Officieel orgaan der gemeente Sneek Officieel orgaan der gem. Wymbritseradeel VeflegenwoordigingBurgemeesler. LUCHTBESCHERMING. Rede van den Rijkscommissaris. Hitler over den strijd in het Oosten. No. 2 NIEUWSTIJDINGEN. OFFICIEEL GEDEELTE. Duitschland strijdt voor Europa.- Dlnndag 7 October 1941 S8e Jiinrnnng le B LAD a. b. f van c. v. d. Hey en de heer ;unnen handhaven tot het oogen- c. d. Denk om het verduisteren. Zon onder: 7 October 8 October 9 October. 19.06 19.03 19.01 Hoofdredacteur L. KIEZEBRINK Bloemstr. 31, Sneek d. e. e. 11. Zon op: 8 October 9 October 10 (October Men Is verplicht te 7.52 7.54 7.55 verduisteren zonsondergang tot zonsopgang. Verschijnt DINSDAGS- en VRIJDAGSAVONDS UHgave: KIEZEBRINK Co. - SNEEK de leve: wistisch bestuur, gaf hij een overzicht van ander de prestaties van net Duitsche leger, no. 152 van 1941) niet zal gelden ten aan zien van de benoeming van personeel in vasté dienst der gemeente: gemeentebedrijven (gas- en water leidingbedrijf) openbaar slachthuisbedrijf en vlees keuringsdienst; volkshuisvesting (woningbedrijf) onderwijs met yitzondering van het voorbereidend hoger onderwijs; lichamelijke opvoeding; markten. het arbeidsgebied van wethouder R. DE JONG zal omvatten de taak welke met betrekking tot de hierna vermelde takken van gemeentelijke zorg ingevolge de Ge meentewet en de daarop steunende plaat selijke verordeningen tot 1 September 1041 berustte bij het college van burgemeester en wethouders, met dien verstande dat de vertegenwoordiging bedoeld in artikel 4 der achtste verordening van den Rijkscommis saris voor het bezette Nederlandse gebied betreffende bijzondere maatregelen op ad ministratiefrechtelijk gebied (verordening no. 152 van 1941) niet zal gelden ten aan zien van de benoeming van personeel in vaste dienst Jer gemeente: a. openbare werken; b. reinigingsdienst. HET DUITSCHE WEER- MACHTSBERICHT. HOOFDKWARTIER VAN DEN FÜHRER, 6 Odt. (D.N.B.) Het op perbevel der weermacht deelt mede: De aanvalsoperaties in het Oos ten hebben gisteren nieuwe succes sen opgeleverd. Ten Westen van Leningrad is een door het vuur van alle forten van Kroonstad en scheeps- en kust- artillerle gesteunde landingspoging van sterke Sowjetstrijdkrachten door vastberaden optreden der tot afweer gereed zijnde Duitsche troe pen volkomen afgeslagen. Tegelij kertijd storttep de felle aanvallen ineen, waarmede het omsingelings- front van binnen uit moest wprden verbroken. De vijand leed zware, bloedige verliezen. Gelande troe- penaideelingen werden in de pan gehakt of gevangen genomen. Ver scheidene volle schepen werden tot- zinken gebracht, 22 vechtwagens, onder welke zeven zware, werden vernield. Gevechtsvliegtuigen hebben In den nacht van 5 op 6 October m?t goed gevolg een haven aan de zee van Asov gebombardeerd, bene vens een belangrijk verkeersknoop punt ten westen van Moskou en mi litaire installaties in Leningrad. In den strijd tegen Groot-Brit- tannië hebben gevechtsvliegtuigen overdag op 400 km. ten westen van Brest een koopvaardijschip van 2500 b.r.t. tot zinken gebracht en voor den oorlog belangrijke Instal laties op de Shetland-ellanden ge bombardeerd. “In den afgeloopen nacht zijn luchtaanvallen gericht op havens in Zuidoost-Engeland. In Noord-Afrlka hebben Duitsche duikbommenwerpers In den nacht van 4 op 5 October voltreffers ge plaatst op de stad en de haven van Tobroek. Een andere luchtaanval was gericht Op de reede van Suez. Vluchten van den vijand naar het rijksgebied zijn overdag noch des nachts voorgekomen. g in kennis mogen stellen van situaties,, hem zelf door zijn miserabele berich ten,, ja dikwijls we- worden. Het Duitsche weermachtsbericht is een verslag der waar heid. Bij de opening van de tentoonstelling van de