1 NIEUWSTIJDINGEN, Prijsverhooging advertenties. Duitschland strijdt voor turopa, Officieel Orgaan van de gemeenten: SNEEK - WYMBRITSERADEEL - IJLST - HINDELOOPEN en STAVOREN DINSDAG 31 MAART 1942 2e Jaargang 0 26, Uitgave firma’s EJ. Drijfhout en Kiezebrink 8 Co. V VICTORIE DUITSCHLAND WINT VOOR EUROPA OP ALLE FRONTEN. Met ingang van. 30 Maart voeren alle blai- Jflen in Nederland eene prijsverhooging in van 40«/o voor gewone advertenties en 2O°/o .voor de rubriek „vooruitbetaalde kleintjes” ■wat betreft koop en verkoop, huur en ver buur. Advertenties voor werkzoekenden en laangeboden betrekkingen vallen niet onder 'de verhooging, De tot op heden toegepaste meeting per regel is vervallen. De berekening geschiedt thans in m 111 i meters en c e n t i mieters. De prijs per millimeter is thans ft öt.j de eerste 12 millimeters 76 ct. Advertenties met een minimium van 12 m.M. Contract-advertenties worden naar verhou ding berekend. T DE CULTUURKAMER, uche Cultuurkamer deelt 20.12 20.14 20.16 Bureau i Grootzand55, Sneek Tel. 3005 '.17 '.15 '.12 het stelsel van het evenredige kiesrecht door een kiesgremium, dat bestaat uit alle leden van het Lagerhuis der provinciale parlemen ten gekozen worden. EXTRA-BERICHT VAN DUITSCH OPPERBEVEL. Weer 16 schepen vernietigd. O.m. acht tankschepen met 73.900 b.r.t. HOOFDKWARTIER VAN DEN FÜH RER, 29 Maart. Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: In den strijd tegen de Britsche en Amerl- kaansche ravitailleeringsscheepvaart heb ben Duitsche duikbooten opnieuw groote successen behaald. Zij hebben in het Noor delijke deel van den Atlantischen Oceaan en voor de Amerikaansche kust 16 vijande lijke koopvaardijschepen met een gezamen- lijken inhoud van 110.600 b.r.t., waaronder 8 gröote tankschepen met een inhoud van 73.900 b.r.t, tot zinken gebracht. Ter aanvulling op het extra-bericht deelt het opperbevel van de weermacht nog mede, dat in het bijzonder gewezen moet worden op het groote aantal tot zinken gebrachte tankschepen, die bijna alle voor de Ameri kaansche kust vernietigd werden. Sedert het eerste optreden van de Duitsche duik booten voor de kusten van Noord-Amerika is daarmede het totaalcijfer van de bij de bestrijding van de Amerikaansche en Brit sche ravitailleeringsscheepvaart in de ver schillende gebieden van den Atlantischen Oceaan tot zinken gebrachte tonnage geste gen tot bijna 1.3 millioen b.r.t. Het aantal in den grond geboorde tankschepen is ge stegen tot 73. 1 April 2 April 3 April Men is verplicht te verduisteren van zons ondergang tot zonsopgang. Britsch-Indië. Open brief van Bose aan Cripps. Soebhas Chandra Bose is door zijn vol gelingen uitgeroepen tot leider van de Britsch-Indische onafhankelijkheidsliga en het vrije Indische leger. Bose heeft thans in een open brief aan sir Stafford Cripps, die, zooals bekend, thans in Britsch-Indië on- derhandelingen voert met Indische leiders over Britsche voorstellen betreffende de positie van Indië binnen het Britsche we reldrijk, een open brief gericht, waarin hij scherp stelling neemt tegen den Britschen afgezant en zijn bedoelingen. Bose wijst er op, dat Cripps vroeger zelf de felste tegen stander van het Britsche imperialisme is geweest en zelfs de monarchie heeft willen afschaffen, terwijl hij nu Churchill steunt. De geschiedenis der Britsche heerschappij in Indië is slechts een keten van geschon den verdragen en niet-vervulde beloften. Bovendien verlangt het Indische nationale congres volledige onafhankelijkheid. Voorts onderhandelt Cripps met alle partijen, on verschillig of zij werkelijke vertegenwoor digers van de massa dan wel organisaties zonder aanhang van beteekenis zijn, waar van eenige steeds door de Britsche politici tegen het Congres zijn uitgespeeld om de invloed en beteekenis van dit Congres neer te halen. Wanneer Britsche politici werke lijk in de democratie