NIEUWSTIJDINGEN. Duitschland strijdt voor ïuropa. DINSDAG 28 OCTOBER 1941 le Joorgang No. 4. NIEUWE SNEEKER COURANT en STAVOREN NOORD WOLDE. van DE NEDERLANDSCHE LANDSTAND. Bureau Grootzand 55, Sneek Tel. 3005 1 Uitgave firma’s E.J. Drijfhout en Kiezebrink C o. en SNEEKER COURANT, 82e Jaargang HEMELUMER OLDEPHAERT ITALIAANSCH WEERMACHTBERICHT. Zij kumieu ds van denk, om het. verduisteren. waarin vereenigdDRIJFHOUT’s NIEUWSBLAD, 38e Jaargang, Officieel Orgaan van de gemeenten: SNEEK - WYMBRITSERADEEL - IJLST - HINDELOOPEN - BETALEN. moet onmiddellijk zijn; in elke gemeente. Op den dorpsboerenleider I met het i rogge. ver- van V VICTORIE DUITSCHLAND WINT VOOR EUROPA OP ALLE FRONTEN. 26 October kaansche 1 i weer- taiiaansche 18.18, 18.16 18.15 In or- Charkov ingenomen. HOOFDKWARTIER VAN DEN FÜHRER, 25 Oct. (D.N.B.) Het opperbevel der weermacht maakt bekend: Op 24 October is Charkov inge nomen. Een der belangrijkste be- wapenings- en economische centra der Sovjet-Unie is daarmede in Duitsche handen gevallen. Noord-Afri- vrij groot door bom- Ook Belgorod. In het weermachtsbericht van den 25sten October deelt het Duit sche opperbevel mede, dat even eens op den 24sten Duitsche troepen zich het bezit hebben ver zekerd van het verkeersknooppunt Belgorod, 75 km. ten Noordoosten van Charkov. volk veilig stellen, doch moeten meer doen. Zij zijn ook verplicht een strijd te voeren tegen die verraders van ons volk, die door den zwarten handel een rechtvaardige ver- deeling van onze producten in gevaar bren gen. De landstand wil mede verantwoording dragen voor de voedselvoorziening in deze, moeilijke tijden. Onze bodem is goed en on ze vakkennis mag er zijn. Door inspanning van al onze krachten en door een rechtvaar dige verdeeling halen wij ook den volgenden oogst. Een eerlijke, gezonde samenwerking met de bezettingsoverheid moet de basisi zijn voor onzen arbeid, aldus spr. Als leider van den Nederiandschen Land stand was spr. gemachtigd de volgende ver klaring af te leggen: „Zoolang de Nederlandsche voedselvoor ziening niet beter is dan die van het Duitsche Kijk zullen leveringen uit ons land naar het DniISfi.be Bijk en naar, zuiders landen in de toekomst niet meer plaats vinden.” Een gezond ruilverkeer zal steeds wor den bevorderd, zoodat onze voedselpositie kan worden verstevigd door ruil van die goederen, die wij te kort komen tegen goe deren die wij kunnen missen, terwijl onze tuinbouwproducten, waarvan wij vijftig pro cent meer telen dan noodig is voor eigen gebruik, tegen een rechtvaardigen prijs zul len kunnen worden afgenomen. Dit laatste geldt ook voor ons fokvee, zoodat ons af zetgebied niet verloren gaat en de toekomst mogelijkheden beveiligd zijn. Met man en macht wordt aan deze toe komst gebouwd en in het nieuwe Europa, dat komt, zal levensruimte zijn ook voor onze jongens zoodat zij niet behoeven te martelen op dwergboerderijtjes, waarin geen heil zit. Achter den Duitschen en Nederiand schen soldaat in het Oosten ploegt nu reeds de boer, ook de Nederlandsche boer, aldus beslQot dê lieer Roskam, 8.29 8.30 8.32 z ons industriegebied met de Zwarte Zee en het Donetzbekken met Wit-Rusland en de Bal- ti&che havens verbinden, het verkeer doen samenkomen. De stad heeft fabrieken voor werktuigmachines, locomotieven, wagens, bruggen en ijzerconstructies van allerlei aard. Een groote tractorenfabriek, vijf vliegtuigfabrieken, vier munitiefabrieken, een kanonnenfabriek, twee fabrieken van handvuurwapenen, twee chemische fabrie ken en een fabriek voor de vervaardiging van meetwerktuigen en schakeltoestellen kenmerken de groote beteekenis van Char- kow. Bovendien produceert Charkow nog glaswerk, wollen goederen, leerwaren en le vensmiddelen en is de stad zetel van een goed ontwikkelde hout- en papierindustrie. Vier groote electrische centrales