N.S. Frauenschaft in het Concert gebouw te Amsterdam hebben in een groo te bijeenkomst van Duitsche en Nederland- sche vrouwen, de Rijkscommissaris rijksmi- hister Seyss Inquart en de Rij'ksvrouwen- leidster, mevrouw Gertrud ScholtzKlink het woord gevoerd. De Rijkscommissaris zeide o.a., naar de N. R. Crt. meldt: De Duitsche vrouw van deze generatie is J* 1-gezellin van mannen, die steeds en le omstandigheden strijders zijn geweest en in den strijd hebben gestaan. Niet iedere generatie treft dit lot, doch men kan zeggen, dat de Duitsche- vrouw van deze generatie de vuurproef heeft door staan. Zij staat recht met een houding, welke den man het gelukkige gevoel geeft een lotgenoote en kameraad te hebben, wel ke men noodig heeft om het lot vorm te geven. Hierna zeide de Rijkscommissaris heel openhartig te willen spreken, want bet zou volkomen onoprecht zijn, waa neer ik zou beloven, dat de komende win ter bijzonder aangenaam of beter zou zijn, dan wat we tot nu toe hebben gehad. Daar voor zorgt de vijand, omdat hij ons militair niet kan overwinnen. Nog steeds tracht hij ons door economische vernietiging ook moreel te treffen en daardoor militair te overwinnen. Wij weten echter beter en deze poging kan thans reeds mislukt wordqn genoemd. Wel kunnen we zeggen, dat in den ko menden winter niemand van honger of koude zal omkomen. In het algemeen kun nen we, dat kan nu reeds worden gezegd, het levenspeil van thans handhaven en we zullen dit ki blik, waarop we weer zullen kunnen putten uit de groote reserves. Alles, wat de mijn werkers in Limburg sedert September van dit jaar aan steenkool hebben gewonnen, kan ter beschikking worden gesteld van de Nederlandsche verzorging en we kunnen dus zeggen, dat wij, op dit gebied, er door heen zuilen kunnen komen, doch even dui delijk is, en dat zeg ik openhartig, dat wij dezen zwaren tijd zullen moeten doorma ken, een tijd, waarin niet alles vanzelfspre kend zal zijn en waarin de vrouw hier als Bij besluit van 9 September 1941, no X 07.5, heeft de BURGEMEESTER der gemeente SNEEK het arbeidsgebied van de wethouders dezer gemeente voorlopig als volgt geregeld: 1. Het arbeidsgebied van wethouder D. ZUIDERBAAN zal omvatten de taak, welke met betrekking tot de hierna vermelde tak ken van gemeentelijke zorg ingevolge de Gemeentewet en de daarop steunende plaat selijke verordeningen tot 1 September 1941 berustte bij het college van burgemeester en wethouders, met dien verstande dat de vertegenwoordiging, bedoeld in artikel 4 der achtste verordening van den Rijkscommis saris voor het bezette Nederlandse gebied betreffende bijzondere maatregelen op ad ministratiefrechtelijk gebied (verordening De Duitsche „nederlagen” Volgens de Engelsche lezing hebben wij in het Oosten sedert drie maanden de eene nederlaag na de andere geleden, maar wij staan ten oosten van Smolensk;, wij' staaln voor Leningrad en wij staan aan de Zwarte Zee. Wij staan voor de Krim e"n heft zijn niet de Russen, die aan de Rijn staan (hilariteit). Wanneer derhalve tot dus verre de Russen voortdurend overwinnin gen hebben behaald, hebben zij hun over winningen in ieder geval niet uitgebuit, maar zijn zij na iedere overwinning honderd tot tweehonderd km. teruggetrokken, waar schijnlijk om ons de diepte van het gebied binnen te lokken (hilariteit). Overigens zijn omtrent de grootheid van deze strijd eenige cijfers welsprekend. Het aantal buitgemaakte of vernietigde, maar bij ons aanwezige stukken geschut bedraagt reeds thans 22.000, het aantal vernielde of buitgemaakte, dus in onze handen zijnde tanks bedraagt reeds thans ruim 18.000 het aantal vernietigde, verwoeste en neerge schoten vliegtuigen ruim 14.500. En daarachter ligt nu pen gebied, dat tweemaal zoo groot is als het