j NIEUWSTIJDINGEN. Met üuitschland voor een vrij kederland Dnitschland strijdt voor Europa. DINGDAG B JANUARI 1942 Nn. 4. 2e Taarnanqr NOORDWOLDE. DE VERKLARING DER ANTI- ASMOGENDHEDEN. JAPANNERS LANDEN OP TARAKAN EN CELEBES. ZAL DE REGEERING CHURCHILL AFTREDEN? Bureau Grootzand 55, Sneek Tel. 3005 Uitgave firma’s EJ. Drijfhout en Kiezebrink Co. waarin vereenigdt DRIJFHOUT’s NIEUWSBLAD, 38e Jaargang, en NIEUWE SNEEKER COURANT en SNEEKER COURANT, 82e Jaargang Officieel Orgaan van de gemeentenSNEEK WYMBRITSERADEEL - IJLST - HINDELQOPEN - STAVOREN - HEMELUMER OLDEPHAERT Het te Washington genomen gemeenschappelijk be sluit van Groot-Brittannië, de Ver. Staten, de Sovjet-Unie en hun bondgenooten is niet meer dan een zeepbel. De bewering alleen reeds, dat de verklaring door 26 vrije sta ten onderteekend werd, houdt bij een nade re beschouwing geen stand. Van de onder- teekenaais zijn Canada, Zuid-Afrika, Austra lië, Nieuw-Zeeland en Indië geen zelf standige staten, doch Britsche dominions en koloniën. Deze vijf landen hebben evenmin een eigen buitenlandsche politiek als Cali- fornië of Noord-Carolina. VERSCHIJNTi DINSDAGS- EN VRIJDAGSAVONDS DENK OM HET VERÜUISTLBEN. de PARACHUTE-TROEPEN GEBRUIKT. dan ging de dingen vernietigd. ■x M9M?< Eén ei voor personen Lm. 20 jaar. VREUGDE EN ARBEID. Vreugde EE BURGEMEESTER plaatselijk directeur [Winterhulp Nederland, deelt ons het volgen de mede Zij die een aanvraag om steun van „Win terhulp Nederland” hebben ingediend en zij 'die een uitkering van deze stichting hebben ontvangen, behoeven voor het ontvangen van een volgende uitkering niet opnieuw een aan vraag in te dienen. Te hunnen aanzien wordt automatisch beslist of zij voor verde re uitkeringen in aanmerking komen. HET DUITSCHE WEERMACHTS- BERICHT. ENGELSCHE TORPEDOBOOT JAGERS VERNIETIGD. Ridderkruis voor gesneuvelde verdediger van Eupatoria. UIT HET HOOFDKWARTIER VAN DEN FüHRER, 12 Januari. Het opper commando der weermacht maakt be kend: De gevechten in den middensector van het Oostelijk front en in het ge bied van Waldai duren voort; in de overige sectoren geen belangrijke ge vechtshandelingen. Een vèr-dragende batterij der oor- logsmarine beschoot Dover; treffers waren zichtbaar. Onderzeebooten brachten op den Atlantischen Oceaan een Engelsche torpedobootjager tot zinken en torpedeerden een andere in de Middellandsche Zee. In Noord-Afrika levendige verken- ningsactie; Duitsche gevechtsvliegtui gen bombardeerden den kustweg van Cyrenaica en Engelsche vliegvelden op Malta. Van 1 tot 10 Januari heeft het En gelsche luchtwapen 42 vliegtuigen verloren, waarvan 19 boven de Mid dellandsche Zee en in Noord-Afrika; in dezelfde periode zijn negen onzer vliegtuigen in den strijd tegen Groot- Brittannië verloren. Bij de in het weermachtsbericht van 7 Januari vermelde poging der Sovjet- strijdkrachten om te Eupatoria op de Krim te landen liet de vijand in hard nekkige gevechten in straten en hui zen 600 doode soldaten en 1300 „par- tisanen” op het strijdtooneel achter; 203 gevangenen vielen in onze handen. Dit succes is vooral aan het stoutmoe dige optreden van den eersten luite nant Von Boddien te danken,' die als commandant van de verkenningsaf- deeling eener infanterie-divisie in dezen strijd is gesneuveld; de Führer en opperbevelhebber heeft dezen dap peren