verzorgen de stroomlevering voor de stad. De Sovjet-regeering meende steeds, zoo verneemt hetrD.N.B. van militaire zijde, dat Charkow buiten elk gevaar was en centra liseerde er daarom een groot gedeelte van haar oorlogsindustrie. Daar Charkow ook voor de productie van den Oekrainschen landbouw van beslissende beteekenis is, is het verlies van deze stad voor de Sovjets zeer gevoelig. DE RUSSISCHE VERLIEZEN. Van militaire zijde verneemt het D.N.B., dat een nauwkeurig onderzoek heeft uitge wezen, dat in den tijd van 22 Juni tot eind September ruim 260 Sovjetdivisies vernie tigd zijn. Zij werden voor een deel volko men in de pan gehakt, gevangen genomen ot zoo geteisterd, dat slechts geringe, ver spreide resten zijn overgebleven. Bovendien verloren talrijke Sovjetdivisies meer dan 50 pct. van hun gevechtskracht. De vernie tiging van ruim 260 divisies, waarvan 226 geschutsdivisies, 40 pantserdivisies en tal rijke andere eenheden, beteekent voor de Sovjets een verlies van verscheidene mil- lioenen soldaten, van wie slechts een deel in gevangenschap is geraakt. 260 divisies met het daarbij hoorende materieel betee kent niet slechts het uiteenslaan van de voor den aanval op Duitschland en Europa gereedstaande Sovjetlegers, maar bovendien ook van de achter het opmarschfront aan getreden tweede en derde golf. De Duitsche weermacht heeft het bolsjewistische gevaar voor Europa definitief in den ban gedaan. CIANO BEZOEKT HITLER. Naar hej D.N.B. meldt heeft Hitler in zijn hoofdkwartier den Italiaanschen minis ter van buitenlandsche zaken graaf Ciano ontvangen en met hem een onderhoud ge had, dat in den geest van de traditioneele vriendschap en de beproefde wapenbroe- derschap tusschen de beide volken verliep. Aan dit onderhoud werd deelgenomen dloor den Duitschen minister van buitenlandsche zaken, von Ribbentrop, op wiens uitnoodi- ging graaf Ciano voor een'bezoek van ver scheidene dagen in Duitschland vertoeft. Naar aanleiding van het bezoek van den Italiaanschen minister van buitenlandsche zaken aan het hoofdkwartier van den Füh rer verneemt D.N.B. van zijn speciale cor respondent nog de volgende bijzonderhe den: graaf Ciano, in wiens gevolg zich ook de Italiaansche ambassadeur te Berlijn, Dino Alfieri, de plaatsvervangende chef van het protocol, commendatore Panba en marchese Lanza d’Atjeta bevonden, werd bij zijn aankomst in het hoofdkwartier door den Duitschen minister van buitenlandsche zaken von Ribbentrop ontvangen en naar den Führer gebracht. Na met HitlJr een bespreking te hebben gehad, welke twee uur heeft geduurd, kreeg graaf Ciano een overzicht van den militai ren toestand van den plaatsvervanger van den opperbevelhebber van de Duitsche weermacht, generaal-veldmaarschalk Keitel en van den generaal der artillerie Jodl. Bij déze gelegenheid kon generaal Jodl den Führer en den Italiaanschen minister van buitenlandsche zaken allereerst de Vrij dag behaalde en in een extra-bericht gepu bliceerde verovering van het belangrijke bolsjewistische industrie-centrum Charkow rapporteeren. Naar verder verluidt, behan delde generaal Jodl in zijn voordracht be halve de volstrekt gunstige militaire positie in het Oosten, in het bijzonder ook het suc cesrijke optreden van de Italiaansche een heden in den sector van de legergroep Zuid. Vervolgens bood de Führer den Italiaan schen minister een lunch aan, waaraan werd deelgenomen door den Duitschen ministei van buitenlandsche zaken, von Ribbentrop, door den generaal der artillerie Jodl, den Italiaanschen ambassadeur te Berlijn, Dino Alfieri, den Duitschen ambassadeur te Rome, von Mackensen en door den Duit-, schen militairen attache te Rome, luitenant- generaal von Rintelen. Des avonds gaf de Italiaansche minister gevolg aan een uitnoodiging van den Duit schen minister van buitenlandsche zaken von