Duitsche rijk was, toen ik in 1933 de leiding kreeg, of viermaal zoo groot als Engeland. Na te hebben gewezen op de verdierlij- king, die het gevolg was van 20 jaar bolsje wistisch bestuur, gz de prestaties van het Duitsche leger, waar van sommige divisies sinds het 'voorjaar 2500 tot 3000 km. hebben geloopen. En wat achter het front gepresteerd wordt, is even geweldig, aldus Hitler. Ruim 25000 kilometer Russische spoorlijnen zijn weer in bedrijf, ruim 15000 kilometer Rus sische spoorlijnen zijn weer op Duitsche spoorbreedte gebracht en achter dit front wordt reeds het nieuwe bestuur opgebouwd dat er zorg voor dragen zal, dat heel deze reusachtige gebieden, wanneer de oorlog langer duurt, voor het Duitsche vaderland en de met ons verbondenen nuttig zal zijn. En hun nut zal ontzaglijk zijn en niemand moet er aan twijfelen, dat wij het weten te organiseeren. De Führer verbond hieraan een dankbe tuiging aan het vaderland. In dit verband merkte hij otpik weet, dat er thans geen tegenstander meer is, dien wij niet met de voorradige hoeveelhe den munitie op de knieën zouden kunnen brengen en wanneer gij menigmaal in de krant iets leest over de reusachtige plannen van andere staten, wat zij alles voornemens zijn te doen, herinnert u dan, wat ik thans zeg: ten eerste, wij stellen in dienet van deze strijd ook een heel continent, ten tweede, wij spreken niet van kapitaal, maar van arbeidskracht en deze arbeidskracht stellen wij voor honderd procent in deze dienst, en ten derde, warmee tl wij er niet over spreken, dan beteekent dat niet, dat wij niets doen. Wanneer deze oorlog eens geëipdigd zal zijn, eindigde Hitler, dan heeft de Duitsche soldaat, hem gewonnen, die in zijn massa werkelijk de massa van ons volk vertegen woordigt en hij is gewonnen door het Du.t- sche vaderland met de millioenen arbei dende menschen. Wanneer deze oorlog ge eindigd zal zijn, zal ik daaruit terugkeeren als een nog veel fanatieker nationaal-sociar list dan Ik vroegör was. Ik kom uit deze oorlog eens terug, weer met mijn oude par tijprogram, welks verwezenlijking mij nog belangrijker is en schijnt te zijn, dan wel licht op de eerste dag. In het Sportpaleis te Berlijn is Vrijdag een groote bijeenkomst gehouden in ver band met de opening van het Duitsciu Winterhuipwerk. Hitler heeft tijdens deze vergadering een rede gehouden, waarin hij ëen overzicht gaf van de oorlog in het Oosten. Vooraf bracht dr. Göbbels verslag uit over het W.H.werk in 1940'41, waar- oij hij meedeelde, dat de totale opbrengst 916.240.000 mark bedroeg, tegen 681 mil- Éoen het jaar daarvoor. De minister gaf voorts een uiteenzetting van do wijze, waar op het geld was besteed. Hitler, die daarna onder dé tonen van de Badenweiler Marsch het podium besteeg, begon rijn rede met mede te deelen, dat het voor hem zeer moeilijk geworden was om aan deze betooging deel te nemen, om dat juist thans aan het OosteLijk front de1 weg wordt gebaand voor een nieuwe ge weldige gebeurtenis: „Sinds 48 uur is we derom een operatie van reusachtige pmvang aan de gang. Zij zal medehelpen, den te genstander in het Oosten tq verpletteren". ,De Führer herinnerde er aan, dat hij ook deze strijd niet heeft gewild. Hij heeft ge streefd naar éénwording van het Duitsche volk, en naar verbetering van de interna tionale verhoudingen. Verschillende bond- genooten heeft Duitschland verworven, ech ter niet dien, naar welke Hitler het meest heeft gestreefd: Engeland. Al zijn pogingen werden van die zijde gesaboteerd. Zoo kwam dan, precies als in 1914, de, dag waarop de Ixarde beslissing moest wor den genomen. Ik ben ook daarvoor nu wel iswaar met teruggeschrokken. Want van één ding was ik mij bewust: wanneer door mijn maatregelen en mijn tegemoetkomend heid deze