officier posthuum het eikenloof van het ridderkruis van het Ijzeren Kruis verleend. Keuring voor de Waffen S.S. en het Nederlandsche legioen. Het wervingsbureau der Waffen S.S. Ergan- zungsstelle Nordwest te ’s-Gravenhage, Stad- houderslaan 132, deelt mede, dat keuring voor de SS Standarte „Westland” en het Vrijwilli- gers-Legioen Nederland in de onderstaande plaatsen zal worden gehouden. Personen, van 17 tot 40 jaar, minstens 1.65 M. lang kunnen worden aangenomen. Voor de familieleden van kostwinners wordt zorg ge dragen. Kostelooze reisbiljetten voor de reis van de woonplaats naar de plaats van keuring kunnen bij de Erganzungsstelle Nordwest, Stadhou- derslaan 132, ’s-Gravenhage, worden aange vraagd. Kosten van de terugreis worden ter plaatse van de keuring uitgereikt, ongeacht of de ge keurde wordt aangenomen of wordt afgekeurd. 24 Januari: 11.uur Groningen, Concerthuis, Poelestraat; 16.uur Leeuwarden, Huize Schaaf, Breedstraat. STOCKHOLM, 11 Januari. (A.N.P.) Volgens een Reuterberioht acht men het te Londen zeer waarschijnlijk, dat de regeering-Chur- chili, met het oog op de ontevredenheid in het parlement naar aanleiding van de mili taire fiasco’s in den Stillen Oceaan, in haat geheel zal aftreden. Fransch passagiersschip in de Middellandscln Zee vergaan. Van officieele Fransche zijde wordt medege deeld, dat het Fransche passagiersschip „Lamo- ricière (4713 ton) in de Middellandsche Zee is vergaan. Naar de Fransche admiraliteit heeft medegedeeld aldus meldt een D.N.B.-telegram uit Vichy zijn alle verdere nasporingen van drie oorlogsschepen en twee sleepbooten der marine op de plek, waar het schip ten onder is gegaan, vruchteloos gebleven. Het aantal ver misten bedraagt 290. Ook het Fransche vracht schip Jumièges, dat noodseinen heeft uitgezon den, wordt vermist. DE COMMISSARIS VAN POLITIE TE SNEEK verzoekt dengene, die j.l. Vrijdag avond te omstreeks 9.30 uur twee mansper sonen heeft opgemerkt op den Stationsweg alhier ter hoogte van het St. Antonias' Zie kenhuis, zich onverwijld te zijnen bureele (Afd. Recherche) te willen vervoegen. Sneek, den 12 Januari 1942. De Commissaris van Politie voomoemd, S. M. OOSTERHOFE. vatte. Tallooze landmijnen, tankvallen, artille riestellingen en mitrailleurnesten aan beide zijden van de rimboe bemoeilijkten het oprukken der Japansche troepen. Door tactische manoeuvres en het vernielen van bruggen gelukte het echter den Britschen troepen de achterwaartsche ver bindingen af te snijden, te omsingelen en bijna volkomen te vernietigen. De oorlogscorrespondent van de „Asahi Sjimboen” meldt in dit verband, dat reeds on geveer de helft der Britsche strijdkrachten is vernietigd en dat de rest zich volledig gedes organiseerd naar het Zuiden terugtrekt. De „Miako Sjimboen” is van meening, dat de Japansche troepen reeds zeer binnenkort het voorterrein der verdedigingsstellingen van Sin gapore zullen bereiken. Het D.N.B. voegt hier aan toe, dat uit de laatste berichten de voor bereiding van een groote omsingelingsbeweging bij den aanval op Singapore blijkt. Nadat de Japanners waren doorgedrongen in de vlakte ten Noorden van Kwala Loempoer, lag deze plaats open voor de Japansche ge mechaniseerde strijdkrachten, die nu tezamen met de oprukkende Japansche troepen, op de Oostkust van Malakka een tangbeweging tegen Singapore