I u Hitler neemt zelf opperbevel van het leper op zich. ri I t NIEUWSTIJDINGEN. Met Duitschland voor een vrij Nederland Duitschland strijdt voor Europa. I I j I DINSDAG 23 DECEMBER i9<! Ie Jaargang No. 20. NOORDWOLDE. I Uitgave firma’s E.J. Drijfhout en Kiezebrink C o. Bureau Grootzand 55, Sneek Tel. 3005 SNEEKER COURANT, 82e Jaargang STAVOREN - HEMELÜMER OLDEPHAERT I I waarin, vereenigd t DRIJFHOUT’s NIEUWSBLAD, 38e Jaargang, Officieel Orgaan van de gemeenten: SNEEK - WYMBRITSERADEEL - IJLST - HINDELOOPEN - NIEUWE SNEEKER COURANT en en ^on •j zons- BIOSCOOPNIEUWS. Donderdag en Vrijdag a,.s. (Ie en wor* CORRESPONDENTIE Benige verslagen en nieuwsberichten moe ten wegens gebrek aan plaatsruimte tot liet ïokeiid no. blijvÊU ststeü» V VICTORIE DUITSCHLAND WINT VOOR EUROPA OP ALLE FRONTEN. yERKEERS- EN VERDUISTERINGS- VOORSCHRIFTEN. 17.31 17.32 17.32 17.32 17.33 17.34 17.34 9.48 9.48 9.49 9.50 9.50 9.50 9.51 Val van Hongkong aanstaande. De Japansche vloot beheerscht de wateren om Hongkong volledig, terwijl de Japansche troepen het breken van den vijandelijken tegen stand op verscheidene plaatsen van het eiland Hongkong voortzetten. Men acht de val van het geheele eiland dan ook aanstaande. 80 Japansche transportschepen bij de Philippijnen. Het D.N.B. meldt uit Shanghai dat in Manilla officieel is bekend gemaakt dat men Maandag ochtend in de golf van Lingayen een reusachtige vijandelijke vloot heeft waargenomen, die op 80 transportvaartuigen geraamd werd. Onge twijfeld betreft het een expeditie in grootschen stijl tegen de Philippijnen. Een later bericht meldt dat op verscheidene plaatsen op Luzon deze Japansche vloot troepen aan land heeft gezet. «SX- prestatie en gebracht worden tot gemeenschap pelijke activiteit. De voornaamste drager van den strijd der weermacht nu is het leger. Derhalve heb ik onder deze omstandigheden vandaag besloten, als opperste bevelhebber der Duitsche weermacht, de leiding van het leger zelf op mij te nemen. Soldaten, ik ken den oorlog reeds uit de vier jaar van de geweldige worsteling in het Westen van 1914 tot 1918. Ik heb de verschrikking, van bijna alle materiaalveldsiagen dis eenvoudig soldaat zelf doorgemaakt. Tweemaal ben ik ge wond en dreigde ten slotte blind te worden. Wat u ook kwelt, belast en benauwt, is mij der halve niet vreemd. Maar, ik heb na vier jaar oorlog geen seconde getwijfeld aan de herrij- zing van mijn volk en het met mijn fanatieken wil als eenvoudig Duitsch soldaat klaargespeeld de geheele Duitsche natie na meer dan vijftien jaar werk, weer aaneen te sluiten en van het doodvonnis van Versailles te bevrijden. Mijn soldaten, gij zult derhalve begrijpen, dat mijn hart u geheel toebehoort, dat mijn wil en mijn werk standvastig de grootheid van mijn en uw volk dienen, dat mijn verstand en mijn besluitvaardigheid slechts de vernietiging van den tegenstander kennen, d.w.z. de zegevieren de beëindiging van dezen oorlog. Mijn soldaten van leger en Waffen S.S., wat ik voor U doen kan ten aanzien van de beharti ging van uw belangen en ten aanzien van de aanvoering, zal geschieden. Wat gij voor mij kunt en zult doen, dat weet ik: mij trouw en gehoorzaam volgen tot de definitieve redding van het rijk en daarmee van ons Duitsche volk. De Heer zal de overwinning niet ontzeggen aan zijn dapperste soldaten. Hoofdkwartier van den Führer, 19 December 1941. Pl.v.v. Hoofdredacteur C, SMIT, Kloosterstraat 17 Sneek DENK OM HET VERDUISTEREN. onder 24 December 25 December 26 December 27 December 28 December 29 December 30 December Zon op: 24 December 25 December 26 December £7 December 28 December 29 December 30 December Men is verplicht te verduisteren van ondergang tot zonsopgang. Donderdag en Vrijdag a.s. (Ie en 2e Kerst dag) draait in het Amicitia Theater de dol komische schlager „Huwelijk op afbetaling”. I ENGELSCH VLIEGTUIGMOEDER- SCH1P GETORPEDEERD. HOOFDKWARTIER VAN DEN