F Duitschland strijdt voor Europa. NIEUWSTIJDINGEN. en en NOORD WOLDE. van Uittpve firma’s E. J. Drijfhout en Xiezebrink Co. SNEEKER COURANT, 82e Jaargang STAVOREN - HEMELUMER OLDEPHAERT ad waarin vereenigd t O f fideel Orgaan van de gemeenten t SNEEK WYMBRITSERADEEL AANVALLEN OP AMBON EN TERNATE. 17 Januari 18 Januari 19 Januari DRIJFHOUT’s NIEUWSBLAD, 38e Jaargang, en NIEUWE SNEEKER COURANT IJLST - HINDELOOPEN VRIJDAG 16 JANUARI 1942 K. ï-d. Veer* Bureau Grootzand 55, Sneek Tel. 3005 No. 5. -- VERSCHIJNT l DINSDAGS. EN VRIJDAGSAVONDS DENK OM HET VERDUISTEREN. zons- 9 moest dus gereden HET DUITSCHE WEERMACHTS- BERICHT. Tietje Rinsma, Warga. Martha de Vries, Sneek. Sietske Pasveer, Akkrum. Geertje Douma, Offingawier. Fokje v. d. Velde, Marssum. J. Vellinga, Sneek. Rinske Jongstra, Sneek. Clara Nijdam, Sneek. Tjitske Nota, Grouw. Annie Pijlman, Bontebok. JAPANSCHE VERKLARING OMTRENT NEDERLANDSCH INDIÉ. J 18.00 18.01 18.03 18.04 Bont- en wolinzameling in Duitschland leverde ruim 67 millioen stuks op. BERLIJN, 14 Jan. (D.N.B.) De wolinzameling van het Duitsche volk heeft, naar hedenavond werd medegedeeld, in totaal 67.232.686 stuks van verschillende soort opgeleverd; 4.003 wa gons met bont, en wolartikelen zijn reeds aan de weermacht afgeleverd en voor het grootsta deel reeds aan de troepen uitgereikt. toestemming niet alleen vereischt is in het geval van bemiddeling in zake muziekauteursrechten, doch ook in het geval van bemiddeling in zake andere auteursrechten, voor zoover het betref fende werk valt binnen het gebied waarvan de zorg is opgedragen aan het departement van Volksvoorlichting en kunsten. Toestemming tot bemiddeling wofdt thans gegeven door den secretaris-generaal van laatst genoemd departement. Ter uitvoering van dit zoo belangrijke besluit is er een stichting in het leven geroepen ge naamd „Nederlandsch Auteursrechten Bureau”. Dit bureau neemt alle civielrechtelijke rechten en verplichtingen van het thans ontbonden bu reau voor muziek auteursrecht „Buma” te Am sterdam over. Het nieuwe bureau staat onder onmiddellijk toezicht van den secretaris-generaal van het departement van Volksvoorlichting en Kunsten. Het omvat niet alleen de bemiddeling van mu- ziekauteursrechten maar van alle auteursrechten op het gebied van het departement van Volks voorlichting en Kunsten. Dit nieuwe bureau zal onmiddellijk de geheele taak van de Buma ten aanzien van muziekauteursrechten overnemen. Het ligt echter in de bedoeling op den duur ook de bemiddeling van andere dan muziek auteursrechten te doen geschieden door het Nederlandsche Auteursrechten Bureau. Het nieuwe Auteursrechtenbureau zal onder directie staan van den heer A. D. Loman Jr., die zijn sporen op het gebied van auteursrechten in Nederland heeft verdiend. Pl.v.v. Hoofdredacteur C. SMIT, Kloosterstraat 17 Sneek Japanners ook op Ned. Borneo zelf geland. Uit offtcieele bron te Batavia verneemt de Britsche nieuwsdienst, dat de Ja panache troepen er in zijn geslaagd ook op Borneo zelf vasten voet te krijgen, aldus meldt de „Deutsche Ztg. in den N." Het blad voegt hieraan toe, dat dit bericht nog niet van Japansche zijde is beves tigd. Over den val van Tarakan meldt de Britsche nieuwsdienst volgens hetzelfde blad, dat Japan sche parachutisten reeds bij den eersten aanval het radiostation van het eiland konden bezetten, zoodat Batavia dadelijk ieder contact met de verdedigers van Tarakan verloor. Het betrekke lijk sterke garnizoen bood slechts 36 uur tegen stand, daar de overmacht van de japanners te groot was. Slechts weinig verdedigers slaagden er in, zich op het eigenlijke eiland Borneo in veiligheid te stellen. In hooge militaire kringen te Tokio, aldus meldt Domei, levert men commentaar op een