NIEUWSTIJDINGEN. Met Duitschland tegen het bolsjewisme Duitschland strijdt voor Europa. I VRUD.AG 7 NOVEMBER 1941 Jaargang No. 7. STAVOREN NOORD WOLDE. - Bureau Grootzand 55, Sneek Tel. 3005 HET ITALIAANSCHE WEERMACHTS- waarin vereenigdDRIJFHOUT’s NIEUWSBLAD, 38e Jaargang, Officieel Orgaan van de gemeenten: SNEEK - WYMBRITSERADEEL - IJLST - HINDELOOPEN SNEEKER COURANT, 82e Jaargang - HEMELUMER OLDEPHAERT k •f VERSCHIJNT: DINSDAGS* EN VRIJDAGSAVONDS UE.sK c.M LUT VElUMJlSTcAEN. weermacht DE MARKEN GETORPEDEERD. V VICTORIE DUITSCHLAND WINJ VOOR EUROPA OP ALLE FRONTEN IJSWEGENCENTRALE WUMBRITSERADEEL—SNEEK—IJLST. DE RIJKSCOMMISSARIS SPREEKT TE ARNHEM. HET DUITSCHE WEER- MACHTSBERICHT. 8 9 10 11 Zon op 8 9 10 11 18- 17.58 17.57 17.55 Roosevelt beteeke- nen echter niet slechts, zoo gaat de Diplo voort, een gevaar voor de integriteit van be paalde staten ten gunste van de Engelsche, resp. zijn eigen machtspolitiek, doch de hui dige president van de Vereenigde Staten gaat reeds zoover, dat hij den bolsjewisten bepaalde landen direct in handen wil spelen. i da vernietiging van de neutraliteit de onafhankelijkheid van Iran een deel gegeven, vormt een direct resultaat vaii liet Britsch—Amerikaansch complot. Uitgave firma’s E.J. Drijfhout en Kiezebrink C o. Ambassadeur Koeroesoe naar Washington. De Japansche ambassadeur Koeroesoe is naar de Ver. Staten gezonden, teneinde den ambassadeur Nomoera bij te staan om een vriendschappelijke afdoening van de onder- handelingen gemakkelijker te maken. Dit besluit is genomen met het oog op de heer- schende zeer ernstige situatie. Volgens D.N.B. beschouwt men in de Ver. Staten den toestand toch niet optimistischer. Dertien dooden en drie gewonden. In aanvulling op het bericht over de door Britten op een plaats in Friesland neer ge worpen bommen, door welke een roomsen katholieke school en kindertehuis werden ge troffen, moet nog worden medegedeeld, dal het aantal slachtoffers grooter is dan eerst werd vermeld. In totaal werden te dezen (plaatse 13 burgers gedood, onder welke 8 kinderen; 1 werd zwaar, 2 anderen wer den licht gewond. Uok werd daar de roomsch-katholieke kerk getroïlen en zwaar beschadigd; de sacr.stie werd geheel ver nield. Zon onderi November November November November BERICHT. ROME, 6 Nov. (Stefani). Weermachts- bericht no. 522 van het Italiaansche opper bevel: Formaties Italiaansche bommenwerpers hebben vannacht aanvallen ondernomen op de vlootbasis La Valetta en op de vliegvel den Venezia en Micabba (Malta). De ge stelde doelen werden hevig getroffen en tot op grooten afstand werden zware branden waargenomen. Bij een luchtaanval op Augusta (Sicilië), welke onder de burger bevolking vier slachtoffers maakte, terwijl vijf personen werden gewond, heeft het luchtdoelgeschut een toestel neergeschoten. In Cyrenaica hebben onze jagers drie Britsche vliegtuigen brandend neergehaald. Aan het front van Tobroek plaatselijke actie van onze vooruitgeschoven afdeelin- gen en optreden van de artillerie. Duitsche vliegtuigen hebben een Engelsch vliegveld ten Oosten van Mersa Matroe gebombar deerd. Verscheidene op den beganen grond staande machines werden beschadigd. In den sector van Gondar hebben troepen van de vesting Oealag een vijandelijke formatie verrast en verstrooid. De vijand leed hierbij zware verliezen aan dooden en gewonden. In de Middellandsche Zee heeft een van onze torpedojagers twee vijandelijke vlieg tuigen neergehaald. Op de Kritn. Feodosia genomen, de Zwarte Zee kust op een punt bereikt. In het weermachtsbericht van 4 November deelde het Duitsche op perbevel mede, dat de havenstad Feodosia op de Krim genomen was; 5 November meldde het weer- maehtsbericht o.a. dat het Jaila- gebergte op één plaats reeds over getrokken was en de kust van de Zwarte Zee bereikt. propaganda de natie te