FüHRER, 22 Dec. (D.N.B.) Het opper bevel der weermacht meldt in een extra bericht: Een duikboot, onder bevel van kapitein-luitenant Bigalk, die op den Atlantjschen Oceaan ope reert, heeft een Engelsch vliegtuig- moederschip getorpedeerd. Het schip is gezonken. I c Oproep aan de soldaten. Von Brauchitsch afgetreden. BERLIJN, 21 Dec. (D.N.B.) De Führer heeft met ingang van 19 dezer het opperbevel van het leger op zich genomen. In verband met het feit, dat de Führer zelf het opperbevel van het leger op zich heeft ge nomen, wordt het volgende communiqué gepu bliceerd: Toen de Führer op 4 Februari 1938 het bevel over de geheele weermacht persoonlijk op zich nam, geschiedde dit uit voorzorg, wegens het destijds reeds dreigende militaire conflict, waar bij het om de vrijheid van het Duitsche volk zou* gaan. De staatsraison eischte gebiedend de concentratie van alle krachten in één hand. Slechts zóó kon de voorbereiding tot succes vollen tegenstand slagen, waarbij men wist, dat deze nog veel meer dan in den wereldoorlog van 19141918, die het Duitsche volk door dezelf de tegenstanders was opgedrongen, zou leiden tot een „totalen oorlog”. Toen de staatsman Adolf Hitler besloot, zijn eigen veldheer te zijn, sprak bovendien nog mee het bewustzijn van zijn innerlijke roeping en de hem eigen bereid heid tot aanvaarding van verantwoordelijkheid. Het verloop van dezen oorlog heeft de juist heid van deze opvatting meer en meer beves tigd. In vele opzichten drong zij evenwel pas door, toen de oorlog bij den veldtocht in het Oosten afmetingen aannam, die alle vorige voor stellingen te boven gingen. De uitgestrektheid van het oorlogstooneel, de nauwe verbonden heid van de operatieve oorlogvoering te land met de politieke en oorlogseconomische doel einden, benevens de numerieke omvang van het leger in verhouding tot de andere deelen der weermacht noopten den Führer de operaties en de bewapening van het leger volgens zijn in tuïtie ten krachtigste te beïnvloeden en zich alle essentieele besluiten op dit gebied persoonlijk voor te behouden. De Führer heeft derhalve als consequente voortzetting van zijn besluit van 4 Februari 1938 op 19 December 1941 besloten, met volle waardeering voor de verdiensten van den thans afgetreden opperbevelhebber van ’t leger, gene- raal-veldmaarschalk von Brauchitsch, de leiding van de geheele weermacht met het opperbevel van het leger in zijn hand te vereenigen. De oproep. In verband met het feit, dat de Führer het opperbevel van het leger op zich heeft genomen, heeft hij den volgenden oproep aan de soldaten van leger en Waffen S.S. uitgevaardigd: „Soldaten van het leger en van de Waffen S.S.: De strijd voor de vrijheid van ons volk, ter beveiliging van zijn bestaansvoorwaarden voor de toekomst, ter afwending van de mogelijk heid, om ons om de 20 of 25 jaar onder een nieuw voorwendsel maar in den diepsten grond steeds als gevolg van dezelfde joodsch- kapitalistische belangen den oorlog aan te doen, nadert zijn hoogte- en keerpunt. Aan het Duitsche rijk en Italië, benevens aan de reeds met ons verbonden staten is het ge luk ten deel gevallen, in Japan een wereldmo- gendheid als nieuwen vriend en strijdmakker te hebben gekregen. Dit land zou in denzelfden vorm en onder dezelfde voorwendsels geworgd worden als wijzelf. Door de bliksemsnelle ver nietiging van de Amerikaansche Pacific-vloot en van de Britsche strijdkrachten te Singapore, de bezetting van talrijke Engelsch-Amerikaansche steunpunten in Oost-Azië door de Japansche weermacht, treedt deze oorlog nu in een nieuw, voor ons gunstig stadium. Daardoor staan wij echter thans ook voor be slissingen van wereldomvattende beteekenis. De legers in het Oosten moeten na hun onverganke lijke en in de wereldgeschiedenis weergalooze overwinningen op den gevaarlijksten vijand van alle tijden thans als gevolg van het plotseling invallen van den winter