radiobericht uit Singapore, volgens hetwelk alle olievoorraden en -bronnen op Tarakan zouden zijn verwoest alvorens de Japanners dat eiland veroverden. Men wijst er op, dat deze verwoes- tingstactiek in het geheel geen militaire voor- deelen oplevert, maar uitsluitend inheemsche bewoners doet lijden. Hoe grondig deze tactiek ook wordt toege past, dit zal de verdediging van Nederlandsch- Indië tegen de Japansche aanvallen niet moge lijk maken, aldus zegt men in deze kringen. Onder verwijzing naar het feit, dat de olie bronnen in Britsch-Borneo, dat vorige maand is veroverd, al bijna de normale productie ver- toonen, verklaarden waarnemers, dat de zinne- looze verwoesting kennelijk nutteloos is. ALLE LANDARBEIDERS IN HET N.V.V. De persdienst van het N.V.V. deelt ons het volgende mede: Ten einde misverstand te voorkomen, vestigt het N.V.V. er de aandacht op, dat evenals tot nu toe het N.V.V. de sociaal— economische belangen der landarbeiders blijft behartigen, met name door middel van de werkloozenkassen. Wil de daadwerkelijke sociale politiek van het N.V.V. practische resultaten blij ven afwerpen, dan is ook voor de land- 34.000 ton scheepsruimte tot zinken gebracht. Het Duitsche weermachtsbericht van 14 Januari meldde o.a. dat Duitsche gevechtsvlieg tuigen in de Noordelijke Ijszee een koopvaardij schip van 5000 ton tot zinken hadden gebracht en aan de Engelsche Oostkust een van 8000 ton, en een tweede schip van gelijke inhoud zwaar beschadigd. Een duikboot onder bevel van Kapitan-Leut- nant Lüth heeft door hardnekkige aanvallen op den Atlantischen Oceaan vier vijandelijke koop vaardijschepen met een gezamenlijke inhoud van 21.000 ton, die deel uitmaakten van een krach tig beschermd convooi, tot zinken gebracht. Hoofdred. L. KIEZEBRINK Bloemstraat 31 Sneek JAPANNERS BEZETTEN VLIEG VELDEN IN. DE MINAHASSA. Het Japansche keizerlijke hoofdkwartier meldt dat op 14 Januari alle vijandelij'ke vliegvelden van de Minahassa door Japan sche marinesoldaten zijn bezet, veel oor logsmateriaal is buitgemaakt. Japansche vliegtuigen hebben Donder dag uitgebreide aanvallen op Ambon en Ternate gedaan, waarbij militaire installa ties vernield of in brand geschoten werden. £cn onder 20 Januari 1Zon op 17 Januari 9.41 18 Januari 9.40 19 Januari 9.39 20 Januari 9.38 Men is verplicht te verduisteren van Ondergang tot zonsopgang. DOU EN IK. Dou bist fen ’t Fryske Folk, It Folk fen wiidfomeamde boeren, Dou bist fen ’t selde bloed As üs aldfaers, dy’t de grime &e beifoeren. Dou bist fen Fryslan’s groun, Hwerop üs slachten’ nea net sljerre scille. Dou hearst for iiwich bij my, Priuwst mei my ’t Folk hjar leed en ’t [Folk hjar wille. Dou bist bisitter fen myn bloed, Myn herte is gelyk oan det fen dines, It kloppet fül for ’t selde folts, It wifdt wer ’berne hjoed, kiekt lyk as mines. Ho ek üs striid üs fen eltsoar fierde, len ding hiene wy beide dochs gemien, As it giet om de eare fen üs oerald folk, For pryslan striemden wy beide [mennich trien. Mar ek demeist kinn’ wy de jubel, As it giet omFt Folk hjar heger libbensplan, Yn Winterhelp, wirdt ’t folk wer Folk, Wylst de dea yn üs blaue eagen etan. Weinterp, 29 feu JVintermoanne 1941* Het D.N.B. meldt uit Tokio: Met betrekking tot het ingaan van den staat van oorlog tusschen Japan en Neder- landsch-Indië heeft het inTchlingenbureau der Japansche regeering een oflicieele ver klaring uitgegeven, waarin o.a. gezegd wordt: Ofschoon de Japansche regeering aan de Vercenigde Staten en het Brilsche Rijk den oorlog verklaard heeft, heeft zij ervan afge zien, tot vijandelijke maatregelen tegen Ne- derlandsch-Indië over te gaan. Zij heeft dit gedaan in het oprechte verlangen, zoo mo gelijk te vermijden, dat ook de bewoners van Nederlandsch-Indië