verzwakken en uit een te scheuren. De Valera waarschuwde voor bepaalde vreemdelingen, die het land probeeren binnen te komen om het voor hun eigen doeleinden te exploiteeren. De voortdurende druk, waaraan Ierland van de zijde van Roosevelt en Churchill is blootge steld, laat er geen twijfel over bestaan, wie als dreigend gevaar voor de eenheid van de natie is bedoeld. De inmengingen van voort, een gevaar voor de integriteit van 1 resp. zijn eigen machtspolitiek, doch de hui dige president van gaat reeds zoover, dat hij den bolsjewisten Dat na de vernietiging van de neutraliteit en de onafhankelijkheid van Iran een deel van het land aan het bolsjewisme werd prijs- In een bijeenkomst van de afd. Gelder land van de N.S.D.A.P. in Gelderland heelt ook de Rijkscommissaris een korte rede ge houden. Spreker bracht gouwleider Forster dank voor zijn rede, die de toehoorders hl het midden van het huidige wereldgebeuren plaatste. Wij staan hier aan den Westrand van het continent, aldus de Rijkscommissa- ris. Het volk i n dit land heeft sedert eeuwen het gezicht naar het Westen gekeerd. In dit verband herhaalde de Rijkscommissaris de woorden van den leider oer N.S.B., ir. Mus- sert, dat het aangezicht van het Nederland- sche volk weer naar het Oosten gewend moet worden. Het is de taak der Nederlandschq nationaal-socialisten in die richting werk zaam te zijn. Het Europeesche besef moet bij het Ne- deriandsche volk steeds levendiger worden. Spreker wees vervolgens op de gemeen schappelijke banden van bloed, die aile Ger- maansche volkeren verbinden. In den strijd voor een nordische en Germaansche staten gemeenschap gaan de Nederlandsche natio naal-socialisten het Nederlandsche volk voor. Op de basis van het bloed moet het gemeen schappelijke ideaal gestalte gegeven worden. De erkenning van dit ideaal zal ons behoeden voor de fout van het internationalisme, dat ons verdeelt en verzwakt en zal ons ander zijds beschermen voor imperialisme of sepa ratisme. Zich tot de Nederlandsche nationaal-socia listen wendend, zeide spreker; een onvoor waardelijke, levendige kameraadschap, ge grond op het gemeenschappelijke bloed, verbindt ons. Wij zullen elkander helpen en wij zullen onze ervaringen uitwisse.en. Wan neer wij ons bewust zijn van ons Europeêr- schap, dan begrijpen wij! ook de groote be- teekenis van den strijd, welke in het Oosten gestreden wordt. Spreker wilde eerlijk zeg gen: wij zullen wellicht nog moeilijke tijden door moeten maken. Wellicht zullen wij ons nog verder moeten beperken. Maar wij zul len het gemeenschappelijk doen en daarna zal een periode van nieuwen opbloei kun nen aanbreken, wanneer Europa alles tot ontwikkeling brengt wat het bezil. Dan zijn wij zoo rijk, dat de andere werelddeelen ons zullen benijden. Spreker besloot zijn rede met een driewerf Sieg Heil op den Führer, waarna de bijeenkomst met het zingen van het Deutschlandlied en het Horst Wessel- lied besloten werd. Het D.N.B. meldt uit New York: De hier aangekomen kapitein van de Ne derlandsche vrachtboot Marken, dip in En- gelschen dienst voer, heeft volgens Associa ted Press verklaard, dat zijn schip 10 Sep tember op 360 mijl ten Westen van Pernam buco op weg naar Kaapstad is getorpedeerd en gezonken. Van de bemanning zijn tot dusver 36 man gered. Het D.N.B. meldt uit Berlijn: Met toenemende bezorgdheid ziet een voortdurend stijgend aantal staten zich be dreigd door de inmenging van Amerika; met deze verklaring wijst de Deutsche diplo- matisch-politische Korrespondenz behalve op de noodzaak voor Spanje en Portugal om steeds meer troepencontingenten naar hun koloniën in den Atlantischen Oceaan te stu ren en de verklaring van den Franschen mi nister van oorlog, dat het Fransche steun punt op Dakar moet worden behouden, ook op de rede van den lerschen minister-presi dent de