathie, worden de verdere mogelijkheden onder de loupe ge nomen. Dit alles is de reactie van het ver kregen nieuws, maarwordt ook wel vol doende stilgestaan bij het enorme leed, dat daar aan het front geleden wordt? En nu laten wij buiten beschouwing of U pro of anti voelt, nu gaan wij alleen na of U zich voldoende realiseert dat dit nieuws noodwendig vooraf gegaan is door een hel van vuur en staal, die vele geslagen wonden achterliet. Geslagen wonden die geheeld moeten worden; onverschillig of hij die hulp noodig heeft, vriend of vijand is. Zoodra een sol daat gewond ter aarde ligt, houdt hij op vijand te zijn, maar is hij uitsluitend een mensch, die in nood verkeert en hoe dan ook geholpen moet worden. Deze hulp wordt m “et openbaar de door mets gegronde be- verstrekt door de ambulances, daar werken deskundigen onder zeer moeilijke omstan digheden en meermalen met gevaar voor eigen leven. Zij vragen niet, wie is die man die daar wordt binnengebracht, maar zij voeren een taaien strijd tegen den dood, die overal rondwaart. Hun doel is levens te redden en wonden te genezen. Vriend of vijand. Voor de ambulances zijn allen gelijk. Gok straks voor de Nederlandsche ambu lance, als deze zal zijn aangekomen in het Oosten waar de strijd woedt. Onze Nederlandsche ambulance; daaraan wordt hard gewerkt en het ziet er naar uit, dat deze de beste zal zijn, die ooit Neder land verliet om op verre slagvelden te ge tuigen van de offervaardigheid van ons volk. Maar het uitzenden van deze ambulance is alleen dan mogelijk, wanneer er voldoende OPENBARE VERGADERING N.S.N.A.P. Woensdagavond hield de Nationaal So cialistische Nederlandsche Arbeiderspartij een openbare vergadering in de foyer van Amicitia, onder voorzitterschap van den heer R. Huisman, die de aanwezigen welkom heettef in het bijzonder de Duitsche kameraden, zij die van buiten kwamen en den spreker. Deze laatste was de heer J. A, C. Goyvaerts, die betoogde dat midden in de revolutie van den Duitschen geest, welke allerlei problemen tot klaar heid brengt, de Nederlandsche massa krijt: „Wij willen Holland houden". D.w.z. dat midden in het lotsmoment van Europa, nu in geweldige slagen in het Oosten de Duit sche arbeiders het hoogste offer, hun bloed, geven en het Duitsche rijk tot de beste ar beidsprestaties in staat stellen voor het be- houd van Europa, de massa hier zegt„wat gaat ons dat allemaal aan, die strijd tegen het bolsjewisme, misschien is het wel goed dat Duitschland daar het hoofd stoot, dan zal Engeland ons misschien komen bevrij den". Hoe komt het dat deze massa dat is de Unie, zegt spr. een dergelijke houding aanneemt. Zij bestaat voornamelijk uit twee groepen, de werkende en de pluto cratische stand. De eerste bestaat weer üit arbeiders, boeren en middenstand en had den die het dan zoo goed onder het oude regime, waren zij niet de slaven van het kapitaal, dat naar rente vroeg? De arbei der, die, werkloos, met een steunfooitje werd heengezonden, wiens kinderen in de sloppen der groote steden verpauperiseer- den en aan de t.b.c. werden prijsgegeven, werd tot een proleet gemaakt door het liberaal-democratische roofstaatje. Niet an ders ging het met den boer, hem, van wien het afhangt of een volk gezond blijft, of ten onder gaat. Slaaf van het hypotheek- kapitaal moest hij zijn kinderen afstaan aan de groote steden, die in het bestaande stelsel parasiteerden op het boerenland, Door de druk welke het kapitaal op hem oefende 'vervreemdde de boer van zijn bo dem en kon hij er niet mee worstelen. Het was de regeeringskliek, die uit haat je gens Duitschland, niet wilde dat onze landbouwproducten daar heen gingen, waar ze noodig waren en de eeuwige jood trok bij die politiek aan de touwtjes. De mid denstanders werden bedreigd door de groo te warenhuizen, die werkten met slecht betaald personeel, en het waren niet zij, maar de middenstanders, die de zware be lastingen moesten opbrengen. Familieklie- ken, die in vroeger eeuwen ons land be stuurd hadden, regeerden ook nu, zij ver- valschten de geschiedenis en leverden de kinderen over aan een modernistisch onder wijs, dat in de groote steden tot. ontaar ding leidde, onze Germaansche jeugd danste in lichtpaleizen op de doodendansmuziëk van grijnzende negers. Het was deze kliek, die oen arbeider alle vacantie had onthou den, waardoor deze zelfs