I I I Met Duitschland voor een vrij Nederland Duitschland strijdt voor Europa. VRIJDAG 19 DECEMBER 1941 le Jaargang No. 19. COURANT waartn en NOORDWOLDE. Uitgave firma’s EJ. Drijfhout en Kiezebrink 8 C o. Waarom met Duitschland voor vrij Nederland Bureau Grootzand55, Sneek Tel. 3005 zilistra. Topjienliiubfli en SNEEKER COURANT, 82e Jaargang STAVOREN - HEMELUMER OLDEPHAERT Pl.v.v. Hoofdredacteur C, SMIT, Kloosterstraat 17 Sneek vereenigdt DRIJFHOUT’s NIEUWSBLAD, 38e Jaargang, en NIEUWE SNEEKER i Officieel Orgaan van de gemeentem SNEEK - WYMBRITSERADEEL - IJLST - HINDELOOPEN - BELEEF EEN GOEDE KERSTMIS;. te- UT DE PROVINCIE, t prijs, ■Ziilslr. Ie pr. J. Teppema. Twelle- o't.*. 1,1 o o. A. Teppema,'Toppenhüzen, 2e* HET DUITSCHE WEERMACHTSBERICHT. had feen voorraad gearomatiseerde gecondenseer- be- de LISSABON, 18 Dec. (D.N.B.) Naar de bladen melden, heeft de regeering tegen Vrijdagmiddag 17 uur den Landdag bijeengeroepen in een bui tengewone zitting, voor het aanhooren van een belangrijke regeeringsverklaring over de bezet ting van Portugeesch Timor door Australische troepen. DE OORLOG IN OOST-AZI5. De strijd op Malakka. TOKIO, 17 Dec. (D.N.B.) De minister-presi dent Tojo heeft, in zijn kwaliteit van minister van oorlog, in den Rijksdag een overzicht ge geven over de militaire situatie, waarbij hij ten aanzien van de gevechten op Malakka opmerkte, dat de Britsche luchtmacht op het Maleische schiereiland een doodelijken slag heeft gekre gen. Desniettemin zal de volledige verovering van Singapore nog langen tijd duren en wel als gevolg van de sinds jaren uitgegeven bedragen voor de versterking van het belangrijkste Brit sche steunpunt in Oost-Azië en met het oog op het zeer moeilijke terrein, dat vrijwel uitsluitend uit oerwoud bestaat over een afstand van on geveer 700 km. De Engelsche berichtendienst meldt, dat de Japanners zich thans op ongeveer tien mijlen ten Noorden van Penang bevinden. Zij vormen een ernstige bedreiging voor Penang, naar de gou verneur van Singapore kort geleden openlijk heeft toegegeven. De Engelsche berichtendienst deelt verder mede, dat de Japanners op Noord-Malakka één- manstanks gebruiken. Een later bericht meldt dat de Japanners thans in het bezit zijn van het geheele vaste land tegenover Penang. JAPANNERS LANDEN OP BRITSCH- BORNEO. wereldpolitiek reeds uitgespeeld is. Het Siberia sche leger, d.w.z. de laatste militaire reserve der Sovjet-Une, staat thans in West-Rusland, ot vertrekt derwaarts. Niemand, die de toestand op het Oostelijke oorlogstooneel kan beoordee- len, zal er aan twijfelen, dat na de winterpauze deze Siberische divisies hetzelfde lot zullen ondergaan als het Duitsche leger in het Oosten tevoren had doen ondergaan aan de hoofdmacht van den vijand in de vernietigende slagen bij Bialystok en Minsk, bij Smolensk, in de Weste lijke Oekraïne, bij Gomel, bij Welikijeloeki, bij Kiev, bij Brjansk en Wjasma. Vernietiging Pacific-vloot der V. S. door Tokio bevestigd. Het Japansche hoofdkwartier maakt bekend dat is vastgesteld, ook met behulp van lucht opnamen, dat de vernietiging van de Ameri- kaansche Pacific-vloot en van de op Hawaii gestationneerde Am. luchtstrijdkrachten is be vestigd. 