gelooven, waarom pas sen zij dan het democratisch recept niet op Indië toe en lossen daardoor het Indische probleem op? Britsche politici en de Brit sche propaganda-machine hebben ons se dert 1939 voortdurend gepredikt, dat de Asmogendheden Indië bedreigden, en thans vertelt men ons zelfs, dat Indië door een vijandelijke invasie bedreigd wordt. Is dat niet de zuiverste huichelarij? Indië heeft geen vijanden buiten zijn grenzen. De eenige vijand van Indië is het Britsche im perialisme en de eenige aanval waartegen Indië moet optreden, is de eeuwige aanval van het Britsche imperialisme. De Britsche regeering heeft Indië tegen zijn wil tot oorlogvoerende mogendheid verklaard en heeft sindsdien de krachten van Indië met geweld voor Engelands oor logsdoeleinden uitgethrit. Het was dezelfde regeering, die de burgers van Duitschland, Italië en Japan na het begin van de oorlog interneerde of gevangen zette, Desondanks weten de landen van het Driemogendheden- pact en het Indische volk, dat zij met elkaar geen oorlog voeren. Daarom hebben ook de landen van het driemogendhedenpact geen burgers van Indië geïnterneerd of opgeslo ten. De landen van het driemogendheden pact koesteren voor het Indische volk en zijn streven naar vrijheid, slechts sympathie en begrip. Ik ben er van overtuigd, dat, wanneer Indië niet aan deze oorlog van Engeland deelneemt, er ook niet de geringste moge lijkheid voor een aanval op Indië door een der landen van het driemogendhedenpact bestaat. En wanneer u ook maar de minste sympathie voor het Indische volk koestert en het de verschrikkingen van de moderne oorlogvoering wilt besparen, dan zou ik u willen verzoeken er voor te zorgen, dat En gelands militaire basis van Indië verwijderd wordt en dat het gebruik van mijn land voor uw imperialistische oorlog ophoudt. Scherp kant Bose zich in dit verband tegen een eventueele toepassing van de politiek der „verschroeide aarde” op zijn geboorte land. Hij eindigt: Staat u mij toe, u openhartig te zeggen dat de dag voorbij is waarop men het Indi sche volk kon overbluffen en bedriegen. Het Indische volk weet nauwkeurig, dat deze oorlog een geweldige poging is om de oude stand van zaken omver te gooien, en dat deze oorlog het Indische volk de beste ge legenheid biedt, zijn sinds jaren nagejaag de doeleinden te verwezenlijken. Wie het Indische volk thans wil helpen deze vrijheid te veroveren, zal van Indië de vriend en bondgenoot zijn. In ieder geval heeft Indië het vaste voornemen gemaakt zich zijn vrij heid met alle middelen te veroveren. Het Indische volk weet thans dat de zwarte nacht der slavernij voorbij is en dat de schemering der vrijheid is aangebroken. Het Duitsche weermachtsbericht van 28 Maart meldde nog de volgende bijzonder heden: „Zooals in een extra-bericht is medege deeld, hebben Engelsche zeestrijdkrachten in den nacht van 27 op 28 Maart getracht in de monding van de Loire troepen aan land te zetten om het duikboot-steunpunt St. Nazaire aan te vallen en de havenslui- zen te vernielen. Onder het vuur der Duit sche marinebatterijen vloog een met ont plofbare stoffen geladen oude Amerikaan sche torpedojager, die een sluisdeur wilde rammen, vóór het bereiken van zijn doel in de lucht. Het meerendeel der vijandelijke torpedo-motor- en stormbooten werd even eens door marine-artillerie vernield of zwaar beschadigd. Voor zoover de vijand er in slaagde, troepen aan land te zetten, werden zij bij de poging, de werf aan te vallen en de stad binnen te dringen, door troepen van alle deelen der weermacht uiteengedreven. Volgens tot dusver ontvangen berichten werden één torpedojager, negen torpedo- motorbooten en vier torpedobooten van den vijand vernield. De vijand leed zware bloe dige verliezen en liet meer dan 100 ge vangenen in onze handen achter. Aan Duit sche zijde ging geen enkel oorlogsvaartuig verloren. Ook in het duikbootsteunpunt