door de verschrik kingen van den oorlog zouden worden ge teisterd. De regeering van Neder’andsch-Indië heeft echter aan de Japansche rc jeering medege deeld, dat zij zich genoodzaakt zag, met het oog op de beginnende vijandelijkheden van de zijde van Japan tegenover de Vereenig- de Stalen en het Britsche Rijk, waarmede Nederlandsch-Indië onafscheidelijk verbon den is, te constaleeren, dat tusschen Japan en Nederlandsch-Indië den staat van oor log bestaat. Daarenboven hebben de Nederiandsch-In- dische strijdkrachten sindsdien de meest uit- eenloopende vijandelijke handelingen jegens Japan begaan. Japan koestert ten opzichte van de onschuldige bevolking van Neder- landsch-Indië geenszins vijandelijke voorne mens. Met het oog echter op de noodzakelijk heid, het vijandige optreden van Neder- landsch-Indië te onderdrukken en leven en eigendom der daar wonende Japanners te beschermen, hebben het leger en de ma rine strijdkrachten van Japan 11 Januari de militaire operalies tegen de strijdkrach ten van Nederlandsch-Indië ingeleid. 1TALIAANSCH WEERMACHTSBERICHT. ROME, 15 Jan. (Stefuni). In zijn weer- machtbericht no. 592 maakt het Italiaansche opperbevel het volgende bekend: 1 In de zóne van Solloem heeft het hevigs artillerievuur den vijand in staat gesteld het kustgebied te bezetten; onze voornaamste vestingwerken zetten het felle verzet voort* De Italiaansche en Duitsche luchtmacht heeft een drukke verkenningsactie ontwikkeld en met goed resultaat de havenwerken en ver« keerscentra der achterwaartsche verbindin gen van den vijand bestookt. Engelsche vlieg tuigen wierpen eenige bommen uit in het ge bied van Tripolis, die echter geen schade van beteekenis aanrichtten en geen slacht* offers maakten. Goede resultaten zijn ver kregen bij de herhaalde aanvallen van de luchtmacht op de militaire doelen van Malta. Een Italiaansch convooi, dait door vijandelijke vliegtuigen werd aangevallen, heeft zijn reis zonder noodlottige verliezen te lijden kunnen voortzetten. Twee der aanvallende vliegtui gen zijn neergestort na door het vuur van het afweergeschut getroffen te zijn. CORRESPONDENTIE Eenige verslagen en nieuwsberichten moe ten wegens gebrek aan plaatsruimte tut he UIT HET HOOFDKWARTIER VAN DEN FüHRER. 15 Jan. Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: Bij Feodosia en op het schiereiland Kertsj heeft de luchtmacht vijandelijke troepenconcentraties, stellingen lucht doelgeschut en vliegvelden met goed resultaat aangevallen en in de Zwarte Zee en de Zee van Azov drie vijande lijke koopvaarders door bommen be schadigd. In het gebied van Taganrog herhaalde de vijand na krachtige voor bereiding door de artillerie zijn ver- geefsche aanvallen. In den centralen en noordelijken sector van het Ooste lijk front duurt de defensieve strijd voort; bij een tegenaanval maakte Duitsche infanterie, door bestormings- géschut vergezeld, acht kanonnen en talrijk ander oorlogstuig buit; de vijand verloor hierbij ongeveer 600 dooden. Bij een geslaagden aanval van stoot, troepen aan het front van Leningrad zijn deelen van een door pioniers ge steunde compagnie infanterie over 200 meter breedte de vijandelijke stellin gen binnengedrongen; zij hebben twintig kazematten met de bemannin gen vernietigd. In Noord-Afrika duurt het vijande lijke artillerievuur op de Duitsch- Italiaansche steunpunten in het gebied van Solloem met onverminderde he vigheid voort; de vijand behaalde eenige plaatselijke successen. Aanval len van Duitsche gevechtsvliegtuigen en duikbommenwerpers waren op Engelsche colonnes voertuigen alsme de op havens en vliegvelden in het gebied ten Zuiden van Agedabia en te Tobroek gericht. La Valeria en Engelsche vfiegvelden op Malta zijn overdag en des