Valera. Met scherpe woorden heeft de Valera, aldus de Diplo, zich gewend tot diegenen, die liet veaimemen koesteren met Vervolgens wijst de Diplo op de poging van Roosevelt om met Finland een soortge lijk spel te spelen. Terwijl deze natie door het bolsjewisme met de vernietiging werd be dreigd en een zwaren strijd voor haar be staan voert, gelooft Roosevelt, aldus de Di plo, met gemeene afpersingen de Finsche natie tot het neerleggen van de wapenen te mogen dwingen, om voor de bolsjewisten de Noordelijke toegangswegen te beveiligen. Dat het bolsjewistische systeem praclfslch. het brute geweld in dit geheele continent; zou toepassen, neemt Roosevelt welbewust op den koop toe. De regeering te Helsinki wordt echter, voor het geval zij weigert, op de brutaalste wijze ermede gedreigd, dat haar hoedanigheid van vrije vertegenwoordigster van het Finsche volk niet meer zal worden erkend. Roose velt is thans een amokmaker geworden, zoo besluit de Diplo, die zijn eigen volk en na ties, welke geheel buiten het conflict staan, in gevaarlijke situaties brengt. In tegenspraak met zijn plechtige beloften geelt hij' den strijdkrachten van de Amerikaansche mari ne bevelen, waardoor deze automatisch wor den gewikkeld in den oorlog tusschen Duitschland en Engeland. Hij brengt in te genstelling tot de wetgeving van zijn land niet alleen zijn eigen volk in gevaar, doch hij schrikt er ook niet voor terug door een frivool spel vreemde landen en naties, voor wie het om het volksche zijn of niet-zijn gaat, op te offeren aan zijn inatelooze eer zucht en zijn joodsche belangen. Japansch schip op drijvende mijn geloopen. Het Japansche s.s. Kibi Maroe is bij Korea op een drijvende Sovjetmijn geloo pen en gezonken. Men gelooft dat alle op varenden gered zijn. De Japansche regee ring heeft bij de Sovjet regeering gepro testeerd, kleigronden betreit, alle graslanden daar zijn zware gronden, dus moeilijk te bewer ken. Aanvankelijk teert het daarop geteelde gewas op de oude zode, maar na 3 of 4 jaar wordt het moeilijk. Bewerkbaarheid en doorlaatbaarheid zijn echter van dien aard, dat na die jaren kans op misgewas bestaat. Daarom moet men met scheuren op klei- graslanden voorzichtig zijn, want het moet de bedoeling zijn langer dan 3 a 4 jaren bouwland van het gescheurde land te hou den. Of de eventueel gescheurde 100.000 h.a. permanent bouwland zullen blijven is de vraag, maar kleilanden vorderen 30 a 40 jaar voor ze weer behoorlijke graslan den zijn. Deze redenen zijn het, waarom het scheuren vooral zal dienen te geschie den op de lichtere gronden: zand- en zavel gronden, die lang niet zoo’n groote reserve- voorraad voedsel hebben. Dergelijk gras land zal zonder kunstmest in de volgende jaren veel minder opbrengst geven. De kleigrasgronden daarentegen zullen nog een aardige grasopbrengst geven. Daarbij komt dat men voor gescheurd land een nor male kunstmesttoewijzing krijgt. Dat is wel niet veel, maar op gescheurd land heeft men die kunstmest eerst niet noodig, men kan ze dus op het resteerende grasland gebrui ken; en dat is voor de graslanden op de zand- en andere lichtere gronden van groot belang. Vooral de zandgronden zullen dus belast worden met het scheuren, al moet, om desorganisatie der bedrijven te voor komen, deze last ook elders gelegd worden. Mede daarom is het noodig, dat ieder vrij willig opgeeft, wat hij kan en wil scheuren. Dan alleen is scheurplicht te voorkomen. Als het tot dit laatste zou moeten komen, zou spr. taxateurs aanwijzen, om na te gaan wat gescheurd zou kunnen worden en daarna de betrokkenen een aanschrijving betreffende de te scheuren oppervlakte zen den, waarvoor dan geen scheurpremie zou worden betaald. Bij vrijwillig scheuren is men bovendien veel vrijer in de gewassen keuze, men krijgt dan nog 4 are per koe toegewezen, waarop men