5 Amerikaansche slagschepen, twee zware kruisers en een tankschip zijn tot zinken gebracht, verder zijn o.a 3 slacscheoen onher- sielbaar beschadigd. i l Olie op Britsch-Noord-Borneo. De Japansche bladen schenken groote aan dacht aan de berichten over de landing op Britsch-Borneo. In het bijzonder wijzen de bla den op de belangrijke oliebronnen aldaar. DENK «I» HET VERDUISTEREN. Zon onder: 20 December 21 December 22 December 23 December Zon op 20 December 9.46 21 December 9.46 22 December 9.47 23 December 9.47 Men is verplicht te verduisteren van zons ondergang tot zonsopgang. ITALIAANSCH WEERMACHTSBERICHT. f, Nederlandsche en Australische strijdkrachten op Portugeesch Timor. STOCKHOLM, 18 Dec. (D.N.B.) De Engel sche berichtendienst bevestigt in een extrabe- richt van Reuter uit Londen, dat Nederlandsche en Australische strijdkrachten Portugeesch- Timor zijn binnengedrongen. OVERSTROOMING IN PERU. 500 dooden en 4000 vermisten. Britsche kruiser door torpedo’s getroffen. UIT HET HOOFDKWARTIER VAN DEN FÜHRER, 18 Dec. Het opperbevel der weermacht maakt bekend-; Door onze aanvallen uit de lucht in den centralen sector van het Oostelijk front leed de vijand ook gisteren zware verliezen aan men- schen, vechtwagens en rollend ma terieel. Ten Westen van de Kan- dalaksjabaai bombardeerden ge vechtsvliegtuigen spoorwegdoelen op de Moermansklijn, alsmede een vliegtuigsteunpunt. Aan de Engelsche Oost- en Zuidwestkust werden in den afge- loopen nacht havenwerken gebom bardeerd. In Noord-Afrika kwam het gis teren niet tot grootere gevechts handelingen. In de wateren van Cyrenaica vielen Duitsche ge vechtsvliegtuigen een vrij groote formatie Britsche zeestrijdkrachten aan en plaatsten met luchttorpe do’s twee treffers op een zwaren kruiser. Duitsche jachtvliegtuigen en luchtdoelartillerie schoten zeven Britsche vliegtuigen neer. Bij nachtelijke aanvallen van de Britsche luchtmacht op de bezette gebieden in het Westen verloor de vijand vier bommenwerpers. In den tijd van 10 tot 16 Decem ber schoten formaties van de Duitsche luchtmacht en eenheden dér Duitsche vloot 74 Britsche vliegtuigen neer, waarvan 52 bo ven de Middellandsche Zee en in Noord-Afrika. In denzelfden tijd gingen in den strijd tegen Groot- Brittannië 17 eigen vliegtuigen ver loren. soeneeringsjaar, bet eek enen zij geen van di het rantsoeneeringspercentage reeds op 1 100 °/o tot 75 o/o werd Het Japansche hoofdkwartier heeft fhede- deeling gedaan van een geslaagde Japansche landing op Britsch-Borneo. Naar later door het Japainsche hoofdkwartier werd gemeld, is de landing op Britsoh-Bor- neo Dinsdag vroeg in den ochtend volbracht, in weerwil van een storm van 20 meter per seconde en in het gezicht van den vijand. Nadere mededeelingen over de plaats der landing worden niet gepubliceerd. Winterhulp Nederland komt dus 22 en 23 December a.s. met deze Kerstinsignes voor een buscollecte weer een beroep doen op de inwoners van Nederland, dus ook van deze omgeving, ten behoeve van de hon derdduizenden landgenooten, die steun behoe ven. Gelukkig zijn er, ondanks de benarde tij den, nog velen, die kunnen geven; de vraag is, of zij ook willen helpen. Men weet het immers, Winterhulp Nederland heeft nog met allerlei verdachtmakingen te strijden, werke lijk niet meer dan verdachtmakingen, want de leiding heeft de onwaarheid van allerlei dwaaft genicht herhaal del ijk aangetoond. Maar zelfs zij, voor wie de ontzenuwing van al die verdachtmakingen niet voldoende zou zijn, staan toch voor de cardinal© vraag, niet of men Winterhulp wil steunen, maar wel of men de behoeftigen, welke door Winterhulp worden gesteund, wil helpen. Wil men nu persé de strijd op welke wijze de liefdadig heid in Nederland zal worden georganiseerd, uitvechten op de ruggen van hen, wier rug gen toch al zoo, zeer gebogen zijn onder den last der zorgen van het dagelijksch leven, de steun behoeven den? De sociaal voelenden onder ons zullen deze vraag met een vol mondig neen beantwoorden.. En deze sociaal voelenden zijn er vele, want ons Nederland sche volk heeft .altijd bekend gestaan als een „csaal voelend volk. Winterhulp heeft de velerlei uitingen van het Nederlandsche volk op dit gebied willen vereenigen in een vrij willige samenwerking, dus op een terrein, waar zich, zooals wij in een ander blad