zullen kunnen uitvoeren. Vreugde en Arbeid hield Vrijdagavond in .de Harmonie eene feestelijke avond. De Districts-leider, de heer L aak e- !w i t z, sprak vooraf een kort inleidend woord, waarin in het bijzonder het gezel- l&chap werd verwelkomd. In 1941 hebben, zegt sp<r., in de vakbewe ging de dingen een ander aanzien gekregen Ook de meeningen over de instelling Vreugde en Arbeid loopen nog al uiteen. Vreugde Arbeid wil niet beteekenen, alleen fees- “pl. av°ndjes te geven maar ook op het gebied van Volksontwikkeling te arbeiden Cursussen worden gehouden in rekenen, m> aerne talen etc., waarvoor het lesgeld, tot aan een inkomen van twintig gulden, nihil m. Ook op het gebied der vak-actie is veel bereikt; de soc. wetgeving is degelijk ter hand genomen. Toch zitten we nou ELFMERENTOCHT. Wij verwijzen even naar de advertentie be treffende de elfmerentocht in dit nummer en dringen er bij de burgerij op aan, om wanneer deze tocht mocht doorgaan, aan het in die ad vertentie op haar gedaan beroep gevolg te ge ven. Het zij haar een eereplicht den vreemdelingen onderdak te verschaffen! 17.55 17.57 17.58 De Apeldoornsche politie heeft T. Z. uit Vaassen (Gld.), aangehouden, in verbandl met een kettinghandel in koffie, welke te- gen f 43 per kg werd verkocht. Bij S. tal Apeldoorn, heelt zij 25 kg van deze koffie iu beslag genomen. Zon onder: 14 Januari 15 Januari 16 Januari Zon op 14 Januari w.u «i w »i 9.43 15 Januari 9.43 16 Januari 9.42 Men is verplicht te verduisteren van zons ondergang tot zonsopgang. SNEEKER NIEUWSBLAD Bte^mrtraat^S^^—^^Sneek VERSCHIJNTi DINSDAGS- EN VRIJDAGSAVONDS £1,vv* HooWret,acteur C. SMIT, Bloemstraat 31 öneex Kloosterstraat 17 Sneek Commentaar van Berlijn. BERLIJN. (A. N. P.). Kostwinnersvergoeding in den Nederlandschen Arbeidsdienst. Een nieuwe regeling. Naar aanleiding van de nog bij velen bestaan de onzekerheid nopens de vraag, of en tot welk bedrag voor het vrijwillig en verplicht verblijf in den Nederlandschen Arbeidsdienst kostwin nersvergoeding wordt toegekend, wordt hierbij het volgende medegedeeld: Met ingang van 1 Januari 1942 is een nieuwe regeling tot stand gekomen, welke behelst, dat, indien het gezin, waartoe de vrijwilliger of dienstplichtige behoort, niet over voldoende mid delen tot levensonderhoud beschikt, een kost winnersvergoeding kan worden toegekend, op basis van de voor de werkverruiming geldende loonen. Alle kostwinnersvergoedingen, welke zijn toe gekend ten aanzien van vrijwilligers, die voor dezen datum reeds in den Nederlandschen Arbeidsdienst verbleven, worden aan de hand van het vorenstaande met ingang van genoem den datum herzien. Ook zal voor enkele geval len, waarop reeds afwijzend werd beschikt, als nog vergoeding kunnen worden toegekend. Er behoeft geen aanvrage om herziening te wor den ingediend, aangezien deze door de betref- te veel fende instantie automatisch zal plaats vinden. Nader meldt men ons: Dat het Comité voor de Elfmerentocht Sneek-Langweer direct in actie is gekomen nu de winter is ingevallen, laat zich den ken. De verschillende Sub-commissies die de onderdéelen regelen hebben reeds vergaderd en voorloopig is Zaterdag 17 Januari als datum vastgesteld. Dat is precies een week later dan in 1941. De tochtrijders starten 'ditmaal allen te Sneek, 'de wedstrijdrijders jallen te