is geen schade aangericht. Toen het licht werd stieten Duitsche tor pedobooten op een in de meerderheid zijnde formatie Britsche torpedobootjagers, die het gevecht afbrak, nadat zij verscheidene treffers had gekregen. Afdeeling visscherij van den Landstand geïnstalleerd. In het gebouw van den Nederlandschen landstand aan de Kromme Nieuwe Gracht te Utrecht heeft Vrijdag de installatie plaats gehad van de afdeeling visscherij en van den leider daarvan, den heer N. Roskam. Boerenleider Roskam sprak de installatie- rede uit en deed mededeeling van de be noeming tot leider dezer afdeeling van den heer N. Roskam te Zwartsluis, wiens taak het zal zijn te zorgen dat de Nederlandsche visscher zijn eigen recht en eigen eer zal kunnen doorzetten in den tijd, die nu komt, tot heil van volk en vaderland. ,Tot nu toe hebben wij alleen nog maar voorbereidend werk kunnen doen, maar wij hunkeren er naar aan het werk te gaan”, was het antwoord van den leider der afdee ling visscherij. Kooper van vleesch zonder bon tot 8 maanden veroordeeld. Leonardus van Veen te ’s Gravenhage heeft voor den oeconomischen rechter al daar terecht gestaan wegens het koopen van schapenvleesch zonder bon. De officier eischte 6 maanden gevangenisstraf. Het vonnis luidde acht maanden gevangenis straf met onmiddellijke gevangenneming. STOCKHOLM, 30 Maart. (D.N.B.) Naar blijkt uit een bericht van United Press uit New Delhi, heeft Cripps bij zijn besprekin gen met Gandhi geenerlei beslissend resul taat kunnen bereiken. Een uitvoerig com muniqué is niet gepubliceerd. Beweerd wordt evenwel, dat Gandhi, toen Cripps hem om zijn meening over het plan vroeg, ten antwoord gaf: „Als de voorzitter van het congres mij om raad vraagt, zal ik hem antwoorden: de zaak is van te voren beslist en daarnaar zal men zich moeten rich ten, of men wil of niet.” Voorts meldt United Press, dat de onder- handelingen van Cripps met de politieke lei ders van Britsch-Indië thans zoo goed als beëindigd zijn en dat het besluit van het In dische congres op zijn laatst Dinsdag kan vuurden verwacht tuur verankerde wetten der goddelijke orde moet alles, wat uit het volk naar boven komt, geschift en geordend worden ge plaatst in het geheel, waarin het thuis hoort, zoodat de organische opbouw geen theorie maar werkelijkheid wordt. Daarom is deze commissie van advies geen heerschers- instituut, maar een afdeeling, die geestelijk volkomen één moet zijn met de werkelijke leiding. De vraagstukken, die aan deze commissie worden voorgelegd en de plan nen, die moeten worden doorgezet, zullen door haar getoetst en bekeken worden, al vorens te worden uitgevoerd. Zóó zal er vertrouwen zijn in de Landstand en zoo kan de Landstand naar buiten treden in zijn vol le kracht. Tot dr. Posthuma zeide boerenleider Ros kam, dat deze in een veertigjarige strijd voor ons boerenvolk bewezen heeft, dat zijn liefde tot dit volk geen humanisme is, maar dat deze liefde rechtstreeks voortvloeit uit zijn onvervalschte Friesche boerenaard. Dr. Posthuma zeide het voorzitterschap gaarne te hebben aanvaard, omdat hij de taak van de commissie, die uit vier deelen zal bestaan, buitengewoon belangrijk vindt. Ten eérste zal aan de commissie advies ge vraagd kunnen worden, o.a. door den boe renleider, de provinciale boerenleiders, de boerenraad van de Landstand en de provin ciale boerenraden. Ten tweede zal de com missie uit eigen initiatief advies kunnen ge ven. Ten derde moet de commissie van advies contact hebben met het land en met de verschillende provinciën. Om vruchtdra gend contact mogelijk te doen zijn, moeten de leden der commissie weten wat er in het land en in de provincie omgaat. De commissie van advies heeft als vierde deel van haar taak te beschouwen de land bouwvraagstukken, betrekking hebbende op een onderdeel van de landbouw en ook de landbouwpolitiek wetenschappelijk op te