van het bewegings- in een stellingfront worden overgebracht. Hun taak is het, tot het aanbreken van het voorjaar even zoo fanatiek en taai datgene te behouden en te verdedigen, wat zij tot dusver met onmetelijken heldenmoed en onder zware offers hebben ver overd. Van het nieuwe Oostelijke front wordt daarbij niet anders verwacht, dan wat de Duitsche sol daten destijds, vijf en twintig jaar geleden, reeds hebben volbracht in vier Russische oor logswinters. Iedere Duitsche soldaat moet daar bij het voorbeeld voor onze trouwe bondgenoo- ten zijn. Bovendien echter worden, evenals in den af- geloopen winter, nieuwe formaties opgesteld en vooral nieuwe, betere wapens uitgereikt. De bescherming van dit front aan de Westelijke zijde wordt van Kirkenes tot aan de Spaansche grens versterkt. De moeilijkheden der organi satie van de verbindingen aan dit front, die thans een geheel werelddeel omvatten en tot Noord-Afrika reiken, zijn te overwinnen. Ook dit zal gelukken. De toebereidselen voor de onmiddellijke her vatting van den offensieven strijd in het voor jaar tot de definitieve vernietiging van den tegenstander in het Oosten moeten onverwijld getroffen worden. De inleiding tot beslissende oorlogsmaatregelen van anderen aard is aan staande. Deze taak eischt, dat weermacht en vader land worden aangezet tot de grootst nipgelijke VRACHTAUTO TE WATER GERAAKT. Een vrachtauto van den vischhandelaar G^ v. d. Heide te Elburg, is gisterochtend vroeg; door de duisternis misleid, in de Kolk al-: hier gereden. Men had te veel links aange houden. De auto zonk direct weg in het diepe water, maar de twee inzittenden, G. v. d.. Heide en Herm. v. d. Kolk beide uit Elburg, behielden hun tegenwoordigheid van Het gaat stormachtig toe in het huwelijk yan den componist Peter Bagrat (Johannes jUemann) en zijn jonge vrouw Nora (Leny jMarenbach). Zij noemt hem een zigeuner en fcij haar een klein burgermenschje; haar zin voor netheid werkt op zijn zenuwen en zijn (slordigheid op de hare. Geen wonder dat ze gescheiden .gaan leven. Peter heeft daar door geen inspiratie meer om te connponee- len en de rekeningen stapelen zich op. Maar dan duikt Nora weer op waardoor Peter de melodieën weer als vanzelf te binnen schie ten. Hij heeft succes, het geld stroomt bin nen en vol ongeduld wacht hij op de twee de ontmoeting met Nora. Die heeft plaats, maar met een Nora die haar geheele ver mogen verloren heeft, en die als eenige be ziteen kleine Peter heeft. Dan valt Be beslissing, ze blijven bij elkaar. Eigenlijk hadden ze in de grond van hun hart beiden niet willen scheiden, maar ze moesten een harde leerschool doorloopen om dit te kun nen bekennen. Verdere medespelers zijn Ralph Arthur Ro berts, Hilde Weissner, Hilde Hildebrand e.a. Beide Kerstdagen wordt deze film ’s mid dags ook vertoond. DE PORTUGEESCHE REGEERING OVER DE OVERVAL OP TIMOR. Sensationeele onthullingen over de motieven en voorwendsels voor de Engelsche invasie. In de Portugeesche landdag heeft minister president Salazar een uiteenzetting gegeven van de voorgeschiedenis van de landing van Austra liërs en onder Bntsch bevel staande Nederl. Indische strijdkrachten op Portugeesch Timor onder voorwendsel dat de kolonie moest wor den beschermd tegen een voor de deur staande Japansche aanval. Op 14 November had de Britsche regeering de Portugeesche eenige vra gen gesteld over haar houding ingeval van een Japansche aanval op Timor. De Portugeesche regeering achtte die aanval onwaarschijnlijk ge zien de vriendschappelijke betrekkingen met Japan en ook om het feit, dat er geen strate gische motieven voor waren, zij verklaarde echter, dat zij aan iederen agressor met de wa penen weerstand zou bieden, dus ook aan een eventueelen Japanschen aanval op Timor en daarbij niet alleen Britsche hulp eventueel zou aanvaarden maar ook volgens den tekst der bondgenootschapsverdragen op Engelsche steun hoopte, te meer omdat een dergelijke aanval slechts gevolg zou kunnen zijn van Portugal’s positie als bondgenoot van Engeland. Op 2 Dec. had de Britsche regeering met vol doening kennis genomen van dit antwoord evenals de Australische. Op 5 December ver klaarde de Portugeesche regeering er geen be zwaar tegen te hebben een officier naar Singa pore te zenden om met het Britsche opperbevel de kwestie te bespreken van de verdediging van Timor ingeval van een Japansche aanval op die kolonie en met den vertegenwoordiger van Ned.