Langweer. De wedstrijd zal onder ’deskundige leiding staan van bekende perso den uit de sportwereld. Teneinde bij die wedstrijd het wedstrijdkarakter te bewaren, zal een selectie op de deelnemers worden toe gepast, slechts zij, die ten hoogste 1 uur na den eerstkomende arriveeren, komen voor een medaille in aanmerking. Ook voor de toertocht wordt een beperking gesteld ten Opzichte van de leeftijdsgrens. Teneinde het vertrek bij de te verwach ten groote deelname zoo vlot mogelijk te ’doen geschieden, is de aangifte op naarn vervallen en zullen op verschillende plaatsen in Friesland vooraf deelnemerskaarten ver krijgbaar worden gesteld, waarop men op 'den morgen van den tocht zijn route- contrölekaart in ontvangst kan nemen. Het is gewenscht deze deelnemerskaarten vroegtijdig te koopen, daar men er geen risico mee loopt en de kaart toch voor een eerstvol gende tocht geldig blijft wanneer die thans onverhoopt mocht moeten overgaan. De inleg bedraagt ditmaal f 1.doch de deelnemers behoeven geen baan centen enz. onderweg te betalen, daar de baanvegers op andere [wijze hun belooning ontvangen. De te volgen route is nog niet bekend 'daar die geheel afhangt van den toestand Van het ijs zooals die zich in den loop ’dezer dagen zal ontwikkelen. Het ligt echter in de bedoeling de tocht (ongeveer 80 K.M. en de wedstrijdroute on geveer 100 K.M. te maken. Zoowel te Sneek als te Langweer zal een huisvestingscomité de vreemdelingen behulp- zaam zijn bij het verkrijgen van nachüogies in hotels of bij particulieren. gebonden aan de oude tijd en het is onze taak, met elkaar te werken aan de vernieu wing van dien tijd. We hebben echter niet te klagen, want gedurende het afgeloopen i jaar traden 600 nieuwe leden in dit di strict tot de vakbeweging toe, die voor heen waren aangesloten bij verschillende or ganisaties. Dat de Burgemeester en een der Wethou ders hier aanwezig willen zijn, verheugt spr. zeer. We hebben dat vroeger anders gekend en dat zij zich hier thuis gevoelen is een verheugend verschijnsel. Het is een knap programma, dat als Nieuw jaars-Variété wordt aangediend. De boeren-zangers, Jo en Piet Schuurmans, weten er gang in te brengen. Een hoogte- puntje in hunne liedjes bereiken ze met „Zwaluwen”. De 3 „Brux” beelden een voortreffelijke clownerie uit en Wim Bakker oogst veel succes met accordeon-muziek. René van Duinen werkt heel mooi op het slappe koord en als antipodist. Ook de komische acrobaten-groep, Mary, Peter en Co. deelen in het succes en Willy Huber geeft bijzonder sterke staaltjes te zien in lucht acrobatiek. De finale met alle medewerkenden geeft een aardige uitvoering van een landelijke m uziek-repetitie. Een goed bezochte en goed geslaagde avond DE LANDSTAND. Het eerste nummer is verschenen van het officieele orgaan van den Nederlandschen Land stand. Dit blad, dat als naam „De Landstand ’’draagt, wordt in 350.000 exemplaren verspreid. Het telt zestien pagina’s en zal tot taak hebben de bij de persreorganisatie verdwenen landbouwbladen te vervangen. De Landstand komt in een voor iedere provincie afzonderlijke editie uit. De redactie er van wordt verzorgd door den Land- standpersdienst. Het ligt in de bedoeling, dat ieder lid van den Nederlandschen Landstand en dat zijn alle Ne derlanders, die op eenigerlei wjjze bij de voed selvoorziening