Engelsche vriendschap niet kon worden verworven, dan kon zij nooit ver worven worden, dan bleef niets anders'over dan de strijd. Maar dan ben ik het lot ook dankbaar, dat deze strijd door mij kan wor den geleid (langdurige bijval). Ik beu er derhalve van overt&gd, dat met al déze mannen werkelijk geen overeenstemming te verkrijgen is, aldus Hitler. In de maanden, waarjn ik er naar streef de een overeenstemming ut stand te bren gen, heeft Churchill steeds maar één ding geroepen: „Ik wil een oorlog hebben". Hy heeft hem nu. Én al zijn mede-opruiers, die zeiden, dat het een charmante oorlog zou zijn, zullen thans wellicht intusschen over deze „charmante oorlog" reeds anders den ken. En wanneer zij nog nipt mochten we ten, dat deze oorlog voor Engeland geen eharme-zaak wordt, zullen zij het metter tijd nog merken, zoo waar als ik hier sta, Spr. .herinnerde er aan, dat de vredes voorstellen, die hij na de veldtocht in Polen had gedaan, werden afgewezen, en be schouwd werden als een bewijs van Duitsch- land’s zwakheid. Ik heb het derhalve opgegeven nogmaals te trachten die weg te begaan. Ik ben tot dé overtuiging gekomen, dat hier slechts en wel een beslissing van wereldhistorische betee- Abonnementsprijs f 2.60 per jaar in de stad, fr. p. post f 3.60 Bureau: KLEÏNZAND 7 - Telefoon 2200 - Giro 130.000 als eens in het -Oosten tegen de Polen, toen tegen Noorwegen ên eindelijk tegen het Westen enop de Balkan. Eén vergissing. Slechts één ding moet ik hier constatee- rén: Wij hebben ons niet vergist in de juistheid der plannen, wij hebben ons 90k niet vergist in de unieke historische dap perheid der Duitsche soldaten, wij hebben ons ook niet vergist in de kwaliteit van on ze wapenen. Wij hebben ons niet vergist in het vlotte functioneeren van onze gehee- le organisatie van het front over de reus achtige daarachter liggende ruimten en ook hebben wij ons niet vergist in het Duitsche vaderland. Wél hebben wh' ons in iets ver gist wij hadden er geen idee van, hoe reus achtig de voorbereidingen van dezen te genstander tegen Duitschland en Europa waren en hoe ontzaglijk groot het gevaar was, hoe wij ditmaal ternauwernood ont komen zijn, niet alleen aan de vernietiging van Duitschland, maar van Europa. (Storm achtige instemming). Ik spreek dat eerst heden uit, omdat ik heden zeggen mag, dat deze tegenstander reeds gebroken is en nooit weer zal opstaan. (Minuten durende, daverende bijval). Hier heeft zich tegen Europa een macht geconcentreerd, waarvan helaas de meesten geen idee hadden en waarvan velen vandaag nóg geen idee heb ben. Dit zou een tweede stormloop van een Dziengis Khan geworden zijm Na een opsomming te hebben gegeven van de rij dpr bondgenooten in deze strijd - Hitler noemde onder daverende bijval achtereenvolgens Finland, Roemenië, de Italianen, Hongaren, Slowaken, Kroaten, Spanjaarden, Belgen, Nederlanders, Denen, Noren en Franschen, en wees er opt, dat er voor het eerst iets als een Europeeach ontwaken door dit continent was gegaan, vervolgde hij: Vaak kon niet gesproken worden eenvou dig, omdat wij' den tegenstander niet voor barig in kennis mogen stellen van situaties, die hem zelf door zijn tendienst vaak eerst daj ken later bewust De BURGEMEESTER der gemeente SNEEK heeft op 3 October 1941 op grond van artikel 3 der eerste beschikking van den Secretaris-Generaai van het departement van Binnenlandse Zaken ter uitvoering van de achtste verordening van den Rijkscom missaris voor het bezette Nederlandse ge bied betreffende bijzondere maatregelen op administratiefrechtelijk gebied (aanpassing van de gemeentewet) besloten den gemeen tesecretaris te belasten met, zijn vertegen woordiging voor wat betreft het onderteke nen en paraferen van de volgende stukken voor zover