-lndië de eventualiteiten te bespreken die betrekking konden hebben op het Nederlandsche deel van Timor en de daaruit voortvloeiende gevolgen voor Portugeesch Timor. De Britsche regeering bood in geval van een plotselinge aanval de hulp aan van Ned.-Indische en Australische troepen, die op het Ned. deel van Timor waren geconcentreerd. De Portugeesche regeering liet geen twijfel dat een samenwerking met buitenlandsche troepen alleen in aanmer king zou komen in geval van een werkelijken aanval en dat deze samenwerking geen preven tief karakter kon hebben zooals men wellicht te Londen wenschte. De gouverneur van Timor kreeg dan ook opdracht der Portugeesche regeering dat de overeenkomst niet kon wor den uitgevoerd zoolang het slechts ging om meer of minder gemotiveerde bedreigingen en bezorgdheden. Intusschen vlogen Australische vliegtuigen op 9, 11 en 12 December herhaalde lijk over Timor, een niet te rechtvaardigen schending van Portugeesch gebied en een dui delijk gevaar voor de Portugeesche neutraliteit, te Londen werd dan ook geprotesteerd en uit drukking gégeven aan de hoop, dat deze tarten de vluchten zouden ophouden. Op 15 December verklaarde de Britsche regeering met het oog op de oude allianties het Portugeesche Timor onmiddellijke hulp aan te bieden en ep 16 De cember dat met den Portugeeschen gouverneur van Timor een bespreking was vastgesteld. Aan den Nederlandschen kant van het eiland nader den echter reeds troepenformaties de stad Dili, ten einde een vijandelijke landing te verhinde ren, waarvan werd beweerd, dat zij op handen was. Er werd nog verder onderhandeld, doch de discussie kon niet worden voortgezet omdat zij een stand van zaken veronderstelde die voor de Portugeesche regeering ónmogelijk was; de HET DUITSCHE WEERMACHTS- BERICHT. HOOFDKWARTIER VAN DEN FüHRER, 22 Dec. (D.N.B.) Het opper bevel van de weermacht deelt mede: In den centralen sector van het Oos telijk front leden talrijke bolsjewisti sche aanvallen schipbreuk op den taaien tegenstand van onze troepen. De luchtmacht ondersteunde de hevige gevechten van onze troepen door krachtige aanvallen op veldstellingen, concentraties van pantsereenheden, colonnes voertuigen en spoorwegver bindingen van den vijand. Aan de Engelsche Zuidoostkust wierpen gevechtsvliegtuigen in den afgeloopen nacht bommen op haven werken. In Noord-Afrika vonden geen be langrijke gevechtshandelingen plaats. In luchtgevechten werden zeven Brit sche jachtvliegtuigen neergeschoten. Op het eiland Malta bombardeerden formaties der Duitsche luchtmacht overdag en ’s nachts scheepsdoelen, alsmede brandstof- en munitie-opslag- plaatsen in de haven van La Valetta met bommen van zwaar en van het zwaarste kaliber. Vier vijandelijke jachtvliegtuigen werden neergescho ten, zonder dat eigen toestellen ver loren gingen. Bij aanvalspogingen zonder uitwer king van Britsche gevechtsvliegtuigen in het Kanaalgebied en in de Duitsche Bocht verloor de vijand twee bom menwerpers. i Benoemd is tot hoofdcommies-chef alge- tneene zaken, ter secretarie der gemeente Zutfen de heer J. Kingma, thans commies- yhef ter secretarie Sneek., Hoofdred. L. KIEZEBRINK VERSCHIJNTl DINSDAGS- EN VRIJDAGSAVONDS Bloemstraat 31 Sneek Van Zaterdag 27 t.e.m. Maandag 29Decem- [her draait de spannende rolprent „Zijn doch ter heet Peter” met in de hoofdrollen Olga ZTschechowa, Paul