nachts doeltreffend gebombardeerd. Engelsche vliegtuigen wierpen he dennacht bommen op verscheiden plaatsen in het Noord-Duitsche kust gebied; de burgerbevolking leed eenige verliezen aan dooden en ge wonden. Verscheiden hulzen werden verwoest en beschadigd; drie der aanvallende bommenwerpers werden neergeschoten. KOOPVAARDERS IN INDISCHE WATEREN VERNIELD. Japansche duikbooten, in Ned. Indische wateren opereerend, hebben op 15 Jam 4 vijandelij'ke koopvaarders, samen 37.000 b.r.t. metend, tot zinken gebracht, en Jar pansche oorlogsschepen 3 koopvaarders, sar men 4000 b.r.t. metend, opgebracht. Ja pansche oorlogsschepen hebben op 9 Ja nuari in den Stillen Oceaan 2 vijandelijke duikbooten tot zinken gebracht. OP MALAKKA. In den avond van 14 Januari zijn de Ja pansche troepen, naar Domei van het front op Malakka meldt, van het Oosten en van het Westen uit de provincie Johore binnen gerukt, waar zij hun bliksemsnellen op- marsch voortzetten. Ongeveer 30.000 Brit sche soldaten van het verdedigingsfront van Singapore zijn volkomen ingesloten. Een later bericht meldt dat de Japan ners reeds voorbij de stad Malakka zijn. Vliegtuigmoederschip ten W. van Hawaii getroffen. TOKIO, 14 Jan. (Domei). Het Japansche Kei zerlijke hoofdkwartier meldt, dat een Japansche duikboot op 12 Januari des avonds twee torpe- dotreffers heeft geplaatst op een Amerikaansch vliegkampschip van ’t type „Lexington” (33.000 ton). De aanval werd ondernomen in de wate ren ten westen van Hawaii. De bemanning der duikboot kon niet met zekerheid zeggen ot het vliegkampschip is ge zonken, doordat de duikboot moest duiken toen zij door een torpedobootjager werd aangevallen. Niettemin gelooft men, dat het Amerikaansche schip is gezonken, daar men twee zware ont ploffingen waarnam, nadat de duikboot was ondergedoken. Hoe staat het in feite met vliegtuigproductle Tn de V. S.? Roosevelt contra Roosevelt. BERLIJN, 14 Jan. (A.N.P.) Het verloop der krijgsverrichtingen rondom de Zuid-Chineesche zee bewijst volgens deskundigen afdoende, dat de Vereenigde Staten slechts met bluf gewa pend den oorlog zijn ingegaan, en dat zij in de naaste toekomst ook over geen ander wapen kunnen beschikken. In zijn groote rede van de vorige week deelde Roosevelt mede, dat de Ver. Staten in 1942 60.000 vliegtuigen zouden bouwen. De cijfers omtrent ander oorlogsmateriaal en de nog veel hooger aangegeven productie voor 1943 kan men gevoeglijk buiten beschouwing laten. Dit komt dus neer op 5000 vliegtuigen per maand. Wanneer men rekening houdt met een voort durend stijgende productie en dat doet men in Amerika en let op de beweerde productie over het afgeloopen jaar, groot 30.000 machi nes, welker voortbrenging ook al een stijgende lijn vertoonde, dan zou men gerust mogen schatten dat in December j.l. ongeveer 3000 vliegtuigen in de Ver. Staten zijn gefabriceerd. Dit aantal zou dan maandelijks met ten minste 5 600 moeten groeien, om eind 1942 tot een maandproductie van 8000 a 9000 te kunnen stijgen, alles volgens Roosevelts eigen opgave. Maar dan zou nu reeds de productie van een maand voldoende zijn om de Japansche luchtmacht te overvleugelen, welke, eveneens volgens de eigen Amerikaansche schattingen, alles bijeen tusschen de twee en drie duizend machines sterk moet wezen. De productie van een maand, die men slechts vanuit Seattle, San Francisco, San Pedro en San Diego over den Stillen Oceaan zou behoeven te sturen, waarvoor men sinds den aanval op Pearl Harbour, den 8sten December, nu al vijf weken den tijd heeft gehad. Men zou zoo zeggen ruim voldoende om zelfs langs andere wegen het oor- logsterrein te bereiken. Dit is echter niet gebeurd. Waarom? Zouden Hongkong, Goeam, Wake, de Philippijnen, Ma lakka, enz., ongeacht