bouwen. Bedoeling is, om in deze tot daden te komen en zich daarbij geheel te richten cp het Nederlandsche landbouwbelang als onderdeel van een Europeesch geheel. Spr. omschreef vervolgens de onderdeelen van de landbouw, het landbouwbedrijf en de landbouwpolitiek, waarop de commissie zal trachten goede adviezen te geven. Voor al deze onderdeelen hebben nog geen spe cialisten het lidmaatschap van de commis sie, doch het aantal leden moet nog worden uitgebreid. In de omschrijving van het vierde deel der taak van de commissie heeft spreker ge weldig groote vraagstukken met eenvoudige woorden aangestipt. Als wij ons hier in Nederland op landbouwgebied met onze toekomstige taak richten op een onderdeel van een Europeesch geheel, dan valt dit vraagstuk terstond in verschillende onder deelen uiteen. Die geweldige vraagstukken zullen wij niet kunnen ontgaan en dit is ook wel het zwaarste beroep, dat dr. Posthuma op de leden van de commissie kan doen. Er is werk genoeg, groot en mooi werk, doch hierom gaat het: niet veel praten, maar komen tot de daad. Van harte hoopte dr. Posthuma, dat allen in deze met hem zullen medewerken. AANMEET’ De N< mede: Zij, die werkzaam zijn op het door da Nederlandsche Cultuurkamer bestreken ge bied, en uiterlijk op 1 April a.s. aan hun wet telijke verplichting tot aanmelding bij de Ne derlandsche Cultuurkamer hebben voldaan, kunnen tot nader bericht hun werkzaam heden als tot dusver blijven uitoefenen. ALGEHEELE OPENSTELLING VAN WINKELS. In het belang van het publiek. HET DUITSCHE WEERMACHTS BERICHT. Aanval op naar Moermansk varend convooi. UIT HET HOOFDKWARTIER VAN DEN FüHRER, 30 Maart. Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: In het Donetzgebied werden Oostelijk van Charkov hevige aanvallen van den vijand in verbitterde gevechten afgeslagen, waarbij 9 pantserwagens werden vernietigd. Ook aan de overige deelen van het Ooste lijk front mislukten alle vijandelijke aan vallen, die plaats hadden bij opnieuw inge treden vorst. De vijand leed in de felle ge vechten, welke hierbij werden gevoerd, zwa re verliezen. Artillerie van het leger beschoot belang rijke militaire doelen te Leningrad en Kroonstadt met goede uitwerking. Er wer den ontploffingen en aanhoudende branden waargenomen. Finsche luchtstrijdkrachten vernietigden aan het Karelische front op 28 Maart ver scheidene vijandelijke colonnes en schoten in luchtgevechten 27 Sovjetvliegtuigen om laag. In den afgeloopen nacht bestookten Duitsche gevechtsvliegtuigen militaire doe len in het stadsgebied van Moskou, voorts aan de Boven-Wolga en Oostelijk van Bo- logoje op doeltreffende wijze met bommen van zwaar kaliber. Voltreffers veroorzaak ten o.a. in wapenbedrijven groote branden. In een extra-bericht is bekend gemaakt^ dat Duitsche duikbooten in het Noorde lijke deel van den Atlantischen Oceaan voor, de Amerikaansche kust 16 vijandelijke koopvaardijschepen van te zamen 110.600 b.r.t. hebben tot zinken gebracht, waar onder 8 groote tankbooten van tezamen 73.900 b.r.t. Duitsche torpedojagers deden een aan val op een voor Moermansk bestemd vij andelijk convooi dat volgens bericht van het opperbevel van de weermacht van 29 Maart reeds het doel van Duitsche luchtaanvallen was geweest. Zij brachten door artillerie- en torpedotreffers een groot transportschip van 10.000 b.r.t. tot zinken, dat met een lading pantserwagens en munitie van New York onderweg was. De geredden van dit schip, alsmede die van een door de lucht macht tot zinken gebracht vaartuig, werden aan boord genomen. Bij het aanbreken van den dag ontstond er een zeegevecht met sterke, superieure vijandelijke beschermings- strijdkrachten, die uit kruisers en torpedo jagers bestonden. Op een Britsche kruiser van de stedenklasse werd een torpedotreffer geplaatst, welks uitwerking in de sneeuw storm niet kon worden waargenomen, In den zwaren strijd