Hörbiger, Karl Ludwig Wiehl, de zesjarige Traudl Stark e. a. F De geheele film draait om de vraag of een föO-jarige vader geschikt genoeg is om zijn [zesjarig dochtertje op te voeden. De vader WKarl Ludwig Diehl) vindt natuurlijk van wel, tenaar zijn vroegere vrouw Nora (Olga Tsche- pchowa) is het hiermee niet eens, evenals pde oudere vriendin Kinga (Maria Andergast) jjvan de kleine Peter. Na yeel wederwaardig- ifheden ziet de vader in, dat Peter toch ècn knoeder moet hebben en vindt deze in JKinga. Nora komt tot het inzicht, dat kinde ken opvoeden en een wereidtoumée als zan geres maken, heel moeilijk samengaat, om welke reden zij belooft, Peter nooit te zul len npeischen. 1 Zondag 28 Dec. wordt een speciale middag- Voorstelling gegeven. troepenlanding tegen den wil der regeering op grond van de veronderstelling van gevaren, die niet bewezen waren en zich ook niet afteeken- den. Op hetzelfde oogenblik echter, waarop de Britsche ambassadeur te Lissabon de Portugee sche regeering nog trachtte te overreden ook in geval van een slechts vermoede bedreiging het optreden van vreemde troepen toe te staan, werden reeds op Timor de aangekondigde „be- schermingstroepen” geland. De gouverneur wei gerde roestemming, doch kon met zijn beschei den strijdkrachten en gezien de overrompelende ontwikkeling geen weerstand bieden. De gou verneur heeft telegrafisch bij Australië en Ned.- lndië geprotesteerd. De regeering gaat voort met haar onderzoek, en haar voorbereidingen het garnizoen van Timor te versterken. De re geering heeft een zuiver geweten, terecht ver wachtte zij te worden behandeld in den vorm, waarin zij de aangelegenheden, vooral de onder- handelingen met de Britsche regeering, heeft behandeld. Wat kleine en zwakke volken niet is veroorloofd is het ook niet aan groote imperia, het is ook hun niet veroorloofd de kalmte te verliezen die vereischt is om diensten van on recht te onderscheiden, wat geschied is nu het gebied van een neutraal land en bovendien van een vriend en bondgenoot ongemotiveerd be zet is. De Nationale Vergadering nam ten slotte eenstemmig de volgende letterlijk weergegeven motie van vertrouwen in de regeering aan. „Met het oog op de uiteenzettingen van den minister-president en minister van buitenland sche zaken over de recente gebeurtenissen op Timor, in welker verloop ondanks de Portugee sche neutraliteit en het volkomen vertrouwen in de vervulling der internationale verplichtin gen, onze souvereine rechten werden miskend, besluit de Nationale Vergadering, terwijl zij op rustige wijze het gevoel en de wenschen der natie tot uiting brengt, het volgende: a. Zij betuigt onvoorwaardelijk haar instem ming met de buitenlandsche politiek der regee ring. b. Zij verklaart, de Portugeesche souverei- niteit over alle nationale gebieden voor onaan tastbaar en onwrikbaar. c. Zij geeft formeel uiting aan haar protest tegen den op Timor gepleegden aanslag op de eeuwenoude vreedzame Portugeesche souverei- niteit. d. Zij vertrouwt ten volle op de regeling, welke de regeering zal treffen, in een voor de natie eervolle en waardige behandeling der be trokken aangelegenheid in overeenstemming met het gevoel van vaderlandsliefde van alle Portu- geezen.” WAAROM MET DUITSCHLAND VOOR EEN VRIJ NEDERLAND? Denkt iemand in efnst dat Engeland wint? Welaan, dat denken staat hem vrij. Maar hoopt men ook op een Engelsche overwinning? Zoo ja, waarom dan? Toch zeker niet omdat Nederland dan weder vrij zou worden. Maar kom, laten wij nu eens aannemen, dat men het bovenstaande werkelijk hoopt en denkt wij kunnen het haast niet gelooven wat verstaat men dan onder vrijheid? Toch niet die veelbezongen democratische vrijheid van vóór den oorlog. Die vrijheid, die een derde deel der werkers tot stempelen vernederde. Die vrijheid, die eiken jodenbengel vrij spel gaf onze histo rische waarden te bespotten en te vertrappen. Die vrijheid, die