voedergewassen kan verbouwen, echter zonder scheurpre mie. Iemand die bijv. 25 koeien heeft en V/2 h.a. vrijwillig scheurt, mag daarvan 1 h.a. met bieten verbouwen en als hij dan op de halve h.a. aardappelen teelt, ont vangt hij nog 100.premie. Tot heden is slechts 10 van wat gescheurd moet worden, bij spr. vrijwillig aangegeven, 90 dus nog niet. Als dit zoo blijft is scheur plicht niet te voorkomen. Laat men dit be denken en zich alsnog vóór 15 Nov. vrij willig opgeven. Er volgden op dit betoog tal van vragen, waarbij vooral gewezen werd op de nood zakelijkheid de scheurpremie en prijzen der te verbouwen producten te verhoogen, en op de moeilijkheid in de greidestreek ge schikte werkkrachten voor den bouw te krijgen. Nadat ir. Spithost alle vragers van antwoord had gediend, sloot de voor zitter met een woord van dank tot den spreker en een opwekking tot de aanwezi gen, hun bezwaren, die, hij erkent ’t, er zijn, op zij te zetten om door vrijwillig scheuren mee te werken aan de voedselvoorziening van het Nederlandsche volk. 7e. Elk rayon, mag beslissen of baan vegers al dan niet op Zondag geplaatst zul len worden. 8e. Over banden voor de baanvegers, waaraan zij kenbaar zullen zijn, zal overleg met de gemeenten gepleegd worden. 9e. Aan elke afdeeling zullen eenige statu ten en reglementen worden toegezonden. Na eenige finantieele besprekingen werd deze vergadering gesloten. Engelsche luchtaanvallen. In den nacht van Dinsdag op Woensdag zijn enkele Britsche vliegtuigen boven ons land verschenen. In de ochtendschemering is een brisant bom geworpen op een katholieke school en een daarbij gelegen tehuis voor kinderen in een plaats in Friesland. Beide gebouwen zijn geheel vernield. Twee kinderen werden gedood. Twee zwaar en drie licht gewond. Bovendien liggen nog twee kinderen onder het puin en men heeft weinig hoop ze nog levend te bergen. In de omgeving van dit tehuis zijn on geveer 100 huizen beschadigd, waarvan een aantal zwaar. Elders werd een kind gedood. Een boer derij werd ernstig en een woonhuis licht beschadigd. Hoofdred. L. KIEZEBRINK Bloemstraat 31 Sneek Pl.v.v. Hoofdredacteur C. SMIT, Kloosterstraat 17 Sneek Novemner 8-48 November 8.49 November 8.51 November 8.52 Men is verplicht te verduisteren van zons ondergang tot zonsopgang. t Vervolging op de Krim voortgezet. HOOFDKWARTIER VAN DEN FÜHRER, 6 Nov. (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: Op De Krim werd de achtervol ging van den verslagen vijand langs het geheele front met succes voortgezet. In het Jaila-gebergte wierpen Duitsche en Roemeensche troepen de afgesneden formaties van den vijand achteruit en rukten tusschen Jalta en Feodosia over een breed front tot de kust der Zwarte Zee op. Ook in het geberg te ten Oosten van Sebastopol werd de vijandelijke tegenstand gebro ken. De luchtmacht ondersteunde de operaties en bracht den Sovjet troepen zoowel in de wateren van De Krim als voor de Noordoost kust van de Zwarte Zee nieuwe zware verliezen aan schepen toe. Zij bracht drie troepentransport schepen (totaal 13.000 b.r.t.) tot zinken en beschadigde met bom men vier andere groote handels schepen. Voor Leningrad werden uitvais- pogingen van den vijand verijdeld. Zware en zeer zware batterijen bestookten voor den oorlog van belang zijnde doelen in Leningrad en vijandelijke schepen in de Fin sche Golf. Twee oorlogsschepen en een vrachtschip werden zwaar ge troffen. Bij een nachtaanval der lucht macht op de industriestad Gorki werden nieuwe zware verwoestin gen in de bewapeningsfabrieken en de ravitailleeringsbedrijven aangericht. Andere formaties gevechtsvlieg tuigen bestookten in den afgeloo- pen nacht Moskou en Leningrad met brisant- en brandbommen. Aan de Zuidwestkust van Enge land bombardeerde de luchtmacht in den nacht van 5 op 6 November de werven in de haven van