de mede-ondertekening daarvan door dezen ambtenaar niet ingevolge artikel 4 der aangehaaldé beschikking vereist is: a. attestatiën de vita; b. verklaringen van onvermogen; verklaringen als bedoeld in art. 857 van het wetboek Burgerlijke Rechts vordering; bewijzen van goed zedelijk gedrag; legalisaties van handtekeningen; bewijzen van Nederlanderschap; g. certificaten van oorsprong; h. bewijzen van ontvangst van onder tekende verklaringen, als bedoeld in punt lil van de beschikking van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandse gebied van 17 Septem ber 1940; l. kennisgevingen, als bedoeld in art. 2 bewijzen van ontvangst, bedoeld in art. 4, 2e lid, en oproepingen, inge volge art. 5, le en 2e lid der Ineri- tingswet 1939; j. kasboeken en hulpkasboeken, beho rende tot de administratie van den gemeenteontvanger. SNEEK, 3 October 1941. III. Aan welke elschen moeten de te treffen voorzieningen voldoen? lo. Wegens de dagelijksche toepassing moeten de te treffen voorzieningen eenvou dig, doeltreffend en solide zijn. 2<f. De toetreding van dag- en zonlicht moet zoo weinig mogelijk worden belem merd. 3o, Het in verband met de bestemming der vertrekken noodzakelijke kunstlicht be hoort niet te worden verminderd; hieruit volgt dat de te treffen voorzieningen In lo kalen, waar sterke kunstverlichting nood zakelijk Is, aan hoogere elschen van licht dichtheid moeten vuldoen dan die in lokalen (slaapkamers, gangen, toiletten e. d.) waar met minder sterke kunstverlichting kan wor den volstaan. Wanneer bij de controle blijkt, dat de getroffen voorzieningen niet geheel voldoende zijn, kan dit veelal door afscher ming van de lichtbronnen worden verhol pen. Loonbelasting en Vereveningsheffing. De Inspecteur der Registratie te Sneek brengt ter kennis dat vóór 10 October e.k. de ingehouden Loonbelasting, als mede de Vereveningsheffing, over de maand September 1941, en voorzoover het huispersoneel betreft, over het derde kwartaal 1941 behoort te worden afgedra gen; en dat de Loonbelastlngaan- gifte ulterlijk den 15den October 1941 in zijn bezit moet zijn. Ie Breda slAgde aan de School voor Maatschappelijk werk mej. M. Stock- inarm met lof voor het diploma wijk-ven pleegster. Sneeker Zwem en Poloclub „Neptunus”. Donderdagavond vergaderde de S. Z. en P. C. „Neptunus” onder voorzitterschap van den heer J. Deenlk. Deze heette de aan wezigen hartelijk, welkom en kon met ge- nuegen constateeren, dat het afgeloopen seizoen voor de club zeer gunstig was geweest. De wedstrijden waren alle naar I wensch verloopen, de oefenavonden zeer goed bezocht en de samenwerking met het bestuur van de Sneeker Zweminrichting was in alle opzichten zeer prettig geweest. L anjmo voor de zwemsport is nog steeds aan het toenemen en dientengevolge was ook het ledental van de club gestegen, voor al de adspirantenafdeeling nam zeer in ledental toe. Uit het finantieele verslag van den pen ningmeester, den heer J. Spoelstra, bleek, dat met een saldo van 1940 ad ƒ49.72 de totaalontvangsten hadden bedragen ƒ340.66, de uitgaven ƒ267.60, zoodat er een batig saldo overbleef van ƒ60.81. De kas commissie adviseerde tot décharge. Bij de bestuursmededeelingen bleek, dat aan de prestatietocht 1000 M. 212 personen en aan het 500 M. gekleed zwemmen ruim 200 per sonen hadden deelgenomen. De aftredende bestuursleden mej. S. H. P. Bakker werden herkozen, terwijl in de plaats van mej. J. Postma werd gekozen mej. S. Bakker. Plannen werden besproken voor het hou den van wintercursussén en het maken van clubtochten naar de overdekte in Leeuwar den. Nadat nog eenige interne aangelegen heden behandeld waren en de in het afge loopen seizoen gewonnen medailles waren uitgereikt werd deze zeer goed bezochte vergadering