eiken plutocraat in zijn mis- dadigen overvloed liet zwelgen en den arme liet verhongerenin alle vrijheid. Of misschien die vrijheid, die eiken versch geïmporteerden jood na een jaar geduldig wachten, dezelfde rechten verleende als het eeuwenoud, met den Nederlandschen grond vastgegroeid, boerenge slacht. Ja, als men die vrijheid bedoelt, dan valt er niet te praten. Inderdaad, indien Engeland wint, dan kan men van die vrijheid verzekerd zijn, hoewel.... misschien nog niet eens ook. Maar Engeland wint niet. Ach, de vrijheid die wij bedoelen is zoo ge heel anders. Het is de vrijheid voor ons Neder landers om Nederlander te zijn, naar eigen aard en wezen. Onze wieg stond nu eenmaal niet in het woestijnzand. Wij bedoelen de vrijheid van den eenvoudigen werker om dat werk te eischen waarnaar zijn handen staan. Te werken in het zweet zijns aanschijns en het loon er voor te vorderen. Het is de vrijheid voor den boer om den grond, die niet alleen het zweet maar ook het leven uit hem haalt, als de zijne te beschouwen. De vrijheid die de Nederlandsche zeeman had en weer moet hebben, om de wereldzee met het oranjeblanje- bleu te tooien. Dit en niet anders dan dit, zal onze vrijheid zijn. Een vrijheid die ons Nederlanders het recht zal geven onder de volkeren der aarde met op geheven hoofd onzen eigen weg te gaan. Deze vrijheid was het, die Mussert ons Volk sinds jaar en dag voor oogen heeft gehouden. Deze vrijheid is het ook, die Hitler in eigen land reeds bevochten heeft en waarvoor nu de Duit sche soldaat op wacht staat bij Europa’s poor ten. En niet alleen de Duitsche soldaat, maar ook reeds vele duizenden van den Dietschen stam, die in het groote Germaansche verband voor een vrij Nederland strijden. De Duitscher wint. Hem kan de vrijheid niet meer ontgaan. Maar ons wel, indien wij niet in de overwinning deelen door eigen aangewende kracht. Slechts ware kameraadschap deelt ge lijk op. Daarom en daarom alleen, met Duitschland .voor vrij Nederland. SNEEK. Hoewel het meerendeel der ingeze tenen de voorschriften, betiekkelijk de ver- [duistering en de nienwe verkeersregeling al stipt in acht neemt, zijn er toch nog isteeds weer lieden die het met deze voor schriften niet zoo nauw nemen. De politie .zal voortaan, tegen dergelijke personen zonder verdere waarschuwing onmiddel- ijlijk proces-verbaal opmaken. Men zij dus "gewaarschuwd S il SNEEK. Door de recherche der gemeente politie alhier zijn, als verdacht van dief stal, c.q. heling van rijwielen, aangehouden H. M. en T. B., beiden alhier. Een tweetal ontvreemde rijwielen werd bereids inbeslag- genomen. De verdachten zijn ter beschikking van den Commissaris van Politie gesteld en in diens opdracht in arrest gesteld. Benoemd tot onderwijzeres aan de Geref. school te Ijlst mej. T. Wijbrandi te Sneek, thans werkzaam als kw. m. acte te Amsterdam. •J •j r» geest; de een sloeg een ruit stuk, de ander kon het portier openkrijgen, zoodat, ofschoon v. d. Heide zelf moeite had zich te bevrijden^ beiden vrij spoedig door den in de buurt wenenden heer Chr. de Jong met een haak aan wal konden worden geholpen. Ten huize van den heer de Jong en van mevr. wed. Gorter, beide wonende aan da Lemmerweg, genoten de geredden alle zor* gen, na zoo’n ongeval wel noodzakelijk, dr* Ubbens verleende medische hulp. BRUNINI IN DE HARMONIE. Op den len Kerstavond zal de groot a Nederlandsche Revue 1941 j,Brunini wor« den- vertoond. Brunini is ’s werelds jongste telepaath^ die contactloos werkt. Voorts treden in dez« revue op Miriam en Marian, de Radio Re* vue danseressen, Reata, de manupulator met z’n illusiën-show, de fakir Ben Aisa, Gerard Scholte, piano- en accordeon-virtuoos en het Gloria-ballet, een Hollandsche girl-troep met internationale vermaardheid. Een avond dus met groote afwisseling ea yerscheideuheu-L r V-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1941 | | pagina 1