la zen, de meeste wrijvingspunten voordoen. Mo gen op ander terrein velerlei kloven ons volk nog verdeelen, hier, op dit terrein "kan een daad tot beleven van de eenheid worden gesteld, een daad ten behoeve van allen, die lijden onder de nood der tijden. Ook dit overwege men, hls straks de collectanten met de bus en de insignes bij U aan huis komen. hetwelk Duitschland niet alleen eigen volksgemeenschap,, doch ook in de politiek der volken onderling ten uitvoer wil bren gen; een billijker verdeeling van den arbeid en de vruchten daarvan. Dit is ook niet on-ehristelijk, zooals velen meenen, doch geheel in overeenstemming met God’.s woord en bedoeling. Hitler had deze sociale revolutie langs vreedzamen weg willen doen plaatsvinden, hetwelk door de plutocraten, de alles-bezitten- den, is onmogelijk gemaakt. Dezen toch weten, dat een doordringen der sociaal-revolutionaire gedachte het ein de van hun rijk beteekent. Zij hebben getracht Hitler’s opbouwwerk te verstoren en hadden zelfs het plan, dit geheel te vernietigen. Daartoe moest een oor log worden ontketend, door hun invloed aan te wenden en druk uit te oefenen op de lan den rondom Duitschland, waardoor dezen in een oorlog tegen Duitschland moesten wor den betrokken. Teneinde zich te verdedigen is Duitschland hen steeds een stap voor ge weest, wat niet meer dan zijn goed recht is. Of hadden zij moeten wachten tot aan alle zijden vijandelijke legers hun land waren bmnengetrokken De ‘plutocraten trachtten Noorwegen in den strijd tegen Duitschland te betrekken. Zij werden door de Duitsche weermacht verslagen. Overal waar de Duit- OUDEGA (W.), Dec. 1941. Bij de gehouden stemming is tot kerkvoogd bij de Ned. Herv« gemeente te Sandfirden herkozen de heer Tj. Zijlstra. TOPPENHUZEN. De ïitslach feu ’e dam- kriich, balden ünder de leden fen „War dy”« is: le klas: le pr. J. Teppema. Twelle- gea, 2e pr. G. Bijl, Toppenhüzen. 2e klas: le prijs, 1 DE AMERIKAANSCHE, BRITSCHE EN JAPANSCHE VERLIEZEN. Als totaal resultaat van de acties der Ja pansche weermacht deelde de Japansche mi nister van marine, admiraal Sjimiada in den Rijksdag het volgende mede: De vloot der Vereenigde Staten verloor drie linieschepen, een duikboot, een mijnenlegger en een groot transportschip. Met groote waar schijnlijkheid is bovendien nog een vliegkamp» schip tot zinken gebracht. Z'waar beschadigd werden vief linieschepen, vier kruisers, een torpedojager, een duikboot en een hulpschip, terwijl een kanonneerboot werd buitgemaakt. In totaal 298 vliegtuigen konden op de Philippijnen en op kleinere eilanden vernield worden, terwijl op Hawaii ongeveer 200 toe stellen van de Vereenigde Staten werden ver nietigd. Engeland verloor twee linieschepen, een grooten torpedojager, een patrouillevaartuig en een kanonneerboot. Er kan worden aan genomen, zoo verklaarde Sjimada verder, dat bovendien een groot aantal vliegtuigen is vernietigd. In totaal 47 koopvaardijschepen van verschillende nationaliteit, samen 1.20.000 brt. groot, werden door de Japanners buitgemaakt. Bovendien konden 380 kleine re schepen worden opgebracht. De Japansche verliezen bedragen een mij nenveger, die tot zinken is gebracht en een, die zwaar werd beschadigd, alsmede een niet ernstig beschadigde lichte kruiser. Bo vendien verloor de Japansche luchtmacht 40 vliegtuigen, terwijl 30 toestellen tot nu toe niet zijn teruggekeerd. vincie Ancachs, heeft men reeds meer dan 500 dooden geborgen, terwijl meer dan 4000 personen vermist worden. Een vloedgolf, die 50 meter hoog en een kilometer breed was, heeft liet geheele Noorden der stad bedekt met een laag aarde van zes meter hoog. Op ongeveer 50 kilometer van Lima is de Pan- amierikadhsche straatweg op verscheidene plaatsen tengevolge van een