gesloten. Ontspanningsavond „Vreugde en Arbeid”. Het N.V.V. afdeeling „Vreugde en Ar beid” deelt mede, dat zij op 7 October a.s. in de Harmonie te Sneek om 7.30 uur pam. een bijeenkomst heeft georganiseerd, waar het „lach-Cabaret” optreedt met een vroo- lijke non-stop revue van cabaret, opera, operette, muziék, zang, dans, variété enz. en van welk programma de titel dan ook luidt „Hutspot”. LUNA-PARK. Donderdag, Vrijdag en Zaterdag1 a.s. zijn op het Martiniplein alhier een draai- en zweefcaroussel opgesteld. De liefhebbers drie 2500 tot 3000 km. hebben geloopen. r wordt, is even geweldig, aldus H weer in bedrijf, ruim 15000 kilometer Rus- “---fijnen zijn weer op- Duitsche spoorbreedte gebracht en achter dit front I Rsyfiliny 3Fb8ld8y8bi8d WBthOlldBrS op het Martiniplein“alhiereen draai; van de kermissfeer kunnen dus deze i dagen weer eens genieten. Men zie een adv. in dit nr. Slachtverbod schapen. Marten Zijlstra, 44 jaar, slager te Sneek, gedetineerd, heeft op 24 September fraudu leus een schaap geslacht, voor welk feit voor de Leeuwarder Rechtbank de minimum straf van 6 maanden tegen hem geëischf werd. De verdediger, mr. Van den Herberg, vroeg directe invrijheidstelling van ver dachte. De rechter wees dit verzoek af en ver oordeelde verdachte tot 6 maanden met af trek, met bevel tot gevangenneming en ver beurdverklaring van het in beslag geno- mene. L. Ct. te trachten die een volkomen duidelijke beslissing kenis voor de eerste honderd jaar, bevoch ten kan worden. Er steeds naar strevende de omvang van de oorlog te beperken, heb ik in 1939" be sloten mijn minister naar Moskou te zen den. Het was de bitterste overwinning op mijn gevoel. Ik heb getracht hier tot een overeenstemming te komen. Gij weet zelf het best hoe eerlijk ik deze verplichtingen nagekomen ben. Helaas heeft de andere partij zich er van de aanvang af niet aan gehouden. Ten bewijze daarvan verhaalde spr. nog maals in groote trekken de voorgeschiede nis van de huidige veldtocht tegen de Sov jet Unie sinds Augustus 1939. Na het be kende bezoek van Molotof.aan Berlijn heeft spr. Rusland zorgvuldig waargenomen. De toestand was reeds in Mei zoover gekomen, dat er geen twijfel meer kon bestaan, of Rusland had het voornemen ons bij de eer ste" gelegenheid te overvallen.-Ik moest toen zwijgen. Het is mij dubbel moeilijk gewor den. Niet zoo moeilijk wellicht tegenover het vaderland, want tenslotte moet dit begrijpen, dat er oogenblikken rijn, waar op men niet kan spreken, wanneer men niet de geheele natie in gevaar wil bren gen. Veel moeilijker viel mij het zwijgen tegenover mijn soldaten, die nu, de eene divisie naast de andere, aan de Oostgrens stonden én niet Wisten, wat er eigenlijk gebeurde. En juist om hunnentwille mocht ik niet spreken, want wanneer ik ook maar een woord had verloren, dan zou dit wel iswaar niet in het minst wijziging hebben gebracht in het besluit van Stalin, maar de verrassingsmogelijkheid, die mij als laat ste wapen resteerde, zou dan zijn wegge vallen. (Bijval). Spr. zweeg daarom ook nog, toen hij be sloot, zelf de eerste stap te doen. Dat was het zwaarste besluit van zijn heele leven. Op 22 Juni des .ochtends begon deze grootste strijd der wereldgeschiedenis. Sindsdien zijn iets meer dan 31/2 maand verstreken, en ik mag hier allereerst één ding constateeren: alles is sedertdien vol gens de plannen verloopen. (Stormachtige bijval). De leiding heeft zich in al die tijd geen seconde de wet der actie laten ont nemen. (Wederom stormachtige bijval). In tegendeel is tot op de dag van heden iedere actie precies zoo systematisch verloopen fflTf-1—T-—iiiiwwaw-rimawiM.i-n. r i u rC?- .ST»t~-~t- anmi? i MurTi r—n iw f. imTT- NIEUWE SNEEKER COURANT :h<

Sneeker Nieuwsblad nl | 1941 | | pagina 1