de persoonlijke verliezen, niet meer waard zijn dan de vliegtuigproductie van een maand? Er is maar een antwoord: Amerika bouwt niet zooveel vliegtuigen en, of kan zijn productie niet bij benadering transpor- teeren. Opmerkelijk is in dit verband de uitlating van Roosevelt na de publicatie van het bericht, dat de Amerikaansche leveranties aan de Sovjet unie niet langer over Wladiwostok, doch over Boston-Archangelsk zouden geschieden. Toen deelde Roosevelt mede, dat nooit meer gege vens over de Amerikaansche bewapening zou den worden gepubliceerd, om den vijand geen waardevolle inlichtingen te verschaffen. Hij zelf is nu de eerste, om dat zwijgbevel te verbreken. Wederom waarom? Louter uit bluf. Roosevelt hoopte, door zijn astronomische cijfers de hoop onder eigen volk en zijn bond- genooten te verlevendigen en tevens den tegen stander te ontmoedigen. Hij dacht er blijkbaar niet aan, dat vijf, zes weken strijd tegen Japan voldoende zouden zijn, om de holheid van zijn zakelijk, die zij vinden in den Nederlandr schen Bond van arbeiders in het landbouw-, tuinbouw- en zuivelbedrijf, Utrecht, Catha- rijnesingel 38. Tusschen den Nederlandschen Landstand en het N.V.V. worden sedert eenigen tijd besprekingen gevoerd, om tot wederzijd- sche samenwerking en een doelmatige or- Notarisplaatsen, die niet worden vervuld. Bij besluit van den secretaris-generaal van het departement van Justitie is bepaald, dat de .volgende notarieele vacatures niet worden ver- ivuld; lo. de vacature van notaris te Heeg, ont staan door benoeming elders van R. Mulder; 2o. de vacature van notaris te Ijlst, ontstaan door het overlijden van W. Wierda. Nieuwe bescherming van Auteursrechten. Verschenen is een besluit van de secretarissen- generaal van de departementen van Volksvoor lichting en Kunsten en van Justitie, waarbij art •Wa van de Auteurswet 1912 wordt gewijzigd. ot nu toe was voor het verleenen van be middeling in zake muziekauteursrechten als be ril de toestemming vereischt van het departe ment van Justitie. De verandering behelst nu dat ganisatie te geraken. NOG MEER ZINKEN PASMUNT. Er komen thans ook kwartjes, dubbel tjes, halve stuivers en centen van zink. VOOR DRUKWERORDERS GOEDKEURING NOODIG. Zij zal slechts ingeval van onontbeerlijkheid worden verleend. De tegenwoordige papiersituatie maakt het noodzakelijk de hoeveelheid uit te voeren druk werk te beperken. De secretaris-generaal van het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart heeft daarom den directeur van het Rijksbureau voor de grafische industrie ge machtigd daartoe een regeling tè treffen. Volgens de door genoemden directeur nu ge troffen regeling dienen de drukkers met ingang van 15 Januari voor elke drukwerkorder een door of vanwege het rijksbureau voor de gra fische industrie afgegeven vergunning aan te vragen, ook indien het papier door den opdracht gever wordt bij geleverd. In het algemeen zal geen vergunning worden verleend, voor de vervaardiging van die druk werken, waarin niet tot het uiterste op papier is bezuinigd en voor die, welke in verband met de bestaande papierschaarschte niet als onont beerlijk kunnen worden beschouwd. Ten einde een vlotte afwerking van de aan vragen te bevorderen heeft het Rijksbureau in het land vier districtskantoren, nl. te Zwolle, Eindhoven, ’s-Gravenhage en Amsterdam op gericht, bij welke de vergunning-aanvragen dienen te worden ingediend. Tegen de beslis singen van de districtskantoren van het Rijks bureau staat beroep open bij den secretaris generaal van het Departement van Handel, Nij verheid en Scheepvaart, die hiertoe de „commis sie van beroep goedkeuring drukwerkorders” heelt ingesteld. Opdrachtgevers van drukwerken doen goed met het bovenstaande