aardschok ver nield. Kan en zal Nederland weer vrij worden? DeZe vraag heeft reeds langen tijd de gemoederen van een groot deel van Neêr- land’s bevolking in beroering gehouden. Het is ook vanzelfsprekend, dat een vaderlands lievend mensch de bezetting van zijn land door de weermacht van een andere mogend heid, als iets zeer onaangenaams aanvoelt. Zoo is dit thans ook met het overgroote deel van ons volk het geval. Echter, om daarover te kunnen oordeelen moeten wij niet alleen het feit der bezetting bezien, doch ook de redenen waarom, en de oor zaken die d aartoe hebben geleid. Wie Hit ler’s boek „Mem Kampt” gelezen heeft weet, welk doel deze geniale .staatsman, die ge heel leeft voor het welzijn van zijn volk en dat der andere Europeesche staten, met de huidige wereldrevolutie wil bereiken. Ik zou dit in het kort samen willen vatten: God heeft de wereld geschapen. Voor wien? Voor alle menschen! Dus niet voor een klei ne groep die zich alle rijkdommen der aarde tot eigendom maakt, en meent het recht te hebben de groote groep der werkers uit te buiten. Het feit van de ontrechting en ver drukking der arbeiders werd door velen goed gepraat met Gods woord: „In het zweet Uws aanschijns zult ge Uw brood verdienen”. Het ligt niet in mijn bedoeling dit woord Gods te loochenen. IntegendeelHeeft God dit woord uitsluitend tot de groote groep werkers ge sproken en niet tot de kleine groep bezitten- den? Welneen toch! Dit was tot de stam ouders der geheele menschheid gericht. De heele menschheid moet in het zweet zijns aanschijns, dus door arbeid, haar brood ver dienen. Dus elk mensch heeft de plicht tot en rectit op arbeid. Dit nu is het standpunt 17.29 17.30 17.30 17.31 JUBILEUM. Op 1 Januari a s. zal het 40 jaar geleden zijn dat de heer W. de Vries iri dienst trad bij de gemeentereiniging alhier. Het zal den jubilaris dien dag zeker niet aan blijken van belangstelling ontbréken. Het D.N.B. meldt uit Lima: Een .aardverschuiving en de overstrooming die daarvan het gevolg was, hebben meer schade aangericht dan men aanvankelijk meende. Te Huaraz,' de hoofdstad der pro- In het oude Limburgische aan de Maas ge legen stadje werden ze gemaakt, de een en een kwart millioen voor Kerstinsignes noodigde schijfjes, stuk voor stuk met hand. Na dezen arbeid van de Gennepsche houtdraaiers werden de houten schijfjes ver der gebrand, geschilderd en afgewerkt. Tien tallen bekwame en nijvere handen vonden op deze wijze gedurende vele maanden loo- nend en prettig werk. Een voor dit oude stadje traditioneel handwerk, dat dreigde verloren te gaan, werd voor den ondergang behoed.. Envoor Winterhulp Nederland waren de Kerstinsignes gereed. Met dezen opdracht sloeg Winterhulp Ne derland drie vliegen in één klap. Dank zij haar opdracht kunnen de menschen daar ver der werken; niet alleen aan nieuwe, nog mooiere insignes, doch allerlei practische en mooie dingen zijn bedacht en ontworpen, welke op de draaibank gemaakt kunnen wor den, b.v. houten lampen, kandelaars, scha.- len en schotels, speelgoed en nog veel meer andere dingen. Uit edel en mooi materiaal gemaakt en door kundige handen bewerkt, zullen ze de vele smakelooze en waarde» looze machineproducten uit geperst metaal en nagemaakt smeedijzer vervangen en za.l het werk van den ambachtsman weer de waar- deering vinden,- die het verdient. Het laatste nummer van „Fryske Groun” brengt deze tak van nijverheid in beeld, sche weermacht haar vijanden wist op het Europeesche vasteland werden zij verdreven. Zoo werd ook Nederland bezet, niet' om de uitbreiding van hun gebied, of uit haat te gen ons, doch zuiver als militaire verdedi gingsmaatregel tegen het plutocratische En geland. Straks, wanneer de Russische veld tocht is geëindigd, en er geen enkele vij