zijn eigen land niet kende en alle Scholle-gevoel hem vreemd werd, die het ook heeft klaarge speeld deze Nederduitsche landen totaal van het Grootduitsche rijk te vervreemden, waartoe zij eenmaal behoord hadden, doch waarvan zij na den 3 o-jarigen oorlog door toedoen van Frankrijk en Engeland en het groeiend zelfstandigheidsgevoel in Holland onder leiding van den Haag waren losgeweekt. Maar te Den Haag regeerde niet het volk, maar jodendom en allerlei politici, in het bijzonder ook het politiek christendom met de leusverdeel en heersch. Nergens werd het individualisme zoo ten top gevoerd als hier, er was geen volksverbondenheid meer, alleen gebonden heid aan degenen flie zetelden te Den Haag, een kliek die ons geleid heeft naar bloedschuld van 10 Mei jegens ons broedervolk. Toen kwam echter de klaar heid van de Duitsche revolutie ook over onze grens. Jaren hadden wij gewaarschuwd dat onze levensruimte te klein was voor ons groeiende^volk. Zij, die nu Holland willen houden, maken een denkfout, zij ■denken te zeer aan den staat Holland en ideze als imperium1 door onze koloniën. Maar ons kan geen staat, kunnen geen ko loniën schelen, ons kan alleen het volk schelen. In dezen zijn wij compromis-loos, bok ons heeft de geniale schepper van de bloed en bodemgedachte, deze socialist1 Adolf Hitler den weg gewezen en wij zul len hem bewandelen. De vermaterialiseerde massa bleef echter doof voor onze waar schuwingen, en nu de revolutie en het so cialisme van Adolf Hitler midden onder ons; is, blijft zij in de Unie staalh'. Is er dan zoo weinig eer in ons volk dat zij die beroofd werden met de roovers samen blijven werken? Ons volk moet de volle hardheid hooren, dan zal het zich uit eigen wil éen toekomst scheppen. De groepeering, van betrekking, dus van gezin en plaats,, is die denkt dat zij de macht en dan ook het rrohoni -volk zal krijgen, begrijpt de volksche ziel niet. Die kan alleen van onder op gewon nen worden. Het nationaal-socialisme is de revolutie van den Duitschen geest en daar wij als Nederlanders van Duitschen bloede zijn hebben wij ook recht op dat nationaal socialisme, doch ook plicht om het totaal uit te leven. Wij willen ons volk die levens ruimte brengen, waarin het eenmaal ge leefd heeft, toen het I i 2 millioen zielen bekend, dat nog tot Woensdag 1 October a.s. de gelegenheid wordt gegeven groene melkkaarten bij de distributicdlensten te ruilen tegen R-melkkaarten. Zooals reeds eerder is gepubliceerd, komen uitsluitend de groene melkkaarten van kinderen, die op 1 Februari jl. nog geen 14 jaar oud waren, in aanmerking voor dit inruilen. Bij het in ruilen moet de distributiestamkaart van het betrokken kind getoond worden. Na 1 October a.s. zal geen gelegenheid tot ruilen meer geboden worden. HET RANTSOEN VLEESCH. En het percentage been. De secretaris-generaal van het departe ment van Landbouw en Visseherij maakt het volgende bekend met betrekking tot het percentage been, dat bij de distributie van vleesch mag worden gerekend. In eenige gemeenten zijn in de plaatse lijke bladen of in slagerijen vaste beenper- centages gepubliceerd, waardoor het bliek den mdruk zou krijgen dat vleeschrantsoen gewijzigd is. Deze publicaties dragen echter geen en kel officieel karakter. Het beenpercentage is afhankelijk van de kwaliteit van het vleesch en kan derhalve niet vooraf vastge steld worden. Wel kan in het algemeen worden gezegd, dat ongeveer 20 tot 30 pct. van de hoeveelheid vleesch, waarop de distributiebons recht geven, mag wor den berekend voor been. Een rantsoen vleesch, dat, zooals bekend iS(, 100 gram bedraagt, zal dus thans on geveer 7080 gram vleesch en 20>30 gram been mogen bevatten. Indien de klant zulks verlangt, moet het been worden bijgeleverd. wering geuit, dat N.S.B.-ers in de Meidar gen van het vorige jaar in Rotterdam op Nederlandsche soldaten hebben geschoten. Wegens de lichtvaardige en lasterlijke bedoeling van zijn bewering werd van der Pas in hechtenis genomen en voor zes maanden naar een concentratiekamp ge stuurd. Adv. in dit blad worden gratis opgenomen in het adv. blad de SNEEKER COURANT DER GEMEENTE SNEEK Hoofdred.: L. KIEZEBRINK, Bloemstraat 31, Sneek. aan het Oostfront, geregeld een beroep ge- 1 zenden geofferd. Maar het is niet alleen de I i i. NIEUWE SNEEKER COURANT

Sneeker Nieuwsblad nl | 1941 | | pagina 1