ging een Duitsche tor pedojager verloren. Een groot deel der be manning werd door andere Duitsche tor pedojagers gered, nadat deze in een artille- riegevecht een vijandelijke groep torpedo jagers hadden verdreven. In Noord-Afrika aan beide zijden activi teit van verkenners. Voor de Westkust van Frankrijk bracht een gevechtsvliegtuig op 28 Maart nog een Britsche torpedomotorboot tot zinken. Bij den in het weermachtsbericht van gis teren gemelden Britschen luchtaanval op Lübeck werden in de eerste plaats de woon wijken der stad getroffen. De burgerbevol king leed vrij zware verliezen. In den afgeloopen nacht zijn enkele Brit sche bommenwerpers naar het Nederland sche kustgebied gevlogen, waarbij 2 vijan delijke vliegtuigen werden neergeschoten. Bij de successen tegen de Britsch-Ameri- kaansche koopvaardijscheepvaart in het Noordelijke deel van den Atlantischen Oceaan heeft zich de duikboot onder bevel van den eersten luitenant ter zee Ites bij zonder onderscheiden. BRITSCHE LANDINGSPOGING IN FRANKRIJK MISLUKT. UIT HET HOOFDKWARTIER VAN DEN FüHRER, 28 Maart. Het opperbevel der Duitsche weermacht deelt in een extra- bericht mee: In den nacht van 27 op 28 Maart poogden Engelsche zeestrijdkrachten in de baai van St. Nazaire te landen. De aanvallende een heden werden door artillerie der marine en door luchtdoelartillerie onder vuur geno men en leden zware verliezen. Voor zoover het den tegenstander gelukte strijdkrachten aan land te zetten, werden deze door een snelle actie van troepen van alle weermachtsonderdeelen omsingeld en vernietigd. Een vrij groot aantal gevange nen viel in onze handen. Talrijke scheepseenheden van den tegen stander zijn tot zinken gebracht. De overige zijn als in een vlucht weggevaren. DE ENGELSCHE VOORSTELLEN AAN INDIË. De Britsche berichtendienst meldt uit New- Delhi, dat Cripps de Britsche voorstellen aan Indië heeft gepubliceerd. In deze voorstellen staat, dat onmiddellijk „na het staken der vijandelijkheden” door een gekozen lichaam een grondwet zal gorden uitgewerkt om een nieuwe Indische Unie met de status van een vrij Dominion te verkrijgen. Het doel der voorstellen is, dat de nieuwe Indische Unie „een Dominion zal vormen, dat met bet ver- eenigde Koninkrijk en de andere Dominions door de gemeenschappelijke plicht der on derdanen jegens de Kroon verbonden, in ieder opzicht gelijkwaardig is en op geen enkele wijze met betrekking tot de binnen- en buitenlandsche politiek ondergeschikt is.” Engeland zal onmiddellijk een grondwet aan- neinén, die dusdanig is opgesteld, dat iedere provincie van Britsch-Indië, welke niet be reid is de nieuwe grondwet te aanvaarden, haar tegenwoordige grondwettige toestand behoudt. Het wetgevende lichaam zal na de nieuwe ler&ezipgen „na de oorlog” yojgena Teneinde in het belang van het publiek een meer geregelde openstelling der win kels te bevorderen is bepaald, dat de tot dus verre voor slechts enkele groepen van win kels geldende verplichtingg tot openstelling tnet ingang van 1 April a.s. zal worden uit- |gebreid tot nagenoeg alle groepen van) ’winkels. Broodbakkers-, kruideniers-, melk-, groenten- en aardappelen-, fruit-, slagers- en vleeschwarenwinkels zullen op alle werk dagen moeten geopend zijn van 9 uur des voormiddags tot 1 uur des namiddag® en van 2.30 uur des namiddags tot 6 uur des namiddags. Sigarenwinkels zullen op alle werkdagen moeten geopend zijn van 5 uur des namid dags tot 6 uur des namiddag®. Alle overige winkels, behoudens enkele Uitzonderingen, zullen geopend moeten zijn op Maandag van 2.30 uur des namiddags tot 6 uur des namiddags en op andere werk dagen van 9 uur des voormiddags tot 1 uur des namiddags en van 2.30 uur des nmnid- dags tot 6 uur des namiddags. Bepaald is, dat gedurende de uren, dat een winkel voor het publiek geopend zal moeten zijn, de vensters der uitstalkasten en de winkeldeur niet