Ribbentrop. Pl.v.v. Hoofdredacteur C. SMIT, Kloosterstraat 17 Sneek Bovengenoemde vereeniging hield1 gister avond een ledenvergadering in café-Knorr, onder voorzitterschap van den heer H. iJV. Bos, die de aanwezigen welkom heette. Men had gehoopt, aldus spr., dat er voor 'deze vergadering meer belangstelling van de zijde der leden zou zijn getoond, nu de dezen zomer gehouden paardensportdag zoo uitste kend geslaagd is. Van zoo’n dag profiteert geheel Sneek. dat mogen in het bijzonder ook de zakenlieden wel bedenken, zij ook dienen de paardensportvereeniging dus te pteunen. Het succes van den gehouden dag heeft intussohen bewezen dat ook een vereen, met een betrekkelijk klein getal leden heel wat kan bereiken, als deze leden het bestuur (steunen. Voor het bestuur was het verheu gend ook van de zijde der autoriteiten op paardensportgebied te mogen vernemen, dat de dag te Sneek een gloriedag voor de paar densport was geweest. De secretaris, de heer J. v. d. Zijl, las 'alsnu de notulen van eenige vorige vergade ringen en het verslag van de gehouden dra verijen enz., welke den bijval der vergadering Verwierven. De Voorz. gaf nog een finan- cieele toelichting, een commissie had de rekening gecontroleerd, alles was in orde bevonden, zoodat de penningmeester, de heer B. Bergsma gedechargeerd werd.. De voorzitter bracht voorts dank aan hen, ’die door hun financieelen steun of door hun werk zoo krachtig hadden meegewerkt de ge houden draverij enz. te doen slagen. Het ben (stuur stelde alsnu voor de contributie te yerhoogen, het huidige bedrag is te gering om een lid met dame vrije toegang tot de draverij te geven; de waarde van een derge lijke tegemoetkoming kan geschat worden op f 2.50, het bestuur wil de contributie nu op f 2.brengen. Dit voorstel werd bij acclama tie aangenomen. Het bestuur werd voorts ge machtigd alle voorbereidingen te treffen voor 'de het volgend' seizoen te houden draverij (eventueel draverijen), ook wat de financi- eele regeling betreft, waarna de Voorz. de vergadering sloot met een opwekking: de Vereeniging te steunen, wat mede tot heil onzer stad zal strekken. HET DUITSCHE WEER MACHTSBERICHT. Nieuwe vorderingen aan Oostelijk front. UIT HET HOOFDKWARTIER VAN DEN FÜHRER, 27 Oct. Het opperbevel der Duitsche weer macht maakt bekend: Bij de aanvalsoperaties in het Oosten zijn ondanks ongunstige weersomstandigheden nieuwe vor deringen gemaakt. In het Donetzbekken werd een poging om ons oprukken door tegenaanvallen te vertragen, door Italiaansche troepen verijdeld. De vijand werd met zware, bloedige verliezen teruggeworpen en moest verscheidene honderden gevange nen in de handen van onze bond- genooten achterlaten. Voor de Britsche Oostkust vie len gevechtsvliegtuigen in den al- geloopen nacht tusschen The Wash en de Humbermonding een vijandelijk convooi aan. Zij brach ten een vrachtschip van 8000 brt. tot zinken en troffen drie andere groote koopvaardijschepen zoo zwaar, dat kan worden verwacht dat zij verloren zijn. Andere lucht aanvallen waren gericht op haven gebieden in Oost- en Zuidwest- Engeland. Duitsche 30 31 Zon op: 29 October 30 October 31 October Men is verplicht te verduisteren van ondergang tot zonsopgang. duikbommenwerpers brachten in den nacht van 25 op voor de kust een Britsch oorlogsschip treffers tot zinken. De vijand wierp in den afgeloo- pen nacht bommen op verschillen de plaatsen in Noordwest-Duitsch- land. De burgerbevolking had, met name te Hamburg en te Bremen, verliezen aan dooden en gewon den. Er werden negen Britsche bommenwerpers neergeschoten. Majoor Cesau, commodore van een jachteskader, behaalde op 26 October zijn 100ste luchtoverwin ning. ROME, 27 Oct. (Stefani). JWiijn machtbericht no. 512 maakt hêrntalia opperbevel het volgende bekend: Noord-Afrika: Aan het front van Tobroek werden