betrokken zijn, het orgaan ont vangen. Dit eerste nummer van de Landstand voor Friesland heeft op de titelpagina een plaat, voorstellende: „steeds verder komt de land- standzon in zicht”. Na afdruk van de verorde ning betreffende de oprichting van den land stand, volgt een inleidend artikel getiteld: „Lao mar los”. „Friesland blijf U zelve” roept van Zutphen onze provincie toe. Mr. H. Reydon schrijft over: „Boer en landarbeider één!” Er zijn voorts artikelen die een beroep op de jon geren doen, de plattelandsvrouw en haar bezig heden ter sprake brengen, over de opening van de R.L.W.S. te Assen, over veelevering en vleeschvoorziening, terugblik op 1941, W. Slob bespreekt de voornaamste wormziekten bij paarden, „Architecten teekenden boerderijen” is de titel van een ander artikel, enz. enz. Dit eer ste nummer is met vele foto’s verlucht. België, Nederland, Joegoslavië, Polen, Griekenland, Tsjecho-Slowakije, Noorwegen en Luxemburg, die eveneens als onderteeke- naars genoemd worden, genieten op het oogenblik geen eigen souvereiniteit, of zijn resp. in nieuwe staatkundige vormen opge-’ gaan. Zij bezitten ook geen wettige verte genwoordigingen, die krachtens een mandaat barer volkeren, verdragen kunnen ondertae- kenen. Dat weten de Engelschen natuurlijk ook, want wanneer de Britsche volkenrechts kundigen van meening waren, dat landen, die door vreemde troepen bezet zijn, als onderteekenaars van internationale over eenkomsten kunnen optreden, dan hadden zij stellig ook Abessinië, Egypte, Syrië, Trans- jordanië, Iran, Irak en Ijsland verzocht, de verklaring van hun onderteekening te voor zien. Geen enkele van laatstgenoemde sta ten is echter op het document te vinden. De derde groep van „vrije staten”, die aan de caraavalsoefening van Washington hebben deelgenomen, omvat Costa Rica, Cuba, San Domingo, San Salvador, Guatema la, Haiti, Honduras, Nicaragua en Panama. Zij staan tot de regeering der Ver. Staten in eenzelfde verhouding als de sultanaten aan de Oostkust van Afrika en op Malakka tot de Britsche kroon. Wanneer men hen uit- noodigt deel te nemen aan een internationaal besluit, zou men met evenveel recht ook den sultan van Zanzibar <ten sultan van Johore of den Nizam van Hyderabad kunnen verzoeken in Washington een voorstelling als „vrije staat” te geven. Ook China is vermeld, hoewel het in Washington niet onbekend is, dat de regee ring van Tsjoengking voor het begrip Ch na even weinig representatief is als de re geering van Ulster voor het begrip Ierland. Zoo kunnen van de 26 genoemde vrije staten eigenlijk slechts drie als zoodanig beschouwd worden, nl. de Ver. Staten, de Sovjet-Unie en Groot-Brittannië. Dat zij zich, ondanks het gezelschap van de 23 andere landen, vrij eenzaam voelen, toont de in het besluit vervatte uitnoodiging tot andere naties aan, om tot het „pact” toe te treden. In de eigenlijke bepalingen verplichten zich de drie groote mogendheden en haar 23 kleine schaduwen, haar militaire en econo mische hulpbronnen aaneen te sluiten. Uit de Britsche, de Amerikaansche en de bolsjewis tische propaganda kon de wereld eigenlijk opmaken, dat deze aaneensluiting al lang een feit was. Waartoe waren dan eigenlijk Harriman en Beaverbrook naar Moskou ge reisd Het schijnt wel, alsof de toen genomen besluiten zonder practische gevolgen geble