zullen mogen zijn af gesloten of bedekt door luiken of andere tot gelijk doel dienende voorwerpen. De tot een bepaalde categorie behoorende winkeliers zullen niet allen gelijktijdig hun Winkel wegens vacantie kunnen' sluiten: in de grootere plaatsen zal het zelfs aanbeve ling verdienen hieromtrent wij'ksgewijze een regeling te treffen. Regelingen, strekkende tot sluiting van een bepaalde groep winkels gedurende een halve werkdag per week blijven van' Kracht terwijl de mogelijkheid tot het vast stellen van dergelijke regelingen onvermin derd blijft bestaan. De nieuwe regeling welke op 1 April a.s. in werking treedt, is opgenomen in de Ne derlandsche Staatscourant. DE NEDERLANDSCHE LANDSTAND. Donderdag 19 dezer is in het Agrarisch Huis te Den Haag de commissie van advies van de Nederlandsche Landstand geïnstal leerd. In de commissie namen de volgende leden Zitting: Joh. M. Stevenson, Den Helder; jnej. Tini H. Smit, Exloo (Dr.); ir. J. H. C. Schröder, Utrecht; prof. C. F. van Oyen, Utrecht; E. J. Lankwarden, Hengelo (O.); prof. J. Jeswiet, Wageningen; ir. J. Heem stra, Groningen; dr. H. de Haan, Wagenin gen; mr. J. Feitsma, Amsterdam; dr. ir. W. Feekes, Kampen; dr. ir. M. D. Dijt, Haar lem; Jac. Brouwer, Maastricht; prof. A. R. F. Boudet, Utrecht. De heer Roskam, vatte de omvangrijke taak van de commissie van advies samen in deze woorden: de taak is de vraagstukken, die zich voordoen bij de opbouw en de voortwerking van de Landstand, te zien in het licht der wetenschap en deze te toetsen aan de zuivere levenservaring. Het is niet te zeggen, welke terreinen onder de ge zichtseinder van deze commissie zullen val len. Hiervan zeg ik, aldus boerenleider Roskam, dat ik geen enkel terrein weet, dat «r niet onder valt. Uitgaande yan de optouw der jn de na- uiaarin üereenigd: DRIJFHOUT’» N/EUWSBLAD, 38e Jaargang, en MEUWE SNEEKER COURANT en SNEEKER COURANT, 82e Jaargang Hoofdred. L, KIEZEBRINK verschijnt, dinsdags en vrijdagsavonds PIvv* Hoofdredacteur C. SMIT, Bloemstraat 31 - Sneek VERSCHIJNT i DINSDAGS- EN VRIJDAGSAVONDS Kloosterstraat 17 Sneek BEKENDMAKING. ’s-G ravenhage, 30 Maart. Het bureau van den bevelhebber der Weermacht in Nederland maakt bekend: Vijf Nederlanders zijn bij een poging om naar Nederlandsch- Indië te komen, teneinde daar oorlogsdienst te doen tegen de landen van het driemogendheden pact, gevangen genomen op gebied buiten Nederland. Zij zijn door een Duitschen krijgsraad in Frankrijk wegens begunstiging van den vij and ter dood veroordeeld. De von nissen zijn voltrokken. HET ITALIAANSCHE WEERMACHTS BERICHT. Het 667e Italiaansche weermachtsbericht luidt alsvolgt: Aan het front in Cyrenaica levendige activiteit van verkenningstroepen. Tijdens luchtgevechten tusschen groote formaties vliegtuigen hebben Duitsche jagers zonder eigen verliezen 4 vliegtuigen van het type Curtiss omlaag geschoten. De haveninstal laties van Tobroek en die van de bases op Malta werden wederom door formaties van de Duitsche luchtmacht hevig gebombar deerd. Aanzienlijke vernielingen en uitge strekte branden waren het gevolg van deze hevige aanvallen. Nederlandsche troepen op Borneo capituleeren. Uit Tokio wordt gemeld, dat op Borneo 1324 man Nederlandsche troepen, onder wie 275 officieren, die het bevel tot het sta ken van den strijd niet hadden opgevolgd, zich op 20 Maart onvoorwaardelijk hebben overgegeven. In Noord-Sumatra hebben de Japanners Koetatjane bezet. ISTANBOEL, 30 Maart. (A.N.P.) Hel Turksch-Bulgaarsche hand elsverdrag, waai» over reeds geruimen tijd onderhandelingcn gevoerd zijn, is thans te Ankara onderteei kend. Onder de artikelen, die in Turkije zub len worden ingevoerd, bevijidt zich ook kraft« leppapter. DENK OM HET VERDUISTEREN. £on ouders 1 April 2 April 8 April Zon opi SNEEKER NIEUWSBLAD VERSCHIJNT i DINSDAGS. EN VRIJDAGSAVONDS «w i i

Sneeker Nieuwsblad nl | 1942 | | pagina 1