and op het vasteland meer is, zal Engeland ervaren wat het heeft uitgelokt. Dan zal het plutocratendom in Europa voor goed wor den vernietigd, en een Europeeschen staten bond worden gevormd. Daarin is ook plaats voor een vrij Ne derland, echter alleen wanneer wij toonen mee te willen bouwen aan een vreedzame en gelukkige toekomst van Europa. Zoolang Duitschland terecht moet vreezen, dat een der nabuurstaten een broeinest is van Jood- sche plutocratie, zal net zijn bezetting niet terugtrekken. Daarom MET DUITSCHLAND VOOR EEN VRIJ NEDERLAND! DE STELLINGENOORLOG IN SOVJET. RUSLAND. Een beschouwing van luitenant-kolonel Soldan. BERLIJN, 17 December. (D.N.B.) De bekende militaire deskundige, luitenant-kolonel Soldan, schrijft in de Völkischer Beobachter over het onderwerp „van de aanvalsoperaties naar den stellingen-oorlog” het volgende: Evenals de oorlog in de woestijn, is ook de oorlog in het Oosten afhankelijk van bijzondere omstandigheden van het klimaat. Het Duitsche leger nestelt zich in stellingen, die het niet alleen tegen de ongunstige weersgesteldheid, doch ook tegen vijandelijke invloeden moeten beschermen. Deze door het seizoen voorgeschreven front» wijziging veronderstelt uiteraard, dat bepaalde, ver in het vijandelijke gebied vooruitgeschoven, aanvalswiggen worden achteruitgeschoven. Een dergelijke wijziging van de frontlijn is evengoed onderhevig aan de geboden van de strategie als tevoren de aanvalsoperaties. De overwegingen van de Duitsche legerleiding zijn niet, gelijk die van het Britsche opperbevel of van het Bolsjewistische leger, door prestige- behoeften voorgeschreven. De Duitsche veld tocht tegen de Sovjet-Unie streeft drie doel einden na: 1. de vernietiging der bolsjewistische strijdmacht. 2. De vernietiging van de voor naamste bewapeningscentra. 3. De bescherming van die gebieden, die het Europeesche continent noodig heeft om bestand te zijn tegen de blok kade. Na vier maanden oorlog zijn deze voorwaar den grootendeels vervuld. De voltooiing van deze taak kan door de klimaatsomstandigheden van het jaargetijde wel vertraagd, maar nooit in twijfel getrokken worden. Men zou in dit verband nog een vierde, een politiek doel kunnen noemen: de vernietiging van den bolsjewistischen staat als groote mo gendheid en wereldmogendheid. Ook dit doel is reeds thans verwezenlijkt op een wijze, die nie mand, die de kracht van de Sovjet-Unie kent, op 22 Juni gedroomd had. Het uitbreken van den oorlog in Oost-Azië toont aan. dat de Sovjet-Unie als factor der ROME, 18 Dec. (Stefani) Het 564e comk muniqué van het Italiaansche hoofdkwartier luidt Vijandelijke infanterie en pantserwagensi hebben vruchtelooze aanvallen gedaan opi de vesting Bardia. Aan het front van Sol-; teem groote bedrijvigheid der artillerie. Italiaansche en Duitsche pantserafdeelingen hebben krachtige vijandelijke pantserafdeelin-; gen, die tegen onze stellingen in de zone van Ain el Gazala wilden oprukken, tot staan gebracht. Detachementen van de divi-, sie „Brescia” hebben zich bijzonder onder-: scheiden bij hevige tegenaanvallen. Pogin-: gen van vijandelijke gemotoriseerde groepen; onze stellingen binnen te dringen, werden eveneens verijdeld; gemotoriseerde voortui» gen werden buit gemaakt, de bemanning ge vangen genomen. Onze luchtstrijdkrachten hebben ook gisteren concentraties van troe pten en oorlogsmateriaal gebombardeerd. Bij El Agheila is een „Hurricane”, die was ge troffen, gevallen en vernield. Bij vijandelijke luchtaanvallen op dorpen in den Dzjebel vielen er eenige slachtoffers onder de inheemsche bevolking. In den avond van 16 December zijn eeni ge bommen geworpen op Tarente, zonder dat dit gevolgen had. Een onzer duikbooten, die ook 22 gevangen genomen Engelsche officieren aan boord had; is niet op haar basis teruggekeerd. Juli 1941 van ïuggebracht. MEDEPLICHTIGHEID AAN PRIJSOPDRIJVING. bestraft met f 75.