Fal mouth. De vijand vloog in den afgeloo- pen nacht met zwakke krachten het Duitsche kustgebied binnen. De aanvalspoging bleef zonder resultaat. Zeven Britsche bommen werpers werden neergeschoten. In den tijd van 29 October tot 4 November verloor de Britsche luchtmacht 37 vliegtuigen. In den- zelfden tijd gingen in den strijd tegen Groot-Brittannië zeven onzer eigen vliegtuigen verloren. Weer tal van schepen tot zinken gebracht. Door duikbooten en vliegtuigen. HOOFDKWARTIER VAN DEN FÜHRER, 4 Nov. (D.N.B.) Het opperbevel van de maakt bekend: De marine en de hebben de Britsche Woensdag vergaderde het voorloopige co mité van de ijs wegencentrale Wijmbritse- radeel, Sneek en IJlst, onder voorzitiers'fthap van den heer P. Kramer van Nijland, in Hotel Hanenburg te Sneek. Het algemeen bestuur werd als volgt samengesteld: Voorzitter: P. Kramer, Nijland, Vice-Voorzlter: Burgemees ter H. Langman IJlst, Secretaris: G. A. Pos- thuma Sneek, Penningmeester: S. Haagsma Oudega (W.), Algemeen Adjunct: A. H. Vis Sneek en bestuursleden: E. Nagelhout. Woudsend, N. v. d. Werf Heeg, D. v. d. Laan Scharnegoutum, W. Wester Üppenhuizen, A. Zondervan Oppenhuizen, T. Dijkstra Hom- merts, H. Andela Nijland. L’ Rasterhoff Sneek. In de hierop volgende vergadering d1 T l Uit de verschillende dorpen werd verslag gedaan van de stand van zaken en bleek hieruit dat bij velen de zaak nog in voor bereidend stadium verkeert, doch er waren ook dorpen waar men de zaak reeds goed had aangepakt en een groot aantal leden had kunnen inschrijven. Nijland had b.v. reeds 250 leden en Wolsum 43. Door allen wordt toegezegd met spoed te zullen gaan werken terwijl de voorzitter zich met den heer Lang- nian te IJlst zal verstaan voor oprichting van EEN BESCHOUWING VAN DE DIPLO OVER DE ANGELSAKSISCHE POLITIEK, Scheuren van grasland. In de foyer van Amicitia werd Dinsdag middag een openbare vergadering gehou den, waar de rijkslandbouwconsulent ir. C. Spithost sprak over: „Teeltmogelijkheden en graslandscheuren”. Nadat de voorzitter, de heer B. Dijk stra, de talrijke aanwezige landbouwers en voorts in het bijzonder den spreker en den heer Oostenbrug had welkom geheeten, kreeg i r. S p i t h o s t het woord. Deze be- f loogde dat, als men grasland wil scheuren, men ook de teeltregeling moet kennen. Deze is in het algemeen, dat de regeering het noodig acht zooveel mogelijk menschelijk voedsel te doen produceeren. Haver mag dan ook maar op 15 van den bebouwden bodem geteeld worden, voedingsgewassen voor dieren niet meer dan het vorig jaar verbouwd zijn. Er zullen zooveel mogelijk tarwe, rogge en aardappelen moeten wor den geteeld, koolzaad kan terzijde worden gelaten, want de tijd daaryoor is verstre ken. Wat de tarwe betreft vóór Januari kan men de rassen Carsten en Mendel verbou wen, na 1 Januari ons ras Juliana nemen. Oude bekende rassen dus, want men mag in dezen tijd geen risico door experimenten loopen. Is de teelt van wintertarwe te laat, dan kunnen we zonder bezwaar overgaan op zomertarwe, waarvoor als rassen van Hoek en Carmen kunnen worden genoemd. Beide doen ’t behoorlijk. Ook de roggeteelt dient uitgebreid, voor winterrogge is er maar één ras: de Pettküser winterrogge. De beste resultaten krijgt men als men in October of December zaait. Bij de keuze van de aardappelen moeten we ons op dit standpunt stellen: de eerste vereischte is een zoo groot mogelijke op brengst; hiervoor komen in aanmerking rassen als Alpha, Gloria, Voran en Bintje, welke een groote opbrengst kunnen geven. Op het tweede plan komt pas de smaak 'der aardappelen. Bij het pootgoed doen zich moeilijkheden voor; de hoeveelheid pootaardappelen is niet ruim, er is evenwel 'geen tekort. Zij, die voor de komende oogst aardappelen willen verbouwen op ge scheurd grasland, moeten nu reeds de poo lers in huis halen, dan