ven zijn en alsof dezelfde mogendheden, dit maal vertegenwoordigd door Roosevelt, Churchill en Litwinof, in Washington moes ten vergaderen om zich er van te vergewis sen of het ook werkelijk bij de besluiten van Moskou blijft. Belangwekkender nog is de verplichting geen afzonderlijken vrede met de landen van het driemogendhedenpact te sluiten. Nu nau welijks het gevaar bestaat, dat Costa Rica heimelijk een afzonderlijken vrede met Kroatië zal sluiten of Nicaragua hetzelfde met Bul garije zal doen, verraadt deze bepaling slechts het wantrouwen dat Groot-Brittan nië, de Vereenigde Staten en de Sovjet-Unie bij hun pogingen van dit oogenblik ten op zichte van elkander koesteren. Wanneer de conferentie van Washington geen andere sa menvatting der Britsch-Amerikaansch-bolsje- wistische politiek tot stand heeft gebracht dan de verzekering elkaar niet wederkeerig met een afzonderlijken vrede te bedriegen, dan moet het resultaat van de bijeenkomst wel erg bescheiden genoemd worden. Samenvattend kan men zeggen, dat het eigenlijke vraagstuk eener gemeenschappe lijke oorlogsinspanning van de Ver. Staten, Groot-Brittannië en de Sovjet-Unie niet werd opgelost en dat het genoemde besluit slechts is uitgedacht met het doel om tegenover de wereldopinie het mislukken van de be raadslagingen te verdoezelen. Tangbewegingen tegen Singapore. TOKIO, 10 Jan. (D.N.B.) De op Malakka opereerende Japansche troepen hebben heden (Zaterdag) Kwala Loempoer veroverd. De gevechten in het gebied van Trolak ten Noorden van Kwala Loempoer waren volgens te Tokio ontvangen berichten de zwaarste sedert het begin van de operaties. Het terrein leende zich zeer goed voor de verdediging en bovendien hadden de Britten reeds sedert ge ntenen tijd een verdedigingsstelsel aangelegd, dat zeven achter elkander gelegen linies .om- Tarakan capituleert. TOKIO, 12 Jan. (D.N.B.) Naar het Japansche hoofdkwartier officieel bekend maakt, hebben de strijdkrachten van oen tegenstander op het ten Noord-Oosten van Borneo gelegen eiland Tara- kan gecapituleerd. De bezetting van Menado is voltrokken. „Langley” tot zinken gebracht. TOKIO, 9 Jan. (D.N.B.) Het keizerlijk hoofd kwartier, afdeeling marine, meldt, dat het Ame rikaansche vliegtuigmoederschip „Langley” bij het eiland Johnston tot zinken is gebracht. Britsche kruiser door duikboot tot zinken gebracht. LISSABON, 9 Jan. (A.N.P.) Volgens den Britschen berichtendienst is officieel medege deeld, dat de kruiser „Galatea” door een duik boot is getorpedeerd en tot zinken is gebracht. Duitsche leiding behoudt het initiatief aan het Oostelijk front. BERLIJN, 11 Jan. (D.N.B.) Ter toelichting van het weermachtsbericht van 11 Januari wordt aan het D.N.B. o.a. gemeld: De verhouding der verliescijfers alleen al in den tijd van 3 tot 9 Jan., nl. 112 vernietigde Sovjet-vliegtuigen tegen het verlies van 16 eigen toestellen, toont reeds hoe onzinnig de groot spraak van Associated Press is, die zich zelfs tot de groteske bewering opschroeft, dat de Duitsche oorlogsmachinerie verpletterd is. Als een oorlogsmachine tot dergelijke successen bij den afweer in staat is als thans de Duitsche aan het Oostelijk front en als de tegenstander tegen over een dergelijke oorlogsmachine ook met massa’s menschen en materiaal geen tactische of strategische successen van beteekenis