gemechaniseerde Engelsche strijd krachten door onze artillerie getroffen en teruggedreven. Duitsche bommenwerpers hebben in de Middellandsche Zee aan de kust van Marmarie een vy andelijke vlool- formatie aangevallen en een kruiser tot zin ken gebracht. De Britsche luchtmacht bom bardeerde Benghasi, Tripolis en Misoerata. In laatsgenoemde stad v"erd de Arabische wijk getroffen. Onder de plaatse lijke be volking vallen eenige dooden en gewonden te betreuren. Te Benghasi en te Tripolis is de schade van weinig beteekenis en vielen geen slachtoffers. Een Blenheim-machine werd door het Duitsche afweergeschut neer gehaald. De bemanning werd gevangen ge nomen. Oost-Afrika: Troepen uit den sector van Gondar vielen vijandelijke formaties aan, die werden achtervolgd en verliezen leden. DR. SEYSS INQUART OVER NEDERLAND. Het D.N.B. meldt uit Krakau: De Rijkscommissaris in Nederland, rijks- minister dr. Seyss Inquart, heeft in een aan de Krakauer Zeitung verleend interview gesproken over de ontwikkeling in Neder land sedert de oprichting van het rijkscom- missariaat Een groot gedeelte van de ambtenaren en der bevolking, dat in het begin een te rughoudendheid in acht nam met betrek king tot de door den oorlog noodzakelijk geworden maatregelen, heeft uit den loop der gebeurtenissen leering getrokken en is zelfs gewonnen, zoo verklaarde de Rijkscom missaris. De ontbinding der partijen is zon der eenige merkbare verstoring van het openbare leven verloopen, hetgeen er een bewijs voor is, dat de politieke impulsen van het Nederlandsche volk niet meer van deze groepen zijn uitgegaan. Rijksminister Seyss Inquart deelde verder mede, dat op het oogenblik rond 10.000 Nederlanders in den een of anderen vorm aan den strijd tegen het bolsjewisme deelnemen en dat reeds velen van hen met het ijzeren kruis zijn onderscheiden. In zijn overwegende meerderheid is het Nederlandsche volk kalm en bezadigd en verricht het overeenkomstig zijn conserva tieve levenshouding zijn dagelijksche werk zaamheden. De Nederlandsche arbeiders en de boerenstand staan over het geheel geno men, ondanks alle agitatie van Londen, po sitief tegenover de nieuwe' orde. BEWAPENING KOOPVAARDERS DER V.S. Het D.N.B. meldt uit Washington: Admiraal Stark, de chef voor de opera ties der Amerikaansche marine, heeft voor de Senaatscommissie voor buitenlandsche aangelegenheden verklaard, dat de man schappen, die het geschut aan boord der gewapende koopvaarders zullen bedienen, uit de marine gerecruteerd worden en bevel hebben gekregen te schieten op schepen der spilmogendheden, die in zicht komen. Deze tactiek is vastgesteld in overeenstem ming met Roosevelts bevelen. Stark zeide vervolgens, dat het gevaar van een inval in de Vereenigde Staten ta melijk ver op den achtergrond staat. Een dergelijke inval, aldus zeide hij, kan pas geschieden, wanneer de vijand beschikt over reusachtige tonnage en de Amerikaansche marine heeft verslagen. DE BETEEKENIS VAN CHARKOW ALS CENTRUM VAN INDUSTRIE. Het D.N.B. meldt uit Berlijn: Het door de Duitsche troepen veroverde Charkow, de eigenlijke poort van het Do netzbekken, vormt met 840.000 inwoners na Kiew de grootste stad van de Oekraine. Dank zij de nabijheid van het Donetz-steen- koolbekken, de ijzetstreek van Kriwoj Rog en het vruchtbare gebied der zwarte aarde is de' stad tot het grootste economische cen trum geworden van de Oekraine en een belangrijk verkeersknooppunt, waar spoor wegen en wegen, die het centrale Russische SNEEK. De Ontvanger der directe belas tingen te SNEEK brengt ter kennis van be langhebbenden dat de eerste termijn van de Inkomstenbelasting 1941, waarvoor de aanslagbiljetten zijn gedagteekend in Sep tember 1941, voor 1 November 1941 moet Worden betaald. PAARDENSPQRTVEREENIGING SNEEK. In het Verordeningenblad is opgenomen een verordening van den