zijn ze er van ver zekerd het volgende voorjaar aardappelen te kunnen planten. Voor het bewaren van die pooters zijn bezwaren, de eischen zijn, Jdat ze vorstvrij, koel en licht bewaard moeten worden. Aan deze drie hierboven ’genoemde eischen zal op het greidebedrijf als zoodanig niet kunnen worden voldaan, aangezien daar geen pooterbewaarplaat- Jsen zijn, maar aan de eerste twee wel, en jndien deze nagekomen worden, kan men voor het voorjaar rekenen op een behoor lijke pooter. Het scheuren van grasland is noodzake lijk in verband met onze voedselpositie. In de grond van de zaak draait alles eigenlijk .om een tekort aan stikstof. Als we alleen maar bouwland noodig hadden, behoefde ;er geen grasland te worden gescheurd, maar konden we meer ontginnen. Hiervoor is echter veel kunstmest noodig, waaraan het ons ontbreekt. Het komt dus hierop neer: meer voedsel met minder kunstmest, 'en dat is slechts mogelijk door scheuren ..van grasland. In ons land moet in totaal 1100.000 h.a. grasland gescheurd worden; op iedere 6 a 7 h.a. grasland moet 1 h.a. on- Jdersteboven. Hoe dit het best in te richten ijs, moet iedere boer voor zich nagaan. Hij /Krijgt een formulier, moet dat invullen en 'ppsturen naar spr. Als men zich algemeen (Vrijwillig meldt, is er 100 kans, dat de scheurplicht achterwege kan blijven. Wanneer is nu grond geschikt om te worden gescheurd? Als we terugdenken /aan de scheurplicht, welke in 1918 gold, kunnen we zien, dat veel meer land geschikt (geacht wordt tot scheuring dan in werke lijkheid het geval is. En als de scheurplicht Ier nu komt, zullen we kunnen constateeren .dat dit ook nu weer het geval is. Gronden, Avelke maar matig geschikt zijn, zullen ge schikt verklaard worden. Bij het nagaan ;van de verschillende grondsoorten, kunnen pve vaststellen, dat alle zandgronden ge schikt zijn, zoodra ze maar één meter bo- (ven het water liggen. De zandgronden zul len dus op een zware scheurplicht kunnen rekenen. De veengronden zijn van nature dngeschikt. Eerst als ze bedekt zijn met een 40 c.M. dikke zand- of kniplaag, kan ever scheuren gedacht worden. Wat de en NIEUWE SNEEKER COURANT en luchtmacht ravitaillee- ringsscheepvaart wederom zware slagen toegebracht. Duikbooten hebben op den Atlantischen Oce aan 11 vijandelijke koopvaarders met een gezamenlijken inhoud van 53.000 b.r.t., alsmede een torpedo jager tot zinken gebracht. Drie andere schepen en een torpedo jager werden door torpedotreffers zwaar beschadigd. Gevechtsvliegtuigen hebben in den afgeloopen nacht ten Oosten van Aberdeen drie koopvaarders met een gezamenlijken inhoud van 20.000 b.r.t. vernietigd. Bovendien werd bij de Shetland-eilanden een vrachtschip door bomtreffers zwaar beschadigd. in ae nierop volgende vergadering wer den de Statuten en Reglementen vasigesteld. gedaan van de stand van zaken en bleek bereidend stadium verkeert, doch c J had aangepakt en een groot aantal leden had kunnen inschrijven. Nijland had b.v. reeds 250 leden en Wolsum 43. Door allen wordt toegezegd met spoed te zullen gaan werken terwijl de voorzitter zich met den heer Lang- een onderafdeeling aldaar. De besprekingen hadden tot resultaat: le. Sleedjes zullen bij de verschillende bruggen niet meer op eigen initiatief wor den bediend doch hiervoor dienen baanve gers aangesteld te worden. 2e. Afbakeningen zullen niet meer met riet doch met takken worden kenbaar ge maakt. 3e. In elk rayon wordt een baaninspec- leur aangesteld, voor het meten van de ijs- dikte zegt de Friesche IJsbond enkele ijs- haakjes toe. 4e. Door elke afdeeling zal een aantal ledenkaarten bij den Secretaris worden aan gevraagd. 5e. De verdeeling der rayons zal plaats vinden in overleg met den heer Zondervan. 6e. Het loon der baanvegers wordt vasl- ucsteld op 40 cent per uur, •yk

Sneeker Nieuwsblad nl | 1941 | | pagina 1