rekening te houden, door ter besparing van onnoodige moeite en kosten, opdrachten van niet noodzakelijk drukwerk achterwege te laten en eventueele spoedeischen- de opdrachten tijdig door te geven. Wat dit laatste betreft kan worden opge merkt, dat de regeling voor de behandeling van de aanvragen zoodanig is getroffen, dat mag worden verwacht, dat voor drukwerk, waarvan de vergunningsaanvraag op de juiste wijze is ingediend het door de regeling ontstane opont houd ten hoogste twee of drie dagen zal eischen. Voorts wordt nog de aandacht gevestigd op het onlangs gepubliceerde bericht volgens het welk voor het drukken van boeken toestem ming bij de afdeeling boekwezen van het de partement van Volksvoorlichting en Kunsten dient te worden verzocht. IJSCLUB „FRISO”. Fokje v. d. Velde wint. Gistermiddag werd de door de Ijsclub „Friso” uitgeschreven hardrijderij van vrouwen op de jjsbaan aan de Leeuwarderweg gehouden. De geldprijzen, welke eerst 50.30.20. en 10.bedroegen, werden in overleg met de rijdsters veranderd in 47.50, 27.50, 20.t j 10.en 5. De volgende rijdsters stonden op de lijst ver nield: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. Nummer 6 was echter niet verschenen, terwijl nummer 10 zich had teruggetrokken. De kwantiteit was alzoo klein, maar de kwa liteit was uitstekend. Het aantal bezoekers was, ondanks den scherpen wind, behoorlijk. De wed strijd werd opgeluisterd door vrooiijke muziek .van het „Sneeker Blaas-ensemble”. - - In de eerste omloop vielen af d» nummers V orfaJÜ^ 4 en 8; 5 en-9 hadden ieder een vrije rit Zoa verschenen in de 2e omloop tegenover elkaar 9 en 1, 3 en 5; 7 had een vrije rit In den strijd tusschen 9 en 1 was de start van 9 beide keeren wat onzeker, Heel goed haalde ze hierna nog op, maar moest toch, zij het met gering verschil, het onderspit delven tegen 1. Het starten van 3 en 5 leverde nogal wat moeilijkheden op, daar de beide rijdsters elkaar niets, maar dan ook niets, toegaven. Fokje (5) wist echter beide ritten met een paar meter ver schil te winnen. Tusschen 3 en 9 moest dus gereden Worden om 4e en 5e prijs. Gereden werd er, maar gestreden niet, Sietske Pasveer 1(3) die zooals ze ons verzekerde deze win ter voor het laatst rijdt, gaf de 4e prijs zoo goed als cadeau aan nummer 9. 1 No. 7 en 1 moesten toen rijden om dqi 3e prijs; 5 had een vrije rit. Nr. 1 wist beide ritten met verscheidene meters ver schil te winnen, zoodat de 3e prijs terecht kwam bij nr. 7, Rinske Jongstra. jj Om prijs en premie ging het dus tus schen Fokje v. d. Velde (5) en Tietje Rinsma (1). Bij de eerste rit lag Tietje in het begin voor, maar Fokje v. d. Velde wist ïnet haar prachtige slagen geleidelijk op [te halen en won met uiterst gering verschil. !De tweede rit wees Fokje als eerste prijs Winster aan, na een feilen strijd. De totale uitslag was dus: Nr. 1, Fokje y. d. Velde, f47.50; Nr. 2, Tietje Rinsma, f27.50; Nr. 3, Rinske Jongstra, f20.— Mr. 4, Tjitske Nota, f 10.—; Nr. 5, Sietske (Pasveer, f 5. t Het is een mooie hardrijderij geweest, waar „Friso” eer mee heeft ingelegd. De Organisatie was in de puntjes, de afwerking yan het programma verliep zeer vlot. Na de wedstrijden reikte de heer H. F. Ringnalda als voorzitter de prijzen uit. Zeventiende Jeugdconcert. Ook dit jaar werkt de heer Jaap Stotijn (solo, hoboïst aan het Residentie-orkest te ’s-Graven hage) mede aan een der jeugdconcerten, geor ganiseerd door het departement Sneek der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Ditmaal zal hij tezamen met zijn dochter, mevrouw Ellengard Nicasie—Stotijn (harpiste) optreden. i oor nadere bijzonderheden verwijzen we naar de advertentie in dit blad.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1942 | | pagina 1