rijkscommissaris betreffende de oprichting van den Neder iandschen Landstand. Zij luidt als volgt: Artikel 1. (1) de Nederlandsche land stand is een openbaar lichaam in den zin van artikel 152 der Grondwet en is ge vestigd te ’s Gravenhage. (2) De Nederlandsche landstand heeft ver ordenende bevoegdheid in den zin van artikel 153 der Grondwet. Artikel 2. De Nederlandsche landstand heeft in verantwoordelijkheid tegenover het Nederlandsche volk tot taak: 1) de belangen van de landelijke bevol king te behartigen en te waken, over de eer van de standgenooten; 2) in het kader der door den staat te geven richtlijnen de bedrijfsoeconomische aangelegenheden der landelijke bevolking te regelen en daarover te waken; 3) aan de voedselvoorziening van het Ne derlandsche volk mede te werken. Artikel 3. (1) Tot den Nederiandschen landstand behooren: 1) Alle personen, die door hun werk zaamheid of door het ter beschikking stel len van perceelen grond of water deelne men aan het productief maken van den Ne deriandschen bodem met inbegrip der bin nen- en kustwateren. 2) De familieleden der onder 1) genoem de personen, voor zoover dezen geheel of gedeeltelijk voor het onderhoud van genen zorgen. (2) Vereenigingen, lichamen, instellingen en stichtingen kunnen, onafhankelijk van hun rechtsvorm en rechtspersoonlijkheid, voor zoover zij geen openbaar lichaam zijn en 1) voor zoover zij op het in artikel 2. onder 1) omschreven gebied werkzaam zijn, door aanwijzing van den in artikel 1 der verordening no. 41/1941, ten einde te komen tot een herordening op het gebied der niet oommercieele vereenigingen en stichtingen genoemden commissaris; 2) voor zoover zij op het in artikel 2, onder 2) omschreven ge bied werkzaam zijn, door aanwijzing van den boerenleider in den Nederiandschen landstand worden opgelost of daarbij aange sloten dan wel worden ontbonden. Artikel 4. (1) Aan het hoofd van den Nederiandschen Landstand staat de boeren leider. Hij vertegenwoordigt den Landstand zoo in als buiten rechte. (2) De boerenleider regelt de inwendige organisatie van den Nederiandschen Land stand door het geven van een statuut. Artikel 5. (1) Het staatstoezicht op den Nederiandschen Landstand berust bij den secretaris-generaal van het departement van landbouw en visscherij. (2) De ^écretaris-generaal van het depar tement van landbouw en visscherij vaardigt de ter uitvoering dezer verordening noodige voorschriften uit. Deze worden in de Neder landsche staatscourant afgekondigd. Zooals wij reeds in óns vorig nummer meldden is de boerenleider E. J. Roskam met de leiding van deze koepelorganisatie met verordenende bevoegdheid belast, een radiorede heeft deze over de nieuwe ganisatie gesproken. Spreker deelde mede, dat het N.A.F. zal worden opgelost en opgenomen in den Ne deriandschen Landstand. Dit geldt trouwens voor alle bestaande land- en tuinbouworga nisaties. Geen liquidatie dus, maar opneming en ombouw in het natuurlijk verband, dat de Landstand is. Allen, die in deze organi saties werken moeten tot nader order rus tig doorgaan met iiun arbeid. Behalve de bovengenoemde organisaties waren er de landbouwcrisisorganisaties, wel ke waren verweven aan het overheidsappa raat. Hierdoor was de juiste verhouding tus schen staatsgezag en volksvrijheid volkomen zoek geraakt. Ook deze organisaties zullen worden opgeheven. Wat bij de overheid hoort, gaat naar de overheidsorganen, wat bij den boer hoort, versmelt in den Land stand. Het bureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd met zijn veertien crisiscentralesi blijft voorloopig overheidsorgaan. Het zal evenwel grondig worden gereorganiseerd en tot eenvoudige verhoudingen teruggebracht om dan marktordenend door te werken. De landarbeiders hooren eveneens in den Landstand, want zij staan gelijk met den boer. Dit is