kan behalen, dan is deze oorlogsmachine volkomen intact. De zekerheid, waarmede deze oorlogs machine werkt, zal voor den tegenstander ook in de toekomst verrassend blijken te zijn, want ook de bewering, dat aan de Duitsche leiding het initiatief ontnomen is, zal precies omgekeerd juist blijken te zijn. Het Duitsche initiatief is thans in verband met den winter op af weer in gesteld. De Duitsche weermacht laat den tegenstander op dezen afweer doodbloeden en zal te ge legener tijd weer tot den aanval overgaan. Duitsche inzameling gesloten. BERLIJN, 11 Jan. (D.N.B.) De door den Führer bevolen inzameling van bont, wollen en winterartikelen voor het front is vanavond ge sloten. In 16 dagen heeft het Duitsche volk voor de soldaten een prestatie volbracht, die in de geheele wereld haar weerga zoekt. Het voorloopig resultaat tot gistermiddag omvat reeds 56.325.930 stuks in totaal, waar onder 2.958.155 stuks bontartikelen en 1.174.748 paar ski’s. Reeds zijn 3056 wagons met de in gezamelde goederen vertrokken. Minister Knox over den toestand. STOCKHOLM, 12 Jan. (D.N.B.) De Ameri kaansche minister van marine, Knox, heeft vol gens „Associated Press” verklaard, dat „een belangrijk treffen met de Japansche vloot niet spoedig verwacht kan worden”. De slag op den Atlantischen Oceaan is nog steeds de belangrijkste strijd van den oorlog en het is de taak der marine de zeeverbindingen tusschen de V. S. en Groot-Brittannië open te houden. De grootste vijand van de V, S. is Duitschland, en deze moet het eerst worden vernietigd. Als dat eenmaal is geschied, zal de geheele spil ineenstorten. BATAVIA, 12 Januari. (A.N.P.) Het Neder- landsch-Indische iegerbericht van Zondag, 11 Januari 1942 luidt: In den nacht van 10 op 11 Januari heeft de vijand het eiland Tarakan in het Noord westen van Borneo aangevallen. De Japan ners zetten des nachts troepen aan land. De bezetting bood den aanvallers verbitter den tegenstand. Tegelijkertijd zette de vijand troepen aan land bij de Minahassa in het Noorden van Celebes, waarbij hij gebruik maakte van pa- rachute-troepen. Volgens een voorbereid plan werd overgegaan tot de uitvoering van irit- gebreide verwoestingen. De genoemde bonnen zullen bij den le verancier moeten worden ingelevcrd in de t en met Zaterdag 17 Januari a.s. De leverancier bonnen heeft afgegeven, hiervoor een ont- de eieren zal eerst mogen geschieden a 19 Januari a.s. Zulks zal evenwel in verband met vervoers- De secretaris-generaal van landbouw en visscherij maakt bekend, dat in het tijdvak van Maandag 19 Januari a.s. tot en mei Zaterdag 7 Februari a.s. voor personen in den leeftijd tot en met 20 jaar één ei zal worden beschikbaar gesteld. In genoemd tijdvak zullen de met 04d. 04c en 04b gemerkte bonnen van de bon- kaart-reserve elk recht geven op het koo pen van een ei. moeten worden ingeleverd in de periode van Maandag 12 Januari tot is verplicht om, op verzoek van dengene, die bonnen heeft al'gegeven, hiervoor een ont vangstbewijs te verstrekken. De aflevering van de eieren zal eerst mog< met ingang van Maandag 19 moeilijkheden niet in alle gemeenten reeds op 19 Januari a.s. mogelijk zijn. In verband daarmede is bepaald, dat de bonnen geldte blijven tot en met Zaterdag 7 Febr. a.s DURE KOFFIE.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1942 | | pagina 1