— boete. De nanuelsagent H. v. D. te Sneek t 'de magere melk, die naar den eisch des tijrls onder een zoet vloeienden naani als boter- hamsmeersel in den handel wordt gebracht. De gebruikelijke winkeliersprijs van dit ar tikel was f 13.02 per doos. Door van D. werd fle partij via een tusschenpersoon in Am sterdam naar Helmond verkocht. Hij ontving voor de gecondenseerde melk f 15.— per Hoos. Hij zelf kreeg hiervan f 13.02 per doos, terwijl het bedrag dat meer was ontvangen dan de geoorloofde winkeliersprijs voor den Mian uit Amsterdam was, die dé transactie tot stand had gebracht. Hoewel v. D. dus zelf niet den te hoogen prijs had bedongen, was door hem wel (medewerking en een gelegenheid voor deze transactie gegeven. .Wegens medeplichtigheid aan dit geval Van prijsopdrijving werd hem een geld boete van f 75.— opgelegd door den Inspec teur voor den Prijsbeheersching te Leeuwar den. ZUINIG MET GAS EN ELECTRICITEIT. Zooals bekend, werd op 15 December 1940 'de rantsoeneeringsregeling voor gas en elec- triciteit afgekondigd. Aangezien de kolen positie een opheffing van deze rantsoeneering niet toelaat, zal zij tot nader order op den huidigen voet worden voortgezet. Het was derhalve noodzakelijk rninimum- rantsoenen voor electriciteit yoor verlichting en huishoudelijk gebruik, vöoï het tweede Tantsoeneering&jaa'r vast te stellen. Deze mi- tniruumrantsoenen warden in de Nederland sche Staatscourant van 16 December no. 245 als volgt gepubliceerd: a. voor hen, wier meter, na het inwer kingtreden van de rantsoeneeringsregeling op 15 December 1940, voor de eerste maal werd opgenomen voor 16 Januari 1941, in de zes opeenvolgende perioden van ongeveer 60 dagen respu 44, 33, 18, 18, 36 en 52 kwh; en 1 b. voor hen; voor wie die eerste meter- opneming plaats vond na 15 Januari 1941, lesp. 38, 25, 16, 24, 46 en 52 kwh. Deze minimumrantsoenen mogen onder alle omstandigheden worden verbruikt, dus ook indien 75 o/o van het verbruik in de basis periode een geringer aantal kwh zou te zien geven. Voor electrisch koken kan bovendien wederom een minimumrantsoen worden toe gekend, dat ongewijzigd op 150 kwh per periode is bepaald. Hoewel bovenvermelde minimumrantsoenen, voor zoover het de eerste drie perioden be treft, lager zijn dan die van het eerste rant- Soeneeringsjaar, beteekenen zij geen ver- Ischeiying van de rantsoeneering, aangezien A. ALT. f Te Bolsward is Dinsdag op 60-jarigen leeftijd overleden de bekende toonkunstenaar A. Alt, die zich groote bekendheid verwierf door zijn orgel concerten en zijn lezingen over opera’s. Reorganisatie Kamers v. Koophandel. Met ingang van 1 April worden naar het Alg. Handelsblad meldt, de bestaande Kamers van Koophandel door nieuwe vervangen, die veror denende bevoegdheid kunnen krijgen. Wijziging Winkelsluitingsbesluit. Eenige wijzigingen van bovengenoemd besluit .louden o.a. in dat fotografische ateliers thans met winkels gelijk gesteld zijn en dat de ver plichting tot openstelling van winkels voortaan niet zal gelden op de algemeen erkende chr. feestdagen. De wijzigingen treden 22 Dec. in .Werking. KIND GEDOOD BIJ LUCHTAANVAL’. Moeder zwaar gewond. Tn den nacht van Dinsdag op Woensdag Vlogen eenige Britsche vliegtuigen boven ons land en wierpen hier en daar bommen uit. (Een bom viel op een boerenhoeve en ver- iwoestte deze geheel. Hierbij werd de moe der van het gezin zwaar gewond en een kind gedood. Een andere bom viel even eens op een boerenhoeve en doodde tien koeien eu een varken. Hoofdred. L, KIEZEBRINK Bloemstraat 31 Sneek VERSCHIJNT: DINSDAGS- EN VRIJDAGSAVONDS

Sneeker Nieuwsblad nl | 1941 | | pagina 1