een rechtstreekse!! gevolg van den boerengeest. Een gezonde schakel met het N.V.V. is gelegd. Nu de boer zijn eigen recht heeft ver kregen, kan ook de handelsman op een zelfde rechtsherstel rekenen krachtens de zelfde levenswetten. Dit geldt niet minder voor onze fabrikanten in de levensmiddelen industrie. Het recht van den boer op zijn grond stamt uit dezelfde rechtsopvatting die den handelaar en den fabrikant recht geeft op volle erkenning van zijn arbeidsveld. Een gezonde en juiste samenwerking zal ook hier worden bestendigd. Spr. memoreerde het prachtige werk van de commissie voor den productieslag, waar in eenige duizenden personen geruimen tijd hebben samengewerkt onder leiding van dr. Posthuma. Deze heeft, zich bereid verklaard om als generaal-adviseur zijn krachten te wijden aan den Nederiandschen Landstand. Hoe de Landstand zal worden georgani seerd zal nog nader worden medegedeeld. De leiding in Den Haag moet zoo eenvou dig en klein mogelijk worden gehouden, om dat men nooit mag vervallen in het bestre den systeem, dat van Den Haag uit de boe ren worden bedokterd. Men begint dus pre cies aan den anderen kant. Het zwaartepunt ligt bij den boer op zijn erf en de meest door gevoerde organisatie moet worden geslicht jen dep ^Tp.sbfte.rsufpad komt'de voornaam ste en zwaarste taak van den Nederiand schen Landstand te rusten. Zij moeten uit maken hoe de noodwendige maatregelen op de juiste en meest practische wijze worden uitgevoerd. Als de dorpsboerenraad goed werkt, zullen zelfs de naweeën van de crisis organisaties en -centrales spoedig worden uitgewischt. Van het dorp gaan de wen- schen en plannen naar den provincialen of gouwboerenraad. Van de provincie uit komt alles in Den Haag, waar het tot den juisten vorm wordt omgebouwd en door gegeven aan alle instanties, waarmee de Landstand heeft te maken. Spr. deed een beroep op de boeren, de dragers van de oude en altijd weer nieuwe en nooit verstorven levenswaarde van ons volk, die zijn uitverkoren de baanbrekers te zijn voor de vrijheid van ons volk otn te vechten met al hun kracht voor hun recht en voor herstel van de standseer. f Zon onder 29 October October October v DOOR EEN TREIN GEGREPEN. De 48-jarige papierhandelaar A. B. B. (gewoond hebbende te Rotterdam, die sedert feemge weken ’s nachts te Pijnacker verblijft, p'ime gistermorgen op het station te Pijn- geser naar het Haagsche perron oversteken, k lre.!n ,UJt Den Haag naderde reeds en de E eerde terug, doch werd nog door pen trein gegrepen. Hij werd eenige me iers meegesleurd en gedood. ROGGE IN DEN. N.O.-POLDER. Naar mate de bemaling van den tweeden Zuiderzeepolder, den Noord-Oostelijken, vordert, komen reeds aanzienlijke opper vlakten droog te liggen en men haast zich 'deze provisorisch te bewerken en in ge bruik te nemen, meldt het Hdbl., 1 inzaaien van drieduizend hectaren G. F. VLEKKE. Benoeming tot hoofdinspecteur te verwachten. Naar de „Opr. Haarl. Courant” neemt is binnenkort de benoeming tien heer G. FVlekke, voorzitter van den Bond van Ned. Onderwijzers, tot hoofd inspecteur in de eerste hoofdinspectie van het lager onderwijs (N.-Brabant, Gelder land en Limburg) te verwachten. KOLENDAMPVERGIFTIGING. In den nacht van Zaterdag op Zondag is het echtpaar Van den Berg, waarvan de iman 54 jaar en^de vrouw 53 jaar oud was, in de woning aan den Vleutenscheweg jte Utrecht door kolendampvergiftiging om jhet leven gekomen. Zondag werd de po litie gewaarschuwd door een buurman, die (vermoedde, dat er iets niet in den haak iwas. Tevoren had de man reeds een dokter 'ontboden, die zich toegang verschafte door verbreking van een ruit.' Het bleek al spoedig dat hier geen hulp meer mocht baten. Hoofdrad. L. KIEZEBRINK VERSCHIJNT s DINSDAGS- EN VRIJDAGSAVONDS Bloemstraat 31 Sneek I ■1

Sneeker Nieuwsblad nl | 1941 | | pagina 1